Şimdi Ara

Bahçeşehir Üniversitesi Donanımhaber Öğrenci Topluluğu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.274
Cevap
15
Favori
55.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Bahçeşehir Üniversitesi Donanımhaber Öğrenci Topluluğu

Bahçeşehir Üniversitesi

1998 yılında kurulan BAU, “İstanbul’un Kalbinde Bir Dünya Üniversitesi” sloganıyla 2023 yılında dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasına girmeyi hedeflemektedir.

BAU Beşiktaş ve BAU Şişli yerleşkelerinin yanı sıra “Kampüsüm Dünya” konseptiyle dünyanın pek çok yerinde sahip olduğu okullar ve işbirlikleri aracılığıyla öğrencilerine eğitimde uluslararası arenanın kapılarını açmaktadır.

BAU Washington DC, BAU Berlin, BAU İsviçre yerleşkelerinin yanı sıra BAU’nun dünya üniversiteleriyle birebir öğrenci ve akademisyen değişim programları bulunmaktadır.

Sekiz fakülte ve bir meslek yüksekokulu ile 14 bin öğrenciye eğitim imkanı sağlayan BAU’nun, BAU - New York Üniversitesi, BAU – Harvard Üniversitesi, BAU – Stanford Üniversitesi, BAU – Mukogawa Üniversitesi, BAU – Berlin Teknik Üniversitesi, BAU – MIT gibi dünya üniversiteleriyle iş birlikleri öne çıkmaktadır.

Kampüsüm Dünya projesiyle BAU’da eğitimine başlayan bir öğrenci, hazırlık okulunu ABD’de bulunan BAU Washington DC hazırlık okulunda, eğitiminin geri kalan dönemini de BAU’nun işbirliği içinde olduğu ABD ya da Avrupa’nın pek çok üniversitesinde tamamlama şansına sahiptir.

COOP projesi BAU tarafından Türkiye’de ilk defa hayata geçirilen ve BAU öğrencisine henüz üniversite yıllarında gerçek bir iş deneyimi yaşama fırsatı sunar. “Kampüsüm İşyerim” anlayışıyla yola çıkan BAU COOP Projesi, yurtiçi ve yurtdışından 800 firma ile işbirliği anlaşmasına sahiptir ve bu anlaşma gereği BAU öğrencilerine anlaşmalı olduğu kurumlarda staj ve iş deneyimi sunulmaktadır.

BAU CO-OP Eğitim Modeli’nin en özgün yeniliklerinden biri de “Markalı Ders” kavramıdır. BAU’da açılan markalı dersler sonucunda firmalar, kendi alan, ürün, hizmet ve uygulamaları konusunda nitelikli işgücü yetiştirmek için kendi markaları ve yöneticileri aracılığıyla dersler verir.

BAU Markalı Dersler arasında öğrencilerin kişisel gelişimine ağırlık veren, iş yaşam pratiğine odaklı dersler de yer alıyor. BAU’nun tüm bölümlerden öğrencilerin seçebilecekleri ve her dönem tekrar edilen kişisel gelişim dersleri, öğrencilerin özgüvenlerini artırmak, kişisel ilişkilerini ve iletişim becerilerini geliştirmek ve bilgiyi nasıl kullanacaklarına rehberlik etmek üzere tasarlanır. Dersin sonunda başarılı olan BAU öğrencileri ilgili kurumun imzasının da yer aldığı sertifikaya sahip olurlar.

Bahçeşehir Üniversitesi Tanıtım Filmi 2012

Bahçeşehir Üniversitesi Öğrenci Koçları

Rakamlarla Bahçeşehir Üniversitesi

> Üniversitemizde 9 tane fakülte ve 1 meslek yüksek okulu bulunmaktadır.

> 3 enstitüde lisans üstü eğitim verilmektedir.

> Kayıtlı 13.561 öğrenci öğrenim görmektedir.

> Lisans öğrenci sayısı 8.991'dir.

