- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?
35801 Cevap3154124 Görüntüleme209 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     493 [495] 497 498 499 500 501 502      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

113 Mesaj
7 Eylül 2013; 23:08:29 

Geniş modülasyon aralığının kullanma suyuna tam olarak etkisi nasıl olmaktadır ?
sonuçta mevcut şebeke suyunu belli bir sıcaklığa getirmek her zaman için yüksek enerji harcanır..
hermatik ile yoğuşma arasında bu konuda nasıl bir fark oluyor tam olarak ?

Rüyaları gerçekleştirmenin en kısa yolu, uyanmaktır...

4564 Mesaj
7 Eylül 2013; 23:30:35 

Mühendis olmadığım için tam izahını belki yapamıyorum. Yiende kabaca şu şekilde izah edeyim;
Dar modulasyon olduğu zaman su sıcaklığı sabit tutması için kombi dur-kalk yapıyor bu da doğal olarak sarfiyatı artırıyor. Artı akan suyun tazyi düşük olduğu zaman sıcaklık sabitleme sorunu yaşatıyor. O yüzden şikayetlere bakarsanız sıcak su sabitleme sorunu sadece konvansiyonel kombilerde vardır.

Bu mesajda bahsedilenler: matttias

"Bizi bilen bilir, bilmeyen de kendi gibi bilir."

Mevlânâ Celâleddîn-î Belhî Rûmî

8594 Mesaj
7 Eylül 2013; 23:34:36 

quote:

Orijinalden alıntı: matttias

Geniş modülasyon aralığının kullanma suyuna tam olarak etkisi nasıl olmaktadır ?
sonuçta mevcut şebeke suyunu belli bir sıcaklığa getirmek her zaman için yüksek enerji harcanır..
hermatik ile yoğuşma arasında bu konuda nasıl bir fark oluyor tam olarak ?

siz suyu kısınca suyun debisi azalır ve kombinin sıcaklığı sabit tutması için alev boyunu kısması gerekir. eğer yeteri kadar kısamazsa suda sıcaklık çok yükselir. haşlama meydana gelir yada sürekli bir sıcak bir soğuk su gelir.

yoğuşmalı kombilerin geniş modülasyon aralıkları burada da kendini gösterir ve konforlu bir duş sağlar.

Hp G62-B01ET
Huawei Ascend G7

113 Mesaj
7 Eylül 2013; 23:51:25 

quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

siz suyu kısınca suyun debisi azalır ve kombinin sıcaklığı sabit tutması için alev boyunu kısması gerekir. eğer yeteri kadar kısamazsa suda sıcaklık çok yükselir. haşlama meydana gelir yada sürekli bir sıcak bir soğuk su gelir.

yoğuşmalı kombilerin geniş modülasyon aralıkları burada da kendini gösterir ve konforlu bir duş sağlar.

şimdi anladım..
peki hermatik kombilerde bu durumu yani sıcak su soğuk su olayını düzgün verebilecek.. gerektiğinde sıcak suyu kısarak ılıklaştırmay yapılmasını sağlayabilecek modülasyon aralığı geniş kombiler yok mu hiç ?
Hermatik kombilerde en düşük modülasyon aralığı nedir acaba ?
Yoğuşmalılar ile aradaki farkı görebilmek adına soruyorum..

4564 Mesaj
8 Eylül 2013; 0:12:29 

quote:

şimdi anladım..
peki hermatik kombilerde bu durumu yani sıcak su soğuk su olayını düzgün verebilecek.. gerektiğinde sıcak suyu kısarak ılıklaştırmay yapılmasını sağlayabilecek modülasyon aralığı geniş kombiler yok mu hiç ?
Hermatik kombilerde en düşük modülasyon aralığı nedir acaba ?
Yoğuşmalılar ile aradaki farkı görebilmek adına soruyorum..

Yoğuşmalı kombler'de hermetik kombidir. Hermetik kombiler 3'e ayrılır Konvansiyonel - Yoğuşmalı (Düz Yoğuşmalı) - Premix Yoğuşmalı.
Konvansiyonel kombilerde en geniş modulasyon Ferolli'de var yanlış hatırlamıyorsam 7.2kW kadar düşebiliyor. Fakat fiyatları yüksektir 1.250 TL cıvarı, 1.500 - 1.600 TL gibi bir fiyata Premix kombi dururken almak ne kadar mantıklı bilemiyorum.

113 Mesaj
8 Eylül 2013; 0:19:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Yoğuşmalı kombler'de hermetik kombidir. Hermetik kombiler 3'e ayrılır Konvansiyonel - Yoğuşmalı (Düz Yoğuşmalı) - Premix Yoğuşmalı.
Konvansiyonel kombilerde en geniş modulasyon Ferolli'de var yanlış hatırlamıyorsam 7.2kW kadar düşebiliyor. Fakat fiyatları yüksektir 1.250 TL cıvarı, 1.500 - 1.600 TL gibi bir fiyata Premix kombi dururken almak ne kadar mantıklı bilemiyorum.

tamam demek istediğim oydu tam olarak..
Hermetik demek yanlış oldu.. konvansiyonel doğru terim..
1250 TL gibi bir fiyat iyi çünkü misal olarak Duo Tec 24 e bakıyorum netten 1800 TL civrarı fiyatlar var..
1750 desen 500 TL gibi bir fark var..
ve ev ufak olunca elde edilecek tasarruf açısından 5 sene de ancak farkı amorti eder..
benim kaldığım nokta biraz o .. :(

