Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1414. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14121413141414151416
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kombiyi banyoya koydurayım dedim. olur ama 7 metre baca lazım dediler. yarım saat sonra olmaz mış tam yoğuşma yapmaz mış , verimi %10 düşer miş, ve içindeki bazı yerler nemden küflenir miş dediler. balkona koysam zaten %10 verim düşmez mi. söylenilenler doğru mu yoksa havalandırmadan boru çıkartıp kullanabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

dun gaz acildi bugun kombi devreye alindi. 55 derece sicakliga aldim, 15 dakika icinde benim elimi acitacak kadar sicak oldu.

tesisat iki kola ayriliyor en uzun kolun sonundaki 1 metrelik rafyatorde digerleriyle ayni isindi.

bakır boruda o 15 dakikalık süre 45-60 saniye..:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray İzmir -- 22 Mayıs 2013; 22:55:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

quote:

dun gaz acildi bugun kombi devreye alindi. 55 derece sicakliga aldim, 15 dakika icinde benim elimi acitacak kadar sicak oldu.

tesisat iki kola ayriliyor en uzun kolun sonundaki 1 metrelik rafyatorde digerleriyle ayni isindi.

bakır boruda o 15 dakikalık süre 45-60 saniye..:D

yapma abi içimde ukte kaldı zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: dembay1

arkadaşlar kombi olarak bosch classic condens alacaktım. ancak bugün baymak bayisi brötze novadens extra 33 önerdi. ne dersiniz. hangisini alayım. birde 5 senelik kömürlüden dönme radyatörde temizlik şart değil yapılması gerekli değil dedi.ne yapmalıyım. hangisini alayım ve temizlik şart mı?.

Evinizde ısıtılacak net alan kaç m2?
    Toplam radyatör metrajı ne kadar?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

arkadaşlar kombi olarak bosch classic condens alacaktım. ancak bugün baymak bayisi brötze novadens extra 33 önerdi. ne dersiniz. hangisini alayım. birde 5 senelik kömürlüden dönme radyatörde temizlik şart değil yapılması gerekli değil dedi.ne yapmalıyım. hangisini alayım ve temizlik şart mı?.

evin net duvar içinden duvar içine alan 120 metre kare ve radyatör 8 metre artı banyo havlupanı
  • herkes birşey söylüyor. kimi denfoss veya başkası aynı diyor. kimisi petek temizliğine gerek yok diyor. kimi banyoya konmaz diyor. kimi kombi altı plastik ile metal bağlantı fark etmez diyor. kimi hem kombi girişine hem çıkışına filtre takıyoruz diyor:) herkes bi alem....
  • quote:

quote:

quote:

evin net duvar içinden duvar içine alan 120 metre kare ve radyatör 8 metre artı banyo havlupanı

8 metre radyatöre baymak brötje novadens extra 33 fazla gelir.sizin eve 24kw kombi yeter,ayrıca baymak novadens extra önermem.çıkartılabilen kumanda paneli ve parametreler ile uğraşmayın.

• quote:

herkes birşey söylüyor. kimi denfoss veya başkası aynı diyor. kimisi petek temizliğine gerek yok diyor. kimi banyoya konmaz diyor. kimi kombi altı plastik ile metal bağlantı fark etmez diyor. kimi hem kombi girişine hem çıkışına filtre takıyoruz diyor:) herkes bi alem....

termostatik vanada en iyisi danfoss ra 2000 gaz sensörlü termo vanalardır
    banyoda havlupan varsa termostatik vanaya gerek yok.kombinin devir daimi için 2 radyatöre konulmaması gerekir.bu da evin mimarisine göre mutfak+banyo veya kombiye en uzak 2 radyatör olabilir.veya banyo+koridordaki radyatörler,bu her evde değişkendir
    kalorifer tesisatında daha önce merkezi ısıtmada kullanıldıysa tesisatı ve radyatörleri temizletmekte fayda var
    ayrıca (S) borulu setler varken 2 dirsekli plastik set önermem

