Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1669. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16671668166916701671
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    illa yoğuşmasız kombi alacaksanız memint beyin dediği gibi yapabilirsiniz, ben yoğuşmasız kombileri diğeri icat edildikten ve 1000 kadar tecrübemle kıyas ettikden sonra çöp kabul edenlerdenim, bu sene 3 tane vitopend söküp yerine premix takarak %40 yakıtları düşürdüğümü canlı canlı gördüm, 2 side forumdan arkadaşlardı, hatta birisi bu olayı 4 kere yazdı diye birileri banlattı.

bence insan neden memnunsa devam etmeli, siz de neden kombi alıyorsunuz değişiklikten mi başka bir eve mi bilemiyorum ama aynısından alın o zaman, 25 yıllık tecrübe ve 15 bin dairedeki tecrübemiz ve mesleğe aşık olmamızdan bundan başka teşhis koyamam, tabi belli bir malı tasdik ettirmekle, teşhis arasındaki farkı söylememe gerek yok zannedersem.

saygılar...
  • burda hem ben gibi bilmeyen arkadaşlara kaynak oluyor sayenizde hem de güzel fikir paylaşımları olmuş oluyor

tecrübeye saygı duyuyorum ben sadece ama 5 yılda bir ev değiştiriyorum kombiler kalıyor orda 2000 tl civarı para vermek sırf bu açıdan istemiyorum

sizden duydum yine viesmann çok yakıyor dediniz bende başka marka alırsam hem daha düşük fiyat hem de az tüketim olur kanısı ile dd nitron ve bosch 6000 e yöneldim

sizin yoğuşmalı ürünleri önerdiğinizi biliyorum sorumu şöyle soracağım

yoğuşmalı diye cihazlar icat edilmedi ve 1300 tl ye kadar bütçesi olan kardeşinize ne önersiniz..

gk vana kullanacak ve tam kapalı kabinde muhafaza edecek cihazını

saygılar
  • Petek temizliği yapmak istesem, kendim yapabilir miyim? Özel bir madde var mı temizlik için, petekleri tek tek boşaltıp doldursam temizlenmiş olur mu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • omer14 kullanıcısına yanıt
    sadece bütçeye bakarak..

ilk yoğuşmalı kombi olarak çıkan condence ler hala piyasada satılıyor.

demirdöküm üretimi protherm condence yoğuşmalı 1250 civarında
    demirdöküm sargon condence 1300-1350 civarında

sanırım bunlar sizin kombilerden az da olsa daha az gaz yakacaktır.sıkıntı yok...
  • Kombi dolabı ölçüleri ile ilgili genelde boy ölçüsü olarak 130 cm den bahsedilmekte, bu durumda en ve derinlik kaç cm. olmalı, örneğin kendim için örnek verecek olursam yerin durumu itibari ile 55 cm.lik dolap genişliği yeterli olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: de-ka

Kombi dolabı ölçüleri ile ilgili genelde boy ölçüsü olarak 130 cm den bahsedilmekte, bu durumda en ve derinlik kaç cm. olmalı, örneğin kendim için örnek verecek olursam yerin durumu itibari ile 55 cm.lik dolap genişliği yeterli olur mu?

standart dolap adı altında 60 x 40 x 100 veya 110 dolap yapıyorlar, 60 cm genişlik normalde anca yetiyor, derinlik ise markaya göre değişir, mesela bizim nitromix ler 31 cm geliyor yani 35 cm dolap yeterli, boydan ise 130 cm lik dolabı izmirden benden başka siperişle yaptıran yokmuş, 4 milyonluk vilayetteki iş kavrayışı bu, 10 tl ucuz olsun, boru ince olsun, az işçilikle günde 10 tane yapalımla, eski tabirle hırsızlık yani tabirle ekonomik malzeme..:))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray İzmir -- 1 Ağustos 2014; 10:34:12 >
  • Teşekkürler, derinlikde sorun yok da, 55 cm.lik genişliği 60 cm ye zorlamaya çalışalım.
  • hocam kısmetse yarın paza
    rlığa gıdeceğim
  • peacemaker kullanıcısına yanıt
    http://www.vonateknik.com/?&Syf=1&Id=261005&pt=DUYURULAR

Firmamız tarafından gerçekleştirilen 7 yıl garanti kampanyamız 01.05.2014 tarihi itibari ile sona ermiştir.

