DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?
32739 Cevap2716381 Görüntüleme188 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     493 [495] 497 498 499 500 501 502      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3503 Mesaj
7 Eylül 2013; 1:47:26 

quote:

Orijinalden alıntı: BOOOOOOOOOOO

Dostum çok saol lakin kafama duo tec yattı http://www.akakce.com/k...-240-fiyati,139945.html bu kombiyi sipariş edicem 100 200 tl sıkıntı deil benim canımı sıkan eve gelen ustaların hem daha az avantajlı bir kombiyi faiş fiyatta satmaları

Maalesef çoğu şehirde esnaf fahiş fiyat veriyor, DUO TEC fiyatını sorarsanız muhtemelen önce yerden yere vururlar ardından 2.400 TL gibi fiyat söylerler. Geçen yıl kendi kombimi (Novadens Extra) netten 1.680 TL / 10 taksitle alırken , yaşadığım şehrin esnafı 2.650 TL peşin fiyat istemişti.

"Bizi bilen bilir, bilmeyen de kendi gibi bilir."

Mevlânâ Celâleddîn-î Belhî Rûmî

8870 Mesaj
7 Eylül 2013; 1:49:38 

quote:

Orijinalden alıntı: XnetaS

Merhaba arkadaşlar;
Daha önce bir kombi hakkında @disintegration arkadaş yardımcı olmuştu sağolsun ilk gün ki performansla çalışıyor önerdiği kombi

Şuan yeni bir eve çıkma durumu var bu yüzden yeni bir kombi arayışındayım ve sizlere tekrar danışayım bir dedim;
- Ev 165 m2 (net içten içe ölçü 138m2) 4+1 2 katlı 3.kat ve 4. kat dubleks tipli, yönetmeliğe uygun inşaat yapılıyor işte mantolama vs vs. 4 katlı bina ve üst 2 katı benim.üstümde çatı var.
Tüm odalar Güney-Doğu-Batı şeklinde sıralı tüm gün güneş görüyor.Daire eskişehirde.Böyle bir daire için nasıl bir kombiye ihtiyaç var.Tüm 2 kat içinde bir noktadan dağıtım yapılıyor diye söylendi.
2 katı ısıtacağı için güçlü bir kombi olması lazım sanırım.İnşaatçı firma birşey takıyor fakat pek iyi birşey olmayacağı malum.Kışın aylık 500 lira doğalgaz parası ödemekten tırsıyorum

Bütçenin ucu açık fakat,fiyat/performansı iyi olan kombi olursa iyi olur Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

önerdiğim cihazdan memnun olmanıza sevindim
verdiğiniz bilgilere göre evinize 28-30kw kapasitede premix yoğuşmalı kombi almanız gerekir,eviniz yalıtımlı premix yoğ kombi tam size göre
pahalı premix yoğuşmalı kombi almanıza gerek yok bence ama siz bilirsiniz.forumda sürekli olarak önerdiğimiz f/p cihazlar aynı performansı gösteriyor
28kw baymak duo tec ve baymak falke condense 30kw eca confeo premix,30kw ariston genus premium evo
ayrıca alt kattaki bütün radyatörlere (havlupan varsa hariç) üst katta ise birkaç radyatöre kaliteli termostatik vanalar taktırmanız gerekir:danfoss ra 2000
dubleks,tripleks gibi katlı evlerde trv vana kullanımı şart
alt kattaki radyatörler kombiye yakınlık nedeniyle erken kapanacağı için üst kattaki radyatörler daha iyi sirküle olur
katlar arasında sıcaklık daha homojen dağılır
her odaya ayrı ayrı sıcaklık konforu sağlamış olursunuz

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI (ÜST KONU)
TASARRUFLU ISINMANIN ANA KURALI

4 Mesaj
7 Eylül 2013; 4:36:33 

Merhabalar, uzun zamandır forumda tavsiye ve yorumlarınızı takip ediyorum sizin önerilerinize dayanarak Baymak Duo Tec 24 Kw Premix Yoğuşmalı kombi almaya karar verdim ancak malum çevremde sorduğum usta kişiler çok yakar ısınamazsın gibi şeyler söylüyor. Kombinin fiyatıda tabiki istanbula göre 350 tl farkla satılıyor burada. Kombiyi internetten alıcam hatta alıyordum sizede danışmak istedim ben bu sistemle tasarruflu şekilde ısınabilirmiyim.

İl : Çorlu/Tekirdağ
Evim : Brüt 110m2 Net 100m2 altına düşüyor
Petek boyu : 8,50 mt. (8 adet)
Yalıtım : Pencereler çift cam, duvarlarda içten Strafor+Alçıpan şeklinde kaplı, Katın üstü çatı ve çatıya ilerleyen zamanda izocam düşünüyorum.
Tesisat : Pazar günü mobil sistem yapacağız
Kombi : Baymak Duo Tec 24 Kw Premix Yoğuşmalı (Mutfağa takılacak)
Termostat : 5 adet Dunfoss aldım ancak gazlı değil gazlısına 44 lira dediler bütçeme uymadı. En çok kullanılan oturma odasına oda termostatı düşünüyorum.

Bu mesajda bahsedilenler: @disintegration, @Biray Doğalgaz Bu mesaja 2 cevap geldi.

1572 Mesaj
7 Eylül 2013; 8:24:43 

BEN OLAYA TEKNİK VE MÜHENDİSLİK GÖZÜYLE bakıyorum.

bu nedenle baymak tavsiyesini kullanmadığım için yapmıyorum, benim için şu anda 400 civarında taktığım ddöküm nitromix garanti vereceğim cihaz,

vananın gazlısı sıvılısından çok UK yani yan olması önemli siz K almışsanız sıkıntı çekebilirsiniz.

normal vanalar da GK markası , forumdaşların evlerinde görsel de ispatladığım gibi <ECA rv2 den en az 4 misi fazla iç genişliğe sahip, bence ECA yaramaz
dönüşe dönüş vanası almalısınız, ECA nın gidiş vanasını dönüşe takıp da burada hangi kombi tasarruflu derseniz, oradan alıp, kıytırık bir vanada geri vermiş olursunuz.

metal bağlantı önemlidir amsa beceren yok, herkes kanserojen plastiklerin marka modellerini sayıyor takıyor, iç çapı küçülmüşler, yaparken taksit kokuları eve sindirmişler bahseden yok, neyse hiç değilse kombi altına GK marka veya ECA marka tam geçişli vana alın, baymağın vanaları da beş para etmez, tam geçişli olmayan vanalar yaramaz benim için.

izopanı ihmal etmeyin,

stadın arka sokağında dayımın oğlu oturuyor, az çok bilirim oraları, özellikle kışın felaket, çatıya izolasyon 400 tl tutar DERHAL yapın,

malzeme sorun olursa buradan bile halledilebilir.

saygılar...

Bu mesajda bahsedilenler: efendy59

BAKIR BORULU KOMBİ SİSTEMLERİ
Bircan EREN
İTÜ.Mak.Fak.Isı Enerji Bölümü Uzman Mak.Müh.(1988)
BİRAY Mühendislik-İZMİR
Panoramio.com fotoğraflarım -İstanbul KızKulesi Canlı

818 Mesaj
7 Eylül 2013; 8:54:06 

Arkadaşlar yukarıda bahsettiğim gibi eve gelen tesisatçılar markasını bilmediğim 6mt radyatör ve parçaları vede Baymak lambert attivo 24kw kombi 4500 TL olarak fiyat biçmişlerdi o işten vazgeçtik şimdi sizlerden ricam.
Babam DDöküm ün namını duymuş birazda kafasına yatmış bana ortalama fiyatı ile birlikte bir DDöküm kombi tavsiyesi(sizcede uygunsa) radyatör tavsiyesi tesisat borusu tavsiyesi vana tavsiyesi(modeliyle birlikte) vede ne gerekli ise tavsiyede bulunursanız gerçekten çok seviniceğim radyatörün vede diğer parçalarında ortalama bir fiyatlarını yazarsanız elinizden geldiğince sevinirim.
Evimiz 3 oda 1 salon 110m2 civarı yalıtım olarak pencereler pvc 6 katlı bi apartmanın 1 .katında arka cephede oturuyoryuz(alt katlar dükkan) etrafımız apartmanlarla çevrili anlıyacağınız.

