- x
INCA MODEMİ NASIL BİLİRSİNİZ
43 Cevap11139 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

465 Mesaj
1 Nisan 2006; 10:14:05 

Yaklaşık 6 aydır kullanıyorum. Bağlantı kalitem çok yüksek değildi. Özellikle msn'de kopmalar yaşanıyodu. Telekomdan şüpheleniyodum. Fakat geçen hafta modem komple uçtu. Servise gitti geldi ve şimdi bağlantı berbat. Yoğun saatlerde internet ya komple kesik yada sürekli kopuyo. Bir yere bğlanmak ise işkence. Modem'de sürekli yeni kurulum yapıyorum ama aldığımcevap " Bağlantı yok"

Inca'yı nasıl bilirsiniz yada modem tavsiye edin...........teşekkürler

1233 Mesaj
1 Nisan 2006; 12:59:51 

Inca iyidir halbuki ama illa değiştiricem diyorsan Zyxel ya da Onyxon ev kullanımı için sorunsuz diyebilirim...

Bu ülkede ilgililer bilgisiz, bilgililer de ilgisizdir

1149 Mesaj
1 Nisan 2006; 13:03:24 

daha önce inca kullandım çok hızlı tavsiye ederim

906 Mesaj
1 Nisan 2006; 13:11:05 

arkadaşım telekomun alt yapısına en uygun modem AİRTİES.... alcaksan bunu al kesinlikle.şiddetle öneririm tam 20 gündür kullanıyorum bi kere bile bağlantı gitmedi kopmadı.süper hızlı.%90 lere kadar bağlantı sağlayabiliyorum.

697 Mesaj
1 Nisan 2006; 20:49:09 

bende inca kullanıyorum ve çok memnunum üstelik4 kişi kullanıyoruz hız kaybı minimum düzeyde

Normal İmza

463 Mesaj
1 Nisan 2006; 21:08:30 

Berbat bir modem hiç tavsiye etmem piyasada bir sürü güzel modem varken nerden buluyorsunuz böyle modemleri anlayamıyorum ayrıca biz bile sattık kaç kere geri geldi..neyse yinede takdir sizlerin

rootcr4ck@msn.com
DH ye Ufacık Yardımlarımızla..
www.whitehackerteam.com
www.eskimuzik.com

7740 Mesaj
1 Nisan 2006; 22:17:53 

2 senedir inca tek portlu adsl modem kullanıyorum ve bilgisayarın 7/24 online. hiç bir sorun yaşamadığımı açık yüreklilikle söyleyebilirim. sadece modeme çok yaklaştığımda incecik bir sinyal sesi duyuyorum o kadar. ne bağlantı kopması ne başka bir şey.

aynı modemi sorunlu olan ailemin hattına taktığımda oradaki sorunları aynen göstermişti. sorunlu olan hatta USRSureConnect 4 portlu adsl modem takıklıydı ve downloada asılınca 5 dakika sonra kopma şekilleniyordu. modemdendir diye düşünüp inca modemimi götürdüm ve baktık ki inca da aynı kopmaya maruz kalıyordu. anladık ki arkadaşlar sorun modemden değil. arıza kaydı verdik, apartmana kadar gelen kablolarda sorun olmadığını söylediler. biz de telekomun kutusundan evimize kadar gelen kabloları komple değiştirdik. değişimden sonra ne inca, ne de USR'de kopmalar kesildi.

uzun lafın kısası; modemi kötülemeden önce kendi hattınızın ne kadar kaliteli olduğundan emin olun arkadaşlar. yeni modem alacak kişileri de yanıltmamanız adına faydalı olacağınızdan şüpheniz olmasın. inca çok iyi bir modemdir. USR ile kıyaslanamaz elbette, ancak 7/24 çalışmasına bağlı olarak hiç bir sorun çıkarmamasını da baz alacak olursanız iyi olduğunu düşünebilirsiniz.

kolay gelsin...

Ben aslında yoğum. YOĞUM!

