Şimdi Ara

Samsung GT-I9260'a ait teknik özellikler ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
5.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Samsung GT-I9260'a ait teknik özellikler ortaya çıktı

Samsung'ın yılın ilk yarısında satışa sunulacağı iddia edilen, ancak hakkında herhangi bir gelişme yaşanmayan Galaxy Nexus Plus adlı akıllı telefonuna ait yeni detaylar ortaya çıktı. Geçen yıl sonbahar aylarında piyasaya sürülen GT-I9250 Galaxy Nexus, tıpkı Galaxy S ve Galaxy S2 gibi güçlendirilmiş Plus versiyonuyla tekrar tüketicinin karşısına çıkabilir.

4.65 inç büyüklüğünde orijinal modeldekinden daha iyi bir Super AMOLED HD ekran, 1.5GHz hızında çift çekirdekli ARM Cortex-A9 işlemci, 8MP arka, 1.9MP ön kameralar, 16GB dahili hafıza, microSD kart desteği ve Android 4.1 Jelly Bean'in eşlik edeceği I9260, daha ucuz bir fiyatla orta-üst segmentte konumlanacak. Pil gibi diğer özelliklerinde de artış meydana gelmesi bekleniyor.

Google ile üçüncü kez çalışmalara başlayıp yeni Nexus akıllı telefonunu üreteceği rapor edilen Samsung, bu yıl birden fazla sayıda satışa çıkacak Nexus telefonlarından en üst segmenttekini geliştirmeyecek gibi görünüyor. Güney Koreli üreticinin yerine Motorola, Sony, HTC ve hatta ASUS'un bu görevi üstlenebileceği konuşuluyor. Ortaya atılan iddialar ve yapılan bazı patent başvuruları, ASUS'un PadFone benzeri telefon-tablet-dizüstü bilgisayar deneyimi yaşatacak yeni bir çözüm çıkaracağı ve diğer üreticilerin ise akıllı telefonlarıyla Nexus markası altında varlık göstermeye çalışacaklarına işaret ediyor.

En geç Ekim-Kasım aylarında Mountain View merkezli internet devi yeni Nexus programını hayata geçirecek. Bu program, HTC'nin Nexus One modeliyle başlamıştı. Saf Google tecrübesiyle geliştirilen aygıtlar, Android ekosisteminin Google'ın istediği yönde gelişmesini sağladı. İlerleyen dönemlerde çok daha geniş kitleler tarafından kullanılabilecekler.  

• Tipi nexus gibi olursa alinasi cihaz olur ..eylul ayi bayram ayi olacak

İp 5

Yeni nexus

Yeni note

Sec begen al

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.5 GHZ işlemci ise kuvvetle muhtemel TI OMAP 4470 ve hızlandırılmış SGX 540 gpusuna sahip olabilir yada direk platform gereği SGX 544 ile gelebilir ancak TI OMAP 4470 SoC çözümü 45 nm ile geliyor 28 nm üretimlerin yavaş yavaş yayıldığı samsungun ise 32 nm üretim yapıldığı düşünüldüğünde çok mantıklı seçenek olarak durmuyor ancak çokta büyük güncelleme olmayacağı belli...

2. çözüm ise Samsung Exynos 4 ün Dual Core segmentinde ilk 32 nm denemsini Exynos 4 4212 ile yapmıştı ancak 1.2 ve 1.4 Ghz hızlarında üretmişti Galaxy S III teki 400 mhz e çıkarılmış Mali400MP4 gpusu ile belki 32 nm nin avantajını kullanarak Yeni Galaxy Nexus Plus çıkabilir bu ihtimal biraz daha yüksek neden mi Galaxy S II Plus ta yolda benzer zamanda 4.5 inchlik ekranı ve buraya dikkat 1.5 ghz dual core işlemci ile gelmesi bekleniyor o yüzden bu Nexusta TI OMAP yerine Exynos 4 chipset daha ağır basabilir zaten daha ucuz gelmesi bekleniyormuş Yeni Nexus un akla daha yatkın geliyor sonuçta üretim Samsung'ta ...

zaten kamera sensörleri fln bunlardan hem adetli üretim var hemde üretimden doğan düşük maliyet mevcut SD kart genişleme seçeneği çok yerinde olmuş pil noktasında ise Galaxy S III ün yüksek kapasiteli pil i kullanılabilir...

açıkçası amerika üzerinden kasım gibi tanıdıklara sipariş verecektim bu yeni çıkan nexus u beklemek daha yerinde olacak biraz daha uzun ömür için ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aceleciburak -- 22 Ağustos 2012; 2:15:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Iron Sky

Tipi nexus gibi olursa alinasi cihaz olur ..eylul ayi bayram ayi olacak İp 5 Yeni nexus Yeni note Sec begen al

yeni nokia cidden bütün firmalar tanıtım yapacak...

