Şimdi Ara

Samsung i9070 Galaxy S Advance | ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.590
Cevap
13
Favori
162.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung Galaxy S Advance i9070'in, ünlü Galaxy S'in başarılı bir üst sürümü olduğu söylenebilir. NFC özelliği ülkemizde yok ama zaten hayati bir önem taşımıyor. Samsung'un özel arayüzü TouchWiz'in 4.0 sürümünün sunduğu rahat ve özelleştirilebilir arayüz Android 4.0'ın eksikliğini bir nebze olsun hafifletiyor.Ortalama 800 TL'lik fiyatıyla dikkatleri üstüne topluyor Galaxy S Advance, çünkü bu özelliklerde daha ucuz başka cep bulmak pek kolay değil. Cihaz 4.1.2 JellyBean güncellemesini almıştır.(Alıntıdır)

Samsung Galaxy S Advance Teknik Özellikleri

İşlemci: 1 GHz Çift Çekirdek ARM Cortex A9
    Grafik Ünitesi: Mali 400 GPU
    RAM / ROM / Depolama : 768MB / 2GB / 8GB + microSD
    İşletim Sistemi: Android 4.1.2 JellyBean + TouchWiz 4.0
    Kamera: 5 megapiksel otofokus ve LED flaş destekli
    Video: 720p @30fps

VİDEO İNCELEME

İNCELEME

S Advance hakkında söyleyebileceğimiz ilk özellik ekran hakkında olacak. 4-inç panel Super AMOLED ekran teknolojisini kullanmaktadır. Ekran parlak ve renkli bir yapıya sahip. Ekran çözünürlüğü 480x800 piksel ve 233ppi kalitesinde görüntü sunar. 720p video kayıt kapasitesiyle ekran özellikleri Samsung Galaxy Nexus ve Huawei Ascend D Quad ile aynı özelliklere sahip.

Ekrandaki görüntü açısı ve renkler oldukça iyi görünüyor. Hangi cihazda olursa olsun muz-görünümlü tasarım Galaxy S 2'yi andırmaktadır. Ayrıca bu noktada şunun belirtmeliyiz ki Galaxy S 2 8.49 mm inceliğe sahipken S Advance 9.69 mm inceliğe sahiptir.

Ön kısımda bir adet fiziksel buton ve iki adet de dokunmatik buton bulunuyor. Sağ köşede güç butonu, sol köşede ses tuşları bulunuyor. 3.5 mm kulaklık girişi, mikro USB ve 32 GB'a kadar yükseltilebilen mikro SD girişi var. Arka kısımda SIM kart bölmesi ve 1500 mAh çıkarılabilir batarya bulunur.

Orta dereceli bir cihazla karşı karşıya olduğumuzu tekrar hatırlatmamızda fayda var ancak cihazın performansının yine de iyi olduğunu söyleyebiliriz. 1 GHz çift çekirdekli işlemciyle çalışmaktadır. Tabi ki daha iyi performansa sahip işlemciler yok değil ancak fiyatla kıyaslama yaptığımızda, bu fiyata alabileceğiniz en iyi cihazlardan biridir.

Örneğin çoklu ekran teknolojisini kullandığınızda, bir çok uygulamayı aynı anda çalıştırdığınızda ya da web tarayıcısını çoklu pencerede kullandığınız herhangi bir performans aksaması yaşamıyor ve oldukça iyi çalışıyor. Web tarayıcısı her zaman hızlı değil ancak indirme işlemleri takılmadan devam ediyor.

Google Play'deki binlerce uygulamaya erişim sağlaması da Android ile gelen avantajlar arasında yer alıyor. Benchmark test sonuçları 2,667 ms olarak ölçüldü ve yaklaşık Sony Ericsson Xperia Arc ile aynı performansı sergiliyor.

Oyun denemelerimiz konusuna değinecek olursak ciddi bir problem ancak grafiksel güç de bulunmuyor. Ayrıca Real Racing 2 oyununun indirme süre Wi-Fi ile yarım saatimizi aldı.

