DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?
33415 Cevap2875116 Görüntüleme188 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     468 [470] 472 473 474 475 476 477      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

9146 Mesaj
11 Mayıs 2013; 20:53:31 

quote:

Orijinalden alıntı: dembay1

yani eca premiks veya bosch classic condens dersek siz boschdan yana mı kullanıyorsunuz tercihinizi? ve taktırmaya karar verirsek termostatik vanalar bosch mu olsun eca mı? birde vana ve su filtreler için plastik mi metal mi? servis olarak bosch biraz daha iyi gibi? ekonomi olarak hangisi elektrik ve gaz olarak? yani bütün bunların hepsi göz önüne alınırsa son notada hangisi seçilmeli?

iki kombiyi de beğenirim,hem sorunsuzluk hem verim hemde malzeme kalitesi olarak iyidir.üstelik iki kombide yerli üretim,her iki kombi manisada üretiliyor. bosch.c.c tam 44 kilo,eca confeo premix ise 42,6 kilo.ses açısından bosch.c.c bariz bir şekilde önde.
termostatik vanada danfoss ra 2000 gaz sensörlü termostatik vana öneririm.radyatörlerin konumuna göre YATAY KÖŞE veya KÖŞE TİP

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI (ÜST KONU)
TASARRUFLU ISINMANIN ANA KURALI

161 Mesaj
11 Mayıs 2013; 21:01:20 

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

iki kombiyi de beğenirim,hem sorunsuzluk hem verim hemde malzeme kalitesi olarak iyidir.üstelik iki kombide yerli üretim,her iki kombi manisada üretiliyor. bosch.c.c tam 44 kilo,eca confeo premix ise 42,6 kilo.ses açısından bosch.c.c bariz bir şekilde önde.
termostatik vanada danfoss ra 2000 gaz sensörlü termostatik vana öneririm.radyatörlerin konumuna göre YATAY KÖŞE veya KÖŞE TİP

vana sadece eca ve bosch var. alt vana ve filtreler için ne diyorsunuz? plastik veya metal. birde konfor ve ekonomi açısından bosch fr10 mu fr100 mü?

222 Mesaj
11 Mayıs 2013; 23:24:10 

sevgili disintegration kardeşim bir şey soracam.....modülasyon aralığının çok geniş olması bir kombide bize ne avantaj sağlar....modülasyonu netten şöyle bir araştırdım , kabaca sanırm alev boyunu otomatik olarak kısması gibi birşey....bu değerin 19-100 arası olması neyi etkiler 39-80 olması neyi etkiler.....

bir de her kombi otomatik olarak bunu yapabiliyor mu yoksa belirli şartlar mı gerekli? (falke premix için soruyorum)

9146 Mesaj
12 Mayıs 2013; 0:08:03 

quote:

Orijinalden alıntı: astrafe

sevgili disintegration kardeşim bir şey soracam.....modülasyon aralığının çok geniş olması bir kombide bize ne avantaj sağlar....modülasyonu netten şöyle bir araştırdım , kabaca sanırm alev boyunu otomatik olarak kısması gibi birşey....bu değerin 19-100 arası olması neyi etkiler 39-80 olması neyi etkiler.....

bir de her kombi otomatik olarak bunu yapabiliyor mu yoksa belirli şartlar mı gerekli? (falke premix için soruyorum)

kombinin modülasyon aralığının geniş olması:alev boyunu ihtiyaç olduğunda daha fazla kısabilmesidir
premix yoğuşmalı kombi alırken dikkat edilmesi gereken argümanlardan biri de budur.modülasyon aralığı dar olan bir kombi alev boyunu fazla kısamaz
her kombi alev boyunu kısar ama hepsi aynı oranda kısamaz.zaten farklar da böyle oluşur.
baymak premix yoğuşmalı kombilerin modülasyon aralığı çok geniştir.bu kombilerin nasıl çalıştığını iyi bilirim çünkü ailem dahil olmak üzere birçok kişiye bu kombilerden taktırdım/aldırdım
yalnız şöyle bir durum var.tasarruf için kombinin modülasyon aralığının geniş olması yetmiyor
bunu:
yalıtımla
tesisatın sirkülasyonuyla
kaliteli işçilikle
optimum radyatör metrajı.......vb daha sayacağım en az 10 madde ile desteklemek gerekir

yani en basit ifadeyle anlatmak gerekirse:modülasyon aralığı geniş kombi gerekli ama yeterli bir özellik değil.desteklenmeli

9146 Mesaj
12 Mayıs 2013; 0:18:47 

quote:

Orijinalden alıntı: dembay1

vana sadece eca ve bosch var. alt vana ve filtreler için ne diyorsunuz? plastik veya metal. birde konfor ve ekonomi açısından bosch fr10 mu fr100 mü?

kombi bağlantı setini plastik almayın. (S) borulu setlerden alabilirsiniz
1/2 ve 3/4 vana ve filtreleri marka olarak: tds,gk,eca,kvs gibi markalardan seçebilirsiniz
bosch fr 100'da haftalık program yapılabiliyor ama bu termostat çok pahalı internette 380-400lira,bence gereksiz pahalı
bosch fr 10 daha ideal.daha ucuz 140-150lira.siz bilirsiniz

31 Mesaj
12 Mayıs 2013; 1:28:16 

Merhabalar,
Evime Doğalgaz tesisatı konusunda sadece radyatör(petek) konusunda takıldım. ECA Confeo premix marka combi de karar kıldım gibi. Bu petek işini çözemedim o peteklerde ECA mı olmalı yoksa demirdöküm mü olmalı yardımlarınız için teşekkürler.

