Şimdi Ara

Asus Tf300 Bootloader Kilidi Açma- Root Etme - CWM Kurma - Rom Yükleme (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
5
Favori
27.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • rom'u yükledikten sonra açıldır herhangi bir sorun olmadı. daha sonra android'in için den fabrika ayarlarına döndürdüm. tablet kapandı açıldığında o korkunç yazı geldi:) (the device is unlocked)
  • UYARI

Bugüne kadar aktif olarak işim olmadığından custom romların 3G destekleyip desteklemediğini onemsememistim. Günlük kullanimda da işimi cok rahat goruyorlardi. Simdi farkettim ki bu romlar TF300T icin yazilmislar, bircok kisi de daha ucuz oldugu icin bu modelleri almis ve gelistirmeleri bu model icin yapmışlar. Eger 3G kullanmiyorsaniz TF300TG modeli uzerinde de çalışıyorlar. Fakat bu romlarda 3G desteği bulunmuyor.
    Eger 3G destekleyen Asus TF300TG modeli kullanıyorsanız ve 3G aktif olarak kullaniyorsaniz CUSTOM ROM YUKLEMEYIN.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Camera

apk yı yükleyebilirsiniz. Orjinal kameradan biraz daha iyi. Video çekiminde daha iyi bitrate 2 katına çıkarıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pupsik -- 31 Aralık 2012; 9:28:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WoDooM

Forumları araştırdığım kadarıyla Cihazım Brick Olmuş ama anlaşılır bi yol bulamadım..

Daha önce UnBrick yapan varmı?

Linkteki videoyu izle bu durumlarda (alet hiç açılmadığı zaman) nvflash kullanılıyor.
    Önemli olan bilgisayarda APX driveri yüklü olmalı.
    APX moda geçmek için - SES + tuşuna basarak aleti usb den bilgisayara bağlayarak APX moda geçiliyor..
    Universal_Naked_Driver_0.72.zip

apx driveri yüklendikten sonra:
    tf300 nvflashpack ve kullanışı

linkteki videodan fikir edinebilirsin.
    http://www.youtube.com/watch?v=VMHXeYMgPy4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pupsik -- 31 Aralık 2012; 13:18:54 >

• Merhaba arkadaşım bootlader kilidini açtım sadece root etmek icin ne yapmam lazim hangi adima kadar gelmem lazim bu arada anlatim icin cok saol

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duellist

Merhaba arkadaşım bootlader kilidini açtım sadece root etmek icin ne yapmam lazim hangi adima kadar gelmem lazim bu arada anlatim icin cok saol

asus transformer FT300T UNLOCK ve ROOT yapma

1. İlk önce asusun sayfasından Asus Unlock app indir.
    Tablete yükle ve kilit açma adımlarını tamamla. İşlem sonrası tablet kendini yeniden başlatacak.
    Kilit aşıldıktan sonra tabletin sol üst köşesinde the device unlocked yazısı çıkacaktır.
    Bu yazıyı görmeden aşağıdakiler yapılmaz.

2. SUPERUSER linkten indir ve olduğu gibi SDCARD'a kopyala.
    3. ADB.ZIP linkten indir. Bilgisayarın c:/ sürücüsüne arşivi aç. C sürücüsünde c:/ADB klasörü olarak görünmeli.
    4. Tableti USB kabloyla bilgisayara bağla.
    5. Tableti kapat. SES- ve POWER tüşüna basılı tutarak aleti aç bootloadere geçene kadar basılı tut (7-8 sn.).
    çıkan menüde 4 seçenek olacak RCK * ANDROID * USB İŞARETİ * WIPE DATA.
    SES- tuşu seçenekler arasında hareketi sağlar. SES+ tuşu seçenek kabul etme tuşudur.
    Eğer 10 sn boş kalırsa sistem androidi yüklemeye başlıyor.
    6. Bootloder menüden USB İŞARETİNİ seç. Bilgisayar sürücüyü yükledikten sonra bilgisayarda CMD'yi çalıştır.
    komutları sırasıyla yaz ve entere bas.
    cd c:/
    cd adb
    fastboot -i 0x0B05 flash recovery CWM-Touch.blob
    fastboot -i 0x0B05 reboot

