Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1852. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18501851185218531854
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tesekkurler sanada hayirlisi olsun bizim komsularda seninkinden kullaniyomus memnunlar umarim bosch beni pisman etmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayazoglu

Tesekkurler sanada hayirlisi olsun bizim komsularda seninkinden kullaniyomus memnunlar umarim bosch beni pisman etmez

Bosch'un hangi modeli?
    Eğer Classic Condense ve ya yeni çıkan Condense 2500w aldıysanız mennun kalırsınız.

• Valla hatirlamiyom da eve gidincehemen bakarim sagol

• Bu TMMO boş işlerle uğraşmasın gitsinler şu kitapçığı değiştirsinler
    "Isı mühendisliğine göre konfor şartları bakımından bir evin farklı mekanlarının farklı sıcaklıklarda olması gerekir. Bu değerler antre, hol, koridor için 15°C, oturma ve yatak odaları ile mutfaklar için 20°C, banyo için 24°C’dir (Bkz. Makina Mühendisleri Odası Yayınları-Kalorifer Tesisatı Kitabı Yayın No: 352). Evin ısıtma tesisatı projesi bu sıcaklık değerlerine göre yapılır ve buna göre radyatör boyu belirlenir"

15 derece hol mü olur insan odadan dışarı çıkarken üşür hol kanımca hol daha sıcak olsun ki odalar arasında yalıtım yapsın hava perdesi gibi. kim nederse desin konfor sıcaklığı 22-23 tür.

ama tasarruf yapıcam dersen 20 derece. cimrilik veya imkanım yok dersen hadi sıcağı sevmiyorum dersen 18 derece dir kanımca

15 derece sıcaklık mı olur ya
  • Merhaba, vitopend w100 marka kombi sag grup, esanjor. Doldurma pompasi nedeniyle bozuldu. Viessman servisi 540 liraya yapmisti ancak elektrik olmadigi icin sadece olcu cihaziyla test etmisler. Cihaz calismadigi icin tekrar cagirdik simdi de kart arizasi var dediler 450 lira istediler. Simdi iade istedik, parcalari soktuler. Bildigim kadariyla hangi marka olursa olsun yogusmali olmadigi surece tekrar tadilat projesine gerek yok degil mi? Sadec yeni kombi alinip montaj parasi mi erilecek? İgdasa vs.Basvurmaya.gerek var mi? Yeni kombi icin en uygun ne.alinabilir?

• En uygun fiyat/performans 1200 lira civarı yoğuşmalı kombi olarak ne önerirsiniz? Çok acil.

Proterm Leon 24Kw yoğuşmalı kombi nasıldır? Netten 1350 liraya kargo dahil alabiliyorum. Üzerine cihaz değişim + montaj ücreti olarak da 250 liraya toplamda maksimum 1500-1600 liraya yada daha uygun bir kombi önerebilir misiniz?

quote:

Hi-Tech Turbo Eşanjör Sistemi: Alüminyum enjeksiyon turbo eşanjör sistemi ile atık gaz çıkış sıcaklığı düşürülerek yanma sonucu oluşan su buharı sisteme geri kazandırılmakta ve yükse verim elde edilmektedir.
    Hermetik Elektronik Yoğuşmalı Kombi Cihazı
    **** Verim Sınıfı (92/42 CEE)
    % 103'e Varan Yoğuşma Verimi
    Tam Alev Modülasyonu
    Otomatik Tesisat Kapasite Ayarı
    Elektronik Ateşleme Sistemi
    Dijital Arıza Teşhis Sistemi
    35-64 •C Kullanım Suyu Ayarı .30-85 •C veya 30-40•C (Yerden ısıtma) Kalorifer Ayarı
    Tesisat Gidiş ve Dönüş Suyu Sıcaklık Kontrolü
    Sıcak Su Debi ve Sıcaklık Kontrolü 3. Kademeli "Düşük Enerjili" Pompa Kullanımı
    DG & LPG Kullanımı
    Otomatik By-Pass
    Düşük Su Basınçlarında Çalışabilme
    Pompa /3 Yollu Vana Blokaj Koruması
    Donma Koruması
    7 lt. Genleşme Tankı
    Parametrik Servis Ayarı

• quote:

Orijinalden alıntı: TaRanTuLa_MY

En uygun fiyat/performans 1200 lira civarı yoğuşmalı kombi olarak ne önerirsiniz? Çok acil.

