Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1411. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14091410141114121413
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: recep1905

50 m2 olan 1+1 eve hangi kombiyi takayım arkadaşlar . Yoğuşmalı kombi taksam fazla mı gelir

bence hermetik soba koyun, 1 odaya min. yükü 4 metre olan yoğ.kombi, veya 6 metre olan normal kombi, gerçekten israf, 1 soba 1 termosifon, yarı fiyatına gelir size...

1500 soba artı tesisat..300 termosifon...yakıt aynı...

yoğ.kombi rad. tesisat en az 4000 tl tutar...yakıt aynı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray İzmir -- 19 Mayıs 2013; 8:41:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: deflepard84

teşekkür ederim hocam bilgileriniz için.petekler döşenmiş evin demirdöküm marka ; ona birşey yapamam artık peki birde süzgeçden bahsediyordunuz o ne olacak.ve son sorun bu termostatik vanalar giriş vanası peki çıkış vanası olarak birşey almam gerekli mi ?

süzgeç dediğiniz çamur ayrıştırıcı ise almakta fayda var.kombinin kalorifer dönüş borusuna monte edilir
    ayrıca bölgenizde şebeke suyu kireçli ise kombinin soğuk su girişine "ekosu kireç önleyici kelepçe"
    radyatörlerin çıkışına eca gv2 reglaj vanası almanız gerekir (resimdeki gibi)

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

bizim radyatörlerde bu reglaj vanası olması gereken yerde normal giriş vanası gibi standart vana var,onun bi sakıncası olur mu yada şöyle sorayım reglaj vanasının nasıl bir artısı veya avantajı var acaba hocam.
  • quote:

rica ederim yazdıklarıma ekleme yapmak istiyorum
    pprc boru tesisatı yaptıracaksanız dizayn oksi plus veya deliksiz alüminyum folyolu borudan taviz vermeyin,bu borular oksijen bariyerlidir.
    genelde doğalgaz esnafları bu boruları tercih etmezler.bu borularda kaynak öncesi traşlama (dizaynde alın düzeltme) gerektirdiği için ve işçilik en az %20 uzadığı için kırın mırın ederler.sizi oksijen bariyersiz dandik cam elyaf takviyeli borulara yönlendirmeye çalışırlar
    mümkünde kombiyi evin içine monte edin.ve hattı 2 ana koldan böldürün
    evin ortasında merkezden gitme ihtimaliniz varsa ana hattı buradan geçirin.az dirsek kullandırmaya çalışın
    ayrıca pprc tesisat başlangıç boru çapını 32mm tercih edin.tesisatın ortasında boru çapını 25mm'e düşürün.son 2 radyatörde (veya 1 radyatör) boru çapını 20mm'e düşürün
    asla ama asla tesisatın tamamını 20mm pprc boru ile yapmayın,

doğalgaz esnafları 2 kuruş avanta için 25mm ve 32mm boru kullanmaktan kaçınırlar

2 kuruş avanta için tesisatın tamamını 20mm ile yapmaya çalışırlar
    dikkatli olun
    önce büyük boru çapı sonra boru çapını daraltın,ayrıca 100cm'den büyük radyatörleri ve kombiye uzak radyatörlerin hepsini çapraz bağlatın

32mm..........>25mm..............>20mm

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

Hocam, cok tesekkur ederim. Dediklerinizi dikkate alacagim. Capraz baglanti nedir? Biraz bilgi verirseniz, uygulamakta fikrim olur. Sadece kombi girisleri 32mm olacak degil mi hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deflepard84

bizim radyatörlerde bu reglaj vanası olması gereken yerde normal giriş vanası gibi standart vana var,onun bi sakıncası olur mu yada şöyle sorayım reglaj vanasının nasıl bir artısı veya avantajı var acaba hocam.

reglaj vanaları radyatörden çıkan tesisat suyunu daha iyi kanalize eder sirkülasyona yardımcı olur
    ayrıca alyan anahtarla raglaj yapılıp kapağı kapatıldıktan sonra küçük çocukların vanalarla oynamasına engel olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: tumer82

Hocam, cok tesekkur ederim. Dediklerinizi dikkate alacagim. Capraz baglanti nedir? Biraz bilgi verirseniz, uygulamakta fikrim olur. Sadece kombi girisleri 32mm olacak degil mi hocam.

