Şimdi Ara

Asus Tf300 Bootloader Kilidi Açma- Root Etme - CWM Kurma - Rom Yükleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
5
Favori
27.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Asus TF300 Bootloader Kilidi Açma - Root Etme - CWM Kurma - Rom Yükleme

Evet Arkadaşlar, Asus Transformer Pad Hakkında Türkçe Kaynak Yok Neredeyse. Yapmanız Gereken Herşeyi Sırasıyla Anlatacağım.

İlk Başta Herşeyden Önce Aletin Bootloader Kilidini Açmamız Gerekiyor. Burada Önemli Olan Husus Kilidi Açtığınız An Alet Garanti Dışı Kalıyor. Bunu Belirtmem Gerekiyor.

Herşeyi Kısıtlı Olan Bir Alet Kullanmak mı Yoksa İstediğiniz Herşeyi Yapabildiğiniz Bir Tablet mi Tercih Sizin...

Korkmanız Gereken Hiçbirşey Yok. 4 Adımda İstediğiniz Rom'u Kurabilir Hale Geleceksiniz.

Gerekenler:
    -TF300T veya TF300TG Tablet
    -Usb Bağlantı Kablosu
    -Windows Vista, Windows 7, Windows 8 İşletim Sistemli Bilgisayar (Xp'de Tableti Tanımıyor Baya Şeyler Denedim Ama Başaramadım)

1) İlk Başta Asus'un Kendi Sitesinden "Unlock Bootloader" İsimli Uygulamayı İndiriyoruz. İndirdiğimiz .Apk Uzantılı Dosyayı Tabletimize Usb Kablosu İle Atıyoruz. Bir Dosya Yöneticisiyle .Apk'yı Tabletimize Kuruyoruz.

İndireceğiniz Dosya: Utilities Bölümünde.
    http://www.asus.com/Tablet/Transformer_Pad/ASUS_Transformer_Pad_TF300T/#download

Uygulamayı Kurup Açtıktan Sonra Size Bir Sözleşme Okutuyor. Kabul Ettikten Sonra Kilidi Aç Butonu Geliyor. Tıkladıktan Sonra 15-30 Saniye İçinde Tablet Reset Atacak. Tablet Açılış Ekranında "The Device is Unlocked" Yazıyorsa İşlem Tamamdır.

2) Sıra Geldi CWM Kurulumuna. İlk Başta Android Sdk'sını İndirmemiz Gerekiyor. İndirdikten Sonra Bilgisarınıza Kurun ve Tools Bölümüdeki 2 Dosyayı İndirin.

İndireceğiniz SDK
    http://developer.android.com/sdk/index.html

O 2 Dosyayıda İndirip Kurduktan Sonra Sdk Manager'in Üst Kısmında SDK Patch Yazar. Oradaki Dosya Dizini Sdk'yı Kurduğunuz Dizindir. O Dizine Gittikten Sonra İçinde platform-tools Klasörü Olması Lazım.

Misal Benim Dizin Bu: "C:\Program Files\Android\android-sdk\platform-tools" Sizde Farklı Olabilir Önemli Değil. O Klasöre Girdikten Sonra İçindeki Bu 3 Dosyayı Kopyalayacağız.

-AdbWinApi.dll
    -AdbWinUsbApi.dll
    -fastboot.exe

Bu 3 Dosyayı Kopyala Dedikten Sonra C'de Yeni Bir Klasör Açıyoruz. Klasörün İsmi Önemli Değil Ama Biz Hep Aynı Standarttan Gidelim, Klasörün İsmi "recovery" Olsun. Bu Kopyaladığımız 3 Dosyayı Bu Klasörün İçine Yapıştıralım.

Ayrıca Şu Linkten İndireceğimiz "recovery.img" Dosyasınıda Açtığımız "recovery" Klasörüne Atalım.

