KYK Burs Başvurusu Hakkında [Burs ve Öğrenim Kredisi]
3 Cevap382 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Kendi İsteğiyle Uzaklaştırılmış
30 gün cezanın,
4 gün 7 sa. 11 dk. kadarı kaldı.
18 Ağustos 2012; 11:47:35 

Ben sadece burs için başvuru yapmak istiyorum ama seçeneklerde

Burs ve öğrenim kr.

Katkı kr.

Burs , öğrenim ve katkı kr.

yazıyor hangisini seçicem burdan sadece burs için başvuru yapmak istiyorum atıyorum öğrenm krediside çıksa bunu ödemek zorundamıyım?

78 Mesaj
18 Ağustos 2012; 12:13:54 

Kredi çıksa bile almayı kabul etmezsen birşey olmaz. Alacaksanda notere falan uğraman lazım.

Living my life in a way that I choose
You say I should apologize,
Is that envy in your eyes reflecting jealousy?

889 Mesaj
18 Ağustos 2012; 12:25:14 

Öğrenim kredisi karşılıklı burs, katkı kredisi harç indirimi (sonradan ödeniyor mu bilmiyorum) anladığım kadarıyla. Ben bunları almış olanlara sormak istiyorum 5 yıl sonunda ne kadar borç çıkıyor. Aylık ne kadar veriyorlar ilk yıl alıp sonradan iptal ettirebiliyor muyuz?

Edit:Bir de herkese çıkıyor mu bunlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lucky Mustard -- 18 Ağustos 2012; 12:28:13 >

5239 Mesaj
18 Ağustos 2012; 12:29:27 

quote:

Orijinalden alıntı: Lucky Mustard

Öğrenim kredisi karşılıklı burs, katkı kredisi harç indirimi (sonradan ödeniyor mu bilmiyorum) anladığım kadarıyla. Ben bunları almış olanlara sormak istiyorum 5 yıl sonunda ne kadar borç çıkıyor. Aylık ne kadar veriyorlar ilk yıl alıp sonradan iptal ettirebiliyor muyuz?

"Kredi" zaten borç karşılığında verilen, sonradan geri ödenmesi beklenen para demek. :)

2 yıl önce başvurmuştum, Öğrenim Kredisi ve Katkı Kredisi çıkmıştı. Başka hiçbir yerden burs bulamadığım ve paraya ihtiyacım olduğu için, almayı kabul ettim. 18200 TL'lik bir borç çıkmıştı. Mühendislik okuyorum, yani 4 yıllık; ama hazırlık sınıfıyla beraber 5 yıllık. Fakat bu, harç ücretinde indirim yapan Katkı Kredisinin varlığı nedeniyle üniversiteye, fakülteye, yüksekokula, bölüme, programa göre değişir.

Burs ve Öğrenim Kredisi bu yıl ayda 260 TL'ydi. Gelecek yıl 280 ya da 300 TL olacağını düşünüyorum.

Almakta olduğunuz bir şeyi sonradan iptal edebilirsiniz. Fakat bir daha başvuramıyorsunuz.

Düzenlemene yanıt: Burs tabii ki herkese çıkmaz. Ama Burs çıkmazsa, www.kyk.gov.tr/kyk/html...genel_bilgi.php#ogrenim sayfasında belirtilen engel durumların hiçbirini taşımıyorsanız, Öğrenim Kredisi kesinlikle çıkar. Katkı Kredisi de, www.kyk.gov.tr/kyk/html...s/genel_bilgi.php#katki sayfasında belirtilen engel durumların hiçbirini taşımıyorsanız, kesinlikle çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :AlacaKaranlık: -- 18 Ağustos 2012; 12:32:55 >
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Eğitim ve Sınavlar] » Liseler » YGS/LYS » KYK Burs Başvurusu Hakkında [Burs ve Öğrenim Kredisi]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.266