4564 Mesaj
8 Eylül 2013; 0:24:43 

quote:

tamam demek istediğim oydu tam olarak..
Hermetik demek yanlış oldu.. konvansiyonel doğru terim..
1250 TL gibi bir fiyat iyi çünkü misal olarak Duo Tec 24 e bakıyorum netten 1800 TL civrarı fiyatlar var..
1750 desen 500 TL gibi bir fark var..
ve ev ufak olunca elde edilecek tasarruf açısından 5 sene de ancak farkı amorti eder..
benim kaldığım nokta biraz o .. :(

Peki doğalgaza gelecek olan zamları o hesabın içine kattınız mı

10188 Mesaj
8 Eylül 2013; 0:26:04 

quote:

öncelikle cevabınız ve ilginiz için teşekkür ederim @disintegration
kendizden vermiş olduğunuz örnek gayet güzel fakat internet üzerinde okumaya devam ettiğim bilgiler doğrultusunda kafama takılanlar hakkında sizden yine bilgi almak isterim..
yoğuşmalı kombilerin siz bütün kış yoğuşma yapmış olduğunu zaten söylediniz ama genellikle yoğuşma yapması için radyatör uzunluklarını 7-8 metre gibi tutulduğu söyleniyor.. ki bu uzunluk bende 2.5 metre neredeyse 3 te 1..
bir diğer konusu ise yoğuşmalı kombilerin hermetik kombilere göre olan ilk yatrım maliyeti yüksekliği..

Yoğuşmalı kombilerin sağlamış olduğu tasarrufu % 10-15 olarak kabul edersek;

ortalama 50 metrekare bir evin yıllık yakıt masrafı 1000 TL olsa Tasarruf = 1000 x 0,15 = 100 TL/YIL
ortalama 100 metrekare bir evin yıllık yakıt masrafı 1500 TL olsa Tasarruf = 1500 x 0,15 = 225 TL/YIL
ortalama 300 metrekare bir evin yıllık yakıt masrafı 2500 TL olsa Tasarruf = 2500 x 0,15 = 375 TL/YIL

tasarruf oranları metrekare ile orantılı olarak artmaktadır. Bu durumda benim mevcut evim için (50-60 metrekare) oran olarak değil ama para olarak az tasarruf sağlayan bir yoğuşmalı kombiyi tercih etmem ve bu yüksek ilk yatırım maliyetini vermem ne kadar doğru bir tercih olur ?
Ayrıca yoğuşmalı kombilerde yoğuşma suyu için bir dreyn ihtiyacı olduğu ve bunun tesisat olarak bir yere bağlanması gerektiği söyleniyor ki bunun içinde aynı çamaşı ve bulaşık makineleri su giderleri benzeri bir hat ihtiyacı oluyor sanırım ?

Bu konularda da bilgi verirseniz sevinirim..

merhaba internet üzerinde okuduğunuz bilgileri ciddiye almamanızı öneririm.mesela linkini eklediğim makalede yoğuşmalı kombi seçimi hakkında çok yanlış bilgiler veriliyor.internette çok fazla bilgi kirliliği var.geçen gün forumda bir arkadaş ekledi.makalede çok sayıda yanlış bilgiler var,bazıları da güncelliğini yitirmiş,ama insanların kafasını karıştırıyor
http://www.evdeteknik.com/kombi.html

yoğuşmalı kombi içine evin büyüklüğü ve radyatör metrajı önemli değildir.önemli olan kazan sıcaklığıdır.evinizde kış boyunca en fazla 55c kazan sıcaklığında ısınabildiğiniz sürece yoğ. kombi olur.eviniz ister 100m2 olsun ister 50m2
7-8mt gibi argümanlar tamamen gerçek dışı. bunlar yoğuşmasız kombi satmak isteyen satıcı argümanları
geniş modülasyon aralığına sahip premix yoğ. kombiler 2-3mt radyatörde bile çok rahat yoğuşma yapar.resimlerini eklediğim dairedeki baymak duo tec kış boyunca yoğuşma yaptı.buradaki en büyük fark GENİŞ MODÜLASYON ARALIĞI
yani her ısı ihtiyacına (sıcak su veya ısıtma devresi) göre alev boyunu ayarlayıp gereksiz gaz harcamasının önlenmesi

hatta tam tersini söyliyeyim bunu forumda daha önce birçok defa tekrarlama gereği duydum:özellikle 100m2'den küçük evlere ısrarla geniş modülasyon aralığına sahip premix yoğ kombi öneriyorum.çünkü bu cihazlar küçük evlere kendini uyumlandırma konusunda çok başarılı,bunu ailemin evleri dahil birçok evde uygulayarak deneyimledim
ayrıca premix yoğ kombileri sıcaklık kontrol elemanları (oda termostatı+termostatik vana) ile kullandığınız zaman tasarruf %20-30 arasında olmaktadır

premix yoğ. kombilerle yoğuşmasız kombiler arasında fiyat farkı dolayısıyla amortisman farkları kalmadı.ilk yatırım maliyeti kalmadı.bu durum eskidendi.
eskiden 2000liradan aşağıya premix yoğ. kombi alınamıyordu son yıllarda premix yoğ kombilerin fiyatı 1350liraya kadar indi
http://www.akakce.com/k...ati,595099.html?ref=354
http://www.akakce.com/k...ati,967541.html?ref=354
yani bugün şöyle piyasada en çok tutulan orta-donanımlı yoğuşmasız bir kombi alayım deseniz 1200-1300lirayı gözden çıkarmanız gerekiyor
örnek:dd nitron,ferroli domitech,ferroli divatech,eca confeo plus,baymak baxi luna3...gibi

yani yoğuşmasız kombi-yoğuşmalı kombiler arasında fiyat farkı yok.ilk yatırım maliyeti yok.hatta bazı modellerde yoğuşmasız kombiler,tam yoğuşmalı premix kombilerden daha pahalı
amortismana 800liralık müteahhit kombisi veya kiracı kombisi diye tabir edilen en ucuz mütevazi donanımsız kombiler girer:protherm leopar,demirdöküm nepto,ariston matis,protherm lynx...gibi
http://www.akakce.com/k...pard-fiyati,354311.html

