Şimdi Ara

Samsung i9070 Galaxy S Advance | ANA KONU (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.590
Cevap
13
Favori
162.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Biri şu root olayına kesin çözüm getiremez mi beyler ? Bir root methoduna bakıyorum başka bir sitede benzer methoda farklı maddeler eklenmiş oluyor.Yani şöyle ;

Bir sitede sadece bir kere volume down yapıyoruz diğerinde aynı adımı tekrarlamam gerektiğini öğreniyorum.Başka birinde aynı yöntemde SIM'i çıkartın diyor.

Kafayı yiyecem biri aydınlatsın, kolaya kaçıp brick etmek istemiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fireman34

quote:

Orijinalden alıntı: ertank07

quote:

Bu telefon jelibona güncellendiğinde flash sorunu ne olacak bilgisi olan var mı? Benim için flash olmazsa olmaz mesela iş icabı.Adobe connectle bağlanıyorum çünkü.

jellybean= jelibon :) iyiydi dostm,şaka bi yana jellybean gelince flash'ta sıkıntı olmayacak ayrıca apk dosyası olarak kurluyrmuş,teknikservis arkadaş var devamlı jellybean
    kuruyoruz flashı ayrı kuruyorum çalışıyor dedi,malum nexuslarda jellybean varya,,

O zaman sorun yok.Fakat ben s3'lerde jelly, nexus'larda ics var diye biliyordum.Zaten ics de sorun yoktu.Eminsin değil mi?

bir sorun yok eminim ayrıca yükleniyormuş,,

• Arkadaşlar uzun SMS'in MMS'e dönüşme sorunu bir tek bende mi var acaba? Mesaj biraz uzadı mı otomatik olarak MMS'e dönüşüyor, bu sefer paket aşımım engelli olduğu için mesajım gitmiyor.

Bu sorunun çözümünü bilen var mı? Arattım forumlarda ama herkes sadece benim sorduğum soruyu sormuş, cevap falan yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Livermorium

Biri şu root olayına kesin çözüm getiremez mi beyler ? Bir root methoduna bakıyorum başka bir sitede benzer methoda farklı maddeler eklenmiş oluyor.Yani şöyle ;

Bir sitede sadece bir kere volume down yapıyoruz diğerinde aynı adımı tekrarlamam gerektiğini öğreniyorum.Başka birinde aynı yöntemde SIM'i çıkartın diyor.

ilk yontem xda daki qzem yontemi ve biraz karışık
    ikinci bir yontem ise sadece kernel güncellemesi

1. Güç + Menu + Ses azaltma tuşları ile download modunda telefonu yeniden başlatın

2. Odin i başlatın ve linkteki kerneli PDA olarak flashlayın
    Dikkat!! Dosyayı sadece bir kez açın. kernel.bin.md5 seklinde görüyorsanız iki kez açmışsınız demektir.

PIT kullanmayın, "Auto reboot" ve "F. Reset Time" dışında herhangi bir şeçeneği işaretlemeyin

3. Cihazın açılmasını bekleyin

4. Chainfire SuperSu dosyasını sdkartınıza kopyalayın

5- Ses açma + Menu + Güç tuşları ile TWRP i açın ve sdkartınıza kopyaladığınız CWM-SuperSU-v0.96.zip dosyasını flashlayın

TWRP sdcartınızı göremiyorsa sdkartınızıhttps://www.sdcard.org/downloads/formatter_3/ ile formatlayınız

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1873119 dan alıntıdır. Tarafımdan denenmemiştir.

• quote:

Orijinalden alıntı: caglaroral

quote:

Biri şu root olayına kesin çözüm getiremez mi beyler ? Bir root methoduna bakıyorum başka bir sitede benzer methoda farklı maddeler eklenmiş oluyor.Yani şöyle ;

1. Güç + Menu + Ses azaltma tuşları ile download modunda telefonu yeniden başlatın

Dikkat!! Dosyayı sadece bir kez açın. kernel.bin.md5 seklinde görüyorsanız iki kez açmışsınız demektir.

