Şimdi Ara

Sanal Kablosuz Ağ Kurmak (Virtual Wireless Network-Wifi Hotspot)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
44
Favori
133.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Alt kısımda anlattığım konu programsız olarak internet paylaşımıdır. İnternet paylaşımını program ile yapmak isterseniz HP Internet Sharing Manager programını kullanabilirsiniz. Programı alttaki linkten indirebilirsiniz.(HP Internet Sharing Manager ÜCRETSİZ bir programdır.)

HP Internet Sharing Manager İndir

Windows 7 , Windows 8 ve Windows 10' da güzel bir uygulama olan sanal kablosuz ağın nasıl kurulacağını anlatmaya çalışacağım. Bu konuyu forumda bir arkadaşın sorunu üzerine araştırmaya başladım. Sorunu çözdük fakat araştırırken ayrıntılı ve resimli pek fazla kaynak bulamadım. Bu yüzden paylaşmak istedim. Bu arada bu sistem her kablosuz ağ bağdaştırıcısında çalışmayabiliyor. Garanti vermiyorum...

Peki bu sanal ağ ne işe yarar. örnek verirsek; benim evimde internetim yok ve bir laptopla kablosuz bir ağa bağlanıyorum. İnternete cep telefonumla da girmek istiyorum fakat sinyal yeterli değil giremiyorum. İşte bu gibi bir durumda sanal ağımızı kuruyoruz ve bağlandığımız interneti aynı kablosuz ağ kartı ile yayın yapıyoruz.(en güzel özelliği bence bu). Yani eksta bir usb adabtör almanıza gerek kalmıyor. Veya kablolu internetiniz var bilgisayarınızda(kablosuz ağ kartına sahip olması gerekir) kullanıyorsunuz ve diğer cihazlara kablosuz olarak dağıtmak istiyorsunuz. Veya 3g modeminiz var. Yine kablosuz dağıtmak istiyorsunuz. Bu durumlarda işinizi görecektir.

Gerekli ekipmanlar :

- 1 adet kablosuz ağ kartına sahip bilgisayar (masaüstü için usb veya pci kablosuz ağ adabtörü gerekir, laptoplarda zaten var)
    - 1 adet internet (kablolu , kablosuz , 3g vb...) interneti nerden aldığınız farketmiyor yeterki internetiniz olsun.
    - Güncel kablosuz ağ kartı driverı (güncel olmayan veya bozulmuş olan driverların yeniden yüklenmesi gerekir)

1) Başlattan arama yerine cmd yazıyoruz ve sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır diyoruz.(Windows 10' da yönetici olarak çalıştırmak zorunda değilsiniz.)

2) Cmd ye şu komutu yazıyoruz ve enter yapıyoruz. ( netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=ağ adı key=şifre keyUsage=persistent ) . ağ adı yazan yere kablosuz ağınızın isminin ne olmasını istiyorsanız onu yazın , şifre yazan yere de şifrenizin ne olmasını istiyorsanız onu yazın. ağ adına türkçe karakterler koymayın ve şifreniz en az 8 karakter olmak zorunda.

3) Ağ ve paylaşım merkezi > bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin e geliyoruz ve sanal ağımızın oluştuğunu görüyoruz. (windows 10' da 5. maddedeki komutu girdikten sonra sanal ağ gözüküyor.)

4) Şimdi interneti hangi bağdaştırıcıdan(ethernet,kablosuz ağ kartı,3g vb...) alıyor isek ona sağ tıklayıp özellikler>paylaşım a geliyoruz ve resimdeki gibi bir önceki adımda oluşturduğumuz sanal ağımızı seçiyoruz, diğer ayarları yapıyoruz.

5) Sanal ağımızı aktif hale getirmek için cmd komut satırına bu komutu yazıyoruz. ( netsh wlan start hostednetwork )

6) Şuan internetimiz hazır. Ağ ayrıntılarına bakıyoruz . Sanal ağı modem gibi düşünebiliriz. Ağın ayrıntılarına baktığımızda 192.168.137.1 ipsini almış. Bu ip yi normal modemlerdeki 192.168.1.1 gibi düşünürsek. 192.168.137.1 bizim varsayılan ağ alt geçidimiz olacaktır. Örneğin ; ağa bağlanan bir bilgisayar 192.168.137.2 ipsini alacaktır veya siz kendiniz elle ip verebilirsiniz. 2'den 254' kadar aralık sizin istediğinizi verebilirsiniz.

