Nvidia ekran ayarları kullanılamaz. Şu anda Nvidia GPU'ya bağlı bir ekran kullanmı
33 Cevap11647 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

30 Mesaj
21 Ağustos 2012; 21:19:51 

Nvidia ekran ayarları kullanılamaz.

Şu anda Nvidia GPU'ya bağlı bir ekran kullanmıyorsunuz

Benim ekran kartım Nvidia GeForce Gt 540M ne yapacağımı söylerseniz tamı tamına indireceğim bir program varsa linkini koyarsanız sonsuz teşekkür ederin

2175 Mesaj
21 Ağustos 2012; 21:28:00 

Yeni konu açmanıza gerek yoktu.

http://forum.donanimhab...tm.htm#msglink_64866866

18266 Mesaj
21 Ağustos 2012; 21:30:35 

özelden yazdım size ama okuduğunuz yok galiba

samsung rf510-j03tr/Windows 7 home premium / i5 560m 2.67ghz turbo 3.2/8gb 1333mhz ram/7200rpm 500gb hdd /2gb 420m ekran kartı

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Ekim 2012; 19:37:37 

quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53

özelden yazdım size ama okuduğunuz yok galiba

bana da yazın lütfen

6 Mesaj
20 Şubat 2013; 5:07:52 

banada yazın lütfen benimki casper ekran kartı aynı

Ahmtt

Uzaklaştırılmış
20 Şubat 2013; 13:27:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet3993

banada yazın lütfen benimki casper ekran kartı aynı

Servise gitti benim pc zarar gördüydü herhalde...

6 Mesaj
21 Şubat 2013; 20:51:20 

hiç bi zarar yoktu win8 kurdum ondan sonra başladı.şimdi 7 kursamda düzelmedi.

Ahmtt

6 Mesaj
22 Şubat 2013; 5:40:47 

quote:

Orijinalden alıntı: haktan260

Nvidia ekran ayarları kullanılamaz.

Şu anda Nvidia GPU'ya bağlı bir ekran kullanmıyorsunuz

Benim ekran kartım Nvidia GeForce Gt 540M ne yapacağımı söylerseniz tamı tamına indireceğim bir program varsa linkini koyarsanız sonsuz teşekkür ederin

çözebildin mi kardeş sen?

Ahmtt

18266 Mesaj
22 Şubat 2013; 9:16:51 

Leptopun marka modeli nedir?

samsung rf510-j03tr/Windows 7 home premium / i5 560m 2.67ghz turbo 3.2/8gb 1333mhz ram/7200rpm 500gb hdd /2gb 420m ekran kartı

6 Mesaj
22 Şubat 2013; 12:41:47 

quote:

Leptopun marka modeli nedir?

casper nirvana nb 15.6.ekran kartı nvidia gt540m

Ahmtt

18266 Mesaj
22 Şubat 2013; 14:24:12 

Sürücüyü güncellemenize rağmen ayarları kullandırmıyor mu? Ekran kartını açıp kapamaya yarayan herhangi bir tuş ayarı var mı?Nvidia denetim masasından ilgili kart ayarlarını yaptırmaya izin veriyor mu?

6 Mesaj
23 Şubat 2013; 7:47:33 

quote:

Sürücüyü güncellemenize rağmen ayarları kullandırmıyor mu? Ekran kartını açıp kapamaya yarayan herhangi bir tuş ayarı var mı?Nvidia denetim masasından ilgili kart ayarlarını yaptırmaya izin veriyor mu?

Son sürümü mevcut şu anda.tuş yok.nvidia denetim masasına tıklayınca nvidia ekran ayarlarını kullanamaz gibisinden bi yazı çıkıyor.

Ahmtt

18266 Mesaj
24 Şubat 2013; 10:24:14 

Ekran kartının sürücüsünü komple silerek program seçeneklerden tekrar yüklermisiniz.Birde bios'a göz attınınz mı grafik kartlarıyla alakalı seçenek var mı?

6 Mesaj
24 Şubat 2013; 11:11:29 

quote:

Ekran kartının sürücüsünü komple silerek program seçeneklerden tekrar yüklermisiniz.Birde bios'a göz attınınz mı grafik kartlarıyla alakalı seçenek var mı?

hayr secenek yok biosta.bütün silip tekrr yükleme işlemlerini yaptım.