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI (ÜST KONU)
TASARRUFLU ISINMANIN ANA KURALI

113 Mesaj
8 Eylül 2013; 0:37:08 

detaylı cevabınız için ve aydınlatıcı bilgileriniz için teşekkür ederim..
oldukça faydalı bir mesaj oldu..
mesajınızda geçtiği içinde sormak istedim..
Yoğuşmalı kombi olarak verdiğiniz
Ariston kombşleri öneriyor musunuz ? Ariston tavsiye edilmişti bu sebepten sizden bilgi almak isterim..
f/p ürünü olarak değerlendirilebilir mi ?

113 Mesaj
8 Eylül 2013; 0:38:30 

zamların hangi birini hesaba katacağımızı şaşırdık artık :)))

Bu mesajda bahsedilenler: Zebza

10188 Mesaj
8 Eylül 2013; 0:47:35 

quote:

detaylı cevabınız için ve aydınlatıcı bilgileriniz için teşekkür ederim..
oldukça faydalı bir mesaj oldu..
mesajınızda geçtiği içinde sormak istedim..
Yoğuşmalı kombi olarak verdiğiniz
Ariston kombşleri öneriyor musunuz ? Ariston tavsiye edilmişti bu sebepten sizden bilgi almak isterim..
f/p ürünü olarak değerlendirilebilir mi ?

ariston egis premium öneririm.premix yani tam yoğuşmalı bir kombidir
önceki mesajlarda üstünde ısrarla durduğum GENİŞ MODÜLASYON ARALIĞINA sahip bir cihazdır
baymak premix yoğ. kombiler gibi çok geniş aralıkta modülasyon yapar.teknik tablodan kendiniz de görebilirsiniz
ariston,premix yoğ. kombiler konusunda çok başarılı bir kombi üreticisi clas premium,genus premium gibi piyasaya damgasını vurmuş başarılı cihazları var

ariston egis premium

http://www.ariston.com/...mBrosurWebVersiyonu.pdf

50c – 30c işletmede minimum ısıl güç tüketimi: 4.4kw.................> modülasyon aralığı %19 - %100

0

113 Mesaj
8 Eylül 2013; 0:57:32 

evet şuan kombilerin özelliklerine bakarken söylediğiniz ısıl yük kısmına bakıyorum öncelikle.. :)

ariston egis premium sanırım Ariston ailesinin en sade modeli oluyor..

Aşağıdaki modellerde sanırsam premix tam yoğuşmalı Ariston modelleri oluyor..

GENUS PREMIUM
GENUS PREMIUM EVO
CLAS PREMIUM EVO
CLAS PREMIUM

ama bu modeller egis e göre daha özellikli ve donamlı modeller anladığım kadarıyla..
benim sorum bu modellerin sahip olduğu donanım ve özellikleri önemli midir ? gerekli midir ? ihtiyaç mıdır ? lüks müdür ?

10188 Mesaj
8 Eylül 2013; 1:11:08 

quote:

evet şuan kombilerin özelliklerine bakarken söylediğiniz ısıl yük kısmına bakıyorum öncelikle.. :)

ariston egis premium sanırım Ariston ailesinin en sade modeli oluyor..

Aşağıdaki modellerde sanırsam premix tam yoğuşmalı Ariston modelleri oluyor..

GENUS PREMIUM
GENUS PREMIUM EVO
CLAS PREMIUM EVO
CLAS PREMIUM

ama bu modeller egis e göre daha özellikli ve donamlı modeller anladığım kadarıyla..
benim sorum bu modellerin sahip olduğu donanım ve özellikleri önemli midir ? gerekli midir ? ihtiyaç mıdır ? lüks müdür ?

ariston'un bütün yoğuşmalı kombileri premix yani tam yoğuşmalı kombilerdir

ariston clas premium,ariston genus premium,aristo thermo'un en çok satan cihazlarıydı.artık üretimi durduruldu yerine evo serisi geldi: clas premium evo,genus premium evo
ariston clas premium:modülasyon aralığı %26-%100
ariston clas premium evo:modülasyon aralığı %26-%100
ariton genus premium:modülasyon aralığı %26-%100
ariston genus premium evo:modülasyon aralığı %11 - %100
modülasyonda en iyisi genus premium evo'dur

ariston egis premium dediğiniz gibi en sade özellikli premix yoğ. kombi,bu cihaz ariston markalı modülasyonlu oda termostatlarıyla oda sıcaklığına göre modülasyon yapamıyor.yani cihazda bu özellik yok.lcd ekranı küçüktür,oda sıcaklığına göre modülasyon bence çok önemli bir özellik değildir.tasarrufu %2-4 civarındadır.en büyük yararı kombi ideal/set edilen iç ortam sıcaklığına geldikçe yavaşladığı için kombinin pompasını korur,bazı kullanıcılar ısrarla bu özelliği isterler.burada kişisel tercihler devreye girer
http://www.ariston.com/tr/KLIMA_MANAGER
http://www.ariston.com/...ULASYONLU_ORTAM_SENSORU

modülasyonlu oda kumandası kullanmak istiyorsanız:clas premium evo ve genus premium evo almanız gerekir,bu kombiler sensys modülasyonlu oda kumandası ile oda sıcaklığına göre modülasyon yapabilir