7. Tableti kapat. SES- ve POWER tüşüna basılı tutarak bootloadere tekrar geç.
    seçeneklerden RCK yı seç. CWM recovery açılacaktır.
    8. Superuser yüklemeyi yapıyoruz (install zip from sdcard seç -> choose zip from sdcard seç,
    signed_root_update.zip'i bulup ona tıklıyoruz, çıkan No arasında, birtane Yes, seçiyoruz;
    6. Yükleme sonlanınca yeniden başlatıyoruz reboot system now.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pupsik -- 1 Ocak 2013; 23:01:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: pupsik

quote:

Merhaba arkadaşım bootlader kilidini açtım sadece root etmek icin ne yapmam lazim hangi adima kadar gelmem lazim bu arada anlatim icin cok saol

Tablete yükle ve kilit açma adımlarını tamamla. İşlem sonrası tablet kendini yeniden başlatacak.
    Kilit aşıldıktan sonra tabletin sol üst köşesinde the device unlocked yazısı çıkacaktır.

3. ADB.ZIP linkten indir. Bilgisayarın c:/ sürücüsüne arşivi aç. C sürücüsünde c:/ADB klasörü olarak görünmeli.
    5. Tableti kapat. SES- ve POWER tüşüna basılı tutarak aleti aç bootloadere geçene kadar basılı tut (7-8 sn.).
    SES- tuşu seçenekler arasında hareketi sağlar. SES+ tuşu seçenek kabul etme tuşudur.
    6. Bootloder menüden USB İŞARETİNİ seç. Bilgisayar sürücüyü yükledikten sonra bilgisayarda CMD'yi çalıştır.
    cd adb

8. Superuser yüklemeyi yapıyoruz (install zip from sdcard seç -> choose zip from sdcard seç,
    signed_root_update.zip'i bulup ona tıklıyoruz, çıkan No arasında, birtane Yes, seçiyoruz;

Anlatim icin cok tesekkur ederim bu haftasonu yapacagim bu islemi ancak benim tablet jelly bean 4.1.1 bi sıkıntı olmaz değilmi birde ben daha önce bu konuda ilk mesajdaki anlatimi yaptim onun uzerine kursam bir sakincasi olurmu?

• quote:

quote:

quote:

cd adb

Anlatim icin cok tesekkur ederim bu haftasonu yapacagim bu islemi ancak benim tablet jelly bean 4.1.1 bi sıkıntı olmaz değilmi birde ben daha önce bu konuda ilk mesajdaki anlatimi yaptim onun uzerine kursam bir sakincasi olurmu?

Hiç bir sıkıntı olmaz.
    senin yazdığına göre unlok yapmışssın. 2 den itibaren yapman gerekiyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: WoDooM

Forumları araştırdığım kadarıyla Cihazım Brick Olmuş ama anlaşılır bi yol bulamadım..

Daha önce UnBrick yapan varmı?

Linkteki videoyu izle bu durumlarda (alet hiç açılmadığı zaman) nvflash kullanılıyor.
    Önemli olan bilgisayarda APX driveri yüklü olmalı.
    APX moda geçmek için - SES + tuşuna basarak aleti usb den bilgisayara bağlayarak APX moda geçiliyor..
    Universal_Naked_Driver_0.72.zip

apx driveri yüklendikten sonra:
    tf300 nvflashpack ve kullanışı

linkteki videodan fikir edinebilirsin.
    http://www.youtube.com/watch?v=VMHXeYMgPy4

C:\Users\TOM\Desktop\nvflashtf>"nvflash.exe" --bct transformer.bct --setbct --co
    nfigfile flash.cfg --create --bl bootloader.bin --odmdata 0x300d8011 --sbk 0x168
    2CCD8 0x8A1A43EA 0xA532EEB6 0xECFE1D98 --go
    Nvflash started
    USB device not found

Diyor

1 Aralıktan bu yana ugraşıyorum fakat olmuyor..

Brick Sorunlarımı yapabilcek bi arkadaş varmı acaba önerdiğini biyer cihazı kasasını açmadan tabiki..

Aksi bu şekilde satışa çıkarcam...

• selamlar...
    acaba bootloader kildini açtıktan sonra tablete windows 8 yükleyebilir miyim?
    teşekkürler..

• Arkadaşlar Merhaba Benim TF300TG en son ölmüştü

Servisten cevap geldi anakart brick olmuş anakart değişmesi gerekiyormuş cihazı geri aldım.

