Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1927. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19251926192719281929
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    20-25 TL daha verip kendi oda termostatı olan Exacontrol 7R veya Intherm MRL-300 RF tercih edin.
    http://www.n11.com/arama?q=Exacontrol+7R
    http://www.n11.com/arama?q=mrl-300&srt=PRICE_LOW&minp=150
  • Programsiz olanlardan var mi urun yorumlarinda programdan cikmamasi dezavantaj yorumu var. General 150 alsam kotu mu bu marka. 140 a alinabiliyo.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kartal7467 K kullanıcısına yanıt
    General markası yazılımsal olarak kendini hiçbir zaman geliştirmedi, dış görüntüsünü yenileyerek satışlarına devam etti bir nevi aynı yemeği sürekli ısıtıp önümüze koydu, toplamdaki 1 derecelik fark yüzünden konforsuz bir cihazdır asla önermem. Programlı oda termosatı istemiyorsanız programsız olan MRL-200 veya bulabiliyorsanız Salus RT-300 RF alabilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar bir sorum olacak, şuan oturduğum evimi sattım 1 yıldır kullandığım ariston genus evo 24 ff kombi var , şimdi almayı düşündüğüm evde buderus logomax u42 modelinde kombi var sizce ariston la değiştirmelimiyim yoksa buderus dahamı iyidir.(teknoloji bakımından aristonun servisi gayet iyi bizim ilçede-buderusun servisini bilmiyorum.)
  • ibocan_ İ kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Bahsettiğiniz kombi Ariston Genus EVO mu yoksa Ariston Genus Premium EVO mu? Eğer Premium modeli değilse değiştirmeye gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 13 Ekim 2015; 17:10:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Merhaba,
    Bahsettiğiniz kombi Ariston Genus EVO mu yoksa Ariston Genus Premium EVO mu? Eğer Premium modeli değilse değiştirmeye gerek yok.

Yok hocam ariston genus evo 24 ff Premium değil cihaz buderus eski teknoloji gibi geldi biraz değiştirmeme gerek yok yani buderus dahamı iyi diyorsunuz
  • ibocan_ İ kullanıcısına yanıt
    Buderus eski teknoloji fakat Ariston Genus EVO ile değiştirmeniz size gözle görülür bir avantaj sağlamaz ileride kombi değişim vakti geldiğinde daha yeni teknolojiye sahip (şu an için premix yoğuşmalı) kombiye geçersiniz.
  • havalar soğudu bu tür konular ortaya çıkmaya başladı

faydalı bir konu ilerleyen zamanlarda ihtiyacım olacağından şimdiden okumaya başlasam anca biteririm herhalde.
  • Merhaba arkadaşlar, yeri burası olmayabilir ancak ben elektrikli şofben ile elektrikli termosifon arasında kaldım. Bütçemiz pek yüksek değil. Evde üç kişiyiz. Termosifon mu şofben mi almak mantıklı olur ? Önereceğiniz modeller olursa sevinirim, teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Or_By

havalar soğudu bu tür konular ortaya çıkmaya başladı

faydalı bir konu ilerleyen zamanlarda ihtiyacım olacağından şimdiden okumaya başlasam anca biteririm herhalde.

Sen lazım olunca gel ben sana özet geçerim hocam :)

• THEATTRE35 T kullanıcısına yanıt

Mis valla.
  • hasanemmii kullanıcısına yanıt
    Haha

• quote:

Orijinalden alıntı: THEATTRE35

quote:

Orijinalden alıntı: Or_By

havalar soğudu bu tür konular ortaya çıkmaya başladı

Sen lazım olunca gel ben sana özet geçerim hocam :)

eyvallah saolasın şuan merkezi sistem kaloriferli sistemde olduğumuzdan kafa rahat ne etliye ne sütlüye karışıyoruz ama nasipse bir gün gelecek bu sistemi kullanmaya başlayacağız gibi görünüyor o zaman mesajını alıntılayıp yardımını isteyeceğim

• Zebza hocamiz uzmanidir bu isin onada sorun

• quote:

Orijinalden alıntı: TwiNChiL

Zebza hocamiz uzmanidir bu isin onada sorun

aynen hocam zaten baymak sembolünü görünce bu işin ehlilerinden olduğunu anladım zaten
  • Or_By O kullanıcısına yanıt
    Bekleriz hocam, bilgi paylaşıldıkça artar :)
    Konuyu başlatan Bircan Bey ile banlanmadan önce tanışma şansına sahip olduk çok şükür, kendisinden forum olarak çok şey öğrendik.Keşke o da aramızda olsaydı.

• ugurcan709 kullanıcısına yanıt
    Elbette termosifon, 3 kişiye kadar 60-65 LT 3 kişi üzeri 80 LT kapasiteli alın. Genelde ECA ve Baymak sorunsuzdur.
  • Or_By O kullanıcısına yanıt
    3 yıl öncesine kadar başka değişle kombiye geçiş kararı alınana kadar bende sizin gibi rahattım . O zaman gelen firmalar anlattıklarına güvenmeyip araştırmaya başladım, şimdi iyi ki de araştırmışım diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 14 Ekim 2015; 9:02:35 >
  • SayınZebza .
    Sizi takip ediyorum ve sayenizde hermetik kombi olarak BOSCH HERMETİK KOMBİ LCK CLASS 6000 24 KW sanki bir parça öne çıkıyor gibi geldi bana.
    15 yıllık buderus kombi çok aşırı sıcak su yapmaya başladı ve tesisata zara verdi.. Bu bosch 6000 w buderus u72 ile aynı kombi olduğu söyleniyor.
    bu kombide beni tek endişe eden kısım 2 yıldızlı sıcak su komforu oluşu....iki yıldızlı sıcak su komforuna takılmalı mıyım.....sıcak su ne kadar süre ile musluğa geliyor
    ve en önemlisi banyo da sıcak su ısısı ve sürekliliği nasıl..
    cevap verirseniz sevinirim.... yaşar samancı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Merhaba,

Termostatik vana kesin kullanmalısınız banyo ve koridr hariç diğer tüm peteklere taktırmalısınız, isteğe bağlı olarak oda termostatı da kullanabilirsiniz koridorların bir tanesine takabilirsiniz. Dış hava sensörü şart değildir, kombi kazan sıcaklığını elle düşürmek veya yükseltmek istemiyorum sistem otomatik yapsın diyorsanız kullanabilirsiniz. Plastik vanaları yol yakınken tam geçişli metal ile değiştirin. Termostatik vanalarını Danfoss RA2000 serisi taktırın, oda termostatını ECA Lago FB alın. Dikkatimi çeken 200 m2 kullanım alana 12 metre petek kullanmanız oysaki kabaca 16 metreden aşağı olmaması gerekiyordu.

tam geçişli metal vana setini netten topluca alabileceğimiz yer varmı hocam bildiğiniz?
    Benim ustalar herzamanki gibi plastik getirmiş. bende metal istedim yok şöyle yok böyle plastiğin faziletlerini anlattılar metal küflenirmiş. plastik uzun ömürlüymüş vs vs.
    Ben yinede metal isterim deyince 200 tl fark istediler. Gaz boruları ve mobil sistem yapıldı petekler ve kombi tadilat bitince takılacak. O zamana kadar kendim temin edeyim bari.

• 
Sayfa: önceki 19251926192719281929
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.