3D oyunları oynamak için muhtemelen daha iyi performansa sahip bir telefon denemek isteyebilirsiniz, buna en güzel örnek 4 çekirdekli Galaxy S 3 olurdu. Bunlara ek olarak telefon görüşmeleri sırasında ses kalitesi oldukça iyi ancak bazen küçük problemler yaşanabiliyor.

Ayrıca elde tutuş rahatlığı sağlayan tasarımıyla uzun konuşmalarda da rahatlık sağlıyor. Samsung bu cihazda 1500 mAh batarya kullanmış, bu batarya S Advance'e 430 dakika 3G konuşma ve 180 dakika video görüşme süresi verir. Ayrıca 550 saat şarj edilmeden durabilmektedir.

Bataryanın standart akıllı telefon kapasitesinden herhangi bir farkı bulunmuyor. Ağır uygulamalar, örneğin uygulama indirme, video izleme, 3D oyunlar ve ekran ışığının en yüksek seviyede olması bataryanın çabuk tükenmesine sebep olur.

5-mega piksel kamera için yüksek çözünürlük diyemeyiz fakat yine fiyat konusuyla karşılaştırdığımızda beklenileni karşıladığını söyleyebiliriz. 1.3-mega piksel ön kamera da bu durumun avantajı durumunda kalmaktadır.

Her kamera yüksek ışık altında daha iyi sonuç verir. Yüksek ışık altında görüntüler aydınlık ve canlı çıkmaktadır

Düşük ışık altında ise daha kalitesiz ve gürültülü sonuç verir. Ayrıca kamera uygulaması çektiğiniz resimleri Facebook ve Twitter gibi sosyal ağda arkadaşlarınızla paylaşmanıza kolaylık sağlar. Arka kısmında kameranın LED flaş özelliği bulunmaktadır. Karanlıkta flaşlı çekilen resimlerde de standart bir kalite söz konusu.

1280x720 piksel çözünürlük sunan yüksek kalitedeki video kayıt kapasitesini test etmek için bir video çekildi. Aşağıdaki videoyu inceleyerek kamera kalitesi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Fotoğraflarda olduğu gibi videolarda da tek tuşla Facebook ya da YouTube'da paylaşım yapabiliyorsunuz.

S Advance ARM Cortex A9 1GHz çift çekirdekli işlemciyle donatılmıştır. Bulundurduğu sistemi iyi bir deneyimle kullanıcılara sunan cihazda 768MB RAM bulunuyor. 8 ve 16 GB dahili hafıza bulunduran versiyonlarıyla oldukça iyi bir orta seviyeli telefon olarak karşımıza çıkıyor.

Yazılım konusuna değinecek olursak S Advance ne yazık ki Android 2.3 Gingerbread işletim sistemini kullanıyor (4.1 geldi). Galaxy S Advance Samsung'un TouchWiz 4.0 ara yüzüne sahiptir.

Bu cihaza daha fazla uygulama, daha çok içerik ve çoklu ekran gibi bir çok özellik sağlar. Google Play ile birlikte oyun, dijital kitap ve uygulama alanında geniş bir hazineye sahip.

S Advance, Samsung'un Social Hub, Music Hub ve Game Hub uygulamalarıyla kutudan çıkmaktadır. Ayrıca Google'ın Chrome tarayıcısı Ice Cream Sandwich sisteminden itibaren aktive edildiği için Chrome tarayıcısının hızlı web gezintisinden mahrum kalmış durumda.

Galaxy S Advance Galaxy çizgisinin iyi bir üyesidir. Yazımızın başında da sıkça cihaz özelliklerinin fiyatıyla karşılaştırıldığında değerini hak ettiğini belirtmiştik. Bu cihaz geniş uygulama hazinesi ve orta derece standartlarıyla 270£ fiyat etiketiyle raflardaki yerini almıştır.

