- x
NetMASTER CBW-383Z4 DOCSIS 3.0 wireless sorunu
264 Cevap36999 Görüntüleme11 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

486 Mesaj
22 Ağustos 2012; 13:31:10 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

slmlar. geçen gün NetMASTER CBW-383Z4 DOCSIS 3.0 Kablosuz Modem bağlattırdım uydunet ekibine. kablo ile pc bağlantısında sorun yok 38 mbit olarak görünüyor speedtest sitesinde. (bağlantı 40 mbit) Ancak cep telefonu veya cep bilgisayarını modemin ancak üzerine koyunca wifi sinyalini buluyor :) ve 2-3 metre uzaklaşınca söz konusu cihazlardan wifi sinyali kayboluyor. daha önce tek portlu docsis 2.0 modem + linksys router ile süper çekim alıyordum.

bu forumda şifreleme sisteminin ve ağ adının değiştirilmesi gerektiği söylenmiş; ancak şifreleme sistemlerinin değiştirilmesi, adın değiştirilmesi, hatta wireless şifresinin kaldırılması bile sorunumu çözmedi. firmware güncellemesi yaptım netmasterın sitesinden, bu da fayda etmedi. değişiklikler sonrası modemi de açık kapattım 1-2 kez ama nafile.

koca modem, 2 antenli olmasına rağmen 1 metreden sonra etraftaki aygıtları bulamıyor. oturduğum yerden apartmandaki veya cevredeki 3-4 wireless sinyali geliyor, odada 2 metre yanımdaki modem sinyali bulunamıyor :)

var mı böyle bir sorunla karşılaşan ve çözüm önerisi olan?

teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pireee -- 22 Ağustos 2012; 13:36:04 >

64 Mesaj
22 Ağustos 2012; 14:35:08 

kontrol kanalini 1 yapip deneyin, olmazsa diger kanallari deneyin, son cagre teknik servis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sculpneo -- 22 Ağustos 2012; 14:39:28 >

486 Mesaj
22 Ağustos 2012; 14:40:13 

quote:

Orijinalden alıntı: sculpneo

kontrol kanalini 1 yapip deneyin, olmazsa diger kanallari deneyin, son care teknik servis

sağol. bi deneyeyim akşama.

1149 Mesaj
22 Ağustos 2012; 18:59:52 

netmaster ın teknik servisini ara, en kötü ihtimal garantisi ile değişirler.

212 Mesaj
22 Ağustos 2012; 19:52:25 

quote:

Orijinalden alıntı: pireee

slmlar. geçen gün NetMASTER CBW-383Z4 DOCSIS 3.0 Kablosuz Modem bağlattırdım uydunet ekibine. kablo ile pc bağlantısında sorun yok 38 mbit olarak görünüyor speedtest sitesinde. (bağlantı 40 mbit) Ancak cep telefonu veya cep bilgisayarını modemin ancak üzerine koyunca wifi sinyalini buluyor :) ve 2-3 metre uzaklaşınca söz konusu cihazlardan wifi sinyali kayboluyor. daha önce tek portlu docsis 2.0 modem + linksys router ile süper çekim alıyordum.

bu forumda şifreleme sisteminin ve ağ adının değiştirilmesi gerektiği söylenmiş; ancak şifreleme sistemlerinin değiştirilmesi, adın değiştirilmesi, hatta wireless şifresinin kaldırılması bile sorunumu çözmedi. firmware güncellemesi yaptım netmasterın sitesinden, bu da fayda etmedi. değişiklikler sonrası modemi de açık kapattım 1-2 kez ama nafile.

koca modem, 2 antenli olmasına rağmen 1 metreden sonra etraftaki aygıtları bulamıyor. oturduğum yerden apartmandaki veya cevredeki 3-4 wireless sinyali geliyor, odada 2 metre yanımdaki modem sinyali bulunamıyor :)

var mı böyle bir sorunla karşılaşan ve çözüm önerisi olan?

teşekkürler.

bende almak istiyorum bu modemden ne kadara aldınız wifi dışında memnun musunuz ???

Uçurtmalar rüzgar gücü ile değil o güce karşı koydukları için yükselirler.[W. Churchill]

486 Mesaj
23 Ağustos 2012; 9:06:21 

quote:

Orijinalden alıntı: apespecter

netmaster ın teknik servisini ara, en kötü ihtimal garantisi ile değişirler.

dün teknik servisi aradım, docsis 3.0 modemlerde wireless ile ilgili sorun varsa donanım problemidir dedi. kontrol kanalını değiştirmek docsis 3.0'larda önemli değil dedi. şayet 1'den 9'a kadar ve otomatik olmak üzere tüm kanalları denedim sonuç aynı. modemin yanında wifi sinyali 2. seviye 2 mt uzaklaşınca 1.e düşüyor ve gidiyor sonra.

sonra 4440126'yı arayın değiştirsinler dedi netmaster teknik servis. aradım 126'yı adam geldi baktı; sinyal değerlerinizde bir sorun yok ama wifi'de bir sorun olduğu açık dedi, test modemi ile sonradan tekrar bakılacakmış. ben de telefon gelmesini bekliyorum tekrar uydunet'ten. muhtemelen test modeminde wifi'ın sorunsuz olduğu görülecek, bana yeni modem verilecek. umarım eski modemimi alıp beni bırakmazlar ortada.

