Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1864. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18621863186418651866
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Teknik olarak konuya uzak biri olarak 1+1 lik tesisatı hazır yeni inşa edilmiş 50 m2 daireme kombi almak için ufak bir araştırma yaptım ancak 17.000 lik kombi alternatifi sanırım çok markada yok. Her ne kadar çok ufak bir evde olsa genel olarak bu tip alışverişlerde bakış açım uzun vade kalite ve tasarruf olduğundan ilk inşa yapılanma masrafını biraz daha yükseğe katlanıp tüketimden bakımdan ve tasarruf etmeyi terch ederim. 17.000 veya 20.000 lik cihazlardan kullanıp memnun kalan yada teknik olarak konuya haiz arkadaşlardan marka model önerisi olan varsa çok sevinirim. Vaialanda dahii paraya kıyabiirim ancak döviz yükseldiği için fiyatlarının biraz daha yükseldğini tahmin etmekteyim yardımcı olabilcek arkadaşlar varsa memnun olurum.
    Teşekkürler.
  • cigofigo C kullanıcısına yanıt
    İllaki 17.000 olacak diyorsanız Vaillant Ecotec Plus VUW 236/5-5 alabilirsiniz.
  • Hayır her öneriye açığım sadece alanım dar olduğu için 17.000 de yeterli diye düşündüm ama 20.000 alıcak gibi duruyorum genel olarak demirdöküm ürünlerine sıcak bakıyorum nedenini bilemesem de:) demirdöküm veya diğer markaların güncel ürünleri hakkında görüşleriniz varsa öğrenmek isterim.
    hocam ucuz bir cihaz al geç. vailantın cihazını ben beyenmedim karşı komşumda var. yuksek fatura geliyor ona üstelik. nitromixin gücünüğ ayarlayabilirsinişz 6-20 kv arası.
  • Demirdöküm Sargon Premix PI ile ilgili bilginiz var mı bu da ilgimi çekti dediğiniz gşbş 1500 civarı bi ürün yeterli dye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

Arkadaşlar ortalama 100m2 lik evimiz var. yer: istanbul

evimizin 3 odasında petek kullanıyoruz. salondaki petek yetersiz geldigi için 2 x 160 cm yapmak istiyoruz. diger petekler ise 140+120 cm toplamda 580 cm oluyor.
    havlupan yok.

Evde yalıtım yok. salon güney cepheye bakiyor. yani güneşli havalarda gün boyu güneş görebiliyor.
    Genelde yoguşmali kombi tavsiye edildigini gördüm. yoğuşmalı da olabilir. yeter ki kaliteli, arıza çıkartmayan, sağlam bir kombi istiyoruz.
    Bütçemiz değişkenlik gösterebilir. yani kombinin kalitesine göre bütçemiz artabilir. ancak 1500-2000 liralik kombi bakiyoruz. fiyatta esneklik olabilir.
    Tavsiyelerinizi bekliyorum. teşekkürler.

Edit: yukardaki yazıma ek olarak. Az önce araştırma fırsatım oldu da , yoguşmalı kombiler genelde 24 kw değerlerinden başlıyor. bir sitede de 24 kw = 16 metre panel radyatör karşılıgı vermiş.
    Bizdeki petek toplamı 6 metreye anca ulaşıyor hadi bir ek yaptık 8 metre diyelim. peki bu tarzda yoguşmalı kombi alsak , petek sayısı az olsa cihazda sıkıntı çıkartır mı ?
    veya 6-8 metrelik petek olan evlerde yoguşmalı kombi gereksiz midir ? yoksa alınsa faydası olur mu ?