4561 Mesaj
1 Nisan 2006; 22:23:44 

Arkadaşım, al bir Airties RT-210, bağlantı kalitesinin tadını çıkar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boldshark -- 2 Nisan 2006; 12:35:15 >

Mekanın, Cennet'in en Mavi'si olsun büyük üstad

3 Mesaj
7 Nisan 2006; 2:13:34 

INCA iyidir ama bence AIRTIES al

1569 Mesaj
7 Nisan 2006; 15:35:37 

bende de inca modem var şöyle bir sorun var bilgisayar açılışta bağlanırken 2-3 dakika bağlanmıyor . bu aralar spiletter sorun yapıyor. bundan sonra spiletter modem alacağım

521 Mesaj
7 Nisan 2006; 16:15:15 

bendede inca vardı faturadan sonra duvara yapıştırdım (biraz agresifim de) duvarda küçük çaplı bir krater oluştu sonra telekomdan faturanın yanlış olduğunu öğrendim makinayı toplayıp tekrar bağladım (azıcık elektronikçiyimdir ) hiç bir problem yokdu genel olarak bağlantısı da çokiyi ben modemle ilgili hiç sorunla karşılaşmadım bu güne kadar

1216 Mesaj
7 Nisan 2006; 20:06:33 

1 YILDIR 4 PORT İNCA MODEM KULLANIYORUM. HİÇ BİR KEZ KOPMADI. KOPMALAR BENCE HAT KALİTESİNDENDİR....İNCA

CORE 2 DUO E7500 /G31M-ES2L/KINGSTON-2GB RAM/ASUS EN7300GS/ SAMSUNG-120GBSATA2NCQ/S-793DF/LG-DVD-RW//PHILİPS 5.1/XEROX-lazer 3117/450 W psu

220 Mesaj
8 Nisan 2006; 14:03:02 

incayi gözünüz kapali alin derim 10 numara

1347 Mesaj
8 Nisan 2006; 15:38:37 

+1
quote:

Orjinalden alıntı: boldshark

Arkadaşım, al bir Airties RT-210, bağlantı kalitesinin tadını çıkar

Mesajlarıma alıntı yapanlar saygı ve ahlak kurallarına dikkat etsinler !..
Biraz kıskançlık duyarsanız, yaşarken ölmenin ne demek olduğunu anlarsınız.
İyiliğe iyilik her kişinin kârı, kötülüğe iyilik er kişinin kârı.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
9 Nisan 2006; 3:33:29 

inca hep editörün seçimi dergilerde falan kullanan arkadaşlar da memnun ama illaki değiştirecem diyosan US ROBOTICS tavsiye ederim

3399 Mesaj
9 Nisan 2006; 15:55:14 

bende evdeki makinelerde usr 9105 vardı 3 pc bağlıydı. bir gün cam açık kalmış modemde hemen camın altındaydı, yağmur başlamış usr9105 sizlere ömür
o kebap olunca inca aldım çünkü bazı arkadaşlara öylesine takmıştım bu modemi ve hayret etmiştim performansına. şimdi incaya 3 pc bağlı gayet güzel çalışıyor kopma sıfır.
aynısından geçen ay kayınçoya taktım. zırt pırt arayıp"enişte kopuyor yaaa ühühühühü" diye ağlıyordu. gittim baktım telefon hattı çorba gibi, bin tane ek, kablo direkten geliyor binaya orada dallanıyor budaklanıyor neyin nereye gittiği nerede eklendiği belirsiz, hattı komple koparttım tekrar döşedik şimdi o kopuyor diye lanetlenen modeme mersiyeler düzülüyor

önce hattınızın bakımını yapın arkadaşlar.ekleri felan iyice bir kontrol edin.