çapraz bağlantıda 100cm'den büyük radyatörlerde tesisat suyunun radyatör içinden daha iyi geçmesini sağlar
    pprc boru tesisatlarında kombiye yakın radyatörlerde çapraz bağlantı şart değildir mesela kombinin dibinde 140cm radyatör varsa bu radyatör düz bağlanabilir
    ama kombiye uzak 100cm'den büyük radyatörlerde çapraz bağlantı şart,radyatörler daha iyi ısınır,radyatörün tamamından verim alınır

kombi girişleri 32mm olacak tesisatı o şekilde devam ettir.tesisatın ortasında boru çapını 25mm'e düşür.son 1 veya 2 radyatörde boru çapını 20mm'e düşür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 19 Mayıs 2013; 12:51:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: recep1905

disintegration hocam ne kadar tuttu

geçen yıl 1+1 stüdyo daireye baymak duo tec premix yoğuşmalı kombiyi 1550liraya aldım

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 19 Mayıs 2013; 17:55:50 >
  • Selamlar. Dogalgaz kombi onerisi istiyorum. Yeni sifir montolamali binanin en ust kati, cephe guney ve batiya bakiyor, kombi mutfakta ve iceride olacak, 6 petek ve havlupan var, yaklasik 7 metre petek boyu. Mobil sistem boru dosenmis, ev 90 m2. yogusmali olmayan kombi onerisi rica ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: frotolkien

Selamlar. Dogalgaz kombi onerisi istiyorum. Yeni sifir montolamali binanin en ust kati, cephe guney ve batiya bakiyor, kombi mutfakta ve iceride olacak, 6 petek ve havlupan var, yaklasik 7 metre petek boyu. Mobil sistem boru dosenmis, ev 90 m2. yogusmali olmayan kombi onerisi rica ediyorum.

modülasyon aralığı geniş f/p premix yoğuşmalı baymak duo tec ve baymak falke condense öneririm
    alternatif olarak eca confeo premix'te öneririm
    eviniz yalıtımlı,premix yoğuşma haricinde kombi düşünmeyin
    ayrıca 1 petek ve havlupan hariç kalan 5 peteğe kaliteli termostatik vanalar:DANFOSS RA 2000 "GAZ SENSÖRLÜ"
  • quote:

quote:

Selamlar. Dogalgaz kombi onerisi istiyorum. Yeni sifir montolamali binanin en ust kati, cephe guney ve batiya bakiyor, kombi mutfakta ve iceride olacak, 6 petek ve havlupan var, yaklasik 7 metre petek boyu. Mobil sistem boru dosenmis, ev 90 m2. yogusmali olmayan kombi onerisi rica ediyorum.

modülasyon aralığı geniş f/p premix yoğuşmalı baymak duo tec ve baymak falke condense öneririm
    alternatif olarak eca confeo premix'te öneririm
    eviniz yalıtımlı,premix yoğuşma haricinde kombi düşünmeyin
    ayrıca 1 petek ve havlupan hariç kalan 5 peteğe kaliteli termostatik vanalar:DANFOSS RA 2000 "GAZ SENSÖRLÜ"

Tesekkur ederim cevap icin, yalniz premix kombinin atik su giderinin cok ters bir yerde olmasi goruntu kirliligine neden olacagi icin vazgectim, baska kombi oneriniz varmi acaba?

• quote:

Tesekkur ederim cevap icin, yalniz premix kombinin atik su giderinin cok ters bir yerde olmasi goruntu kirliligine neden olacagi icin vazgectim, baska kombi oneriniz varmi acaba?

damacanada yoğuşma suyunu biriktirmekte bir yöntem ama bunu da istemezseniz
    yoğuşmasız kombi olarak:ferroli domitech veya ferroli divatech öneririm.her iki kombinin teknik özellikleri tıpatıp aynıdır.ikisi arasında sadece tek fark var
    domitech bitermik eşanjörlü,divatech monotermik eşanjörlü

ferroli domitech,bu forumda yıllardır önerdiğim yoğuşmasız kombilerin başındadır
    sorunsuzluk açısından 10 numaradır.hiç şüpheniz olmasın

her iki kombinin özellikleri:
    1) sıcak su verimi 3 yıldız
    2) modülasyon aralığı aynı fiyat dilimindeki kombilere nazaran çok daha geniştir (%30 - %100)
    3) kullanım suyunda ECO VE COMFORT özelliği vardır
    4) güneş enerji sistemleri ile uyumlu çalışır
    5) opsiyonel olarak modülasyonlu oda kumandası ile oda sıcaklığına göre modülasyon yapabilir (opentherm iletişim protokolünü destekler).
    ayrıca yine opsiyonel olarak dış hava sensörü bile takılabilir
    6) 2 değil 3 değil tam 5 (beş) yıl garanti.üstelik yıllık bakım yaptırma zorunluluğu yoktur

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

http://www.ferroli.com.tr/uploaded_files/file/ferroli%20domitech%20d%20kombi.pdf

http://www.ferroli.com.tr/uploaded_files/file/urun_brosur/divatech_D_TEKSYF.pdf

son bir ekleme yapmak istiyorum eviniz yalıtımlı termostatik vanalar taktırmanızda fayda var...
  • Selam arkadaşlar,
    Ben Antalya'da yaşıyorum evimiz 110m², mantolama var. Doğalgaz tesisatı döşeli.
    2. kattayız alt kat boş.
    Kapı pencere pvc(çift), Cepheler Doğu,Batı,Güney
    kombi balkonda olacak.

