- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Protein Tozu Kullananlar / Zararını Görenler / Faydasını Görenler
355 Cevap129047 Görüntüleme12 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

0 Mesaj
18 Ağustos 2012; 4:16:52 

Arkadaşlar 3 aydır bb yapıyorum ve beslenmem gayet düzgün yumurtamı tavuğumu balığımı pilav vs. yerim günlük olarak ama ant.sonrası kas yıkımını önlemek amacı ile optimium whey aldım 5lb sadece ant sonrası 1 ölçek su ile içiyorum haftada 3-4 kere ama kulaktan dolma çok laflar var biraz tedirgin oldum kısırlık yapıyor böbreklerde ve karaciğerde ilerki zamanlarda sorun çıkarta biliyormuş uzun süredir kullanan arkadaşlar böyle bir durum ile karşılaştılarmı tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim. İyi çalışmalar, iyi vücutlar dileğiyle..

141 Mesaj
18 Ağustos 2012; 17:24:39 

steroid mi bu kardeşim yok böbrekelr bıtcekte karacıger çökçekte dünde salondakı arkadasım amıno asıt kullanmayı bırakmıs sebep karaciğere zarar veriyormus arkadası oyle soylemiş salondakı hoca duyunca afedersın g*tüyle güldü

Arrow / Lost / Prison Break / House M.D / Sherlock / Spartacus

2704 Mesaj
22 Ağustos 2012; 12:19:21 

quote:

Orijinalden alıntı: Neymar Jr.

steroid mi bu kardeşim yok böbrekelr bıtcekte karacıger çökçekte dünde salondakı arkadasım amıno asıt kullanmayı bırakmıs sebep karaciğere zarar veriyormus arkadası oyle soylemiş salondakı hoca duyunca afedersın g*tüyle güldü

neymar hangi şartlarda yapıldığını kimse bilmiyor, hoca gülerken keşke birazda ön yargısız olsaymış o ürünü satacağım diyerekten aklınca kulis yapmış
en basitinden Doktor a git bakalım öneriyor mu :) nihayetinde bende protein tozu kullanıyorum mecburen ama çok sağlıklı olduğunada gülerekten %100 destekleyemiyorum

452 Mesaj
22 Ağustos 2012; 14:25:38 

saka yapıyosunz heralde ya bu yuzden olimpiyatlarda 2 tane altın alabildk iste herkes kafadan uydurma bisye inanıyo. Tamam protein tozu dogal bisy degil hklısnız soncta fabrikasyon bi urun islemden geciyo o proteinın saf olması icn ama bnun saglıksız oldugunu soliyen insaların son surat sigara icmesi fast food beslenmesi ickinin dbine vurması da gayet sacma bi sonuc doguruyo sen once kendine bak da sonra gel bni duzelt.
Su ana kdr 10 kiloya yakın toz kullandm creatin, amino asit, pre workoutlar derken tonla sey kullandm bunların hic brinin kotu bi etkisi olmadı ki ben bu sporu 3 arkadasımla beraber yapmaktayım onlarda bnm kdr sey kullandı kmsede bi problem yok olmazda zaten supplementler burger king den yedigniz bi hamburgerden daha yapay degiller kesnlkle bu lafımın da arkasındayım. Bana normalde bi karaciger bobrek veya tansiyon sorunu olmayıp protein tozu veya creatin veya amino asitten zarar gorms brini bulun bırakıym sporu o kdr diyorm sadece allerji yapabilr toz o kdr.
Bu arada arkadas doktordan bahsetmis ole her doktor aynı olmaz spor hekimine gitmen lazm abuk subk gobekli doktorlara gdip protein tozu dersen yooh yaa kullanmasın der bilmiyo etmiyolar icnde ne var ne yok. Spor hekimine sorcaksn ki yaklasık 3 spor hekimiyle konstm ben bu olayı cnku ailem de sizn gbi dusnuyodu hepsinin cevabı aynı spor yapıyosa kullanabilr bi problem yok yapmıyosa eger kullanmasa daha ii olur ki bnde kesnlkle aynı sekilde dusnmekteyim. Abartılmadıkca insan gbi ustunde gosterilen miktarlarda kullanıldıgında hic bi problem yaratmaz supplementler(pre workout ve termojenik yakıcılar dısında).

4112 Mesaj
22 Ağustos 2012; 16:09:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Player 1

neymar hangi şartlarda yapıldığını kimse bilmiyor, hoca gülerken keşke birazda ön yargısız olsaymış o ürünü satacağım diyerekten aklınca kulis yapmış
en basitinden Doktor a git bakalım öneriyor mu :) nihayetinde bende protein tozu kullanıyorum mecburen ama çok sağlıklı olduğunada gülerekten %100 destekleyemiyorum
En basitinden tarihi incele bakalım amino asitler ne için piyasaya çıkmış
Amino asitlerin ilk kullanım amacı diyaliz hastlarının daha iyi beslenebilmeleri idi çünkü normal bir beslenme hazır amino asitlere nazaran karaciğer ve böbreği oldukça yoruyordu. Steoridleri sporcular nasıl keşfettiyse amino asitleri o şekilde keşfettiler ve bugünki piyasası oluştu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VIKING -- 22 Ağustos 2012; 16:12:32 >