Saygılarımızla;
    Satış Sonrası Hizmetler Müdürlüğü
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

quote:

Kombi dolabı ölçüleri ile ilgili genelde boy ölçüsü olarak 130 cm den bahsedilmekte, bu durumda en ve derinlik kaç cm. olmalı, örneğin kendim için örnek verecek olursam yerin durumu itibari ile 55 cm.lik dolap genişliği yeterli olur mu?

standart dolap adı altında 60 x 40 x 100 veya 110 dolap yapıyorlar, 60 cm genişlik normalde anca yetiyor, derinlik ise markaya göre değişir, mesela bizim nitromix ler 31 cm geliyor yani 35 cm dolap yeterli, boydan ise 130 cm lik dolabı izmirden benden başka siperişle yaptıran yokmuş, 4 milyonluk vilayetteki iş kavrayışı bu, 10 tl ucuz olsun, boru ince olsun, az işçilikle günde 10 tane yapalımla, eski tabirle hırsızlık yani tabirle ekonomik malzeme..:))

Bircan hocam, verdiğinizi değerli bilgiler için tekrar teşekkürler, kombi dolabı genişliği hakkında ufak bir detaya takıldım, bahsettiğimiz 60 cm. genişlik dolabın dıştan dışa genişliği midir, yoksa dolabın iç genişliği midir? sormamdaki amaç yeni bir mutfak yerleşimi yapılacak olup, buzdolabının yanındaki boşluk kombi dolabı için değerlendireleceliğinden kaynaklanmaktadır, yeterli boşluğu yakalayamazsam plan değişikliğine gidilecek.
    Mobilyacılara kalsa tezgah yüksekliğini ortalayan fırının üstüne de kalan 85 cm lik yüksekliği olan bölüme de olur, 50 cm boşluğa da olur yaklaşımındalar, sizlerde olmasanız, iş bittikten sonra kombi hazırlanan yere değil de alakasız bir yere açığa taktırtacaklar.

• de-ka D kullanıcısına yanıt
    dıştan dışa ölçü 60 cm.dir

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray İzmir -- 1 Ağustos 2014; 19:31:57 >
  • quote:

quote:

quote:

Bircan hocam, verdiğinizi değerli bilgiler için tekrar teşekkürler, kombi dolabı genişliği hakkında ufak bir detaya takıldım, bahsettiğimiz 60 cm. genişlik dolabın dıştan dışa genişliği midir, yoksa dolabın iç genişliği midir? sormamdaki amaç yeni bir mutfak yerleşimi yapılacak olup, buzdolabının yanındaki boşluk kombi dolabı için değerlendireleceliğinden kaynaklanmaktadır, yeterli boşluğu yakalayamazsam plan değişikliğine gidilecek.
    Mobilyacılara kalsa tezgah yüksekliğini ortalayan fırının üstüne de kalan 85 cm lik yüksekliği olan bölüme de olur, 50 cm boşluğa da olur yaklaşımındalar, sizlerde olmasanız, iş bittikten sonra kombi hazırlanan yere değil de alakasız bir yere açığa taktırtacaklar.