10188 Mesaj
8 Eylül 2013; 1:13:37 

ariston clas premium / ariston genus premium:

0

http://www.ariston.com/...480_tr_GenusPremium.pdf
http://www.ariston-tr.c...ium_20090622_173437.pdf

50c – 30c işletmede minimum ısıl güç: 6 kw..................> modülasyon aralığı %26 - %100

0
0

ariston genus premium evo:

http://www.ariston.com/...83_AristonEVOBrosur.pdf

minimum ısıl güç: 2,4 kw..............> modülasyon aralığı %11 - %100

1

ariston clas premium evo:

0

minimum ısıl güç 5.4kw................................> modülasyon aralığı %25,5 - %100

Bu mesajda bahsedilenler: matttias

72 Mesaj
8 Eylül 2013; 12:55:49 

Mrb . ustalarım İstanbulda ısı yalıtımlı 95 metrekare dairemdebaymak baksi 240 fi kombi var. Toplam 5 metre petek var.a10 yıl oldu bence miadını doldurdu değiştirmeyi düşünüyorum.Dairede kıracı oturuyor. yeniden proje çizdirmeden bu işi halletmek istiyorum.hermetik kombi almam gerekıyor zannedersem.1000 -1200 lira aralığında sağlam ömrü verimi iyi kombi tavsiyelerinizi bekliyorum.teşekkür ederi . Hakkınızı helal edin.

22 Mesaj
8 Eylül 2013; 13:14:24 

Mrb. bugün kombi bakmaya gideceğim, biri 135 m2 yalıtımsız ev için bir diğeri 100 m2 yalıtımlı ev için marka/model tavsiyeleriniz nedir? Ayrıca adetli alımlarda İstanbulda en iyi indirimi nereden alabilirim, duruma göre taksitli/peşin alacağım. Tek kombi için aklımdaki fiyat aralığı : 1100 - 1600 Tl gibi.

10188 Mesaj
8 Eylül 2013; 13:14:58 

quote:

Orijinalden alıntı: azerr

Mrb . ustalarım İstanbulda ısı yalıtımlı 95 metrekare dairemdebaymak baksi 240 fi kombi var. Toplam 5 metre petek var.a10 yıl oldu bence miadını doldurdu değiştirmeyi düşünüyorum.Dairede kıracı oturuyor. yeniden proje çizdirmeden bu işi halletmek istiyorum.hermetik kombi almam gerekıyor zannedersem.1000 -1200 lira aralığında sağlam ömrü verimi iyi kombi tavsiyelerinizi bekliyorum.teşekkür ederi . Hakkınızı helal edin.

1150liraya ferroli domitech öneririm. 5yıl garantilidir. tam bir f/p ürünüdür.hem sorunsuz,hem donanımlı hem verimli hemde garantisi uzun
yıllardır bu forumda en çok önerdiğim yoğuşmasız kombidir
1) sıcak su verimi 3 yıldız
2) modülasyon aralığı aynı fiyat dilimindeki kombilere göe çok daha geniştir (%30 - %100)
3) kullanım suyunda ECO VE COMFORT özelliği vardır
4) güneş enerji sistemleri ile uyumlu çalışır
5) opsiyonel olarak modülasyonlu oda kumandası ile oda sıcaklığına göre modülasyon yapabilir (opentherm iletişim protokolünü destekler).
ayrıca yine opsiyonel olarak dış hava sensörü bile takılabilir
6) 2 değil 3 değil tam 5 (beş) yıl garanti.üstelik yıllık bakım yaptırma zorunluluğu yoktur

0
0

10188 Mesaj
8 Eylül 2013; 13:20:23 

quote:

Orijinalden alıntı: BusteID

Mrb. bugün kombi bakmaya gideceğim, biri 135 m2 yalıtımsız ev için bir diğeri 100 m2 yalıtımlı ev için marka/model tavsiyeleriniz nedir? Ayrıca adetli alımlarda İstanbulda en iyi indirimi nereden alabilirim, duruma göre taksitli/peşin alacağım. Tek kombi için aklımdaki fiyat aralığı : 1100 - 1600 Tl gibi.

yazdığınız fiyat aralığında alabileceğiniz en iyi cihazlar fiyat/performans modülasyon aralığı geniş premix yoğuşmalı kombilerdir
bu cihazlar son nesil teknolojik ürünlerdir.piyasadaki en verimli cihazlardır
1500liraya baymak falke condense öneririm.modülasyon aralığı geniş f/p tam yoğuşmalı bir cihazdır.malzeme kalitesi çok iyidir net 44 kilo ve 7 yıl garantilidir

istanbuldan kombi sitelerinden en uygun fiyata alabilirsiniz.akakçe gibi arama motorlarından arama yapabilirsiniz,seçenek çok fazla
hangi kombiyi alırsanız alın satıcıdan kombinin orijinal hermetik bacasını mutlaka ücretsiz isteyin.bazı uyanık satıcılar baca için ilave para isterler herşeyi en baştan konuşun
ayrıca hangi kombiyi alırsanız alın radyatörlerinizin çoğuna termostatik vanalar taktırın.özellikle yalıtımsız evlerde termostatik vana kullanımı şart,evde sıcaklık daha homojen dağılır,odalar arasında sıcaklık farkı olmaz.trv vanalar bunu dengeler
termostatik vanada danfoss ra 2000 öneririm.