> Yüksek lisans ve doktora öğrenci sayısı 3.700'dir.

> Önlisans öğrenci sayısı 951'tür

> Üniversitemizde 883 akademisyenle eğitim verilmektedir.

> Üniversitemizde 385 idari personel çalışmaktadır.

> İstanbul'da 2 kampüsümüz bulunmaktadır.

> 186'den fazla uluslararası ortağımız mevcuttur.

> Üniversitemizde 100'den fazla program bulunmaktadır.

> 1.400 metrekare alan üzerine kurulmuş olan Bahçeşehir kütüphanesi 206.000 yayın, 106.000 kitap ve 97.449elektronik kitapla hizmet vermektedir.

> Kampüs içince 5 farklı cafe ve restoran hizmeti bulunmaktadır.

> Üniversitemiz, 2007-2008 eğitim-öğretim yılında 669, 2008-2009 eğitim öğretim yılında 1530 ve 2009-2010 eğitim öğretim yılında 1633 ve 2011-2012'de 1700 etkinlik gerçekleştirmiştir.

> Bahçeşehir Üniversitesi'nin hedefi Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlayacağımız 2023 yılında dünyadaki en iyi 500 üniversite arasında yer almaktır.

> Üniversite Konferans salonlarının toplam kapasitesi 1000 kişidir.

> Bahçeşehir Üniversitesi 2007 yılında "Superbrands of Turkey" ödülü almıştır.

> Bahçeşehir-Uğur Eğitim Kurumları,Türkiye'de Bahçeşehir Üniversitesi haricinde, 27 adet ilköğretim okulu, 14 adet lise, 51 adet anaokulu ve ayrıca 212 adet özel eğitim merkezi sahibidir.

> Bahçeşehir-Uğur Eğitim Kurumları'nda yaklaşık 5000 öğretmen çalışmaktadır.

Fakülteler ve Kontenjanlar

Güçlü Akademik Kadro

Akademik kadromuza, yukarıda belirtilen ilgili fakülte ismine tıkladıktan sonra ulaşabilirsiniz.

Bahçeşehir Diğerlerinden Neden Farklı ?

“CO-OP” (Cooperative Education) Üniversite - İş dünyası işbirliğine dayalı bir eğitim modelidir.

CO-OP, öğrencinin lisans eğitimi sırasında bir iş yerinde çalışmasına dayalı bir eğitimdir.
    Amaç; eğitim ile çalışma hayatını bütünleştirmektir. CO-OP Eğitimi’yle çalışma hayatına hazırlanan öğrenciler bu sayede mezun olduktan sonra iş yerindeki öğrenme süresini en aza indirirler.

CO-OP kesintisiz bir çalışmadır ve tek bir iş yerinde tamamlanır. CO-OP çalışmasının süresi en az 3 ay, en fazla 9 aydır.

Lisans düzeyinde üniversitenin herhangi bir bölümüne kayıtlı, çalışmak isteyen öğrenciler,
    CO-OP yapmak üzere CO-OP Direktörlüğü’ne başvurur.
    Öğrencinin CO-OP başvuru koşullarını sağlıyor olması öğrencinin CO-OP çalışması için seçileceği anlamına gelmez.
    Adaylar arasından not ortalaması, ders başarısı ve diğer kriterler baz alınarak, CO-OP çalışması yapmak üzere uygun bulunanlar seçilir.
    Okurken partner firmalarımızda çalışan öğrenciye COOPER adı verilir.
    Seçilen öğrenciler CO-OP Direktörlüğü tarafından belli bir hazırlıktan geçirildikten sonra firmalara iş görüşmesi yapmak üzere gönderilir.
    CO-OP çalışması yapacak COOPER, yapılacak görüşme sonucunda firma tarafından seçilir.

COOP Partnerlerimiz

[
    ]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yurt dışı çalışmalarını “Kampusum Dünya” başlığı altında yürüten Bahçeşehir Üniversitesi, 35 ülkeden 186 üniversite ile işbirliği içerisindedir.