Sert Oynamak Zor İş.

9146 Mesaj
12 Mayıs 2013; 9:48:49 

quote:

Orijinalden alıntı: Altan_35

Merhabalar,
Evime Doğalgaz tesisatı konusunda sadece radyatör(petek) konusunda takıldım. ECA Confeo premix marka combi de karar kıldım gibi. Bu petek işini çözemedim o peteklerde ECA mı olmalı yoksa demirdöküm mü olmalı yardımlarınız için teşekkürler.

kesinlikle demirdöküm plus öneririm

0
0
0

0

161 Mesaj
12 Mayıs 2013; 12:41:34 

aşağıdaki şekildeki gibi bağlantıya izin verilebilir mi acaba? kesik kesik olan çizginin üst tarafı beton(kiriş) . yani üstten geçen kirişin yan tarafından geçecek. insanların geçişini etkilemeyecek..
0

1737 Mesaj
12 Mayıs 2013; 16:57:21 

quote:

Orijinalden alıntı: Altan_35

Merhabalar,

20 yıl evvel evime taktığım eca lardan yarısını değiştirdik, diğer yarısı içten bakıldığında pas içinde, geçen istanbula gittiğimde 1993 de tesisatını yaptığım şehremini örümceksiz camisinde peteklerde en ufak bir sararma bile görmedim, camide demirdöküm var, bence petek işinde demirdöküm ve diğerleri diye 2 marka var....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray Doğalgaz -- 12 Mayıs 2013; 16:58:16 >

BAKIR BORULU KOMBİ SİSTEMLERİ
Bircan EREN
İTÜ.Mak.Fak.Isı Enerji Bölümü Uzman Mak.Müh.(1988)
BİRAY Mühendislik-İZMİR
Panoramio.com fotoğraflarım -İstanbul KızKulesi Canlı

222 Mesaj
12 Mayıs 2013; 18:19:09 

kafama takılan birşey var....falke condense nette 1500 civarı fiyat var.....benim yaptıracağım yerde toplam fiyat 3400 tl...ayrıntıda kombi fiyatı 2100 tl yazıyor......neden bu kadar fark var.....ben kombiyi netten alsam bacasıydı - servisiydi - takmasıydı , sökmesiydi aynı yere mi çıkar acaba.....

9146 Mesaj
12 Mayıs 2013; 18:48:56 

quote:

kafama takılan birşey var....falke condense nette 1500 civarı fiyat var.....benim yaptıracağım yerde toplam fiyat 3400 tl...ayrıntıda kombi fiyatı 2100 tl yazıyor......neden bu kadar fark var.....ben kombiyi netten alsam bacasıydı - servisiydi - takmasıydı , sökmesiydi aynı yere mi çıkar acaba.....

tekliflerde fiyat alırken kombi ve montaj hariç yapılacak diğer işlerden kalem kalem madde madde olacak şekilde teklif alın,o zaman fiyat farkı olmaz
bu şekilde 10larca montaj yaptırdım.bu şekilde spotçulardan/toptancılardan baymak falke condense,baymak duo tec,ariston clas premium,eca confeo premix,ferroli econcept...vb gibi çok sayıda kombiler aldım

yapılacak diğer işler için sonradan teklif alıyorum
adama da en baştan diyorum.kombi hazır,yapılacak işler için teklif verirmisin
çünkü kimi işlerde komple tesisat yapılacakkken bazı işlerde sadece radyatörler,termostatik vanalar,kombi takılıyor
bazı doğalgaz esnafları kombilerden aşırı derecede kar yapmaya çalışıyor.
izmirde yoğuşmasız (yapı marketlerinde satılan 900-1000liralık) en dandik kombileri tekliflerde en az 1300-1400lira yazıyorlar
premix yoğuşmalı kombilerde ise genelde 1900-2000lira

premix yoğuşmalı kombiyi önce orijinal bacasıyla beraber spotçudan alıyorum.zaten yapılacak diğer işlerde rakamlar bellidir
isteseler de fiyat farkı olmaz,dikkat eden bir insan karşılaştırır

baymak falke condense için 2100lira çok çok pahalı,bu kombi orijinal baymak bacası dahil+kargo dahil nakit para 1450liraya bile alınabiliyor,hatta yazın temmuzda ramazan ayında ölü sezonda 1400lira,hatta bazen kredi kartına vade farksız 12ye bölüyorlar

114 Mesaj
12 Mayıs 2013; 20:43:27 

quote:

evet kullanılabiliyor. general ht 250'de program özelliği yok ve hassasiyeti 0,5
general ht 300'de günlük ve haftalık program yapılabiliyor ama bu modelde hassasiyet 0,5

Peki rev24 hassasiyeti 0.2 derece ht300 de 0.5 derece. Rev24 kombiyi cok sık
on/off yapmazmi? Buda fazla yakmasina sebep olmazmi? Ht300 ise daha az kombiyi on/off yapar. Daha tasarruflu olmazmi? Kurdugum mantik dogrumu ;) rev 24 icin 220v ihtiyaci varmi? Yoksa pilleri yeterlimi? Saygılar. ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