1572 Mesaj
7 Eylül 2013; 8:55:48 

quote:

Orijinalden alıntı: qxxl

Merhaba arkadaşlar,
Yeni av aldık, eve kombi taktırmamız gerekiyor. 3+1 95 m² bir ev. Yalıtımı iyidir (yapan firmayı çok iyi biliyorum)
Yoğuşmalı/Yoğuşmasız, hermetik, prefix, çift eşanjör, 20.000-45.000 kcal. Kafamız iyice karıştı.

Lütfen yardımcı olabilirmisiniz? 1500 TL'ye maksimum limit. Ayrıca oda termostatı ve termostatik vana konusunda da bilgilendirirseniz sevinirim. Nasıl bir kombinasyon olmalı?

Son olarak internet üzerinden alsak Ankara'da servisi gelip kendisi takıyor mu? (Petekler takılı)

1500 tl ye premix kombi artık alamazsınız, belki 200 ilaveyle, oda sadece makinayı alabilirsiz.

1-demirdöküm nitromix
2-termologic

montaj beceri ister servis yapamaz, adamlar şofbeni bile takmıyorlar, neyse adam gibi devamlı yazdığımız tam geçişli malzemelerle, 250 tl civarına taktırabilirsiniz, firmaların kabul etmeselerde %90 nında taşeronlar çalışıyor, önlerine gidip ustalara bile sorsanız, pazara gelip takarım derler ama gaz açma konusunda yetkili birileri lazım olabilir.

vanalar uk tipi siemens danfoss grubu 40-50 tl arası, euro çok arttı, işler de çok arttı, artık aldığı fiyata kimse satmıyor maalesef, kombi şu an izmirde toptan da karaborsa bu zamların olacağına delalettir.

gk nın vana grubu Türkiyedeki en kaliteli malzemelerdir, gerisini mühendis olarak tavsiye etmem.

Not:Bazıları ara sıra tek mesajlık hesaplar açıp tek sen mi mühendissin yazıyor ama, ticari kaygıyla tavsiye veren, gözü kapalı mühendis de bence mühendis falan olamaz, deposunda ECA,kas marka olan hayatında GK yı eline almamış mühendisten daha farklı cevaplar çıkıyor maalesef..

saygılar...

BAKIR BORULU KOMBİ SİSTEMLERİ
Bircan EREN
İTÜ.Mak.Fak.Isı Enerji Bölümü Uzman Mak.Müh.(1988)
BİRAY Mühendislik-İZMİR
Panoramio.com fotoğraflarım -İstanbul KızKulesi Canlı

4 Mesaj
7 Eylül 2013; 9:23:48 

Cevabiniz icin tesekkurler. Nitromix te dusundugum bir kombi ama cevremde okadar cok bilen varki. Nitromix alabilirim dediginiz gibi kisin felaket oluyor buralar yogusmali almam sebep olurmu fazla yakmaya. Vanalari yatay kose aldim, donus vanalarida dediginiz gibi ancak metal baglanti seti bulamadim buralarda onuda halledebilirsem guzel olacak.undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efendy59 -- 7 Eylül 2013; 9:29:56 >

Bu mesajda bahsedilenler: @Biray Doğalgaz

8870 Mesaj
7 Eylül 2013; 10:34:45 

quote:

Orijinalden alıntı: efendy59

Merhabalar, uzun zamandır forumda tavsiye ve yorumlarınızı takip ediyorum sizin önerilerinize dayanarak Baymak Duo Tec 24 Kw Premix Yoğuşmalı kombi almaya karar verdim ancak malum çevremde sorduğum usta kişiler çok yakar ısınamazsın gibi şeyler söylüyor. Kombinin fiyatıda tabiki istanbula göre 350 tl farkla satılıyor burada. Kombiyi internetten alıcam hatta alıyordum sizede danışmak istedim ben bu sistemle tasarruflu şekilde ısınabilirmiyim.

İl : Çorlu/Tekirdağ
Evim : Brüt 110m2 Net 100m2 altına düşüyor
Petek boyu : 8,50 mt. (8 adet)
Yalıtım : Pencereler çift cam, duvarlarda içten Strafor+Alçıpan şeklinde kaplı, Katın üstü çatı ve çatıya ilerleyen zamanda izocam düşünüyorum.
Tesisat : Pazar günü mobil sistem yapacağız
Kombi : Baymak Duo Tec 24 Kw Premix Yoğuşmalı (Mutfağa takılacak)
Termostat : 5 adet Dunfoss aldım ancak gazlı değil gazlısına 44 lira dediler bütçeme uymadı. En çok kullanılan oturma odasına oda termostatı düşünüyorum.

çevrenizde sorduğunuz usta kaç tane baymak duo tec taktırmış önce bunu sormanızı öneririm.bu cihazdan çevremde 10larca kişiye taktırdım.

buna annem-babam,kardeşim,akrabalarım,tanıdıklarım dahil

forumda 10larca arkadaşa önerdim/aldırdım.cihaz çok kaliteli net 44 kilodur(KIRKDÖRT) ve (%19,5 - %100) modülasyon aralığı çok geniş premix yoğ. kombi
tasarruflu ısınmanın birinci kuralı YALITIMDIR.sizde orta düzeyde bile olsa evinizde yalıtım var bunun faydasını kışın göreceksiniz.vananın "tam geçişli" olması,"reglaj vanaları" gibi uygulamalar tamamen "ayrıntıdır".sen yalıtımsız bir eve istediğin kadar "tam geçişli" vana kullan evdeki ısı kayıplarına paralel olarak faturaların fazla gelir.duvarlarda yalıtım yoksa çatıda yalıtım yoksa evinin her tarafıdan soğuk havaya maruz kalırsın, ısı kayıplarının %40'ı çatıdan gelir o yüzden çatınıza mutlaka ama mutlaka izocam çatı şiltesi serdirin hatta maddi durumunuz varsa izocam çift kat serdirin

yalıtımı,sıcaklık kontrol elemanları ile kombine edeceksiniz (oda termostatı veya termostatik vana) tasarruf bu şekilde oluşur.yalıtımlı evde ideal sıcaklığa gelecek odalarda sıcaklık kontrol elemanları ortamı kontrol altına alacak yani trv vana ise radyatörü kapatacak,oda termostatı ise kombiyi kapatacak
evdeki yalıtım sayesinde ise saatlerce ortam sıcaklığı aynı kalacak.ya kombi çalışmayacak veya radyatör devre dışı kalacak.1 ay boyunca bu döngü size tasarruf olarak dönecek.dışardan eve soğuk hava girmeyecek.evden sıcak hava dışarıya kaçmayacak.çatıda yalıtım varsa çatıdan soğuk gelmeyecek
mobil sistem yaptıracaksanız pex-b oksijen bariyerli boru tercih edin.aynısının oksijen bariyersizi var tercih etmeyin.tesisata oksijen sokar

http://www.firat.com/bi...mobil-sistemler-urunler

oturma odası kombiye ne kadar yakınlıkta.oturma odası kombiye çok yakınsa oda termostatı risk olabilir.çünkü kombi oda termostatını referans alarak çalışır.oturma odasında oda termostatı kombiyi kapatırsa kombiye en uzaktaki odalar ısınamayabilir
ama oturma odası evin ortalarda veya uzaklarda ise o zaman kaliteli bir digital oda termostatı alın ve termostatik vanaları kombiden itibaren en yakın radyatörlere takın,bu nokta önemli.oda termostatı kombiye uzak olacak.termostatik vanaları da kombiden itibaren en yakın radyatörlere takıp ayarını 3 veya 3,5 olarak kullanacaksınız
sıvı sensörlü danfoss ras-c işe yarar.çok kullandım.ama gaz sensörlü danfoss ra 2000 daha iyidir internette tanesi 31lira diye biliyorum
radyatörleri almadıysanız demirdöküm plus tercih edin

4 Mesaj
7 Eylül 2013; 11:13:39 

ilginiz icin cok tesekkur ederiim. Oda termostati konusunda kombi mutfakta tam ortada peteklerin uzakligi neredeyse hepsi ayni hic oda termostati koymasakmi. Cati icin malzeme fiyati istedim alip kendim serecegim. Distanda mantolama olacak ama ileride tabiki. Petek metraji yeterlimi sizce kesinlikle fazla yakmamam lazim cunku. Birde metal @disintegration seti tam gecisli vana nerden bulabilirim yardimci olabilirmisiniz. Petekler var ilaveleri dd plus alicam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bu mesajda bahsedilenler: @disintegration Bu mesaja 1 cevap geldi.