PIT kullanmayın, "Auto reboot" ve "F. Reset Time" dışında herhangi bir şeçeneği işaretlemeyin

5- Ses açma + Menu + Güç tuşları ile TWRP i açın ve sdkartınıza kopyaladığınız CWM-SuperSU-v0.96.zip dosyasını flashlayın

TWRP sdcartınızı göremiyorsa sdkartınızıhttps://www.sdcard.org/downloads/formatter_3/ ile formatlayınız

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1873119 dan alıntıdır. Tarafımdan denenmemiştir.

Hocam ben pek bir acemiyim ilk defa rootluyucam.Herkes başka bir şey söylüyor AndroidCozum.Com'da biri PIT'li anlatımda yapmış.Özelden detaylı bi şekilde aydınlatsanız çok makbule geçer.

Edit : Siz bana kernel güncellemesini atmışsınız ben sadece root istiyorum ve dediğim gibi her yerde farklı şeyler yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ecoute Cherie -- 1 Ekim 2012; 18:12:20 >

• quote:

quote:

quote:

Hocam ben pek bir acemiyim ilk defa rootluyucam.Herkes başka bir şey söylüyor AndroidCozum.Com'da biri PIT'li anlatımda yapmış.Özelden detaylı bi şekilde aydınlatsanız çok makbule geçer.

Edit : Siz bana kernel güncellemesini atmışsınız ben sadece root istiyorum ve dediğim gibi her yerde farklı şeyler yazıyor.

Malesef root için iki yöntem dışında bir yontem işe yaramıyor. En azından burada bir suru imaj yerine sadece kernel flashlıyorsunuz. Bu kernel root a izin veriyor. PIT kullanmamanız gerekiyor.
    zaten ilk 3 adımı geçtikten sonra 4. adımdan itibaren cihazı root lamaya başlıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caglaroral -- 1 Ekim 2012; 18:29:38 >

• Selamun aleykum arkdaşlar ben G.gidytorda 879 lira yazmış 2 yıl ithalatçı firma garantiliymiş Mesaj yazdım satıcıya ithalatçı firmanız kim diye;
    verdiği cevap :
    2 yıl boyunca ithalatçı garanti firması Özşahin’dir. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından onaylı bir firmadır. Garanti ve Çalışma koşulları Kvk,Genpa v.s gibi firmalar ile aynıdır. Tek farkı hizmet yeri sadece İstanbul’dadır. ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi western__ -- 3 Ekim 2012; 1:20:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: western__

Selamun aleykum arkdaşlar ben G.gidytorda 879 lira yazmış 2 yıl ithalatçı firma garantiliymiş Mesaj yazdım satıcıya ithalatçı firmanız kim diye;
    verdiği cevap :
    2 yıl boyunca ithalatçı garanti firması Özşahin’dir. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından onaylı bir firmadır. Garanti ve Çalışma koşulları Kvk,Genpa v.s gibi firmalar ile aynıdır. Tek farkı hizmet yeri sadece İstanbul’dadır.
    aynen bu mesaj( ’ ) bunlarda aynen mesajdakı gibi sizce güvenlrmı ismini mi gizlemiş ( ’ ) yazarak anlamadım bişey.

Ben bu firmalardan garanti işini hiç anlamıyorum. Adamların kendi teknik servisi mi var, misal anakart değiştirebilecekler mi yoksa gidip samsung'a mı yaptırtıyorlar? Nasıl oluyor valla bilen beri gelsin.
  • Ve sonunda "qzem" yöntemiyle telefonu rootladım.

• quote:

Ve sonunda "qzem" yöntemiyle telefonu rootladım.

Hayırlısı olsun.
    Açıkcası ben root a ihtiyacduymadım. Sarjı ve ram kullanımı gayet iyi. Root dan sonra yapılabilecek en akıllıca hareket bence Samsung 2.3.6 ların saçmalığı olan fiziksel sdkartı, sdkart olarak gostermek ki oyunlar rahat etsin

Bunun için SwapSD kullanılabilir.

