Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1900. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18981899190019011902
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tekrar merhaba arkadaşlar. Bu forumdaki yorumlar ve tavsiye üzerine Demirdöküm nitromix kombi almaya karar verdim. Yetkili satıcıyı çağırıp fiyat da aldım ancak hala bir kaç sorum var . Gelen satıcıya Yoğuşma suyunun direk yağmur giderine bağlanmaması gerektiğini söyledim . O da nötralizasyon sifonu diye bir cihazın takılarak bu sorunun çözülüyor olduğunu söyledi . Bu şekilde sorun Çözülüyor mu ? İkinci bir sorum da evim 100-110 metre kare arasında petek boyum da 7,75 m (Havlupan dahil.) Yoğuşmalı bir kombi için minimum petek boyu var mıdır, yoksa bu petek boyu yeterli midir ? Cevaplayan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.
  • slm üstadlar İstanbul/fatihte 5.kat 3 cephesi açık kremit çatılı 70m2 eski bir dairem var ısı yalıtımı adına hiçbirşey yok salonda 2 petek oturma odasında 1 petek yatak odasında 1 petek mutfakta 1 petek ve banyoda havluluk olmak üzere 6 petek var, malum yazları çok sıcak kışlarıda çok soğuk oluyor eşimle birlikte çalıştığımız için akşamları klima ile idare ediyorduk fakat artık çocuğumuz var ve eski baymak main24 fi kombimi;

sabit sıcak su verememe (not olarak zaman zaman suyun basıncı ile ilgili problemler yaşıyoruz bazen tazyikli gelirken bazı zamanlar ise az geliyor)
    banyoda bize işkence çektirmesi sürekli bir soğuk bir sıcak ayar yaptırma çilesi sürekli tekrar kapatıp açtırma kaynar suya maruz kalma
    kışın evi isıtırken verim alamama çok sesli çalışma ve son zamanlarda sürekli ateşleme hatası yüzünden değişitrimek istiyorum kombi yaklaşık 7-8 yıllık

evin özelliklerine göre bana tavsiye edebileceğiniz 1500 tl ye kadar kombi hangisi olur bu fiyatın altı daha makbule geçer
    dediğim sıkıntıları yaşamayacağım sessiz çalışan ekonomik ısıtan, sanırım bu m2 ye yoğuşmalı kombi çok gerekli değil

ECA CONFEO PLUS 24 HM Hermetik Kombi ? sabit sıcak su ile ilgili sıkıntılarının olduğunu duydum fakat kuzenim daha büyük m2 de bu kombiyi kullanıyor ve sıkıntı yaşamamış
    bir yandanda BUDERUS var aklımda pek anlamam açıkçası bu işlerden o yüzden iyi bir tavsiye istiyorum uzun yıllar sıkıntısız kullanılacak evin durumuna göre en uygun kombi hangisi olur özellikle sıcak suyun dalgalanamları ile ilgili problemi yaşamak istemiyorum, oda termostatı veye petekler ile ilgilide tavsiyeniz olursa onlarıda değerlendirmek isterim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K@FKASYALI -- 12 Ağustos 2015; 13:39:40 >

• freeboyy kullanıcısına yanıt
    Mutfak, salon ve salonun yanındaki odalara termostatik vana taktırın. Bosch Condens 2500W, ECA Confeo Premix veya DD Nitromix arasında seçim yaparken bölgenizdeki servislerin kalitesini göz önünde bulundurun.
  • SebastianTR S kullanıcısına yanıt
    Dış Hava sensörü dış ortamın sıcaklığını algılayarak kombinin optimum sistem çıkış suyu sıcaklığının, dış ortam sıcaklığındaki artışa veya azalışa bağlı olarak otomatik şekilde arttırılmasına veya azaltılmasına imkan tanır, böylece kombinin çok düşük veya çok yüksek kazan sıcaklıklarda çalışmasının önüne geçilmiş olur.
  • Kılıçhakan K kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Nötralizasyon sifonu takarak açık gidere verebilirsiniz deniyor fakat ne kadar sağlıklı orası meçhul. Evinizde yalıtım varsa ve yumuşak iklime sahip bir ilde yaşıyorsanız petek boyu yeterli.
  • K@FKASYALI kullanıcısına yanıt
    Bütçenize uygun 7 yıl koşulsuz garantili Alpha CB 24 TF alabilirsiniz.
    http://www.alpha-innovation.com.tr/alpha_kombi.html
  • Zebza Demirdöküm firmasının iki ayrı satıcısına sordum ikisi de Nötralizasyon sifonunun sorunu çözeceğini söylediler. Ankara'da yaşıyorum. Evim ara katta ve yalıtım var. Yeterli midir petek boyu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Bütçenize uygun 7 yıl koşulsuz garantili Alpha CB 24 TF alabilirsiniz.
    http://www.alpha-innovation.com.tr/alpha_kombi.html

markayı ilk defa duyuyorum bu aslında daha bilindik markalar ile işimi çözebilecek bir ürün önerebilirmisiniz mesela benim dediğim eca veya buderusun bana uygun bir modeli bu gibi markalardada sanırım belirli bir ücret karşılığı garanti uzatma var

markayı ilk defa duyuyorum bu aslında daha bilindik markalar ile işimi çözebilecek bir ürün önerebilirmisiniz mesela benim dediğim eca veya buderusun bana uygun bir modeli bu gibi markalardada sanırım belirli bir ücret karşılığı garanti uzatma var

• K@FKASYALI kullanıcısına yanıt
    Garantiden ziyade marka sizin için önemliyse Ferroli Diva (Divatech) veya Bosch Class 6000W / Buderus U072 alabilirsiniz.
    100-110 m² net mi brüt mü? Net 100-110 m²'de yetmeyebilir.
  • Tadilat projesi fiyatları hakkında bilgisi olan var mı? 200 TL diyen var 300 TL diyen var
  • Be_Yourself kullanıcısına yanıt
    200 TL'den 500 TL'ye kadar fiyat çıkartabiliyor firmalar standart tarife yok maalesef.
  • quote:

200 TL'den 500 TL'ye kadar fiyat çıkartabiliyor firmalar standart tarife yok maalesef.

Kime ne kaptırırlarsa yani
  • Be_Yourself kullanıcısına yanıt
    Aynen . 3 yıl evvel 150 TL ödemiştim.
  • Zebza az önce ölçüm net alan 80 metre kare. Petek uzunlugu yeterli olur herhalde .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Aynen . 3 yıl evvel 150 TL ödemiştim.

Bende akşam üzeri gittim 200 TL ödedim
    Yeterli olur.
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin önerebileceğiniz bir kombi var mı premix yoğuşmalı ?

Ben ilk başta Classic Condense üzerinde duruyordum fakat 2500W daha yeni ve donanımlı bir ürün sanırım.

Henüz net bi karar veremedim açıkcası.

CC, 2500W, Confeo veya Nitromix p24 arasındayım hala.

Vaillant veya buderus mu tercih etsem acaba?

Sonuçta alınca 8-10 sene kullanılacak, 300-500 fark için değer gibi geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar yeni kombi aldım istanbul avrupa yakası küçükçekmece de ikamet ediyorum. montajı kime yaptırabilirim önerileriniz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeke92 -- 12 Ağustos 2015; 11:32:09 >
  • Herkese merhabalar
    Yogusmalı kombi taktıracaktık fakat 7.5m yeterli olmaz denildi ve hermetik kombi arsyışına girdim. Şu an hangisini önerirsiniz öncelik baymak..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 18981899190019011902
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.