4 adet 60x100 airfel petek
    2 adet 60x100 airfel petel
    1 adet 60x80 havlupan
    airfel digifel duo 28 kw kombi önerdiler.

sizce bunlar benim işimi görür mü karar verme aşamasındayım beni bilgilendirir misiniz?

teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahcal

Selam arkadaşlar,
    2. kattayız alt kat boş.
    kombi balkonda olacak.

1 adet 60x80 havlupan

sizce bunlar benim işimi görür mü karar verme aşamasındayım beni bilgilendirir misiniz?

teşekkürler...

airfel digifel duo yerine premix yoğuşmalı kombi öneririm.ayrıca neden 28kw önerdiler.yazdığınız radyatör metrajını 24kw kombi besler
    kombi olarak airfel digifel premix daha iyi tercih,eviniz mantolamalı premix yoğuşmadan başka birşey düşünmeyim
    airfel radyatör kalitelidir öneririm.kombiyi de mümkünse balkona değil evin içine monte edin,2 radyatör hariç kalan radyatörlere kaliteli termostatik vanalar öneririm:danfoss ra 2000 gaz sensörlü
  • Trabzon dan yazıyorum. Bize yeni doğal gelecek bende şimdiden kombi araştırıyorum sizce hangisini almalıyız.

ev 100 m2 ev batı tarafına bakıyor. alt katta kalorifer kazanı felan var iki yanında da ev var. sizce hangi kombiyi almalıyız ? kaç kilokalorilik almalıyız ? Yoğuşmalı almayı düşünmüyoruz ev küçük olduğundan dolayı. Şimdiden Teşekkür Ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: can_61

Trabzon dan yazıyorum. Bize yeni doğal gelecek bende şimdiden kombi araştırıyorum sizce hangisini almalıyız.

ev 100 m2 ev batı tarafına bakıyor. alt katta kalorifer kazanı felan var iki yanında da ev var. sizce hangi kombiyi almalıyız ? kaç kilokalorilik almalıyız ? Yoğuşmalı almayı düşünmüyoruz ev küçük olduğundan dolayı. Şimdiden Teşekkür Ederim...

yerinizde olsaydım premix yoğuşmalı kombi alırdım.yoğuşmalı kombiler her m2 eve olur.özellikle modülasyon aralığı geniş premix yoğuşmalı kombiler düşük metrajlı evlerde her durumda yoğuşma yapar ve verimli olur.100m2 bir ev için 24kw (20000kcal) kapasitede kombi yeterli gelir
  • quote:

Orijinalden alıntı: can_61

Trabzon dan yazıyorum. Bize yeni doğal gelecek bende şimdiden kombi araştırıyorum sizce hangisini almalıyız.

ev küçük olduğu için yoğuşmali kombiye gerek yok sözü yalandır, itibar etmeyin. yoğuşmalı kombiler, tesisatı dönüş sıcaklığına göre yoğuşma yapar, evin küçüklüğüne büyüklüğüne bakmaz.

kombi olarak demirdöküm nitromix, eca confeo premix, ariston genus premium, baymak falke condence gibi tam yoğuşmalı kombi alabilirsiniz. hepsi 1600 lira civarındadır.
  • quote:

quote:

Selam arkadaşlar,
    2. kattayız alt kat boş.
    kombi balkonda olacak.

1 adet 60x80 havlupan

teşekkürler...

airfel digifel duo yerine premix yoğuşmalı kombi öneririm.ayrıca neden 28kw önerdiler.yazdığınız radyatör metrajını 24kw kombi besler
    kombi olarak airfel digifel premix daha iyi tercih,eviniz mantolamalı premix yoğuşmadan başka birşey düşünmeyim
    airfel radyatör kalitelidir öneririm.kombiyi de mümkünse balkona değil evin içine monte edin,2 radyatör hariç kalan radyatörlere kaliteli termostatik vanalar öneririm:danfoss ra 2000 gaz sensörlü

yorumunuz için tesekkürler aynı özelliklerde fakat mantolama olmayan bir ev için airfel digifel duo mu yoksa ferroli domintech d mi yada sizin önerdiğiniz bir kombi varmı?