7) Eğer sanal ağ yayını kapatmak istersek bu komutu cmd komut satırına giriyoruz. (netsh wlan stop hostednetwork ) . Cmd ile yapılan tüm işlemlerde cmd yi yönetici olarak başlatmak zorundasınız yoksa komutlar işe yaramayacaktır.(Windows 10' da yönetici olarak çalıştırmak zorunda değilsiniz.)

8) Eğer sanal kablosuz ağınızın adını veya şifresini değiştirmek isterseniz yine bu komutu kullanıyorsunuz. ( netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=ağ adı key=şifre keyUsage=persistent ) . ağ adı veya şifre yazan yerleri değiştirerek.

9) Tabi şimdi bilgisayarı kapatıp açtığınızda sanal ağ pasif duruma düşecek. Bunun için bilgisayarı her açtığınızda bu komutu girmeniz gerekiyor. ( netsh wlan start hostednetwork ) . 'Ne biçim iş bu ya sürekli komutmu gireceğiz' diyenleri duyuyorum. Üzülmeyin onun da çözümü var. Bunun için bat dosyaları kullanacağız.

10) Bat dosyası nasıl yapılır ? (Bilmeyenler için)

Şimdi sanal ağı aktifleştirmek için bir bat dosyası hazırlayalım.

-Yeni metin belgesi açıyoruz ve aktifleştirme kodunu yazıyoruz. ( netsh wlan start hostednetwork )
    -Farklı kaydet e basıyoruz ve isim yerine Aktifleştirme.bat yazıyoruz.
    -Kaydet diyoruz ve dosyamız hazır.

Aktifleştirmek için bat dosyası :

Aktifleştirme

Pasifleştirmek için bat dosyası :

Pasifleştirme

Bu bat dosyasını çalıştırırken çift tıklama yeterli olmuyor yönetici izni lazım. Sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır demeniz gerekiyor(Windows 10' da yönetici olarak çalıştırmak zorunda değilsiniz.). Diğer komutlar içinde kendiniz bu yönergeleri izleyerek bat dosyaları oluşturabilirsiniz.

11) Bilgisayar her açıldığında otomatik olarak sanal ağın başlamasını isterseniz görev zamanlayıcı kullanabilirsiniz. Aşağıdaki gibi ayarları yaptığınızda otomatik olarak sanal ağ başlatılmış olacaktır. Bu şekilde sürekli sanal ağ kullanıyorsanız kod yazmanıza ve bat dosyası çalıştırmanıza gerek kalmayacaktır.

Yukarıdaki ilk 6 maddeyi uyguladıktan sonra, windows arama kısmına 'görev zamanlayıcı' yazın. Görev zamanlayıcıyı açtıktan sonra sağ tarafta 'görev oluştur' a tıklayın. Geri kalan ayarları resimdeki gibi yapıp tamam a tıkladığınızda işlem gerçekleşecek.

Umarım unuttuğum bişey yoktur Anlatımım güzel olmasada işinizi görür diye düşünüyorum .Kafanıza takılan her türlü soruyu çekinmeden sorabilirsiniz...

Güle Güle Kullanın...

Not : Anlatım ve resimler tamamen bana aittir. Bilgileri ise araştırmalarım sonucu elde ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lodos denizcisi -- 30 Nisan 2020; 4:42:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lodos denizcisi

hocam bişeyleri eksik yapmış olabilirsiniz. çünkü bu konuda anlattıklarımı yapıp telefonuma elle ip verdikten sonra kesintisiz internete girebiliyorum. telefonum 5800. teamviewer ile bakalım isterseniz. id ve şifre pm atın.

yardımların için gerçekten teşekkür ederim hocam ama benm sorun çözüldü gibi telefonum huawei x5 sayfasında bu konuyla ilgili bir yazıya rastladım sistem loglarından birini değiştirerek yapmayı başardım şu an sorunsuz bağlanabiliyorum
    yardımsever tavrınız beni fazlasıyla sevindirdi
    nasıl yaptığımı merak edenler için
    Wireless'e Bağlanıpta İnternete Girememe Sorunun Çözümü

• Bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için Root olmanız gerekiyor.Root olmak üstte detaylı şekilde anlatılmıştır.