486 Mesaj
23 Ağustos 2012; 9:13:51 

quote:

Orijinalden alıntı: by_fb

bende almak istiyorum bu modemden ne kadara aldınız wifi dışında memnun musunuz ???

modem gayet güzel, sleep, ve power düğmesi var. aynı anda kablo ile pc, diğer multimedia cihazlar vs. kullandım, gayet iyi. speedtest'te 38mbit gördü. (hızım 40 mbit)

mpodem turksat'ta peşin 175 TL
12 ay taksitle ayda 16 TL = 192 TL.
bir de 24 ay secenegi var. en uygunu Turksat. bazı firmalar 300 küsüre satıyor aynı modemi.

diğer önemli husus da, diablo oynarken eski tek portlu kablo modem 2-3 saat oynamadan sonra oyundaki latency (gecikme) sayısı 250-400 m/s'ye kadar çıkıyor ve bu da oyunu oynanamaz hale getiriyordu. büyü yapıyorsun 0,5 sn sonra tepki veriyor oyunda. sıkıntı oluyordu.

ama bu modemde saatlerce d3 oynamama rağmen (hafta sonunda bile) gecikme 85-90-100 ms arasında. ki bu süper bir değer.

alırsan wifi sinyalini kontrol etmeden adamları gönderme :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pireee -- 23 Ağustos 2012; 9:35:58 >

486 Mesaj
23 Ağustos 2012; 9:14:57 

teşekkürler.
[/quote]
[/quote]
modem gayet güzel, sleep ve power düğmesi var. aynı anda kablo ile pc, diğer multimedia cihazlar vs. kullandım, gayet iyi. speedtest'te 38mbit gördü. (hızım 40 mbit)

bir de 24 ay secenegi var. en uygunu Turksat. bazı firmalar 300 küsüre satıyor aynı modemi.

diğer önemli husus da, diablo oynarken eski tek portlu kablo modem 2-3 saat oynamadan sonra oyundaki latency (gecikme) sayısı 250-400 m/s'ye kadar çıkıyor ve bu da oyunu oynanamaz hale getiriyordu. büyü yapıyorsun 0,5 sn sonra tepki veriyor oyunda. sıkıntı oluyordu.

ama bu modemde saatlerce d3 oynamama rağmen (hafta sonunda bile) gecikme 85-90-100 ms arasında. ki bu süper bir değer.

[/quote]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pireee -- 23 Ağustos 2012; 9:39:24 >

212 Mesaj
23 Ağustos 2012; 13:14:15 

quote:

teşekkürler.

modem gayet güzel, sleep ve power düğmesi var. aynı anda kablo ile pc, diğer multimedia cihazlar vs. kullandım, gayet iyi. speedtest'te 38mbit gördü. (hızım 40 mbit)

cevabınız için teşekkürler bendeki kablo modem tek portlu routerdan çoğaltıyorum kardeşim internete girince pingler fırlıyor Qos olayından da olabilir.175 tl bence iyi fiyat sonuçta docsis 3.0... Önemli olan ikinci bir pc internete bağlandığında pingin yükselmemesi bu arada bende dota oynuyorum ...

Uçurtmalar rüzgar gücü ile değil o güce karşı koydukları için yükselirler.[W. Churchill]

486 Mesaj
23 Ağustos 2012; 13:53:09 

valla modem öyle heybetli görünüyor ki 4 pc bağlansa bile bana mısın demeyecek gibi. siz netlimiter falan kullandınız mı ping yükselmesi için? belki her bilgisayarda indirilen veri miktarına üst limit koyarsanız düzelebilir. ama muhtemelen Qos ile alakası yoktur netlimiter'ın.

akşam modemi bir stres testine sokayım :), ben de merak ettim şimdi. HD receiver, digiturk receiver ve 2 adet wireless cihazı (youtube HD video) aynı anda test edeyim bakalım diablo 3 pinginde sorun oluşturacak mı?