KAYNAK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Rango- -- 1 Ocak 2021; 12:22:40 >

• beyler hepsiburada da telefon fiyatı 999 TL düşmüş bu fırsat kaçmaz muadili olan Sony Xpreia P 1299 TL

http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-i9070-galaxy-s-advance-8-gb/productDetails.aspx?productId=telcepsami9070&categoryId=371946
  • Samsung Micro SDHC kart (veya TF kartı) - 8GB! Evrensel! Harika bir ürün! Fiyat: 5,60 $! Ha ha! Sen gibi olacak! http://sps.co.il/997tbs
  • quote:

Orijinalden alıntı: freemelodi

Arkadaşlar ben 20 gündür kullanıyorum bu telefonu. Herkese tavsiye ederim..Şarjı en az 2 gün gidiyor..Tabiki kullanımada bağlı bu performans ... Sonuç olarak ara yüzü yeterli ...1000 TL yi aşmak istemeyenler için ideal bir telefon olduğunu söyleyebiliriz..

Benim sizlerden öğrenmek istediğim başka bir mevzu var..Bu telefon için mA seviyesi yüksek olan bataryayı nereden bulabiliriz...Bilgisi olan varsa yanıtlarsa çok memnun olurum...

http://www.ebay.com/sch/Batteries-/20357/i.html?_nkw=samsung+galaxy+s+advance
    Ama nasıl alışveriş yapılır bilmiyorum, gümrüğe de fiyatı yüksek olmadığı için takılmaz sanırsam. Epeyce yüksek amperli piller var 3000 mh a kadar gördüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: FarFara06

[size=3]Samsung Galaxy S Advance i9070'in, ünlü Galaxy S'in başarılı bir üst sürümü olduğu söylenebilir. NFC özelliği ülkemizde yok ama zaten hayati bir önem taşımıyor. Samsung'un özel arayüzü TouchWiz'in 4.0 sürümünün sunduğu rahat ve özelleştirilebilir arayüz Android 4.0'ın eksikliğini bir nebze olsun hafifletiyor.Ortalama 800 TL'lik fiyatıyla dikkatleri üstüne topluyor Galaxy S Advance, çünkü bu özelliklerde daha ucuz başka cep bulmak pek kolay değil. Tabi Android 4.0'a çok önem veriyorsanız almadan önce iki kere düşünmenizde fayda var. (Alıntıdır)

[size=5]Samsung Galaxy S Advance Teknik Özellikleri

İşlemci: 1 GHz Çift Çekirdek ARM Cortex A9
    Grafik Ünitesi: Mali 400 GPU
    RAM / ROM / Depolama : 768MB / 2GB / 8GB + microSD
    İşletim Sistemi: Android 2.3.6 Gingerbread + TouchWiz 4.0
    Kamera: 5 megapiksel otofokus ve LED flaş destekli
    Video: 720p @30fps

[size=5]VİDEO İNCELEME

[size=5]İNCELEME

S Advance hakkında söyleyebileceğimiz ilk özellik ekran hakkında olacak. 4-inç panel Super AMOLED ekran teknolojisini kullanmaktadır. Ekran parlak ve renkli bir yapıya sahip. Ekran çözünürlüğü 480x800 piksel ve 233ppi kalitesinde görüntü sunar. 720p video kayıt kapasitesiyle ekran özellikleri Samsung Galaxy Nexus ve Huawei Ascend D Quad ile aynı özelliklere sahip.

Ekrandaki görüntü açısı ve renkler oldukça iyi görünüyor. Hangi cihazda olursa olsun muz-görünümlü tasarım Galaxy S 2'yi andırmaktadır. Ayrıca bu noktada şunun belirtmeliyiz ki Galaxy S 2 8.49 mm inceliğe sahipken S Advance 9.69 mm inceliğe sahiptir.

Ön kısımda bir adet fiziksel buton ve iki adet de dokunmatik buton bulunuyor. Sağ köşede güç butonu, sol köşede ses tuşları bulunuyor. 3.5 mm kulaklık girişi, mikro USB ve 32 GB'a kadar yükseltilebilen mikro SD girişi var. Arka kısımda SIM kart bölmesi ve 1500 mAh çıkarılabilir batarya bulunur.