521 Mesaj
9 Nisan 2006; 18:27:04 

quote:

Orjinalden alıntı: agressive

inca hep editörün seçimi dergilerde falan kullanan arkadaşlar da memnun ama illaki değiştirecem diyosan US ROBOTICS tavsiye ederim

o birazda o firmanın dergiye verdiği reklamlardan kaynaklanıyo fakat inca iyidir

12 Mesaj
14 Nisan 2006; 14:39:16 

arkadaslar iki gün önce bi sorunla karsılastım modemin ayarlarındayken yani admin admin sifresini girdikten sonraki yerde modemde baglanıyor yazıo ama baglanmıor kac kez yeniden kurmama ragmen olmad acaba kullanıcı adımdamı bi sorun var önceden böyle bi sorunla karsılasmıs olan arkadaslar cevap verirlerse sevinirim insallah bileniniz vardır yardım ederseniz mutlu olucam

4561 Mesaj
14 Nisan 2006; 14:47:17 

Dergilerden takip ettiğim kadarıyla Inca, fiyat/performans oranı en iyi ürünlerden biri

Mekanın, Cennet'in en Mavi'si olsun büyük üstad

585 Mesaj
14 Nisan 2006; 19:56:58 

Yaw Boşver Incayı,
Sana Önerim Airties, Hem kalite Hem Fiyat...
Ben 6 aydır kullanıyorum.3 Bilgisayar faydalanıyor Ve 24 Saat açık Ne kopma sorunu var,Nede Isınma...
Kabloları görsen Çorba değil..Cacık...Cacıkkk...
Sana önerim bu...
Kolay gelsin.....

SİSTEMİM..:)
İşlemci: AMD X2 5600+ ,Anakart: GİGABYTE MA69G-S3H ,Ram: OCZ 1GB GOLD EDITION DDR2 800Mhz ,Hardisk:WD3200AAKS 16 mb SATA II, DVD-RW: SAMSUNG SH-S203N SATA ,Ekran Kartı: ATI™ Radeon™ X1250(Onboard) ,Kasa:
Termaltake VG8400BNS(400W) ,Monitor:AOC 19" 916Swa ,Vista Ultimate x64 Bit Türkçe.

3 Mesaj
14 Nisan 2006; 21:56:49 

Vallahi ben inca filan bilmem.Sana tek önereceğim modem GEEK marka modem başkada bir modem den de tavsiye etmem.8 aydır kullanıyorum tık yok.

1913 Mesaj
14 Nisan 2006; 23:12:33 

Bende yaklaşık 2 senedir İNCA AMX-CA81R 1 PORT ADSL ROUTER kullanıyorum...
Son 2 aya kadar süperdi... yani millet sorunlar yaşarken ben hiç kopma nedir bilmezdim,
Bu aralar bizim burda metro yapıyorlar yani yollar paso kazılıyor felan işte... artık ondanmıdır,
modemdenmidir nedir bazen çok saçma şeyler oluyor mesela örnek;
PC yi açıyorum nette sayfaları görüntüleyemiyorum bağlantı yok, kapat aç yapıyorum düzeliyor...
Durup duruken bağlantı kopuyo... yine bağlanıyo...
Ve malesef hiç olmayan şey İnternet sayfa erişimlerin baya yavaşladı.... özelliklede DH...

Ama şu ADSL 2 ye geçelim yine INCA modem alırım....

en azından benim rengim belli, sen ne ayaksın

1948 Mesaj
15 Nisan 2006; 3:08:48 

Mesajınız flood koruması tarafından engellenmiştir.

1948 Mesaj
15 Nisan 2006; 3:11:21 

inca modemlerin genel performansına çok değinmeyeceğim. fiyat performans oranı hayli iyi. ama bizimki gibi adsl i hala emekleme seviyesinde olan ulkeler için en önemli konu teknik destekdir diye düşünüyorum. yazılı turkce destekten tutunda, harika online yardım hattına kadar inca modemleri kesinlikle tavsiye ederim. ayrıca alman şirketi değil bişey değilsiniz, isminiz ne kadar pasifik de olsa buralısınız işte kardeşim ne güzel . ne süper destek verirsiniz be pasifik bilgisayar.
iso 90000003 bile az size.

bir
iyi destek görünce abartan türk kullanıcısıyım ben; amx- ca81r model inca modem kullanan.

hint le atlas ı da fethedesin inşallah pasifiiik!!!