Berlin Kampüsümüz

(Başvuru ve E-Katalog)https://bau.edu.tr/berlin

Silikon Vadisi Kuluçka Merkezimiz

Washington DC Kampüsü(Hazırlık)

Bunlar dışında Genetik ve Biyoinformatik üniversitesi öğrencilerimiz Yale de, İletişim öğrencilerimiz NewYork'ta, mimarlık öğrencilerimiz ise Riga da eğitim görmektedirler.

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerinden Kareler !

Ve çok daha fazlası...

ABD Bu Türk'ü Konuşuyor !

Bahçeşehir Gazetesi ''KAMPÜSÜM DÜNYA'' Özel Sayısı

(PDF)https://bau.edu.tr/files/bauhaber.pdf

Hiç Uluslararası Öğrencilere Sahip Olmadan Dünya Üniversitesi Olunur Mu ?

Üniversitemizde 64 farklı ülkeden 877 yabancı öğrenci eğitim görmektedir ve bu sayı hızla artmaktadır.

Bahçeşehir Üniversitesinden Haberler

Hayatın Kalbinde Bir Üniversite

Sosyal Medya Adreslerimiz

Üyeler

Okumak istediğiniz bölüm ve hocalar hakkında ki sorularınızı aşağıdaki arkadaşlara iletebilirsiniz.

1-)YGA (Biyomedikal Mühendisliği)

2-)uaumut (Biyomedikal Mühendisliği)

3-)Cartmanez (Hukuk)

4-)jeyjey11 (Yazılım Mühendisliği)

5-)EfeAYDIN (Yazılım Mühendisliği)

6-)halilibocartero (Yazılım Mühendisliği)

7-)istan (Mekatronik Mühendisliği)

8-)crazymania56 (Bilgisayar Mühendisliği)

9-)1342 (Bilgisayar Mühendisliği)

10-)metalbatuk (Bilgisayar Mühendisliği)

11-)Laichzeit (Mekatronik Mühendisliği)

12-)Exam05 ( Bilgisayar Muhendisligi)

13-)eternalseal12 ( Yazilim Muhendisligi)

14-)TooL_23 ( İletişim Tasarımı )

15-)eycan ( Sosyoloji )

16-)alicnouma ( İletişim Tasarımı )

17-)Oromë (Elektrik-Elektronik Mühendisliği)

18-)It's My Life ( İşletme )

19-)akgulcemal (İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı )

20-)şerlok ( Bilgisayar Mühendisliği )

21-)artungonul ( Bilgisayar Mühendisliği )

22-)ibrahimt94 ( Uluslararası Finans )

23-)Ken Adams ( Psikoloji )

24-)Shoote® ( İşletme )

25-)hfatih15 ( Bilgisayar Mühendisliği )

26-)gokberks ( Ekonomi )

27-)intenseLight (Bilgisayar Mühendisliği)

28-)pinwheel ( Bilgisayar Mühendisliği )

29-)NomadCRY ( Bilgisayar Mühendisliği )

Kulüp İmzamız

[link=https://forum.donanimhaber.com/m_64743583/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/df/98/50/df9850c58d2a390ae7503bd19837e913.png[/image] 
    [size=2][b][color=#0000CC]Bahçeşehir Üniversitesi[/color][/b][/size]
    [size=1][b][color=#CC0000]Okuduğunuz Bölüm[/color][/b][/size][/link]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YGA -- 27 Temmuz 2013; 12:18:54 >

• Bende Bilgisayar Mühendisliği :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: metalbatuk

Bende Bilgisayar Mühendisliği :))

Ekledim Batuhan.

DİPNOT : Bu güzel konunun tasarımı ve emeği ile herşeyi It's My Life'a aittir. Emeği ve ayırmış olduğu vakti için teşekkür ederiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YGA -- 24 Ağustos 2012; 22:09:04 >
  • beni de ekleyebilirsin. mekatronik muh.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Laichzeit

beni de ekleyebilirsin. mekatronik muh.