İndireceğiniz recovery.img

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1077648&d=1337726179

"recovery" Klasörünün Son Hali Şöyle Olması Lazım

3) Şimdi Tabletimizi Kapattıktan Sonra Usb Kablosuyla Bilgisayarımıza Bağlıyoruz. "Güç Tuşu ve Ses Kısma" Tuşuna Basılı Tutarak Tabletimizin Açılmasını Bekliyoruz(Tablete Görüntü Geldikten Sonra 2-3 Saniye Daha Tuşlara Basılı Tutuyoruz) Ardından Ekranda 3 Logo Gözükecek. Ses Kısma Tuşuyla Bu Ortadaki Usb Logosunu Seçiyoruz. Ardından Ses Açma Tuşuyla Seçiyoruz.

Bilgisayarınıza Yeni Donanım Bulundu Diye Uyarı Gelecektir ve Otamatik Olarak Tanıyacaktır(Windows Xp'lerde Tanımıyor, Çözümü Daha Bulunmadı)

4) Geldik Son Adıma. Çalıştır'a "Cmd" Yazıp Dos Ekranını Çağırıyoruz. Komut Satına

cd c:\recovery Yazıp Enter'a Basıyoruz.

Şimdi recovery Dizinine Girdik. Dizini Görüntülemek İçin

dir Yazıp Enter'a Basıyoruz.

Dizini de Görüntüledik Şimdi Alttaki Kodu Aynen Yazıyoruz

fastboot -i 0x0B05 flash recovery recovery.img

Finished Onayı Verdikten Sonra Şu Kodu Yazıyoruz

fastboot -i 0x0B05 reboot

Finished Onayı Verdikten Sonra Tablet Restart Atacak

Tüm Adımları Doğru Yaptıysanız Alttaki Görüntüdeki Gibi Bir Görüntü Olması Lazım.

Hayırlı Olsun Artık İstediğiniz Romu Kurabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AktasEntertainment -- 21 Ağustos 2012; 12:05:48 >

•  Asus Tf300 Bootloader Kilidi Açma- Root Etme - CWM Kurma - Rom Yükleme

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1835544

İnanılmaz Hızlı ve Akıcı Bir Rom. Tableti Boş Yere Kullanmışım Neredeyse Bu Zamana Kadar Kesinlikle Öneririm

• Android 4.1 nasil yukleyebilirim root yaptiktam sonra

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TAYLANGEMİCİ

Android 4.1 nasil yukleyebilirim root yaptiktam sonra

Burada Anlattıklarımı Yaparsan Gerisi Kolay. Son Linkteki Paylaştığım Romu Kullanıyorum Ben Şuan. İnanılmaz Hızlı Bir Rom ve Android 4.1.1 Sürümü
  • ya hocam kusra bakma bende bilgi 0 şimdi rom dediğin ne oluyo tam olarak ayrıca senin verdiğin rom 4.1.1 demişn nasıl yani
  • quote:

ya hocam kusra bakma bende bilgi 0 şimdi rom dediğin ne oluyo tam olarak ayrıca senin verdiğin rom 4.1.1 demişn nasıl yani

Ya Bak Rom Misal Şuan Sende Asus'un Orjinal Romu Yüklü Şuanda. Geliştiricilerde Farklı Romlar Yapıyorlar. Yukarıdaki Rom Şuan Benim Kullandığım Rom ve Asus'un Orjinal Rom'undan Çok Daha İyi. 4.1.1 Dediğimde 4.1'in Birsürü Sürümü Çıkacak. Bu Rom En Günceli

Yukarada Nasıl Cwm Kurulacağını Anlattım. Oradaki Tüm Adımları Yaparsan 4.1'de Kurarsın, İstediğin Romuda

Yukarıda Herşeyi Açıkca Anlattım, Benimde Pek Bilgim Olmamasına Rağmen İlk Deneyişte Yaptım Yani Korkmadan Yapabilirsin.

