Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1504. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15021503150415051506
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: gldyator

bu daireye Viessmann Vitodens 100-W 26 KW Kombi alt kattaki 5 petege ve üst kattaki 3 petege danfoss ra 2990 trv vana taktırdım.sorum kombiyi kaç dere cede çalıştırmam gerekli ve trv vana ayarlarını nasıl yapmalıyım

premix yoğuşmalı kombi ile en fazla 55c kazan sıcaklığında ısınmanız gerekir.ideal yoğuşma 40c-45c-50c kazan sıcaklığıdır.50c yoğuşmada doyum noktasıdır.maximum 55c'dir.55c'den itibaren (60c-65c.....) yoğuşmanın verimi azalır.cihaz daha az yoğuşma yapar
    trv vanaları 3 veya 3,5 olarak kullanmak en ideali:20c-21c-22c iç ortam sıcaklığına denk gelir,bu sayılar kombi ile ısınılan mekanlar için standart derecelerdir
    sıcağı çok seviyorsanız 4 numarada kullanın 24c iç ortam sıcaklığına denk gelir.

Bu konuyla alakalı bir soruda ben sormak istiyorum hocam. Ferroli Econcept kombi için Ferroli'nin kablosuz OT'sini servis en yüksek dereceye ayarlamıştı, rakamı tam hatırlamıyorum ama 70-80 derece arası bişeylerdi. Bu hatalı mı yoksa OT için bu şart mı?

• Merhaba arkadaslar bende vailant 296 model kombi aldım

arastırdıgım kadarıyla en cok anakart yanması sorunu oluyormus 400 tl gıbı bır fıyatı ve garantı dısı oluyormus

regulator kesınlıkle onerılıyor

regulator onerınız varmı acaba?

tuncmatık dıs plastıgı cok kotu dıyorlar bozulan kısılerde varmıs

http://www.hepsiburada.com/liste/artronic-art-500va-250w-avr-regulator/productDetails.aspx?productId=bd302658&categoryId=60001544#Yorumlar

soyle bır marka buldum

bırde en kalıtelı olarak delta ıle baysallar onerılıyor delta urunu kagıt uzerınde epey ıyı gozukuyor

http://www.deltaregulator.com/dosya/urun/10_MCU_8_copy_1524.pdf

dıger urunler 1.5kg ıken delta 500va aynı kapasıtedekı urun tam 4 kılo

o kadar agırlık farkına degıcek bır alet vardır dıye dusunuyorum

• Tavsiye için teşekkürler..

Son olarak bir kombi tavsiyesine daha ihtiyacımız var.

90m2 orta kat, yalıtımlı bir daire var. 2x90cm ,1x60 cm radyatör ve 2 adette eski döküm peteklerden var odalarda. Fiyatı nispeten daha uygun 1200-1300 TL civarı bir kombi mi önerirsiniz yoksa orta seviye 1500-1600 aralığında bir kombimi alınmalı. Teşekkürler..
  • OPTİMİST kullanıcısına yanıt
    demirdöküm veya protherm sargon condence , eski nesil yoğuşmalı ombi alabilirsiniz dediğiniz fiyatlara satılıyor, ancak nitromix gibi A grubu ve green desing ödülü almış bir makinaya da 1800 civarı para veriirlerse, zarar etmiş olmazlar.

ancak unutmayın..

en kral makina, usta elinde rezil,
    orta bir makina iyi usta elinde vezir olur.