222 Mesaj
12 Mayıs 2013; 23:29:06 

quote:

tekliflerde fiyat alırken kombi ve montaj hariç yapılacak diğer işlerden kalem kalem madde madde olacak şekilde teklif alın,o zaman fiyat farkı olmaz
bu şekilde 10larca montaj yaptırdım.bu şekilde spotçulardan/toptancılardan baymak falke condense,baymak duo tec,ariston clas premium,eca confeo premix,ferroli econcept...vb gibi çok sayıda kombiler aldım

yapılacak diğer işler için sonradan teklif alıyorum
adama da en baştan diyorum.kombi hazır,yapılacak işler için teklif verirmisin
çünkü kimi işlerde komple tesisat yapılacakkken bazı işlerde sadece radyatörler,termostatik vanalar,kombi takılıyor
bazı doğalgaz esnafları kombilerden aşırı derecede kar yapmaya çalışıyor.
izmirde yoğuşmasız (yapı marketlerinde satılan 900-1000liralık) en dandik kombileri tekliflerde en az 1300-1400lira yazıyorlar
premix yoğuşmalı kombilerde ise genelde 1900-2000lira

premix yoğuşmalı kombiyi önce orijinal bacasıyla beraber spotçudan alıyorum.zaten yapılacak diğer işlerde rakamlar bellidir
isteseler de fiyat farkı olmaz,dikkat eden bir insan karşılaştırır

baymak falke condense için 2100lira çok çok pahalı,bu kombi orijinal baymak bacası dahil+kargo dahil nakit para 1450liraya bile alınabiliyor,hatta yazın temmuzda ramazan ayında ölü sezonda 1400lira,hatta bazen kredi kartına vade farksız 12ye bölüyorlar

kombiyi internetten almak daha mantıklı sanırım...bazı şeyleri merak ediyorum....kombi+baca beraber mi bacayı ayrı mı alacaz....bazı siteler de baca standart diyor , bu bacada gelecek anlamına mı geliyor....

kombiyi netten aldım diyelim ; montajı servis gelip yapamaz mı yoksa anlaştığım şirket mi gelip takacak peteklerle beraber....anlaştığım şirket yapacaksa montaj ücreti onlara vermem gerekecek(ortalama ne kadar montaj ücreti alıyorlar)....

9146 Mesaj
13 Mayıs 2013; 0:13:08 

quote:

kombiyi internetten almak daha mantıklı sanırım...bazı şeyleri merak ediyorum....kombi+baca beraber mi bacayı ayrı mı alacaz....bazı siteler de baca standart diyor , bu bacada gelecek anlamına mı geliyor....

kombiyi netten aldım diyelim ; montajı servis gelip yapamaz mı yoksa anlaştığım şirket mi gelip takacak peteklerle beraber....anlaştığım şirket yapacaksa montaj ücreti onlara vermem gerekecek(ortalama ne kadar montaj ücreti alıyorlar)....

internetteki kombi spotçularından kombi alırken,kombinin orijinal bacasını da fiyata dahil isteyin.kimisi baca dahil kombiyi gönderirken bazıları bacaya ek para istiyor,hatta yoğunluktan yanlış baca gönderen bile oluyor.bu forumda bazen böyle olaylarra denk geldik.
baymak kombi alıyorsun sana viessmann baca gönderiyor
internetten kombi alırken kombi+orijinal baca+kargo dahil şeklinde konuşmakta fayda var
servis kombi montajı yapmaz.sadece eve gelip kombinin ilk açılışını yapar.garantiyi onaylar ve gider.

114 Mesaj
13 Mayıs 2013; 1:14:46 

quote:

siemens rdh 10.1 olmaz 1c hassasiyeti var,para sorunu yoksa siemens rev 24 alın,ilerde belki program yaparsınız belli mi olur
oda termostatlarında en iyilerin başındadır

Disintegration yardimlarin icin nekadar tesekkur etsem az saol..
Peki rev24 hassasiyeti 0.2 derece ht300 de 0.5 derece. Rev24 kombiyi cok sık on/off yapmazmi? Buda fazla yakmasina sebep olmazmi? Ht300 ise daha az kombiyi on/off yapar. Daha tasarruflu olmazmi? Kurdugum mantik dogrumu ;) rev 24 icin 220v ihtiyaci varmi? Yoksa pilleri yeterlimi? Saygılar. ..
Bu arada arakat yalitimli yeni bina dd atron kombi ile kullanmak icin soruyorum.. sence hangisini almaliyim rev 24 mu general ht-300 mü?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

9146 Mesaj
13 Mayıs 2013; 9:57:24 

quote:

Orijinalden alıntı: karambollllll

Disintegration yardimlarin icin nekadar tesekkur etsem az saol..
Peki rev24 hassasiyeti 0.2 derece ht300 de 0.5 derece. Rev24 kombiyi cok sık on/off yapmazmi? Buda fazla yakmasina sebep olmazmi? Ht300 ise daha az kombiyi on/off yapar. Daha tasarruflu olmazmi? Kurdugum mantik dogrumu ;) rev 24 icin 220v ihtiyaci varmi? Yoksa pilleri yeterlimi? Saygılar. ..
Bu arada arakat yalitimli yeni bina dd atron kombi ile kullanmak icin soruyorum.. sence hangisini almaliyim rev 24 mu general ht-300 mü?

