- x
Sanal Kablosuz Ağ Kurmak (Virtual Wireless Network)
153 Cevap46284 Görüntüleme37 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

601 Mesaj
18 Ağustos 2012; 23:35:38 

Merhaba arkadaşlar,

Alt kısımda anlattığım konu programsız olarak internet paylaşımıdır. İnternet paylaşımını program ile yapmak isterseniz Connectify programı bu konuda gayet başarılı. Verdiğim linkten programı indirebilirsiniz.

Connectify İndir

Windows 7 & Windows 8 de güzel bir uygulama olan sanal kablosuz ağın nasıl kurulacağını anlatmaya çalışacağım. Bu konuyu forumda bir arkadaşın sorunu üzerine araştırmaya başladım. Sorunu çözdük fakat araştırırken ayrıntılı ve resimli pek fazla kaynak bulamadım. Bu yüzden paylaşmak istedim. Bu arada bu sistem her kablosuz ağ bağdaştırıcısında çalışmayabiliyor veya bazı windows 7 ler sorunlu olabiliyor. Garanti vermiyorum...

Peki bu sanal ağ ne işe yarar. örnek verirsek; benim evimde internetim yok ve bir laptopla kablosuz bir ağa bağlanıyorum. İnternete cep telefonumla da girmek istiyorum fakat sinyal yeterli değil giremiyorum. İşte bu gibi bir durumda sanal ağımızı kuruyoruz ve bağlandığımız interneti aynı kablosuz ağ kartı ile yayın yapıyoruz.(en güzel özelliği bence bu). Yani eksta bir usb adabtör almanıza gerek kalmıyor.

1) Başlattan arama yerine cmd yazıyoruz ve sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır diyoruz.

0

2) Cmd ye şu komutu yazıyoruz ve enter yapıyoruz. ( netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=ağ adı key=şifre keyUsage=persistent ) . ağ adı yazan yere kablosuz ağınızın isminin ne olmasını istiyorsanız onu yazın , şifre yazan yere de şifrenizin ne olmasını istiyorsanız onu yazın.

0

3)Ağ ve paylaşım merkezi > bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin e geliyoruz ve sanal ağımızın oluştuğunu görüyoruz.

4) Sanal ağımızı aktif hale getirmek için cmd komut satırına bu komutu yazıyoruz. ( netsh wlan start hostednetwork )

0

5) Şimdi interneti hangi bağdaştırıcıdan alıyor isek ona sağ tıklayıp özellikler>paylaşım a geliyoruz ve resimdeki gibi ayarları yapıyoruz.

0

6) Şuan internetimiz hazır. Ağ ayrıntılarına bakıyoruz . Sanal ağı modem gibi düşünebiliriz. Ağın ayrıntılarına baktığımızda 192.168.137.1 ipsini almış. Bu ip yi normal modemlerdeki 192.168.1.1 gibi düşünürsek. 192.168.137.1 bizim varsayılan ağ alt geçidimiz olacaktır. Örneğin ; ağa bağlanan bir bilgisayar 192.168.137.2 ipsini alacaktır veya siz kendiniz elle ip verebilirsiniz. 2'den 254' kadar aralık sizin istediğinizi verebilirsiniz.

2

0

7)Eğer sanal ağ yayını kapatmak istersek bu komutu cmd komut satırına giriyoruz. (netsh wlan stop hostednetwork ) . Cmd ile yapılan tüm işlemlerde cmd yi yönetici olarak başlatmak zorundasınız yoksa komutlar işe yaramayacaktır.

8)Eğer sanal kablosuz ağınızın adını veya şifresini değiştirmek isterseniz yine bu komutu kullanıyorsunuz. ( netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=ağ adı key=şifre keyUsage=persistent ) . ağ adı veya şifre yazan yerleri değiştirerek.

