Şimdi Ara

Donanım Haber Türkçüler Otağı(600+ Türkçü Bu Otağıda) (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.687
Cevap
91
Favori
161.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
68 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/19589841.asp

Bu balkanlarda yaşanan olayları kısaca özetlesek yada bu konu hakkında bilmeyenleri bilgilendirsek iyi olur diye düşünüyorum.Uzun uzun yerine kısa özetler halinde yaparsak bunu hem daha çok akılda kalıcı olur hemde okurken sıkıntı çekilmez.
  • Türk birliğinin ortak bayrağı kabul edildi.Bence bu Türk birliğine giden yolda tarihi bir adım.Tüm Türk milletine hayırlı uğurlu olsun

Donanım Haber Türkçüler Otağı(600+ Türkçü Bu Otağıda)
  • quote:

Orijinalden alıntı: N.M.Türk05

Türk birliğinin ortak bayrağı kabul edildi.Bence bu Türk birliğine giden yolda tarihi bir adım.Tüm Türk milletine hayırlı uğurlu olsun

Hayırlı olsun ama kabul edenler kim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: herdogan80

quote:

Türk birliğinin ortak bayrağı kabul edildi.Bence bu Türk birliğine giden yolda tarihi bir adım.Tüm Türk milletine hayırlı uğurlu olsun

Türk devletleri işbirliği konseyi.Bişkekteki toplantıda kabul edildi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Türk devletleri işbirliği konseyi.Bişkekteki toplantıda kabul edildi.

Teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: herdogan80

quote:

evet, kaynak nedır?

• Bir paylaşım da benden olsun. Aslanbek Sultanbekov ile herkesin tanıdığı Dombıra'yı yüksek kaliteli MP3 olarak hem dinleyebilirsiniz hem de Dombıra MP3 olarak indirebilirsiniz. Site tüm dünya çapında bilinen uluslararası bir haber portalıdır ve 11 dilde yayın yapar.

http://radio.indymedia.org/en/node/40230
  • quote:

Orijinalden alıntı: memeti

evet, kaynak nedır?

'' Türk devletleri işbirliği konseyi.Bişkekteki toplantıda kabul edildi. ''
  • quote:

Orijinalden alıntı: veleciraptor

Bir paylaşım da benden olsun. Aslanbek Sultanbekov ile herkesin tanıdığı Dombıra'yı yüksek kaliteli MP3 olarak hem dinleyebilirsiniz hem de Dombıra MP3 olarak indirebilirsiniz. Site tüm dünya çapında bilinen uluslararası bir haber portalıdır ve 11 dilde yayın yapar.

http://radio.indymedia.org/en/node/40230

Sözlerinide ben paylaşıyım

Kara kıs avulumga kelgende / Kara kış köyüme gelende
    Kültüldegen kar yerge tüsgende / Lapa lapa kar yere düşende
    Dombıramdı alarman / Dombıramı alırım
    Yürek sazım çalarman / Yürek sazımı çalarım
    Kaygırgandı eş aytbam / kaygılarımı hiç söylenmem.
    Dombıra sazım estgen ataylar / Dombıra sazımı işiten babalar
    Manesine es bergen anaylar / Manasına kulak veren analar
    Estgenine oy berip / İşittiğini akıl yorarak,
    Yüreklerge ses berip / Yürekleri titreyerek
    Köz yastı kızganmaslar / Göz yaşlarını esirgemezler.

Nogaydın kaygı sansız kününde / Nogayların derdi sayısız, her gününde
    Batirler yuklamagan kününde / Yiğitlerin uyumadığı günlerde
    Yüreklerin kötergen / Yüreklerini cesaretlendiren
    Sogıslarda küş bergen / Savaşlarda güç veren
    Köptü körgen Dombıra… / Görüp geçirmiş dombıra

Nogay Türkçesi ile Dombra... Kaç kez dinlemişimdir bilmiyorum. Bu tarz sevenler için Ulytau da tavsiye ederim

http://www.youtube.com/watch?v=R4_4bSeMY9Y

Sözleri buradan kopyaladım. Belirtelim madem rica etmisler http://www.msxlabs.org/forum/turkce-sarki-sozleri/144834-dombira-dombira.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yeni Türkü -- 27 Ağustos 2012; 11:07:49 >

• Ben bu ırkçılık ve türkçülük konusunda fikirlerimi belirtmek isterim.

Türkçülük, nazizm ne bileyim hitlercilik gibi katliamcı düşünceler içermez. Bir türkçüye göre, bu toprakların hakimi türklerdir ve diğer halkları kontrol etmektedir. Elbette buna bazı insanlar kızabilir, diyeceğim bir şey yok.

