Şimdi Ara

F30 BMW ( yeni 3 serisi ) Titreme PROBLEMİ (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
357
Cevap
8
Favori
68.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5 serisi araçlarda da aynı sorun mevcut mu? 3 serisi satışları çok daha fazla olduğu için mi bu kadar göze batıyor?
  • Herkese merhabalar. BMW E90 LCI 320d 2012 M Sport aracımı BMW F30 316i M Sport 2013 ile takas etmeyi düşünüyordum. 2013lerde de titreme problemi var mı acaba? Bir de titreme problemine çözüm bulundu mu? Teşekkürler.
  • selamlar
    8 gün önce ankara borusandan sıfır aldığım bmw 320 ied aracımda 80-100 kmlerde düreksiyon titremesi var.eğer forumları okumasyadım bu şikayeti duymasayadım belki hiç anlayamayacak belki çok sonraları garantisi bitince anlıyacaktım.forumda birçok kişi kendi araçlarında olmadığını eski modellerde olduğu yeni modellerde bu sorunun giderildiği yazıyor.titreme şikayetinde araç titremiyor sanki yada titriyor biz hissetmiyoruz, 80-100 km hız arası elinizi çekin direksiyondan ve titremeyi izleyin.bugün servise teslim ettim aracı.teknisyenle test sürüşünde oda gördü titremeyi ve servis formuna yazdırdım titreme görüldü diye.aracın tamirini değil değişimini talep ettim.kanuni süreç nasıl işiliyecek neler olucak bilmiyorum.sizlerle paylaşıcam.daha önce sorun yaşayanlardan tecrüblerini paylaşmaları çok iyi olur.yıllardı böyle sorunu olan bir araç ayıplı mal olarak nasıl satılır anlamış değilim.yeni alacak olanlar teslim alındı belgesini imzalamadan önce test sürüşü yapıp baksınlar.şikayet var ise aracı teslim almasınlar.

• ben 2013 model 320i de 120-150 km arasında başlansın bozukluğu şeklinde hissedilir seviyede titreme duyuyorum, bunun bahsedilen bu kronik titreme olduğunu anladım çünkü balana problemi filan olamaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Titreme sadece direksiyonda ise balans problemi değildir haklısınız.
    Geçmiş olsun kolay gelsin.

• Bende 3.20d alma arifesindeydim kafam karıştı şimdi:s

• quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

Bende 3.20d alma arifesindeydim kafam karıştı şimdi:s

Biz, showrooma geldiği gibi almıştık. İlk modellerdi yani .. Sizin alacağınız, Allah bilir kaçıncı parttır :) Sorunu halletmişlerdir herhalde .. Her arabada da olcak diye birşey yok tabi .. Olumsuz yaklaşmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oust-yLmz

quote:

Biz, showrooma geldiği gibi almıştık. İlk modellerdi yani .. Sizin alacağınız, Allah bilir kaçıncı parttır :) Sorunu halletmişlerdir herhalde .. Her arabada da olcak diye birşey yok tabi .. Olumsuz yaklaşmayın.

umuyorum öyledir yoksa cok can sıkıcı bir sorun bu.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Oust-yLmz

quote:

umuyorum öyledir yoksa cok can sıkıcı bir sorun bu.

inşAllah karşılaşmazsınız. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun, Allah kazasız belasız yollar nasip etsin inşAllah ..
  • Oust-yLmz O kullanıcısına yanıt
    Teşk ederim

• Aynı titreme 2012 328i de de vardı. Serviste bir türlü halledemedi.
    Zaten F30 ların titremesi ile 525d lerin xdrive kutusu arızaları sıkça görülmeye başlandı.
  • erhan bildiricim E kullanıcısına yanıt
    hocam geçmiş olsun..gelişmelerden haberdar edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: w.antilles

Aynı titreme 2012 328i de de vardı. Serviste bir türlü halledemedi.
    Zaten F30 ların titremesi ile 525d lerin xdrive kutusu arızaları sıkça görülmeye başlandı.

Arac degisim olmadimi

• merhaba arkadaşlar

ben de 1.16 almak istiyorum ancak bu direksiyon titremesi olayı kafamı karıştırdı. sanırım kronik bir sorun. borusan a bununla ilgili mail attım. gelen cevapta servotronik in her araçta gelen bir donanım olduğunu öyle olsaydı her araçta titreme sorunu olurdu denilmiş.

sizce ne yapmalıyım ?

teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tropicus

merhaba arkadaşlar

ben de 1.16 almak istiyorum ancak bu direksiyon titremesi olayı kafamı karıştırdı. sanırım kronik bir sorun. borusan a bununla ilgili mail attım. gelen cevapta servotronik in her araçta gelen bir donanım olduğunu öyle olsaydı her araçta titreme sorunu olurdu denilmiş.

sizce ne yapmalıyım ?

teşekkürler.

ya bu riski göze alarak alacaksın

yada başka markaya yöneleceksin.
  • hangi arabaya baksam bir sorun çıkıyor arkadaş bu nedir? hani tamam sorun çıkar ama sen bmw,mercedes,audi vs vs. sin. Ne milleti cebelleştiriyosun. En son gidip toyota corolla ies alacam 90lardan o olacak
  • F30 larda çok şikayetçi arkadaş var bmw forumda.

• bı makyaj görse bu iş çözerler...
  • acaba degişken spor direksiyon alsak bu sorundan kurtulurmuyuz acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jonywayt

acaba degişken spor direksiyon alsak bu sorundan kurtulurmuyuz acaba ?

Hocam, ben konuyu konuyu 2 sene önce açmışım. Bu sıralar böyle bir problem ile karşılaşan duymadım. Düzelttiler herhalde sorunu. Bir bayiiye gidip yoklamak lazım aslında ..Hocam, ben konuyu konuyu 2 sene önce açmışım. Bu sıralar böyle bir problem ile karşılaşan duymadım. Düzelttiler herhalde sorunu. Bir bayiiye gidip yoklamak lazım aslında ..
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.