ülkemizde kombiyi özenerek takmasını bilen usta oranı % 0,5 i geçmez...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cydonia

Merhaba arkadaslar bende vailant 296 model kombi aldım

arastırdıgım kadarıyla en cok anakart yanması sorunu oluyormus 400 tl gıbı bır fıyatı ve garantı dısı oluyormus

regulator kesınlıkle onerılıyor

regulator onerınız varmı acaba?

tuncmatık dıs plastıgı cok kotu dıyorlar bozulan kısılerde varmıs

http://www.hepsiburada.com/liste/artronic-art-500va-250w-avr-regulator/productDetails.aspx?productId=bd302658&categoryId=60001544#Yorumlar

soyle bır marka buldum

bırde en kalıtelı olarak delta ıle baysallar onerılıyor delta urunu kagıt uzerınde epey ıyı gozukuyor

http://www.deltaregulator.com/dosya/urun/10_MCU_8_copy_1524.pdf

dıger urunler 1.5kg ıken delta 500va aynı kapasıtedekı urun tam 4 kılo

o kadar agırlık farkına degıcek bır alet vardır dıye dusunuyorum

kombilerin anakartı çok pahalıdır,anakartı korumanın yolu da kombi regülatörü kullanmaktır
    tunçmatik regülatör,geçmiş yıllarda forumda çok sık önerilmiş bir cihazdır.forumda çok sayıda arkadaş tunçmatik kombi regülatörü kullanıyor.sıkıntı yaşayana denk gelmedim
    alternatif olarak aksa regülatör öneririm.çevremde bu cihazdan kullananlar var.öneririm
    http://www.aksaregulator.com/

bu arada siz birkaç ay önce ankarada danfoss ra 2000 (gaz sensörlü) termostatik vana satan bayi arıyordunuz.forumdan araştırma yapan ankaralı arkadaşlar danfoss ankara bayi buldular.haberiniz olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: apollonx

Bu konuyla alakalı bir soruda ben sormak istiyorum hocam. Ferroli Econcept kombi için Ferroli'nin kablosuz OT'sini servis en yüksek dereceye ayarlamıştı, rakamı tam hatırlamıyorum ama 70-80 derece arası bişeylerdi. Bu hatalı mı yoksa OT için bu şart mı?

ferroli'nin kendi modülasyonlu oda kumandası olan kablosuz romeo modülasyonlu oda kumandası için parametre girmiş olabilir,diğer markaların (bosch,buderus,ariston..vs) modülasyonlu oda kumandalarında buna benzer yüksek kazan sıcaklığı gibi ayarlar termostatın lcd ekranı üzerinden yapılıyordu
    (modülasyonsuz) normal dijital bir oda kumandasında böyle ayar yapılmaz hata olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: OPTİMİST

Tavsiye için teşekkürler..

Son olarak bir kombi tavsiyesine daha ihtiyacımız var.

90m2 orta kat, yalıtımlı bir daire var. 2x90cm ,1x60 cm radyatör ve 2 adette eski döküm peteklerden var odalarda. Fiyatı nispeten daha uygun 1200-1300 TL civarı bir kombi mi önerirsiniz yoksa orta seviye 1500-1600 aralığında bir kombimi alınmalı. Teşekkürler..

kombi tercihinde 1200-1300lira fiyat diliminde 2 seçenek kalıyor
    1) donanımlı+özellikli yoğuşmasız kombi:ferroli domitech,ferroli divatech,dd nitron,eca confeo plus...gibi
    2) 3 eşanjörlü ara nesil condense yoğuşmalı (yarım yoğuşmalı) kombi:baymak lambert attivo,baymak falke master,dd sargon condense gibi
    bence 200 lira daha eklenerek 1500liraya premix yoğuşmalı (tam yoğuşma) kombi almak daha mantıklı