• quote:

ayrıca kombi alt bağlantı için aşağıdakilarden hangini kullanayım. biri kendinden vanalı diğeri ayrı vanalı. kombi alt bağlantı (kombi çıkışı plastik vanalar metal olsa farkeder mi)metal boru bulamıyorum)

veya alttaki gibi 45 derecelik yaptırsam olu mu?

internette (S) borulu metal kombi bağlantı setler satılıyor,veya kombinin altındaki boruları 45 yapıp
    1/2 ve 3/4 tam geçişli filtre ve vanaları GK,TDS,KVS,ECA gibi markalardan alabilirsiniz.
  • internette (S) borulu metal kombi bağlantı setleri nereden bulabilirim . mesaj atarsanız sevinirim. ayrıca resimde işaretlediğim yer çıkabiliyor mu?
  • quote:

yapma abi içimde ukte kaldı zaten

valla biz her gittiğimiz yere BEDAVA 3 saat birifing veriyoruz.

YARDIM İSTEMEYENLERİN ,MÜKERRER HESAP AÇIP BELLİ KELİMELER DUYMAK İSTEYENLERİN DE

bulunduğu bir ortamdayız..

Burada plastik yaramaz diyoruz, 50 çeşit örnekle ispat ediyoruz, bi laf var ya NATO MERMER NATO KAFA diye yapacak bişey yok..

Arkadaşları toplu konutlara götürüp TEK TEK sayaçları gösteriyorum, yarım sezonda bile 3 ayrı örnekte %50 ila %150 yakıt farklarını gösteriyorum, bakın 1500 tl fazla ama 1 yılda 500 tl sini hatta tamamını geri alanları görmektesiniz diyorum.

mesela 6000 tl ya çıkmış FULL artı FULL bakır yoğuşmalı 2+1 dairede 1 yılda 650 tl gaz yanmış
    yan dairede neymiş 4800 tl ya viessman vito100 plastik yapmışmış, 3 ay kafamı yediler hem viessman hem 1200 ucuz diye, ne oldu, 1800 tl gaz yaktı, yani 1 yılda 1150 tl fazla para ödedi.
    Allah kurtarsın dedim, haklıymışsınız ama ne bilelim her kafadan ses çıkıyor kafamız allak bullak diyorlar.

onlar da haklı, içimizdeki şeytan,
    yok ya.. yalandır ya.. hepsi aynıdır ya. .hakkaten bu parayı vermek lüzumsuz ya... bak kombisi de iyi marka ya..
    diyor, ama kazın ayağını sadece güvenenler anlıyor,

ben şunu diyorum
    0 peşinat verecem derken 0 kalite iş alma
    150-170 tl taksit ödeyeceğim diye, ömür boyu gaz taksidine yazılma...

1 kere yaptır, hem rahat et hem cebin kazansın, yapan önemli değil, yaptıracağın iş..

1-tam yoğ.kombi
    2-50 derece max da ısıtabilecek rad.hesabı
    3-1/2"boru kullanmadan kalın tesisat
    4-kesinlikle tam geçişli vana ve filitre (yarı geçişli metal veya çoğu çeyrek geçişli plastik değil)
    5-eca rv2,rve serilerini özellikle dönüşe gidiş vanası olarak seçmemek, mümkünse GK rad.vanası almak
    6-siemens veya danfoss ter. vana kullanmak, rad. arkasına izopan koymak...
    7-5/7 veya 5/10 değil en az 5/19-24 Sanpan havlupan kullanmak
    8-Yapan varsa ve fiyat farkı 1000 tl yi geçmiyorsa %100 bakır boru kullanmak (mevcut tesisatı olanlar hariç)
    9-kombiyi evin merkezine, en üst katta banyo bacasından dik baca çıkarak veya hiç değilse mutfağa yer varsa veya mutfak arkası oda köşelerine koymak, balkonu 1. değil sonuncu olasılık görmek
    10-balkon şart ise en az 130 cm dolap kullanmak, dışarıda hiç bir boru parçasını bırakmamak,, gömmek, izole etmek, bakın bu sözleri 10 yıldır yazıyorum, bu yıl istanbul da Tavandan Tabana BOY DOLAP uygulaması nihayet başladı.
    11-az dirsekle evin kenarları veya orta koridor alternatifiniz varsa merkezden yani koridoru kırarak hat döşetmelisiniz.
    12-işi yapan kişinin işlerini bizzat foto veya gerçek göstermesini isteyiniz.
    13-değişik alternatif sunabilen kişileri tercih ediniz, papağan gibi tesisatı değil sürekli kombiyi anlatanları evden ŞUTLAYINIZ.
    14-eski firmaları, kendi elemanı olanları, sahibi mühendis kişileri tercih ediniz, reklam tabelası ve pazarlamacısı bol olan, en çok işi yapanın İYİ FİRMA olacağı YANILGISINA varmayınız.