8870 Mesaj
7 Eylül 2013; 12:05:24 

quote:

ilginiz icin cok tesekkur ederiim. Oda termostati konusunda kombi mutfakta tam ortada peteklerin uzakligi neredeyse hepsi ayni hic oda termostati koymasakmi. Cati icin malzeme fiyati istedim alip kendim serecegim. Distanda mantolama olacak ama ileride tabiki. Petek metraji yeterlimi sizce kesinlikle fazla yakmamam lazim cunku. Birde metal @disintegration seti tam gecisli vana nerden bulabilirim yardimci olabilirmisiniz. Petekler var ilaveleri dd plus alicam.

evinizde içten strafor varsa soğuk havayı kısmen keser,içten strafor uygulaması doğru yapıldıysa yalıtıma katkısı vardır
net 100m2 bir evde 8,5mt radyatör az değil,
bence oda termostatını şimdilik almayın bence termostatik vanalarla deneyin.bu işler biraz da deneme yanılma yöntemiyle olur.çünkü oda termostatının takılacağı yer önemli.kombiyi taktırın kışın istediğiniz zaman oda termostatı takılır.kombiden bir kablo çekilir.montaj 1saatinizi bile almaz

5 tane trv vana aldıysanız 2 tane daha alın ve kombiye en uzak 1 radyatör ve banyodaki havlupanda normal vana olacak şekilde diğer radyatörlerin hepsine trv vana olsun.trv vanaların ayarını 3 veya 3,5 olarak ayarlayın.trv vanalar aktif olacak şekilde kullanın.ısınan radyatörler kapansın.kombi kısmi yükte çalışsın
(S) borulu metal kombi bağlantı setini soruyorsanız benim kullandıklarım izmirde satılıyor
1/2 ve 3/4 metal filtre ve vana soruyorsanız bölgenizdeki koçtaş,baumax ve benzeri büyük yapı marketlerine gidip eca vana ve tam geçişli filtreleri alabilirsiniz
1/2 ve 3/4 tam geçişli vana ve filtrelerde marka olarak bulursanız: ECA,KVS,TDS,GK markalarını öneririm

resimde forumdan bir arkadaşımızın evine taktırdığı baymak duo tec ve (S) bakır borular+eca 1/2 ve 3/4 tam geçişli filtreler(pislik tutucu)+ kvs vanalar

818 Mesaj
7 Eylül 2013; 12:21:25 

quote:

Arkadaşlar yukarıda bahsettiğim gibi eve gelen tesisatçılar markasını bilmediğim 6mt radyatör ve parçaları vede Baymak lambert attivo 24kw kombi 4500 TL olarak fiyat biçmişlerdi o işten vazgeçtik şimdi sizlerden ricam.
Babam DDöküm ün namını duymuş birazda kafasına yatmış bana ortalama fiyatı ile birlikte bir DDöküm kombi tavsiyesi(sizcede uygunsa) radyatör tavsiyesi tesisat borusu tavsiyesi vana tavsiyesi(modeliyle birlikte) vede ne gerekli ise tavsiyede bulunursanız gerçekten çok seviniceğim radyatörün vede diğer parçalarında ortalama bir fiyatlarını yazarsanız elinizden geldiğince sevinirim.
Evimiz 3 oda 1 salon 110m2 civarı yalıtım olarak pencereler pvc 6 katlı bi apartmanın 1 .katında arka cephede oturuyoryuz(alt katlar dükkan) etrafımız apartmanlarla çevrili anlıyacağınız.

Biraz fazla oluyorum ama şunuda bir cevaplarsanız sevinirim disintegration Baymak duo tec üzerinde duruyormusun Babam fazla yakıyor gibiinden laflar işimiş baymak için DDöküm tavsiyesi almış sen ne düşünüyorsun.

7843 Mesaj
7 Eylül 2013; 12:31:39 

quote:

quote:

Biraz fazla oluyorum ama şunuda bir cevaplarsanız sevinirim disintegration Baymak duo tec üzerinde duruyormusun Babam fazla yakıyor gibiinden laflar işimiş baymak için DDöküm tavsiyesi almış sen ne düşünüyorsun.

duo tech fazla yakiyorsa piyasadaki tum kombileri yakmamiz lazim. agzi olan konusuyor, takmayin.

Hp G62-B01ET
Logitech Anywhere Mx
Samsung Galaxy Young S6310

8870 Mesaj
7 Eylül 2013; 12:43:24 

quote:

yukardaki mesajlarda elimden geldiğince anlatmaya çalıştım,kendimden uygulamalı resimli örneklerle açıklamaya çalıştım

sana başka bir örnek vereyim:baymak duo tec/baymak falke condense ile aynı kombi olan (çıkartılabilen kumanda paneli hariç) baymak novadens extra'yı geçen yıl @zebza'ya ben önerdim.
zebza arkadaşımız baymak brötje novadens extra'yı danfoss gazlı trv vanalarla beraber kullandı.kendisi çok memnun kaldı
baymak premix yoğ. kombilerin hepsi (novadens,duo tec,falke) çok geniş aralıkta modülasyon yapıyor (%19,5 - %100),
malzeme kalitesi çok iyidir net 44 kilo,7yıl garantilidir
kombi çift kasalıdır:cold burner door teknolojisi+sessiz çalışır
eğer evindeki radyatörlerin çoğuna danfoss ra 2000 trv vanalar alıp ayarını 3 veya 3,5 olarak kullanırsan kombin kısmi yükte çalışacak ve tasarruf oluşacak
tabii kombini en fazla 55c kazan sıcaklığında kullanacaksın
dd nitromix tercih edilebilir,sorunsuz bir cihazdır ama ben 1500lira civarında f/p premix yoğ kombilerde öncelikle baymak falke condense/baymak duo tec/baymak brötje novadens öneririm.nitromix'e göre daha geniş modülasyon aralığında çalışır ve minimum ısıl gücü daha düşüktür
nitromix:%26-%100...>minimum ısıl güç:6,5kw
baymak premix yoğ. kombiler:%19,5 - %100......>minimum ısıl güç 4,7kw

herkesin tercihi farklıdır.kişisel tercihler değişebilir.saygı duyarım.

8870 Mesaj
7 Eylül 2013; 12:44:52 

Baymak Falke Condense & Baymak Duo Tec:

50c - 30c işletmede minimum ısıl güç tüketimi 4.7 kw ...........> modülasyon aralığı %19,5 - %100

http://www.baymak.com.t...nma%20K%C4%B1lavuzu.pdf

http://www.baymak.com.t.../1.Bro%C5%9F%C3%BCr.pdf

demirdöküm nitromix p24:

http://www.demirdokum.c...B1m%20K%C4%B1lavuzu.pdf

50c – 30c işletmede minimum ısıl güç: 6,5kw .................> modülasyon aralığı %26 - %100

baymak brötje novadens extra:

http://www.baymak.com.t...nma%20K%C4%B1lavuzu.pdf

50c - 30c işletmede minimum ısıl güç: 4,7kw……………> modülasyon aralığı %19,5 - %100

Bu mesajda bahsedilenler: BOOOOOOOOOOO

3503 Mesaj
7 Eylül 2013; 12:53:43 

quote:

Babanız Demirdöküm istiyorsa Nitromix tercih edebilirsiniz. DUO TEC gibi o da f/p üst düzeyde bir kombidir. Tesisatınız kaliteli malzeme ve işçilik ile yapılırsa kombi DUO TEC veya Nitromx olmuş o kadar önemli değil.

