Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1702. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17001701170217031704
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 28 Ekim 2014; 21:03:03 >
  • syshpos S kullanıcısına yanıt
    Maceraya atılmaya gerek yok, üzerine 250 TL ekleyip premix yoğuşmalı kombi veya aynı fiyata hatta biraz daha ucuza Ferroli Diva (Divatech) alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 29 Ekim 2014; 1:05:24 >
  • bizim petekler de üst tarafin isisiyla alt tarafin isisi farklı oluyor alt taraf biraz daha soğuk oluyor bu normami yoksa bir sorunun var petekler döküm değil yeni tip peteklerden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Maceraya atılmaya gerek yok, üzerine 250 TL ekleyip premix yoğuşmalı kombi veya aynı fiyata hatta biraz daha ucuza Ferroli Diva (Divatech) alın.

Yorum ve öneri için teşekkürler..
    Geçen sene 5 yıl garanti verip bu yıl garantiyi 3 yıla düşüren +2 yıl için de 200 TL ilave ücret isteyen firmaya sıcak bakamıyorum. Garantiyi düşürdüklerine göre bütün arızalar 4. ve 5. yıllarda oluyormuş izlenimi uyandırıyor.
  • Arkadaşlar, babamın evinde doğalgaz tesisatı var, ocakta kullanıyor kombinin konulacağı yere kadar da gaz borusu var. Diğer işler içim fiyat aldım;
    Kombi(Bosch yoğuşmalı B1RDC2841H), toplam 7,4mt panel radyatör, tesisat, montaj vs.. 4.000TL fiyat verdiler. Sizce nasıl?
  • arkadaşlar şimdi bacalı kombiden yoğuşmalı kombiye geçicez haliyle kombi 3-4 m kombi yer değiştircek tadilat projesi filan varmış herhalde, 700-1000 tl arasında fiyat verdiler açıkçası bana biraz fazla geldi normalmi bu fiyat?.....400-600 tl arası brrşey umuyordum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 29 Ekim 2014; 13:33:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

Orijinalden alıntı: omermesud

Dd nitromix kombiler premix mi oluyor? Yoksa farklı mı

Premix.

Kombinin Premix olmasi ne demek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

ev küçüldükçe yoğuşmalı kombinin değeri artar, bunun tersini savunan kişileri evinize sokmayın derim...

Kombinin degeri artar diyerek ne demek istediniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: folkeyno

quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

Orijinalden alıntı: omermesud

Dd nitromix kombiler premix mi oluyor? Yoksa farklı mı

Premix.

Kombinin Premix olmasi ne demek?

Gaz ile havayi yanmadan once uygun oranda karistirmak demek. Yanmadan maksimum verim elde edilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: folkeyno

quote:

ev küçüldükçe yoğuşmalı kombinin değeri artar, bunun tersini savunan kişileri evinize sokmayın derim...

Kombinin degeri artar diyerek ne demek istediniz?

Onemi artar, ev kucukse mutlaka yogusmali kombi olmali demek istemis.

• Herkese merhabalar;

3 senedir dairemde Ariston Egis 24ff kombi kullanıyorum. Dairem dubleks. Alt katta 2 adet 100*60, 2 adet 80*60, 1 adet 60*60 E.C.A petek, üst katta 1 adet 100*60, 3 adet 80*60 E.C.A petek var. Banyo içinde 2 adet askı tipi petek mevcut. Toplamda yaklaşık 8 mt petek var. Mevcut kombimle üst kattaki peteklerimi ısıtamıyorum. Alt kattaki peteklerden bazılarını kapatınca da üst kattaki petekleri üstü ısınıyor ama altı soğuk kalıyor. Servis ile görüştüğümde ek pompa ve tank takviyesi yaparak sorunumu çözebileceğimi söyledi ama bunun maliyeti yeni kombi maliyetinin yarısı kadar. Bu kombiye ek pompa takılırsa yeni daha büyük bir kombiye göre daha az gaz harcayarak ısınabileceğimi söyledi. Ne yapacağıma karar veremedim bu durumda. Eğer kombi alırsam hangi marka ve kW kombi önerirsiniz? Kombiyi değiştirsem de yeni proje gerekecek mi? Şimdiden teşekkür ederim ilginiz için.