# Root Explorer'den /system/etc/firmware/wlan/qcom_cfg.ini'de gEnableBmps=1'i gEnableBmps=0 olarak değiştirirse bu sorun ortadan kalkıyor..

@axt teşekkürler
    http://forum.donanimhaber.com/m_55596662/tm.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: sarkan

yardımların için gerçekten teşekkür ederim hocam ama benm sorun çözüldü gibi telefonum huawei x5 sayfasında bu konuyla ilgili bir yazıya rastladım sistem loglarından birini değiştirerek yapmayı başardım şu an sorunsuz bağlanabiliyorum

• Bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için Root olmanız gerekiyor.Root olmak üstte detaylı şekilde anlatılmıştır.

# Root Explorer'den /system/etc/firmware/wlan/qcom_cfg.ini'de gEnableBmps=1'i gEnableBmps=0 olarak değiştirirse bu sorun ortadan kalkıyor..

@axt teşekkürler

rica ederim hocam ne demek halletmiş olmanız da beni sevindirdi . bu olayı yaptıktan sonra telefon kendi otomatik ip mi alıyor yoksa yine elle ip mi veriyorsunuz.

bilgi paylaştıkça güzeldir...

• http://www.connectify.me/download/?refid=

o kdr zahmetli ugrasmadan kurun şifrenizi belirleyin ve internetinizi laptop'unuzdan dagıtın arkadaslar..

İYİ KULLANIMLAR..

HEM ALIR HEM DAGATIR KARDEŞ DENE GÖR KONUYU CEVAPLAMAYA KAPATMISSIN NEDEN ACABA?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yüxexes_ksk -- 22 Ağustos 2012; 10:34:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yüxexes_ksk

http://www.connectify.me/download/?refid=

o kdr zahmetli ugrasmadan kurun şifrenizi belirleyin ve internetinizi laptop'unuzdan dagıtın arkadaslar..

İYİ KULLANIMLAR..

HEM ALIR HEM DAGATIR KARDEŞ DENE GÖR KONUYU CEVAPLAMAYA KAPATMISSIN NEDEN ACABA?

haklısın kardeşim connectify yapıyor bu işi o da sanal wifi üzerinden dağıtıyor. konuyu cevaplamaya kapatmadım ayrıca
  • quote:

cwr

hocam ne ile bağlandığınızı bilmiyorum ama telefonla bağlantılarda sorun olabiliyor. ya elle ip verin ya da connectify adlı bir program var bu işi gayet iyi yapıyor. Bu kadar uğraşmazsınız. Kullanımı gayet basit.

Link ==>> Connectify
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yüxexes_ksk

http://www.connectify.me/download/?refid=

İYİ KULLANIMLAR..

haklısın kardeşim connectify yapıyor bu işi o da sanal wifi üzerinden dağıtıyor. konuyu cevaplamaya kapatmadım ayrıca

hocam bu connectify nin prosunu nasıl yükleyeceğiz ya. 3g modemimi dağıtmak istiyorum 15gb limiti var. ama bu programda pro istiyor 3g de.

• Maryfi adlı programı buldum şimdilik aynı işi yapan ücretsiz hemde...

http://www.maryfi.com/download.php
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: garcia1905

konuyu hoplatmış olucam ama herşeyi yaptım wifide aratınca kurdugum ağda gözüküyor ama iphone 4s ve ipadle bağlanmak istediğimde ... ağına katılamadı yazıyor sebep nedir?

hocam valla görmeden bişey söylemek zor. ben iphone ile denedim sorunsuz bağlanmıştı , nokia 5800 ile denedim bağlandı ama ip alamamıştı.
    alternatif olarak connectify programını dene istersen. programın kullanımı gayet basit. yapamazsan pm at yardımcı olurum.

kolay gelsin...

akşam yazdıktan sonra hallettim wpa2 şifrelemesinden kaynaklandı sanırım şifreyi uzun ve harf-rakam karışık yapınca düzeldi ama pc açıp kapattıgımda tekrarlamak işlemleri biraz kastı:)
    ipad nedense bağlanamadı o hala muallakta iş yerinde deniycem bakalım orda ne sonuş alıcam ordada bu çok işimize yarıycak..
    connectify programı evet gerçekten kullanışlı ama 3g bağlantıyı wifi yapabilmek için ücretsiz sürümünü bulamadım o yüzden o işe hiç girmeden sildim gitti..