4 Mesaj
7 Eylül 2013; 13:27:17 

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

evinizde içten strafor varsa soğuk havayı kısmen keser,içten strafor uygulaması doğru yapıldıysa yalıtıma katkısı vardır
net 100m2 bir evde 8,5mt radyatör az değil,
bence oda termostatını şimdilik almayın bence termostatik vanalarla deneyin.bu işler biraz da deneme yanılma yöntemiyle olur.çünkü oda termostatının takılacağı yer önemli.kombiyi taktırın kışın istediğiniz zaman oda termostatı takılır.kombiden bir kablo çekilir.montaj 1saatinizi bile almaz

5 tane trv vana aldıysanız 2 tane daha alın ve kombiye en uzak 1 radyatör ve banyodaki havlupanda normal vana olacak şekilde diğer radyatörlerin hepsine trv vana olsun.trv vanaların ayarını 3 veya 3,5 olarak ayarlayın.trv vanalar aktif olacak şekilde kullanın.ısınan radyatörler kapansın.kombi kısmi yükte çalışsın
(S) borulu metal kombi bağlantı setini soruyorsanız benim kullandıklarım izmirde satılıyor
1/2 ve 3/4 metal filtre ve vana soruyorsanız bölgenizdeki koçtaş,baumax ve benzeri büyük yapı marketlerine gidip eca vana ve tam geçişli filtreleri alabilirsiniz
1/2 ve 3/4 tam geçişli vana ve filtrelerde marka olarak bulursanız: ECA,KVS,TDS,GK markalarını öneririm

resimde forumdan bir arkadaşımızın evine taktırdığı baymak duo tec ve (S) bakır borular+eca 1/2 ve 3/4 tam geçişli filtreler(pislik tutucu)+ kvs vanalar

Vanalari dediginiz gibi yapip oda termostatini sonraya birakavagim. Bu metal baglanti setini internette satan bulamadim bildiginiz varsa mesaj atarmisiniz. Filtrelerede tekzen e bakacagim artik burda sadece o var cunku. Cok tesekkur ederim.

818 Mesaj
7 Eylül 2013; 20:34:09 

Beyler bizinkiler Bosh servisini çağırmışlar büyün eve 7.2 radyatör boyu ve bütün malzemeler Boshun olucak şekilde 3900 TL fiyat vermişler.
Bosh ' un Baymak Duo tec e eş değer kombi modeli varmı(ve ya Bosh Baymak a tercih edilirmi) acaba beni bu konudada bilgilendirirseniz sevinirim. Bizim ev 110m2 evimize yetecek kw de bulunan bir kombi tavsiyesinde bulunursanız gerçekten çok mutlu olucağım

8870 Mesaj
7 Eylül 2013; 20:48:05 

quote:

Beyler bizinkiler Bosh servisini çağırmışlar büyün eve 7.2 radyatör boyu ve bütün malzemeler Boshun olucak şekilde 3900 TL fiyat vermişler.
Bosh ' un Baymak Duo tec e eş değer kombi modeli varmı(ve ya Bosh Baymak a tercih edilirmi) acaba beni bu konudada bilgilendirirseniz sevinirim. Bizim ev 110m2 evimize yetecek kw de bulunan bir kombi tavsiyesinde bulunursanız gerçekten çok mutlu olucağım

bosch'tan alınacak tek kombi var:bosch classic condense (premix yoğ) 22kw kapasitededir.evinize yeter.

818 Mesaj
7 Eylül 2013; 21:06:43 

quote:

quote:

bosch'tan alınacak tek kombi var:bosch classic condense (premix yoğ) 22kw kapasitededir.evinize yeter.

Bostan alınacak tek kombi demişsiniz Baymak duo tecin yerini tutar mı acaba vede boshun radyatör ve diğer malzemeleri kalite bakımından sizce nasıl daha adamlar la anlaşılmış bir şey yok kafamıza yatmazsa Baymak servisine gideceğiz şu anda araştırma sürecindeyiz ama size yine yeniden çok teşekkür ediyorum bundan önceki adamlar gerçekten tabiri caizse kazıklamak niyetiyle ggelmiş adamlardı Baymak lamberti attivo kombiyi 1800 Tl fiyat çekmişlerdi vicdansızlar Benim kafama Boshun yatmasının sebebi adamlar bütün malzemeler Boshun dedikleri için yan sanayi abidik gubidik ürünleri kulanmazlar umarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BOOOOOOOOOOO -- 7 Eylül 2013; 21:09:35 >

8870 Mesaj
7 Eylül 2013; 21:13:50 

quote:

Bostan alınacak tek kombi demişsiniz Baymak duo tecin yerini tutar mı acaba vede boshun radyatör ve diğer malzemeleri kalite bakımından sizce nasıl daha adamlar la anlaşılmış bir şey yok kafamıza yatmazsa Baymak servisine gideceğiz

bosch classic condense,baymak duo tec gibi çok kalitelidir.resimlerden malzeme kalitesini gördün.tabiri caizse tank gibi kombi
baymak duo tec gibi net 44 kilodur.yalnız cihazın modülasyon aralığı baymak duo tec kadar geniş değil
bosch classic condense alırsanız yanında bosch fr10 veya bosch fr 100 gibi bu cihaza oda sıcaklığına göre modülasyon yaptıran modülasyonlu oda kumandası almalısınız
bosch.c.c o zaman çok tasarruflu bir cihaza dönüşüyor
radyatörde bosch değil demirdöküm plus,vairad ve airfel almanız gerekir.panel radyatörde en iyi dd plus'tır aynı şekilde bosch termostatik vana yerine danfoss ra 2000

63 Mesaj
7 Eylül 2013; 22:00:50 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: matttias

Herkese merhaba ;

Yeni evimiz için kombi ihtiyacımızı gidermek üzere araştırmalra başladım ve bu konuda siz sevgili forum arkadaşlarımızdan yardım ve tavsiye rica ediyorum..
Öncelikle söylemeliyim ki kombiler konusunda çok fikrim yok.. Forumda gördüklerimden ve okuduklarımdan sonrada biraz kafam karıştı diyebilirim..

Evimiz için gerekli olan kombi aşağıdaki özellikleri açısından nasıl olmalıdır ?

Konvansiyonel mi yoğuşmalı mı yoksa premix yoğuşmalı mı olmalı ?
Kapasitesi ne olmalı ?
Eşanjör sayısı ne olmalı ?
Modülasyon aralığı ?

Evimizi 1 + 1, yaklaşık olarak 55-60 m2 ve amerikan mutfak. Kombi mutfak tezgahının hemen sonunda evin içerisinde bulunacak ve amerikan mutfak olmasından dolayı da sessiz bir cihaz olması önemli..
Evimiz de yatak odasında 1 adet 1000 mm ve salonda 1 adet 1000 ve 1 adet 500 olmak üzere 3 adet radyatör ve banyo da havlupan bulunmaktadır.
Evin pencereleri olan 1 cephesi güney-doğu yönüne diğer cephesi ise kuzey-doğu yönüne bakmaktadır. Pencere olmayan diğer cephe ise kuzey-batı yönüne bakmaktadır. (Bu cepheye yakın zamanda bitişik nizam bina yapılacak ve bina öncesi duvarın dıştan yalıtımı yapılacaktır..)

Bu doğrultuda sizelerden temin etmem gereken kombi için yardımcı olmanızı rica ediyorum..
Evlilik arifesinde olmamızdan dolayı da kombimizin makul fiyatlı ve f/p ürünü olması doğru olacaktır kanaatindeyim..
Kombiler konusunda çok fazla bilgim olmadığından sorduğum yada söylediğim anlamsız yada saçma şeyler varsa afedersiniz..
Kombi tercihini etkileyecek başka gerekli bilgiler var ise hemen dönüş yapabilirim..

