Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1921. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19191920192119221923
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Zebza

Yarı (düz) yoğuşmalı GB012'dir, GB042 ise GB072'in alt modelidir.

Aklımda yanlış kalmış hocam o kısım :) Ama GB062 konusunda kesinlikle saçmalamış satıcı.Yeni çıkan kombi nasıl premix olmaz.İnternet olmasa kandıracaklar milleti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TwiNChiL

Gb062 deil u062 varmis guyya uyduruor herhalde

U062 konusunda haklı.Öyle bir model var yanlış hatırlamıyorsam ve yoğuşmasız.
    GB062 yeni model olduğu için belki bilmiyordur.Ya da kıvırmanın yeni yöntemlerini deniyordur :)

• quote:

Orijinalden alıntı: seko11

Sn zebza;
    Bu minimum ısıl güç verisi neden önemlidir ? Bunun gibi önemli olan başka veriler var mıdır ?
    Özellikle ılıman iklimlerde dikkat edilmelidir diye birşey okumuştum ama bulamadım nerde okuduğumu.
    Premixler arasında bu konuda en iyi marka hangisidir ?
    Yardım ve cevaplarınız için sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

En düşük ısıl gücü düşük kombiler genel itibarı ile italyan markaları İmmergas ve Ariston.
    Kombinin minimumda ne kadar enerji harcadığını gösteriyor bu değer.
    İmmergas Victrix 26 2i modeli mesela çalışırken en az 3kw enerji tüketir gaz olarak.Bu da yaklaşık 1.5 m peteği ısıtması için gereken enerjiye denk gelir.
    Ariston'da 2.4 kw var bildiğim en düşük.Bu da minimum 120 cm peteğin ısınması demek.
    Ilıman iklimlerde bu değer o yüzden önemlidir tasarruf açısından.
    Ama eğer evinizde 3m petek devamlı yanacaksa, tüm kış boyunca o zaman minimum değeri 6 kw olan bir kombi de sizin işinizi görür.
    Yazın banyoya sıcak su üretirken minimum ısıl gücü 3 kw olan kombi, 6 kw olan kombiye göre yine avantaj sağlar tabi o da ayrı konu.

Edit: imla hataları düzeltmesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THEATTRE35 -- 8 Ekim 2015; 17:14:31 >
  • TwiNChiL T kullanıcısına yanıt
    Her iki modelde var, GB062 premix yoğuşmalı U062 ise konvansiyonel (yoğuşmasız). Premix yoğuşmalı kombilerin en iyisi GB072 iken, konvansiyonel kombilerin en iyisi U062 oluyor fakat 2000 TL civarı fiyatı var ki insan o fiyata premix yoğuşmalı alıyor .
  • seko11 S kullanıcısına yanıt
    Doğru okumuşsunuz geniş modülasyon aralığı ılman iklime sahip bölgelerde önemlidir, dikkat edilmesi gereken diğer veriler sıcak su konforu, sessizlik ve oda sıcaklığına göre modülasyon özelliğidir.

Premixlerin arasında en geniş modülasyon aralığına Ariston Genus Premium EVO sahiptir (%10-%100) ayrıca en düşük elektrik tüketimine de sahiptir (74W).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 8 Ekim 2015; 17:34:30 >
  • THEATTRE35 T kullanıcısına yanıt
    Yanlış kalmış olabilir insanlık hali . Maalesef bunun gibi ne sattığını bilmeyen çok satıcı var memlekette.
  • THEATTRE35 T kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim bilgiler için.

Bu bilgiler doğrultusunda; Ariston Premium EVO aldım ama sensys+dış sensör alamadım diyelim.

Tüm odalara TRV taktırdım ve kombi mutfakta ise;

sensys kullanmamanın zararı tahmini % kaç olur ?

Oda termostatı kullanmadan Buderus GB062/Bosch 2500w vs Ariston EVO' nun aynı şartlar altında fatura etkisi nasıl olur ?

Ariston' un kablosuz bir termostatı ( kronotermostat) var. piyasa da bulunuyor mu acaba; sensys' e göre dezavantajı nedir?
    Yada kablosuz başka marka termostat takıp servis durumunda çıkartılsa anlaşılır mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seko11 -- 8 Ekim 2015; 18:08:30 >
  • Buderus manisada uretiliyor ama tek servisi var bosch da o sekilde bana verilen fiyat soyle
    Buderus gb062
    Rc10 termostat
    Dolap
    Monyaj ve iscilik
    Toplam 2650 tl fiyat aldm 9 taksitle sizce nasil?

• quote:

Orijinalden alıntı: seko11

Teşekkür ederim bilgiler için.

Bu bilgiler doğrultusunda; Ariston Premium EVO aldım ama sensys+dış sensör alamadım diyelim.

Tüm odalara TRV taktırdım ve kombi mutfakta ise;

sensys kullanmamanın zararı tahmini % kaç olur ?

Oda termostatı kullanmadan Buderus GB062/Bosch 2500w vs Ariston EVO' nun aynı şartlar altında fatura etkisi nasıl olur ?

Ariston' un kablosuz bir termostatı ( kronotermostat) var. piyasa da bulunuyor mu acaba; sensys' e göre dezavantajı nedir?
    Yada kablosuz başka marka termostat takıp servis durumunda çıkartılsa anlaşılır mı ?

