Şimdi Ara

Sony, 2011'de tanıttığı Xperia serisi modelleri için yazılım güncellemesi yayınlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
1
Favori
7.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony, 2011'de tanıttığı Xperia serisi modelleri için yazılım güncellemesi yayınlıyor

2011 yılında lansmanını gerçekleştirdiği Xperia serisi modelleri için Android 4.0.4 ''Ice Cream Sandwich'' güncellemesini yayınlayan Sony, şimdi de bu modellere özel yazılım güncellemesi hazırladıklarını resmi ağ günlüğü üzerinden duyurdu.

Bu haftadan başlayarak yayınlanacak güncellemeden ilk olarak Xperia Arc, Xperia Arc S, Xperia Neo, Xperia Neo V, Xperia Mini, Xperia Pro, Xperia Active ve Xperia Ray kullanıcılarının faydalanacağı bildiriliyor. Xperia Mini Pro, Xperia Neo L ve Live with Walkman kullanıcılarının ise birkaç hafta beklemelerinin gerektiği açıklanmış durumda. Güncellemenin yayınlanma gününün ülkeden ülkeye veya operatörden operatöre değişiklik gösterebileceğini belirtmekte fayda var.

OTA (Over-the-air) aracılığıyla akıllı telefonunuza yükleyebileceğiniz güncellemeyle, yazılımsal açıkların kapatılması, performans ayarlamaları ve diğer geliştirmeler amaçlanıyor.

Sony, 2011'de tanıttığı Xperia serisi modelleri için yazılım güncellemesi yayınlıyor

• onden yer alalim ve yukuberk i bekleyelim :)

• Ne güzel her firma böyle olsa.
  • Kim ne derse desin Sony! Yukuberk demeden ben diyim :D

• adamim nerdesin @yukuberk ahali seni bekler gel de bi neselendir burayi

• beyler bilginiz var mı, bunu yükleyince telefon kasmasın? xp yüklü makineye windows 7 yüklemek gibi bir şey olmasın? benim için telefonun hızı önemli. kasacak olursa yüklemeyeceğim

• Kim ne derse desin sony :D

• arc s kullanıyorum pc companian üzerinden güncelleme yaptım yaklaşık 25 d.k sürdü ne degişti anlamadım ama sonuçta güncelledim
    esas olan jelly been gelecekmi acaba arc s e bilgisiolan varmı...

• 4.1.B.0.587 güncellemesi ise ben forumlarında ki anlatımla yükledim. SI number zımbırtısından dolayı güncellemeler hep çok geç geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raven -- 21 Ağustos 2012; 20:33:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Özel yazılım güncellemesi diyor.Yani bu ne demek.Tıpkı HTC'nin Desire'a Android 2,3'ü verirken Sense arayüzünü koymaması gibi.Ya da Galaxy S,'e ICS gelmeyip de ICS özelliklerinin verildiği Gingerbread Rom gibi.(Bunlar hep özel güncelleme adıyla çıktı)Sony'de JB vermeyecek gibi duruyor ki kullanıcılar kızmasın diye özel güncelleme adı altında Rom verip bir parmak bal çalıyor.

• Özel yazılım güncellemesi diyor.Yani bu ne demek.Tıpkı HTC'nin Desire'a Android 2,3'ü verirken Sense arayüzünü koymaması gibi.Ya da Galaxy S,'e ICS gelmeyip de ICS özelliklerinin verildiği Gingerbread Rom gibi.(Bunlar hep özel güncelleme adıyla çıktı)Sony'de JB vermeyecek gibi duruyor ki kullanıcılar kızmasın diye özel güncelleme adı altında Rom verip bir parmak bal çalıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: berkcombil

Özel yazılım güncellemesi diyor.Yani bu ne demek.Tıpkı HTC'nin Desire'a Android 2,3'ü verirken Sense arayüzünü koymaması gibi.Ya da Galaxy S,'e ICS gelmeyip de ICS özelliklerinin verildiği Gingerbread Rom gibi.(Bunlar hep özel güncelleme adıyla çıktı)Sony'de JB vermeyecek gibi duruyor ki kullanıcılar kızmasın diye özel güncelleme adı altında Rom verip bir parmak bal çalıyor.

Verilen ilk ICS de sorunlar vardı , bu güncelleme de bu sorunlar giderilmiş. Bu yüzden veriliyor.
  • Oh mis

• ics benim arkadaşın telefona geldi yükledik hemen.telefon kasım kasım kasılıyor (arc) böyle olacaksa 2.3 te kalsaydı bin kat daha iyiydi.Şimdi benim xperia u bildiğim kadarıyla jelly bean takvimi içinde fakat sahip olduğu donanım arc ile neredeyse aynı, umarım aynı sonuçla bende karşılaşmam.

• Performans güncellemesi daha da gelir ilerde

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok gerekliydi walkman with live'ım var güncellemeden sonra donmalar arada kasmalar olmaya başladı arayüzde biraz sinir ediyordu.Bu çok iyi olacak umarım çabuk güncellemesi gelirde rahat ederiz.

• ICS'deki hatalar giderilsinde 4.1'de gözümüz yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Raven

4.1.B.0.587 güncellemesi ise ben forumlarında ki anlatımla yükledim. SI number zımbırtısından dolayı güncellemeler hep çok geç geliyor.

Ben daha o güncellemeyi alamadim:| ,hatta tel hâlâ 4.0.3 te ve güncel diyo.turkcell rom yüzünden ne zamanda gelir belli değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beklenen haber ,ics'den geri donmustum Gb'ye ,şimdi update zamanı, tam cyanogenmod flashlayacaktım bu aksam bu haberı gordum beklemeye aldım...
    Ics'dekı sorunlar gıderılmıstır umarım...

• Beklemedeyiz...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.