kurduğunuz mantık yanlış,hassasiyeti 0,2 olan bir OT daha gerçekçi bir sıcaklık ölçer,hissedeceğiniz derece daha gerçekçi olur ve evin içinde psikolojik olarak üşüme hissi daha az olur, 0,5 hassasiyette yarım derece yanılma payı oluşur
zaten eviniz yalıtımlı,OT'yi koridor gibi evin orta bir bölümüne monte ettiğiniz zaman set edilen sıcaklıkta OT kombiyi kapatacak

7 Mesaj
13 Mayıs 2013; 21:50:01 

Merhaba arkadaşlar,
bugün yeni takılan Baymak Novadens Extra kombinin kurulumu için baymak yetkili servisi geldi.
Bizden kombinin ön panelini yerinde mi yoksa oda termostatı şeklinde mi kullanmamızı istediğimizi sordu.
Konuyla ilgili buradaki arkadaşlardan daha önce de fikir almıştım ancak kafam karıştı.

Gelen yetkiliye sorduk; '' siz nasıl isterseniz'' dedi,''ancak odaya kurmak istiyorsanız ayrıca ücret alırız'' dedi.
Biz önceden kablo çektirmiş olsaydık ücretsiz yaparlarmış,ama sonradan bunu istersek tekrar ayar
için servis ücreti alınırmış falan filan..Peki siz yaparsanız ücreti nedir dedim,''sormam lazım'' deyip net birşey söylemedi.

Peki diyelim odada kullanmak istiyoruz,hangi odaya koymalıyız diye sordum; ''siz nereye derseniz oraya koyarız'' dedi..
Şimdiye kadar buradaki yorumları okuyan biri olarak kafamda birsürü yarım yamalak bilgi var,ama hatırladığım
kadarıyla oda termostatının yeri iyi belirlenmeliydi,ama neye göre?? Baymak yetkilisi bize en uzaktaki soğuk odaya koyabilirsiniz
dedi veya mutfağa..ama bence kendi de bilmiyor!! kombiye en uzak odadaki petekte termostatik vana var ve en soğuk odalardan biri..
Sizce ne yapmalıyım?

Bir de bugün deneme için kombiyi yaktıklarında peteklerden birinin altı hiç ısınmadı ve su damlattı! Yapan kişiyi aradım sorun değil
vanasını sıkarız dedi??
Ayrıca 7 petekten sadece 4 tanesinde termostatik vana var ,mutfaktaki, koridordaki ve salondaki peteklerden birinde
(hemen arkasınaki duvarda kombi takılı) termostatik vana yok,bunlara da mutlaka taktırmalı mıyım? Adam ısrarla onlara da takarsak kombi
devirdaim yapmaz diyor!!
Yardımcı olursanız çok sevinirim,bir de bu panelin içeriye taşınmasının maliyeti nedir? işten anlamadığımızı anlayan herkes soymaya çalışıyor,bıktım vallahi!!:)))

9146 Mesaj
14 Mayıs 2013; 0:44:25 

quote:

Orijinalden alıntı: jazmin

Merhaba arkadaşlar,
bugün yeni takılan Baymak Novadens Extra kombinin kurulumu için baymak yetkili servisi geldi.
Bizden kombinin ön panelini yerinde mi yoksa oda termostatı şeklinde mi kullanmamızı istediğimizi sordu.
Konuyla ilgili buradaki arkadaşlardan daha önce de fikir almıştım ancak kafam karıştı.

Gelen yetkiliye sorduk; '' siz nasıl isterseniz'' dedi,''ancak odaya kurmak istiyorsanız ayrıca ücret alırız'' dedi.
Biz önceden kablo çektirmiş olsaydık ücretsiz yaparlarmış,ama sonradan bunu istersek tekrar ayar
için servis ücreti alınırmış falan filan..Peki siz yaparsanız ücreti nedir dedim,''sormam lazım'' deyip net birşey söylemedi.

Peki diyelim odada kullanmak istiyoruz,hangi odaya koymalıyız diye sordum; ''siz nereye derseniz oraya koyarız'' dedi..
Şimdiye kadar buradaki yorumları okuyan biri olarak kafamda birsürü yarım yamalak bilgi var,ama hatırladığım
kadarıyla oda termostatının yeri iyi belirlenmeliydi,ama neye göre?? Baymak yetkilisi bize en uzaktaki soğuk odaya koyabilirsiniz
dedi veya mutfağa..ama bence kendi de bilmiyor!! kombiye en uzak odadaki petekte termostatik vana var ve en soğuk odalardan biri..
Sizce ne yapmalıyım?