Youtube-----Picsart

0 Mesaj
22 Ağustos 2012; 22:21:57 

İçim Rahatladı vallaha :D

2206 Mesaj
23 Ağustos 2012; 17:44:55 

Protein Tozunun zararı yoktur. Protein tozunuda almanızı önermem ama sebebi ise şu ; Protein ihtiyacınızı iyi karşılıyorsanız zaten gerek yok. İdmandan sonra hemen tavuğunuzu yiyebiliyorsanız hiç mi hiç gerek yok. He diceksinizki Pro lar neden kullanıyor ? Sebebi onların kas kütlesi + kg leri daha fazla normal beslenme + protein tozları ile ancak max seviyede tutabiliyolar protein miktarını. Diğer bi durum ise adamlar adı üstünde Pro . Hataya yer vermemeleri lazım.

+ Herkesin ağzında doktora git önericek vs gibi laflar. Doktor zaten bu konuyla bilgisi yok. Ben size bu işlerle ilgilenen vasfi söyleyeyim. Biyoloji uzmannları yada bilim adamları. Doktorların bunlarla bi alakası yok.Adam bide gidiyo sağlık ocağındaki doktora soruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheGu4rdian -- 23 Ağustos 2012; 17:49:56 >

141 Mesaj
23 Ağustos 2012; 21:18:53 

quote:

Orijinalden alıntı: Player 1

bu tür eşyler zararlı olsaydı jay cutler,arnold schwarzenegger gibi adamlar coktan ölmüstu cunku bu adamlar bızım gıbı basıt proteın tozu degıl daha guclu ılaclar kulanıyorlar

Arrow / Lost / Prison Break / House M.D / Sherlock / Spartacus

0 Mesaj
23 Ağustos 2012; 22:32:08 

quote:

bu tür eşyler zararlı olsaydı jay cutler,arnold schwarzenegger gibi adamlar coktan ölmüstu cunku bu adamlar bızım gıbı basıt proteın tozu degıl daha guclu ılaclar kulanıyorlar

arkadaşlar profesyonel insanlar söyle söyliyeyim ben veteriner eczanesinde çalısıyorum bakın arkadaşlar protein tozu o bu şu hatta l-carnetine hepsini veteriner olarak alıyor yani anlatmak istedigim bunları kendine yapıp bir zarar görmüyorsa bunları beşeri olanlarında hiçbir zarar olmaz adam aminoasit olarak animoplex alıp serumunun içine günde 50 cc giriyor ama adamda cidden bu işte baya yol kat etmiş biri oturup sohbet edemedim ama cidden bu adam hayvan ürünleri kullanıyor ve cidden yararını görüyor

1479 Mesaj
2 Eylül 2012; 20:04:42 

Doktora ne sorsan zarar zaten.

ona buna sormam diyosaniz deneyin gorun.gidin kan tahlili yapin bakin bakalim bi problem olusuyormu? denedim, olusmadi.simdi butun prof.lar cikip zararli dese kimin umrunda?

53 Mesaj
3 Eylül 2012; 23:47:30 

syntha-6 kullandım sivilce yaptı arkadaşımın suratı mayın tarlası gibi oldu

834 Mesaj
3 Eylül 2012; 23:58:19 

quote:

Orijinalden alıntı: anilcantr07

syntha-6 kullandım sivilce yaptı arkadaşımın suratı mayın tarlası gibi oldu

Ne Zamandır Kullanıyorsun

Animeyi Bıraktı.

Bu üye bilardo aşığıdır..!

53 Mesaj
4 Eylül 2012; 20:55:33 

2 hafta kullandık acayip sivilce yaptı bırakalı 1 ay geçti hala çıkıyo sivilceler

173 Mesaj
6 Ocak 2013; 21:33:21 

Anket şeklinde yapsaydın konuyu daha verimli cevap alırdın. Bende 3 aylık spor geçmişimden sonra ON Whey 5lbs cilekli-muzlu ve bi 5lbs çikolatalı kullandım açıkcası hiç bi zararını görmedim üstelik sütle içtigim zamanlar tadı harikaydı. Spor hocasına sordugumda bebek mamasıyla aynı mantık dedi. Doktora sordugumda direk zararlı demedi.
Gerçi internette o kadar arastırma yaptıktan sonra babam gelse vazgeçiremez Şuan kullanmıyorum spora ara vermiştim başladım tekrar 1 ay sonra başlayacam.

Kullanım şekli hakkında birsürü makaleler var. Eğer ekonomik kullanmak istiyorsan antreman öncesi ve sonrası kullanabilirsin. Tabi beslenmen çok iyiyse. İyi değilse bi yararını göremezsin.

Protein tozunu bi süre sonra kullanmak zorundasin kim ne derse desin biz mükemmel beslenme programina sahip insanlar değiliz iş-okul-sınav vesaire birsürü mazeretlerimiz var onun için ister istemez protein tozuna yöneliyoruz. Beslenmeyide en üst seviyede tutarak.

