Şimdi Ara

CUBE U30GT ROM,UYGULAMA VE OYUNLAR TEKNİK DESTEK PAYLASIM (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.285
Cevap
19
Favori
76.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mfasya

es file explorer neden hafıza kartını göstermiyor. uzantıda sdcard yazıyor ama telefonun kendi hafızasını gösteriyor. taktigim hafiza kartını göstermiyor.

Merhaba tunc@y arkadaşımızın dediğine ilaveten,

es file expolerer açıldığında /sdcard/ olarak kendi hafızasını görüyor.
    adres kutusunun altındaki çubukta "Favoriler" kısmına tıkladığın zaman /mnt/external_sd/ gözüküyor ki bu da bizim harici sd kartımız anlamına geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunc@y

quote:

Orijinalden alıntı: hekimoglu19
    Benim tabletimde kısmetse yarın elimde olacak. İLk kullanımda dikkat etmem gereken birşey varmı? Şarzı bitirip 12 saat falanmı şarz etmeliyim. Yoksa direk şarz edipte mi kullanmalıyım.

Ben şarjı tam boşaltıp, tam doldurma işini 2 kez yaptım. Gerek var mı ? Derseniz faydası yoksa, zararı da olmayacaktır derim. Eski alışkanlık
    Bunun dışında ilk mesajda ki uygun romu kurup, oyun ve uygulama yükleyip, çocukların eline verdim. Şimdilik bir zarar veremediler
    quote:

Orijinalden alıntı: mfasya
    es file explorer neden hafıza kartını göstermiyor. uzantıda sdcard yazıyor ama telefonun kendi hafızasını gösteriyor. taktigim hafiza kartını göstermiyor.

Cihaz dahili hafızası iki bölümden oluşuyor. 1 GB civarı dahili hafıza, geri kalanı nand flash (Benim cihaz 16GB) yani cihaz geri kalan kısmı dahili SD kart olarak görüyor. Hali ile es file explorer vb. dosya yöneticileri de öyle.
    Harici SD kartınıza; Es File Explorer > mnt > external_sd seçimleri ile ulaşabilirsiniz.
    * Es file ilk açıldığında dahili sd kart (nand flash) içeriğinde açılıyorsa, üstteki seçeneklerden bir kez yukarı demeniz gerekir.

Cihaz dün elime geçti. Egyt kardeşim saolsun uzaktan bağlantı ile root attı. Tablet için ilk izlenimlerim inanılmaz olumlu. Şarz konusu, ekranı, dokunmatiği çok güzel. Şimdi sizden oyun uygulama tavsiyesi bekliyorum.

• arkadaşlar elimde ainol fire tablet var. pdf formatında proje okumak için aldım ama ekranı ufak geldi. 10" güçlü tablet lazım. takas etmek isteyen varsa bana ulaşsın.
  • Daha önce yazıldımı bilmiyorum göremedim , usb den şarj olayı yokmu bizim tabletlerde .
  • quote:

Orijinalden alıntı: salagil

arkadaşlar elimde ainol fire tablet var. pdf formatında proje okumak için aldım ama ekranı ufak geldi. 10" güçlü tablet lazım. takas etmek isteyen varsa bana ulaşsın.

pm gonderdm

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet_mhnds

Daha önce yazıldımı bilmiyorum göremedim , usb den şarj olayı yokmu bizim tabletlerde .

USB'den şarj olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EYgt -- 27 Eylül 2012; 18:34:34 >
  • Cube Mini için bir forum desteği açılmadı hala.Full türkçe yapabileceğimiz bir rom yokmu acaba?

v1.03 güncellemesinde full tr oluyormu dil seçeneklerinden?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sensitive55 -- 27 Eylül 2012; 19:14:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sensitive55

Cube Mini için bir forum desteği açılmadı hala.Full türkçe yapabileceğimiz bir rom yokmu acaba?

v1.03 güncellemesinde full tr oluyormu dil seçeneklerinden?

Android işletim sistemlerinin hepsinde türkçe dil desteği vardır klavye yetersiz gelirse hacker's keybord programı iş görür

• Türkçe yaptım fakat yine çince açıklamalr var. En önemli program full çince onu full tr yapmak şart :|
  • quote:

Türkçe yaptım fakat yine çince açıklamalr var. En önemli program full çince onu full tr yapmak şart :|

Çince olan bütün programları kaldır veya devredışı bırak sonra ingilizce veya türkçesini yüklersin aman aman gerekli çin programı ne olabilir ki?