212 Mesaj
23 Ağustos 2012; 14:09:36 

quote:

valla modem öyle heybetli görünüyor ki 4 pc bağlansa bile bana mısın demeyecek gibi. siz netlimiter falan kullandınız mı ping yükselmesi için? belki her bilgisayarda indirilen veri miktarına üst limit koyarsanız düzelebilir. ama muhtemelen Qos ile alakası yoktur netlimiter'ın.

akşam modemi bir stres testine sokayım :), ben de merak ettim şimdi. HD receiver, digiturk receiver ve 2 adet wireless cihazı (youtube HD video) aynı anda test edeyim bakalım diablo 3 pinginde sorun oluşturacak mı?

stres testi en iyi torrent olur testinizin sonucu buraya yazın ins. ping yükselmezde bende alırım.Bide internetiniz kotalıanladığım kadarıyla çokta indirmeyin

486 Mesaj
23 Ağustos 2012; 14:17:47 

quote:

stres testi en iyi torrent olur testinizin sonucu buraya yazın ins. ping yükselmezde bende alırım.Bide internetiniz kotalıanladığım kadarıyla çokta indirmeyin

evet 80 gb kotalı. 4,5 saat full indirmede doluyor kota :)

uydunet teknik servisten gelen adam benim torrent programının simgesini gördü bilgisayarda, silin onu dedi :) bi an noluyo diye tırstım, çok yoruyormuş modemi.
torrent de denerim.

elime almam inşallah modemi. :)

486 Mesaj
23 Ağustos 2012; 19:10:04 

modemi denedim. torrent sn 4 mb download + upload, HD uydu nete bağlı iken, wifiden hd video indirirken diablo'da ping 125-140 msec arasında seyretti. downloadlar bitince 90 msec'e geriledi. herhangi bir sorun yaratmadı.

7823 Mesaj
23 Ağustos 2012; 21:16:36 

Uydunet'e geçmekte çekince yaşamamın belki de tek sebebi yine aynı NetMASTER CBW-383Z4 modemin telefonlar (ki telefon ile wi-fi benim için çok önemli) ve bilimum kablosuz ürün ile kablosuz ağ performansında problem (kopma, çekmeme vesair) yaşamak ve 175 TL'lik modemin elimde patlaması idi.

Bu konuyu görünce bende çekincemde haklı olduğumu hissettim lakin konu sizin ürününüz ile sınırlı ise ve tüm NetMASTER CBW-383Z4'lerde aynı sorun yoksa.

Değişim yaptılar mı veya çözüm ürettiler mi buraya yazarsanız sevinirim.

Sen öldüğün gün bende öldüm canım anneannem...

212 Mesaj
23 Ağustos 2012; 21:22:17 

quote:

modemi denedim. torrent sn 4 mb download + upload, HD uydu nete bağlı iken, wifiden hd video indirirken diablo'da ping 125-140 msec arasında seyretti. downloadlar bitince 90 msec'e geriledi. herhangi bir sorun yaratmadı.

beklediğim cevap buydu teşekkürler

486 Mesaj
23 Ağustos 2012; 22:20:25 

quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Uydunet'e geçmekte çekince yaşamamın belki de tek sebebi yine aynı NetMASTER CBW-383Z4 modemin telefonlar (ki telefon ile wi-fi benim için çok önemli) ve bilimum kablosuz ürün ile kablosuz ağ performansında problem (kopma, çekmeme vesair) yaşamak ve 175 TL'lik modemin elimde patlaması idi.

Bu konuyu görünce bende çekincemde haklı olduğumu hissettim lakin konu sizin ürününüz ile sınırlı ise ve tüm NetMASTER CBW-383Z4'lerde aynı sorun yoksa.

Değişim yaptılar mı veya çözüm ürettiler mi buraya yazarsanız sevinirim.

hemen gelip denediler ama bir de test modem ile denenmesi gerekiyormuş. ancak müsait olacağım için ancak yarın aksama veya cumartesiye adamları çağırtıp test modem ile deneteceğim. yoksa çağrı merkezi bayagı alakalı, ilk aradığımda saat 18:45 idi, 1 saat içinde geldiler.

486 Mesaj
24 Ağustos 2012; 21:54:55 

biraz önce uydunet'ten geldiler, bir docsis 2.0 wireless modemle test yaptılar. sonra sorunlu wireless docsis 3.0 modemimi değiştirdiler. şimdi ise 10 mt ötedeki odamdan bile full sinyal alarak wifiye bağlanabiliyorum :) elektronikte böyle bir kusurlu ürün sorunu yaşamamıştım şimdiye kadar, demek ki her şeyin bir ilki varmış.

7823 Mesaj
24 Ağustos 2012; 22:24:40 

İyide aynı modeldeki docsis 3.0 modem ile değiştirmeyip, alt versiyon farklı docsis 2.0 modem vermişler. Bu da Cbw-383z4 modelinin halâ aklanmadığını ve bu model için genel bir sorun olabileceği anlamına geliyor.