Rom Yükleyebilmen İçin CWM Kurman Lazım Yani Kısaca

• Tamam hocam yaptim islemi simdi rom kurmak icin yukarda verdigin verdigin linki indiricem kurucam demi

• quote:

Tamam hocam yaptim islemi simdi rom kurmak icin yukarda verdigin verdigin linki indiricem kurucam demi

Evet
  • Hic sevmedim hocam ya 4.1.1 orjinal rom bulabilirmisin hocam

• quote:

Hic sevmedim hocam ya 4.1.1 orjinal rom bulabilirmisin hocam

Hangi Rom'u Kurdun ? Üstteki Benim Verdiğim Linkteyse Beğenmemen Çok Zor Çünkü Sabahtan Beri Kullanıyorum Bi Kere Tık Demedi Geçişler Çok Hızlı. Başka Rom Kurmuşsundur Belki Yada Kuramamışsındır .
  • Senin verdigini kurdum ama google play eklentisi yok dosya yoneticisi yok hic bisey bulamiyorum kullanim aliskanligi olmadigi icin geri getirme yolu yokmu bunu

• quote:

Senin verdigini kurdum ama google play eklentisi yok dosya yoneticisi yok hic bisey bulamiyorum kullanim aliskanligi olmadigi icin geri getirme yolu yokmu bunu

Google Play Olmaz mı Eksik Yüklemişsin.

İlk Bu Linkteki Zipi Yükleyeceksin.
    http://goo.im/devs/BAKED/tf300t

Ardından Bu Linkteki Zip'i Yükleyeceksin.
    http://goo.im/devs/BAKED/gapps/gappsinverted-jb-20120820-signed.zip

En Son Bu Zip'i Yükleyeceksin Sonra Restart Atacaksın.
    http://goo.im/devs/BAKED/gapps/Gallery2_with_googleplus_sync.zip

• yok hocam ya paso bi sorun çıkıyo orjinal roma dönme yolu yokmu onu söylesen
  • quote:

yok hocam ya paso bi sorun çıkıyo orjinal roma dönme yolu yokmu onu söylesen

Dünden Beri Aleti Zorluyorum Bu Romla Banamısın Demiyor Kuramadığınız Şeylerde Roma Sorun Atmayın.

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1582

Buradan İstediğin Romu İndir Kur Orjinal Rom'da Orada Var
  • Hasan bey, tf300tg 2 gündür elimde. Haber sitelerindeki videolari 3g üzerinden acamiyorum.
    Flash destegi görünmüyor. 4.0.3 sürümü yüklü şu anda.
    Html5 gelecek deniyor. Onerdigin romu su an yükleme şansım yok.
    Yani videolar icin ne onerirsin:).

• quote:

Orijinalden alıntı: drkrex

Hasan bey, tf300tg 2 gündür elimde. Haber sitelerindeki videolari 3g üzerinden acamiyorum.
    Flash destegi görünmüyor. 4.0.3 sürümü yüklü şu anda.
    Html5 gelecek deniyor. Onerdigin romu su an yükleme şansım yok.
    Yani videolar icin ne onerirsin:).

Sadece 3g Üzerinden mi İzleyemiyorsun Yoksa Wifi Üzerinden Videolar Çalışıyor mu?
  • :-)
    Guzel sordun
    3g de youtube açılıyor. Mesela hurriyet.com un videolari acilmiyor, haber türk aciliyor
    Bunlarin aynisi wifi dede geçerli.

• quote:

Orijinalden alıntı: drkrex

:-)
    Guzel sordun
    3g de youtube açılıyor. Mesela hurriyet.com un videolari acilmiyor, haber türk aciliyor
    Bunlarin aynisi wifi dede geçerli.

Android Marketten Flash Player'ı İndir Sorun Düzelir. Android 4.1 Olmadığından Rahatça İzlersin Tüm Videoları. 4.1'e Güncelleyince Flash Player Pasif Hale Gelecek Çünkü
  • Abi android 4.1 yüklü şu anda(orjinal) bunu yapabilirmiyim?

• yalnız 1defa ortadaki usb i secebildim artk secemiorm acılmıo onu secince cmd yi yaparken de waiting for device yazıo bisi gelmiyor yardımcı olursan sevinirm
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.