• quote:

yorumunuz için tesekkürler aynı özelliklerde fakat mantolama olmayan bir ev için airfel digifel duo mu yoksa ferroli domintech d mi yada sizin önerdiğiniz bir kombi varmı?

her durumda f/p premix yoğuşmalı kombi öneririm.ferroli domitech 1200lira civarında,300lira daha ekleyip 1500liraya baymak falke condense gibi tam yoğuşmalı kombilerden birini almanızı öneririm.ayrıca peteklere termostatik vanalar
  • Merhaba,

Aylarca bekleyişimiz sonunda üçkağıtçı müteahhit inşaatı bitirme aşamasına geldi.15 gün sonra taşınacağız ve sıra kombi-tesisat almaya geldi.Altta belirttiğim ürünleri bugün almaya gideceğim.Kurulumu bu hafta sonu yapılacaktır.Fiyat nasıl ürünlerin performansları nasıldır.Önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.Birde Danfoss Gaz Sensörlü termostatik vanayı Ankara'da nereden kaç tl'ye temin edebilirim?Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

EVİN ÖZELLİKLERİ:
    3+1 108 metrekare alt ve üstte daire var.Yeni bina yani mantolama yapılmıştır.Kombi mutfakta iç kısımda olacaktır.Evin cephesi GüneyBatı'dır.

TESİSAT ÖZELLİKLERİ:

Ariston genus premium evo 24
    9Mt Tül Demirdöküm Plus Radyatör (Havlupan Dahil)
    7-8Mt Gaz Borusu
    2,5Mt Baca Uzatma
    6 Adet ECA Termostatik Vana
    Malzeme
    İşçilik
    PROJE YOK.

Toplam olarak 3300 TL 5 ay erteleme 12 taksitli fiyatıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: if you lonely...

Merhaba,

Aylarca bekleyişimiz sonunda üçkağıtçı müteahhit inşaatı bitirme aşamasına geldi.15 gün sonra taşınacağız ve sıra kombi-tesisat almaya geldi.Altta belirttiğim ürünleri bugün almaya gideceğim.Kurulumu bu hafta sonu yapılacaktır.Fiyat nasıl ürünlerin performansları nasıldır.Önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.Birde Danfoss Gaz Sensörlü termostatik vanayı Ankara'da nereden kaç tl'ye temin edebilirim?Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

EVİN ÖZELLİKLERİ:
    3+1 108 metrekare alt ve üstte daire var.Yeni bina yani mantolama yapılmıştır.Kombi mutfakta iç kısımda olacaktır.Evin cephesi GüneyBatı'dır.

TESİSAT ÖZELLİKLERİ:

7-8Mt Gaz Borusu
    2,5Mt Baca Uzatma
    Malzeme
    İşçilik
    PROJE YOK.

ariston genus premium evo ve dd plus radyatör iyi tercih.havlupan markası sanpan öneririm
    termostatik vana eca değil danfoss ra 2000 öneririm.danfoss ankara bölge müdürlüğünü ararsanız belki ankara danfoss satış noktaları hakkında bilgi verebilirler
    http://www.danfoss.com/Turkey/Contact/Local/
    danfoss ra 2000 gaz sensörlü termostatik vanalar genelde 35lira civarında satılır
    tesisatınız pprc klasik sistem ise kombiye uzak 100cm'den büyük radyatörleri çapraz bağlatmanızı öneririm
    ariston genus premium evo opsiyonel olarak ODA SICAKLIĞINA GÖRE MODÜLASYON yapabiliyor.bu kombiyi sensys (bus bridge net) modülasyonlu OT veya ariston modülasyonlu oda sensörü ile birlikte kullanabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: if you lonely...

TESİSAT ÖZELLİKLERİ:

7-8Mt Gaz Borusu
    2,5Mt Baca Uzatma
    Malzeme
    İşçilik
    PROJE YOK.

şimdi bu malzemeler zaten 1600 artı 1300 2900 tl peşin para tutuyor adamın alışı, vade farkı yol derken 3200 e kendi alır sadece bu 2 kalemi....

bunları bütün ilave malzemeler ve işçiliği BEDAVA ya yapan arkadaş (veya ...) varsa adam iflas edene kadar acil işi bağlayın, zaten cebinden 1000 tl koyacaktır bunu yapmak için, eğer hata yoksa saçma sapan bir fiyat olduğunu bilin ve değerlendirin, kendi düşen ağlamaz , her ne kadar seneye buralarda olmasa da...

sağı solu da aramayın, 4300 tl de olsa para kazanamaz bu iş den , muhtemelen yanlış topluyor fiyatları..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray İzmir -- 21 Mayıs 2013; 16:19:27 >
  • 
Sayfa: önceki 14091410141114121413
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.