Bir de bugün deneme için kombiyi yaktıklarında peteklerden birinin altı hiç ısınmadı ve su damlattı! Yapan kişiyi aradım sorun değil
vanasını sıkarız dedi??
Ayrıca 7 petekten sadece 4 tanesinde termostatik vana var ,mutfaktaki, koridordaki ve salondaki peteklerden birinde
(hemen arkasınaki duvarda kombi takılı) termostatik vana yok,bunlara da mutlaka taktırmalı mıyım? Adam ısrarla onlara da takarsak kombi
devirdaim yapmaz diyor!!
Yardımcı olursanız çok sevinirim,bir de bu panelin içeriye taşınmasının maliyeti nedir? işten anlamadığımızı anlayan herkes soymaya çalışıyor,bıktım vallahi!!:)))

bütün radyatörlere termostatik vana olmaz ama kombiden sonraki ilk radyatöre termostatik vana olur.devir daim için 2 radyatörün çalışması gerekir
oda termostatları evin genel derecesini yansıtabilecek "ortalama" bir alana monte edilmesi gerekir.evde ne en sıcak ne de en soğuk bölge
genelde en uygun yerler koridordur

2318 Mesaj
14 Mayıs 2013; 23:39:38 

disintegration hocam yeni ev aldık ve üzerindeki 15 senelik mevcut kombinin değişmesi gerekiyor. açıkcası bütçemiz son derece kısıtlı ve bin lira civarında kombi bakmamız gerekmekte bu fiyata önerebileceğiniz model varmıdır ? Birde sadece mevcut kombi ile yeri değişeceğinden montaj masrafı çok çıkmaz heralde.

edit: ev ortalama 100 m2 petekler kısmen küçük, ara kat mantolamalı bina, sabah akşam güneş almakta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prestor -- 14 Mayıs 2013; 23:47:31 >

9146 Mesaj
15 Mayıs 2013; 0:00:15 

quote:

Orijinalden alıntı: Prestor

disintegration hocam yeni ev aldık ve üzerindeki 15 senelik mevcut kombinin değişmesi gerekiyor. açıkcası bütçemiz son derece kısıtlı ve bin lira civarında kombi bakmamız gerekmekte bu fiyata önerebileceğiniz model varmıdır ? Birde sadece mevcut kombi ile yeri değişeceğinden montaj masrafı çok çıkmaz heralde.

edit: ev ortalama 100 m2 petekler kısmen küçük, ara kat mantolamalı bina, sabah akşam güneş almakta

kombi yeri aynı kalacağı için fazla masraf çıkmaz.bağlantı setini plastik değil (S) borulu metal set alırsanız daha iyi olur
1000liraya alınacak en donanımlı+sorunsuz kombi ferroli domiproject'tir.
bu kombinin tek eksi özelliği düğmeleri biraz vasat.onun haricinde 1000 liraya alınacak bana göre piyasada tek kombi
1) sıcak su verimi 3 yıldız
2) modülasyon aralığı emsal kombilere nazaran çok daha geniştir (%30 - %100)
3) kullanım suyunda ECO VE COMFORT özelliği vardır
4) güneş enerji sistemleri ile uyumlu çalışır
5) oda sıcaklığına göre modülasyon yapabilir(opentherm iletişim protokolünü destekler) .hatta dış hava sensörü bile takılabilir
6) üstelik 2 değil 3 değil tam 5 (beş) yıl garanti.üstelik yıllık bakım yaptırma zorunluluğu yoktur

1000liraya bu özelliklerde kombi yok

ferroli domiproject'in özellikleri:

0

0

0

9146 Mesaj
15 Mayıs 2013; 0:05:09 

ekleme yapmak istiyorum.binanız mantolamalı bu çok büyük avantaj
kombiye yakın radyatörlere termostatik vanalar takarsanız tasarrufunuz daha da artar

Bu mesajda bahsedilenler: @Prestor

2318 Mesaj
15 Mayıs 2013; 0:06:40 

quote:

kombi yeri aynı kalacağı için fazla masraf çıkmaz.bağlantı setini plastik değil (S) borulu metal set alırsanız daha iyi olur
1000liraya alınacak en donanımlı+sorunsuz kombi ferroli domiproject'tir.
bu kombinin tek eksi özelliği düğmeleri biraz vasat.onun haricinde 1000 liraya alınacak bana göre piyasada tek kombi
1) sıcak su verimi 3 yıldız
2) modülasyon aralığı emsal kombilere nazaran çok daha geniştir (%30 - %100)
3) kullanım suyunda ECO VE COMFORT özelliği vardır
4) güneş enerji sistemleri ile uyumlu çalışır
5) oda sıcaklığına göre modülasyon yapabilir(opentherm iletişim protokolünü destekler) .hatta dış hava sensörü bile takılabilir
6) üstelik 2 değil 3 değil tam 5 (beş) yıl garanti.üstelik yıllık bakım yaptırma zorunluluğu yoktur

1000liraya bu özelliklerde kombi yok

ferroli domiproject'in özellikleri:

0

0

0

http://www.kombiveklima...tml?ref=akakce&v=1.63.1

bu üründe 1120lirahocam, önceki mesajlarınızda bu ürünü tavsiye ettiğiniz gördüm aralarında 100liralık bir fark oluturcak durum varsa buda alınabilir tabi.

bağlantı masrafıda tahmini 200ü geçmez diye umut ediyorum ama sizce ne kadar tutarlı?

Kusura bakmayın çok uzak olduğum bir konu yeni yeni araştırıp bazı cevaplar ediniyorum ama akşam akşam kafanızıda şişirdim

9146 Mesaj
15 Mayıs 2013; 0:14:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Prestor

bu üründe 1120lirahocam, önceki mesajlarınızda bu ürünü tavsiye ettiğiniz gördüm aralarında 100liralık bir fark oluturcak durum varsa buda alınabilir tabi.

bağlantı masrafıda tahmini 200ü geçmez diye umut ediyorum ama sizce ne kadar tutarlı?