534 Mesaj
6 Ocak 2013; 23:58:01 

Arkadaşlar spora başlayalı 1 hafta oldu ama beslenmem pek düzenli değil.Bende protein tozu almayı düşünüyorum.En iyisi hangisi ve nerelerde bulabilirim ?

173 Mesaj
7 Ocak 2013; 7:33:04 

quote:

Orijinalden alıntı: xdriver

Arkadaşlar spora başlayalı 1 hafta oldu ama beslenmem pek düzenli değil.Bende protein tozu almayı düşünüyorum.En iyisi hangisi ve nerelerde bulabilirim ?

Dostum 1 haftalık bi sporda alacagın protein tozu hiç bir işe yaramayacak beslenmeni düzene sokmak zorundasın. Protein tozu kullanmak için en az 3 aylık bi spor geçmişin olması lazım aktif.

İlla alacam diyorsan optimum var 160 tl 5lbs. Ama sonuç bekleme 1 haftalık sporla 3 ay sonra al derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknik_Psikopat -- 7 Ocak 2013; 7:34:08 >

534 Mesaj
7 Ocak 2013; 14:17:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Teknik_Psikopat

Dostum 1 haftalık bi sporda alacagın protein tozu hiç bir işe yaramayacak beslenmeni düzene sokmak zorundasın. Protein tozu kullanmak için en az 3 aylık bi spor geçmişin olması lazım aktif.

İlla alacam diyorsan optimum var 160 tl 5lbs. Ama sonuç bekleme 1 haftalık sporla 3 ay sonra al derim.

Tamam dostum önerini dikkate alacağım.Zaten araştırıyorum sadece.Daha öncede spor yaptım fakat fitness'a yeni başladım.Daha önceki sporlarında verdiği bir şekillendirme var vücudumda ve kilo olarak da ideal kilomun 2-3 kg kadar altındayım.Ağır antrenmanın verdiği kas yıkımından korktuğum için ve düzenli bir şekilde beslenemediğim için protein tozunu düşünmüştüm.

173 Mesaj
7 Ocak 2013; 18:12:45 

quote:

Orijinalden alıntı: xdriver

Tamam dostum önerini dikkate alacağım.Zaten araştırıyorum sadece.Daha öncede spor yaptım fakat fitness'a yeni başladım.Daha önceki sporlarında verdiği bir şekillendirme var vücudumda ve kilo olarak da ideal kilomun 2-3 kg kadar altındayım.Ağır antrenmanın verdiği kas yıkımından korktuğum için ve düzenli bir şekilde beslenemediğim için protein tozunu düşünmüştüm.

Bende seninle aynı durumdayım dostum 3 ay gittim sonra yaz tatili girdi araya simdi yine basladim ama hemen asılmıyorum protein tozuna ve diğer seylere.

Ama şöyle bi avantajimiz var gibi geliyor. 0 dan başlayan biri 6 ayda başlaması gerekirken bizim azda olsa alt yapımız oldugundan 3 ayda filan ek desteklere basvurabiliriz.

Şahsen ben şubat sonunda protein tozu-multivitamin-bcaa alacam. kreatin var zaten. Ama bende şimdiden arastiriyorum senin gibi.

410 Mesaj
12 Ocak 2013; 10:59:18 

yoktur demek ne kadar yanlışsa vardır demekde bir o kadar yanlış!

sonuçta doğal olmayan bir fabrikasyon ürünü alıyorsunuz... tabiki zararı olacaktır... zehir mi bu hemen etkisini göstersin uzun süreli kullanımlarda 1-2 yıl gibi karaciğer başta olmak üzere böbrek parankiminede zarar veriyor evet.....

ama abartmadan abanmadan normal şekilde kullanım en iyisi....vücududa dinlendirerek...

çalıştığım hastaneye 25 kilo veren bi hasta gelmişti check up için ultrason tahlillerinde 6 ay boyunca lekarnetin kullanım sonucu böbreklerinde hasar oluşmuştu... raporunu ben yazdım....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetronoM -- 12 Ocak 2013; 11:00:26 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

28 Mesaj
12 Ocak 2013; 14:06:46 

quote:

Orijinalden alıntı: MetronoM

sonuçta doğal olmayan bir fabrikasyon ürünü alıyorsunuz... tabiki zararı olacaktır... zehir mi bu hemen etkisini göstersin uzun süreli kullanımlarda 1-2 yıl gibi karaciğer başta olmak üzere böbrek parankiminede zarar veriyor evet.....

ama abartmadan abanmadan normal şekilde kullanım en iyisi....vücududa dinlendirerek...

çalıştığım hastaneye 25 kilo veren bi hasta gelmişti check up için ultrason tahlillerinde 6 ay boyunca lekarnetin kullanım sonucu böbreklerinde hasar oluşmuştu... raporunu ben yazdım....