Senin yerinde olsam petek uzunluğunu 10 mt ye yükseltirdim düşük petek sıcaklığıyla max yoğuşma dan verim alırdım modülasyonlu oda termostadıyla tabi ki... 24kw nın karşılığı aslında 12mt petek boyu dur. 16 mt petekle ısınmadan sorun yaşanır altları ısınmaz peteklerin. pompa performanslı çalışmaz ayrıca 6 metrelik peteklerinizle de sorun yaşamassınız. .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alonsomania35 -- 7 Mart 2015; 19:34:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• cevaplarınız için çok teşekkür ederim.sayın Teknoline2002, ariston evo genus benim gibi bilgisizler için ucuz olması dolayısıyla tabiki daha cazip. performans olarak sözünü ettiğimiz diğer iki kombiye eşdeğer diyebilirmiyiz?

ariston evo

EDİT: sanırım yoğuşmalı genus premium olan bu modeli kastettiniz.. fiyat avantajı yokmuş.. teşekkürler
    http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/ariston-genus-premium-evo-24-ff-yogusmali-kombi-154573123

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çltlbk -- 7 Mart 2015; 20:47:55 >

Demirdöküm Nitromix alabilirsiniz, geniş modülasyon aralığına sahip sorunsuz bir cihazdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alonsomania35

quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

Arkadaşlar ortalama 100m2 lik evimiz var. yer: istanbul

evimizin 3 odasında petek kullanıyoruz. salondaki petek yetersiz geldigi için 2 x 160 cm yapmak istiyoruz. diger petekler ise 140+120 cm toplamda 580 cm oluyor.
    havlupan yok.

Evde yalıtım yok. salon güney cepheye bakiyor. yani güneşli havalarda gün boyu güneş görebiliyor.
    Genelde yoguşmali kombi tavsiye edildigini gördüm. yoğuşmalı da olabilir. yeter ki kaliteli, arıza çıkartmayan, sağlam bir kombi istiyoruz.
    Bütçemiz değişkenlik gösterebilir. yani kombinin kalitesine göre bütçemiz artabilir. ancak 1500-2000 liralik kombi bakiyoruz. fiyatta esneklik olabilir.
    Tavsiyelerinizi bekliyorum. teşekkürler.

Edit: yukardaki yazıma ek olarak. Az önce araştırma fırsatım oldu da , yoguşmalı kombiler genelde 24 kw değerlerinden başlıyor. bir sitede de 24 kw = 16 metre panel radyatör karşılıgı vermiş.
    Bizdeki petek toplamı 6 metreye anca ulaşıyor hadi bir ek yaptık 8 metre diyelim. peki bu tarzda yoguşmalı kombi alsak , petek sayısı az olsa cihazda sıkıntı çıkartır mı ?
    veya 6-8 metrelik petek olan evlerde yoguşmalı kombi gereksiz midir ? yoksa alınsa faydası olur mu ?

Senin yerinde olsam petek uzunluğunu 10 mt ye yükseltirdim düşük petek sıcaklığıyla max yoğuşma dan verim alırdım modülasyonlu oda termostadıyla tabi ki... 24kw nın karşılığı aslında 12mt petek boyu dur. 16 mt petekle ısınmadan sorun yaşanır altları ısınmaz peteklerin. pompa performanslı çalışmaz ayrıca 6 metrelik peteklerinizle de sorun yaşamassınız. .

teşekkürler.

3 tane sorum var

şuanki petekler ilk dogalgazı baglattıgımızda taktirmiştik. 2005-2006 gibi olması lazım. değiştirmek gerekir mi ?

petek boylarının uzun olması mı iyi ? yoksa kısa olması mı iyidir ? yani 1 tane 2 metrelik midir iyi ? yoksa 2 tane 1 metrelik mi ? performans etkisi varmıdır ?

ve son olarak tavsiye ettiginiz petek markası var mı ? ben airfell markasına baktım ?