saygılar.......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray İzmir -- 23 Mayıs 2013; 9:15:56 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: memint

quote:

Merkezi kömürlü kazanlar emniyetli çalışma gereği, doğrudan atmosfere bağlantılı genleşme tankı (imbisat deposu da denir) içerirler. Bu yüzden sisteme bol hava ve oksijen girer. Dolayısıyla korozyon kaçınılmazdır. Mutlaka ama mutlaka radyatörlerinizin içlerini işi bilen bir tesisatçıya temizletin. Basınçlı suyla yıkatın. Aksi halde alacağınız kombinin eşanjörü 1-2 yılda delinmeye adaydır. Başka türlü bir yaklaşım kabul edilemez. Size bu işlem gereksiz diyen adamın kombisini de üste para verse almayın...
    Başka Baymak bayisi yoksa veya olsa da önceliğiniz Bosch c.c. olsun...

başka baymak cı var ama yine de bosch mu dersiniz. başka bayi temizleme solüsyonu ile komple radyatör içlerini temizleyeceğim 3 saat falan sürer dedi.

Bütçe uygunsa tabi ki Bosch c.c. Baymak kötü kombidir demiyorum ama ikisi arasında ben Bosch c.c. tercih ederim ve öneririm. Eğer bütçe 2500 TL civarı olursa ilk önerim Buderus GB072 olur, Bosch c.c. değil. Kısacası her fiyat düzeyinde iyi kombiler var. Bu arada en az kombi tercihi kadar önemli olan; kaliteli ve yeteri genişlikte boru ve bağlantılarla yapılmış tesisat ile ısı ihtiyacını karşılayacak petek kapasitesini uygulamaktır...

• (S) borulu metal kombi bağlantı seti için buradan link yayınlamıyorum.ticari reklama girdiği için yönetici tarafından anında siliniyor.isteyen olursa p.m ile bilgi veriyorum.termostatik vananın o kısmını neden çıkartmak istiyorsunuz? resimdeki termostatik vana UK tipi olsa da köşe bağlantısına uygundur

• quote:

(S) borulu metal kombi bağlantı seti için buradan link yayınlamıyorum.ticari reklama girdiği için yönetici tarafından anında siliniyor.isteyen olursa p.m ile bilgi veriyorum.termostatik vananın o kısmını neden çıkartmak istiyorsunuz? resimdeki termostatik vana UK tipi olsa da köşe bağlantısına uygundur

(S) borulu metal kombi bağlantı seti için bana pm olarak adres gönderebilir misiniz,
    kalorifer girişim farklı olduğu için gösterdiğim parçayı çıkartmak istiyorum. çıkarılabilinir mi?

dün eve usta getirdim. banyoya bağlatıp 7 metre dik baca ile havalandırmadan bağlatmak istedim. olur dedi bacayı havalandırmaya veririz, temiz havayı havalandırmadan alır pis havayı boru ile baca dışına(atmosfere )kadar çıkartırız dedi ve proje+baca 500 tl cıvarı olur dedi. tamam dedikten sonra yarım saat sonra arayıp olmazmış %10 verim düşermiş yoğuşma yapmazmış ve kombi nemden etkilenir paslanır mış dedi.

bana acil yardım eder misiniz? banyo olursa tüm bağlantı boruları( kalorifer sıcak su soğuk su yoğuşma suyu) kombinin altında olacak(yani hepsine 1 er metre boru kullanılacak. yine de yaptırayım mı yoksa balkona veya mutfağa mı koydurayım?( iki yerde de 7 şer dirsekli tesisat ve 10 metrelik borular kullanılacak?