Yorumum bu benim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

212 Mesaj
24 Ağustos 2012; 22:39:22 

quote:

İyide aynı modeldeki docsis 3.0 modem ile değiştirmeyip, alt versiyon farklı docsis 2.0 modem vermişler. Bu da Cbw-383z4 modelinin halâ aklanmadığını ve bu model için genel bir sorun olabileceği anlamına geliyor.

Yorumum bu benim.

docsis 2.0 verdiler dememiş ki test ettiler demiş

7823 Mesaj
24 Ağustos 2012; 23:04:08 

quote:

Bakalım sonuca ve çözüme nasıl bağlayacaklar.

486 Mesaj
25 Ağustos 2012; 1:34:05 

quote:

by_fb, olayı anlamışsın sen. değiştirilen CBW-383Z4 ile şuan bir sıkıntı yok.

7823 Mesaj
25 Ağustos 2012; 13:52:01 

quote:

by_fb, olayı anlamışsın sen. değiştirilen CBW-383Z4 ile şuan bir sıkıntı yok.

Yeni cbw-383z4'den memnun musun bu arada, wifi, sayfa açma, paylaşım vs. gibi konularda?

486 Mesaj
27 Ağustos 2012; 12:26:04 

quote:

Yeni cbw-383z4'den memnun musun bu arada, wifi, sayfa açma, paylaşım vs. gibi konularda?

evet, harika. hiç bir sorun yok.

7823 Mesaj
27 Ağustos 2012; 17:49:55 

quote:

evet, harika. hiç bir sorun yok.

Anladım, geçmis olsun. Peki değiştirdikleri yeni sıfır kutulu modem miydi yoksa kullanılmış tip ürün müydü acaba?

2 Mesaj
12 Eylül 2012; 9:14:57 

Arkadaşlar selam,Bende yeni uydunet abonesi oldum ve NetMASTER CBW-383Z4 takıldı. Bu modem dışında repeater olarak kullandığım Zyksel WAP3205 modemim var. Iki modem arasında bağlantı kurdum. Benim sorunum ağda router'ı fgörmeme rağmen bazen bağlananıp bazen de bağlanamıyorum. Bağlantım bir süre sonra kendiliğinden kopuyor sürekli modemin menzilinde olmama rağmen.

1393 Mesaj
12 Eylül 2012; 13:00:38 

Bende NetMASTER CBW-383Z4 kullanıyorum, ayrıca Lynksis Range Extender kullanıyorum. Ama range extender'ın çekim alanı içinde bende de ara ara kopmalar oluyor. Sanırım Netmaster modemin arası bu tarz repeater veya range extender lar ile iyi değil.

"I'm just an Analogue guy in a Digital world" - by Tube Screamer

589 Mesaj
14 Eylül 2012; 11:32:28 

quote:

Orijinalden alıntı: Tube Screamer

Bende NetMASTER CBW-383Z4 kullanıyorum, ayrıca Lynksis Range Extender kullanıyorum. Ama range extender'ın çekim alanı içinde bende de ara ara kopmalar oluyor. Sanırım Netmaster modemin arası bu tarz repeater veya range extender lar ile iyi değil.

Sayın Kullanıcımız,

Bridge mode ve Universal mode kurulumları modem üzerinde herhangi bir ayar gerektirmeyen kurulumlardır, yani bağlantıyı karşı ürün sağlamaktadır. WDS 150 ve WDS 840 router ürünlerimizle “Bridge mode“ ve “Universal mode“ kurulumları sağlanarak yapılan testlerde herhangi bir sorun görülmemiştir. Lynksis Range Extender ürün ile ilgili ürünün teknik servisinden kurulum hakkında bilgi almanızı öneririz.

Saygılarımızla,

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

81 Mesaj
14 Eylül 2012; 13:39:18 

O zaman ben DOCSIS 3.0 modem için 10 Mbitlik taahhütlü alayım, bir ay sonra 5mbit'e indireyim, böylece 3.0 modemde benim olur, yanlış mıyım?

1149 Mesaj
14 Eylül 2012; 15:20:45 

quote:

Orijinalden alıntı: kurtb

O zaman ben DOCSIS 3.0 modem için 10 Mbitlik taahhütlü alayım, bir ay sonra 5mbit'e indireyim, böylece 3.0 modemde benim olur, yanlış mıyım?

3. aydan sonra hızı düşürebiliyorsunuz, yani ilk üç ay en azından 10 megabit 20 gb kotalı kullanmanız lazım.