bende bugün e.w e gitmiştim şansa tplink router indirime girmiş hiç uğraşmadan aldım ztn evede lazımdı iyi oldu belki bakan arayan arkadaşlar varsa faydası olabilir linki veriyim
    http://www.electroworld.com.tr/p/tp-link-tl-mr3020-3g-150mbps-router/

ilgin içinde teşekkür ederim..
    paylaşım ztn süper

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garcia1905 -- 9 Ocak 2013; 21:20:15 >

• quote:

hocam yazdıklarınızı harfiyen yapıyorum ancak bu hatayı alıyorum

not: bulundğum yer itibarıyle sabit bir ipden bağlanmak zorundayım
    [simage]
    [/simage]

• quote:

Orijinalden alıntı: Lernatius

quote:

hocam yazdıklarınızı harfiyen yapıyorum ancak bu hatayı alıyorum

not: bulundğum yer itibarıyle sabit bir ipden bağlanmak zorundayım
    [simage]
    [/simage]

merhaba hocam,
    öncelikle benim anlatmış olduğum konu ; kablosuz ağ kartını kullanarak , kablosuz ağ kartına gelen interneti tekrar aynı kart ile yayın yapmayı anlatıyor.
    sizin ss inize baktığımda Local Area Connection Özellikleri pencerisi açık ve siz bunu paylaşmaya çalışmışsınız. Yani ethernet kartıyla yapmayı denemişsiniz. bu yöntem ile ethernet kartından yayın yapamazsınız. ama ethernet kartından gelen interneti , kablosuz ağ kartına paylaştırıp daha sonra kablosuz ağ kartına da bu konu da anlatılanları uygularsanız olabilir.

Eğer amacınız ethernetten gelen interneti kablosuz olarak dağıtmak ise Connectify programını kurup bunu çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Eğer farklı birşeyler yapmak istiyorsanız , isterseniz Akşam saat 19-20 arası teamviewer ile yardım etmeye çalışırım.

Kolay gelsin..

• quote:

Orijinalden alıntı: qrLmmm..

quote:

quote:

Merhaba abi ben söylediklerini harfiyen uyguladım telfondan görüntüleyebiliyorum kurdugum ağı fakat bağlan diyorum şifreyi de giriyorum sonra adres alınıyor diyor ama bir türlü giriş sağlayamıyor neden ?

bunun nedeni telefonunun ip almamasından kaynaklanıyor. telefonuna elle ip vermen gerekebilir. konunun içinde telefona nasıl ip verileceğini açıklamıştım.

bununla uğraşmadan Connectify programını kullanabilirsin. daha kolay ve pratiktir.

kolay gelsin...

Abi connectify yapamadım da htc kullanıyorum standart bi android htc chacha elle ip verme olayını anlayamadım yukarda kısa olarak rica etsem bi kez daha anlatabilir misin zahmet olmassa ?

usta bu durum telefondan telefona değişiyor sanırım konu daki cevap ve soruları incelersen sarkan adlı kullanıcı da da sorun olmuştu onunda adroid işletim sistemine sahip telefonu vardı. kendi bir şekilde halletmişti bence connectify ile sorun çözülür gibi duruyor. Wpa2 access point modunda paylaşım yapcan adabtörünü seçeceksin o kadar.

alıntı sarkan

@axt teşekkürler

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba abi ben söylediklerini harfiyen uyguladım telfondan görüntüleyebiliyorum kurdugum ağı fakat bağlan diyorum şifreyi de giriyorum sonra adres alınıyor diyor ama bir türlü giriş sağlayamıyor neden ?

bunun nedeni telefonunun ip almamasından kaynaklanıyor. telefonuna elle ip vermen gerekebilir. konunun içinde telefona nasıl ip verileceğini açıklamıştım.

bununla uğraşmadan Connectify programını kullanabilirsin. daha kolay ve pratiktir.

kolay gelsin...