Şimdiden cevap ve yorum yapacak herkese çok teşekkür ederim..

size fikir oluşturması açısından kendimden uygulamalı bir örnek vereyim.eviniz gibi ailemin 1+1 stüdyo 60m2 dairesine geçen yıl baymak duo tec taktırdım.kombi,resimlerden gördüğünüz gibi muftakta.sessiz çalışan,verimli,(%19,5 - %100) çok geniş modülasyon aralığı,çift eşanjörlü,24kw kapasitede premix yoğuşmalı bir cihaz
evdekiler oda termostatı istemediği için banyodaki havlupan ve koridordaki radyatör hariç salon ve yatak odasındaki radyatörlere danfoss ra 2000 termostatik vanalar taktırdık,cihaz kış boyunca yoğuşma yaptı
size de aynı cihazı öneririm.1500lira civarında satılan f/p premix yoğuşmalı kombiler arasında en iyilerden biridir
yalnız sizde radyatör sayısı az olduğu için termostatik vanalar yerine siemens rev 24 gibi kaliteli bir oda termostatı öneririm.tabi eviniz yalıtımlı veya ısı kayıpları az olan bir ev ise

eviniz küçük diye yoğuşmalı kombi olmaz demeyin,geniş modülasyon aralığına sahip premix yoğuşmalı kombiler küçük evlerde kendini uyumlandırarak her ısı ihtiyacına göre çok geniş aralıkta modülasyon yapar,cihaz yoğuşma yapar tasarruf oluşur/verim alırsınız

öncelikle cevabınız ve ilginiz için teşekkür ederim @disintegration
kendizden vermiş olduğunuz örnek gayet güzel fakat internet üzerinde okumaya devam ettiğim bilgiler doğrultusunda kafama takılanlar hakkında sizden yine bilgi almak isterim..
yoğuşmalı kombilerin siz bütün kış yoğuşma yapmış olduğunu zaten söylediniz ama genellikle yoğuşma yapması için radyatör uzunluklarını 7-8 metre gibi tutulduğu söyleniyor.. ki bu uzunluk bende 2.5 metre neredeyse 3 te 1..
bir diğer konusu ise yoğuşmalı kombilerin hermetik kombilere göre olan ilk yatrım maliyeti yüksekliği..

Yoğuşmalı kombilerin sağlamış olduğu tasarrufu % 10-15 olarak kabul edersek;

ortalama 50 metrekare bir evin yıllık yakıt masrafı 1000 TL olsa Tasarruf = 1000 x 0,15 = 100 TL/YIL
ortalama 100 metrekare bir evin yıllık yakıt masrafı 1500 TL olsa Tasarruf = 1500 x 0,15 = 225 TL/YIL
ortalama 300 metrekare bir evin yıllık yakıt masrafı 2500 TL olsa Tasarruf = 2500 x 0,15 = 375 TL/YIL

tasarruf oranları metrekare ile orantılı olarak artmaktadır. Bu durumda benim mevcut evim için (50-60 metrekare) oran olarak değil ama para olarak az tasarruf sağlayan bir yoğuşmalı kombiyi tercih etmem ve bu yüksek ilk yatırım maliyetini vermem ne kadar doğru bir tercih olur ?
Ayrıca yoğuşmalı kombilerde yoğuşma suyu için bir dreyn ihtiyacı olduğu ve bunun tesisat olarak bir yere bağlanması gerektiği söyleniyor ki bunun içinde aynı çamaşı ve bulaşık makineleri su giderleri benzeri bir hat ihtiyacı oluyor sanırım ?

Bu konularda da bilgi verirseniz sevinirim..

Bu mesajda bahsedilenler: @disintegration Bu mesaja 2 cevap geldi.

Rüyaları gerçekleştirmenin en kısa yolu, uyanmaktır...

3503 Mesaj
7 Eylül 2013; 22:54:46 

Unutmamak lazım ki birde Banyo için aynı kombiyi kullanıcaksınız oradaki tasaruffu unutmayın. Ben kombiye geçmeden önce en son 35TL doğalgaz faturası ödemiştim. Bu yaz 20 TL üzeri fatura gelmedi aradaki fark 15 TL x6 ay olsa = 90 TL.

63 Mesaj
7 Eylül 2013; 22:58:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Unutmamak lazım ki birde Banyo için aynı kombiyi kullanıcaksınız oradaki tasaruffu unutmayın. Ben kombiye geçmeden önce en son 35TL doğalgaz faturası ödemiştim. Bu yaz 20 TL üzeri fatura gelmedi aradaki fark 15 TL x6 ay olsa = 90 TL.

Muhakkak onu da unutmamak lazım ama sizin aradaki bu fark kombinin yoğuşmalı olmasından mı kaynaklanıyor ? yoksa kombiye geçmenizden mi ?
sonuçta yazın kullanma suyu haricinde ısıtma kullanılmayacağından dolayı yoğuşma daha az olmayacak mıdır ?

Bu mesajda bahsedilenler: @disintegration, @Zebza Bu mesaja 1 cevap geldi.

818 Mesaj
7 Eylül 2013; 23:03:11 

quote:

quote:

Bostan alınacak tek kombi demişsiniz Baymak duo tecin yerini tutar mı acaba vede boshun radyatör ve diğer malzemeleri kalite bakımından sizce nasıl daha adamlar la anlaşılmış bir şey yok kafamıza yatmazsa Baymak servisine gideceğiz

bosch classic condense,baymak duo tec gibi çok kalitelidir.resimlerden malzeme kalitesini gördün.tabiri caizse tank gibi kombi
baymak duo tec gibi net 44 kilodur.yalnız cihazın modülasyon aralığı baymak duo tec kadar geniş değil
bosch classic condense alırsanız yanında bosch fr10 veya bosch fr 100 gibi bu cihaza oda sıcaklığına göre modülasyon yaptıran modülasyonlu oda kumandası almalısınız
bosch.c.c o zaman çok tasarruflu bir cihaza dönüşüyor
radyatörde bosch değil demirdöküm plus,vairad ve airfel almanız gerekir.panel radyatörde en iyi dd plus'tır aynı şekilde bosch termostatik vana yerine danfoss ra 2000

http://www.akakce.com/k...841h-fiyati,197434.html tavsiye ettiğiniz kombi bu zannedersem boshun radyatörleri kesinlikle olmazmı diyorsunuz acaba ? Ben memlekette olsam hepsini araştıracam lakin öyle bi imkanım yok bizinkilerde sıkıldılar artık Boshun servisine hepsini yaptıralım diyoruz.

3503 Mesaj
7 Eylül 2013; 23:04:32 

Benim bahsettiğim fark yoğuşmanın dışında geniş modulasyon aralığına bağlı olarak gelen tasarruf.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 7 Eylül 2013; 23:04:46 >

63 Mesaj
7 Eylül 2013; 23:08:29 

Geniş modülasyon aralığının kullanma suyuna tam olarak etkisi nasıl olmaktadır ?
sonuçta mevcut şebeke suyunu belli bir sıcaklığa getirmek her zaman için yüksek enerji harcanır..
hermatik ile yoğuşma arasında bu konuda nasıl bir fark oluyor tam olarak ?

3503 Mesaj
7 Eylül 2013; 23:30:35 

Mühendis olmadığım için tam izahını belki yapamıyorum. Yiende kabaca şu şekilde izah edeyim;
Dar modulasyon olduğu zaman su sıcaklığı sabit tutması için kombi dur-kalk yapıyor bu da doğal olarak sarfiyatı artırıyor. Artı akan suyun tazyi düşük olduğu zaman sıcaklık sabitleme sorunu yaşatıyor. O yüzden şikayetlere bakarsanız sıcak su sabitleme sorunu sadece konvansiyonel kombilerde vardır.

Bu mesajda bahsedilenler: matttias

7843 Mesaj
7 Eylül 2013; 23:34:36 

quote:

Geniş modülasyon aralığının kullanma suyuna tam olarak etkisi nasıl olmaktadır ?
sonuçta mevcut şebeke suyunu belli bir sıcaklığa getirmek her zaman için yüksek enerji harcanır..

siz suyu kısınca suyun debisi azalır ve kombinin sıcaklığı sabit tutması için alev boyunu kısması gerekir. eğer yeteri kadar kısamazsa suda sıcaklık çok yükselir. haşlama meydana gelir yada sürekli bir sıcak bir soğuk su gelir.

yoğuşmalı kombilerin geniş modülasyon aralıkları burada da kendini gösterir ve konforlu bir duş sağlar.