1393 Mesaj
15 Eylül 2012; 2:21:48 

quote:

Orijinalden alıntı: NetMASTER_

Sayın Kullanıcımız,

Bridge mode ve Universal mode kurulumları modem üzerinde herhangi bir ayar gerektirmeyen kurulumlardır, yani bağlantıyı karşı ürün sağlamaktadır. WDS 150 ve WDS 840 router ürünlerimizle “Bridge mode“ ve “Universal mode“ kurulumları sağlanarak yapılan testlerde herhangi bir sorun görülmemiştir. Lynksis Range Extender ürün ile ilgili ürünün teknik servisinden kurulum hakkında bilgi almanızı öneririz.

Saygılarımızla,

Cevap için teşekkür ederim. Peki benim modemin çekim gücünü yükseltmenin bir metodu varmı? 3+1 90m2 evde heryerde cekmiyor oldukça kuvvetsiz.

"I'm just an Analogue guy in a Digital world" - by Tube Screamer

10883 Mesaj
25 Eylül 2012; 21:16:32 

quote:

Orijinalden alıntı: Tube Screamer

Cevap için teşekkür ederim. Peki benim modemin çekim gücünü yükseltmenin bir metodu varmı? 3+1 90m2 evde heryerde cekmiyor oldukça kuvvetsiz.

bende kaç gündür routermi alsam accent point mi alsam diye araştırırken bir çözüm buldum. modemi sabit bilg. yanından söküp getirip salona tv. dolabının üzerine koydum salon ortada bir yer olduğundan tüm odalarda mükemmel bir sinyal yakaladım şimdi usb adaptör siparişi verdim 25 tl.ye onuda masa üstü bilg. takacağım laptop tüm odalarda şu an güzel sinyal alıyor.

13 Mesaj
28 Şubat 2013; 13:27:01 

Merhaba,

Bende aynı sorunu yaşadım, modemin yanında çekim gücü güzel ancak uzaklaşınca wireless bile gözükmüyor çağrı merkezini aradım ertesi gün ekip gönderdiler sizin bilgisayarlarınız bozuk dediler
Mevcut kullandığım linksys modemi aynı yere koydum ve odadan çekim gücünü gösterdim 1 diş bile kayıp yok onu görünce ekip araçtan bir modem daha getirdi ama modemlerin hepsi bir yerlerden çıkma modemler çizik adaptör yok neyse derme çatma kurdular 1 saat sonra aktif hale gelir şimdi az çekmesi normal dediler ben de kimi kandırıyorsunuz yine çekmiyor hatta tanımlama yapılınca çekim gücü artmaz dedim. Siz deneyin olmaz ise haber verirsiniz deyip gittiler.

Bende sinirlendim tahattüt vermiştim ama 1 hafta içinde cayma hakkı varmış bende alın sizin olsun her şey deyip iptal ettirdim.

İşlemci: Intel Core i7 930 2.80 Ghz / 3.80 Ghz | İşlemci Soğutucu: Corsair H80 Hydro | Anakart: Asus P6X58D PREMIUM | Ekran Kartı: ATI SAPPHIRE 5870 | Ram: Team Xtreem (3x2 Gb) DDR3 2000Mhz CL9 | Ses Kartı: CREATIVE X-FI SURROUND 5.1 | Hoparlör: Logitech Z-5500 | Monitör: Samsung Syncmaster 2333SW | Kasa: Akasa İnfiniti | Güç Kaynağı: High Power Absolute 1000w | Hdd 1: 150 GB WD Raptor 10.000K | Hdd 2: 1 Tb WD Cavier Black SATA3 | Hdd 3: 1 Tb WD Cavier Black SATA2 |Klavye: Razer Lycosa | Mouse: Logitech G700 |

7823 Mesaj
28 Şubat 2013; 13:44:28 

quote:

Orijinalden alıntı: ThErg

Merhaba,

Bende aynı sorunu yaşadım, modemin yanında çekim gücü güzel ancak uzaklaşınca wireless bile gözükmüyor çağrı merkezini aradım ertesi gün ekip gönderdiler sizin bilgisayarlarınız bozuk dediler
Mevcut kullandığım linksys modemi aynı yere koydum ve odadan çekim gücünü gösterdim 1 diş bile kayıp yok onu görünce ekip araçtan bir modem daha getirdi ama modemlerin hepsi bir yerlerden çıkma modemler çizik adaptör yok neyse derme çatma kurdular 1 saat sonra aktif hale gelir şimdi az çekmesi normal dediler ben de kimi kandırıyorsunuz yine çekmiyor hatta tanımlama yapılınca çekim gücü artmaz dedim. Siz deneyin olmaz ise haber verirsiniz deyip gittiler.

Bende sinirlendim tahattüt vermiştim ama 1 hafta içinde cayma hakkı varmış bende alın sizin olsun her şey deyip iptal ettirdim.