Orta dereceli bir cihazla karşı karşıya olduğumuzu tekrar hatırlatmamızda fayda var ancak cihazın performansının yine de iyi olduğunu söyleyebiliriz. 1 GHz çift çekirdekli işlemciyle çalışmaktadır. Tabi ki daha iyi performansa sahip işlemciler yok değil ancak fiyatla kıyaslama yaptığımızda, bu fiyata alabileceğiniz en iyi cihazlardan biridir.

Örneğin çoklu ekran teknolojisini kullandığınızda, bir çok uygulamayı aynı anda çalıştırdığınızda ya da web tarayıcısını çoklu pencerede kullandığınız herhangi bir performans aksaması yaşamıyor ve oldukça iyi çalışıyor. Web tarayıcısı her zaman hızlı değil ancak indirme işlemleri takılmadan devam ediyor.

Google Play'deki binlerce uygulamaya erişim sağlaması da Android ile gelen avantajlar arasında yer alıyor. Benchmark test sonuçları 2,667 ms olarak ölçüldü ve yaklaşık Sony Ericsson Xperia Arc ile aynı performansı sergiliyor.

Oyun denemelerimiz konusuna değinecek olursak ciddi bir problem ancak grafiksel güç de bulunmuyor. Ayrıca Real Racing 2 oyununun indirme süre Wi-Fi ile yarım saatimizi aldı.

3D oyunları oynamak için muhtemelen daha iyi performansa sahip bir telefon denemek isteyebilirsiniz, buna en güzel örnek 4 çekirdekli Galaxy S 3 olurdu. Bunlara ek olarak telefon görüşmeleri sırasında ses kalitesi oldukça iyi ancak bazen küçük problemler yaşanabiliyor.

Ayrıca elde tutuş rahatlığı sağlayan tasarımıyla uzun konuşmalarda da rahatlık sağlıyor. Samsung bu cihazda 1500 mAh batarya kullanmış, bu batarya S Advance'e 430 dakika 3G konuşma ve 180 dakika video görüşme süresi verir. Ayrıca 550 saat şarj edilmeden durabilmektedir.

Bataryanın standart akıllı telefon kapasitesinden herhangi bir farkı bulunmuyor. Ağır uygulamalar, örneğin uygulama indirme, video izleme, 3D oyunlar ve ekran ışığının en yüksek seviyede olması bataryanın çabuk tükenmesine sebep olur.

5-mega piksel kamera için yüksek çözünürlük diyemeyiz fakat yine fiyat konusuyla karşılaştırdığımızda beklenileni karşıladığını söyleyebiliriz. 1.3-mega piksel ön kamera da bu durumun avantajı durumunda kalmaktadır.

Her kamera yüksek ışık altında daha iyi sonuç verir. Yüksek ışık altında görüntüler aydınlık ve canlı çıkmaktadır

Düşük ışık altında ise daha kalitesiz ve gürültülü sonuç verir. Ayrıca kamera uygulaması çektiğiniz resimleri Facebook ve Twitter gibi sosyal ağda arkadaşlarınızla paylaşmanıza kolaylık sağlar. Arka kısmında kameranın LED flaş özelliği bulunmaktadır. Karanlıkta flaşlı çekilen resimlerde de standart bir kalite söz konusu.

1280x720 piksel çözünürlük sunan yüksek kalitedeki video kayıt kapasitesini test etmek için bir video çekildi. Aşağıdaki videoyu inceleyerek kamera kalitesi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Fotoğraflarda olduğu gibi videolarda da tek tuşla Facebook ya da YouTube'da paylaşım yapabiliyorsunuz.