7 Mesaj
15 Nisan 2006; 9:58:09 

Arkadaşlar bendede inca im-104 4 port Adsl2+ modem mevcut ve bu modeme toplam 24 bilgisayar bağlı bazen kendinden geçiyor modem gün içerisinde bir kaç defa yapıyor bunu. Bir türlü engelleyemedim, bu modemle ilgili elinde kullanım klavuzu olan varmı
acil olarak lazım bazı ayarlarını düzeltmem gerekiyor. Yardımcı olursanız çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar.

2007 Chevrolet Aveo 1.4 S sedan

159 Mesaj
17 Aralık 2006; 16:32:47 

arkadaşlar bende inca AMX-CA81R modem var bunu nasıl yeni yazılım atabilirim.

Xperia S

2539 Mesaj
21 Aralık 2006; 3:07:12 

İnca im-204 modemim var ve fiyat/performans olarak çok güzel bi modem.Kopma falan olmuyor ve nerdeyse en üst limitte download yapıyor.Müşteri hizmetlerine ise laf yok süper çünkü.

Ah bi de modeme emule için port açabilsem çok iyi olacak.Acaba bi arkadaş bana yardım edebilir mi?

46 Mesaj
21 Aralık 2006; 9:16:17 

sorunsuz tek modem bana gore YAKSU 'dur. koreye giden bi arakdasim da soledi oralarda bile bayaa tercih ediliyomus ki kore dunyanin en cok internet kullanan ulkesi

1382 Mesaj
22 Aralık 2006; 5:24:47 

2 yıldır inca kullanıyorum gayet de memnunum evde.

uç yalnız uç...

69 Mesaj
11 Ağustos 2007; 10:28:21 

BeN 4 portlu İnca modem aldım.Hayatımda bı kadar zor bi kurulum görmedim.bir türlü yükleyemedim yazılımı şimdide adsl ışığı yanıp sönüyor sonra full sönüyor.Adsl kablosunda sorun yok çünki önceki modemime taktığımda internette sorun olmuo.Yani inca ile bağlanamıyorum.Bugün gidip iade edicem.Hayatımda bu kadar zor bi kurulum görmedim.Kitabçığında yazandanda bişy anlamıosun.İnca almayın bence.İnca kurumunu bilen varmı yaw.Bi yardım etse süper olur çünkü yenisini verecekler yine kuramııcam.

1684 Mesaj
11 Ağustos 2007; 12:06:18 

hortlamış konu....

neyse inca hakkında bende iyi niyetli düşüncelerimi yazayım.

alacak olanlar 2 kere düşünsün!
beş para etmez bir ürün. ne kablosuz modeli ne de kablolu modeli. adamı günaha sokar boş yere. kurulum açısan da kurulumdan sonra kullanım açısından da bi b.ka yaramaz.

evimin kapısından bile sokmam "inca" ürünlerini. inanın o kadar kalitesiz o kadar dandikki verdiginiz paraya yazık.

KATILIM ZAMANI; 1 Eylül 2006

1 Mesaj
16 Ağustos 2007; 3:22:49 

ARKADAŞLAR SAAT GECENİN 3.30 U VE BEN BURADAYIM SIRF BU İNCA MODEM ADI BATASI MODEM YÜZÜNDEN BURADAYIM 4 PORTLU NEREDEN BULDUM BULMAZ OLAYDIM SÜREKLİ BAĞLANTI KOPUYOR BAŞKA GETİRDİĞİM MODEMLERDE BÖYLE BİR SORUN YOK,TAMİRE GİTTİ GELDİ DEĞİŞTİ AYNI YİNE DÖRT PORTLU OLDA AYNI KENDİNİ PİNGLİYOR VE BAĞLANTI KOPUYOR AKLI OLAN İNCA ALMASIN SAKIN BENDEN TAVSİYE ,BİRDE UYKUSUZ KALMAK İSTEMEYENLERE SÖZÜM,HATTA BİR ÇÖZÜMÜ OLAN VARSA BANA İLETSİN......

3974 Mesaj
16 Ağustos 2007; 3:58:18 

Benim yıllar önce bi INCA modemim vardı, PCI ama. İyidi, tekliyodu biraz ama fiyatına göre iyi iş çıkarttı. Sonra PC'yi satınca onunla beraber uçtu gitti. Hala anarım bazen.