Brick Olmuş anakart 09/2012 faturalı sıfır 1 ay kullanılmış cihaz. ilgilenenlere duyrulur.
  • Arkadaslar custom rom kurmak istiyorum alet garanti disi kalir mi bu islemlerden sonra bu islemleri geri almanin bi yolu var mi garantiyi gerii saglamak icin

• quote:

Orijinalden alıntı: ardaalisahin

Arkadaslar custom rom kurmak istiyorum alet garanti disi kalir mi bu islemlerden sonra bu islemleri geri almanin bi yolu var mi garantiyi gerii saglamak icin

Root garantiyi götürür.
    Unroot için -ingilizce varsa- şurada bir açıklama var;
    http://theunlockr.com/2012/10/04/how-to-unroot-the-asus-transformer-tf300t/
    Kaynakda her zamanki gibi XDA forum:
    http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=26435786&postcount=2

• quote:

Orijinalden alıntı: KütahyanınPınarları

quote:

Orijinalden alıntı: ardaalisahin

Arkadaslar custom rom kurmak istiyorum alet garanti disi kalir mi bu islemlerden sonra bu islemleri geri almanin bi yolu var mi garantiyi gerii saglamak icin

Root garantiyi götürür.
    Unroot için -ingilizce varsa- şurada bir açıklama var;
    http://theunlockr.com/2012/10/04/how-to-unroot-the-asus-transformer-tf300t/
    Kaynakda her zamanki gibi XDA forum:
    http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=26435786&postcount=2

burdaki bilgiye göre unroot işlemi çok basit herhagi bir asus stock romu alıp cwmden yüklüyoruz unroot hallediliyor fakat benim kafamı bootloader kilidi karıştırıyor onu açtıkmı garanti gidiyor peki kapatıp garantiyi geri sağlayabiliyor muyuz

• Mantıken bootloader'ı kapattığında garantiyi geri kazanıyorsun. Bazı cihazlarda, misal nexuslarda, bootloader kilidini açıp kapayabiliyorsun. Ancak Asuslarda şu anda hiç bir şekilde kilidi kaldıramıyorsun. Ayrıca kilit açma uygulaması unlock sırasında internete bağlanarak cihazın seri numarasını ve mac adresini Asus'un veritabanlarına kaydediyor. Malesef bir kere kilidi kaldırdıysanız, garantiniz gitmiş oluyor.

Sürekli olarak geliştirmeyle uğraşmıyor olsan dahi, unlock edip farklı romları kullanmanı tavsiye ederim. Root olmak için bile unlock etmen gerekiyor cihazı, şu aşamada unlock olmadan root etme yöntemi bulunmuyor. İşine karışmak istemem kullanacak olan sensin ve bu senin kararın, ancak unlock ve root ile çok güzel özellikler elde edebiliyorsun ve kesinlikle garantiyi feda etmene deyiyor. Tableti unlock ettiğinde cihazı yeniden başlatıp açtığında karşılaştığın asus ekranının sol üst köşesinde küçük harfle This Device is UnLocked yazıyor. Bi garanti durumu söz konusu olduğunda servis bunu farketmeyebilir, ve cihazını garantili ürün olarak değerlendirebilir. Yasal olarak garantin ortadan kalkıyor, ancak garanti kapsamında değerlendirmek biraz servis elemanlarının takdirine ve dikkatine kalıyor. ( Asus TR servisinden çok kıymetli bir çalışanın sözleri )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gravis -- 9 Şubat 2013; 19:21:49 >

• http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2012560 dedigin butun islemleri yaptim burdaki romu nasil yukleyebilirim?

• quote:

6. Bootloder menüden USB İŞARETİNİ seç.

Tableti usb ile bilgisayara bağlıyorum.
    Cihazı tanıyor. Sd üzerine kopyalamayıda yapıyorum fakat
    5. adımı yapıyorum USB işareti gelmiyor ve bilgisayarda driverı bulamıyor.

Win7 için uygun driverı nereden bulabilirim?
    Cihaz: TF300T

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tequila555

quote:

Teşekkürler

Uygun driverıda buldum.
    Aygıt yöneticisinden baktığımda bilgisayarın tableti tanıdığını görüyorum fakat halen usb işareti gelmiyor. Çıldırıcam.

• quote:

quote:

quote:

Teşekkürler

Uygun driverıda buldum.
    Aygıt yöneticisinden baktığımda bilgisayarın tableti tanıdığını görüyorum fakat halen usb işareti gelmiyor. Çıldırıcam.

Eger 4.2 ye guncellediysen aleti, bootloaderde usb cikmiyor. Alet otomatik fastboot konumunda.

• Evet 4.2.1. bu durumda direk 6. adımdan devam etmem gerekiyor değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tequila555 -- 31 Mart 2013; 14:24:07 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.