22 Mesaj
8 Eylül 2013; 13:24:41 

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

yazdığınız fiyat aralığında alabileceğiniz en iyi cihazlar fiyat/performans modülasyon aralığı geniş premix yoğuşmalı kombilerdir
bu cihazlar son nesil teknolojik ürünlerdir.piyasadaki en verimli cihazlardır
1500liraya baymak falke condense öneririm.modülasyon aralığı geniş f/p tam yoğuşmalı bir cihazdır.malzeme kalitesi çok iyidir net 44 kilo ve 7 yıl garantilidir

istanbuldan kombi sitelerinden en uygun fiyata alabilirsiniz.akakçe gibi arama motorlarından arama yapabilirsiniz,seçenek çok fazla
hangi kombiyi alırsanız alın satıcıdan kombinin orijinal hermetik bacasını mutlaka ücretsiz isteyin.bazı uyanık satıcılar baca için ilave para isterler herşeyi en baştan konuşun
ayrıca hangi kombiyi alırsanız alın radyatörlerinizin çoğuna termostatik vanalar taktırın.özellikle yalıtımsız evlerde termostatik vana kullanımı şart,evde sıcaklık daha homojen dağılır,odalar arasında sıcaklık farkı olmaz.trv vanalar bunu dengeler
termostatik vanada danfoss ra 2000 öneririm.

baymak falke condense 330/280 gibi rakamlar var bunun bir önemi var mı? Birde fiyat olarak daha az düşündüğümüzde tavsiyeniz nedir ?

10188 Mesaj
8 Eylül 2013; 13:28:02 

quote:

baymak falke condense 330/280 gibi rakamlar var bunun bir önemi var mı? Birde fiyat olarak daha az düşündüğümüzde tavsiyeniz nedir ?

baymak falke condense 330'ün anlamı 33kw, 280'nin anlamı 28kw,yani kapasitesi büyük kombiler,daha büyük evler için,yazdığınız evlere en uygun 24kw,internette baymak falke condense 24,baymak falke condense 240,baymak falke condense 240fi şeklinde yazar

daha az fiyata yoğuşmasız kombi öneririm:1150-1200 liraya ferroli domitech.cihazın özelliklerini birkaç mesaj üste yazdım.ama ben olsam öncelikle premix yoğ. kombi alırdım

22 Mesaj
8 Eylül 2013; 13:34:30 

quote:

baymak falke condense 330'ün anlamı 33kw, 280'nin anlamı 28kw,yani kapasitesi büyük kombiler,daha büyük evler için,yazdığınız evlere en uygun 24kw,internette baymak falke condense 24,baymak falke condense 240,baymak falke condense 240fi şeklinde yazar

daha az fiyata yoğuşmasız kombi öneririm:1150-1200 liraya ferroli domitech.cihazın özelliklerini birkaç mesaj üste yazdım.ama ben olsam öncelikle premix yoğ. kombi alırdım

Hocam baymak falke condense 24 fiyatları ortalama 1600 civarında, bende premix yoğuşmalı kombi bakıyorum en az iki tane alacağım belki üç aklımda pazarlık yapılır fiyat bana uyar diye geçiyor. Eğer düşündüğüm gibi olmazsa bir seçeneğim daha olsun, yine premix yoğuşmalı olarak bir alt seçeneğiniz ne olurdu ?

10188 Mesaj
8 Eylül 2013; 14:10:57 

quote:

Hocam baymak falke condense 24 fiyatları ortalama 1600 civarında, bende premix yoğuşmalı kombi bakıyorum en az iki tane alacağım belki üç aklımda pazarlık yapılır fiyat bana uyar diye geçiyor. Eğer düşündüğüm gibi olmazsa bir seçeneğim daha olsun, yine premix yoğuşmalı olarak bir alt seçeneğiniz ne olurdu ?

baymak falke condense 24,internette 1475-1500lira civarında, 2 tane kombide özellikle de 3 kombide fiyat kesinlikle en az 50lira oynar.bbiraz da pazarlık yapacaksınız,internette kombi sitesi çok,alternatif çok,kombinin tanesini en az 1450liradan alabileceğini düşünüyorum,
http://www.akakce.com/k...ati,380735.html?ref=354

22 Mesaj
8 Eylül 2013; 14:21:01 

Tmm hocam şimdi bakamaya gidiyorum duruma göre mobilden geri dönüş yapacağım. Teşekkür ederim ilgin için.

820 Mesaj
8 Eylül 2013; 14:49:26 

Ariston genus premium Evo 24 FF mi tercih edilir yoksa Baymak Falke Condanse 24 ümü tercih edeyim yoksa 2si arasında fark yokmu diyorsunuz.