S Advance ARM Cortex A9 1GHz çift çekirdekli işlemciyle donatılmıştır. Bulundurduğu sistemi iyi bir deneyimle kullanıcılara sunan cihazda 768MB RAM bulunuyor. 8 ve 16 GB dahili hafıza bulunduran versiyonlarıyla oldukça iyi bir orta seviyeli telefon olarak karşımıza çıkıyor.

Yazılım konusuna değinecek olursak S Advance ne yazık ki Android 2.3 Gingerbread işletim sistemini kullanıyor. Galaxy S Advance Samsung'un TouchWiz 4.0 ara yüzüne sahiptir.

Bu cihaza daha fazla uygulama, daha çok içerik ve çoklu ekran gibi bir çok özellik sağlar. Google Play ile birlikte oyun, dijital kitap ve uygulama alanında geniş bir hazineye sahip.

S Advance, Samsung'un Social Hub, Music Hub ve Game Hub uygulamalarıyla kutudan çıkmaktadır. Ayrıca Google'ın Chrome tarayıcısı Ice Cream Sandwich sisteminden itibaren aktive edildiği için Chrome tarayıcısının hızlı web gezintisinden mahrum kalmış durumda.

Galaxy S Advance Galaxy çizgisinin iyi bir üyesidir. Yazımızın başında da sıkça cihaz özelliklerinin fiyatıyla karşılaştırıldığında değerini hak ettiğini belirtmiştik. Bu cihaz geniş uygulama hazinesi ve orta derece standartlarıyla 270£ fiyat etiketiyle raflardaki yerini almıştır.

Sonuç olarak iyi özellikler sunmasına rağmen bu telefonun Android 4.0 güncelleştirmesi almayacağını bilerek almak sizi kararınıza kalmış durumda.

KAYNAK

Bende kullanıcısıyım hocam konu açmıştım ama tutmadı, sizin ki gayet sağlıklı olmuş teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ICS veya JB alamayacak olması gerçekten üzücü Ama xda kiler CM için çalışıyor.

Rootlu Stock Rom

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1873149

Rootlu Stock Kernel

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1873119

• quote:

Orijinalden alıntı: ASerifoğlu

quote:

Orijinalden alıntı: TÜRK Aygırı

Bu telefonu kullananlara hayırlı olsun, çünkü yılbaşından kısa bir süre sonra ICS güncellemesi es geçilip direk JB gelecek.

kaynağın nedir dostum?

Kaynak bu;

http://www.sammobile.com/2012/09/11/samsung-galaxy-ace-2-and-s-advance-going-to-skip-ice-cream-sandwich-and-will-get-jelly-bean/

NOT:Bu sitenin içeriğini açıklamama gerek yok sanırım ve eğer sadece iddaa olsaydı bu sitede olmazdı veya olurdu yalanlama gelirdi ama doğrulama geldi.

• quote:

quote:

quote:

Bu telefonu kullananlara hayırlı olsun, çünkü yılbaşından kısa bir süre sonra ICS güncellemesi es geçilip direk JB gelecek.

kaynağın nedir dostum?

Kaynak bu;

http://www.sammobile.com/2012/09/11/samsung-galaxy-ace-2-and-s-advance-going-to-skip-ice-cream-sandwich-and-will-get-jelly-bean/

NOT:Bu sitenin içeriğini açıklamama gerek yok sanırım ve eğer sadece iddaa olsaydı bu sitede olmazdı veya olurdu yalanlama gelirdi ama doğrulama geldi.

Teşekkür ederim ayrıntılar için. Dediğin gibi güvenilir olsa gerek burası.

O değilde telefonun fiyatı düşer diye bekliyodum sanırım daha farklı modeller icin olucak...

• quote:

quote:

quote:

quote:

kaynağın nedir dostum?

Kaynak bu;

Teşekkür ederim ayrıntılar için. Dediğin gibi güvenilir olsa gerek burası.

O değilde telefonun fiyatı düşer diye bekliyodum sanırım daha farklı modeller icin olucak...

Düştü bile, hepsiburada.com'da ve Ereyon'da indirim var.