Abi connectify yapamadım da htc kullanıyorum standart bi android htc chacha elle ip verme olayını anlayamadım yukarda kısa olarak rica etsem bi kez daha anlatabilir misin zahmet olmassa ?

usta bu durum telefondan telefona değişiyor sanırım konu daki cevap ve soruları incelersen sarkan adlı kullanıcı da da sorun olmuştu onunda adroid işletim sistemine sahip telefonu vardı. kendi bir şekilde halletmişti bence connectify ile sorun çözülür gibi duruyor. Wpa2 access point modunda paylaşım yapcan adabtörünü seçeceksin o kadar.

alıntı sarkan

@axt teşekkürler

Abi ben root atmak istemiyorum yardım etmek için gösterdiğin çabadan ötürü öncelikle sana çok teşekkür etmeliyim. Connectify ile ilgili'de konuşacak olursak onu ben bu konuyu görmeden önce indirmiştim ama yapamadım bir türlü yani oluyordu felan ama internete telefondan bir türlü giremiyordum, Onunla ilgili de bir şeyler söylersen deneyebilirim ama :) ya da özel olarak pm teamwiewer facebook twitter üzerinden de yardımcı olabilirsin ;)

• missayre kullanıcısına yanıt
    evet doğru yerdesiniz. bu durumda driver güncellemeyi deneyelim. güncellemeden sonra hala paylaşım gözükmüyor ise kablosuz ağ kartınız paylaşımı desteklemiyor demektir. her adabtör desteklemiyor malesef. linkten kendi işletim sisteminize göre güncel driver i yükleyebilirsiniz.

Atheros AR9002WB

http://www.atheros.cz/atheros-wireless-drivers.php

not : driver i güncelledikten sonra bilgisayarı kapatın ve 10 saniye bekledikten sonra açın.

edit : driver adres ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lodos denizcisi -- 19 Temmuz 2013; 3:12:21 >
  • quote:

Merhaba arkadaşlar,

Alt kısımda anlattığım konu programsız olarak internet paylaşımıdır. İnternet paylaşımını program ile yapmak isterseniz Connectify programı bu konuda gayet başarılı. Verdiğim linkten programı indirebilirsiniz.

Connectify İndir

Windows 7 & Windows 8 de güzel bir uygulama olan sanal kablosuz ağın nasıl kurulacağını anlatmaya çalışacağım. Bu konuyu forumda bir arkadaşın sorunu üzerine araştırmaya başladım. Sorunu çözdük fakat araştırırken ayrıntılı ve resimli pek fazla kaynak bulamadım. Bu yüzden paylaşmak istedim. Bu arada bu sistem her kablosuz ağ bağdaştırıcısında çalışmayabiliyor veya bazı windows 7 ler sorunlu olabiliyor. Garanti vermiyorum...

Peki bu sanal ağ ne işe yarar. örnek verirsek; benim evimde internetim yok ve bir laptopla kablosuz bir ağa bağlanıyorum. İnternete cep telefonumla da girmek istiyorum fakat sinyal yeterli değil giremiyorum. İşte bu gibi bir durumda sanal ağımızı kuruyoruz ve bağlandığımız interneti aynı kablosuz ağ kartı ile yayın yapıyoruz.(en güzel özelliği bence bu). Yani eksta bir usb adabtör almanıza gerek kalmıyor.

1) Başlattan arama yerine cmd yazıyoruz ve sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır diyoruz.

2) Cmd ye şu komutu yazıyoruz ve enter yapıyoruz. ( netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid='ağ adı' key='şifre' keyUsage=persistent ) . 'ağ adı' yazan yere kablosuz ağınızın isminin ne olmasını istiyorsanız onu yazın , 'şifre' yazan yere de şifrenizin ne olmasını istiyorsanız onu yazın.

3)Ağ ve paylaşım merkezi > bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin e geliyoruz ve sanal ağımızın oluştuğunu görüyoruz.

4) Sanal ağımızı aktif hale getirmek için cmd komut satırına bu komutu yazıyoruz. ( netsh wlan start hostednetwork )

5) Şimdi interneti hangi bağdaştırıcıdan alıyor isek ona sağ tıklayıp özellikler>paylaşım a geliyoruz ve resimdeki gibi ayarları yapıyoruz.

6) Şuan internetimiz hazır. Ağ ayrıntılarına bakıyoruz . Sanal ağı modem gibi düşünebiliriz. Ağın ayrıntılarına baktığımızda 192.168.137.1 ipsini almış. Bu ip yi normal modemlerdeki 192.168.1.1 gibi düşünürsek. 192.168.137.1 bizim varsayılan ağ alt geçidimiz olacaktır. Örneğin ; ağa bağlanan bir bilgisayar 192.168.137.2 ipsini alacaktır veya siz kendiniz elle ip verebilirsiniz. 2'den 254' kadar aralık sizin istediğinizi verebilirsiniz.