595 Mesaj
8 Eylül 2013; 15:20:56 

Falke condense ile novadens ayni kombi midirler. Burada falke yok. Novadens var .üretim Yeri farklılığımi var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

10188 Mesaj
8 Eylül 2013; 15:56:01 

quote:

Orijinalden alıntı: radiko1

Falke condense ile novadens ayni kombi midirler. Burada falke yok. Novadens var .üretim Yeri farklılığımi var.

evet baymak falke condense ve baymak novadens aynı kombi aslında baymak'ın bütün premix yoğuşmalı kombileri birebir aynı modeller
hepsi istanbul tuzla'da baymak fabrikasında aynı bantta üretiliyor
sadece kombinin üstündeki amblemler başka,kombinin birinde NOVADENS,diğerinde DUO TEC,diğerinde FALKE,diğerinde LAMBERT logosu var
baymak şirketinin satış politikası yüzünden FALKE her zaman 100-200lira daha ucuza satılır

baymak lambert lpy
http://www.baymak.com.t.../1.Bro%C5%9F%C3%BCr.pdf
baymak falke condens
http://www.baymak.com.t...tr_TR/1.Bros%C3%BCr.pdf
baymak duo tec
baymak brötje novadens
baymak brötje novadens "extra"
http://www.baymak.com.t...nma%20K%C4%B1lavuzu.pdf

bu 5 kombide birebir aynı kombi hiçbir fark yok.sadece beşinci model EXTRA olduğu için tek fark olarak "çıkartılabilen kumanda panel" farkı var

820 Mesaj
8 Eylül 2013; 16:32:50 

quote:

evet baymak falke condense ve baymak novadens aynı kombi aslında baymak'ın bütün premix yoğuşmalı kombileri birebir aynı modeller
hepsi istanbul tuzla'da baymak fabrikasında aynı bantta üretiliyor
sadece kombinin üstündeki amblemler başka,kombinin birinde NOVADENS,diğerinde DUO TEC,diğerinde FALKE,diğerinde LAMBERT logosu var
baymak şirketinin satış politikası yüzünden FALKE her zaman 100-200lira daha ucuza satılır

baymak lambert lpy
baymak falke condens
http://www.baymak.com.t...tr_TR/1.Bros%C3%BCr.pdf
baymak duo tec
baymak brötje novadens
baymak brötje novadens "extra"
http://www.baymak.com.t...nma%20K%C4%B1lavuzu.pdf

bu 5 kombide birebir aynı kombi hiçbir fark yok.sadece beşinci model EXTRA olduğu için tek fark olarak "çıkartılabilen kumanda panel" farkı var

Bu kombilerin bütün özelliklerinin ve malzeme kalitesinin aynı olupta sadece fiyat farkı olması biraz komik deilmi :S

10188 Mesaj
8 Eylül 2013; 16:44:05 

quote:

Orijinalden alıntı: BOOOOOOOOOOO

Bu kombilerin bütün özelliklerinin ve malzeme kalitesinin aynı olupta sadece fiyat farkı olması biraz komik deilmi :S

o yüzden öncelikle ilk sırada baymak falke condense öneriyorum.en ucuzu falke
daha sonra baymak duo tec,diğerlerine göre 100-200-250lira daha ucuz

595 Mesaj
8 Eylül 2013; 17:00:17 

Iyice kafam karisti. Forumda adi geçen ve arızası kronik gibi olan novadens extra nin sıcaklığının 50 nin altına inmemesi falke condensede de olmali.

ŞikayetvAr sitesinde falke condense için az şikayet vat iken novadens serisinde girla baya sikayet var.

10188 Mesaj
8 Eylül 2013; 17:04:57 

quote:

Iyice kafam karisti. Forumda adi geçen ve arızası kronik gibi olan novadens extra nin sıcaklığının 50 nin altına inmemesi falke condensede de olmali.

ŞikayetvAr sitesinde falke condense için az şikayet vat iken novadens serisinde girla baya sikayet var.

şikayet sitelerine bakarak kombi alınmaz.uluslararası kombi üreticileri viessmann,vaillant,buderus kombileri hakkında ne şikayetler var,insan okurken inanamıyor.sadece marka bazında değil model bazında şikayetler var
şikayet sitelerinde istisnasız bütün markalarda şikayetler var.novadens extra'da ilk çıkan partilerde 50c limit vardır.daha sonraki kartlarda bu sorun düzeltildi.baymak falke condense dahil hepsinde 50c nin altında iniyor
kafanız karıştıysa başka marka kombi alın seçenek çok

595 Mesaj
8 Eylül 2013; 17:16:22 

quote:

şikayet sitelerine bakarak kombi alınmaz.uluslararası kombi üreticileri viessmann,vaillant,buderus kombileri hakkında ne şikayetler var,insan okurken inanamıyor.sadece marka bazında değil model bazında şikayetler var
şikayet sitelerinde istisnasız bütün markalarda şikayetler var.novadens extra'da ilk çıkan partilerde 50c limit vardır.daha sonraki kartlarda bu sorun düzeltildi.baymak falke condense dahil hepsinde 50c nin altında iniyor
kafanız karıştıysa başka marka kombi alın seçenek çok

Teşekkürler cevaplariniz için. Peki hepsinin garanti yillari 7 yil mi?

10188 Mesaj
8 Eylül 2013; 17:25:50 

quote:

Teşekkürler cevaplariniz için. Peki hepsinin garanti yillari 7 yil mi?