9)Tabi şimdi bilgisayarı kapatıp açtığınızda sanal ağ pasif duruma düşecek. Bunun için bilgisayarı her açtığınızda bu komutu girmeniz gerekiyor. ( netsh wlan start hostednetwork ) . 'Ne biçim iş bu ya sürekli komutmu gireceğiz' diyenleri duyuyorum. Üzülmeyin onun da çözümü var. Bunun için bat dosyaları kullanacağız.

10)Bat dosyası nasıl yapılır ? (Bilmeyenler için)

Şimdi sanal ağı aktifleştirmek için bir bat dosyası hazırlayalım.

-Yeni metin belgesi açıyoruz ve aktifleştirme kodunu yazıyoruz. ( netsh wlan start hostednetwork )
-Farklı kaydet e basıyoruz ve isim yerine Aktifleştirme.bat yazıyoruz.
-Kaydet diyoruz ve dosyamız hazır.

Bu bat dosyasını çalıştırırken çift tıklama yeterli olmuyor yönetici izni lazım. Sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır demeniz gerekiyor. Diğer komutlar içinde kendiniz bu yönergeleri izleyerek bat dosyaları oluşturabilirsiniz. Umarım unuttuğum bişey yoktur Anlatımım güzel olmasada işinizi görür diye düşünüyorum . Kafanıza takılan her türlü soruyu çekinmeden sorabilirsiniz...

Güle Güle Kullanın...

Not : Anlatım ve resimler tamamen bana aittir. Bilgileri ise araştırmalarım sonucu elde ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lodos denizcisi -- 19 Temmuz 2013; 18:21:04 >

Mâlu Mülke Olma Mağrûr, Deme Var Mı Ben Gibi !!!
Bir Muhâlif Yel Eser, Savurur Harman Gibi.

1588 Mesaj
19 Ağustos 2012; 10:44:00 

Bölesi güzel konular telef oluyor.Sık kullanılanlara ekledim hocam ben bunun daha zahmetli versiyonuyla ugrasıyordum komutla daha kolaymış ellerine sağlık.

PSN:Darkhate90

8262 Mesaj
19 Ağustos 2012; 10:48:03 

eline sağlık...

601 Mesaj
19 Ağustos 2012; 15:31:50 

rica ederim . yardımcı olabildiysek ne mutlu

8262 Mesaj
19 Ağustos 2012; 15:47:58 

quote:

Orijinalden alıntı: lodos denizcisi

rica ederim . yardımcı olabildiysek ne mutlu

ben 2 yıldır kullanıyorum bunu.evımde internet yok.cam kenarından bağlanıyorum.
wifiden wifi yaymış oluyorum.laptop modem gibi çalışıyor camda.
ipadden takılıyorum bende

601 Mesaj
19 Ağustos 2012; 15:50:20 

quote:

Orijinalden alıntı: speedman

ben 2 yıldır kullanıyorum bunu.evımde internet yok.cam kenarından bağlanıyorum.
wifiden wifi yaymış oluyorum.laptop modem gibi çalışıyor camda.
ipadden takılıyorum bende

iyiymiş hocam valla aylık 59 lira bayılıyoruz keşke bende de öyle bişey olsa. yok işte bi bana denk gelmiyo

8262 Mesaj
19 Ağustos 2012; 16:16:08 

quote:

iyiymiş hocam valla aylık 59 lira bayılıyoruz keşke bende de öyle bişey olsa. yok işte bi bana denk gelmiyo

135 Mesaj
21 Ağustos 2012; 12:02:04 

bende daha önce connectify ile evimde kablosuz ağ yapıp android telefonumdan girebiliyordum ancak şimdi tekrar yapmaya çalıştım ağa bağlanıyor ancak internete giremiyor sizin dediğiniz yolu da denedim sonuç yine aynı oluyor labtop olmadığından başka bir aletle bağlantıyı kontrol edemiyorum ama android telefon ile ağa bağlanabiliyorum internete giremiyorum

601 Mesaj
21 Ağustos 2012; 13:16:06 

quote:

Orijinalden alıntı: sarkan

bende daha önce connectify ile evimde kablosuz ağ yapıp android telefonumdan girebiliyordum ancak şimdi tekrar yapmaya çalıştım ağa bağlanıyor ancak internete giremiyor sizin dediğiniz yolu da denedim sonuç yine aynı oluyor labtop olmadığından başka bir aletle bağlantıyı kontrol edemiyorum ama android telefon ile ağa bağlanabiliyorum internete giremiyorum

hocam bu sorun telefonun otomatik ip alamamasından kaynaklanıyor. elle ip vermeniz gerekecek. yayın yaptığınız ağın ayrıntılarına gelin (paylaştığınız ana ağ değil digeri) ordaki ipv4 adresi sizin varsayılan ağ altgeçidi olacak.şimdi siz şu şekilde ip vereceksiniz telefona varsayılan ağ alt geçidimiz 192.168.137.1 olsun (örnek verdim sizin ki farklı olabilir )

tel ip : 192.168.137.2
ağ alt maskesi : 255.255.255.0
varsayılan ağ alt geçidi : 192.168.137.1

bunları girince telefonunuz internete bağlanacaktır. yapamazsanız pm atın .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lodos denizcisi -- 21 Ağustos 2012; 13:24:35 >

135 Mesaj
21 Ağustos 2012; 16:39:07 

quote:

hocam bu sorun telefonun otomatik ip alamamasından kaynaklanıyor. elle ip vermeniz gerekecek. yayın yaptığınız ağın ayrıntılarına gelin (paylaştığınız ana ağ değil digeri) ordaki ipv4 adresi sizin varsayılan ağ altgeçidi olacak.şimdi siz şu şekilde ip vereceksiniz telefona varsayılan ağ alt geçidimiz 192.168.137.1 olsun (örnek verdim sizin ki farklı olabilir )

tel ip : 192.168.137.2

bunları girince telefonunuz internete bağlanacaktır. yapamazsanız pm atın .

şu an wifi yi açınca ilk bir siteye girebiliyorum ancak sonra girdiğim siteler açılmıyor nasıl bir şey anlamıyorum bağlantı süresi 10 sn falan sonra internete girmiyor ama hala bağlı görünüyor dediğinizi de yaptım ancak sonuç aynı çıldırmak üzereyim bilgisayarı 3 kez formatladım telefona son 3 günde 10 kez rom attım kafayı yemek üzereyim

601 Mesaj
21 Ağustos 2012; 17:23:17 

quote:

şu an wifi yi açınca ilk bir siteye girebiliyorum ancak sonra girdiğim siteler açılmıyor nasıl bir şey anlamıyorum bağlantı süresi 10 sn falan sonra internete girmiyor ama hala bağlı görünüyor dediğinizi de yaptım ancak sonuç aynı çıldırmak üzereyim bilgisayarı 3 kez formatladım telefona son 3 günde 10 kez rom attım kafayı yemek üzereyim

hocam bişeyleri eksik yapmış olabilirsiniz. çünkü bu konuda anlattıklarımı yapıp telefonuma elle ip verdikten sonra kesintisiz internete girebiliyorum. telefonum 5800. teamviewer ile bakalım isterseniz. id ve şifre pm atın.

135 Mesaj
21 Ağustos 2012; 18:43:53 

quote:

hocam bişeyleri eksik yapmış olabilirsiniz. çünkü bu konuda anlattıklarımı yapıp telefonuma elle ip verdikten sonra kesintisiz internete girebiliyorum. telefonum 5800. teamviewer ile bakalım isterseniz. id ve şifre pm atın.

yardımların için gerçekten teşekkür ederim hocam ama benm sorun çözüldü gibi telefonum huawei x5 sayfasında bu konuyla ilgili bir yazıya rastladım sistem loglarından birini değiştirerek yapmayı başardım şu an sorunsuz bağlanabiliyorum
yardımsever tavrınız beni fazlasıyla sevindirdi
nasıl yaptığımı merak edenler için
Wireless'e Bağlanıpta İnternete Girememe Sorunun Çözümü

• Bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için Root olmanız gerekiyor.Root olmak üstte detaylı şekilde anlatılmıştır.