7)Eğer sanal ağ yayını kapatmak istersek bu komutu cmd komut satırına giriyoruz. (netsh wlan stop hostednetwork ) . Cmd ile yapılan tüm işlemlerde cmd yi yönetici olarak başlatmak zorundasınız yoksa komutlar işe yaramayacaktır.

8)Eğer sanal kablosuz ağınızın adını veya şifresini değiştirmek isterseniz yine bu komutu kullanıyorsunuz. ( netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid='ağ adı' key='şifre' keyUsage=persistent ) . 'ağ adı' veya 'şifre' yazan yerleri değiştirerek.

9)Tabi şimdi bilgisayarı kapatıp açtığınızda sanal ağ pasif duruma düşecek. Bunun için bilgisayarı her açtığınızda bu komutu girmeniz gerekiyor. ( netsh wlan start hostednetwork ) . 'Ne biçim iş bu ya sürekli komutmu gireceğiz' diyenleri duyuyorum. Üzülmeyin onun da çözümü var. Bunun için bat dosyaları kullanacağız.

10)Bat dosyası nasıl yapılır ? (Bilmeyenler için)

-Yeni metin belgesi açıyoruz ve aktifleştirme kodunu yazıyoruz. ( netsh wlan start hostednetwork )

Bu bat dosyasını çalıştırırken çift tıklama yeterli olmuyor yönetici izni lazım. Sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır demeniz gerekiyor. Diğer komutlar içinde kendiniz bu yönergeleri izleyerek bat dosyaları oluşturabilirsiniz. Umarım unuttuğum bişey yoktur Anlatımım güzel olmasada işinizi görür diye düşünüyorum . Kafanıza takılan her türlü soruyu çekinmeden sorabilirsiniz...

Güle Güle Kullanın...

Not : Anlatım ve resimler tamamen bana aittir. Bilgileri ise araştırmalarım sonucu elde ettim.

Dostum bende airties air 2310 adaptör var özelliklere girince adhoc desteği varmış.Enabled yaptım nettende araştırdım biraz.İnternet paylaştırma demekmiş.Şimdi senin dedilerini yaparken ağ adı şifre bölümünü geçtim
    start bölümünü yazdığımda başlatılamadı diyor.

• hocam adaptörünüzün adhoc modu desteklediğini söylüyorsunuz. benim anlattığım konuda yapılan işlem ad-hoc ağ kurmak değil , Access Point (AP) olarak ağ kurmaktır. adaptörünüz büyük ihtimalle AP modu desteklemediğinden hata alıyorsunuz.

bu durumda connectify programını kullanabilirsiniz. connectify ad-hoc modunda yayın yapmayı sağlıyor. linkten indirebilirsiniz.

Connectify İndir

kolay gelsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: triggo54

arkadaslar ben konu basında söylenenlerin hepsini yaptım fakat resimdeki gibi sorun oluyor. ne yapabilirim yardımcı olabilirmisiniiz ?

paylaştığınız resimden paylaşım ayarlarını yapmadığınız kanaatine vardım , ayarları alttaki resimdeki gibi düzenledikten sonra sanal ağı başlatın.

http://prntscr.com/3ldgzf

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: triggo54

arkadaslar ben konu basında söylenenlerin hepsini yaptım fakat resimdeki gibi sorun oluyor. ne yapabilirim yardımcı olabilirmisiniiz ?

paylaştığınız resimden paylaşım ayarlarını yapmadığınız kanaatine vardım , ayarları alttaki resimdeki gibi düzenledikten sonra sanal ağı başlatın.

http://prntscr.com/3ldgzf

çok teşekkür ederim. ddiğiniz gibi yapınca sorun çözüldü.

• quote:

Merhaba arkadaşlar,

Alt kısımda anlattığım konu programsız olarak internet paylaşımıdır. İnternet paylaşımını program ile yapmak isterseniz Connectify programı bu konuda gayet başarılı. Verdiğim linkten programı indirebilirsiniz.