Proterm Leon 24Kw yoğuşmalı kombi nasıldır? Netten 1350 liraya kargo dahil alabiliyorum. Üzerine cihaz değişim + montaj ücreti olarak da 250 liraya toplamda maksimum 1500-1600 liraya yada daha uygun bir kombi önerebilir misiniz?

quote:

Hi-Tech Turbo Eşanjör Sistemi: Alüminyum enjeksiyon turbo eşanjör sistemi ile atık gaz çıkış sıcaklığı düşürülerek yanma sonucu oluşan su buharı sisteme geri kazandırılmakta ve yükse verim elde edilmektedir.
    Hermetik Elektronik Yoğuşmalı Kombi Cihazı
    **** Verim Sınıfı (92/42 CEE)
    % 103'e Varan Yoğuşma Verimi
    Tam Alev Modülasyonu
    Otomatik Tesisat Kapasite Ayarı
    Elektronik Ateşleme Sistemi
    Dijital Arıza Teşhis Sistemi
    35-64 •C Kullanım Suyu Ayarı .30-85 •C veya 30-40•C (Yerden ısıtma) Kalorifer Ayarı
    Tesisat Gidiş ve Dönüş Suyu Sıcaklık Kontrolü
    Sıcak Su Debi ve Sıcaklık Kontrolü 3. Kademeli "Düşük Enerjili" Pompa Kullanımı
    DG & LPG Kullanımı
    Otomatik By-Pass
    Düşük Su Basınçlarında Çalışabilme
    Pompa /3 Yollu Vana Blokaj Koruması
    Donma Koruması
    7 lt. Genleşme Tankı
    Parametrik Servis Ayarı

Baymak falke Condense ve airfel Digimix modellerine bakın.İkisi de premix yoğuşmalıdır.

• THEATTRE35 T kullanıcısına yanıt
    Hocam durumu düşününce yoğuşmalıdan vazgeçtik. Evde 2 petek falan yakılıyor, bu aylarda aylık zaten 80-90 lira fatura geliyor. Şuan da daire kiraya verildi, kiracı kullanacak. Kargo dahil 915 liraya "Baymak Falke Fx 24 Fİ Hermetik Kombi (20.640 Kcal/h)" alacağım. 200 lira civarı da montaj + cihaz değişim evrağı tutar sanırım. Yoğuşmalı kombiler, 1650 liradan başlıyor. Montaj vs. 1900 liraya geliyor. Aradaki fark çok fazla olduğu için daha mantıklı görünüyor. Bilen arkadaşların cihaz hakkındaki yorumlarını bekliyorum, yorumlar normal gibi, acil sipariş vermem gerekiyor. Evde Kiracı olduğu için bekleyecek durum yok.
  • Masraf etmek istemiyorsanız Ferroli Domiproject alın, memnun kalırsınız.
  • Kiracı kullanacaksa, bütçe elvermiyorsa bişey diyemem hocam.İmmergas eolo star kullanan bir arkadaş mennundu ama yoğuşmasız olanları çok da incelemedim.Hayırlısı olsun.

• merhaba,

peteklere reglaj ayarı nasıl yapılıyor ? birde petekde hava olup olmadıgını nasıl anlarız? bilen arkadaşlar cevap verirse sevinirim....
  • Merhabalar...

Bursa'da bir haftadır süren aramamız sonucu ,bir daire almaya karar verdik. Hanımın tayini, emlakçılarla uğraşmak, kazık yeme korkusu, para ve kredi... Yani fazla vaktim yok.

Durum şu: Dünya kadar para istenen bu sıfır evde ne kombi var, ne de ankastre seti. Yerden ısıtma, 95m2 kapalı net alan var. Yoğuşmalı mı yoksa normal kombi mi almak daha mantıklıdır?

Satın alacağımız her ürün için forumu kullanıyoruz.. Bunun sonucunda bazen gereksiz özelliklere sahip cihazlara fazladan para vermiş oluyoruz.

Marka ve model tavsiyelerinizi bekliyorum. Diğer dikkat etmem gerekenleri de belirtirseniz sevinirim.

Sırada ankastre işi var...Bıktım yemin ederim.

• impreza_35 İ kullanıcısına yanıt
    Hava olan peteğin, hava olan kısımları ısınmaz, ordan anlarsınız.Peteklerin havasını almak için üst köşelerinde bir Vida olur, onu yavaşça çevirdiğinizde hava çıkar, su gelene kadar bekleyip, su geldikten sonra tekrar sıkmak sureti ile havasını almış olursunuz.

Reglaj ayarı öncelikle söylemek gerekirse, termostatik vana takılı peteklere yapılmaz.Onların alt vanaları tam açılır.
    Normal vanalı petekler ise kombiye yakın olandan başlayarak ayar yapılır.İlk petek çeyrek tur kadar, sonraki yarım tur şeklinde son peteğe kadar gidilir son petek tam açılır.Az ısınan petek olursa, alt vanası biraz daha açılabilir.

Mobil sistemde buna ihtiyaç duyulmaz, hepsini tam açmak işinizi görür.
    Peteklerin tespih tanesi gibi dizildiği ve sırayla ısındığı tesisat tiplerinde, homojen ısınma için gereklidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: bende345

Merhabalar...