# Root Explorer'den /system/etc/firmware/wlan/qcom_cfg.ini'de gEnableBmps=1'i gEnableBmps=0 olarak değiştirirse bu sorun ortadan kalkıyor..

@axt teşekkürler
http://forum.donanimhaber.com/m_55596662/tm.htm

601 Mesaj
21 Ağustos 2012; 19:27:38 

quote:

yardımların için gerçekten teşekkür ederim hocam ama benm sorun çözüldü gibi telefonum huawei x5 sayfasında bu konuyla ilgili bir yazıya rastladım sistem loglarından birini değiştirerek yapmayı başardım şu an sorunsuz bağlanabiliyorum
yardımsever tavrınız beni fazlasıyla sevindirdi
nasıl yaptığımı merak edenler için
Wireless'e Bağlanıpta İnternete Girememe Sorunun Çözümü

• Bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için Root olmanız gerekiyor.Root olmak üstte detaylı şekilde anlatılmıştır.

# Root Explorer'den /system/etc/firmware/wlan/qcom_cfg.ini'de gEnableBmps=1'i gEnableBmps=0 olarak değiştirirse bu sorun ortadan kalkıyor..

@axt teşekkürler
http://forum.donanimhaber.com/m_55596662/tm.htm

rica ederim hocam ne demek halletmiş olmanız da beni sevindirdi . bu olayı yaptıktan sonra telefon kendi otomatik ip mi alıyor yoksa yine elle ip mi veriyorsunuz.

bilgi paylaştıkça güzeldir...

87 Mesaj
21 Ağustos 2012; 20:02:34 

5. aşamadan sonra tamam a tıkladığımda bekletiyor dostum pc basamıyorum hiçbir yere ne yapmam lazım

601 Mesaj
21 Ağustos 2012; 20:42:11 

quote:

Orijinalden alıntı: ManWolF

5. aşamadan sonra tamam a tıkladığımda bekletiyor dostum pc basamıyorum hiçbir yere ne yapmam lazım

hocam bende de olmuştu aynı sorun wireless kartın driverini yeniden yükledim sorun çözüldü. çözülmezse teamviewer ile halledelim . id şifre pm at

87 Mesaj
21 Ağustos 2012; 20:43:23 

hallettim hocam pm ile derdimi anlattım sana eğer olursa çok mükemmel olucak ^_^

135 Mesaj
21 Ağustos 2012; 20:59:57 

quote:

rica ederim hocam ne demek halletmiş olmanız da beni sevindirdi . bu olayı yaptıktan sonra telefon kendi otomatik ip mi alıyor yoksa yine elle ip mi veriyorsunuz.

bilgi paylaştıkça güzeldir...

aslında hocam telefon en başından beri ip verebiliyordu, otomatik ip alıyordu ben baktığımda zira ip siz olsa sizin dediğiniz gibi yapınca internete girebilmem gerekirdi
bu yaptığım işlemin ne yaptığını tam bilmiyorum ama benim sorunumu çözdü

21 Mesaj
22 Ağustos 2012; 9:56:18 

http://www.connectify.me/download/?refid=

o kdr zahmetli ugrasmadan kurun şifrenizi belirleyin ve internetinizi laptop'unuzdan dagıtın arkadaslar..

İYİ KULLANIMLAR..

HEM ALIR HEM DAGATIR KARDEŞ DENE GÖR KONUYU CEVAPLAMAYA KAPATMISSIN NEDEN ACABA?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yüxexes_ksk -- 22 Ağustos 2012; 10:34:37 >

601 Mesaj
22 Ağustos 2012; 10:42:01 

quote:

Orijinalden alıntı: yüxexes_ksk

http://www.connectify.me/download/?refid=

o kdr zahmetli ugrasmadan kurun şifrenizi belirleyin ve internetinizi laptop'unuzdan dagıtın arkadaslar..