Kusura bakmayın çok uzak olduğum bir konu yeni yeni araştırıp bazı cevaplar ediniyorum ama akşam akşam kafanızıda şişirdim

rica ederim
ferroli domitech ile ferroli domiproject'in bütün özellikleri aynıdır sadece 2 fark var
1) ferroli domitech'te FERROLİ PATENTLİ BİTERMİK EŞANJÖR var. domiproject'teki eşanjör bundan değil
2) domitech'in lcd ekranı birazcık daha büyük ve dokunmatik tuşları daha kaliteli

alabiliyorsanız ferroli domitech alın.bu forumda yıllardır önerdiğim yoğuşmasız kombilerin başındadır
sorunsuzluk açısından 10 numaradır.hiç şüpheniz olmasın
kombi montajı ustasına ve yerine göre değişir ama ortalama fiyatlar 100lira ile 200lira arasında değişir

0
0

2 Mesaj
15 Mayıs 2013; 10:35:40 

Arkadaşlar foruma yeni üye oldum.Önceden de birçok sayfayı okumama rağmen kendi derdime çözüm bulamadım.
Müstakil bir ev yaptırıyorum bodrum+2 kat toplam 220 m2 civarı buraya uygun kombi araştırıyorum doğrunun ne olduğu konusunda kafam oldukça karışık.
Evimdeki tesisatta sirkülasyon sistemi yok
1.Alacağım kombi yoğuşmalı, hermatik, 30 kw civarı olmalı sonucuna vardım doğrumu acaba ?
2.Kombide boyler olmalımı ? neden ? ( ev ankarada )
3.Çevremdeki şahıs ve ustaların bazı tavsiyeleri
a. DD nitromix p35 (2200 tl)
b. vaillant 376 eko tech (3700 tl)
c. baymak nuvola 3 comfort ht 240
......

Bana yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

222 Mesaj
15 Mayıs 2013; 11:31:33 

sevgili arkadaşlar 2-3 aydır forumu takip ediyorum....alarko kombilerden olumlu-olumsuz hiç bahsedilmiyor...ayrıca nette de diğerleri kadar bilgi bulamıyorum???*...sayın disintegration başta olmak üzere bu kombiler hakında (özellikle serades srd 20) bilgisi , görüşü olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum...modülasyon aralığı falan nedir onlari dahi bulamadım...

tavsiye edilir mi???

222 Mesaj
15 Mayıs 2013; 11:41:39 

quote:

sevgili arkadaşlar 2-3 aydır forumu takip ediyorum....alarko kombilerden olumlu-olumsuz hiç bahsedilmiyor...ayrıca nette de diğerleri kadar bilgi bulamıyorum???*...sayın disintegration başta olmak üzere bu kombiler hakında (özellikle serades srd 20) bilgisi , görüşü olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum...modülasyon aralığı falan nedir onlari dahi bulamadım...

tavsiye edilir mi???

http://www.alarko-carri...Brosur/Seradens_brs.pdf

burda var teknik özellikler falan...ama köylü adamız işte anlamıyoruz....en basitinden en altta gaz tüketim metreküp/saat cinsinden 1.9 diyor.......saatte 1.9 mküp gaz mı tüketiyor bu cihaz şimdi:) o zaman duman oluruz biz :)

9146 Mesaj
15 Mayıs 2013; 11:54:10 

quote:

Orijinalden alıntı: mertaş

Arkadaşlar foruma yeni üye oldum.Önceden de birçok sayfayı okumama rağmen kendi derdime çözüm bulamadım.
Müstakil bir ev yaptırıyorum bodrum+2 kat toplam 220 m2 civarı buraya uygun kombi araştırıyorum doğrunun ne olduğu konusunda kafam oldukça karışık.
1.Alacağım kombi yoğuşmalı, hermatik, 30 kw civarı olmalı sonucuna vardım doğrumu acaba ?
......

sıcak su ihtiyacınız fazla ise ve kombi çalışırken sıcak su ihtiyacınızda kombinin çalışmasını istiyorsanız
(baymak nuvola 3 gibi) dahili boylerli kombi veya kombi+harici boyler almanız gerekir
kombi kapasitesi için evde ısıtılacak net alan kaç m2? binada yalıtım var mı? binanın cepheleri nasıl?

1737 Mesaj
15 Mayıs 2013; 15:30:27 

quote:

......

35 KW NİTROMİX BAĞLANTI MALZEMESİ kaliteli ise bu yazdıklarınız arasında ekonomik olması ile ön plana çıkmakta, aynı anda 2 banyoya sıcak su verebiliyor, ancak banyoların kombiye mesafelerine göre su sıcaklıkları farklılık gösterebilir, dahili boyler sistemli ürünleri almak herşeyi çözmüyor, teknik bilgi lazım bunların ontajında, örneğin 3.sirkülasyon hatlarınız olmalı, sıcak su sir.pompası olmalı, zannedersem vaillantta bunlar var ama nitromix x 2 katı fiyatı , bu kadar çok sıcak su lazımsa, bence kombi ömrü olan 10 yılda 2500 tl farklı su kullanmayacağınıza göre, 1 adet termosifon (300-400 tl) almanız bu sorunu zaten halleder.

imkanınız varsa BAKIR boru, yoksa, plastik 32 lik borular ama mutlaka metal TAM GEÇİŞLİ vanalar (GK marka) kullanınız..

peteklerde danfoss veya siemens ter.vanaları tercih ediniz, kombiyi önermek işinizi çözmek değil maalesef, aynı kombi ayda 300 de yakar 900 de, dikkatli olun..

selamlar...