@radiko1 kafanız karışmasın cihazlar sorunsuz.verimli,tasarruflu,aynı kombileri ailemin evlerine dahil olmak üzere çevremde birçok kişiye taktırdım
baymak premix yoğ. kombilerin hepsi 7 yıl garantili
sizin yapmanız gereken bu cihazlardan birini almak ve radyatörlerinizin çoğuna trv vanalar taktırmak.
bulabiliyorsanız "GAZLI" danfoss ra 2000 termostatik vanalar taktırın.en iyisidir çok kalitelidir
bulamazsınız en kötü ihtimalle "SIVI sensörlü" danfoss ras-c taktırın
bütün trv vanaların ayarını 3 veya 3,5 olarak kış boyunca kullanın,radyatörlerin çoğu ideal sıcaklığa geldiğinde devre dışı kalacak,evde sıcaklık homojen dağılacak bu şekilde tasarruf oluşacak

tasarruf istiyorsanız modülasyon aralığı geniş premix yoğ. kombi+trv vanalar

595 Mesaj
8 Eylül 2013; 17:29:11 

Iki tane aldım. Ilginize Teşekkürler. Buradan tecrubelerimi ve kombilerin perf. Aktarmaya çalışacağım.

820 Mesaj
8 Eylül 2013; 17:36:35 

@disintegration Ariston genus premium Evo 24 FF kombi Baymak kombilere göre modülasyon aralığı çok daha geniş 1:10 aralığında modülasyon aralığı var Bu bahsettiğim kombi Baymak a nazaran daha iyi ve tercih edilesi bir kombi mi ?

10188 Mesaj
8 Eylül 2013; 18:37:40 

quote:

Orijinalden alıntı: BOOOOOOOOOOO

@disintegration Ariston genus premium Evo 24 FF kombi Baymak kombilere göre modülasyon aralığı çok daha geniş 1:10 aralığında modülasyon aralığı var Bu bahsettiğim kombi Baymak a nazaran daha iyi ve tercih edilesi bir kombi mi ?

oturduğunuz bölgede ariston servisi evinize yakınsa,ariston genus premium evo tercih edebilirsin.modülasyon aralığı çok geniş
ariston'un beyaz eşyadaki kötü şöhreti yüzünden bazı insanlar kombilerine mesafeli yaklaşıyor.

10188 Mesaj
8 Eylül 2013; 18:39:48 

quote:

Iki tane aldım. Ilginize Teşekkürler. Buradan tecrubelerimi ve kombilerin perf. Aktarmaya çalışacağım.

rica ederim.evde radyatör sayısı fazlaysa birkaç tane daha trv vana almakta fayda var.tasarrufunuz artar,odalarda sıcaklığı kontrol altına almış olursunuz.gereksiz radyatör çalışmaz.kombiye ek yük binmez

474 Mesaj
9 Eylül 2013; 10:08:35 

Kardeşime kombi bakıyoruz. Fiyat uygun olsun ( asgari ücretle çalışmakta)

Ev yalıtımsız. camlar pvc. 85 m2 bir ev.

Ben 4 yıl evvel Dolcevita (baymak) diye bir marka almıştım bahaus dan. Hala bi problem yok. fiyat uygundu . bu evede alsak olurmu ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

İçin temiz olmadıktan sonra
Hacı hoca olmuşsun, kaç para!
Hırka, tespih, post, güzel ama ;
Yaradan kanar mı bunlara?

10188 Mesaj
9 Eylül 2013; 10:19:45 

quote:

Orijinalden alıntı: evvela

Kardeşime kombi bakıyoruz. Fiyat uygun olsun ( asgari ücretle çalışmakta)

Ev yalıtımsız. camlar pvc. 85 m2 bir ev.

Ben 4 yıl evvel Dolcevita (baymak) diye bir marka almıştım bahaus dan. Hala bi problem yok. fiyat uygundu . bu evede alsak olurmu ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

baymak dolcevita ile aynı özelliklerde baymak falke fx alabilirsiniz.malzeme kalitesi aynıdır,mütevazi özelliklerdedir.baymak falke fx'in tek farkı 7 yıl garantilidir.baymak'ın diğer yoğuşmasız kombileri (dolcevita,eco5,brötje,lambert) 2 yıl garantilidir
baymak falke fx (7 yıl garanti)
http://www.baymak.com.t...hermetik-kombi-310-3879
baymak dolcevita
http://www.baymak.com.t...hermetik-kombi-310-3880

hem ucuz ama donanımlı+tasarruflu+uzun garantili kombi istiyorsanız ferroli domiproject öneririm.5 yıl garantilidir
dolcevita ve baymak falke fx'e göre daha donanımlıdır
http://www.ferroli.com....roject%20D%20TEKSYF.pdf
http://www.akakce.com/k...yati,22703.html?ref=354
2) modülasyon aralığı aynı fiyat dilimindeki kombilere göre çok daha geniştir (%30 - %100)
5) opsiyonel olarak modülasyonlu oda kumandası ile oda sıcaklığına göre modülasyon yapabilir (opentherm iletişim protokolünü destekler)+opsiyonel olarak dış hava sensörü bile takılabilir
6) 5 (beş) yıl garanti.üstelik yıllık bakım yaptırma zorunluluğu yoktur

474 Mesaj
9 Eylül 2013; 11:02:58 

quote:

baymak dolcevita ile aynı özelliklerde baymak falke fx alabilirsiniz.malzeme kalitesi aynıdır,mütevazi özelliklerdedir.baymak falke fx'in tek farkı 7 yıl garantilidir.baymak'ın diğer yoğuşmasız kombileri (dolcevita,eco5,brötje,lambert) 2 yıl garantilidir
baymak dolcevita

hem ucuz ama donanımlı+tasarruflu+uzun garantili kombi istiyorsanız ferroli domiproject öneririm.5 yıl garantilidir
2) modülasyon aralığı aynı fiyat dilimindeki kombilere göre çok daha geniştir (%30 - %100)
5) opsiyonel olarak modülasyonlu oda kumandası ile oda sıcaklığına göre modülasyon yapabilir (opentherm iletişim protokolünü destekler)+opsiyonel olarak dış hava sensörü bile takılabilir

Hocam bilgilendirme için çok sağolun...