İYİ KULLANIMLAR..

HEM ALIR HEM DAGATIR KARDEŞ DENE GÖR KONUYU CEVAPLAMAYA KAPATMISSIN NEDEN ACABA?

haklısın kardeşim connectify yapıyor bu işi o da sanal wifi üzerinden dağıtıyor. konuyu cevaplamaya kapatmadım ayrıca

21 Mesaj
22 Ağustos 2012; 10:50:41 

KONUN AYRİCA GÜZEL OLMUŞ EMEGİNE SAGLIK KARDEŞ..
AMA BANA DAHA RAHAT GELİ PROGRAMLA YAPMAK ALDA DAGAT KULLAN PRATİK ÇÖZÜM..

601 Mesaj
22 Ağustos 2012; 10:55:31 

tabiki programla yapmak daha basit. bence de programı kullanmak mantıklı olur. çünkü benim anlattığım yöntemde telefonum otomatik ip alamıyor elle ip girmem gerekiyor mesela. connectify de böyle bir sorun yok. açıkçası başlangıçta bende connectifyle denedim ama ben şifresiz ağ kurmaya çalışmıştım ve kabul etmemişti. bu yüzden bu yöntemi anlattım ve kendim de uyguladım. connectify sadece wifi access point /wpa2 şifreleme türünde paylaşımı kabul ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lodos denizcisi -- 22 Ağustos 2012; 11:44:04 >

21 Mesaj
22 Ağustos 2012; 17:58:37 

quote:

tabiki programla yapmak daha basit. bence de programı kullanmak mantıklı olur. çünkü benim anlattığım yöntemde telefonum otomatik ip alamıyor elle ip girmem gerekiyor mesela. connectify de böyle bir sorun yok. açıkçası başlangıçta bende connectifyle denedim ama ben şifresiz ağ kurmaya çalışmıştım ve kabul etmemişti. bu yüzden bu yöntemi anlattım ve kendim de uyguladım. connectify sadece wifi access point /wpa2 şifreleme türünde paylaşımı kabul ediyor.

evet haklısın wpa2 kabul ediyor..cihazların mutlaka wpa2 destegi vardır..
yanlız cok başarılı bir program sıkıntısız dagıtıyor..

1 Mesaj
23 Ağustos 2012; 3:21:09 

hocam helal olsun valla size... çok teşekkürler...

601 Mesaj
23 Ağustos 2012; 7:16:59 

quote:

Orijinalden alıntı: ozgun124

hocam helal olsun valla size... çok teşekkürler...

rica ederim...

4802 Mesaj
24 Ekim 2012; 0:01:44 

quote:

rica ederim...

Hocam herşeyi yaptım ilk siteyi açıyor ondan sonra bağlı göstermesine rağmen başka siteleri açmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cwr -- 24 Ekim 2012; 0:23:42 >

Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi
iPhone 4 ve Nikon D7000 kullanıcısı.. :)

Fotoğraflarım: http://500px.com/ergunemr

601 Mesaj
24 Ekim 2012; 1:20:14 

quote:

cwr

hocam ne ile bağlandığınızı bilmiyorum ama telefonla bağlantılarda sorun olabiliyor. ya elle ip verin ya da connectify adlı bir program var bu işi gayet iyi yapıyor. Bu kadar uğraşmazsınız. Kullanımı gayet basit.

Link ==>> Connectify

2073 Mesaj
19 Kasım 2012; 16:30:21 

quote:

haklısın kardeşim connectify yapıyor bu işi o da sanal wifi üzerinden dağıtıyor. konuyu cevaplamaya kapatmadım ayrıca

hocam bu connectify nin prosunu nasıl yükleyeceğiz ya. 3g modemimi dağıtmak istiyorum 15gb limiti var. ama bu programda pro istiyor 3g de.