Hp G62-B01ET
Logitech Anywhere Mx
Samsung Galaxy Young S6310

63 Mesaj
7 Eylül 2013; 23:51:25 

quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

siz suyu kısınca suyun debisi azalır ve kombinin sıcaklığı sabit tutması için alev boyunu kısması gerekir. eğer yeteri kadar kısamazsa suda sıcaklık çok yükselir. haşlama meydana gelir yada sürekli bir sıcak bir soğuk su gelir.

yoğuşmalı kombilerin geniş modülasyon aralıkları burada da kendini gösterir ve konforlu bir duş sağlar.

şimdi anladım..
peki hermatik kombilerde bu durumu yani sıcak su soğuk su olayını düzgün verebilecek.. gerektiğinde sıcak suyu kısarak ılıklaştırmay yapılmasını sağlayabilecek modülasyon aralığı geniş kombiler yok mu hiç ?
Hermatik kombilerde en düşük modülasyon aralığı nedir acaba ?
Yoğuşmalılar ile aradaki farkı görebilmek adına soruyorum..

3503 Mesaj
8 Eylül 2013; 0:12:29 

quote:

şimdi anladım..
peki hermatik kombilerde bu durumu yani sıcak su soğuk su olayını düzgün verebilecek.. gerektiğinde sıcak suyu kısarak ılıklaştırmay yapılmasını sağlayabilecek modülasyon aralığı geniş kombiler yok mu hiç ?

Yoğuşmalı kombler'de hermetik kombidir. Hermetik kombiler 3'e ayrılır Konvansiyonel - Yoğuşmalı (Düz Yoğuşmalı) - Premix Yoğuşmalı.
Konvansiyonel kombilerde en geniş modulasyon Ferolli'de var yanlış hatırlamıyorsam 7.2kW kadar düşebiliyor. Fakat fiyatları yüksektir 1.250 TL cıvarı, 1.500 - 1.600 TL gibi bir fiyata Premix kombi dururken almak ne kadar mantıklı bilemiyorum.

63 Mesaj
8 Eylül 2013; 0:19:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

quote:

şimdi anladım..

Yoğuşmalı kombler'de hermetik kombidir. Hermetik kombiler 3'e ayrılır Konvansiyonel - Yoğuşmalı (Düz Yoğuşmalı) - Premix Yoğuşmalı.
Konvansiyonel kombilerde en geniş modulasyon Ferolli'de var yanlış hatırlamıyorsam 7.2kW kadar düşebiliyor. Fakat fiyatları yüksektir 1.250 TL cıvarı, 1.500 - 1.600 TL gibi bir fiyata Premix kombi dururken almak ne kadar mantıklı bilemiyorum.

tamam demek istediğim oydu tam olarak..
Hermetik demek yanlış oldu.. konvansiyonel doğru terim..
1250 TL gibi bir fiyat iyi çünkü misal olarak Duo Tec 24 e bakıyorum netten 1800 TL civrarı fiyatlar var..
1750 desen 500 TL gibi bir fark var..
ve ev ufak olunca elde edilecek tasarruf açısından 5 sene de ancak farkı amorti eder..
benim kaldığım nokta biraz o .. :(

3503 Mesaj
8 Eylül 2013; 0:24:43 

quote:

tamam demek istediğim oydu tam olarak..
Hermetik demek yanlış oldu.. konvansiyonel doğru terim..
1250 TL gibi bir fiyat iyi çünkü misal olarak Duo Tec 24 e bakıyorum netten 1800 TL civrarı fiyatlar var..
1750 desen 500 TL gibi bir fark var..
ve ev ufak olunca elde edilecek tasarruf açısından 5 sene de ancak farkı amorti eder..
benim kaldığım nokta biraz o .. :(

Peki doğalgaza gelecek olan zamları o hesabın içine kattınız mı

8870 Mesaj
8 Eylül 2013; 0:26:04 

quote:

öncelikle cevabınız ve ilginiz için teşekkür ederim @disintegration
kendizden vermiş olduğunuz örnek gayet güzel fakat internet üzerinde okumaya devam ettiğim bilgiler doğrultusunda kafama takılanlar hakkında sizden yine bilgi almak isterim..
yoğuşmalı kombilerin siz bütün kış yoğuşma yapmış olduğunu zaten söylediniz ama genellikle yoğuşma yapması için radyatör uzunluklarını 7-8 metre gibi tutulduğu söyleniyor.. ki bu uzunluk bende 2.5 metre neredeyse 3 te 1..
bir diğer konusu ise yoğuşmalı kombilerin hermetik kombilere göre olan ilk yatrım maliyeti yüksekliği..

Yoğuşmalı kombilerin sağlamış olduğu tasarrufu % 10-15 olarak kabul edersek;

ortalama 50 metrekare bir evin yıllık yakıt masrafı 1000 TL olsa Tasarruf = 1000 x 0,15 = 100 TL/YIL
ortalama 100 metrekare bir evin yıllık yakıt masrafı 1500 TL olsa Tasarruf = 1500 x 0,15 = 225 TL/YIL
ortalama 300 metrekare bir evin yıllık yakıt masrafı 2500 TL olsa Tasarruf = 2500 x 0,15 = 375 TL/YIL

tasarruf oranları metrekare ile orantılı olarak artmaktadır. Bu durumda benim mevcut evim için (50-60 metrekare) oran olarak değil ama para olarak az tasarruf sağlayan bir yoğuşmalı kombiyi tercih etmem ve bu yüksek ilk yatırım maliyetini vermem ne kadar doğru bir tercih olur ?
Ayrıca yoğuşmalı kombilerde yoğuşma suyu için bir dreyn ihtiyacı olduğu ve bunun tesisat olarak bir yere bağlanması gerektiği söyleniyor ki bunun içinde aynı çamaşı ve bulaşık makineleri su giderleri benzeri bir hat ihtiyacı oluyor sanırım ?

Bu konularda da bilgi verirseniz sevinirim..

merhaba internet üzerinde okuduğunuz bilgileri ciddiye almamanızı öneririm.mesela linkini eklediğim makalede yoğuşmalı kombi seçimi hakkında çok yanlış bilgiler veriliyor.internette çok fazla bilgi kirliliği var.geçen gün forumda bir arkadaş ekledi.makalede çok sayıda yanlış bilgiler var,bazıları da güncelliğini yitirmiş,ama insanların kafasını karıştırıyor
http://www.evdeteknik.com/kombi.html

yoğuşmalı kombi içine evin büyüklüğü ve radyatör metrajı önemli değildir.önemli olan kazan sıcaklığıdır.evinizde kış boyunca en fazla 55c kazan sıcaklığında ısınabildiğiniz sürece yoğ. kombi olur.eviniz ister 100m2 olsun ister 50m2
7-8mt gibi argümanlar tamamen gerçek dışı. bunlar yoğuşmasız kombi satmak isteyen satıcı argümanları
geniş modülasyon aralığına sahip premix yoğ. kombiler 2-3mt radyatörde bile çok rahat yoğuşma yapar.resimlerini eklediğim dairedeki baymak duo tec kış boyunca yoğuşma yaptı.buradaki en büyük fark GENİŞ MODÜLASYON ARALIĞI
yani her ısı ihtiyacına (sıcak su veya ısıtma devresi) göre alev boyunu ayarlayıp gereksiz gaz harcamasının önlenmesi

hatta tam tersini söyliyeyim bunu forumda daha önce birçok defa tekrarlama gereği duydum:özellikle 100m2'den küçük evlere ısrarla geniş modülasyon aralığına sahip premix yoğ kombi öneriyorum.çünkü bu cihazlar küçük evlere kendini uyumlandırma konusunda çok başarılı,bunu ailemin evleri dahil birçok evde uygulayarak deneyimledim
ayrıca premix yoğ kombileri sıcaklık kontrol elemanları (oda termostatı+termostatik vana) ile kullandığınız zaman tasarruf %20-30 arasında olmaktadır

premix yoğ. kombilerle yoğuşmasız kombiler arasında fiyat farkı dolayısıyla amortisman farkları kalmadı.ilk yatırım maliyeti kalmadı.bu durum eskidendi.
eskiden 2000liradan aşağıya premix yoğ. kombi alınamıyordu son yıllarda premix yoğ kombilerin fiyatı 1350liraya kadar indi
http://www.akakce.com/k...ati,595099.html?ref=354
http://www.akakce.com/k...ati,967541.html?ref=354
yani bugün şöyle piyasada en çok tutulan orta-donanımlı yoğuşmasız bir kombi alayım deseniz 1200-1300lirayı gözden çıkarmanız gerekiyor
örnek:dd nitron,ferroli domitech,ferroli divatech,eca confeo plus,baymak baxi luna3...gibi

yani yoğuşmasız kombi-yoğuşmalı kombiler arasında fiyat farkı yok.ilk yatırım maliyeti yok.hatta bazı modellerde yoğuşmasız kombiler,tam yoğuşmalı premix kombilerden daha pahalı
amortismana 800liralık müteahhit kombisi veya kiracı kombisi diye tabir edilen en ucuz mütevazi donanımsız kombiler girer:protherm leopar,demirdöküm nepto,ariston matis,protherm lynx...gibi
http://www.akakce.com/k...pard-fiyati,354311.html

