Şimdi Ara

F30 BMW ( yeni 3 serisi ) Titreme PROBLEMİ (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
358
Cevap
8
Favori
68.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bigtiger1

Bende degisken kutu ve lastik degisimiyle cok azaldi fakat tam olarak gecmedi..

Kac model araciniz ???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cogu kisi artik umudunu kesip pesini birakti herlde bu isin

• F30 Titreme problemi yasayanlar asagidaki linkteki Google docs dokumanina (istedikleri kadariyla) arac, km, jant, yapilan islemler vs girebilirlerse problemi yasayanlar icin iyi bir kaynak olur dusuncesindeyim, ben de merak ediyorum acikcasi her arac/jant tipinde var mi yoksa belirli ozelliklerde mi oluyor. Ilk satiri kendim icin doldurdum.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1a7jE9JLp7LCMUQImMuvbShm9R_EXO04kvdCapJCMtOI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigtiger1 -- 3 Ağustos 2015; 15:39:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bigtiger1

F30 Titreme problemi yasayanlar asagidaki linkteki Google docs dokumanina (istedikleri kadariyla) arac, km, jant, yapilan islemler vs girebilirlerse problemi yasayanlar icin iyi bir kaynak olur dusuncesindeyim, ben de merak ediyorum acikcasi her arac/jant tipinde var mi yoksa belirli ozelliklerde mi oluyor. Ilk satiri kendim icin doldurdum.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1a7jE9JLp7LCMUQImMuvbShm9R_EXO04kvdCapJCMtOI

Ben aracı çelik motor'dan kiraladım. Aracı teslim alır almaz problemi farkettim. 3 kere balans ve baskılı balans yapıldı problem düzelmedi. 70-90 arası bariz direksiyon sallanıyor. 130-140 dan sonra da karoserde titreşim var. 320ied makyajsız sport... Sıfır araç 15 günlük

• Arkadaslar hala bu problem cozulmedi mi ? 2. El 320d alacagim insallah ama bu problem korkutuyor beni

• benim aracımda da titreme problemi vardı servis yapılması gereken herşeyi yaptı fakat titreme geçmedi bende araç değişim talebinde bulundum. bana aracın normali böyle dediler :))))) ve garantiyi uzatalım teklifinde bulundular kabul etmedim. tekrar değerlendirelim dediler sanırım bu işi mahkemede çözülecek
  • 2000CC motorlu olan 320i var. hiçbir hızda hiçbir sorun yaşamadım. sorun büyük ihtimalle 1.6 motorla alakalı bir yerde.
  • Servis isterse sorunu cozuyor bilginiz olsun

• Nasıl çözüyor? bende yaşadım aynı sorunu balans ayarı yaptırdım ama çözülmedi..

Yardım edin nasıl kurtulacaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Farrabi

Nasıl çözüyor? bende yaşadım aynı sorunu balans ayarı yaptırdım ama çözülmedi..

Arabaniz garantili mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: yeniserdar

quote:

Arabaniz garantili mi?

garantili ama bir sorun yok deyip balans ayarı yaptılar sadece bide 80 lira aldılar
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yeniserdar

quote:

Arabaniz garantili mi?

garantili ama bir sorun yok deyip balans ayarı yaptılar sadece bide 80 lira aldılar

Yapacaginiz şey su. Arabanin tamiri icin randevu alin ve ikame arac istediginizi belirtin. Aracinizi bu titreme devam ettigi hic bir durumda geri almayacaginizi ve ikame aracida geri iade etmeyeceginizi söyleyin. Titreme hicbir sekilde normal degil ve asla cozumsuz degil bunu sakin unutmayin. Siz sadece bu titreminin anormal bir durum oldugunu bilin

• Benim araç 1 haftadır borusanda ve ikame araç verdiler. Sonucu bekliyorum. İkame olarak verilen 2013 316i araçta bu sorun mevcut değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: emreq

Benim araç 1 haftadır borusanda ve ikame araç verdiler. Sonucu bekliyorum. İkame olarak verilen 2013 316i araçta bu sorun mevcut değil.

Dedigim gibi sorun tamamen bitene kadar ikame araci vermeyin gerekirse 10 kere direksiyon kutusu degistirsinler 10 kere jant lastik degistirsinler..

• Konuyu hortlatmış gibi olacam ama sorun çözüldümü acaba?? (Direksiyondaki titreme problemi )
  • Merhaba ben 4 aydır bu titreme sorunu yüzünden 40.yıl amayı erteliyorum. Forum uzun zamandır pasif hale döndüğü icin sorun cözülmüştür diye umut ediyorum. Varsa bilgisi olan buraları aydınlatabilir mi acaba. Haziran ilk hafta aracımı ankaradan almayı düsünmekyetim
  • giziroglu G kullanıcısına yanıt
    Makyajlı 40. yıl sahibiyim, 15 bin oldu herhangi bir sıkıntı yaşamadım.
  • Arkadaş ne abartıyorlar ilginç ya hu...
    Hiçbir etkisi, dezavantajı vs olan, hatta hatta bir çok kullanıcının fark bile edemeyeceği mikro hassaslıkta bir vibrasyon titreme dedikleri.
    Gören de zangır zangır titriyor sanacak.
    Bu araçla 200 Km üstüne çıktım hiç bir tedirginlik dahi yok, dur dersin durur, git dersin gider.
    Millet gidip Golf'e veriyor 90 Bin TL deli saçması, Türkiye Paketli hatta 320i Sportline Plus arçalar bile 2014-2015 110-120 Civarında bulunuyor
    gidip 80-90 Liraya C sınıfı o araçları almaktansa, hızlanması, akselarasyonu, tokluğu, süspansiyon kalitesi, genişliği, 320ied ZF şanzıman uyumu vs gibi
    bu sınıfta bile kolay kolay bir araya getiremeyeceğiniz özellikleri alıyorsunuz 10-15 fark verip...Tek belirgin kusuru yüksek hızlarda rüzgar sesi ve bu titreme dedikleri saçmalık,
    benim gibi hassas bir insan bile sorun etmiyorsa, öyle gidip iade etmişler de, çözüm bulamıyorlarmış da , hiç inandırıcı değil.
    320ied F30 yeni C, Yeni A4 çıkmasına rağmen şuan hala rakipsiz bence. F30 tıpkı E46 gibi bir Bmw efsanesi olarak yerini alacak, gerçekten harika araçlar.

• Benden sonra iki kuzenimde aldı f30. Söylemesem bu titremenin farkında değiller. 80-100 arası hafif bir sallanıyor o kadar.
  • Tesekkür ederm cevaplar için golf 6 alirken kavrama sorununu bilerek markaya güvenip almistim . Cok başimınagrıtmıstı . Bu seferde yaşar mıyım diye endiseliydim . Ama sınıfının en iyi performansını veriyor bu araç . Malesef tr sartlarinda bu paraya alınabilecek en iyi araba bu . Sıfırlarda 170 den sonra 240 lardan baslıyor arabalar. Haftaya yapayim ödemesini artik . Arkadan çekiş güzelliğini yaşayım uzun uzun

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.