Türkçülük ümmetçilik gibi dini referans almaz, direk insanların kan bağına göre hareket eder. Bizim için türkiyenin doğusunda kürtleşmiş türkmen ile, altaylarda bir şaman, Litvanya da bir karaim türkü, bir kazak türkü, bir kırgız türkü, bir özbek türkü ve bir istanbul türkü aynıdır. Çünkü saydıklarımın hepsi türktür, gelenekleri görenekleri benzerdir, farklı dinlere inansalarda hepsi türktür ve bana göre müslüman bir araptan daha yakındırlar. Çünkü ben onunla KARDEŞİM, onunla kan bağım var.

Eğer ırkımızı sevmemiz bir ırkçılıksa, evet biz sonuna kadar ırkçıyız hemde en alasıyız. Yıllardır orta asyadan gelmeden önce kimliğimiz olan türklüğü, türkiyede türk yok(!) saçmalığıyla yok etmek isteyenler ırkçı değilde biz mi ırkçıyız? Genlerle türk milletini bölmeye parçalamaya çalışanlar(üstlerde bu konuyla ilgili yazı paylaştım, ayrıca tarihi belgelerlede bu çoktan çürütüldü) ırkçı değilde biz mi ırkçıyız?

Vallaha hiç kimse kusura bakmasın, eğer türkçülük ırkçılık demek oluyorsa sizin lugatınız da, evet biz hitler kadar ırkçıyız ve öyle kalmaya niyetliyiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eypenseypen -- 27 Ağustos 2012; 17:01:56 >

• eypenseypen ;

Özel mesaj yolladim size

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aldım, üzgünüm, unutmuşum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eypenseypen

Aldım, üzgünüm, unutmuşum.

Eger biri size ırkçı , faşist ve barbar diyorsa;

Evet dogru yoldasiniz , rahat olun.

Vatan sevmenin bu yuzyildaki adi bu zira..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ben bu ırkçılık ve türkçülük konusunda fikirlerimi belirtmek isterim.

Türkçülük, nazizm ne bileyim hitlercilik gibi katliamcı düşünceler içermez. Bir türkçüye göre, bu toprakların hakimi türklerdir ve diğer halkları kontrol etmektedir. Elbette buna bazı insanlar kızabilir, diyeceğim bir şey yok.

Türkçülük ümmetçilik gibi dini referans almaz, direk insanların kan bağına göre hareket eder. Bizim için türkiyenin doğusunda kürtleşmiş türkmen ile, altaylarda bir şaman, Litvanya da bir karaim türkü, bir kazak türkü, bir kırgız türkü, bir özbek türkü ve bir istanbul türkü aynıdır. Çünkü saydıklarımın hepsi türktür, gelenekleri görenekleri benzerdir, farklı dinlere inansalarda hepsi türktür ve bana göre müslüman bir araptan daha yakındırlar. Çünkü ben onunla KARDEŞİM, onunla kan bağım var.

Eğer ırkımızı sevmemiz bir ırkçılıksa, evet biz sonuna kadar ırkçıyız hemde en alasıyız. Yıllardır orta asyadan gelmeden önce kimliğimiz olan türklüğü, türkiyede türk yok(!) saçmalığıyla yok etmek isteyenler ırkçı değilde biz mi ırkçıyız? Genlerle türk milletini bölmeye parçalamaya çalışanlar(üstlerde bu konuyla ilgili yazı paylaştım, ayrıca tarihi belgelerlede bu çoktan çürütüldü) ırkçı değilde biz mi ırkçıyız?

Vallaha hiç kimse kusura bakmasın, eğer türkçülük ırkçılık demek oluyorsa sizin lugatınız da, evet biz hitler kadar ırkçıyız ve öyle kalmaya niyetliyiz.

Aynen benim düşüncelerim de bunlar ama ne zaman yazsam hemen birileri şikayet ediyor.

• Aynen benim düşüncelerim de bunlar ama ne zaman yazsam hemen birileri şikayet ediyor.

Yapacak bir şey yok... Onların gözünde biz hep ırkçı olarak kalacağız.
  • quote:

Aynen benim düşüncelerim de bunlar ama ne zaman yazsam hemen birileri şikayet ediyor.

Yapacak bir şey yok... Onların gözünde biz hep ırkçı olarak kalacağız.

Türk ırkı sağolsun da gerisinin teferruat
  • Türk ırkı sağolsun da gerisinin teferruat

Katılıyorum gerisi önemli değil...
  • Arkadaşlar Esad ve Muhalifler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu konulara girmesek daha iyi.
  • Arkadaslar, KIMIZ nasil yapilir nasil icilir nereden temin edilir bilen var mi? Denemek istedigim ickiler arasinda belki bu konuda bilen vardir
  • quote:

Arkadaşlar Esad ve Muhalifler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu konulara girmesek daha iyi.

Neden?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.