Bircan EREN
BİRAY Mühendislik-İZMİR

671 Mesaj
15 Mayıs 2013; 15:56:33 

Arkadaşlar ve burada yer alan taahhüt işi yapan firma yetkilileri, geçen gün babam giriş katına doğalgaz tesisatı yaptırmış. Fiyat araştırdığını firmalarla görüştüğünü biliyordum ama bizimle istişare etmeden işi verip sözleşme yapacağını bilmiyordum, herneyse. İş aşağıda kısaca anlattığım şekilde olmuş.

Babam, AS MÜHENDİSLİK TEKSTİL GIDA İNŞAAT SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ ne (Esenyurtta) doğalgaz işini vermiş. Anlaşmada kombi çift eşanjörlü olacak denmiş,(kombinin markasına demirdöküm demişler ama model söylemeden çift eşanjörlü abi deyip bitermik eşanjörlü Nepto nun adını karalayıvermişler bizimki de sözleşmeyi yazan şirket elemanı komşumuzun oğlu diye itimad etmiş yazılanlara bakmamış. Vanalar ECA Marka ve borular Folyolu boru olarak anlaşılmış.

Uygulamada ise vanalar, vanabaşı neredeyse 10 TL daha ucuz olan farklı marka takılmış. (Toplam 10 vana var) Tesisat borusu olarak ise folyolu boru değil, metrede 60 kuruş daha ucuz olan cam katkılı boru(Borunun içinde pembe bir kat var ama metal değil) kullanılmış. Kombi ise çift eşanjörlü anlaşılmış olmasına rağmen Bitermik yani tek eşanjörlü ve demirdökümün en basic kombisi olan Nepto takılmış. Firma yetkilisi mühendis bey daireye gelip şikayetlerimize karşı son derece seviyesizce "sen bu kombinin ne zaman çıktığını biliyor musun?" gibi konu ile alakasız laflar ile bir çözüm sunmadan çıkıp gitmiş.

Kombi konusunda babamın yazılan kombi modeline dikkat etmemesi bizim hatamız tabi ancak çift eşanjörlü olmayan bir kombiyi, çift eşanjörlü diyerek sözleşmeye yazmak nasıl oluyor?

Şimdi benden vanalardan, borulardan ve kombiden çalmış olmuyorlar mı? Şimdi ne yapsak iyi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Müverrih -- 21 Mayıs 2013; 12:48:13 >

Sırf Bu Dünya İçin mi Yaratılmışsın ki Tüm Vaktini Ona Sarf Ediyorsun?

9146 Mesaj
15 Mayıs 2013; 16:35:04 

quote:

Orijinalden alıntı: Müverrih

Arkadaşlar ve burada yer alan taahhüt işi yapan firma yetkilileri, geçen gün babam giriş katına doğalgaz tesisatı yaptırmış. Fiyat araştırdığını firmalarla görüştüğünü biliyordum ama bizimle istişare etmeden işi verip sözleşme yapacağını bilmiyordum, herneyse. İş aşağıda kısaca anlattığım şekilde olmuş.

AS Mühendislik Firmasına (Esenyurtta) doğalgaz işini vermiş. Anlaşmada kombi çift eşanjörlü olacak denmiş,(kombinin markasına demirdöküm demişler ama model söylemeden çift eşanjörlü abi deyip bitermik eşanjörlü Nepto nun adını karalayıvermişler bizimki de gözlük kullandığı için iyi görememiş veya pek dikkat etmemiş, bunu sonra ben bakınca fark etti) Vanalar ECA Marka ve borular Folyolu boru olarak anlaşılmış.

Uygulamada ise vanalar, vanabaşı 10 TL daha ucuz olan farklı marka takılmış. (Toplam 10 vana var) Tesisat borusu olarak ise folyolu boru değil, metrede 60 kuruş daha ucuz olan kompozit yalıtımlı boru(adı bu mudur bilmiyorum, Borunun içinde pembe bir kat var ama metal değil) kullanılmış. Kombi ise çift eşanjörlü anlaşılmış olmasına rağmen Bitermik yani tek eşanjörlü ve demirdökümün en basic kombisi olan Nepto takılmış. Firma yetkilisi mühendis bey daireye gelip şikayetlerimize karşı son derece seviyesizce "sen bu kombinin ne zaman çıktığını biliyor musun?" gibi konu ile alakasız laflar ile bir çözüm sunmadan çıkıp gitmiş.

(Kombi konusunda babamın yazılan kombi modeline dikkat etmemesi bizim hatamız tabi ancak çift eşanjörlü olmayan bir kombiyi, çift eşanjörlü diyerek sözleşmeye yazmak nasıl oluyor?)

