Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1690. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16881689169016911692
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zyveli

quote:

Orijinalden alıntı: THEATTRE35

Demirdöküm için yüksek söylemişler sanki.Buderus GB 072, İmmergas Victrix 26 2l ve Demirdöküm Nutrimix mennun eden iyi kombiler diye biliyorum.Kalite ve fiyatları da isim sıralaması ile aynıdır :)

tau fiyatın içinde 200-250 tl civarı proje --cam menfezi ve montaj var.en son 2350 ye buldum dd nitromixi---- diğer yoğuşmalılarada benzer fiyatlar çıkardılar.eca baymak

Bayi ustalar gelişi 1650 satış 1950-2000 falan demişlerdi Nitromix için.O yüzden fiyat yüksek demiştim.Tabi bölgenizdeki fiyatlar farklı olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Demirdöküm için yüksek söylemişler sanki.Buderus GB 072, İmmergas Victrix 26 2l ve Demirdöküm Nutrimix mennun eden iyi kombiler diye biliyorum.Kalite ve fiyatları da isim sıralaması ile aynıdır :)

tau fiyatın içinde 200-250 tl civarı proje --cam menfezi ve montaj var.en son 2350 ye buldum dd nitromixi---- diğer yoğuşmalılarada benzer fiyatlar çıkardılar.eca baymak

Bayi ustalar gelişi 1650 satış 1950-2000 falan demişlerdi Nitromix için.O yüzden fiyat yüksek demiştim.Tabi bölgenizdeki fiyatlar farklı olabilir.

normal o zman banada montaj proje işçilik falan hepsi 2350-2500 civarı fiyatlar çıkardılar.kombi dediğiniz fiyatlarda .dd nitromix hakkında ne düşünürüsünüz taktırayımmı?

• zyveli Z kullanıcısına yanıt
    Bu konuyu açan üstad öneriyor ve taktığı herkes mennun kalmış.Kendim kullanmadım ama üstadın önerilerine güveniyorum.
    Tesisat iyi olursa sıkıntı çıkaracağını sanmam.
    Kombiden çıkan borular bakır olsun, sisteme bağlandığı yerdeki vanalar ve filtre pirinç olsun.Mümkünse GK marka tam geçişli.
    Usta özellikle bunları önemle tavsiye ediyor, kombinin sağlığı ve performansı açısından.
    Tasarruf için de banyo koridor hariç diğer peteklere Danfoss RA 2000 marka termostatlı vana ve alta kesinlikle GK marka dönüş vanası öneriyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: çotanak

Zebza THEATTRE35 ustam bilgileriniz için sonsuz teşekkürler GB072 komiyi aldım bu arada kurban bayramınız mubarek olsun

https://www.youtube.com/watch?v=Ux7Ab1y6G2s

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

HAYIRLI OLSUN, TESİSATINIZI METAL BAĞLANTI YAPTIRINIZ, BULAMZSANIZ, YARDIMCI OLUYORUZ MERAK ETMEYİN...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray İzmir -- 8 Ekim 2014; 14:10:59 >

• quote:

taKmak fiyatın içinde 200-250 tl civarı proje --cam menfezi ve montaj var.en son 2350 ye buldum dd nitromixi---- diğer yoğuşmalılarada benzer fiyatlar çıkardılar.eca baymak

fiyat analizini şöyle yapmak lazım.

1-kombinin mal ediliş fiyatı
    2-satıcının en az kazanmak istediği rakkam

genelde ya kombiyi şişiriirler yada kombiyi en alt tutup işçilikle oynarlar.

kombinin bizlere nakit gelişi 1650-1700 civarında, fatura kesersek en az 50 tl kazanç vergisi öderiz bu da alışı 1750 yapar.50 tl de projeye harcar ki Ankara dışında proje muroje çizilmiyor, yani masraf belli.cam menfezi de 50 tl sayılabilir.

plastik malzeme 50 tl, işçimizin 1 kişi olarak maliyeti 150 tl ise bu kombi o dükkana 2050 tl ya dandik malzeme ile mal olmakta, bunu metal yapsa 2200 say.

bu adam günde 1 tane kombi taksa ve 1 işçi olsa, belki dediğin bedel onu kurtarır ama işçilik kalite genelde 150 tl lık değil 20 tllık oluyor, yani hiç bir firma aldığı parayı hak etmiyor, istinası %5 i geçmez maalesef.

montaj bu şekilde olursa 2350 tl tutuyor.

saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray İzmir -- 8 Ekim 2014; 14:24:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

quote:

taKmak fiyatın içinde 200-250 tl civarı proje --cam menfezi ve montaj var.en son 2350 ye buldum dd nitromixi---- diğer yoğuşmalılarada benzer fiyatlar çıkardılar.eca baymak

fiyat analizini şöyle yapmak lazım.