• apollonx kullanıcısına yanıt
    Selamlar,
    Kombiniz premiks yoğuşmalı bir cihaz. Yani ön hava+gaz karışımını yaparak brülöre gönderip yakan sonra da çıkan su buharınındaki gizli ısıyı geri alarak tekrar sisteme kazandıran teknolojiye sahip. Yoğuşma denen şey, su buharındaki ısı alınınca (su buharı nispeten soğuyunca) buharın su fazına dönmesi. Burada en önemli faktör, 100-110C sıcaklıktaki su buharının 40-50C'de su olabilmesi için tesisattan kombiye dönen suyun en fazla 50C sıcaklıkla, su buharına ara yüzey aracılığıyla temas etmesi. Yani iki koşulumuz var:
    1. Tesisat suyu en fazla 50C (ideali 30-40C arasıdır) olarak yoğuşma eşanjörüne dönecek,
    2. Yoğuşma eşanjörüne temas eden su buharı olacak, yani o anda kombi brülör döneminde olup gaz yakacak ve su buharı oluşacak.
    Şimdi kombi set değeri 70-80C yapılırsa, tesisat suyu bu civara yükseleceği için bunun 10-15C'sini peteklerde kaybetse yine en az 55-60C olarak kombiye dönecek. Dolayısıyla yoğuşma tekniği için gereken koşulun dışına çıkmış olacak. Bir diğer deyişle kombiniz yoğuşma yapamayacak ve % 15 civarı verim kaybı olabilecek.
    Önerim kombiyi en fazla 55C'ye set ederek kullanmanızdır. Hatta mevsim geçişlerinde 40-45C'ye bile alabilirsiniz...

• Kullanılan OT evet modülasyonlu bir ürün (Ferroli Romeo RF). Servise bu değerler çok değilmi diye sorduğumda, "kombi sürekli bu değerlerde çalışmayacak, siz odayı 24 dereceye ayarladınız diyelim, 24 derece olana kadar max.da çalışır" gibisinden cümle kurmuştu. O halde max. dereceyi 55 dereceye düşürmekte fayda var.

Cevap için teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apollonx -- 28 Eylül 2013; 11:59:25 >
    Birşey değil...
    Servisler genellikle klasik kombi mantığıyla yoğuşmalı kombi çalıştırırlar. Forumda benzeri durumlar çok aktarıldı.
    Bu arada umarım en fazla 55C petek sıcaklığında evinizi ısıtacak kadar peteğiniz vardır. Özellikle soğuklarda anlaşılır bu yeterlilik konusu...
  • memint M kullanıcısına yanıt
    75mt2 ev net olarak, 6 mt petek boyu ve yalıtımlı eve yetmez mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Kocaeli'de ısı yalıtımlı 75m2 net ev için, çatı katı ve kuzey cepheli bile olsa yeterli..
  • Arkadaşlar Ramazan ayı ortasında başladığımız Doğalgaz yolculuğu, dün yani 27 Eylül 2013 tarihi itibariyle Kombimizin start almasıyla sonuçlanmış bulunmaktadır. Biraz firmayla, biraz ustayla tartışıp, birazda alttan alarak bugünlere geldik. Kış başlamadan gaz işini bitirdik, hayırlısıyla bundan sonra ağız tadıyla kullanırız. Bunada şükür. Biraz erken oldu ama ne yapalım idare edin.
    Neredeyse iki bayram arası düğün olmazmış misali, iki bayram arası doğalgaz açılışı olmayacaktı.
    Bakalım ECA Fortius Plus'dan sonra, DD Nitromiks maceramız nasıl olacak, kullandıkça fark varmı yokmu göreceğiz. Birde faturamız az gelirse o zaman değme keyfine diyeceğiz, inşallah.
    Sizlere sormak istediğim bir soru vardı. Ben ustaya mutfakta termostatik vana istediğimi özellikle söyledim ama bizim usta, iş yaparken söylenip durmaktan tersini anlamış, oraya artık bu termostatik vana olmaz dedi. Gaz bağlantısı için gelen ustayada sordum oda olmaz dedi. Gerçekten olmazmı yoksa iştenmi kaçtılar.
    Eğer olur derseniz, anahtarı alıp ben bağlamaya çalışacağım. Ne dersiniz.
    15.07.2013 Samgaza 398,48Tl. Abone bağlantı bedeli yatırıldı.
    17.07.2013 Usta tesisat işine başladı.
    24.09.2013 Samgaza 382,59TL. Güvence bedeli yatırıldı.
    26.09.2013 Samgaz iç tesisat uygunluk belgesi verdi, gaz açıldı.
    27.09.2013 Demirdöküm yetkili servisi Kombiyi çalıştırdı.
    DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