İçin temiz olmadıktan sonra
Hacı hoca olmuşsun, kaç para!
Hırka, tespih, post, güzel ama ;
Yaradan kanar mı bunlara?

32 Mesaj
9 Eylül 2013; 19:21:43 

Arkadaşlar bir çoğunuz olaya alım maliyeti açısından bakıyorsunuz gördüğüm kadarı ile, oysa 3-5 saniyede tükettiğimiz bir üründe bile öncelikle kalite ve güvence yani marka isteriz ayakkabınız rahatsızlık veriyor ise değiştiremesenizde olan 30-40 liranıza olur. Oysa kombi ve tesisatınızı değiştirip atma imkanına sahip değilsiniz. Unutmayınız ki alım maliyeti ömrünüzde 1 defaya mahsus 300-500 TL size ağırlık getirir. Yanlış tercihiniz ise kat kat fazlasını götürür.

-Bu yüzden kullanırken tasarruf ettirecek.
-Kalitesinden İsminden emin olduğunuz markaları.
-Uzun ömürlü olduğunu ıspat etmiş markaları tercih ediniz.
-Unutmayınızki bir ürünün piyasa fiyatı ne kadar yüksekse aslında o kadar kaliteli bir üründür.
-Ve yine unutmayınız ki burada tavsiyede bulunan hemen hepimiz aslında bu işin tacirleriyiz. Elbette kendi satmak istediğimiz bize para kazandıran ürünleri tavsiye edeceğiz.
-Ve yanlızca katalog verileriyle bakarsak Renault ve ford gibi markalar Mercedes'ten üstün gibi görülebilir.

48 Mesaj
9 Eylül 2013; 19:50:18 

140 m2 ev için hem ısınmak hem de banyo ihtiyacını sorunsuz karşılayacak şekilde tavsiye edebileceğiniz kombi veya kombiler nelerdir

113 Mesaj
9 Eylül 2013; 23:29:38 

quote:

baymak dolcevita

bir şey soracaktım..
ferroli domiproject modelinde Dijital program saati (günlük/haftalık programlı) özelliği var mı acaba ? (Oda termostatı değil yalnız)

Teşekkürler..

749 Mesaj
9 Eylül 2013; 23:40:41 

Mersin de net 180metrekare güney batı kuzey cepheli evde aturuyoruz. Keşfe geldiler 4900 fiyat biçtiler. 10 gün önce alt kat komşumuza 4250 fiyat vermişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mn.dede -- 10 Eylül 2013; 10:34:39 >

518 Mesaj
10 Eylül 2013; 1:47:08 

Arkadaşlar nazillide 2 adet dairemiz için 10 tane danfoss ra 2000 termostatik vana alacağız? Nazilliye yakın Denizli ve İzmir var buralarda bu vanaları nereden alabilirim

10188 Mesaj
10 Eylül 2013; 7:25:50 

quote:

bir şey soracaktım..
ferroli domiproject modelinde Dijital program saati (günlük/haftalık programlı) özelliği var mı acaba ? (Oda termostatı değil yalnız)

Teşekkürler..

ferroli domiproject'in üstünde dijital program saati yok/özelliği yok

10188 Mesaj
10 Eylül 2013; 7:26:52 

quote:

Orijinalden alıntı: siriusblack2051

Arkadaşlar nazillide 2 adet dairemiz için 10 tane danfoss ra 2000 termostatik vana alacağız? Nazilliye yakın Denizli ve İzmir var buralarda bu vanaları nereden alabilirim

izmirde gıda çarşısında danfoss ra 2000 gaz sensörlü termostatik vanalar satılıyor.buradan ticari link veya ticari ünvan yazınca yönetici siliyor.

10188 Mesaj
10 Eylül 2013; 7:34:49 

quote:

Orijinalden alıntı: mn.dede

Mersin de net 180metrekare güney batı kuzey cepheli evde aturuyoruz. Keşfe geldiler 4900 fiyat biçtiler. 10 gün önce alt kat komşumuza 4250 fiyat vermişler.

fiyat pahalı ayrıca kullanılan malzemeleri önermem:viessmann vitopend önermem.hem minimum ısıl gücü yüksek hem modülasyon aralığı dar,ayrıca sorunlu bir cihaz,10yıl öncesinin kombisi
üstelik teklite 1750lira gibi çok yüksek bir rakam yazmışlar.yoğuşmasız ve verimsiz bir cihaz için çok fazla.bu fiyata tam yoğuşmalı premix kombiler alınır
pekpan vasat bir radyatör markasıdır önermem.yerine dd plus,vairad,airfel öneririm
termostatik vana danfoss yazılmış ama muhtemelen danfoss ras-c sıvı sensörlüdür.sıvı sensörlü yerine danfoss ra 2000 gaz sensörlü daha iyidir
sıvı sensörlü 20dk tepki gösterir.gaz sensörlü 13dakikada

modülasyon aralığı çok dar:%43 - %100 ve minimum ısıl güç tüketimi:10,7kw
http://www.viessmann.co...opend100-w_105-31kw.pdf

0

10188 Mesaj
10 Eylül 2013; 7:38:04