Şimdi "Airties" var. Hiç bi sorun çıkartmadı şimdiye kadar. İlk çıktığında almıştım. Ama şimdi alıcak olsam "ZOOM" alırım. Çok övüyolardı. Her zaman merak etmişimdir.

Eğer demokrasiye gitmezseniz, o size gelir.

476 Mesaj
16 Ağustos 2007; 8:00:57 

Bütün modemler aynı işi görüyo aslında. Hattında veya modeminde arıza yoksa tabi... Bende şu an cnet var 3 yıldan fazla süredir kullanıyorum. Halbuki aldıktan 4 ay geçmeden arıza yapmıştı. Neredeyse 20 gün değişmesi için uğraşmıştım. Değiştikten sonra gelen yeni modemi halen kullanıyorum ve memnunum. Kardeşlerimde zoom,usrobotics i iş yerlerinde kullanıyorlar birde evlerinde kullandıkları siemens ve adam (Tr yapımı) modemler var onlarda tıkır tıkır çalışıyor. Ama ille de yeni modem alacam dersen; sana benimde ilerde almayı düşündüğüm Zyxel'i öneririm. Çünkü Adsl 2+ ve 4 port özelliklerinin yanısıra (ki bu özellikler artık tüm markalarda var) diğer modemlerde olmayan Adsl paylaşımında sınırlama ve düzenleme getirebilen ara yüzü var. Tabi yinede sen bilirsin....

İlimden önce Edep gelir
İmam MALİK
Canı Canana Kurban Eyleyen Gelsin Bu Meydana...
....

Hoşça bak zatına kim zübde-i alemsin sen
Merdüm-i dide-i ekvan olan ademsin sen
Şeyh Galip

888 Mesaj
16 Ağustos 2007; 9:53:28 

bendede inca 4 port lu var hiç bi sorunum yok 1 yıl oldu

3085 Mesaj
16 Ağustos 2007; 11:55:42 

Telekomun Alt Yapısına Uygun En İyi Modem
Alcatel Dir.

BGA Cihazlı Notebook Tamir ve Bakım Merkezi
Chipset & VGA Kart Onarımı Power Jack onarımı

41 Mesaj
11 Eylül 2007; 16:19:58 

quote:

Orjinalden alıntı: torapans

ARKADAŞLAR SAAT GECENİN 3.30 U VE BEN BURADAYIM SIRF BU İNCA MODEM ADI BATASI MODEM YÜZÜNDEN BURADAYIM 4 PORTLU NEREDEN BULDUM BULMAZ OLAYDIM SÜREKLİ BAĞLANTI KOPUYOR BAŞKA GETİRDİĞİM MODEMLERDE BÖYLE BİR SORUN YOK,TAMİRE GİTTİ GELDİ DEĞİŞTİ AYNI YİNE DÖRT PORTLU OLDA AYNI KENDİNİ PİNGLİYOR VE BAĞLANTI KOPUYOR AKLI OLAN İNCA ALMASIN SAKIN BENDEN TAVSİYE ,BİRDE UYKUSUZ KALMAK İSTEMEYENLERE SÖZÜM,HATTA BİR ÇÖZÜMÜ OLAN VARSA BANA İLETSİN......

Bu bir arıza olsa gerek. Modeme yüklenmen yanlış, bende de aynı modemden var, 1.5 senedir hiç kapatmadım ve tek bir sorun yaşamadım, üstelik cafede 13 bilgisayarı da tek portlusuna takmıştım, yine sorun yoktu. sen garanti işini iyi takip et bence, çünkü sanırım aynı arıza tekrar ederse ürünü yenisiyle değiştirmeleri gerekiyorr. Bence çok iyi bir modem, çok hızlı, kurulumu kolay..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Faustus -- 11 Eylül 2007; 16:38:55 >

1471 Mesaj
11 Eylül 2007; 16:23:20 

Inca-USR-AirTies iyidir.