Ahmtt

18266 Mesaj
24 Şubat 2013; 11:30:42 

Aklıma gelmişken dahili kart sürücüsünü güncellediniz mi harici kartla birebir bağlantılıdırlar.Dahili karttan da ileri gelebilir birçok seçeneğini kullnamazsınız harici kartın.Sizde hd 3000 var işletim sisteminizi seçerek en güncel sürücüyü yükleyip deneyin sonucu yazın sürücü sayfası bu http://downloadcenter.i...HD+Graphics+3000%2f2000

112 Mesaj
6 Temmuz 2013; 14:59:19 

Arkadaşlar, benim de aynı problemim var, çözümünü biliyor ama o çözümü uygulamak istemiyorum :)

Bende bir tane Lenovo Y550 var, T4400 işlemcili ve GT 240M ekran kartlı, ekran kartı driver'ında Mart 2011'de çıkmış olan 267.76'ya kadar kurduğumda sorunsuz çalışıyor (çözümüm bu), ama ben güncel driverlerı kullanmak istiyorum, 267.76'dan sonraki herhangi bi driver'ı kurmaya çalıştığımda ise "Nvidia ekran ayarları kullanılamaz" sorununu alıyorum, 267'ye kadar çalışıp da sonrasının çalışmaması bana yazılımsal bir problemmiş gibi geliyor. Çözümü bilen?

Uzaklaştırılmış
18 Temmuz 2013; 4:33:55 

kardeşim aynı sorun bende de var. bende gtx780m ekran kartı var. 311.48 sürümü vardı aldığımda. nvidia sitesinden güncellemeye çalıştım kendi sitesinden indirin dedi (nvidia sitesinden indirince uyumlu donanım bulunamadı dedi kurarken). msi sitesinden 311.83 sürümünü indirdim yeni sürümü yükleyince bu sefer de ekran kartını görmedi. nvidia gpuya bağlı bir ekran kartı kullanmıyorsunuz diyor. şimdi yeni güncellemeleri yapmasam da aklım güncellemelerde kalacak çözümü yok mu bunun?

112 Mesaj
17 Ağustos 2013; 20:25:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Soap Mactavish8

kardeşim aynı sorun bende de var. bende gtx780m ekran kartı var. 311.48 sürümü vardı aldığımda. nvidia sitesinden güncellemeye çalıştım kendi sitesinden indirin dedi (nvidia sitesinden indirince uyumlu donanım bulunamadı dedi kurarken). msi sitesinden 311.83 sürümünü indirdim yeni sürümü yükleyince bu sefer de ekran kartını görmedi. nvidia gpuya bağlı bir ekran kartı kullanmıyorsunuz diyor. şimdi yeni güncellemeleri yapmasam da aklım güncellemelerde kalacak çözümü yok mu bunun?

Biraz geç geldi cevabım ama çözümü yok, ne Nvidia'nın sitesinde (olabildiğince İngilizce Nvidia forumundaki tüm ilgili konulara baktım) ne de başka bir yerde çözüm belirtebilen kimse yok, benim kişisel düşüncem şu:

Tabi ki bu savları Nvidia "ASLA" kabul etmez ama bu güncelleme probleminin neden olduğu hakkında birkaç teorim var;

Birincisi, biliyorsunuz ki Nvidia biraz geçimsiz bir firma, buna rağmen birçok, hatta gereğinden çok daha fazla tedarikçi Nvidia çipleri kullanıyor, Bana göre Zotac ve Asus bile yeterliyken bu işi MSI'dan bilmem nerelere kadar birçok farklı firma yapıyor. Bu birçok farklı firma demek, aynı oranda farklı yazılım demek, Nvidia'da tamamına uygun bir yazılım çıkart(a)mayacağı için işi firmaların eline veriyor, firmalar da bazen ya yazılım bile çıkartmıyorlar (bendeki Lenovo Y550 gibi, Lenovo'nun sitesindeki en güncel sürücü 2010 :S) Ya da çıkarabilseler bile biraz ellerine yüzlerine bulaştırıyorlar. (Soap Mactavish8 arkadaşımızın yaşadığı gibi)

İkincisi ise artık eski model kartlara olan desteğini Nvidia kademeli olarak terkediyor, destek veriyormuş gibi görünüyor ama aynı bendeki karta olduğu gibi yeni sürücülerde bilerek problem çıkaracak şekilde ayarlıyor. Her ne kadar bu konuda kendileriyle iletişim kurmaya çalışsanız da adamlar hiçbir şekilde geri dönmüyor. Amaçları insanları yeni ekran kartı almaya zorlamak, hoş kartımın Dx11 desteği olmadığı için Crysis 3 gibi modern oyunları ya hiç oynayamıyorum, ya da Dx10 destekli bile olsa oyunlar kasmaya başladı, yakında laptop'ı elimden çıkarıp güzel bir masaüstü toplayacağım, Nvidia'nın planı tuttu, bana yeni ekran kartı aldıracak, ama bu yaptıklarından sonra avucunu yalar, Yaşasın AMD