63 Mesaj
8 Eylül 2013; 0:37:08 

detaylı cevabınız için ve aydınlatıcı bilgileriniz için teşekkür ederim..
oldukça faydalı bir mesaj oldu..
mesajınızda geçtiği içinde sormak istedim..
Yoğuşmalı kombi olarak verdiğiniz
Ariston kombşleri öneriyor musunuz ? Ariston tavsiye edilmişti bu sebepten sizden bilgi almak isterim..
f/p ürünü olarak değerlendirilebilir mi ?

63 Mesaj
8 Eylül 2013; 0:38:30 

zamların hangi birini hesaba katacağımızı şaşırdık artık :)))

Bu mesajda bahsedilenler: Zebza

8870 Mesaj
8 Eylül 2013; 0:47:35 

quote:

detaylı cevabınız için ve aydınlatıcı bilgileriniz için teşekkür ederim..
oldukça faydalı bir mesaj oldu..
mesajınızda geçtiği içinde sormak istedim..
Yoğuşmalı kombi olarak verdiğiniz
Ariston kombşleri öneriyor musunuz ? Ariston tavsiye edilmişti bu sebepten sizden bilgi almak isterim..
f/p ürünü olarak değerlendirilebilir mi ?

ariston egis premium öneririm.premix yani tam yoğuşmalı bir kombidir
önceki mesajlarda üstünde ısrarla durduğum GENİŞ MODÜLASYON ARALIĞINA sahip bir cihazdır
baymak premix yoğ. kombiler gibi çok geniş aralıkta modülasyon yapar.teknik tablodan kendiniz de görebilirsiniz
ariston,premix yoğ. kombiler konusunda çok başarılı bir kombi üreticisi clas premium,genus premium gibi piyasaya damgasını vurmuş başarılı cihazları var

ariston egis premium

http://www.ariston.com/...mBrosurWebVersiyonu.pdf

50c – 30c işletmede minimum ısıl güç tüketimi: 4.4kw.................> modülasyon aralığı %19 - %100

63 Mesaj
8 Eylül 2013; 0:57:32 

evet şuan kombilerin özelliklerine bakarken söylediğiniz ısıl yük kısmına bakıyorum öncelikle.. :)

ariston egis premium sanırım Ariston ailesinin en sade modeli oluyor..

Aşağıdaki modellerde sanırsam premix tam yoğuşmalı Ariston modelleri oluyor..

GENUS PREMIUM
GENUS PREMIUM EVO
CLAS PREMIUM EVO
CLAS PREMIUM

ama bu modeller egis e göre daha özellikli ve donamlı modeller anladığım kadarıyla..
benim sorum bu modellerin sahip olduğu donanım ve özellikleri önemli midir ? gerekli midir ? ihtiyaç mıdır ? lüks müdür ?

8870 Mesaj
8 Eylül 2013; 1:11:08 

quote:

evet şuan kombilerin özelliklerine bakarken söylediğiniz ısıl yük kısmına bakıyorum öncelikle.. :)

ariston egis premium sanırım Ariston ailesinin en sade modeli oluyor..

Aşağıdaki modellerde sanırsam premix tam yoğuşmalı Ariston modelleri oluyor..

GENUS PREMIUM
GENUS PREMIUM EVO
CLAS PREMIUM EVO
CLAS PREMIUM

ama bu modeller egis e göre daha özellikli ve donamlı modeller anladığım kadarıyla..
benim sorum bu modellerin sahip olduğu donanım ve özellikleri önemli midir ? gerekli midir ? ihtiyaç mıdır ? lüks müdür ?

ariston'un bütün yoğuşmalı kombileri premix yani tam yoğuşmalı kombilerdir

ariston clas premium,ariston genus premium,aristo thermo'un en çok satan cihazlarıydı.artık üretimi durduruldu yerine evo serisi geldi: clas premium evo,genus premium evo
ariston clas premium:modülasyon aralığı %26-%100
ariston clas premium evo:modülasyon aralığı %26-%100
ariton genus premium:modülasyon aralığı %26-%100
ariston genus premium evo:modülasyon aralığı %11 - %100
modülasyonda en iyisi genus premium evo'dur

ariston egis premium dediğiniz gibi en sade özellikli premix yoğ. kombi,bu cihaz ariston markalı modülasyonlu oda termostatlarıyla oda sıcaklığına göre modülasyon yapamıyor.yani cihazda bu özellik yok.lcd ekranı küçüktür,oda sıcaklığına göre modülasyon bence çok önemli bir özellik değildir.tasarrufu %2-4 civarındadır.en büyük yararı kombi ideal/set edilen iç ortam sıcaklığına geldikçe yavaşladığı için kombinin pompasını korur,bazı kullanıcılar ısrarla bu özelliği isterler.burada kişisel tercihler devreye girer
http://www.ariston.com/tr/KLIMA_MANAGER
http://www.ariston.com/...ULASYONLU_ORTAM_SENSORU

modülasyonlu oda kumandası kullanmak istiyorsanız:clas premium evo ve genus premium evo almanız gerekir,bu kombiler sensys modülasyonlu oda kumandası ile oda sıcaklığına göre modülasyon yapabilir

8870 Mesaj
8 Eylül 2013; 1:13:37 

ariston clas premium / ariston genus premium:

http://www.ariston.com/...480_tr_GenusPremium.pdf
http://www.ariston-tr.c...ium_20090622_173437.pdf

50c – 30c işletmede minimum ısıl güç: 6 kw..................> modülasyon aralığı %26 - %100

ariston genus premium evo:

http://www.ariston.com/...83_AristonEVOBrosur.pdf

minimum ısıl güç: 2,4 kw..............> modülasyon aralığı %11 - %100

ariston clas premium evo:

minimum ısıl güç 5.4kw................................> modülasyon aralığı %25,5 - %100

Bu mesajda bahsedilenler: matttias

64 Mesaj
8 Eylül 2013; 12:55:49 

Mrb . ustalarım İstanbulda ısı yalıtımlı 95 metrekare dairemdebaymak baksi 240 fi kombi var. Toplam 5 metre petek var.a10 yıl oldu bence miadını doldurdu değiştirmeyi düşünüyorum.Dairede kıracı oturuyor. yeniden proje çizdirmeden bu işi halletmek istiyorum.hermetik kombi almam gerekıyor zannedersem.1000 -1200 lira aralığında sağlam ömrü verimi iyi kombi tavsiyelerinizi bekliyorum.teşekkür ederi . Hakkınızı helal edin.

16 Mesaj
8 Eylül 2013; 13:14:24 

Mrb. bugün kombi bakmaya gideceğim, biri 135 m2 yalıtımsız ev için bir diğeri 100 m2 yalıtımlı ev için marka/model tavsiyeleriniz nedir? Ayrıca adetli alımlarda İstanbulda en iyi indirimi nereden alabilirim, duruma göre taksitli/peşin alacağım. Tek kombi için aklımdaki fiyat aralığı : 1100 - 1600 Tl gibi.

