Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1675. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16731674167516761677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Antalya, Konyaaltında 135m2 3+1 evime doğalgaz taktırmayı düşünüyorum. Biraz araştırdım fakat çok kafam karıştı! Antalya için yarıyoğuşmalı kombi önerenler çoğunlukta ama forumları ve buradaki ustaları okuduğumda yoğuşmalı öne çıkıyor.

Tesisatı kiler odasına pencere dibine kurdurmayı planlıyorum. 16 yıllık bina ve beyaz plastik tesisat döşeli durumda hatta ben tadilat yaparken yerden çift çıkan boruları duvara çift olarak aldırdım.

yukarıda yazdıklarım dikkate alındığında bana özellikle kombi seçimi ve tesisat için tavsiye verebilecek olan ustalara şimdiden Allah razı olsun diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cherkosky

Selamlar,

Antalya, Konyaaltında 135m2 3+1 evime doğalgaz taktırmayı düşünüyorum. Biraz araştırdım fakat çok kafam karıştı! Antalya için yarıyoğuşmalı kombi önerenler çoğunlukta ama forumları ve buradaki ustaları okuduğumda yoğuşmalı öne çıkıyor.

Tesisatı kiler odasına pencere dibine kurdurmayı planlıyorum. 16 yıllık bina ve beyaz plastik tesisat döşeli durumda hatta ben tadilat yaparken yerden çift çıkan boruları duvara çift olarak aldırdım.

yukarıda yazdıklarım dikkate alındığında bana özellikle kombi seçimi ve tesisat için tavsiye verebilecek olan ustalara şimdiden Allah razı olsun diyorum.

24 haziranda sizin mahallede biraz dolaştım,izmirden müşterim de orada oturuyor, yan yana 4-5 tane firma açmış bile hatta bir dürümcü de çağ dışı bir bir tesisat gördüm ve kendisine yardımcı oldum , adama 4 metre boru çekmişler 1000 tl de parasını almışlar, ne emniyet kapamalı musluk ne de exproof alarm takmamışlar haberi oldu, her ilde olduğu gibi çok zayıf dükkanlar, geçmişte başka vilayette çalışmış ve ziya ispatlayabilecek olan en az 5 yıl tecrübeli kişilerle çalışınız..

20 yıldır muslukçu veya gün-ısı cı olmakla doğalgazcı olmak aynı şey değildir unutmayınız.

metal vana ve bakır aksesuar kullanmak şartıyla min.gücü düşük her türlü premix yoğuşmalıyı (tam yoğuşmalı) tercih ediniz.

özellikle buderus gb 12 ve bosch condence 2000 almayınız.

aynı fiyata demirdöküm nitromix ideal seçim alabilir. şu an 1900 civarına bulabilirsiniz. sezon geldiği için işinizi ekim aylarına bırakmayınız. malzeme bulamazsanız herkese yardımcı oluyoruz size de oluruz.

saygılar...

• üstad biraz açıklarmısınız
  • Arkadaşlar merhaba bizde kombi derdine düştük annemlerin evde eca marka digital göstergeli bir kombi mevcut 10-15 sen oluyor taktıralı fakat iki gündür sürekli su akıtması sonucu gelen tamirci tanıdık tank delik nereden baksanız 600 lira dedikten sonra yeni kombi almayı düşünmeye başladırlar.Evde tesisat olarak değiştirebileceğim pek birşey yok kombinin yeride biraz sıkıntılı olduğu için durum ne olur bilemiyorum.kısaca evin konumu Eskişehirde 130 m² 3+1 ev fakat kombimi küçük geliyor artık tesisattamı sıkıntı vardır bilemiyorum ne hikmetsen evin en sonundaki iki petek pek ısınmıyor oldum olası.Bu ev için bir kombi önerisi istiyorum sizlerden.

İkinci isteğimde kısmet olursa kendimde 3+1 140 m² dublex daire almayı planlıyorum daire daha inşaat aşamasında.Tesisatçımız birazcık sıkıntılı olduğu için ben kendisine pek müdahale etmek istemiyorum her müdahalem de bir pürüz çıkıyor :) evin peteklerini ben kendim alıcam.Peteklerin yükseklikleri max 400 mm olacak buna göre bana petek ve kombi önerisi yapabilirseniz sevinirim.