TTNET'in açtığı yolda aynı trende iştirak etmiş Uydunet galiba. Hiper cahil elemanlar, hiper ahlaksızlık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 2 Mart 2013; 14:41:14 >

10883 Mesaj
2 Mart 2013; 14:09:34 

bu modeme ait yakında yeni firmware çıkmadımı daha

36 Mesaj
14 Mart 2013; 12:27:32 

arkadaşlar merhaba,
Garip bir sıkıntı var. Bundan önce cbw-700 modem ve linksys ae3000 usb wireless var. Sıkıntım yoktu herşey gayet güzeldi. Sonra başka bir eve taşındım ordada cbw 383z4 modem var. Macbook kullanan iki arkdaşım internete bağlanırken ben internette sürekli olarak kesinltiler yaşıyorum. Sürekli wireless ikonun üzerinde ünlem işareti var. Son driverı yükledim bu sefer daha sık olmaya başladı. Modeme reset attım arkadaşlar macbooktangene rahat rahat giriyor ben giremiyorum sürekli kopma oluyor. Çekmesinede iyi çekiyor fakat sürekli kopma yaşıyorum hatta dün hiç giremedim diyebilirim. Yardım ederseniz sevinirim arkadaşlar. Bu arada bilgisayarım masaüstü.

1419 Mesaj
16 Mart 2013; 15:36:26 

quote:

Orijinalden alıntı: histogram

arkadaşlar merhaba,
Garip bir sıkıntı var. Bundan önce cbw-700 modem ve linksys ae3000 usb wireless var. Sıkıntım yoktu herşey gayet güzeldi. Sonra başka bir eve taşındım ordada cbw 383z4 modem var. Macbook kullanan iki arkdaşım internete bağlanırken ben internette sürekli olarak kesinltiler yaşıyorum. Sürekli wireless ikonun üzerinde ünlem işareti var. Son driverı yükledim bu sefer daha sık olmaya başladı. Modeme reset attım arkadaşlar macbooktangene rahat rahat giriyor ben giremiyorum sürekli kopma oluyor. Çekmesinede iyi çekiyor fakat sürekli kopma yaşıyorum hatta dün hiç giremedim diyebilirim. Yardım ederseniz sevinirim arkadaşlar. Bu arada bilgisayarım masaüstü.

http://forum.donanimhaber.com/m_72884542/tm.htm

aynı dertten muzdariptim modem degistirip motorolaya geçtim sıfır sıkıntı.

19.org

7823 Mesaj
16 Mart 2013; 15:51:38 

Yine herhangi bir Netmaster (kabloluda olabilir) kablo modem kullanıp ucuna istediğiniz herhangi bir kaliteli kablosuz router'ı bağlamak etkin bir yöntem.

1233 Mesaj
19 Mart 2013; 17:10:50 

quote:

Orijinalden alıntı: 19

http://forum.donanimhaber.com/m_72884542/tm.htm

aynı dertten muzdariptim modem degistirip motorolaya geçtim sıfır sıkıntı.

ayni sorun bende de var
moto modem kullaniyorum. modemin wifisi kafasina gore kayboluyo bulunmuyo

bende cbw 383z4 almayi dusunuyodum online oyunlar icin
online oyun oynayan var mi bu modem ile?

1233 Mesaj
19 Mart 2013; 17:15:06 

quote:

pm

57 Mesaj
2 Ağustos 2013; 11:59:30 

Selam,

Aynı modem den bende kulllanıyorum.salon ile aramda 1 duvar olmasına rağmen Samsung TV bağlantısı stabil bir bağlantı yapamıyor kopmalar mevcut. Problemi henüz anlamadım.TV smart moda geçtiğinde ağ bağlantı ayarlarına girmesi ve her defasında wireless şifresi istemesi sıkıcı.Ayrıca en son karşılaştığım şey TV ----modem--X--- internet

modeme bağlanıyor ama internete bağlanamıyor. Manuel dns ayarımı yapmam gerekiyor acaba .Bu arada Masaüstü internete tıkır tıkır giriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clubbermantis -- 2 Ağustos 2013; 18:59:18 >

2463 Mesaj
3 Ağustos 2013; 10:38:43 

quote:

Orijinalden alıntı: clubbermantis

Selam,

Aynı modem den bende kulllanıyorum.salon ile aramda 1 duvar olmasına rağmen Samsung TV bağlantısı stabil bir bağlantı yapamıyor kopmalar mevcut. Problemi henüz anlamadım.TV smart moda geçtiğinde ağ bağlantı ayarlarına girmesi ve her defasında wireless şifresi istemesi sıkıcı.Ayrıca en son karşılaştığım şey TV ----modem--X--- internet

modeme bağlanıyor ama internete bağlanamıyor. Manuel dns ayarımı yapmam gerekiyor acaba .Bu arada Masaüstü internete tıkır tıkır giriyor.