Diğerlerinden de iyiler çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi temizchannel -- 11 Eylül 2007; 16:23:56 >

489 Mesaj
11 Eylül 2007; 16:32:41 

bilgisayarı aldığımdan beri inca kullanıyorum ve şuna kadar hiçbir problem yaşamadım....( yaklaşık 3 yıl oldu)

ŞİKE VARSA EMEK YOKTUR

4495 Mesaj
11 Eylül 2007; 16:46:46 

airties falan iyi değil alma kardeş
eğer hattın alcatel portluysa alcatel al. Ip düşüşleri azalıyor.

228 Mesaj
11 Eylül 2007; 19:53:27 

INCAyı iyi bilirim 3 senelik kullanıcısıyım ama bu rapid yüzünden iyice soğudum çünkü aç-kapa düğmesi acayip dandikleşti yakın zamanda kurtulmayı düşünüyorum ama işte maddiyat öyle ha diyince olmuyo bu arada AMX-CA81R modelini kullanıyorum

1714 Mesaj
11 Eylül 2007; 20:38:32 

quote:

Orjinalden alıntı: metalmen

INCAyı iyi bilirim 3 senelik kullanıcısıyım ama bu rapid yüzünden iyice soğudum çünkü aç-kapa düğmesi acayip dandikleşti yakın zamanda kurtulmayı düşünüyorum ama işte maddiyat öyle ha diyince olmuyo bu arada AMX-CA81R modelini kullanıyorum

aynı modem bende ve babamda vardı kopmalar yapıyordu ikisinide attım ben sna6500 babam airties rt-102 kullanıyor memnunuz daha tık demedi

Mal varlığımı yazcaz buraya
Elektronik Ve Haberleşme Mühendisliği Talebesi

710 Mesaj
11 Eylül 2007; 21:22:05 

kardes dikkate alırsan benim basımdan geceni anlatayım kişisel görüşümü belirteyim;

inca smile adsl ile hediye geldi bana..
yaklasık 7 aydır kullanıyodum..
fakat bi pc ye daha paylastırmak istedik neti.cekmede sorun oldu..
bende o yuzden daha guclu bi modem alayım dedim ve hani cok janjanlı tipi olan geek krypton A81W varya ondan aldım..
fakat anladım ki tip hersey deilmiş..
ben bu kadar lanet bi modem gormedim..
ne kapsama alanı var nede kurulum kolaylıgı...
tek kelimeyle berbat bi modem cıktı geek krypton..
inanmıcaksınız ama aldıgım yere iade edip gidip yeni bi inca modem aldım...
cok memnunum valla..

özetle;
inca nın mazeme kalitesi ve işçiligi berbat ama süper bi modem..
yeni modem tavsiyesinde de bencede airties..

Alıs-Veris Yaptıgım Kisiler

Referanslarım

Dükkanım

129 Mesaj
5 Nisan 2009; 18:40:11 

bencede iyi bir modem değil bu inca bende limitli baglantı vardı iyidi fakat sınırsıza geçince 3 tane bilgisayar bağladıktan 1 ay kadar falan sonra modem aptallasmaya basladı baglantı var gorunuyor fakat baglantı yok aslında modemı soktum kendimde elektronikçi oldugum için bir güzel soguk lehım olcak yerlerini lehimledim fakat nafıle 10 dakıka ıle yarım saat aralıgında calıstıktan sonra ınternet yavaslamaya baslıyor ve sonunda kıtlenıyor modemı acıp kapayınca normale dönüyor bu modem ıle yaptıgım arastırmalar sonucunda bu tıp arızayı yaptıgını öğrendim smile ı aradıgımda da bunu servısıne götürüp yazılım atılmasını gerektıgını söyledıler
Bunun yazılımı nı nerden bulabılırım yardımcı olucak arkadaslara sımdıden cok tşk ederim ...
birde tüm bu yaşadıgım olaylar garantısının 2 ay geçmesınden dolayı olması beni bu inca modemden inanılmaz derecede soguttu ,birde bazı arkadasların anlattıgı gbı bozulmadan once baglantımda kesilme sorunu pek yasamıyordum fakat kimseye tavsiye etmem modemde tavsiyem airties ..!

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [İnternet] » İnternet Servis Sağlayıcılar » INCA MODEMİ NASIL BİLİRSİNİZ
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.641