• dogant1959 D kullanıcısına yanıt
    termostatik vana boruyu kastirabilir. o yuzden olmaz demislerdir. fotograftan ek yerleri normal vana ile ayni gbi gozukuyor. birde duvar ile arasinda mesafe cok kisa olunca boru musade etmeyebilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogant1959

Ben ustaya mutfakta termostatik vana istediğimi özellikle söyledim ama bizim usta, iş yaparken söylenip durmaktan tersini anlamış, oraya artık bu termostatik vana olmaz dedi. Gaz bağlantısı için gelen ustayada sordum oda olmaz dedi. Gerçekten olmazmı yoksa iştenmi kaçtılar.
    DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

Bal gibi olur. Resimde benim mutfaktaki radyatör var. Dikkat edin 2'de duruyor yani 17°C. Kış boyunca o radyatörün gündüzleri devreye girdiğine hiç şahit olmadım.

• Konvansiyonel kombi arıyorum,
    önerileriniz alabilir miyim?
    Ben şahsen buderus Buderus Logamax U-052 24K düşünüyorum,
    kullananlardan yorum alabilir miyim?

tşk...
  • trlizard kullanıcısına yanıt
    Buderus düşünüyorsanız U-062 modelini tercih edin.

U-052'ye göre artıları:
    3 yıldızlı sıcak su konforu
    Daha düşük elektrik sarfiyatı
    Çift eşanjör
    Sessizlik 36dB(A) tam yükte

• quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Buderus düşünüyorsanız U-062 modelini tercih edin.

U-052'ye göre artıları:
    3 yıldızlı sıcak su konforu
    Daha düşük elektrik sarfiyatı
    Çift eşanjör
    Sessizlik 36dB(A) tam yükte

Aslında illa buderus diye bir takıntım yok,
    hani fiyat/performans ürünü olabilecek bir konvansiyonel kombi daha iyi olur.

tşk...

• quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

quote:

Orijinalden alıntı: dogant1959

Ben ustaya mutfakta termostatik vana istediğimi özellikle söyledim ama bizim usta, iş yaparken söylenip durmaktan tersini anlamış, oraya artık bu termostatik vana olmaz dedi. Gaz bağlantısı için gelen ustayada sordum oda olmaz dedi. Gerçekten olmazmı yoksa iştenmi kaçtılar.

Bal gibi olur. Resimde benim mutfaktaki radyatör var. Dikkat edin 2'de duruyor yani 17°C. Kış boyunca o radyatörün gündüzleri devreye girdiğine hiç şahit olmadım.

Yanlış anlaşılmasın, ben yer olarak sormuyorum, usta tesisatı düz vanaya göre yaptım o yüzden olmaz diyor. Ama doğrumu söylüyor yalanmı bilmiyorum. Gerçekten termostatik vana artık oraya olmazmı, yoksa 5 dk. uğraşmak istemedimi. Bunu öğrenmek istiyorum. Oluyorsa ve ustalık istemiyorsa, ben yapmaya çalışacağım.
    Biray bey siz ne dersiniz.
    İlginize teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogant1959 -- 28 Eylül 2013; 21:07:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: trlizard

Aslında illa buderus diye bir takıntım yok,
    hani fiyat/performans ürünü olabilecek bir konvansiyonel kombi daha iyi olur.

tşk...

Aslında sizin yerinize olsa bu saaten sonra konvansiyonel yerine Premix Yoğuşmalı kombi tercih ederdim. Şu an piyasada tavsiye edebilecek durumda olan 3 tane konvansiyonel kombi var.

1.Ferroli Domitech
    2.Demirdöküm Nitron
    3.Ferroli Domproject
  • 
Sayfa: önceki 15021503150415051506
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.