Hocam konu biraz eski hort olacak ama sana yardimci olayim arada duvar olunca cekmiyor samsung tv ayni sorun bendede vardi pc cekiyor azda olsa tv gormuyordu powerline aldim simdi takilma bile yok tavsiye ederim

Beni tanımadan yargılayanlara sözüm yok... Çünkü köpekler tanımadığı insanlara her zaman havlarlar.

2463 Mesaj
3 Ağustos 2013; 10:39:55 

quote:

Orijinalden alıntı: clubbermantis

Selam,

Hocam konu biraz eski hort olacak ama sana yardimci olayim arada duvar olunca cekmiyor samsung tv ayni sorun bendede vardi pc cekiyor azda olsa tv gormuyordu powerline aldim simdi takilma bile yok tavsiye ederim

Beni tanımadan yargılayanlara sözüm yok... Çünkü köpekler tanımadığı insanlara her zaman havlarlar.

589 Mesaj
12 Ağustos 2013; 14:52:31 

Değerli Kullanıcılarımız,

Netmaster.com.tr sitemizdeki Yükleme Merkezi'ne CBW-383Z4'ün yeni firmware'ı yüklenmiştir. Modemin 17. versiyon firmware ile kablosuz performansı yükseltilmiştir.

Saygılarımızla,

NetMASTER Destek Merkezi

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1269 Mesaj
12 Ağustos 2013; 15:50:14 

quote:

Orijinalden alıntı: blueman7

poweline marka model nedir acaba? kac mb ile dosya transferi yapabiliyirsunuz, biraz bilgi verebilirmisin..bende almayi dusunuyorumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fakasupi -- 12 Ağustos 2013; 15:51:14 >

2463 Mesaj
12 Ağustos 2013; 15:53:59 

netmaster kablosuz yalnız hocam kabloluda degılde kablosuzda hız bıraz düşmekte alın bır sıkıntı yaşamazsını dosya transferı konusunda hıc dıkkat etmedim ama şu varkı eger kablolu alırsanız hızınız modemle aynı bıle olabılır kablosuzda bıraz düşme oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blueman7 -- 12 Ağustos 2013; 15:54:41 >

Bu mesajda bahsedilenler: fakasupi

1912 Mesaj
14 Ağustos 2013; 16:55:49 

Kopma sorunu yaşayan arkadaşlar modem ara yüzünde band genişliğini 40 yerine 20 mhz yapmayı deneyebilir.

Atari 800XL

137 Mesaj
19 Eylül 2013; 8:05:48 

Arkadaşlar bu ürünün wirelessı kesinlikle sorunlu. Yıllar önce aynı markanın daha düşük bir modeli olan cbw-700 kullanıyorduk tek antenli olmasına rağmen harika çekiyordu alt komşu bile kullanıyordu sorunsuz bir şekilde. Fakat şimdi bu model ile aynı evin içinde wireless çekmiyor. Modemle aynı odadaysanız sorun yok. Ama diğer odalardan sürekli kopup duruyor, bağlantı varkende çok düşük sinyal veriyor. Çift antenlidir daha iyidir dedik ama berbat bir modem kesinlikle düşünmeyin. Firmware update hiç bir işe yaramıyor. Telefon, laptop vb cihazlarımdan wireless bağlantılara baktığımda komşuların wireless sinyalleri daha güçlü hep. Siz düşünün gerisini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nelson -- 19 Eylül 2013; 8:20:06 >

589 Mesaj
19 Eylül 2013; 14:21:43 

quote:

Orijinalden alıntı: nelson

Arkadaşlar bu ürünün wirelessı kesinlikle sorunlu. Yıllar önce aynı markanın daha düşük bir modeli olan cbw-700 kullanıyorduk tek antenli olmasına rağmen harika çekiyordu alt komşu bile kullanıyordu sorunsuz bir şekilde. Fakat şimdi bu model ile aynı evin içinde wireless çekmiyor. Modemle aynı odadaysanız sorun yok. Ama diğer odalardan sürekli kopup duruyor, bağlantı varkende çok düşük sinyal veriyor. Çift antenlidir daha iyidir dedik ama berbat bir modem kesinlikle düşünmeyin. Firmware update hiç bir işe yaramıyor. Telefon, laptop vb cihazlarımdan wireless bağlantılara baktığımda komşuların wireless sinyalleri daha güçlü hep. Siz düşünün gerisini.