1-kombinin mal ediliş fiyatı
    2-satıcının en az kazanmak istediği rakkam

genelde ya kombiyi şişiriirler yada kombiyi en alt tutup işçilikle oynarlar.

kombinin bizlere nakit gelişi 1650-1700 civarında, fatura kesersek en az 50 tl kazanç vergisi öderiz bu da alışı 1750 yapar.50 tl de projeye harcar ki Ankara dışında proje muroje çizilmiyor, yani masraf belli.cam menfezi de 50 tl sayılabilir.

plastik malzeme 50 tl, işçimizin 1 kişi olarak maliyeti 150 tl ise bu kombi o dükkana 2050 tl ya dandik malzeme ile mal olmakta, bunu metal yapsa 2200 say.

bu adam günde 1 tane kombi taksa ve 1 işçi olsa, belki dediğin bedel onu kurtarır ama işçilik kalite genelde 150 tl lık değil 20 tllık oluyor, yani hiç bir firma aldığı parayı hak etmiyor, istinası %5 i geçmez maalesef.

montaj bu şekilde olursa 2350 tl tutuyor.

saygılar...

valla çoğu yere sordum.2300 -2500 tl civarı hesap çıktı.kombiler netteki fiyattan satılmıyor ne yazıkki hayırlısı olsun .demirdöküm için anlaştık.forumda çok öneriliyor bende onda karar kıldım.inşallah sorunsuz kullanırım yıllarca.tşk tavsiyeleriniz için.

• Merhaba Arkadaşlar,
    2005 yılında almış olduğum immergas marka kombi sürekli arıza yaptığı için yenisini almayı düşünüyorum.
    Mevcut kombi evin balkonunda bulunmakta, yer değişikliği düşünülmüyor.

Ev 3+1 net 90m2
    6 adet petek = Toplam 6,45 m ve 1 adet havlupan mevcut.

Bugün bir ECA bayisi ile görüştüm.
    ECA Proteus Çift Eşanjörlü Hermetik Kombi - 20.000 kcal/h için 1500 TL
    ECA Confeo Plus 24 HM Hermetik Kombi için 1750 TL fiyat istedi. Fiyatlara montaj+işçilik dahil.

1- Nette aynı cihazlar daha uyguna bulunabiliyorken, bayinin netteki fiyatlardan 350-400 TL fazla istemesi normal mi? Montaj+işçilik bu kadar tutarmı?
    2- Mevcut şartlar için önerebileceğiniz başka marka/model varmı?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 34hayrettin

Merhaba Arkadaşlar,
    2005 yılında almış olduğum immergas marka kombi sürekli arıza yaptığı için yenisini almayı düşünüyorum.
    Mevcut kombi evin balkonunda bulunmakta, yer değişikliği düşünülmüyor.

Ev 3+1 net 90m2
    6 adet petek = Toplam 6,45 m ve 1 adet havlupan mevcut.

Bugün bir ECA bayisi ile görüştüm.
    ECA Proteus Çift Eşanjörlü Hermetik Kombi - 20.000 kcal/h için 1500 TL
    ECA Confeo Plus 24 HM Hermetik Kombi için 1750 TL fiyat istedi. Fiyatlara montaj+işçilik dahil.

1- Nette aynı cihazlar daha uyguna bulunabiliyorken, bayinin netteki fiyatlardan 350-400 TL fazla istemesi normal mi? Montaj+işçilik bu kadar tutarmı?
    2- Mevcut şartlar için önerebileceğiniz başka marka/model varmı?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

iki cihazda doğru seçim değil. illa eca olacaksa confeo premixden başkası hata olur.

• arkadaşlar bilen arkadaşlara sorayım dedim. 2 gün içinde kombiciye ulaşacagım..

yeni tesisat yaptırdık herşey sıfır. peteklerin boru baglantısından elektrik çarpıyor. göz borusundan elektrik çarpıyor.
    kontrol kalemi ile bakarken elektrik çarpıyor ışık sönüyor. sizce kaçak nerde olabilir.

