Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1789. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17871788178917901791
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: salihizmir

dd rf 6001
    sanırım 1 derece hassasıyetı var
    daha ıyı markalar var bılıyorum ama alamadım malesef cok sıkıstım

Kullanmış bir kişi olarak tüm samimiyetimle söylüyorum
    Oda termostatını iptal et kombinin kendi modülasyonu ile kullan hem konforlu ısınır hemde daha az yakarsın.

Bende ilk general ht250 almıştım haftasına varmadan çıkardım attım siemens rev24 taktım.

Denemesi bedava dene ve gör ve bize dön derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: salihizmir

Okudum
    Valla kusura bakmasın kımse ama hem dunyanın parasını verecegım hemde yakmayacakmıyım
    elbette ısınmak ıcın yaptırıyoruz yoksa klıma yakar otururduk
    abımde acmıyor peteklerı
    butun odaları kapatıyor sadece oturma odası acık onunda kapısını kapatıyor
    bıde buderus yogusmalı kombısı var
    dunyanın parasını oduyor bır oda ısıtmak ıcın
    ayrıca her rahatlıgın bır bedelı olacak elbet
    atıyorum klımayla 100 tl ye ısınıyorsam kombıyle 130-150 ye ısınırım ama her yer ısınır

Salonu mutlaka yakın yoksa bitisik odalardan salona ısı transferi olur.Ben geçen ay salonu hiç yakmadim 124 tl ödedim.Ama oda çok soğuyunca konforu bozuyor. Bu ay salonu 20 dereceye ayarladım. Bugün fatura gelir artık. 215 gibi olacak fatura.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birde sana tavsiyem termostaik vanaların hepsini ilk zamanlar açık tut 1 hafta kadar her yer bir güzel ısınsın ondan sonra başla takibe odalar arasında fazla ısınanlar hangileri ona göre termostatik vanadan ayar çekersin acele etme sabırla hareket et

Önce bir ısın ondan sonra takiple dengeyi kur hem gaza hem frene basma aynı anda doğru zamanı kolla

Birde hassas bir derece temin et oda ısılarını takibi açısından çok faydasını görür ona görede ilerleyen günlerde termostatik vanalarına ayar çekersin

Ama sonra önce sistem düzgün bir çalışsın
  • mcfe M kullanıcısına yanıt
    Seninde dediğin gibi denk gelmiş zaten bir şekildede düzelmiş

İstisnalar kaideyi bozmaz küçük bir şansızlık diyelim
  • salihizmir S kullanıcısına yanıt
    Birde sana tavsiyem termostaik vanaların hepsini ilk zamanlar açık tut 1 hafta kadar her yer bir güzel ısınsın ondan sonra başla takibe odalar arasında fazla ısınanlar hangileri ona göre termostatik vanadan ayar çekersin acele etme sabırla hareket et

Önce bir ısın ondan sonra takiple dengeyi kur hem gaza hem frene basma aynı anda doğru zamanı kolla

Birde hassas bir derece temin et oda ısılarını takibi açısından çok faydasını görür ona görede ilerleyen günlerde termostatik vanalarına ayar çekersin

Ama sonra önce sistem düzgün bir çalışsın
  • tamam deneme yanılma yöntemıyle ogrenecegız demek kı
    zaten herkes soyluyor
    ılk ay cok gelır fatura dıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhant

quote:

Orijinalden alıntı: mcfe

Bence bosh condens 2500 w olabilir.Daha yeni modeli .

Cok yakmasin?
    20 likmi alsak

Hocam model isimlerine takılmayın :) Condense 2500'ün max ısıl gücü 24 kw.Sıcak su için de 24 kw.
    Condense 2000 yarım yoğuşmalı eski model.
    Classic Condense de Condense 2500 gibi premix yoğuşmalıdır.
    Classic Condense max ısıl güç 22 kw, sıcak su 28 kw.

Edit: Bu arada Condense 2500 bildiğim kadarı ile tanıtıma özel 300 lira indirimli fiyattan satılıyor.Marka bu modeli daha üstte konumlandırmış.Daha iyidir diye tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THEATTRE35 -- 23 Aralık 2014; 11:08:47 >
  • ark.lar peteği uzatman istiyorum ama arkasında da priz var.24 saat takılı. peteğin arkasında kalması bir sorun yaratırmı?
  • azazel_666 A kullanıcısına yanıt
    Sıkıntılı bir durum hocam.Peteğin ısısını izopan tarzı bir yalıtım malzemesi ile kesmeniz lazım.Ama yine de zor iş, taktığınız cihazın kablosu ısınacaktır bu sefer de.

• izopan zaten var onu koyarsak sorun kalmaz mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: azazel_666

ark.lar peteği uzatman istiyorum ama arkasında da priz var.24 saat takılı. peteğin arkasında kalması bir sorun yaratırmı?

Prizden yana sorun olmaz 50-60 derece petek ısısı ona zarar vermez.
    Sadece kabloda değişikli yapabilirsin yanmaz kablolar var 1-2 metre temin eder peteğin yanına gerekirse grup priz koyarsın
  • azazel_666 A kullanıcısına yanıt
    Prizin ve taktığınız cihazın kablosunu ısıdan koruyabilirseniz olabilir.İzopanın arkasından kablolu 3'lü priz geçirmek işe yarayabilir.

• saolun arkadaşlar.
  • mcfe M kullanıcısına yanıt
    Geçen,gittiğim,akraba salonu ve çocuk,odasını,kapatmış ev buz gibi,hol de petek,yanıyor ama,kendisini zor ısıtıyor,ev sobali gibi,çok,kötü banyo 'daki Havlupan bile,kapalı ,90 lira gelmiş,bana,130,benden,de daha iyi güne,alıyor,bu ne,Pintilik,güya az yakacak,ev de oturamadim valla....petek,kapatmak,sadece konfor,düşürüyor

• canturkkara kullanıcısına yanıt

• oguzhant O kullanıcısına yanıt
    Fr10 oda termostatı,mutlaka,tavsiye ediyor kullananlar.mutlaka,oda,termostatı aliniz eviniz müsait ise,termostatik vana....da çok,önemli

• virgül tuşu basılı kalmış
  • Ustatlar eca rv2 vananin yerine danfos sivi sensorlu veya eca termostatik vana baglamayi dusunuyorum.mevcut durumdaki olculer termostatik vanayi baglamada sorun cikarirmi ek bir malzemeye gerek varmi?

• Girişler standart diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: THEATTRE35

Girişler standart diye biliyorum.

Girisler standart olabilirde boru mesafesi tutmuyacak gibi gozukuyor.araya bir parca konulacak gibi uzatmak amacli

• 
Sayfa: önceki 17871788178917901791
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.