ve eğer banyo olsun derseniz 7 metre baca için verim düşürmeyecek kombi ne önerirsiniz?
    Acele yardım ederseniz sevinirim.. teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dembay1 -- 23 Mayıs 2013; 10:09:50 >

• quote:

(S) borulu metal kombi bağlantı seti için buradan link yayınlamıyorum.ticari reklama girdiği için yönetici tarafından anında siliniyor.isteyen olursa p.m ile bilgi veriyorum.termostatik vananın o kısmını neden çıkartmak istiyorsunuz? resimdeki termostatik vana UK tipi olsa da köşe bağlantısına uygundur

Metal bağlantı seti için link alabilirmiyim..

• quote:

Orijinalden alıntı: astrafe

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: if you lonely...

Teşekkürler.Bizim usta doğru sıralama ile yaptı ama verdiğiniz linkteki arkadaşların sıralaması yanlış olmuş maalesef.

Araştırmalarım sonucu Elektrik Mühendisi bir abimiz yardımları ile doğru yolu buldum.Sizlerlede paylaşayım.

Doğru Sıralama: ŞEBEKE + REGÜLATÖR + SİGORTA + KOMBİ

Nedeni (Ters sıra ile gidiyorum) : KOMBİ'den önce KOMBİ'yi koruyan bir 3 Amper SİGORTA olmalı.REGULATÖR'den öncede REGULATÖR'ü koruyan olmalı fakat gerek yok çünkü zaten REGULATÖR içerisinde 3 Amper CAM Sigorta var.Yani hem KOMBİ'yi hemde REGULATÖR'ünüzü koruyan 1'er sigorta mevcut.

Rica ederim.kombi reg. Anakartin korunması için faydali bir cihaz

regülatörü servis takmazsa garanti dışı kalır mı cihaz....fiyatlar ortalama ne kadar...ben bir servis elemanına sordum parça fiyatını tam olarak bilmediğini söyledi ama 250 civarıydı sanırım diye bir şey söyledi...bu fiyat ne kadar doğru acaba

Aristonda kalmıyor ama başka markayı bilemem tabii.Ben 1 hafta önce aldım 68 tl Tunçmatik Reguline 500VA modelini aldım öneririm kombiler için üretilmiş.Ankara'da hemen heryerde bulunabiliyor.Sen neredesin bilmiyorum tabii.Kesinlikle olmalı çünkü elektirikten kaynaklanan kart yanması olduğunda cihazınız garanti dışı kalacağından çok canınız yanacaktır.

• ANKASTRE TESİSAT VE İZOPAN MONTAJ ÖRNEKLERİ

MEVCUT MÜSTAKİL BACA İÇİNDEN... TAM HERMETİK BACA ÖRNEKLERİ (MAX.4.5 mt.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray İzmir -- 23 Mayıs 2013; 12:24:38 >

• biray abi izopanları radyatör askılarının arasını sıkıştırsak olur mu? şimdi tüm radyatörleri sökmek istemiyorum.
  • quote:

biray abi izopanları radyatör askılarının arasını sıkıştırsak olur mu? şimdi tüm radyatörleri sökmek istemiyorum.

OLUR TABİ AMA, ÇOK İYİ ÖLÇÜ ALIP KESMEN GEREKECEK,
    BİR RULO DA ALÜMİNYUM BANT ALMALISIN KENARLAR İÇİN...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

quote:

biray abi izopanları radyatör askılarının arasını sıkıştırsak olur mu? şimdi tüm radyatörleri sökmek istemiyorum.

OLUR TABİ AMA, ÇOK İYİ ÖLÇÜ ALIP KESMEN GEREKECEK,
    BİR RULO DA ALÜMİNYUM BANT ALMALISIN KENARLAR İÇİN...

birkaç mm fazladan keserim, arasını sıkıştırarak sokarım diye düşünüyorum. eğer kısa gelip aşağıya düşerse bir anlamı kalmaz.

alüminyum bantıda kestiğim yerlere mi yapıştıracağım? yapıştırmamızın sebebi nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardcrss -- 23 Mayıs 2013; 13:06:23 >
  • 
Sayfa: önceki 14121413141414151416
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.