Başka termostat alıp kullanıp servis gelmeden güzelce sökerseniz muhtemelen anlaşılmaz ama Ariston başka termostatları destekliyor mu bi bilgim yok o konuda.Şahsen en beğendiğim oda termostatı Siemens Rev24.Ama Ariston'un termostatları da çok detaylıdır.
    Kombi konularına gelince işin aslı çok anlamlı farklar olmaz diye düşünüyorum markalar arasında.
    Faturaya en çok etkiden etmenler;
    1)Yalıtım
    2)Tesisat
    3)Tasarruf elemanları (Termostatik vana ve oda termostatı.
    4)Kombi marka ve modeli.(Premix yoğuşmalı olduktan sonra birçoğu yaklaşık olarak benzer tüketimler sergiler)

Ek olarak ben dış sensör konusunda pek olumlu düşünmüyorum, dış ortam sensörünü uygun konumlandırmak zor bir iştir, yanlış yere konursa tasarruftan ziyade zarar da olabilir.Mesela çok soğuk bir cepheye konulması, kombinin yüksek kazan sıcaklığında çalışması anlamına gelir.Uygun sıcaklığı kişinin kendisi deneyerek tespit edip ayarlarsa daha uygun olur kanaatindeyim.Daha çok konfor amaçlı birşey dış ortam sensörü.Yaşlılar ve kombiyi ayarlamayı bilmeyenler için mesela çok ideal olabilir.Ya da uğraşmak istemeyenler için.

Kombi markası olarak ilinizde servis kalitesi iyi olanı, memnuniyet oranı yüksek modeli tercih edin.Minimum ısıl değer çok da farketmez faturada.Ama minimum ısıl gücü çok çok yüksek bi modeli de almayın tabiki.

Ekleme: Zaten termostatik vana kullanarak, özellikle kombiyi mutfağa koyarak, premix yoğuşmalı kombi alarak yeterince çok şey yapmış olursunuz.Oda termostatından kaybınız max %5 olabilir ki o da eğer uygun odaya konulursa.Yanlış konum tüketimi arttıra da bilir ama konfor garanti tabi o ayrı :)
    Kombinin altını metal ve tam geçişli malzemeler ile bağlamak inanın hem %5'ten daha fazla fayda sağlar hem de kombi arıza ihtimalini azaltmış olursunuz.Oda termostatı sonradan da alınır gerekirse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THEATTRE35 -- 8 Ekim 2015; 19:10:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TwiNChiL

Buderus manisada uretiliyor ama tek servisi var bosch da o sekilde bana verilen fiyat soyle
    Buderus gb062
    Rc10 termostat
    Dolap
    Monyaj ve iscilik
    Toplam 2650 tl fiyat aldm 9 taksitle sizce nasil?

İşini temiz yapan adamlar ise, fiyat bana makul göründü hocam.Yalnız, kombi bağlantı seti metal, mümkünse bakır, filtreler ve vanalar tam geçişli metal olursa çok çok iyi olur.Gerekirse fiyat farkını verin, hatta kendiniz temin edin ama kombinizi bu malzemeler ile bağlatın.Plastik fitre metal ve bağlantıyı tercih etmeyin.Aksi halde Mercedes otomobile en adi kabak lastik takıp yola çıkmış olursunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Yanlış kalmış olabilir insanlık hali . Maalesef bunun gibi ne sattığını bilmeyen çok satıcı var memlekette.

Kesinlikle haklısınız hocam :)

• Onu yarin soleyeyim hocam dijital oda termostati rc10 dedide o boschun deilmiydi? Siz ne onerirsiniz buderusta oda termostati?

Buderus için RC10 hocam.Bosch için olan FR10 olması lazım.

• Malatyada oturuyorum (kışları eskisi kada soğuk değil ama çokta günlük güneşlik bir kışı yok) ev 200 metrekare ve 8 metre küsür petek var, kombi airfel ve sıkıntı yaşıyorum, herşeyden önce çok fazla fatura ödüyorum kışın. Petek az gibi görünüyor , petekleri arttırmam faturayı azaltırmı artırırmı ve kombiyi değiştirmek istiyorum ne önerirsiniz?
  • Vailant

• Lastguardian L kullanıcısına yanıt
    Sıkıntınızın sebebi soğuk memlekette yaşamanıza rağmen peteklerinizin çok az olması.Petek boyunu arttırmadan hangi kombiyi alırsanız alın çok fatura ödersiniz.
    Evinizin cephesi, yalıtım durumu ve oda oda metrekarelerini yazarsanız, size arkadaşlar daha iyi yardımcı olurlar.Öncelikle petek metrajı meselesini halletmek lazım.

• http://www.dogalgazmarket.com/BUDERUS-RC150-ODA-KUMANDASI_UD381
    Hocam bu urun gb062 ile kullabilabilirmi?Rc10 a fiyati yakin olursa farki ne olur?

Fiyat uygun umarım işçilikte güzeldir. Bağlantı setini tam geçişli metal talep edin gerekirse fiyat farkı verin, komple set bulamıyorlarsa en azından vana ve filtreler metal olmalı.
    RC150 RC300 ile beraber Buderus oda termostatları gamına yeni giren bir ürün, GB062 uyumluluğu konusunda bir bilgi olmamasına karşın uyumludur diye düşünüyorum. Müşteri hizmetlerini arayıp sorgulayın olumlu cevap alırsanız RC150 tercih edin zira RC10'dan daha gelişmiş haftalık programlama özelliğine sahip bir oda termostadıdır.
  • Lastguardian L kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Petek boyları kesinlikle yetersiz büyütmeniz gerekiyor. Petekleri artırmanız faturayı fazla etkilemez eğer etkileseydi ben komşularıma göre 2 katı civarı ödemem gerekirdi oysaki durum neredeyse tersine. Petek boyu ne eksik ne de fazla olmalı daha detaylı değerlendirme yapabilmek adına binanın yalıtım durumunu, her odanın net metrekaresini ve o odanın petek boyunu ve kombinin model ve kapasitesini yazar mısınız.
  • 
Sayfa: önceki 19191920192119221923
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.