Sayın Kullanıcımız,

Kablosuz performansı iyileştirmek için modem üzerinde de belirli ayarlamalar yapılabilir. Modeminiz belli fabrika ayarlarıyla gelmektedir, ancak bu ayarlar her lokasyon için uygun olmayabilir. Kablosuz yayın kanalını değiştirerek sinyal gücünü artırmanız mümkün olabilir. 216 366 66 96 numaralı NetMASTER Destek Hattı'nı ararsanız, danışmanlarımız yapılandırmanızı kontrol ederek sizin için uygun hale getirebilir.

Saygılarımızla,
NetMASTER Destek Merkezi

137 Mesaj
19 Eylül 2013; 17:30:53 

Otomatik dahil tüm kanalları denedim. wi-fi analyzer ile en iyi kanalları seçtim. Daha bir çok ayar değiştirdim yıllardır wireless modem kullanıyorum bilmediğim konular değil merak etmeyin. En iyi ayarlarıyla bile bu modem bir fiyasko. Bunu siz de çok iyi biliyorsunuz :)

10883 Mesaj
20 Eylül 2013; 15:28:00 

quote:

Sayın Kullanıcımız,

Kablosuz performansı iyileştirmek için modem üzerinde de belirli ayarlamalar yapılabilir. Modeminiz belli fabrika ayarlarıyla gelmektedir, ancak bu ayarlar her lokasyon için uygun olmayabilir. Kablosuz yayın kanalını değiştirerek sinyal gücünü artırmanız mümkün olabilir. 216 366 66 96 numaralı NetMASTER Destek Hattı'nı ararsanız, danışmanlarımız yapılandırmanızı kontrol ederek sizin için uygun hale getirebilir.

Saygılarımızla,
NetMASTER Destek Merkezi

yaklaşık 10 yıldır internet kullanıyorum, ama son 10 ay bana azap oldu sürekli kopmalar bıktırdı inanın bu modem bir rezalet denemediğimiz şey kalmadı, ayrıca turksat zaten başlıca bir rezalet, apartman altlarında bulunan saha dolaplarında güç kaynakları yok, elektrik kesintilerinde internetimiz sürkli kesiliyor ADSL kullanırken arıza olmadığı sürece internetim kesilmezdi,

"Kablosuz yayın kanalını değiştirerek sinyal gücünü artırmanız mümkün olabilir. " demişsiniz ancak denemediğimz şey kalmadı maalesef modem rezalet ötesi.

134 Mesaj
20 Eylül 2013; 19:34:43 

Duman etmişiniz adamı belli ki bi sorun var üründe fabrika çıkışlı olabilir bi seride

"WD5000BEKT 2.5 HDD" İnceleme

589 Mesaj
1 Ekim 2013; 15:11:17 

Yaşadığınız sorunların tespiti ve çözümünün sağlanması için destek hattımızı aramanızı rica ederiz. Dilerseniz iletişim bilgilerinizi ve size uygun saatleri bizimle paylaşın, danışmanlarımız sizi arasınlar.

Saygılarımızla,

NetMASTER Destek Merkezi

Bu mesajda bahsedilenler: @engin_er_26, nelson Bu mesaja 1 cevap geldi.

10883 Mesaj
1 Ekim 2013; 16:25:20 

quote:

Yaşadığınız sorunların tespiti ve çözümünün sağlanması için destek hattımızı aramanızı rica ederiz. Dilerseniz iletişim bilgilerinizi ve size uygun saatleri bizimle paylaşın, danışmanlarımız sizi arasınlar.

Saygılarımızla,

NetMASTER Destek Merkezi

hattınızıda aradık, denedik maalesef, saatlerce telefonda şunu yap bunu yap ama sonuç boş, hattınızı aradığımızda kaç kez söyledik türksat ve sizlere kaç kez mail attık apartman altında bulunan saha dolaplarınıza gelin güç kaynağı bağlayın elektrik kesintilerinde internetimizde kesiliyor dedik. sigortalarınızı apartmanların ortak kullanım alanlarındaki sigortalara bağlamayın dedik, çünkü ortak kullanım alanındaki sigorta attığında tüm binanın interneti kesiliyor ayrı bir sigorta koyun dedik ama hepsi boş maalesef, attığımız maillere cevap bile verilmedi.

siz hala diyorsunuzki bizleri arayın arasak ne olacak ki ???
sanki hemen yapacaksınız, işte burada aleni yazıyorum madem yapacaksınız gelsin türksatın elemanları apartman altlarında bulunan saha dolaplarının elektiriğini ortak kullanım alanlarının sigortalarından önce alsınlar güç kaynakları bağlasınlar,

modemlerinizi doğru ayarlasınlar yada daha kaliteli modemler versinler, verdikleri modemler le ancak bu kadar oluyor sorunlar çözülmüyor rezalet üstüne rezalet yaşanıyor.

589 Mesaj
1 Ekim 2013; 17:03:24