Connectify İndir

Windows 7 & Windows 8 de güzel bir uygulama olan sanal kablosuz ağın nasıl kurulacağını anlatmaya çalışacağım. Bu konuyu forumda bir arkadaşın sorunu üzerine araştırmaya başladım. Sorunu çözdük fakat araştırırken ayrıntılı ve resimli pek fazla kaynak bulamadım. Bu yüzden paylaşmak istedim. Bu arada bu sistem her kablosuz ağ bağdaştırıcısında çalışmayabiliyor veya bazı windows 7 ler sorunlu olabiliyor. Garanti vermiyorum...

Peki bu sanal ağ ne işe yarar. örnek verirsek; benim evimde internetim yok ve bir laptopla kablosuz bir ağa bağlanıyorum. İnternete cep telefonumla da girmek istiyorum fakat sinyal yeterli değil giremiyorum. İşte bu gibi bir durumda sanal ağımızı kuruyoruz ve bağlandığımız interneti aynı kablosuz ağ kartı ile yayın yapıyoruz.(en güzel özelliği bence bu). Yani eksta bir usb adabtör almanıza gerek kalmıyor.

1) Başlattan arama yerine cmd yazıyoruz ve sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır diyoruz.

2) Cmd ye şu komutu yazıyoruz ve enter yapıyoruz. ( netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=ağ adı key=şifre keyUsage=persistent ) . ağ adı yazan yere kablosuz ağınızın isminin ne olmasını istiyorsanız onu yazın , şifre yazan yere de şifrenizin ne olmasını istiyorsanız onu yazın.

3)Ağ ve paylaşım merkezi > bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin e geliyoruz ve sanal ağımızın oluştuğunu görüyoruz.

4) Sanal ağımızı aktif hale getirmek için cmd komut satırına bu komutu yazıyoruz. ( netsh wlan start hostednetwork )

5) Şimdi interneti hangi bağdaştırıcıdan alıyor isek ona sağ tıklayıp özellikler>paylaşım a geliyoruz ve resimdeki gibi ayarları yapıyoruz.

7)Eğer sanal ağ yayını kapatmak istersek bu komutu cmd komut satırına giriyoruz. (netsh wlan stop hostednetwork ) . Cmd ile yapılan tüm işlemlerde cmd yi yönetici olarak başlatmak zorundasınız yoksa komutlar işe yaramayacaktır.

8)Eğer sanal kablosuz ağınızın adını veya şifresini değiştirmek isterseniz yine bu komutu kullanıyorsunuz. ( netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=ağ adı key=şifre keyUsage=persistent ) . ağ adı veya şifre yazan yerleri değiştirerek.

9)Tabi şimdi bilgisayarı kapatıp açtığınızda sanal ağ pasif duruma düşecek. Bunun için bilgisayarı her açtığınızda bu komutu girmeniz gerekiyor. ( netsh wlan start hostednetwork ) . 'Ne biçim iş bu ya sürekli komutmu gireceğiz' diyenleri duyuyorum. Üzülmeyin onun da çözümü var. Bunun için bat dosyaları kullanacağız.

Bu bat dosyasını çalıştırırken çift tıklama yeterli olmuyor yönetici izni lazım. Sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır demeniz gerekiyor. Diğer komutlar içinde kendiniz bu yönergeleri izleyerek bat dosyaları oluşturabilirsiniz. Umarım unuttuğum bişey yoktur Anlatımım güzel olmasada işinizi görür diye düşünüyorum . Kafanıza takılan her türlü soruyu çekinmeden sorabilirsiniz...

Güle Güle Kullanın...

3. maddeye kadar geliyorum fakat ağlar arasına yeni ağ gelmiyor yani sanal ağ oluşmuyor..

• quote:

Merhaba arkadaşlar,

Connectify İndir

2) Cmd ye şu komutu yazıyoruz ve enter yapıyoruz. ( netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=ağ adı key=şifre keyUsage=persistent ) . ağ adı yazan yere kablosuz ağınızın isminin ne olmasını istiyorsanız onu yazın , şifre yazan yere de şifrenizin ne olmasını istiyorsanız onu yazın.

8)Eğer sanal kablosuz ağınızın adını veya şifresini değiştirmek isterseniz yine bu komutu kullanıyorsunuz. ( netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=ağ adı key=şifre keyUsage=persistent ) . ağ adı veya şifre yazan yerleri değiştirerek.

Güle Güle Kullanın...

Harikasın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.