Değerli arkadaşım;nasıl teknik detayları mühendlslere sorarak doğruyu yapıyorsanız,nacizane tavsiyem dekorasyon gibi konularda da mobilyacı takımının eline kalmayın. Mimardan teknik destek alın,inanın bana kafanız rahat eder. İyi forumlar dilerim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

dıştan dışa ölçü 60 cm.dir

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: verimlic

quote:

quote:

quote:

Değerli arkadaşım;nasıl teknik detayları mühendlslere sorarak doğruyu yapıyorsanız,nacizane tavsiyem dekorasyon gibi konularda da mobilyacı takımının eline kalmayın. Mimardan teknik destek alın,inanın bana kafanız rahat eder. İyi forumlar dilerim

Teşekkürler, aynen katılıyorum, ancak bulunduğum yerde imkanlar kısıtlı, bahsettiğim fırın üstü yerleşimi planlayan iç mimari ve dekorasyon firması idi, durumun farkında olduğum için "mobilyacı" olarak nitelemiştim. Ayrıca bir mimar arkadaşımızda ancak dolapsız olursa konulacak bir yer önermişti, yerin ham ölçüsü 54cm. idi.

• BUGÜN İTİBARİYLE YENİ EVİME AİRFEL DİGİFEL PREMİX 25 KW MODELİNİ BAĞLATMIŞ BULUNMAKTAYIM.150 CM YOĞUŞMALI BACA UZATMASI ,KOMBİ DOLABI ,MONTAJ VE KOMBİYİ 2000 TL TEK ÇEKİME ALDIM. SİZCE NASIL BİR ÜRÜN VE İYİ FİYATA ALMIŞ MIYIM?
  • omer14 kullanıcısına yanıt
    Biray Doğalgaz tarafından evime yakın demirdöküm servisi tarafından sorunum halloldu yeni kombi almadan eski kombi ile devam ediyorum.
  • arkadaşlar peteklere otomatik hava atıcı purjör taktırmak istiyorum her peteğe takmalımıyım yoksa geri dönüş borusu kombiyemi takayım tavsiye ettiğiniz bir marka varmı yardım ederms
  • bir firmaya gidiyorum 1250 diyor x markaya..fiyatı pahalı söylüyorsun şu firmada bu kadar diyorum abi mutlaka spottur alma diyor..

karşı firmaya gidiyorum bizde her marka var diyor bilgisayardan bakıyor 1200 diyor ..bana hangi firma izmir İstanbul farketmez bastırırım 50 adet parasını alıyorum diyor..spot mal

garantisi de çatır çatır var diyor..50 tane mal almışım garanti nasıl vermez diyor. vailant hariç o da bazı yerlerde sadece heryerden alınır kombi diyor yeter ki sağlam olsun

mak.muh kartviziti veren dükkan sahibi de normal bir satıcı da bakır vana, gk vana takacağım diyince yüzü düşüyor..150 montajsa 200 istiyor

senin tüm sistemin bakır boru değilse sadece oraya taksan ne olur diyor, çağları aynı borunun bakırı olsa ne olacak diyorlar

hem bakır bir süre sonra pas akıtacak diyorlar sisteme

hem de plastik sadece tek kaynakla montaj yapılırken bakır ile araya bir eleman daha girecek sorun olma olasılığı artacak diyorlar

diyorum sordum bu daha iyiymiş diyorum sayıp duruyorlar insan da şaşırıp kalıyor ya

her satıcı kendi bildiğini söylüyor sadece

biri nitrona kötü diyor,karşı bayi nitron alma atron al diyor..daha çok satıyoruz diyor

elinde bosch olmayan yeni çıktı alma diyor..almanya da bosch için opel muamelesi bile yapmıyorlar..Mercedes BMW si almanların viesmann buderus al diyor

• quote:

Orijinalden alıntı: tamtamer123

http://www.kombibu.com/buderus-logamax-gb072-24k-konforplus-yogusmali-kombi-20468kcal-h-23-8kw-p71.html?ref=akakce&v=1.47.7

Bu ürünü almak istiyorum sizce nasıl?

kombilerin mercedesidir. zengin değilseniz almanız size birşey kazandırmaz.
  • 
Sayfa: önceki 16671668166916701671
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.