Ben toz kullandığım için günlük 1 tane olmak üzere enginar hapı kullanıyorum (karaciğer açısından) bi yararı olur mu ? boşunamu kullanıyorum

410 Mesaj
13 Ocak 2013; 23:35:41 

quote:

Orijinalden alıntı: 666ll

Ben toz kullandığım için günlük 1 tane olmak üzere enginar hapı kullanıyorum (karaciğer açısından) bi yararı olur mu ? boşunamu kullanıyorum

ne desem yalan olur uzman değilim o kadar.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

0 Mesaj
26 Mart 2013; 23:32:44 

arkadaşlar spora başlayalı 2 ay oldu haftanın 5 günü gidiyorum, aşşa yukarı 10 kg fazlam var, protein tozu kullanmayı düşünüyorum fakat fazla kilomuda vermem lazım protein tozu kullanırsam kilo vermem yavaşlar mı ve kaliteli bir protein tozu tavsiyeniz varmı
teşekkürler iyi forumlar

3445 Mesaj
27 Mart 2013; 10:01:21 

quote:

Orijinalden alıntı: 666ll

enginarın hapı bir işe yaramıyor suyunu içebilirsin çok faydalı

ant sonrası yıkımı önlemek içinde glutamin kullanın

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
27 Mart 2013; 12:25:22 

ON kullandım bende yararı oldu mu bilmiyorum ama sivilce yaptı bende. 3-5 gün oldu kullanmayalı sivilceler azaldı.

4086 Mesaj
27 Mart 2013; 12:45:19 

quote:

Carnitine zaten vücutta üretilen bir aminoasittir. Hiçbir işe yaramadığı gibi l carnitinenin dışardan alımıda zararı olmaz. 25 kilo veren birisinin böbrekle ile ilgili sorunu olması gayet normal. Supplement fazlası böbreğe değil karaciğerde yağlanmaya yol açar. Fonksiyonları öğrenin. Hastane çalışanı olmuşsunuz..

410 Mesaj
27 Mart 2013; 13:39:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Exhell

Carnitine zaten vücutta üretilen bir aminoasittir. Hiçbir işe yaramadığı gibi l carnitinenin dışardan alımıda zararı olmaz. 25 kilo veren birisinin böbrekle ile ilgili sorunu olması gayet normal. Supplement fazlası böbreğe değil karaciğerde yağlanmaya yol açar. Fonksiyonları öğrenin. Hastane çalışanı olmuşsunuz..

sen gelmiş bana burda birde laf mı öğretmeye çalışıyorsun??

Vasfınıda söylesen de öğrensek keşke! nefrolog musun?

yoksa şarlatan mı?

gelmiş birde fonksiyonların ne işe yaradığın bilin felan filan demişsin ne diyorsun ne anlatmaya çalışıyorsun?

Ben yazımda yağlanmadan bahsettim mi? hayır! peki ne alaka

(Supplement fazlası böbreğe değil karaciğerde yağlanmaya yol açar). Fonksiyonları öğrenin. bu sözle bilgisiz cahil olduğunu anlıyorum..

şöyle ki o zaman sana anlatayım...

karaciğerin yağlanması genel olarak beslenmeyle alakalıdır.. Yağlı şekerli bol karbonhidratlı yiyeceklerin tüketimi karaciğerde yağlanmaya neden olur!!!

gel gelelim 25 kilo veren birinin böbreklerinde illa bir problem olur lafına (25 kilo veren birisinin böbrekle ile ilgili sorunu olması gayet normal.)

ben 32 kilo veren biri olarak bunları yazıyorum...

Böbreklerinde en ufak bir problem olmadı!

lecarnetinin zararı işte bu 25 kilo veren kişide yaptığı tahribattır!...

bu son cevabım artık sana laf anlatmakla vakit harcamıyorum... İstediğini istediğin kadar yaz. bu konu kapanmıştır!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetronoM -- 27 Mart 2013; 14:08:24 >

4086 Mesaj
27 Mart 2013; 16:29:51 

quote:

sen gelmiş bana burda birde laf mı öğretmeye çalışıyorsun??

Vasfınıda söylesen de öğrensek keşke! nefrolog musun?

yoksa şarlatan mı?

gelmiş birde fonksiyonların ne işe yaradığın bilin felan filan demişsin ne diyorsun ne anlatmaya çalışıyorsun?

Ben yazımda yağlanmadan bahsettim mi? hayır! peki ne alaka

(Supplement fazlası böbreğe değil karaciğerde yağlanmaya yol açar). Fonksiyonları öğrenin. bu sözle bilgisiz cahil olduğunu anlıyorum..

şöyle ki o zaman sana anlatayım...

karaciğerin yağlanması genel olarak beslenmeyle alakalıdır.. Yağlı şekerli bol karbonhidratlı yiyeceklerin tüketimi karaciğerde yağlanmaya neden olur!!!

gel gelelim 25 kilo veren birinin böbreklerinde illa bir problem olur lafına (25 kilo veren birisinin böbrekle ile ilgili sorunu olması gayet normal.)

ben 32 kilo veren biri olarak bunları yazıyorum...

Böbreklerinde en ufak bir problem olmadı!

lecarnetinin zararı işte bu 25 kilo veren kişide yaptığı tahribattır!...

bu son cevabım artık sana laf anlatmakla vakit harcamıyorum... İstediğini istediğin kadar yaz. bu konu kapanmıştır!