601 Mesaj
20 Kasım 2012; 13:11:10 

quote:

hugo__mboy

hocam linki pm attım oradan inidirin full sürümdür. yalnız güncelleme yapmayın.

kolay gelsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lodos denizcisi -- 20 Kasım 2012; 13:11:47 >

171 Mesaj
21 Kasım 2012; 13:36:36 

güzel makale için tşklr : takip...

130 Mesaj
21 Kasım 2012; 16:12:42 

ben ethernet kartı ile aldığım interneti laptop wirelesstan paylaşıma açıyorum fakat telefonum görmüyor. bi kaç telefon denedim sonuç yine aynı. neden olabilir bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olsun lütfen

601 Mesaj
21 Kasım 2012; 16:25:45 

quote:

Orijinalden alıntı: klasikk

güzel makale için tşklr : takip...

rica ederim

601 Mesaj
21 Kasım 2012; 16:28:18 

quote:

Orijinalden alıntı: ulukan

ben ethernet kartı ile aldığım interneti laptop wirelesstan paylaşıma açıyorum fakat telefonum görmüyor. bi kaç telefon denedim sonuç yine aynı. neden olabilir bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olsun lütfen

hocam öncelikle bunu connectify ile mi yapıyorsunuz yoksa diğer yöntemle mi? bir de sadece telefonlar mı görmüyor yoksa laptoplar da mı? normal de her iki yöntem ile de oluşturulan ağlar gözükür ama bağlanmama problemi olabilir bunun için elle ip vermeniz gerekebilir.

130 Mesaj
21 Kasım 2012; 16:38:18 

quote:

hocam öncelikle bunu connectify ile mi yapıyorsunuz yoksa diğer yöntemle mi? bir de sadece telefonlar mı görmüyor yoksa laptoplar da mı? normal de her iki yöntem ile de oluşturulan ağlar gözükür ama bağlanmama problemi olabilir bunun için elle ip vermeniz gerekebilir.

win 7'de denetim masasından ağ paylaşım merkezinden yapıyorum. sadece telefon değil başka pc de görmüyor hocam. ip verme işlemini nasıl gerçekleştiricem. yardımlarınız için teşekkür ederim

601 Mesaj
21 Kasım 2012; 16:43:45 

quote:

ulukan

hocam diğer pc lerde görmüyorsa siz ağ yayını yapmayı başaramamışsınızdır. anladığım kadarıyla programsız olarak ağ yayını yapıyorsunuz. bence hiç uğraşmayın connectify programını kurun onunla halledin.

16 Mesaj
4 Aralık 2012; 17:02:48 

Arkadaşlar bu işi XP'de nasıl yaparız yardımcı olabilirmisiniz

21 Mesaj
5 Aralık 2012; 17:55:29 

Hocam ellerine sağlık çok güzel paylaşım olmuş.

SAMSUNG GALAXY SIII

601 Mesaj
5 Aralık 2012; 18:36:57 

quote:

Orijinalden alıntı: warhead

Hocam ellerine sağlık çok güzel paylaşım olmuş.

Rica ederim işine yaramasına sevindim

1177 Mesaj
5 Aralık 2012; 22:47:34 

connectify programına alternatif varmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

601 Mesaj
5 Aralık 2012; 23:43:29 

quote:

Orijinalden alıntı: ACİDBURN45

connectify programına alternatif varmı?

benim bildiğim yok.

586 Mesaj
6 Aralık 2012; 2:34:30 

elle ip verme işlemi tam olarak nasıl yapılıyor kurulumu programsız yaptım telefon bir görüyor bağlanıyor bi bağlanmıyor ne yapmam gerekir iphone4 kullnıyorum

601 Mesaj
6 Aralık 2012; 16:05:39 

quote:

Orijinalden alıntı: Zivro

elle ip verme işlemi tam olarak nasıl yapılıyor kurulumu programsız yaptım telefon bir görüyor bağlanıyor bi bağlanmıyor ne yapmam gerekir iphone4 kullnıyorum

hocam iphone larda kablosuz ağ ayarlarının nasıl yapıldığını bilmiyorum. O yüzden kabaca ne yapmanız gerektiğini anlatayım. Şimdi ağı kumuşsunuz. Ağ ve paylaşım merkezi > Bağdaştırıcı Ayarlarınızı Değiştirin yolunu izleyin ve kurduğunuz sanal ağın bağdaştırıcısana çift tıklayıp ayrıntılar... a basıyoruz. Orada IPv4 adresi yazan kısmın karşısındaki ip adresi bir yere yazın. örneğin 192.168.137.1 olsun.