• Ben bu sarjin durduk yere bosalmasi problemini bir turlu cozemedim. Tableti acik birakiyorum yani beklemede. Bir gundee bosaliyor batarya. Ama normal kullanimi iyi. Kapattigim zaman da bi sikinti yok. Sarjina bisey olmuyor o zaman tabi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersinoguz

quote:

Türkçe yaptım fakat yine çince açıklamalr var. En önemli program full çince onu full tr yapmak şart :|

Çince olan bütün programları kaldır veya devredışı bırak sonra ingilizce veya türkçesini yüklersin aman aman gerekli çin programı ne olabilir ki?

Valla hacı bitane ''360'' programı var bayağı bir kapsamlı o full çince mesela..1 uygulama da 3 işlem yapıp ramdan kazandıran program herhalde.Diğer özelliklerini anlayamadım çince olduğundan..
  • roomda hata ''layer 5-2'' de bazı hatalar alıyorum.. Prepare IDB FAİL ve IDB DOWNLOAD FAİL gibi.. anormal olan nedir?
  • quote:

roomda hata ''layer 5-2'' de bazı hatalar alıyorum.. Prepare IDB FAİL ve IDB DOWNLOAD FAİL gibi.. anormal olan nedir?
    tableti uyku moduna almadan önce, wifi, bluetooth kapatarak denesene ayrıca ram temizleme programın varsa
    tüm uygulamaları kapat.

dün dikkatimi çekti, tablet uyku modundayken mail geldi uyarısı verdi, acaba uyku
    modunda olsada örneğin;

gmail yarım saatte bir mail senronizasyonu yapıyor olabilirmi ?

(edit yanlış alıntı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *jabba* -- 28 Eylül 2012; 15:49:19 >
  • Alllah kahretmesin ya!! şimdi de tablet açılmıyor. Ya bu şanstır ya bu ne romdur ya!

Cube mini ROM YAPAN YOKMU YA?
  • quote:

Orijinalden alıntı: *jabba*

tableti uyku moduna almadan önce, wifi, bluetooth kapatarak denesene ayrıca ram temizleme programın varsa
    tüm uygulamaları kapat.

dün dikkatimi çekti, tablet uyku modundayken mail geldi uyarısı verdi, acaba uyku
    modunda olsada örneğin;

gmail yarım saatte bir mail senronizasyonu yapıyor olabilirmi ?

(edit yanlış alıntı)

Benim mesaj icin yazmissiniz sanirim. Dediklrinizi aynen uygulamistim ama yine ayni. Son care olarak batarya kalibrsyonunu deneyecegim. Bi sikinti cikarmaz sanirim. Bi fikri olan var mi
    Ya da daha once batarya kalibrasyonu yapan var mi.

• Cube U30GT-H cihazlar için 25 Eylülde v1.07 rom yayınlanmış.
    Deneyen var mı ?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1850929&page=2

Edit:
    Bugün (28/09) aynı versiyonun yeni sürümü yayınlanmış.
    http://www.51cube.net/ch/DownShow.asp?ID=80

Bu sürümün çince uygulamalar silinmiş ve rootlanmış halini beklemekte fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunc@y -- 28 Eylül 2012; 18:37:17 >

• v1.07 çince uygulamar temizlenmiş ve rootlanmış versiyonu

Changelog mentions:
    Correction WiFi instability and sporadic system hangs. [ WiFi kopmaları ve sistem kitlenmeleri düzeltilmiş ]

Features:
    - root with SuperSU 0.96 (free version) [ SuperSu ile rootlanmış ]
    - writable /system partition [ Sistem klasörü yazılabilir yapılmış ]
    - removed most Chinese and unnecessary applications [ Gereksiz ve çince programlar kaldırılmış]
    - increased space for application (/data partition) to 2 Gb. [ programlar için ayrılmış bellek 2gb'a çıkarılmış ]

downloadhttp://www.arctablet.com/assets/firmware/Cube/kasty-cube_u30gt_h-41-107-rooted.zip

• Youtube programı çalışmıyor güncellemeden sonra sizdede aynı problem var mı ?
    Bide yeni rom yüklüyecem ama oyunları nasıl yedekliyecem o kaç gb veri indirdm içindekiler silinmden rom yüklemek mümkün değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: ersinoguz

Youtube programı çalışmıyor güncellemeden sonra sizdede aynı problem var mı ?
    Bide yeni rom yüklüyecem ama oyunları nasıl yedekliyecem o kaç gb veri indirdm içindekiler silinmden rom yüklemek mümkün değil mi?

youtube sorunu bende de oldu bugünkü güncellemeden sonra, kullandığım rom 1,05 4,11 jb

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.