Şimdi Ara

AMD ekran kartı fiyatlarında yeni bir indirime gidiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
4.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD ekran kartı fiyatlarında yeni bir indirime gidiyor

Nvidia'nın GeForce GTX 660 Ti modeline karşılık olarak yayınladığı yeni BIOS güncellemesi ile Radeon HD 7950'nin standart çalışma frekansını arttıran AMD, güncel ürün gamı için fiyat indirimine gidecek. Kısa bir süre önce üst modellerinde bir indirim gerçekleştiren AMD, gelen son haberler resmiye kazanırsa, HD 7850 ve üstü modeller için bir kez daha indirime gitmiş olacak.

Bazı ekran kartı üreticileri tarafından da dile getirilen bu gelişme kapsamında, 50 dolara varan oranda indirim yapılacağına tanık olacağız. Olması beklenen yeni fiyatlar şu şekilde;

Eski Fiyatlar;

-Radeon HD 7850 1GB @ 230$

-Radeon HD 7850 2GB @ 250$

-Radeon HD 7870 2GB @ 300$

-Radeon HD 7970 3GB @ 350$

Yeni Fiyatlar;

-Radeon HD 7850 1GB @ 190$

-Radeon HD 7850 2GB @ 210$

-Radeon HD 7870 2GB @ 250$

-Radeon HD 7970 3GB @ 320$

Eylül ayında GeForce GTS 650 serisi ekran kartlarını pazara sunması beklenen Nvidia'nın, fiyat indirimini nasıl değerlendireceği ise merak konusu. Yüksek performans segmentinde liderliğini koruyan Nvidia da satışların artmaya başladığı "okula dönüş döneminde" yani Eylül ayı ile birlikte fiyat ayarlaması yapabilir.

Ekim ayında yapılacak Windows 8 lansmanı da üreticilerin stok eritmeleri için yeni fırsatlar sunabilr. Zira yeni işletim sistemi aynı zamanda yeni donanım algısı yaratacağı için grafik tabanlı yeni kullanıcı arayüzü, ekran kartı pazarında satışlara olumlu katkı yapabilir.

• Ha soyle yola gel... Ilk ciktigindan beridir soyluyoruz 7970'in max fiyati 300 dolar civaridir diye. Ama amd aklinca kurnazlik yapip fahis fiyattan satti gerci yine kendi ayagina sIktI benim gibi amd kullanicilarini bile kacirdi. Simdi isterse 200 dolardan satsin ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TrMhMt -- 21 Ağustos 2012; 9:27:25 >

• @fx57

Haberde HD7970 demişsiniz ancak haberin kaynağına baktığımızda HD7950'den bahsedildiğini görüyoruz.

http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/jules/amd-cuts-prices-on-high-end-cards-to-tackle-nvidia/

HD7970'in bu kadar büyük bir indirime uğramasını mantıklı bulmadığım için bakayım dedim, tahmin ettiğim gibi hD7970'e değil, HD7950'ye indirim yapılmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M@U -- 21 Ağustos 2012; 10:45:30 >
  • 7850 için 40 dolar indirim..

eğer indirim onaylandı ise an itibari ile piyasadaki tüm kartları çöp edecek..

7850 tüm zamanların en f/p kartı olabilir..

techpowerup ve videocardz da indirim haberi vermiş..

http://www.techpowerup.com/170821/AMD-Readies-New-Round-of-Radeon-HD-7000-Series-Price-Cuts.html
    http://videocardz.com/34516/amd-dropping-prices-on-hd-7850-hd-7870-and-hd-7950-cards

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F.@.T.İ.H -- 21 Ağustos 2012; 10:32:32 >

• Okadar düzgün yazmışsınızki hiçbirşey anlamadım...

• hadi bakalım bekliyoruz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yanılmıyorsam 7970 aralık ayında çıkmıştı yaklaşık olarak 8 aylık kazıktan sonra 7970 için fiyatlar şidmi güzel oldu denebilir 7850 den bashetmiyorum bile 660ti yi öldürebilir bu fiyatı ile
  • Yani hd7850 Türkiye fiyatı 400-450 tl gibi olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: M@U

@fx57

Haberde HD7970 demişsiniz ancak haberin kaynağına baktığımızda HD7950'den bahsedildiğini görüyoruz.

http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/jules/amd-cuts-prices-on-high-end-cards-to-tackle-nvidia/

HD7970'in bu kadar büyük bir indirime uğramasını mantıklı bulmadığım için bakayım dedim, tahmin ettiğim gibi hD7970'e değil, HD7950'ye indirim yapılmış.

baştan savma haber yapmada üzerimize yok olacak okadar

• quote:

Orijinalden alıntı: TrMhMt

Ha soyle yola gel... Ilk ciktigindan beridir soyluyoruz 7970'in max fiyati 300 dolar civaridir diye. Ama amd aklinca kurnazlik yapip fahis fiyattan satti gerci yine kendi ayagina sIktI benim gibi amd kullanicilarini bile kacirdi. Simdi isterse 200 dolardan satsin ...