• emrahh41 kullanıcısına yanıt
    DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

Yukarıda resimlerini eklediğim vanaların gövdelerini incelerseniz ok işaretlerini görürsünüz. Ok işareti su akış yönünü belirtir, normal vanada yön radyatöre doğrudur, dönüş vanasında ise tam tersi. Eğer su çıkışına siz normal vana takarsanız radyatörden çıkan su dirençle karşılaşacağı için tesisattaki devirdaimda yavaşlama ve zorlanmalar meydana gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: bf

Arkadaşlar merhaba bizde kombi derdine düştük annemlerin evde eca marka digital göstergeli bir kombi mevcut 10-15 sen oluyor taktıralı fakat iki gündür sürekli su akıtması sonucu gelen tamirci tanıdık tank delik nereden baksanız 600 lira dedikten sonra yeni kombi almayı düşünmeye başladırlar.Evde tesisat olarak değiştirebileceğim pek birşey yok kombinin yeride biraz sıkıntılı olduğu için durum ne olur bilemiyorum.kısaca evin konumu Eskişehirde 130 m² 3+1 ev fakat kombimi küçük geliyor artık tesisattamı sıkıntı vardır bilemiyorum ne hikmetsen evin en sonundaki iki petek pek ısınmıyor oldum olası.Bu ev için bir kombi önerisi istiyorum sizlerden.

İkinci isteğimde kısmet olursa kendimde 3+1 140 m² dublex daire almayı planlıyorum daire daha inşaat aşamasında.Tesisatçımız birazcık sıkıntılı olduğu için ben kendisine pek müdahale etmek istemiyorum her müdahalem de bir pürüz çıkıyor :) evin peteklerini ben kendim alıcam.Peteklerin yükseklikleri max 400 mm olacak buna göre bana petek ve kombi önerisi yapabilirseniz sevinirim.

yeni alacağınız kombi evi birden bire çok iyi ısıtacak zannetmeyin, tesisatta bol bol yazdığım, kombi alt grubunu gk marka ve bakır, radyatör vanalarını dönüşe dönüş vanası gidişe termostatik vana veya gk marka ile değiştirmezseniz o odaları yine ısıtamazsınız.

geçen sokak tamircisi birinden bir forumdaş aynı saçma tamir fiyatını almıştı, yetkili servis 70-80 tl ya halletti, kombi satmeya gelmiş olabilir, yetkili servis çağırun derim.

benim favori kombim haftada 4 tane taktığım demirdöküm nitromix veya premix herhangi bir cihazdır.

saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

quote:

Orijinalden alıntı: bf

Arkadaşlar merhaba bizde kombi derdine düştük annemlerin evde eca marka digital göstergeli bir kombi mevcut 10-15 sen oluyor taktıralı fakat iki gündür sürekli su akıtması sonucu gelen tamirci tanıdık tank delik nereden baksanız 600 lira dedikten sonra yeni kombi almayı düşünmeye başladırlar.Evde tesisat olarak değiştirebileceğim pek birşey yok kombinin yeride biraz sıkıntılı olduğu için durum ne olur bilemiyorum.kısaca evin konumu Eskişehirde 130 m² 3+1 ev fakat kombimi küçük geliyor artık tesisattamı sıkıntı vardır bilemiyorum ne hikmetsen evin en sonundaki iki petek pek ısınmıyor oldum olası.Bu ev için bir kombi önerisi istiyorum sizlerden.

yeni alacağınız kombi evi birden bire çok iyi ısıtacak zannetmeyin, tesisatta bol bol yazdığım, kombi alt grubunu gk marka ve bakır, radyatör vanalarını dönüşe dönüş vanası gidişe termostatik vana veya gk marka ile değiştirmezseniz o odaları yine ısıtamazsınız.

geçen sokak tamircisi birinden bir forumdaş aynı saçma tamir fiyatını almıştı, yetkili servis 70-80 tl ya halletti, kombi satmeya gelmiş olabilir, yetkili servis çağırun derim.

benim favori kombim haftada 4 tane taktığım demirdöküm nitromix veya premix herhangi bir cihazdır.

saygılar

kombi satmaya çalışacak birisi değil aksine tanıdık yardımcı olmaya çalışan bir yakınımız kendisinde de kombi satışı yok.Geçen senede kombide basınç uyarısı veriyordu internetten araştırmıştım biraz kazan delikse bu uyarıyı verir diyorlardı bu senede bu çıkınca delinde herhalde dedim bende.