Çocuklar gibi mızmızlamak yerine,Bilimsel açıklamasını yapıcaksan buyur tartışalım. Daha ismini bilmediğin şeyleri yazıyorsun ve L-carnitin-böbrek ilişkisinin zerre kadar alakası olmayan şeylerle kurmuşsun..

toz formda ek gıda veya herhangi birşey karaciğere ek yük getirir.. bu normal sindirim enzimlerinin daha fazlası çalışması demektir. Böbrek sorununun teşhisini doktorunmu koydu senmi?

Ben sana ve bunu okuyacak arkadaşlara daha detaylı anlatayım da, hastaneye gelenler sizin torpilli çalışanlara(torpilli diyorum çünkü bu vereceğim bilgiler lisedeki biyoloji kitaplarda mevcuttur),RAPOR yazanlara canını emanet etmesinler..

Carnitin maddesi böbrek karaciğer ve beyinde üretilen tüm memelilerde bulunan aminoasittir. Böbreklerimiz doğal olarak carnitin üretilir ve carnitine yetersizliklerinde (böbrek hastalarında) böbrek carnitine üretemediği için açığı kapatmak için dışardan ek olarak CARNITINE VERILIR.

Anlayacağın dilden konuşmak gerekirse özet:Böbrek hastalarına carnitine verilirken, sen gelmiş buraya carnitin kullandı böbrek hastası oldu diyorsun.

Bu tartışmayı kimin bitirdiği malum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exhell -- 27 Mart 2013; 16:37:44 >

4108 Mesaj
1 Nisan 2013; 21:25:54 

Salonda çok emek veriyorsun ve salondan çıkığ tavuk yemek işlenmesi onun kaslara ulaşması en az 2 saat sürer ve bence kas gelişimini geciktirir. Yani fark görmek için aylarca bekleyebilirsin, sabredebilirsen bunu bir dene. Ancak antreman öncesi ve sonrası kullanırsan emin ol 1 ayda kolunda belirgin bir görüntü olur. ama sadece kol değilde, sırt, göğüs bacak bölgesel kaslarda çok önemli, bir bütün durması gerek. kasımpaşa beyoğlu olmasın sonra

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

358 Mesaj
9 Nisan 2013; 17:21:21 

Antreman sonrasında kas yıkımını önlemek için ilk 30-45 dakika içinde protein alınması gerekiyor. Salondan çıktın 20-30 dakikada evine gittin, güzelce tavuğu hazırladın ya da hazırdı. Yedin, sindirim ve emilim sağlandı yaklaşık 3 saat sürdü. Bu durumda kas yıkımı gerçeklemiş oldu haliyle sen proteini çok geç almış oldun. Abartmadan kullanmak, olumlu etkiye yol açar. Sonuçta al tozu, spor yapma kas çıkacak diye bir olay yok. Toz kas yapar diye bir olayda yok. Emeksiz kas anca sağlam steroid vurmakla olur. Erkekliğinizle şakalaşmayın.

1 Mesaj
9 Nisan 2013; 18:34:36 

quote:

Orijinalden alıntı: zerogamer

Antreman sonrasında kas yıkımını önlemek için ilk 30-45 dakika içinde protein alınması gerekiyor. Salondan çıktın 20-30 dakikada evine gittin, güzelce tavuğu hazırladın ya da hazırdı. Yedin, sindirim ve emilim sağlandı yaklaşık 3 saat sürdü. Bu durumda kas yıkımı gerçeklemiş oldu haliyle sen proteini çok geç almış oldun. Abartmadan kullanmak, olumlu etkiye yol açar. Sonuçta al tozu, spor yapma kas çıkacak diye bir olay yok. Toz kas yapar diye bir olayda yok. Emeksiz kas anca sağlam steroid vurmakla olur. Erkekliğinizle şakalaşmayın.

1.Kaslar uykuda yenilenir/dinlenir.
2.Vücut sabahtan aldığı proretini gece yatıncaya kadar saklar, öyle idrarlada atılmaz fazlası yağa çevilip depolanır.Proteinin vücutta yaklaşık 24 saat kadar kaldığı biliniliyor.
3.Yıkım kelimeside çok doğru değil onun yerine yorulma (laktik asit birikmesi) desek daha doğru olur.
4.Kontrollü bi şekilde protein tozuda steroidde kullanılabilir.

10 Mesaj
11 Nisan 2013; 2:45:46 

kontrollü bir şekilde protein tozu alınabilir, lakin stereoid için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Açıklayarak yazmakta fayda yoksa buradan okuyup "a tamam zararlı değilmiş başlayayım" diyen hiç bir spor geçmişi olmayan veya 1 sene bile dolduramadan stereoide başlayan tipler çıkıyor. Stereoid vucutta gelinen son noktadan sonra (amino asitler, protein tozları gibi supplementlerle) artık daha gelişim gözlenemediği zaman kullanılabilir.

Yukarıda l-carnitine örneğine gelecek olursak, 25kg vermiş bir hasta var ortada, böbreklerinde sorun olması bana direk problemin yeteri kadar su tüketmeden carnitine kullandığını çağrıştırdı. Ayrıca supplementler (protein karbonhidrat aminoasit gibi) spor yapıldıkça ve kullanım miktarı aşılmadıkça vucuda zararlı olmayan yapılardır. Zaten bir ağırlık antremanı veya kardio sırasında aşırı enerji tüketiriz, bu enerjiyi yağsız yoldan olmak normal yiyeceklerle kolay değil. aynı şekilde bu sporda ilerlemiş kişilerde gün boyu yemek yemek gerektirdiğinden ek bir gıda takviyesidir.