Uzaklaştırılmış
18 Ağustos 2013; 8:37:28 

quote:

Orijinalden alıntı: Bloodin

Biraz geç geldi cevabım ama çözümü yok, ne Nvidia'nın sitesinde (olabildiğince İngilizce Nvidia forumundaki tüm ilgili konulara baktım) ne de başka bir yerde çözüm belirtebilen kimse yok, benim kişisel düşüncem şu:

Tabi ki bu savları Nvidia "ASLA" kabul etmez ama bu güncelleme probleminin neden olduğu hakkında birkaç teorim var;

Birincisi, biliyorsunuz ki Nvidia biraz geçimsiz bir firma, buna rağmen birçok, hatta gereğinden çok daha fazla tedarikçi Nvidia çipleri kullanıyor, Bana göre Zotac ve Asus bile yeterliyken bu işi MSI'dan bilmem nerelere kadar birçok farklı firma yapıyor. Bu birçok farklı firma demek, aynı oranda farklı yazılım demek, Nvidia'da tamamına uygun bir yazılım çıkart(a)mayacağı için işi firmaların eline veriyor, firmalar da bazen ya yazılım bile çıkartmıyorlar (bendeki Lenovo Y550 gibi, Lenovo'nun sitesindeki en güncel sürücü 2010 :S) Ya da çıkarabilseler bile biraz ellerine yüzlerine bulaştırıyorlar. (Soap Mactavish8 arkadaşımızın yaşadığı gibi)

İkincisi ise artık eski model kartlara olan desteğini Nvidia kademeli olarak terkediyor, destek veriyormuş gibi görünüyor ama aynı bendeki karta olduğu gibi yeni sürücülerde bilerek problem çıkaracak şekilde ayarlıyor. Her ne kadar bu konuda kendileriyle iletişim kurmaya çalışsanız da adamlar hiçbir şekilde geri dönmüyor. Amaçları insanları yeni ekran kartı almaya zorlamak, hoş kartımın Dx11 desteği olmadığı için Crysis 3 gibi modern oyunları ya hiç oynayamıyorum, ya da Dx10 destekli bile olsa oyunlar kasmaya başladı, yakında laptop'ı elimden çıkarıp güzel bir masaüstü toplayacağım, Nvidia'nın planı tuttu, bana yeni ekran kartı aldıracak, ama bu yaptıklarından sonra avucunu yalar, Yaşasın AMD

MSI gayet iyi bir marka fakat Nvidia yazılımsal olarak berbat.

Benim düşüncem de şu ki Cevat Yerli Nvidiadan sağlam bir rüşvet almış , sırf bu yüzden ekran kartını zorlayacak bir oyun yapmış. Crysis 3 oynadım ekran kartım iyi oynuyo fps'yi 65'e sınırladım fakat ani fps düşüşleri oluyor ve ölüyorum. ATI 'ye ise alışkın değilim yabancı geliyor.
Adamlar kaç yıldır ekran kartı üretiyor ama yazılımsal sorunları çözemediler. Ben bilgisayarı yeni aldım fakat böyle bir yazılımsal sorun çıkması inanılır gibi değil. GTX Titan SLI'li sistem alsan driver güncellerken yine aynı problemi çıkarır. Çok saçma bir şey gerçekten.

112 Mesaj
18 Ağustos 2013; 14:42:02 

GTX780'de bile FPS düşüşleri mi oluyor :S Ne lazımmış oynayabilmek için, Titan mı? 7990 mı? Bu yerli kardeşler de amma abartıyor, yine amaçları herhalde yıllarca "ekran kartlarının test edildiği oyun" olarak kalmak. Bu arada yanlış anlamayın Sn Soap, ben MSI'a hiçbir şekilde kötü bir marka demedim, ama ekran kartı tedarikçi firmaları maksimum 3-4 olmalı bence, şu anda bir baksak sadece Nvidia tedarikçisi 20'den fazla firma vardır tüm dünyaya satış yapan. AMD-ATI cephesindeki o yazılım sorunundan ben de haberdarım, ama Nvidia'nın da bizim yaşadığımız gibi yazılım problemleri var, en azından AMD'de "eski ekran kartlarını terketme" alışkanlığı yok...