Gibi...
    http://www.n11.com/airfel-pkkp-6001400-panel-radyator-P18739720

• Arkadaşlar, ben de yeni evime geçme aşamasındayım. Yardımcı olursanız sevinirim.
    Evimin kuzey, doğu ve güney cepheleri açık. Dükkan üstü. Dış cephe yalıtımlı. Alt kattaki dükkan tavanı yalıtımlı. Ancak ben şap altına 2cm 30 danselik yalıtım koydurdum. Bir de laminant altına 5mm yalıtım koydurdum. Evin net kullanım alanı 115m2. 9m petek var. 7m2 lik kuzey yönündeki balkonda da petek yeri var. Cam balkon yapılırsa petek konulabilir. Burası 115m2 dışında. Nasıl bir kombi olmalıyım. Sorduğum ustalar yoğuşmalıya gerek yok diyor. Ama çevrem de hep yoğuşmalı almış. Almışken iyisi olsun diyor.
    Şu anda oturduğum evde 110m2 7m petek ile ara kat Ferroli DOMIcondens F24 kullanıyorum. Çok memnunum. Yine aynı markayı almayı düşünüyorum.
    Bir satıcı Ferroli Domina F24N yoğuşmasız önerdi. Önerilerinizi bekliyorum. Allah'a emanetsiniz.
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
    hocam ara model bu cihaz bana göre. nitromixin malzemesinden çalınmış modeli. bence almayın işçiliksiz bir cihaz. nitromişxle yanyana bariz fark var
  • Selam arkadaşlar.Bende yeni tesisat çektirecem için forumları araştırıyom.Evim müstakil küçük ahşap ev ısıtabilirmiyiz ısıtamazmıyız kararsızım.Kombileri hermetik veya yoğuşmalı diye ayırmışlar hangisini önerirsiniz.Petek toplamı 6 mt olmaz bile kombiyi hermetikmi yoksa yoğuşmalımı alayım.Bana bu kombiyi tavsiye ediyorlar...
    Buderus Logomax U072 24 kw Hermetik Kombi (20640 kcal/h)
  • Teknoline2002 T kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bugün gidip görücem alternatif cihazları özellikle nitromixe bakıcam
  • op_dede O kullanıcısına yanıt
    Artık premix yoğuşmalı kombi tavsiye ediyoruz, U072 yerine Bosch Condens 2500W tercih edebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Artık premix yoğuşmalı kombi tavsiye ediyoruz, U072 yerine Bosch Condens 2500W tercih edebilirsiniz.

Usta cevabın için tşkler.Bugün ful tesisat için araştırıp fiyat aldım.Baymak bayi diyeyim keşfetdi 6mt baymak petek ve U072 ile anahtar teslimi 4300 TL istedi.Bir başka yani Buderus kullanan keşfetdi 10 yıl garantili Çelikpan petek ve U072 ile 3850 TL istedi.Bu fiyatlar arasındaki uçurum şaşkınlık yaratdı.Sizin yorumunuz nedir ve Çelikpan petekler kalite olarak nasıldır
  • op_dede O kullanıcısına yanıt
    Kullanılan malzeme fiyatı değiştirebiliyor, biri oksijen bariyerli kullanır 25mm kalınlığında diğeri düz kompozit 20mm kalınlığında, biri kombi bağlantı setini tam geçişli metal malzemeden yapar diğeri plastik, biri kaliteli vana kullanır diğeri ekonomik dediğimiz beş para etmeyen vanalardan kullanır. O yüzden verilen tekliflerde kullanılacak malzemenin teker teker belirtilmesini isteyin. Petek olarak ta muhakkak Demirdöküm Plus, Airfel veya Vairad isteyin.
  • Doğalgaz tesisatında zamanla değişim yapılabiliyor mu? 2-3 sene önce taktırmıştık ancak montajı yapan ekip boruları dirseklerle acayip birşey yapıp görüntü açısından mahvetmiş.
    Kirişin içinde boru geçmez dediler oysa zamanında oradan havagazı borusu geçiyordu.Montajı yapan elemanlar sağdan soldan toplanmış birşeyden anlamayan estetik nedir bilmeyen adamlar.
  • Indigo I kullanıcısına yanıt
    Doğalgaz borusu ve kombiye dokunmadığınız sürece tesisatta her türlü değişikliği yapabilirsiniz.
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    Hocam buderus gb072 nasil kombidir sizce değer mi o kadar para vermeye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 18621863186418651866
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.