• Özelden ve genelden beni soru yağmuruna tıtan 96 forumdaşa teşekkür ederim, yetişemiyorum az idare edin lütfen, bu arada telefonu bulup eden de bi 30 kişi oldu zannımca..:)
  • Bircan Bey merhaba

Oku oku oku kafam durdu.

Annem evine kombi taktırcak evi Antalya'da

Bana direk marka ve model verirmisiniz.

Bütce önmeli değil ev 130 m2

Kombi markası ve modeli

Peteklerin markası ve uzunlugu

Evin içindeki tesisatlar bakır mı plastik borumu olması lazım.

Yada Antalyada önerebilecğiniz biri varmı.

Bu arada kombiyi sizden alayım kargo ile yollarmısınız.

Esnaf dan alışveriş olayına bende aynen katılıyorum.

Olmusken iyisi olsun istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olmeca123 -- 29 Ekim 2014; 18:05:12 >
  • quote:

hiç tesisat olmayan bir evde herşeyi bilerek kaliteli isteyen, gerçekte işçiliği kaliteli isteyen bir tüketici olduğunu kabul ederek.

1-Tam yoğuşmalı kombi 1750-2750 bandında %10-30 arası gazı az yakan kombi (her yerde koşullar sağlanırsa)
    2-kombi altı bakır vana ve filitre prinçden olacak GK marka olacakki su bol geçsin 150-250 tl arsında
    3-ddplus gibi kaliteli radyatör , alışı 125-130 tl satışı 150-200 arsıdaha çok paneli var daha çok ısıtıyor daha iyi boyalı ama 50 derecede evi ısıtacak boyutta büyük olmalı
    4-GK marka radyatör gidiş ve dönüş vanası, tam geçişli suyu bol geçirir oda hızlı ısınır, damlatmaz 10-15 tl tanesi
    5-Bakır tesisat borusu suyu evin büyüklüğüne göre plastikden %800, 8 kat hızlı dolaştırır, ev 8 misli hızlı ısınır, kanserojen değili estek, ama fiyatı plastiğe göre 700-1000 tl arası fazla, %20-25 yakıtı düşürdüğünü her kese her saniye canlı ispatlarım, ispatladım da..
    6-radyatör arkasına izopan, rad. önden seni arkadan duvarı ıstır, duvara koyarsan ısı içeri döner olmazsa olmaz.
    7-boruların dış ortamda izole olması, duvara gömülmesi
    8-tam kapalı kalın dolaplar kullanmak
    9-termostaik vana kullanmak 40-60 tl tanesi ama her odanın sıcaklığı ayrı ayrı kontrol ediyor.
    10-sucu değil zanaatkar usta
    11-ıvır zıvır mühendisi değil, ısı-enerji eğitimi almış metrekareden değil ısı formüllerinden hesap yapabilen mühendis
    12-işden anlayan başka illerde tecrübe yapmış mühendis dükkan sahibi(genelde gaz işi tatlı diyen elektikçi,pimapenci,fayanscı doğalgazcı olmuş)

saygılar.

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration
    pprc boruda dizayn oksi plus seçilmesi gerekir ama bu borunun montajı için kendi özel aparatları olmalı dizayn özel kaynak paftası ve alın düzeltme aparatı bunlar kullanılınca borunun oksijen bariyer özelliği zedelenmiyor ama sevgili ustalarımız kes/yapıştır şeklinde montaj yapıyor borunun oksijen bariyer özelliği zedeleniyor,pprc de ikinci alternatif deliksiz alüminyum folyolu boru

folyolu boruda traşlama gerektirdiği için bizim usta milleti pek tercih etmez.
    çünkü boruyu makasla kestikten sonra kendi kalemtraşıyla boru traşlanır sonra ısıtma işlemi yapılır yani işçilik %20 uzar

Fiyat aldın ama ne için aldın , neleri kapsıyor ? Biray doğalgaz Bircan beyin verdiği kaliteli tesisat ipuçlarını alıntıladım bunlar varmı , araştır? Oksijen bariyerli borularda boruların usülüne uygun montajı önemli bunları yapacakmı ustan yoksa şişirecekmi?http://www.dizayngrup.com/product-detail/sikca-sorulan-sorular-3.html

http://forum.donanimhaber.com/m_6473040/mpage_566/tm.htm#msglink_98377926

http://forum.donanimhaber.com/m_6473040/mpage_566/tm.htm#msglink_98412423

İkinizde tesista dikkat edeceksiniz arkadaşlar kaliteli tesisat önemli , bunu malesef tecrübe ile öğrenmiş usta mağduru olarak yazıyorum.