Uzaklaştırılmış
18 Ağustos 2013; 19:43:36 

quote:

GTX780'de bile FPS düşüşleri mi oluyor :S Ne lazımmış oynayabilmek için, Titan mı? 7990 mı? Bu yerli kardeşler de amma abartıyor, yine amaçları herhalde yıllarca "ekran kartlarının test edildiği oyun" olarak kalmak. Bu arada yanlış anlamayın Sn Soap, ben MSI'a hiçbir şekilde kötü bir marka demedim, ama ekran kartı tedarikçi firmaları maksimum 3-4 olmalı bence, şu anda bir baksak sadece Nvidia tedarikçisi 20'den fazla firma vardır tüm dünyaya satış yapan. AMD-ATI cephesindeki o yazılım sorunundan ben de haberdarım, ama Nvidia'nın da bizim yaşadığımız gibi yazılım problemleri var, en azından AMD'de "eski ekran kartlarını terketme" alışkanlığı yok...

Sen yanlış anladın bende GTX780M var , fakat Crysis 3'te bile ani fps düşüşleri oluyor. Driver da yükleyemiyorum. Elimiz kolumuz bağlı işte.

112 Mesaj
19 Ağustos 2013; 20:43:19 

quote:

Orijinalden alıntı: Soap Mactavish8

Sen yanlış anladın bende GTX780M var , fakat Crysis 3'te bile ani fps düşüşleri oluyor. Driver da yükleyemiyorum. Elimiz kolumuz bağlı işte.

Hmm özür dilerim, dalgınlık işte, "M" harfini göremedim, sende MSI laptop var yani... Zaten masaüstünde böyle bir problem olması sıkıntılı olurdu, sen malesef driver konusunda MSI'ın hotfix çıkarmasını beklemek zorundasın, bizim gibi laptop kullananlar için durum kötü...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 19 Ağustos 2013; 20:44:48 >

Uzaklaştırılmış
20 Ağustos 2013; 23:40:50 

quote:

Hmm özür dilerim, dalgınlık işte, "M" harfini göremedim, sende MSI laptop var yani... Zaten masaüstünde böyle bir problem olması sıkıntılı olurdu, sen malesef driver konusunda MSI'ın hotfix çıkarmasını beklemek zorundasın, bizim gibi laptop kullananlar için durum kötü...

Aslında ben laptopumdan memnunum , Hitman ve Metro 2033'ü ultra ayarlarda oynayabiliyorum ancak Crysis 3'te sorun var. Isınma yok fakat ani fps düşüşleri oluyor ve bu benim canımı sıkıyor.

Bu arada hotfix nedir? MSI böyle bir şey hiç çıkarmadı herhalde

112 Mesaj
8 Eylül 2013; 15:52:59 

Hotfix = Firmaların problemli sürücüleri için çıkarttıkları ufak paketlerdir. MSI bu konuda ne kadar çok çalışıyor bilmiyorum açıkçası, hiç MSI'dan ürün kullanmadım ama mesela AMD bu konuda çok iyi bir örnek, baya fazla hotfix çıkarıyor, tabi bu bi yandan da kötü, normal sürücülerinde sürekli hata çıkıyor anlamına geliyor

18266 Mesaj
8 Eylül 2013; 16:13:07 

quote:

Hotfix = Firmaların problemli sürücüleri için çıkarttıkları ufak paketlerdir. MSI bu konuda ne kadar çok çalışıyor bilmiyorum açıkçası, hiç MSI'dan ürün kullanmadım ama mesela AMD bu konuda çok iyi bir örnek, baya fazla hotfix çıkarıyor, tabi bu bi yandan da kötü, normal sürücülerinde sürekli hata çıkıyor anlamına geliyor

Bu amd'nin mobil ekran kartları için pek söylenemez sürücü sıkıntısı çok nvidia bu konuda daha iyi neredeyse ayda bir sürücü çıkarıyor ama amd bu işi genelde üreticilere bırakmış durumda sitesindeki mobil kart sürücüleri genelde hata veriyor yada kurulmuyor.