Bursa'da bir haftadır süren aramamız sonucu ,bir daire almaya karar verdik. Hanımın tayini, emlakçılarla uğraşmak, kazık yeme korkusu, para ve kredi... Yani fazla vaktim yok.

Durum şu: Dünya kadar para istenen bu sıfır evde ne kombi var, ne de ankastre seti. Yerden ısıtma, 95m2 kapalı net alan var. Yoğuşmalı mı yoksa normal kombi mi almak daha mantıklıdır?

Satın alacağımız her ürün için forumu kullanıyoruz.. Bunun sonucunda bazen gereksiz özelliklere sahip cihazlara fazladan para vermiş oluyoruz.

Marka ve model tavsiyelerinizi bekliyorum. Diğer dikkat etmem gerekenleri de belirtirseniz sevinirim.

Sırada ankastre işi var...Bıktım yemin ederim.

Öncelikle premix yoğuşma teknolojili bir kombi almanızı tavsiye ederim.
    Marka model kısmı bütçeye göre değişir.
    Vaillant 296 5-5 modeli ve Buderus GB 072 modeli en üst segment kombilerdir.Birisi 2500 civarı öteki 3000'e yakın fiyatta.

Ama bunlar kadar kaliteli sayılabilecek daha uygun fiyatlı kombiler de vardır.
    İmmergas Victrix 26 2i, Ferroli Bluehelix Tech 26c gibi.
    Fiyatları 2000 ve biraz üstüdür.

Daha da ekonomik olsun derseniz,
    Bosch Condense 2500w(Sıcak su kapasitesi hariç Buderus GB 062 ile aynı kombidir),
    Demirdöküm Nitromix, Eca Confeo Premix (Uğultulu çalışır.) , Airfel Digimix sayılabilir. Bunlar da 1700-1800 civarıdır tahmini.

Biraz daha uyguna 1500-1600 gibi Baymak falke Condense var.

Yeri gelmişken madem ankastre lazım, ona da biraz fikir vereyim.
    Öncelikle Davlumbaz olarak Dünyanın en sessiz davlumbazı olarak lanse edilen, Alman Kügerr markasını tavsiye ederim.D100 modeli 983 m3/h kapasitesi ve 479 liralık uygun fiyatı ile 10 numara üründür.Servis ve firma ilgisi çok iyi.Kapasite standardın 2 katı.Sessizlik muhteşem.Zaman ayarlı kapanma.Filtre temizleme uyarısı, Radialiktik motor gibi özellikler de cabası.hepsiburada sitesinde bulabilirsiniz.

Ocağı ve fırını da aynı siteden siemens alırsanız, uygun fiyata kaliteli ve çok güzel bir sete sahip olabilirsiniz.

Bu forumda ankastre bölümü çok zayıf.Nerdeyse kimse yazmıyor.Ben bilgi bulmak için çok uğraştım siz uğraşmayın :) Ayrıca bulunduğum yerde nerdeyse tüm markaları gezdim, İnceledim araştırdım :)

• THEATTRE35 T kullanıcısına yanıt
    merhaba bilgi için te?ekkür ederim. peteklerin üst kysymlary ysynyyor alt kysymlary ysynmyyor havasyny alynca sorun giderilebilir mi? reglaj ayary sadece alt vanalardan yapylyyor? bir de bu sabah evden cykmadan önce kombi devreye girerken petegin içinden su sesi geldi bu normal mi?
    Filtreleri kontrol edin, muhtemelen tıkanma vardır.
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    hocam..hafta sonu ilave 1,5 metre petek taktım eve filitreleride metal filitrelerle degiştirdim. petek taktıkdan sonra su bastım aslında ama biyerde atladıgım bişey var peteklerde hava kaldı yada reglaj ayarında sorun var çözemedim kafam karıştı :)
    Diğer olasılaklar:

1.) Sistemde hala hava var.
    2.) Termostatik vana takılı.
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    vanalary degi?tirdim fakat termostatik de?il eca nyn en küçük vanasyny takmy?lar ben daha büyük olanyny taktym... sanyrym üst tarafdan hava alyp
    alt vanalardan da reglaj ayary yapynca sorun çözülecek gibi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: impreza_35

hocam..hafta sonu ilave 1,5 metre petek taktım eve filitreleride metal filitrelerle degiştirdim. petek taktıkdan sonra su bastım aslında ama biyerde atladıgım bişey var peteklerde hava kaldı yada reglaj ayarında sorun var çözemedim kafam karıştı :)

Ilave petegi capraz baglatmissinizdir sanirim.son petek mi isinmayan .tesisat nasil dosenmis.ilk petekten baslayarak alt vanalari kisarak son peteklerin daha iyi isinmasini saglayabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 18501851185218531854
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.