Ayrıntılar
    http://www.xda-developers.com/android/treat-your-sd-card-as-your-real-external-storage-with-swapsd/

• quote:

quote:

Hayırlısı olsun.
    Açıkcası ben root a ihtiyacduymadım. Sarjı ve ram kullanımı gayet iyi. Root dan sonra yapılabilecek en akıllıca hareket bence Samsung 2.3.6 ların saçmalığı olan fiziksel sdkartı, sdkart olarak gostermek ki oyunlar rahat etsin

Ayrıntılar
    http://www.xda-developers.com/android/treat-your-sd-card-as-your-real-external-storage-with-swapsd/

Ne işe yarıyor bu hocam tam olarak. SD card derken sistemin içindeki klasörümü söylüyorsun yoksa hafıza kartını mı ?

• quote:

Selamun aleykum arkdaşlar ben G.gidytorda 879 lira yazmış 2 yıl ithalatçı firma garantiliymiş Mesaj yazdım satıcıya ithalatçı firmanız kim diye;
    verdiği cevap :
    2 yıl boyunca ithalatçı garanti firması Özşahin’dir. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından onaylı bir firmadır. Garanti ve Çalışma koşulları Kvk,Genpa v.s gibi firmalar ile aynıdır. Tek farkı hizmet yeri sadece İstanbul’dadır.
    aynen bu mesaj( ’ ) bunlarda aynen mesajdakı gibi sizce güvenlrmı ismini mi gizlemiş ( ’ ) yazarak anlamadım bişey.

A.selam western.Kardeş o kadar para verdikten sonra üzerine 30 lira daha kat ereyondan al riske girme.
  • quote:

quote:

Hayırlısı olsun.

Ayrıntılar

Samsung'un Android 2.3.6 versiyonu malesef sdcard olarak dahili telefon hafızasını görüyor. Böylelikle oyun, program vs kurulurken dahili telefon hafızasına kuruluyor. Fiziksel mikro sdcard'a (dışardan taktığımız) ise external_sd klasorunden ulaşılabiliyor ki oyun, program vs kurulurken hiç bir işe yaramıyor.

Bahsettiğim program sistemin fiziksel mikro sdcard'ı (dışardan tatktığımız) sdcard olarak görmesini sağlıyor. Dahili telefon hafızasını ise external_sd klasorune bağlıyor. Yani klasorler yer değiştirmiş oluyor. Böylelikle kurulacak olan oyunlar, programlar vs fiziksel mikro sdcard'a (dışardan tatktığımız) kurulmuş oluyor.

Çok önemli değil ama bu değişikliği yapmadan önce daha önceden kurulan programların fiziksel mikro sdcard'a atılması gerek.
    Basitce;

sdcard içindeki herşeyi external_sd klasorune kopyalarsanız ve daha sonra SwapSD yi kullanıp yer değişimini yaparsanız kurulmuş programlarınızı tekrar kurmanıza gerek kalmaz.

Kopyalama işlemini yapmadan SwapSD yi kullanırsanız sonradan yüklediğiniz facebook, twitter vs gibi program ve oyunları tekrar yüklemek zorunda kalırsınız

• quote:

quote:

verdiği cevap :

A.selam western.Kardeş o kadar para verdikten sonra üzerine 30 lira daha kat ereyondan al riske girme.

fireman teşekkur ederim.
    peki nfc yok herahalde e reyondakınde sizce Çok lazım olan bir özellıkmı Nfc

• arkadaşlar ben telefonu bilgisayara bağladığımda kies'e bir türlü bağlanamıyor, yarım saat boyunca "bağlanıyor" ibaresi çıkıyor ancak bir türlü erişim sağlanamıyor. benzer bir problem yaşayıp çözüm bulabilen var mı acaba?
    şimdiden teşekkürler.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Bu telefon jelibona güncellendiğinde flash sorunu ne olacak bilgisi olan var mı? Benim için flash olmazsa olmaz mesela iş icabı.Adobe connectle bağlanıyorum çünkü.