şimdi iphone daki ayarları yapmaya geldi.

öncelikle iphone u oluturduğunuz ağa bağlayın. bağladıktan sonra iphone da sizin ağınızın bir profili oluşmuştur. oluşmamışsa siz elle oluşturun. Sonra oluşan bu profilin ayar kısımlarına bakın (bende iphone yok detay veremeyeceğim) .

ip : 192.168.137.2

(Unutmayın ! buradaki ip ve varsayılan ağ geçidi örnektir siz kendi ip nizi yazcaksınız. ağ alt maskesini aynen yazın. ayrıca telefona vereceğiniz ip adresinin son hanesi 2 ile 254 arasında olmak zorunda)

ayarları bu şekilde yapın internete çıkacaktır.

eğer yapamazsanız connectify programını kurun

Kolay gelsin ...

1177 Mesaj
7 Aralık 2012; 0:17:31 

Maryfi adlı programı buldum şimdilik aynı işi yapan ücretsiz hemde...

http://www.maryfi.com/download.php

362 Mesaj
7 Aralık 2012; 23:25:57 

Arkadaşlar ne cmd ile nede connitify programı ile bu işi yapamadım,vista kullanıyorum ama olmadı

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_82697641/f_//tm.htm

601 Mesaj
7 Aralık 2012; 23:29:19 

quote:

Orijinalden alıntı: ekaramete

Arkadaşlar ne cmd ile nede connitify programı ile bu işi yapamadım,vista kullanıyorum ama olmadı

hocam dikkat edersen konunun başında şöyle başlamışım anlatmaya

'Windows 7 de güzel bir uygulama olan sanal kablosuz ağın nasıl kurulacağını anlatmaya çalışacağım....' yani vista da bu uygulama olmuyor. Ayrıca wireless kartınız da desteklemeye biliyor. bende alfa awus036 nha var o desteklemiyor mesela. kesin olcak diye bişey söylemedim ben de zeten. konuyu dikkatli okursanız görürsünüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lodos denizcisi -- 7 Aralık 2012; 23:31:27 >

362 Mesaj
8 Aralık 2012; 17:19:12 

quote:

hocam dikkat edersen konunun başında şöyle başlamışım anlatmaya

'Windows 7 de güzel bir uygulama olan sanal kablosuz ağın nasıl kurulacağını anlatmaya çalışacağım....' yani vista da bu uygulama olmuyor. Ayrıca wireless kartınız da desteklemeye biliyor. bende alfa awus036 nha var o desteklemiyor mesela. kesin olcak diye bişey söylemedim ben de zeten. konuyu dikkatli okursanız görürsünüz.

Tamam hocam,

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_82697641/f_//tm.htm

3856 Mesaj
8 Aralık 2012; 22:34:00 

bu işlemi ben driver ile yapıyor xp kullanıyorum ve süper yapıyor zaten windows 7 de son güncel versiyonu yükledimi mod seçiminden yapabilirsiniz

1788 Mesaj
9 Ocak 2013; 1:04:07 

konuyu hoplatmış olucam ama herşeyi yaptım wifide aratınca kurdugum ağda gözüküyor ama iphone 4s ve ipadle bağlanmak istediğimde ... ağına katılamadı yazıyor sebep nedir?