112 Mesaj
9 Eylül 2013; 19:50:55 

Aslında iki tarafta da durum aynı, Nvidia da AMD de mobil ekran kartlarını üreticilere bırakıyorlar, üreticiler isterlerse ekran kartlarını normal halinde bırakıyor, isterlerse de üstünde modifikasyonlar uyguluyorlar, eğer modifikasyon uygularlarsa da bu sefer Nvidia ve AMD'nin ürettiği genel sürücüler bu ekran kartlarıyla uyumsuzluk göstermeye başlıyor, birkaç sürücü paketi sonrasında da (bana olduğu gibi) sürücü ekran kartını hiç desteklemez hale geliyor. E üretici de yeni sürücü çıkarmayınca 2-3 yıllık sürücü ile yola devam etmek zorunda kalıyorsunuz, aslında Nvidia ve AMD, laptop yongası üreticilerine modifikasyon hakkı tanımasa bunların hiçbiri olmayacak...

Uzaklaştırılmış
15 Eylül 2013; 22:07:43 

Demin Nvidia'nın 326.80 Beta Driver'ını yükledim ve sorunsuz çalıştı şuan her şey için teşekkürler.

Bu mesajda bahsedilenler: Bloodin

44 Mesaj
3 Kasım 2013; 2:24:27 

Konuyu hortlatmış olacağım fakat , bilgisayara format atılıp acerin sitesinden driver yükledim sonra kendisi update etti en güncel driver a yine olmadı.. hala 128 mb lik intel hd kartını kullanıyorum.. Bios a giriyorum ordanda bir ayar yapmak mümkün değil ? Kıbrıstayım burada acer serviside yok ne yapmam lazım birisi yardım etsin lütfen

2 Mesaj
5 Aralık 2013; 0:10:31 

Silip yüklemenize hiç bişeyi kaldırmanıza gerek kalmıycak. Yönetimsel araçlarda BİLGİSAYAR YÖNETİMİNE giriyorsunuz aygıtlardan nvidia ekran kartı sürücünüzün üzerinde ünlem işareti olacaktır. Çift tıkladığınızda altta yeniden başlat yazıcaktır tıklayın ve bekleyin açıldığında sizde benim gibi seviniceksiniz :)

44 Mesaj
14 Aralık 2013; 0:48:56 

teşekkürler kardeş.Allah razı olsun.yukarıdaki yorumlara baksak bu sorun için servise gönderecez veya sürücü yükleyecez kaldıracaz..sen kal yaa.. bi yere gitme asus n550jv211d kulübü kuralım senle..

Bu mesajda bahsedilenler: velerega

44 Mesaj
14 Aralık 2013; 0:53:23 

VELEREGA KARDEŞ,ÜNLEM İŞARETİ OLAN DİĞER ŞEYLERİ DE BURADAN HALLEDEBİLİR MİYİZ?

Bu mesajda bahsedilenler: velerega

2 Mesaj
20 Nisan 2014; 13:33:44 

Rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

118 Mesaj
20 Nisan 2014; 14:28:47 

Merhabalar, öncelikle Denetim Masası/Program Ekle-Kaldır dan tüm Nvidia ile ilgili programları kaldır bilgisayarını yeniden başlatmak istese izin ver yeniden başlat.

Nvidia GT 540M - Windows 7,8 ve 8.1 64 Bit için : http://www.nvidia.com.tr/drivers/results/73891
Nvidia GT 540M - Windows 7,8 ve 8.1 32 Bit için : http://www.nvidia.com.tr/drivers/results/73855

işletim sistemine göre doğru olan sürücüyü indir ve bu sürücüyü kurarken mutlaka hızlı (önerilen) olanı değil, Özel Kurulum' u seç ve "Temiz Kurulum Yap" kutucuğunu işaretle.

Birde bu şekilde test et bakalım.

Bu mesajda bahsedilenler: haktan260

Lenovo Technical Support Team

36 Mesaj
18 Temmuz 2014; 3:00:53 

:D ben 2 saat uğraştım çözdüm :D benim pc casper marka casper ın sitesine girdim sürücü indirme kısmına istenen özellikleri yazdım çıkan sürücülerden ekran kartı sürücüsü nvidia 635m (bu kısım ekran kartınıza göre değişebilir) bunu indirdim kurdum yeniden başlat yaptım düzeldi diğer markalardada sitesine girip bakın vardır heralde bilmiyom ama casper çözümü böyle

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Taşınabilir Bilgisayarlar] » Notebook - Dizüstü » Lenovo (IBM) » Nvidia ekran ayarları kullanılamaz. Şu anda Nvidia GPU'ya bağlı bir ekran kullanmı
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.547