• Google desteği üst düzey olan nexus her zaman alınır..
  • S2 den herhangi bir farkını göremedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

S2 den herhangi bir farkını göremedim.

Her güncellemeyi alacak olması 4.1 le çıkıyosa 5 ve 5.1 gibi sürümleri alır

• Üst segment Nexus'u merak ediyorum Samsung'un yeni Nexus'u mevcut Nexus'tan çokta üstün değil
  • Sd kart yuvasiz android android degildir bence. Htcnin x ve s modellerinde sd kart yuvasini gecin pil bile degismiyor. Androidi iostan ayiran en ozel guzelliklerden birisi pil degisimi ve sd kart ki yeni nexusta var gibi. Sart degil ikisi de ama olmali.

• Samsung da plus,mega,ultra ekleyerek devam etsin bakalım.Nokia'dan güzel bir atak bekliyorum,apple'dan da.

• samsung google a cihaz yaparken her zaman önceki neslin amiral gemilerinin donanımlarını koyuyor. eğer en yüksek donanımı google a verirse kendi cihazının alınmayacağını bilir. bu nedenle hiçbir zaman en yüksek donanım nexus cihazlarda olmayacak. ama yazılım da donanım kadar önemli.

• quote:

Orijinalden alıntı: JohnLord

quote:

S2 den herhangi bir farkını göremedim.

Tamamda bu cihaz bu donanımla 5.1 alırsa S2 zaten hayli hayli alır.eğer bu cihaz 5.x.x sürüm alıp s2 almazsa oha derim.
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY S2 den herhangi bir farkını göremedim.
    Tamamda bu cihaz bu donanımla 5.1 alırsa S2 zaten hayli hayli alır.eğer bu cihaz 5.x.x sürüm alıp s2 almazsa oha derim.

almaz. galaxy s ile nexus s donanımı aynı olmasına rağmen nexus s 4.1 kadar güncellendi. muhtemelen bir sonraki sürüme de güncellenir ama galaxy s 2.3.6 da kaldı. yani olay yazılımı veren firmada bitiyor. eğer arkanı google a yaslarsan rahatsın, eğer samsung vb. firmalara rastlarsan 1-2 yıl sonra ortada kalır cihazın.

tabi custom romlarla güncelliğini korumaya devam edebilir. elimde bir galaxy s var ve 4.1 yükledim, sorunsuz çalışıyor.

• Benimde elimdeki galaxy s 4.0.4 romunu harika çalıştırıyor mesela ama bundan haberi olmayan çok insan var o yüzden nexus çok iyi bi seçim de

Eğer galaxy s3 donanımında bi nexus çıkarsa ne one x ne xperia s ne de galaxy s3 satış yapabilir bu yüzden google mantıklı haraket ediyor en üst donanımı kullanmıyor.

• Tamam da kardeşim Snapdragon S4e geçseydiniz bari. Umarım SGX544MP2 yada üstü bi gpuyla gelir de beklediğimize değer.

• Bu da Galaxy Nexus gibi mi olacak yazilim destrgi konusunda yoksa Samsung'a mi kalacak?

• Yeni telefonum nexus olacak ama hangisi...

• 1 aylık nexus umu, bu çıktığı zaman üzerine 300 tl koyup almaya razıyım ama daha fazlasına değmez

• quote:

Orijinalden alıntı: LKLC

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY S2 den herhangi bir farkını göremedim.

almaz. galaxy s ile nexus s donanımı aynı olmasına rağmen nexus s 4.1 kadar güncellendi. muhtemelen bir sonraki sürüme de güncellenir ama galaxy s 2.3.6 da kaldı. yani olay yazılımı veren firmada bitiyor. eğer arkanı google a yaslarsan rahatsın, eğer samsung vb. firmalara rastlarsan 1-2 yıl sonra ortada kalır cihazın.

tabi custom romlarla güncelliğini korumaya devam edebilir. elimde bir galaxy s var ve 4.1 yükledim, sorunsuz çalışıyor.

galaxy s 4.1 destekliyor mu? valla şaşırdım.

• samsung apple in yolunda ilerliyor.. apple gibi ufak tefek degisiklikler yapip ayni cihazi tekrar piyasaya sürüyor :) sonra samsung fanboylari apple a laf atiyor ufak güncelleme yapip ayni cihazi piyasaya sürüyor diye

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.