Düzensiz bir kahvaltı bile spora yeni başlamış birisi için problemdir, bu problemi protein tozu kullanarak çözemezsiniz. En azından sabahları yulaf ezmesi,süt,muz bal gibi şeyer yiyerek kahvaltıdan önce de bu supplementleri kullanmanız faydalı olacaktır. antreman günleride antremandan 40dk kadar önce alınıp, ağır bir antremanın ardından 5dk kadar içinde almanız da büyük fayda getirecektir.

Bu mesajda bahsedilenler: @Dıgıdık Naşit

5134 Mesaj
11 Nisan 2013; 6:09:44 

Şu an tahminimce 5. ya da 6. kutu protein tozumu kullanıyorum. Pre-workout, creatin, glutamine ve aminoasit kullandığım dönemlerde oldu.

En yoğun supplement kullandığım dönemde kan testirdi yaptırdım. Her şey kusursuz çıktı. Doktor ise creatini tavsiye etmediğini, büyük molekül olduğu için böbrekleri yoracağını söyledi.

Demem odur ki, supplementleriniz kullanın ama örneğin 2 yıl ara vermeden çok uzun süre kullanmayın. Zaman zaman ara verin, organlarınızı dinlendirin ( ben bazı tatillerde ya da çok yoğun sınav döneminde 2-3 hafta supplement almadığım oluyordu spora gidemediğim için o vakit yeterli )

Eğer bir endişe duyarsanız da gidin bir kan testi yaptırın, içiniz rahat olsun.

2063 Mesaj
11 Nisan 2013; 7:53:59 

quote:

Sizin kıytırık merdiven altı salonlarınızdaki ilkokul mezunu hocalar anca orasıyla güler zaten sen de eşlik etseydin keşke.

O ürünün nasıl, nerede, ne şartlarda, içine neler konarak yapıldığını bilmiyorsun.

Karaciğer ve böbreklerin temel görevlerini bilmiyorsun.

Steroid, protein tozu ve amino asit hapları neden zararlıdır bilmiyorsun.

Protein tozunu biliyorsun ama fazla proteinin zararlarını bilmiyorsun.

Umarım bebekleri leylekler getirmiyormuş dendiğinde yanında senin tabirinle g*tüyle gülen olmamıştır. Yoksa sen ona da inanırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackGhosen -- 11 Nisan 2013; 7:54:08 >

1563 Mesaj
11 Nisan 2013; 14:40:16 

quote:

Antreman sonrasında kas yıkımını önlemek için ilk 30-45 dakika içinde protein alınması gerekiyor. Salondan çıktın 20-30 dakikada evine gittin, güzelce tavuğu hazırladın ya da hazırdı. Yedin, sindirim ve emilim sağlandı yaklaşık 3 saat sürdü. Bu durumda kas yıkımı gerçeklemiş oldu

358 Mesaj
11 Nisan 2013; 16:17:53 

Ben öğrendiğimi aktardım, çünkü faydasını görüyorum. Sonuçta yalan veya değil protein kas kütlesinin gelişimini ve seviyesini her türlü arttırıyor.

Bu mesajda bahsedilenler: @ikaya_219 Bu mesaja 1 cevap geldi.

1563 Mesaj
11 Nisan 2013; 16:25:07 

quote:

Ben öğrendiğimi aktardım, çünkü faydasını görüyorum. Sonuçta yalan veya değil protein kas kütlesinin gelişimini ve seviyesini her türlü arttırıyor.

Faydasını göremezsin demiyorum ama öyle söylendiği gibi de kaslar hemen yıkıma başlamıyor

358 Mesaj
11 Nisan 2013; 16:33:02 

Benim bu alanda akademik bir eğitimim yok bu yüzden ben bilemem. O videodaki arkadaşın bir akademik eğitimi var mı onuda bilemem. Ben toz kullanmaya doktorla konuşup başladım. Kas yıkımı olayınıda salonun türkiye şampiyonu vg'ci hocası söyledi. Sonuçta kullanacaktım, antreman sonrası iç- akşam yatarken süt ile iç dedi.

Bu mesajda bahsedilenler: @ikaya_219 Bu mesaja 1 cevap geldi.

2206 Mesaj
11 Nisan 2013; 16:59:09 

quote:

Orijinalden alıntı: ikaya_219

Faydasını göremezsin demiyorum ama öyle söylendiği gibi de kaslar hemen yıkıma başlamıyor

Arkadas haklı. Kas yıkımı streoid kullanmıyorsanız öyle kolay olacak bir durum değil hatta cok cok zor bir durum. O kadar hassas olsaydı kas yıkımı inanın bana orta halli disiplin ile o vücudu elde edenler (yeri geldimi bende dahil ) hiç birşey elde edemezdi.