jellybean= jelibon :) iyiydi dostm,şaka bi yana jellybean gelince flash'ta sıkıntı olmayacak ayrıca apk dosyası olarak kurluyrmuş,teknikservis arkadaş var devamlı jellybean
    kuruyoruz flashı ayrı kuruyorum çalışıyor dedi,malum nexuslarda jellybean varya,,

O zaman sorun yok.Fakat ben s3'lerde jelly, nexus'larda ics var diye biliyordum.Zaten ics de sorun yoktu.Eminsin değil mi?

ertan advance ıle wonderın sarj cıhazlaarı aynı mıdır?sarj aletını ortak kullanabılıyor muyuz?

bır de bunun ıslemcısının cıft cekırdek olması ,wonderın ıslemcısının 1,4 oldugu yerde bunun kını 2ghz mı yapar,yoksa bunun ıslemcısı 1ghz halı ıle wonderınkınden yavas mı kalmaktadır?

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-pda/samsung-i9070-galaxy-s-advance-cep-telefonu-64924308

lınktekı urun için ne dusunuyorsun alınabılınır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b_sevki -- 3 Ekim 2012; 13:01:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: b_sevki

quote:

quote:

quote:

quote:

ertan advance ıle wonderın sarj cıhazlaarı aynı mıdır?sarj aletını ortak kullanabılıyor muyuz?

bır de bunun ıslemcısının cıft cekırdek olması ,wonderın ıslemcısının 1,4 oldugu yerde bunun kını 2ghz mı yapar,yoksa bunun ıslemcısı 1ghz halı ıle wonderınkınden yavas mı kalmaktadır?

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-pda/samsung-i9070-galaxy-s-advance-cep-telefonu-64924308

lınktekı urun için ne dusunuyorsun alınabılınır mı?

merhaba kardes wonder ile sarj girisleri aynidir sorun cikmaz.wonder in1.4ghz cift cekiddek olursa 2.0olur diye dusunme.cift cekidek calisma cok farkli.wonderi islemcisini 2ghz e yukselttiler ama advance gibi hizli ve sorunsuz calisamior.advance in 1ghz lik cift cekirdek islemcisi cok daha iyidir.linkteki telefon iyidir ama paralel ithalat icin fiyat yuksek degilmi? Ben 720ye aldim ki,630liraya bile satan gördüm.

• merhabalar, bugün siparişi verdim ereyondan. stoklarda yokmuş 3 iş günü içinde tedarik ederiz dediler. bekliyecez artık. buarada nfc özelliği varmış ereyondakinde. umarım sorunsuz bir şekilde tedarik edip yollarlar.
  • quote:

quote:

quote:

verdiği cevap :

fireman teşekkur ederim.
    peki nfc yok herahalde e reyondakınde sizce Çok lazım olan bir özellıkmı Nfc

ereyondan dün geldi telefon.ilk defa amoled ekran kullanıyorum çok güzel.Hele ki şarjına hayran kaldım. Bana gelen telefonda NFC var. NFC ile ilgili netten bilgi alabilirsin.Benim ereyondan almadan önce NFC var mı diye sormamın sebebi hepsiburadadakinde var gözükmesiydi.Madem aynı parayı vereceğim olmuşken o da olsun mantığıyla hareket ederek sormuştum ki varmışta.Ama bir işime yaramıyor tabiki şimdilik NFC.

• quote:

Orijinalden alıntı: bce

arkadaşlar ben telefonu bilgisayara bağladığımda kies'e bir türlü bağlanamıyor, yarım saat boyunca "bağlanıyor" ibaresi çıkıyor ancak bir türlü erişim sağlanamıyor. benzer bir problem yaşayıp çözüm bulabilen var mı acaba?
    şimdiden teşekkürler.

Telefonda çıkan IP adresini herhangi bir tarayıcıya girdin mi? Chrome bu konuda sorunsuz.İE ise sekmeyi kapatıp açtı bende.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.