• NE farkı var bunun galaxy plus'tan ?

http://geekaphone.com/compare/Samsung-Galaxy-S-Advance-vs-Samsung-Galaxy-S-Plus#screen

bu varmış :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ohzman -- 12 Eylül 2012; 8:15:14 >
  • quote:

evet beyler sonunda beklenen haber geldihttp://www.donanimhaber.com/cep-tel-yazilimlari/haberleri/Samsung-Bulgaristan-Galaxy-Ace-2-ve-S-Advance-icin-Android-41-Jelly-Bean-guncellemesini-onaylandi.htm

oo bu gerçekleşirse süper olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: locke78

quote:

evet beyler sonunda beklenen haber geldihttp://www.donanimhaber.com/cep-tel-yazilimlari/haberleri/Samsung-Bulgaristan-Galaxy-Ace-2-ve-S-Advance-icin-Android-41-Jelly-Bean-guncellemesini-onaylandi.htm

oo bu gerçekleşirse süper olur

inşallah ama sayfanın bazı haberleri asılsız çıkmış resmi açıklama gelmeden ümitlenmesek iyi olur.

• quote:

quote:

quote:

kaynağın nedir dostum?

Kaynak bu;

Hadi hayırlısı... Umarım Bulgaristandaki eleman sallamamıştır.

• quote:

Orijinalden alıntı: AKEON

Bada rezaletinden kurtulup bende bu cihaza geçiş yaptım. Henüz çok fazla test etme şansım olmamakla birlikte genel manada tasarım, donanım v.s. güzel bir cihaz. Sadece görüşme sırasındaki sesi sanki bir miktar boğuk gibi geldi bana.
    Ayrıca yeni bir cihaz olduğu için ekran kaplama ve kılıf bulma sorunu var. İstanbul için tavsiye edebileceğiniz bir yer varsa sevinirim...

Ben sürekli buradan alışveriş yapıyorum, güvenli bir satıcı...http://www.pdateknoloji.com/search/advance

• quote:

Orijinalden alıntı: zabit_ersin

quote:

Bada rezaletinden kurtulup bende bu cihaza geçiş yaptım. Henüz çok fazla test etme şansım olmamakla birlikte genel manada tasarım, donanım v.s. güzel bir cihaz. Sadece görüşme sırasındaki sesi sanki bir miktar boğuk gibi geldi bana.
    Ayrıca yeni bir cihaz olduğu için ekran kaplama ve kılıf bulma sorunu var. İstanbul için tavsiye edebileceğiniz bir yer varsa sevinirim...

Ben sürekli buradan alışveriş yapıyorum, güvenli bir satıcı...http://www.pdateknoloji.com/search/advance

Ekran gorilla pek birsey olmuyorda arka kapak cizik icinde kaldı valla Yeni alacak arkadaslar arka kapaga dikkat etsinler Bir an önce kılıf edinmekte fayda var

• quote:

Orijinalden alıntı: caglaroral

quote:

Orijinalden alıntı: zabit_ersin

quote:

Ekran gorilla pek birsey olmuyorda arka kapak cizik icinde kaldı valla Yeni alacak arkadaslar arka kapaga dikkat etsinler Bir an önce kılıf edinmekte fayda var

Bakırköyde birkaç yere sorduktan sonra kılıf ve ekran jelatinini buldum. Ayrıca bu telefonunun ekranı Gorilla olarak görünmüyor. Belki benim gözümden kaçmıştır ama birkaç sitede Gorilla yazmıyordu özellikle.

• quote:

Orijinalden alıntı: WonLt

quote:

Orijinalden alıntı: ebulfeth

sipariş ettim bende bakalım hayırlısı dört gözle kargoyu bekliyorum :)

Hayırlı olsun

Nerden ve ne kadara adınıız ?

sağolun hocam inş. hayırlı olur :)

direk linki vereyim =>

http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-i9070-galaxy-s-advance-8-gb/productDetails.aspx?productId=telcepsami9070&categoryId=371946&SKU=TELCEPSAMI9070-S

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.