1563 Mesaj
11 Nisan 2013; 17:03:19 

quote:

Benim bu alanda akademik bir eğitimim yok bu yüzden ben bilemem. O videodaki arkadaşın bir akademik eğitimi var mı onuda bilemem. Ben toz kullanmaya doktorla konuşup başladım. Kas yıkımı olayınıda salonun türkiye şampiyonu vg'ci hocası söyledi. Sonuçta kullanacaktım, antreman sonrası iç- akşam yatarken süt ile iç dedi.

İç güzel kardeşim içme demiyoruz ki biz de içiyoruz sen sadece kasların yıkıma geçme işini hafife alma

Ha bu arada doktor neden önerdi ve bir rapor falan alabilirsen bu konuda yurtdışından supplement getirtebilirsin diye biliyorum ben ???

1420 Mesaj
11 Nisan 2013; 17:08:59 

quote:

Orijinalden alıntı: TheGu4rdian

Arkadas haklı. Kas yıkımı streoid kullanmıyorsanız öyle kolay olacak bir durum değil hatta cok cok zor bir durum. O kadar hassas olsaydı kas yıkımı inanın bana orta halli disiplin ile o vücudu elde edenler (yeri geldimi bende dahil ) hiç birşey elde edemezdi.

Asıl steroid kullananlarda kas yıkımı olmuyor benim bildiğim.

2206 Mesaj
11 Nisan 2013; 17:16:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Executor06

Asıl steroid kullananlarda kas yıkımı olmuyor benim bildiğim.

Streoidin çeşitleri var katabolizm 0 a indirdiği doğru fakat işin diğer kısmı streoid kullananlar full disiplinli şekilde vücutlarına titriyorlar. Sebebide vücudun işte o zaman hassaslaştığı için iyi bakarsan süper verim alırsın iyi bakamazsan geçiçi verim alırsın kullanmayıda bıraktığında sönersin eski kullanmadan öncekine oranla dahada bi düşüş yaşarsın işte kas kaybı budur.

1420 Mesaj
11 Nisan 2013; 18:22:33 

quote:

Streoidin çeşitleri var katabolizm 0 a indirdiği doğru fakat işin diğer kısmı streoid kullananlar full disiplinli şekilde vücutlarına titriyorlar. Sebebide vücudun işte o zaman hassaslaştığı için iyi bakarsan süper verim alırsın iyi bakamazsan geçiçi verim alırsın kullanmayıda bıraktığında sönersin eski kullanmadan öncekine oranla dahada bi düşüş yaşarsın işte kas kaybı budur.

"Kas yıkımı steroid kullanmıyorsanız öyle kolay olacak bir durum değil." Demişsin, bence tam tersi olduğunu söylüyorum. Steroidi bırakınca kas kaybetmek falan çok farklı yerlere gitmişsin.

2206 Mesaj
11 Nisan 2013; 18:28:38 

quote:

Orijinalden alıntı: Executor06

"Kas yıkımı steroid kullanmıyorsanız öyle kolay olacak bir durum değil." Demişsin, bence tam tersi olduğunu söylüyorum. Steroidi bırakınca kas kaybetmek falan çok farklı yerlere gitmişsin.

Geniş açıdan ele aldım. Doğal olarak kas yıkımı 1 2 disiplinsizlikle olacak iş değil ben bunu hala savunuyorum.İnsanları korkutmanın manası yok. Hatta ve hatta şunuda ekliyorum şahitimde bir kaç kişide doğal olarak 5 - 6 yıl bu sporu yapın güzel vücut elde edin sporu bırakın 1-2 yıl , beslenme düzeniniz iyiyse şayet yağlanmıyorsanız vücudunuzdan gözle görülür birşey kaybetmezsiniz.

1420 Mesaj
11 Nisan 2013; 18:42:00 

quote:

Geniş açıdan ele aldım. Doğal olarak kas yıkımı 1 2 disiplinsizlikle olacak iş değil ben bunu hala savunuyorum.İnsanları korkutmanın manası yok. Hatta ve hatta şunuda ekliyorum şahitimde bir kaç kişide doğal olarak 5 - 6 yıl bu sporu yapın güzel vücut elde edin sporu bırakın 1-2 yıl , beslenme düzeniniz iyiyse şayet yağlanmıyorsanız vücudunuzdan gözle görülür birşey kaybetmezsiniz.

Şimdi hocam benim burada meselem o değil, beni anlamadın. Steroid kullanan birine göre doğal birinin kas kaybetme ihtimalinin daha az olduğu şeklindeki açıklamana katılmadığımı söyledim sadece. İşin orasına birşey demedim. O adamlar deli gibi diyet - antrenman yapıp bu kürlerle hiç kas kaybetmiyolar. Doğal bir sporcu içinse aynı şartlarda aynı şey söz konusu olamaz. Şimdi anlaşılmazlığı kaldırdık galiba