8870 Mesaj
8 Eylül 2013; 13:14:58 

quote:

Orijinalden alıntı: azerr

Mrb . ustalarım İstanbulda ısı yalıtımlı 95 metrekare dairemdebaymak baksi 240 fi kombi var. Toplam 5 metre petek var.a10 yıl oldu bence miadını doldurdu değiştirmeyi düşünüyorum.Dairede kıracı oturuyor. yeniden proje çizdirmeden bu işi halletmek istiyorum.hermetik kombi almam gerekıyor zannedersem.1000 -1200 lira aralığında sağlam ömrü verimi iyi kombi tavsiyelerinizi bekliyorum.teşekkür ederi . Hakkınızı helal edin.

1150liraya ferroli domitech öneririm. 5yıl garantilidir. tam bir f/p ürünüdür.hem sorunsuz,hem donanımlı hem verimli hemde garantisi uzun
yıllardır bu forumda en çok önerdiğim yoğuşmasız kombidir
1) sıcak su verimi 3 yıldız
2) modülasyon aralığı aynı fiyat dilimindeki kombilere göe çok daha geniştir (%30 - %100)
3) kullanım suyunda ECO VE COMFORT özelliği vardır
4) güneş enerji sistemleri ile uyumlu çalışır
5) opsiyonel olarak modülasyonlu oda kumandası ile oda sıcaklığına göre modülasyon yapabilir (opentherm iletişim protokolünü destekler).
ayrıca yine opsiyonel olarak dış hava sensörü bile takılabilir
6) 2 değil 3 değil tam 5 (beş) yıl garanti.üstelik yıllık bakım yaptırma zorunluluğu yoktur

8870 Mesaj
8 Eylül 2013; 13:20:23 

quote:

Orijinalden alıntı: BusteID

Mrb. bugün kombi bakmaya gideceğim, biri 135 m2 yalıtımsız ev için bir diğeri 100 m2 yalıtımlı ev için marka/model tavsiyeleriniz nedir? Ayrıca adetli alımlarda İstanbulda en iyi indirimi nereden alabilirim, duruma göre taksitli/peşin alacağım. Tek kombi için aklımdaki fiyat aralığı : 1100 - 1600 Tl gibi.

yazdığınız fiyat aralığında alabileceğiniz en iyi cihazlar fiyat/performans modülasyon aralığı geniş premix yoğuşmalı kombilerdir
bu cihazlar son nesil teknolojik ürünlerdir.piyasadaki en verimli cihazlardır
1500liraya baymak falke condense öneririm.modülasyon aralığı geniş f/p tam yoğuşmalı bir cihazdır.malzeme kalitesi çok iyidir net 44 kilo ve 7 yıl garantilidir

istanbuldan kombi sitelerinden en uygun fiyata alabilirsiniz.akakçe gibi arama motorlarından arama yapabilirsiniz,seçenek çok fazla
hangi kombiyi alırsanız alın satıcıdan kombinin orijinal hermetik bacasını mutlaka ücretsiz isteyin.bazı uyanık satıcılar baca için ilave para isterler herşeyi en baştan konuşun
ayrıca hangi kombiyi alırsanız alın radyatörlerinizin çoğuna termostatik vanalar taktırın.özellikle yalıtımsız evlerde termostatik vana kullanımı şart,evde sıcaklık daha homojen dağılır,odalar arasında sıcaklık farkı olmaz.trv vanalar bunu dengeler
termostatik vanada danfoss ra 2000 öneririm.

16 Mesaj
8 Eylül 2013; 13:24:41 

quote:

quote:

yazdığınız fiyat aralığında alabileceğiniz en iyi cihazlar fiyat/performans modülasyon aralığı geniş premix yoğuşmalı kombilerdir
bu cihazlar son nesil teknolojik ürünlerdir.piyasadaki en verimli cihazlardır
1500liraya baymak falke condense öneririm.modülasyon aralığı geniş f/p tam yoğuşmalı bir cihazdır.malzeme kalitesi çok iyidir net 44 kilo ve 7 yıl garantilidir

istanbuldan kombi sitelerinden en uygun fiyata alabilirsiniz.akakçe gibi arama motorlarından arama yapabilirsiniz,seçenek çok fazla
hangi kombiyi alırsanız alın satıcıdan kombinin orijinal hermetik bacasını mutlaka ücretsiz isteyin.bazı uyanık satıcılar baca için ilave para isterler herşeyi en baştan konuşun
ayrıca hangi kombiyi alırsanız alın radyatörlerinizin çoğuna termostatik vanalar taktırın.özellikle yalıtımsız evlerde termostatik vana kullanımı şart,evde sıcaklık daha homojen dağılır,odalar arasında sıcaklık farkı olmaz.trv vanalar bunu dengeler
termostatik vanada danfoss ra 2000 öneririm.

baymak falke condense 330/280 gibi rakamlar var bunun bir önemi var mı? Birde fiyat olarak daha az düşündüğümüzde tavsiyeniz nedir ?

8870 Mesaj
8 Eylül 2013; 13:28:02 

quote:

baymak falke condense 330/280 gibi rakamlar var bunun bir önemi var mı? Birde fiyat olarak daha az düşündüğümüzde tavsiyeniz nedir ?

baymak falke condense 330'ün anlamı 33kw, 280'nin anlamı 28kw,yani kapasitesi büyük kombiler,daha büyük evler için,yazdığınız evlere en uygun 24kw,internette baymak falke condense 24,baymak falke condense 240,baymak falke condense 240fi şeklinde yazar

daha az fiyata yoğuşmasız kombi öneririm:1150-1200 liraya ferroli domitech.cihazın özelliklerini birkaç mesaj üste yazdım.ama ben olsam öncelikle premix yoğ. kombi alırdım

16 Mesaj
8 Eylül 2013; 13:34:30 

quote:

quote:

baymak falke condense 330'ün anlamı 33kw, 280'nin anlamı 28kw,yani kapasitesi büyük kombiler,daha büyük evler için,yazdığınız evlere en uygun 24kw,internette baymak falke condense 24,baymak falke condense 240,baymak falke condense 240fi şeklinde yazar

daha az fiyata yoğuşmasız kombi öneririm:1150-1200 liraya ferroli domitech.cihazın özelliklerini birkaç mesaj üste yazdım.ama ben olsam öncelikle premix yoğ. kombi alırdım

Hocam baymak falke condense 24 fiyatları ortalama 1600 civarında, bende premix yoğuşmalı kombi bakıyorum en az iki tane alacağım belki üç aklımda pazarlık yapılır fiyat bana uyar diye geçiyor. Eğer düşündüğüm gibi olmazsa bir seçeneğim daha olsun, yine premix yoğuşmalı olarak bir alt seçeneğiniz ne olurdu ?

8870 Mesaj
8 Eylül 2013; 14:10:57 

quote:

Hocam baymak falke condense 24 fiyatları ortalama 1600 civarında, bende premix yoğuşmalı kombi bakıyorum en az iki tane alacağım belki üç aklımda pazarlık yapılır fiyat bana uyar diye geçiyor. Eğer düşündüğüm gibi olmazsa bir seçeneğim daha olsun, yine premix yoğuşmalı olarak bir alt seçeneğiniz ne olurdu ?

baymak falke condense 24,internette 1475-1500lira civarında, 2 tane kombide özellikle de 3 kombide fiyat kesinlikle en az 50lira oynar.bbiraz da pazarlık yapacaksınız,internette kombi sitesi çok,alternatif çok,kombinin tanesini en az 1450liradan alabileceğini düşünüyorum,
http://www.akakce.com/k...ati,380735.html?ref=354

16 Mesaj
8 Eylül 2013; 14:21:01 

Tmm hocam şimdi bakamaya gidiyorum duruma göre mobilden geri dönüş yapacağım. Teşekkür ederim ilgin için.

818 Mesaj
8 Eylül 2013; 14:49:26 

Ariston genus premium Evo 24 FF mi tercih edilir yoksa Baymak Falke Condanse 24 ümü tercih edeyim yoksa 2si arasında fark yokmu diyorsunuz.

470 Mesaj
8 Eylül 2013; 15:20:56 

Falke condense ile novadens ayni kombi midirler. Burada falke yok. Novadens var .üretim Yeri farklılığımi var.

Tablet pc üzerinde Windows 8 Developer Video İncelemesi
Nilfisk Coupe special Elektrikli Süpürge İncelemem
FUJITSU LIFEBOOK T5010 TABLET PC İNCELEMEM