Ekledim hocam.
  • hayirli olsun gencler pmden isim flnda paylasalim bir bulusma tanisma ayarlayalim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bahcesehir hukuk nasildir?
  • Arkadaşlar ben kayıt döneminde (3-7 Eylül) İstanbul'da olacağım.Forumdan @metalbatuk ve @uaumut ile kampüsleri gezip,dolaşmak istiyoruz. Katılacak arkadaşlar da buradan belirtebilirler.

@un momento Hukuk yazan çok oldu, sanırım iyi.Akademik kadrosunu başarılı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YGA

Arkadaşlar ben kayıt döneminde (3-7 Eylül) İstanbul'da olacağım.Forumdan @metalbatuk ve @uaumut ile kampüsleri gezip,dolaşmak istiyoruz. Katılacak arkadaşlar da buradan belirtebilirler.

@un momento Hukuk yazan çok oldu, sanırım iyi.Akademik kadrosunu başarılı.

benide ekle

• olduk mu gencler ne oldu

• Yazılım Mühendisliği :)

Dn: konu dışı, bu cep onay mesajı gelmedi telefona, sistem de tekrar göndermiyor :D kime pm atmam gerekir :D
  • Bu sene kazandık bakalım Bilgisayar Mühendisliğini. Ekleyebilirsin :)
  • Evet arkadaslar bi gun bulusup kampusleri gezelim. Sanirim en uygun kayit donemi olur herkes burada olur. Bu arada sisli kampusu ile ilgili bilgisi olan varmi?

• quote:

Orijinalden alıntı: uaumut

Evet arkadaslar bi gun bulusup kampusleri gezelim. Sanirim en uygun kayit donemi olur herkes burada olur. Bu arada sisli kampusu ile ilgili bilgisi olan varmi?

Sisli kampusu icin Lise5 diyorlarmis , gozumuz aydin.

• quote:

Orijinalden alıntı: YGA

quote:

Orijinalden alıntı: uaumut

Evet arkadaslar bi gun bulusup kampusleri gezelim. Sanirim en uygun kayit donemi olur herkes burada olur. Bu arada sisli kampusu ile ilgili bilgisi olan varmi?

Sisli kampusu icin Lise5 diyorlarmis , gozumuz aydin.

Ya bence o kadar onemli degil bi nevi ingilizce kursuna gitmek gibi bisey olucak cunku onemli olan fakulte bence

• @uaumut Sen Istanbul'dasin. Sana kurs tabi , ben Fethiye'den geliyorum.

• O kadarda abartma ya bi sene dedigin nedir ki yani ama cidden lise gibiyse kotu ya hele benim gibi deniz kenarinda lise okuyan biri icin baya kotu olucak

• Ne yazıkki lise gibi, tek dönemde geçip kurtulmuştum
  • Hazırlığa kalacaksanız yeriniz Beşiktaş'taki kampüse göre kötü diyeyim. Ama Mecidiyeköy'de, Cevahir'e , Metro'ya, Metrobüs'e , Minibüse otobüse falan yürüme mesafesinde. Emlakçı gibi oldu he. Leyla ile Mecnun'un üniversite bölümleri de Şişli kampüsünde çekiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smd

Hazırlığa kalacaksanız yeriniz Beşiktaş'taki kampüse göre kötü diyeyim. Ama Mecidiyeköy'de, Cevahir'e , Metro'ya, Metrobüs'e , Minibüse otobüse falan yürüme mesafesinde. Emlakçı gibi oldu he. Leyla ile Mecnun'un üniversite bölümleri de Şişli kampüsünde çekiliyor.

Leyla ile Mecnun BAU dami cekiliyo supermis benim hatirladigim o bina o kadar kotu degildi yaa? Bide bi sene dayanilmayacak kadar degildir herhalde ya?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uaumut -- 19 Ağustos 2012; 18:16:09 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.