Yeni evde de kombi alt bağlantı sistemini değiştirebileceğimi sanmıyorum ama bu dediklerinizi kombi için olanlarını tabi tesisatçı tüm bağlantıları yapıp gittikten sonra başka bir tesisatçıya yaptırsam çokmu zor olur.Petekleri ben alacağım için vanaları vs istediğim gibi alır takarım onda sorun yok

• Bircan bey iyiki varsınız sayenizde çok şey öğrendik bir sorum daha olacak yeni taşınacağım evde kombi mecburen balkonda olacak doğalgaz tesisatı mobil sistem olacak, yatak odası ve çocuk odası kombiye uzak mesafede kalıyor kollektörleri kombiden ayrı olarak merkezi bir yere koydursak faydası olurmu acaba yoksa kombi ve kollektörler aynı yerdemi olmalı ?

kombinin altına resimdeki vana ve pislik tutuculardan hangisini takmak gerekiyor ölçüsü nedir acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanmbe

Bugün 2 firma ile görüştüm ikiside demirdöküm ün çok fazla kart arızası verdiğinden tavsiye etmediler. Birisi immergas diye bir marka diğeri wiessman önerdi. Bu iki firmada tüm markaları satıyor. Kendileri nitromix satma sına ragmen nitromixi önermemesi kafamı karıştırdı. Sizce özellikle immergas nasıl yorumlarınızı bekliyorum

Aynı şekilde demirdöküm ve viesmann bayisine gittiğimde demirdöküm nitromix için çok kart arızası aldıklarını söylediler. Şunu da ekleyim adam istiyorsanız takarım ama söylemeden de geçemem dedi.
  • biray bey siz sanırım demirdöküm bayisisiniz ..piyasada en iyi kombi sıralaması buderus vailant ve viessman diyorlar.bunların en alt sırasında demirdöküm geliyor diyorlar.ama siz israrla demirdöküm diyorsunuz.bunun sebebi nedir acaba?
  • Evet arkadaşlar uzun araştırmalar sonucu kombi montajını gerçekleştirdik sırada kombi dolabı,petek montajları ve gaz açım işleri kaldı kombi dd.nitromix p24 yardımını esirgemeyen tüm arkadaşlara tşkler.

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ademozturk0087

Evet arkadaşlar uzun araştırmalar sonucu kombi montajını gerçekleştirdik sırada kombi dolabı,petek montajları ve gaz açım işleri kaldı kombi dd.nitromix p24 yardımını esirgemeyen tüm arkadaşlara tşkler.

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

kombi altındaki metal vana ve setleri nereden temin ettiniz ?

• Yeni alacağım evim projede 145 m2 görünmekte olup oda m2 leri ve petek boyları şu şekilde olacaktır

Misafir odası : 32 m2 , 600x900 + 600x1100 + 600x1600 Doğu cepheli
    Oturma odası: 16 m2 , 600x1600 Kuzey Cepheli
    Çocuk Odası : 12 m2 , 600x700 + 600x1000 Batı Cepheli
    Yatak odası : 20 m2 , 600x1800 Batı Cepheli
    Mutfak : 15 m2 , 600x1400 Doğu cepheli
    Hol : 14 m2 , 600x1400
    Banyo : 6 m2 , Havlupan

Toplam 115 m2 oturma alanı ve 11.5 mt petek boyu vardır. Dış cephe yalıtımlı ve tesisat mobil sistem dir. Kombi olarakta DD Nitromix P24 almayı düşünüyorum.

sizce petek boyu yeterlimi tüm peteklere TRV vana takmalımıyım, müteahhit copa marka petek takıyormuş bu marka iyimidir acaba yoksa petekleri DD Plus mı yapayım Cevaplarsanız çok sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pckolik17 -- 23 Ağustos 2014; 0:40:50 >
  • Beyler 5 metre toplam petek boyu var artı bir de havlupan.
    ev 2+1 ve en üst kat, camlar komfort cam.
    Yogusmalı kombi mi önerirsiniz? Her daim yogusmalı daha iyiyse neden halen diger modeller var veya nereler için kullanılır ki o modeller?
    pahalıya kaçmayacak kombi önerirseniz çok sevinirim, tesekkürler.
  • ustalara soruyorum daha önce bilgi amaçlı bir soru sormuştum 2 gün önce eve birisi geldi amcamın arkadaşı baktı etti falan sonra dün radı fiyat verdi 4400tl dedi fiyat bana uçuk geldi birde size soryayım dedim ev oturma lanı 65 metrekare doğalgaz kapının önünde hazır borular bağlı apartman içinde ev kutu gibi 4-5 metre metal boruyla içeri girip kombiye bağlantı yapılabilir odaların birbirlerine bağlantıları basit,4.60metre petek çıkardık,ben termostatik vana istedim oda termostatı koymuyoruz,komdi demirdöküm nitromix yoğuşmalı kombi ,kullanılan borular nedir diğer malzemeler nedir hiçbirşey belli değil,65 metrekare bir ev için bu fiyat çok değil mi ya merak ediyorum bu adamlar bu iş için ne kadar işçilik alıyorlar benim hesabıma göre en az 1000tl işçilik alıyor alıyor bu adam malzemeyi abartarak yazsamda,hani desem ki ev 100 metrekare tamam anlayacağım ama toplam yatırım maliyeti 5200tl falan olacak ... kadar bir daire için