601 Mesaj
9 Ocak 2013; 21:13:52 

quote:

Orijinalden alıntı: garcia1905

konuyu hoplatmış olucam ama herşeyi yaptım wifide aratınca kurdugum ağda gözüküyor ama iphone 4s ve ipadle bağlanmak istediğimde ... ağına katılamadı yazıyor sebep nedir?

hocam valla görmeden bişey söylemek zor. ben iphone ile denedim sorunsuz bağlanmıştı , nokia 5800 ile denedim bağlandı ama ip alamamıştı.
alternatif olarak connectify programını dene istersen. programın kullanımı gayet basit. yapamazsan pm at yardımcı olurum.

kolay gelsin...

1788 Mesaj
9 Ocak 2013; 21:18:26 

quote:

hocam valla görmeden bişey söylemek zor. ben iphone ile denedim sorunsuz bağlanmıştı , nokia 5800 ile denedim bağlandı ama ip alamamıştı.
alternatif olarak connectify programını dene istersen. programın kullanımı gayet basit. yapamazsan pm at yardımcı olurum.

kolay gelsin...

akşam yazdıktan sonra hallettim wpa2 şifrelemesinden kaynaklandı sanırım şifreyi uzun ve harf-rakam karışık yapınca düzeldi ama pc açıp kapattıgımda tekrarlamak işlemleri biraz kastı:)
ipad nedense bağlanamadı o hala muallakta iş yerinde deniycem bakalım orda ne sonuş alıcam ordada bu çok işimize yarıycak..
connectify programı evet gerçekten kullanışlı ama 3g bağlantıyı wifi yapabilmek için ücretsiz sürümünü bulamadım o yüzden o işe hiç girmeden sildim gitti..

bende bugün e.w e gitmiştim şansa tplink router indirime girmiş hiç uğraşmadan aldım ztn evede lazımdı iyi oldu belki bakan arayan arkadaşlar varsa faydası olabilir linki veriyim
http://www.electroworld...3020-3g-150mbps-router/

ilgin içinde teşekkür ederim..
paylaşım ztn süper

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garcia1905 -- 9 Ocak 2013; 21:20:15 >

601 Mesaj
9 Ocak 2013; 21:24:56 

quote:

garcia1905

pc açıp kapattıgımda tekrarlamak işlemleri biraz kastı:)
ipad nedense bağlanamadı o hala muallakta iş yerinde deniycem bakalım orda ne sonuş alıcam ordada bu çok işimize yarıycak..

rica ederim.
hocam bu yöntem biraz manuel tarzda. daha basit olarak dediğim gibi connectify programı var daha basit iş yerinizde onu kullanın derim o zaman ipad de bağlanır belki.

1 Mesaj
17 Ocak 2013; 18:27:40 

merhaba arkadaşlar ben de resimde anlatıldığı gibi yapmaya çalıştım ama olmadı. ağ adını ve şifreyi yazma bölümünde hepsini yazdım yandaki komut bulunamadı hatası verdi.ne yapmam lazım?

601 Mesaj
18 Ocak 2013; 0:49:40 

quote:

Orijinalden alıntı: enciniir

merhaba arkadaşlar ben de resimde anlatıldığı gibi yapmaya çalıştım ama olmadı. ağ adını ve şifreyi yazma bölümünde hepsini yazdım yandaki komut bulunamadı hatası verdi.ne yapmam lazım?

hocam o zaman Connectify programını indir kur ayarlarını yap. en basiti bu... yapamazsan pm at teamviewer ile bakalım

328 Mesaj
18 Ocak 2013; 13:20:41 

Çok açıklayıcı. Çok teşekkürler.

601 Mesaj
18 Ocak 2013; 15:21:44 

quote:

Orijinalden alıntı: plutonus

Çok açıklayıcı. Çok teşekkürler.

laf mı soktun gerçekten mi diyosun çelişkide kaldım ama yine de rica ederim

328 Mesaj
18 Ocak 2013; 16:22:08 

quote:

laf mı soktun gerçekten mi diyosun çelişkide kaldım ama yine de rica ederim

Hayır neden laf sokayım gayet yardımcı oldun ve teşekkür ediyorum

601 Mesaj