Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1909. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19071908190919101911
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sakarya'da oturanlar için Airfel Digifel Premix ilk seçim olmalı en büyük avantajınız merkezi servis hizmet vermesidir. Dubleks evlerde termostatik vana olmazsa olmazdır, koridor ve banyo hariç diğer tüm peteklere taktırın, Danfoss RA2000 serisi ilk tercihiniz olsun ayar olarak 3-4 (20°C - 23°C) arası kademede kullanın.
  • Sayın Zebza merhaba

istanbulda 3+1 110 metrekare brüt, yaklaşık 90 metrekare net, ısı yalıtımlı 1. kat yeni binada daire satın aldım.
    Petek boylarını ölçmedim ama her odada 1, salonda 2 tane petek bulunmaktadır.
    bütün odalar orta hole açılmakta olup koridor olmadığından hole petek takılmamıştır.
    Kombi mutfak dışında balkona takılacaktır.
    tavsiyelerinizi bekliyorum.
  • ugur648 U kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Bütçe durumunuza göre aşağıdaki premix yoğuşmalı kombilerin arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Ariston Genus Premium EVO
    Baymak Falke Condenae / DUO TEC (Pendik civarında oturuyorsanız ana servis hizmet vereceğinden ilk seçiminiz olabilir)
    Demirdöküm Nitromix
    ECA Confeo Premix
    Alpha (İmmergas) ECO 28 (Koşulsuz 7 yıl garantili artı oda termostatı hediyeli http://www.istanbulbilisim.com.tr/alpha-eco-28-yogusmali-kombi-fiyati,141882.html)

Kullanılacak olan kombi bağlantı seti tam geçişli (iç çapı geniş) metal olsun, komple set bulamıyorlarsa en azından vana ve filtreler metal olmalı plastik kabul etmeyin. Kombi balkonda olacağından kaliteli muhafazalı dolap içine monte edilmeli ve açıkta kalmayacak şeklinde tüm borulara izolasyon yapılmalı.

• evet pendik civarında oturuyorum.

Bosch yada Buderus grubu kombileri neden tavsiye etmediniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugur648 -- 6 Eylül 2015; 20:27:19 >
  • ugur648 U kullanıcısına yanıt
    Gözümden kaçmış kusura bakmayın, Bosch Condens 2500W veya Buderus GB062 de alabilirsiniz. Eğer bütçe sıkıntınız yoksa Buderus GB072 en iyisidir.
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    Toplam kullanım alanı 160 metrekare 4+1 yeni bina
    10 metre petek var. koridora petek konmuş ama mutfağa petek konmamış.
    Ev 3 cepheli, dıştan yalıtımlı ancak 1. kattayız ve bizim dairenin altı otopark yapılmış yani açık.
    Müteahhit bu açık kısma yalıtım yapıldığını söylüyor ama biz kışın ısınma sıkıntısı çekmekten korkuyoruz.
    Kombi mutfağa takılacak. Peteklerin vanaları alttan-(giriş ve çıkış vanaları)

Hangi kombiyi tercih etmeliyiz.?
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    yazmayı unutmuşum...
    yer Ankara
  • Kombi uzmanları arkadaşlar, Ankara'da 130 m2 3 oda 1 salon ev için hangi kombiyi önerirsiniz. 2002 model Bosch Euromaxx hermatik kombi kullanıyorum, kart arızasını yaptırmama rağmen ayar tutmuyor, sanırım cihaz çöp...

Fiyatı 3.000 TL'yi geçmeyen önerilerinizi bekliyorum, teşekkür ederim.

Bir de ben evdeki kombiyi söktürüp yeni kombi aldığım zaman tekrar proje çizdirmeme gerek var mı?
  • osmaniyede 190metrekare 4+1 ev aldım yaklaşım 14 16 metre civarı petek boyum var ev güneş görüyor 8 katlı binanın 6. katı ne önerirsiniz kombi olarak

demiştim arkadaş Genus Premium Evo Yoğuşmalı Kombi (30100kcal/h) 35kw önermiş ben açıkcası baymak duotec 33kw almayı düşünüyordum bu konuda siz ne dersiniz
  • aysedeniz kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Ankara sert iklime sahip olduğundan 160 m2 eve 10 metre petek yetersiz gözüküyor. Odaların net m2'sini, yönünü ve petek boylarını yazar mısınız.
  • bartu981 B kullanıcısına yanıt
    Eski kombi ile kış boyunca 55°C ve altında kazan sıcaklığı ile ısınabildiyseniz premix yoğuşmalı kombi harici bir şey tercih etmeyin. Kocaeli ve İstanbul'da bir hermetikten herhangi başka bir hermetiğe geçişte proje gerekmiyor kombi değişim formu yeterli oluyor fakat Ankara'da daha farklı olabilir müşteri hizmetlerini arayıp bilgi alabilirsiniz. Bosch servisinden memnun kaldıysanız Bosch Condens 2500W tercih edebilirsiniz.
  • rachy R kullanıcısına yanıt
    Her iki kombi de sorunsuzdur gönlünüzdeki cihazı alabilirsiniz, yine de karar vermeden önce bölgenizdeki servisleri araştırıp servisi iyi olan kombiyi tercih edin.
  • merhaba arkadaşlar. çok büyük bir problemim var. yardımcı olursanız sevinirim.

