Şimdi Ara

Donanım Haber Türkçüler Otağı(600+ Türkçü Bu Otağıda) (166. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.687
Cevap
91
Favori
161.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
68 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Geri yazdıklarınız boş, herkes özgür tabi....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekler misin kardeşim
  • Beni de ekleyin

• Benide eklermisiniz andalar.

• Özbek grup IŞİD’e bağlandı

IŞİD yayın organlarından El- Bayan Radyosu, Özbekistan İslami Hareketi’nin (ÖİH) IŞİD’e bağlılığını açıkladı
    Haberde ÖİH’nin, IŞİD’in Afganistan ve Pakistan bölgesini kapsayan Horasan Eyaleti’nin parçası haline geleceği belirtildi. IŞİD’e yakın bazı Twitter hesaplarında paylaşılan bir ÖİH videosunda Özbek militanların IŞİD liderine biat ettiklerini açıkladıkları görülüyor. Grup, ağırlıklı olarak Afganistan ve Pakistan’da faaliyet gösteriyor.

Kaynak:http://www.yenicaggazetesi.com.tr/ozbek-grup-iside-baglandi-118813h.htm

Ümmetçiliğe ve sentezciliğe neden karşı çıktığımı doğrular nitelikte bir haber daha. Artık onlar için vatan, millet gibi bir dert yok. Tek dertleri İslam, İslam, İslam. Ne kadar da tanıdık söylemler değil mi?

Buyrun bu da kendine milliyetçi diyen ama milliyetçiliği sulandırmadan edemeyen partinin genel başkanının söylemleri:

Bahçeli'den 'Ay tutulması' formülü

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin durduğu noktayı, kendi tabiriyle ‘ay tutulmasına’ benzeyen iki daireyle anlattı. Milli kültür ve İslamiyeti temsil eden dairelerin kesiştiği noktada bulunduklarını belirten Bahçeli, “Yani milli kültür ile İslamiyeti benimsemiş bir toplum yapısı Türkiye için en huzurlu toplum yapısıdır. Dolayısıyla AKP içerisinde birbirimize benzemiyorum diyoruz ama benzeyen noktalarımız var” dedi.

İl Başkanları İstişare Toplantısı sonrası gazetecilerle sohbet eden Bahçeli, özetle şunları söyledi:

İKİ UNSUR BİR ARADA
    “Şimdi şurası bir toplumun kültürüdür, yani milli kültürüdür. Şu diğer daire de o toplumun inanç dairesidir. Burası bize göre İslamiyet burası da milli kültürümüzdür. Şimdi Türkiye’nin sağlıklı ulusal yapısı, o yapının korunması ve geliştirilmesi bu iki unsurun bir arada ele alınmasını zaruri kılar. MHP de bu zaruretten hareketle şöyle düşünür: İşte şu alan Türk-İslam ülküsünde kaynağını bulan Türk milliyetçiliğidir. Dolayısıyla İslamiyet alanından gelenler kabulümüzdür. Kültürel alandan buraya gelenler de kabulümüzdür. Bizim söylemek istediğimiz şey budur.

EN HUZURLU YAPI
    AKP’nin şu İslamiyet alanını temsil eden unsurların içinde milli kültürünü korumak isteyenler de vardır. Onlar bizim reddimiz arasında değildir. Onlar bizim kabullerimiz arasındadır. Çünkü kendisini bir geleneğe bağlı İslami anlayış içerisinde de devam ettirir. Muhafazakâr Müslümanlık dediğimiz olayı da kendini gösterir. İşte biz şu alan içinde herkesi kucaklamak isteriz. Eğer başarabilirsek.

BENZEYEN NOKTALAR
    57 tane İslam toplumu vardır. Buralarda bunlar farklılık gösterebilir. Ama biz şunu başarabilirsek Türkiye’de çok şey çözülebilecek inancındayız. Benim söylemek istediğim alan budur, kesişen noktadır. Dolayısıyla AKP içerisinde birbirimize benzemiyorum diyoruz ama benzeyen noktalarımız var. O benzeyen noktalarımızı şu kesişen alanda buluşturabilirsek kapımızı, penceremizi, damımızı açık tutuyoruz. Gelen buyursun gelsin diyoruz. Gelmezse ne yapacağız. İslamiyet’te zorlama yoktur. Gelirse gelir, gelmezse gelmez ne yapacağız. Onun biz dinini tartışmıyoruz.

DİNCİ DEĞİL DİNLİ PARTİ
    MHP olaylara bu çerçevede bakışında söylemimiz şudur: MHP dinci bir parti değildir. MHP dinsiz bir parti de değildir. MHP dinli bir partidir. Politikalarımızı da bu esas dahilinde geliştiririz. Dolayısıyla MHP’nin uygulayacağı politika İslam inancıyla çatışmaz. İslamın naslarını reddetmez. Eğer kendinin kültürden kaynaklanan görüşleri var, bu İslam inancıyla çatışır hale getirilmişse o zaman o kendi kültür değerlerini gözden geçirerek yoluna devam eder.”

GAGAVUZYA’DA NE DİYECEK
    Bahçeli, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Endonezya’da “Tek derdimiz İslam, İslam, İslam” sözlerini de “Aynı cumhurbaşkanı Endonezya’da ‘İslam İslam’ diyor. Gagavuzya’ya gittiğinde ne diyecek” diyerek eleştirdi.

Kaynak:http://www.hurriyet.com.tr/gundem/29764207.asp?utm_source=facebook.com&utm_campaign=button&utm_content=newsdetail

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkoğlu35 -- 9 Ağustos 2015; 10:06:14 >

• yaz benide kardeşim
  • ekle
  • benide eklermisin listeye
  • quote:

Orijinalden alıntı: bldoy

benide eklermisin listeye

Oha akpli ye bak şimdi de Türkçü oldu :D

Enteresan adamsın valla

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deadmau5.

quote:

Enteresan adamsın valla

Ülkeyi geliştiren partiyi tutuyorum şu an diğerlerinden umudum yok gün gelir liderleri değişir kendini toparlar mesela mhp oy verebilirim.
  • quote:

quote:

quote:

Enteresan adamsın valla

Ülkeyi geliştiren partiyi tutuyorum şu an diğerlerinden umudum yok gün gelir liderleri değişir kendini toparlar mesela mhp oy verebilirim.

Türkçülük hakkında ne kadar fikriniz var ki ? Ben ona şaşırdım görüşünüzü az çok biliyoruz gülmemin sebebi o

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Enteresan adamsın valla

Türkçülük hakkında ne kadar fikriniz var ki ? Ben ona şaşırdım görüşünüzü az çok biliyoruz gülmemin sebebi o

Türkçülük aslında ırkçı deilimdir ama turan kurulmalı çünkü dünya arenasında daha güçlü olmamız gerekiyor turan kurmalıyız ki orta asyadaki kardeşlerimizi rusya zulmüne bırakmamalıyız mesela özbekistan islam kerimov başında adam diktatör özbek türklerinin soyunu kurutmak için hastanede doğum esnasında kadınları kısırlaştırıyo .

• Ekle kardeşim.
  • ekleyin hocam beni de
  • Ben de üye olup arkadaşların arasına katılırsam sevinirim
  • Ekle hocam. Vaktiyle bir Atsız varmış, var olsun!
  • Soydaşım benide ekle.
    Tengri biz menen

• CcC Vatan Sağolsun

• Ekle karındaşım

• Tanrı türkü korusun ve yüceltsin . Ekleyelim.

• 
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.