2206 Mesaj
11 Nisan 2013; 18:48:08 

Hahah rica ederim hocam benim amacımda tartışmak değil . Ben 3 yıldır süreki deneme yanılma yöntemi ile diyetler , antreman şekilleri uyguladığım için bu benim görüşüm ve bir kaç saygı duyacağım insanın görüşü. Zaten aynı şeyi söylüyoruz sadece farklı şekillerde. Bende streoidin 0 kas kaybına yol actığını biliyorum fakat benim genelleme yaptığım aynı disiplinde doğal bi vücut geliştirmeci ile stereoid kullanan bir vücut geliştirmecinin genellemesini yapıyorum.Zaten bunu hep derler steroid kullanıyorsan kat kat daha iyi beslenip antreman disiplinini sağlamalısın. Ama orta hali biz öğrencilerin yaptığı disiplin ile doğal bir sporcuya oran ile daha riskli kas kaybı oluşması.
Yani bi balonu ele alalım (steroid kullanan sporcu) birde sert bir futbol topunu ( doğal sporcu) Şişirdinmi balon daha cabuk şişer fakat şişirmeyi bırakırsan yada yavaşlatırsan futbol topuna oranla daha cabuk söner. Anlatmak istediğimi umarım anlamışsındır. Bendede hata var türkçem bozuk hehehe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheGu4rdian -- 11 Nisan 2013; 18:48:41 >

1420 Mesaj
11 Nisan 2013; 19:14:26 

Yok, estağfurullah ben de tartışmak için yazmıyorum, maksat fikir alışverişi. Aslında onların bizden daha şiddetli çalışıp kat kat fazla beslenmesi o kürlerin onlara verdiği sınır aşımına dayanıyor. Yani ben ne kadar kendimi parçalarsam parçalayayım kas belli bir oranda gelişecek, vücut öğün başı bilmem kaç gram proteini hazmedecek. Ama onlarda 2-3 katına çıkınca haliyle 2-3 kat fazla yıkım yapıp ( burada yıkımdan kastım antrenman sırasında kasları yıpratma :) ) 2-3 kat fazla besleniyorlar. Ama dediğin gibi kürü bırakınca da fıssss gidiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Executor06 -- 11 Nisan 2013; 19:15:32 >

Bu mesajda bahsedilenler: @TheGu4rdian

2206 Mesaj
11 Nisan 2013; 19:32:10 

İşte bu ! o zaman bir resim ile bu konuyu dahada meşgul etmeden kapatıyorum hehehe
0

320 Mesaj
18 Nisan 2013; 15:18:40 

quote:

İşte bu ! o zaman bir resim ile bu konuyu dahada meşgul etmeden kapatıyorum hehehe
0

Fotoğraf sana mı ait tam istediğim vücut diyebilirim, 6 aydır yapıyorum senin vücuda daha epey var gibi.
Ek gıda neler kullandın bugün whey protein almayı düşünüyorumda

"İster kral, ister köylü olsun, dünyada en mutlu insan evinde huzur olandır. "
''Para herşeyi yapar diyen adam, para için her şeyi yapan adamdır. ''
"Dünü geçmiş yapan yaşanmış olmasıdır.Yarını gelecek yapan hayallerimizdir.Bugünün önemi ise dün yaşadıklarımızdan çıkardığımız tecrübelerle,yarına yani hayallerimize ulaşmak için vereceğimiz mücadelenin başlangıcıdır.O gün de bugündür.

473 Mesaj
18 Nisan 2013; 18:22:10 

quote:

0

packleri nasıl dolgunlaştıracaksın ?
bununla ilgili bir calışman var mı ?

lk başta suya kanar gibi kandım , sözlerine inandım herkesin kalpten , çok içten
bu uykumdan uyanmam zaman aldı , uyandım uykusuzluk başladı aniden , aniden
yıllar öğretmenim oldu , gerçek zor okuldu , kaçtım dersten , derslerden
isterdim uyanmak birden , bir kötü kabusdan cidden , aniden , sahiden

12 Mesaj
19 Nisan 2013; 0:53:42 

hala kafam cok karısık protein kullanma konusunda :) baya net de arastırıyorum kimileri zararlı kimileride ayarında kullanıldıgında sorun degıl diyor ,şimdiye kadar hiç almadım alsam mı dıye dusunmeye basladım ,

3945 Mesaj
19 Nisan 2013; 1:05:53 

quote:

Orijinalden alıntı: fatih_ka

hala kafam cok karısık protein kullanma konusunda :) baya net de arastırıyorum kimileri zararlı kimileride ayarında kullanıldıgında sorun degıl diyor ,şimdiye kadar hiç almadım alsam mı dıye dusunmeye basladım ,

korkma hiç canın acımayacak

tadı güzel birşey alırsan antrenman günlerini iple çekeceksin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

TV:samsung 51f5570, MEDIA PLAYER: popcorn hour a-110 wn-100 wd 1 tb caviar green power, himedia q10-II......AMFİ:yamaha rx-v467, bots av-711,HOPARLÖR:dali zensor 1 X4,klipsch rc-62 II center,wharfedale dfs-21,Pioneer SHM-50,KABLO:techlink,ixos....PC:acer as5740g notebook,zyxel P-660HN-F1Z 802.11n kablosuz modem,edifier m3300sf,Creative Gigaworks T3, MOBILE MUSIC : iriver h120 20gb, apple ipod 160gb classic, sandisk sansa clip 8gb, sennheiser cx300,PHONE: dark evo p60, PHOTO: Panasonic Lumix DMC-FH20 14.1MP .... video cant kill radio:)....