Edit : Ah bircan bey keşke istanbulda olsaydınız .Bakır boru yapabilecek güvenilir yer arama derdim olmasa idi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TakeoSan -- 29 Ekim 2014; 21:23:31 >

• Merhabalar,

Benim kombi (dd hk323) alt bağlantıları ekli resimlerde gördüğünüz gibi, ustanın biri bağlantıların fransız tipi ters olduğunu söylemişti.
    Kombimi değiştirmeyi düşünüyorum, bu bağlantıları da değiştirmem gerekecek mi?
    Bu bağlantı setleri kombiyle birlikte satılıyor mu, ekstra maliyet mi getirecek?

• TakeoSan T kullanıcısına yanıt
    Merhaba, Bircan Bey'in tavsiyelerini okudum. Bu arada Antalya'da oturuyorum. Fiyat almak için ilk defa birisini getirdim. "Kombi ne düşünüyorsunuz?" diye sordu bana, bende Bircan Bey'in tavsiyesi Demirdöküm Nitromix yoğuşmalı kombiyi söyledim, direk burun kıvırdı, Bosch önerdi. Sebebini sordum, vaillant satın aldı, servis problem vs.. dedi. Borular cam elyaflı yalıtımlı boru olacak dedi. Radyatörleri her oda için saydı, bende toplamını sordum 7,4 mt dedi. Vanaları hiç sormadım. Evde kısmi tadilat olacağından boruların bir kısmı zemine gömülecek, bir kısmı pervaz üstünden gidecek, şöyle düşünün; holde tadilat olacak yer döşemesi değişecek hol boyunca borular gömülü, holden her odaya geçiş olduğundan odalara girince yan duvardan gidecek diye hesap yaptı.

Bircan Bey'in dediği gibi bakır boru tesisatı hiç görmedim. İnşaat esnasında belki daha rahat olur, tesisat olmayan bir evde sonradan bakır tesisat nasıl yapılır? Yine pervaz üstünden mi dolanır? Gömülmesi mi lazım? vs... Getirdiğim ustaya bakır boru desem kanımca ne gerek var diyecek tipte biriydi. Anlattığım şekildeki işe 4.000TL istedi. Burası babamın evi.

Bakır boruyu her yerde nasıl yaptıracaksın, mesela kendi evimde inşaat zamanında her odaya petek için gömülü şekilde plastik boru döşenmiş kombinin yeri vs. hazır, belki de bildiğimiz su borusu döşemiştir. :) Şimdi her yer parke vs.. ben şimdi doğalgaz aldığımda ne yapacağım? kırıp döküp yeniden boru mu döşeteceğim, kimse o saatten sonra iş çıkartmak istemez, o şekilde bağlatacağım. ne yapayım.

Bircan Bey; Antalya doğalgaz için yeni bir bölge gelin buraya bir şube açın. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sprite07 -- 29 Ekim 2014; 21:55:26 >

• syshpos S kullanıcısına yanıt
    Yanlış düşünüyorsunuz her zaman 3+2 şeklindeydi garantileri. Benzer bir şekilde Baymak 2 yıl yerine 7 yıl garanti veriyordu şimdi ise kafasına göre 2-3-4 yıl veriyor aynı cihazların farklı isimlerine, örneğin Falke Condense 3 yıl aynı cihaz olan DUO TEC ise 4 yıl garantili.
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    350 TL proje + 250 TL montaj + 100 TL malzeme ve ıvır zıvır desek = 700 TL. Verdiğim rakamlar ortalamadır.
  • duayen2 D kullanıcısına yanıt
    Kombi kapasite olarak yeterlidir, ek pompa taktırın.
  • 3 kombi arasında düşünüyoruz şu anda;

eca confeo premix
    Demirdöküm nitromix
    Termoteknik logic

Fiyat olarak Logic öne çıkıyor ancak bir karar veremedik hangisinin ne artısı var bilmediğimizden. Bu üçünden hangisini önerisiniz? Bunlara alternatif kombi öneriniz var mı?

• 
Sayfa: önceki 17001701170217031704
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.