• beytepeli06 B kullanıcısına yanıt
    merhaba , göz neresi anlamadım da dediğiniz şey statik elektriğe benziyor. ışık sönüyor diyorsunuz.
    belki sizde cereyan vardır.
  • Sayın ustalar bende kombi alma arefesindeyim. bu gün İmmergas victrix tt 24 almak için bayiye gideceğim.yeni çıkan bir kombi dedi bayii.2050 tl fiyatı. kombi alt takımı GK marka alabileceğim yer varmı? site vb olabilir. birde bu alacağım kombi hakında bana malumat verecek varmı yardımlarınız için şimdiden tşk ederim. yer ;çanakkale
  • mesido kullanıcısına yanıt
    gk vanayı arayıp telefonla sipariş verebilirsiniz,ya da varsa Çanakkale bayisinin telefonunu alın
  • yastikci Y kullanıcısına yanıt
    Gaz borusu yazmak istemiş arkadaş :)

• quote:

Orijinalden alıntı: beytepeli06

arkadaşlar bilen arkadaşlara sorayım dedim. 2 gün içinde kombiciye ulaşacagım..

yeni tesisat yaptırdık herşey sıfır. peteklerin boru baglantısından elektrik çarpıyor. göz borusundan elektrik çarpıyor.
    kontrol kalemi ile bakarken elektrik çarpıyor ışık sönüyor. sizce kaçak nerde olabilir.

elektriğin voltajını ölçtürün ,çarpıyor kelimesi ciddi bir laftır, elektriği kesin, boruda hala akım var mı kontrol edin, bu akımın statik mi dinamik mi olduğunu anlamaya yarar, daha sonra gaz tesisatının spiralini kombiden ayırın, su ve gazlara ayrı ayrı tekrar kontrol edin, eğer gazda yok olursa, kombinin topraklaması yok ve ihtiyaç var demektir.

eğer gaz da var kombide yoksa o zaman gaz tesisatındaki kelepçelerin birisi elektrik hattına denk geldi demektir ki çok ciddi bir sorundur, yangın çıkarır.

bazen fırın hatlarından elektrik kaçar ve spral ile tesisatlara yayılır, o zaman fırının spirali ayrılıp da denemelerde bulunmak gerekir.

sisteminizde topraklama olup olmadığını kontrol ettirmekle işe başlayın.

• mesido kullanıcısına yanıt
    Kombinin teknik verileri çok güzel:

1.) Geniş modulasyon aralığına sahip 3.1kW-24kW yaklaşık %13-%100
    2.) Sıcak su sorunu yok dakikada 1.5 litreye kadar inebiliyor
    3.) %109.1 verime ulaşabiliyor.
    4.) Oda sıcaklığına göre modulasyon desteği var.

http://www.immergas.com/media/victrix_tt_s0182.pdf Not:İtalayanca

GK (günay kalıp) fabrikasını arayıp bölgenizdeki bayinin telefonunu alabilirsiniz.
    http://www.gkvana.com/contact.aspx?ln=tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 9 Ekim 2014; 14:05:54 >

• merhaba 15 senelik bacalı vaillant kombi artık ömrünü doldurdu. 2 3 kere tamir edildi ama artık yenisini almak istiyorum. 110 metrekare 3+1 evimiz var. çok anlamıyorum hermetiktir yoğuşmalıdır ama sanırım bacasız alamıyoruz proje değişmesi gerektiğinden.

bozulan kombinin görüntüsü şu şekilde ;http://mybuilder-uploads.s3.amazonaws.com/2_thumb/400433_a7b9431447.jpg

bana verilen en uygun tavsiye ;http://www.bekoanabayi.com/asp/product/330/BEKO-BK-20-EK-LCD-KOMBI?ref=akakce&v=1.42.9 bu ürün oldu.

E.C.A 200tl montaj aldığını duydum ama bekoda montaj ücretsizmiş.

Farklı tavsiyesi olan var mıdır bu ürün benim işimi görür mü sizce?

teşekkürler.

• astronaut kullanıcısına yanıt
    BEYEFENDİ KOYDUĞUNUZ RESİMDEKİ KOMBİ 1996-97 MODEL VAİLLANT VCK SERİSİ bacalı..

siz bacalı kombiyi hermetiğe pojesiz değiştiremezsiniz, yani kafanıza göre bekoya vestele gidip kombi alamazsınız, bacalısı olmalı veya hermetik için proje çizen bir firmadan alıp takmalısınız, bacalı koysanız (ddöküm adonis) orada da bacanın kabulü sorunu var, en üst kattaysanız, dikey baca sistemi olan yoğuşmalı bir kombi almalısınız, beyaz eşya markaları kombi olayında pasifdir, bence uzak durun...
  • Baymak duo tec tam yogusmali kombi nasıl sizce

• şazenuş kullanıcısına yanıt
    Sorunsuz, gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.
  • şazenuş kullanıcısına yanıt
    Geçen senenin yeni kasalı duotec ve novadens ekstra cihazlarda elektronik kart yazılım ve gaz ayarı sorunları epey yansıdı foruma. (Cihazlar ısı ihtiyacına bakmaksızın hep düşük alevde kalıyor ve sürekli yanma sonucunda sarfiyat fazla oluyordu. Oda termostatı kullanmak bir nebze sarfiyatı dengeliyordu)

Umarım yeni serilerde bu sorunlar giderilmiştir...
  • 
Sayfa: önceki 16881689169016911692
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.