• Bence pahali hocam kombiyi artir fiyati artirma ikna olacaktir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pckolik17 P kullanıcısına yanıt
    Benim evde yaklaşık olarak sizin kadar. Geçen kış dd nitromix 24 kullandım. Gayet memnundum. İstediğim gibi ısındım ve apartmanda en az ödeyenlerdenim. Trv faydalı taktırırsanız. Ben taktırmadım kendim o işi gördüm. Kimini kıstım kimini kapattım. Zor ama bana eğlence oldu

Şükür ilk kışı sorunsuz atlattık. Bir önceki yıl kömürlü sisteme göre %50 tasarruf ettim. Tüp ve sıcak suda bedavaya geldi...

• Merhaba arkadaşlar evimde tesisat döşeli durumda kombi ve petek taktırmak kaldı sadece. Ev sıfır bina 85m2 güneş görüyor ara kat. Bir firmadan teklif aldım 3,8 metre petek boyu 1 havlupan. Kombi için Vaillant 202-3 uygun olacağını söyledi teklif veren firma. Benim aklımda Nitromix P24 var sizce hangisi daha mantıklı olur Vaillant 202-3 mü yoksa Nitromix P24 mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sendomi

ustalara soruyorum daha önce bilgi amaçlı bir soru sormuştum 2 gün önce eve birisi geldi amcamın arkadaşı baktı etti falan sonra dün radı fiyat verdi 4400tl dedi fiyat bana uçuk geldi birde size soryayım dedim ev oturma lanı 65 metrekare doğalgaz kapının önünde hazır borular bağlı apartman içinde ev kutu gibi 4-5 metre metal boruyla içeri girip kombiye bağlantı yapılabilir odaların birbirlerine bağlantıları basit,4.60metre petek çıkardık,ben termostatik vana istedim oda termostatı koymuyoruz,komdi demirdöküm nitromix yoğuşmalı kombi ,kullanılan borular nedir diğer malzemeler nedir hiçbirşey belli değil,65 metrekare bir ev için bu fiyat çok değil mi ya merak ediyorum bu adamlar bu iş için ne kadar işçilik alıyorlar benim hesabıma göre en az 1000tl işçilik alıyor alıyor bu adam malzemeyi abartarak yazsamda,hani desem ki ev 100 metrekare tamam anlayacağım ama toplam yatırım maliyeti 5200tl falan olacak ... kadar bir daire için

arkadaşlar sorduğum bu soruya yorum yapacak bir kişi bile yokmu acaba???

• quote:

quote:

ustalara soruyorum daha önce bilgi amaçlı bir soru sormuştum 2 gün önce eve birisi geldi amcamın arkadaşı baktı etti falan sonra dün radı fiyat verdi 4400tl dedi fiyat bana uçuk geldi birde size soryayım dedim ev oturma lanı 65 metrekare doğalgaz kapının önünde hazır borular bağlı apartman içinde ev kutu gibi 4-5 metre metal boruyla içeri girip kombiye bağlantı yapılabilir odaların birbirlerine bağlantıları basit,4.60metre petek çıkardık,ben termostatik vana istedim oda termostatı koymuyoruz,komdi demirdöküm nitromix yoğuşmalı kombi ,kullanılan borular nedir diğer malzemeler nedir hiçbirşey belli değil,65 metrekare bir ev için bu fiyat çok değil mi ya merak ediyorum bu adamlar bu iş için ne kadar işçilik alıyorlar benim hesabıma göre en az 1000tl işçilik alıyor alıyor bu adam malzemeyi abartarak yazsamda,hani desem ki ev 100 metrekare tamam anlayacağım ama toplam yatırım maliyeti 5200tl falan olacak ... kadar bir daire için

arkadaşlar sorduğum bu soruya yorum yapacak bir kişi bile yokmu acaba???

Ustat ayni sartlar bende var ben confeo premix kombi 5.6 ddokum petek dijital lago ot termostat 4 adet biri eca digerleri danfos sivi sensorlu termostatik vana vanalar eca rv2 kombi alti filitre ve vana kas marka demir borular borusan marka tesisat borulari sanika kompozit boru kombi dolabi 4600tl yarisi pesin diger yarisi taksit abone ucreti harictir.Ha sunuda soyluyeyim nitromix pazarliginda 200tl fiyat dusurmustu.Gerci simdilerde nitromix in fiyati baya yukselmis ben confeo premix baglamasini istedim saygilar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derrreci -- 24 Ağustos 2014; 12:15:14 >

• 
Sayfa: önceki 16731674167516761677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.