evim 110 m2 net 170 m2 brüt alana sahip. 12 katlı binanın 9. katı. camlar çift cam ve yalıtım var dış cephede. 6.4mt petek ayrıca havlupan çıkıyor. adanada yaşıyorum. kombi yoğuşmalı mı olsa daha iyi hermetik mi.? yoğuşmalıya vereceğim fazla para faturada kendini amorti eder mi.? marka olarak buderus gb072 yada gb062 viessman witodens 100 26.kw veya vaillant 236/3 fiyatları var elimde. sizin tavsiyeniz hangisi.?

özel mesaj cevap atarsanız sevinirim
  • Bilgi için teşekkür ederim, Bosch servisi benden uzak dursun, kombi fiyatına servis veriyorlar neredeyse, detaylara değinmeyeyim...

Mümkünse marka model tavsiyesi alabilir miyim sizden?
  • 01eg01 0 kullanıcısına yanıt
    6,4 metre petek Adana gibi iliman yerde net 110 m2 evi 50 55 derecede isitabilir.yalitimda varmis zaten.
    yogusmali kombi tercih edebilirsiniz.
    ama sorunuza daha uzman arkadaslar cevap vereceklerdir.Sizde emin olmak isterseniz bir muhendisten yardim alip evinizin isi ihtiyacini ogrenip ona gore hareket edebilirsiniz.
    yeni evleri genelde mutahitler fazla para gitmesin diye petek boylarini kisa takabiliyorlar.yani hermetik kombilere uygun yapiyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Sakarya'da oturanlar için Airfel Digifel Premix ilk seçim olmalı en büyük avantajınız merkezi servis hizmet vermesidir. Dubleks evlerde termostatik vana olmazsa olmazdır, koridor ve banyo hariç diğer tüm peteklere taktırın, Danfoss RA2000 serisi ilk tercihiniz olsun ayar olarak 3-4 (20°C - 23°C) arası kademede kullanın.

Teşekkürler ilginiz için buderus GB062 modeline aklım daha fazla yattı 2200 tl kombi 6 adet danfos gazlı termostatik vana tanesi 55 tl den 330 tl montajı içinde 175 tl istediler fiyat uygun mudur?internette aynı kombi 1950 tl oradan alıp bağlatsam nasıl olur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba evimiz 120metrekarem dogalgaza geciyoruz. Görüştüğümüz firma viessman, ariston ve immergaz kombileri takiyormus. Immergaz yakitta tasarruflu dedi. Sizin eve yeterli olur dedi. Immergaz kombi hakkinda olumsuz yorumlar cok. Zira viessman ve ariston hakkindada olumsuz yorumlar çok. Kararsiz kaldık uzman yardımına ihtiyacimiz var yardimci olursaniz sevinirim....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • takip

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 01eg01 0 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Petek boyları muhtemelen kombinin 70/90°C rejiminde çalışacak şeklinde hesaplanmıştır maalesef müteahhitlerin öyle işine geliyor, yinede Adana'da kışlar sıcak geçtiğinden özellikle mevsim geçişlerde yoğuşma veriminden yararlanırsınız bir de premix özelliğine bağlı olarak yapacağınız tasarrufu hesap edersek hala yoğuşmalı kombi almanız daha caziptir. İmkanınız varsa daha uygun olan Ariston Genus Premium EVO'yu alınız, yukarıda yazdığınız kombilerin en iyisi Buderus GB072'dir fakat fiyatı yüksektir Manisa'da üretilen Buderus GB062 diğer tercihiniz olabilir.
  • bartu981 B kullanıcısına yanıt
    7 yıl koşulsuz garantili ve modülasyonlu oda termostatı hediyeli Alpha (İmmergas) ECO 28 alabilirsiniz.

http://www.istanbulbilisim.com.tr/alpha-eco-28-yogusmali-kombi-fiyati,141882.html

http://www.alpha-innovation.com.tr/alpha_kombi-kopya.html

Diğer tercihler:

Baymak Falke Condense / DUO TEC
    Demirdöküm Nitromix
    ECA Confeo Premix (Biraz uğultulu çalışıyor hassas kulaklarınız varsa rahatsız edebilir)

• 
Sayfa: önceki 19071908190919101911
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.