Hocam, yanlış anlaşılmasın diye ı'yı büyük yazmışsın da bu sefer de ben salaktı gibi okudum, ne diyor bu diyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Erchamion

quote:

Orijinalden alıntı: TrMhMt

Ha soyle yola gel... Ilk ciktigindan beridir soyluyoruz 7970'in max fiyati 300 dolar civaridir diye. Ama amd aklinca kurnazlik yapip fahis fiyattan satti gerci yine kendi ayagina sIktI benim gibi amd kullanicilarini bile kacirdi. Simdi isterse 200 dolardan satsin ...

Hocam, yanlış anlaşılmasın diye ı'yı büyük yazmışsın da bu sefer de ben salaktı gibi okudum, ne diyor bu diyorum.

Turkce harflerin olmamasi kotu birsey.

• Harbi 7970 hakkinda kimse indirim olacak dememis sadece bizim DH'da var 7970 indirimi.
  • Amd bu sene fiyatları çok yüksek tutarak uyanıklık yapmaya çalıştı fakat anladıki indirim yapmassam daha çok satış yapamam zaten biz kullanıcılar amd nin F/P ürünleri için tercih ediyoruz ama şimdi aslına dönüyor.

• hd7850'nin 1gb modeli de mi varmış.
  • ben birde atı falan almayacağım. Hiç memnun değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OneMoreChance

ben birde atı falan almayacağım. Hiç memnun değilim.

şu fake hesaplara da bir çözüm bulunamadı hala..

sen alma zaten..
  • quote:

Orijinalden alıntı: F.@.T.İ.H

quote:

sen alma zaten..

Fake? ne fakei kardeş. Sen atiyi beğeniyorsun diye herkes beğenmek zorunda değil. hd5770 kartım var memnun değilim. Bilip bilmeden konuşmayın.

• quote:

quote:

quote:

sen alma zaten..

Fake? ne fakei kardeş. Sen atiyi beğeniyorsun diye herkes beğenmek zorunda değil. hd5770 kartım var memnun değilim. Bilip bilmeden konuşmayın.

bi daha bilip bilmeden konuşmam kardeş kusura bakma..

demek 5770 den memnun olmadığın için tüm ati(amd) ürünleri kötü diyorsun..

merakıma soruyorum ''izninle tabi'' acaba bf3 'ü yada crysis 2 'yi filan full de oynayamadınız ?..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F.@.T.İ.H -- 21 Ağustos 2012; 12:16:33 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

sen alma zaten..

bi daha bilip bilmeden konuşmam kardeş kusura bakma..

demek 5770 den memnun olmadığın için tüm ati(amd) ürünleri kötü diyorsun..

merakıma soruyorum ''izninle tabi'' acaba bf3 'ü yada crysis 2 'yi filan full de oynayamadınız ?..

Oyunlarda çok ses çıkarıyor memnun değilim. Bir kere elektrikler kesildi hemen yandı ekran kartı. İdare etmem için nvidia 9000 serisinden bir kart verdiler. Sıfır ses. Yakın performans. Bundan önceki kartım da nvidiaydı yıllardır bana mısın dememişti.

• Bekliyorduk zaten, helal olsun AMD seviyoruz seni :)

Kimse de dememiş ki aga bu 7970 ne zaman 350 dolardı da düşüyor fiyatı.

7970'in fiyatında bir terslik var.

Eski fiyatı 350 Dolar demiş, Newegg e baktım 410 dolardan aşağı 7970 yok.
    http://www.newegg.com/Product/ProductList.aspx?Submit=ENE&DEPA=0&Order=BESTMATCH&N=-1&isNodeId=1&Description=7970&x=0&y=0

FX sanırım yanlış yazdı, 350 den 320 ye olan kart 7950 olması gerek.

1GB 7850 down $40 to $190
    2GB 7850 also drops $40 to $210
    2GB 7870 down $50 to $250
    3GB 7950 down $30 to $320

@cenkyy
    7970 için boşa sevindin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 21 Ağustos 2012; 13:30:26 >

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.