Şimdi benden vanalardan, borulardan ve kombiden çalmış olmuyorlar mı? Şimdi ne yapsak iyi?

elinizde yazılı teklif var mı? anlaşma
varsa teklifte dedikleriniz mi yazıyor yani yapılmayan işler

222 Mesaj
15 Mayıs 2013; 18:32:25 

quote:

http://www.alarko-carri...Brosur/Seradens_brs.pdf

burda var teknik özellikler falan...ama köylü adamız işte anlamıyoruz....en basitinden en altta gaz tüketim metreküp/saat cinsinden 1.9 diyor.......saatte 1.9 mküp gaz mı tüketiyor bu cihaz şimdi:) o zaman duman oluruz biz :)

sayın disintegration gerçekten nedir bu alarkonun numarası ; neden hiçbir sitede doğru dürüst bilgi yok...

9146 Mesaj
15 Mayıs 2013; 18:53:50 

quote:

sayın disintegration gerçekten nedir bu alarkonun numarası ; neden hiçbir sitede doğru dürüst bilgi yok...

alarko kombiler eskisi kadar yaygın değil,eskiden mesela istanbulda daha yaygındı.

internette kombi sitelerinde & kombi spotçularında,hatta doğalgaz esnaflarında yaygın olarak göremezsiniz.eskiden ATAG premix yoğuşmalı kombisi vardı.hollanda'dan geliyordu
seradens premix yoğuşmalı kombiler gebze'de alarko fabrikasında üretiliyor
19kw ve 27kw ve 36kw seçenekleri var. "19kw kapasitesi" premix yoğuşmalı kombilerde şu anda piyasada tek örnek diyebiliriz
alarko seradens srd 20'nin modülasyon aralığı %22 - %100
alarko seradens srd 27'nin modülasyon araşığı %35 - %100

2723 Mesaj
15 Mayıs 2013; 18:57:09 

Fiyatı emsallerinden yüksek diye hatırlıyorum. Bundan dolayı forumda pek önerdiğimiz kombilerden değil. Forum üyelerinden @Hasanbatuhan arkadaşımız bildiğim kadarıyla Seradens aldı ama sorun yaşayınca Ariston Genus Premium Evo ile değiştirdi...

edit: @Hasanbatuhan Airfel Digifel Premiks almıştı, sorun yaşayınca Ariston GP Evo ile değiştirdi. PM ile uyaran @disintegration arkadaşa teşekkürlerimle...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memint -- 15 Mayıs 2013; 21:12:42 >

Bu mesajda bahsedilenler: @astrafe

Cumhuriyet tasada ve kıvançta bir olmaktır. Bayramı da her şartta kutlanmış ve kutlanacaktır. YAŞASIN CUMHURİYET!

2 Mesaj
15 Mayıs 2013; 20:00:15 

sayın disintegration ve sayın biray doğalgaz öncelikle cevaplarınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim.

Evimde dış yalıtım mevcut cephe olarak ta güney-kuzey hattında sayılır ve sirkülasyon hattı yok. Uygun bulursanız başka bir marka ve model kombide tavsiye edebilirsiniz. Verilmiş bir kararım yok. Şu ana kadar yalnızca petekleri (DD) ve kollektörleri aldım ve en kısa sürede buna karar vermem lazım çünkü sıhhi tesisat ve doğalgaz tesisat işlemlerine başlanmış durumda. Bana söylenen böyle bir evde boylerli kombi kullanmak hiçbir artı değer getirmez. İleride güneş enerjisi ile beraber çalışma ihtimalide ankarada ekonomik olmuyormuş. Bu konulardada düşüncelerinizi merak ediyorum ve şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

222 Mesaj
16 Mayıs 2013; 10:55:12 

sayın disintegration ben de bazı şeyleri internetten almaya karar verdim.....öncelikle dd plus radyatör alacam...160 tan aşağı yok burda , koçtaşta130..... 7*30=210 tl sadece radyatör farkı....onu almışken vanaları da alayım diyorum...normal vanalar 1/2 inc mi olacak , kalde 7 tl diyor...işimi görür sanırım...yoksa başka marka mı alayım....bir de bizim tesisat inşaattan hazır yani borular duvarın içinden çıkıyor , ben şimdi ne tip vana almalıyım...köşe tip vs...

bir de bu geri dönüş vanası mı ne vardı , baktım da bulamadım....o nereye kaç tane takılacak....avantajmıdır.....kusura bakmayın , hakkınızı helal edin...........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astrafe -- 16 Mayıs 2013; 11:00:19 >

9146 Mesaj
16 Mayıs 2013; 12:23:18 

quote:

sayın disintegration ben de bazı şeyleri internetten almaya karar verdim.....öncelikle dd plus radyatör alacam...160 tan aşağı yok burda , koçtaşta130..... 7*30=210 tl sadece radyatör farkı....onu almışken vanaları da alayım diyorum...normal vanalar 1/2 inc mi olacak , kalde 7 tl diyor...işimi görür sanırım...yoksa başka marka mı alayım....bir de bizim tesisat inşaattan hazır yani borular duvarın içinden çıkıyor , ben şimdi ne tip vana almalıyım...köşe tip vs...

bir de bu geri dönüş vanası mı ne vardı , baktım da bulamadım....o nereye kaç tane takılacak....avantajmıdır.....kusura bakmayın , hakkınızı helal edin...........

eca rv2 varken adell veya kalde almayın,eca'nın bütün ürünlerini yapı marketlerinde veya internetten alabilirsiniz.internette koçtaşta dd plus radyatör en son 120-130lira arasındaydı(kargo dahil) bu fırsat kaçmaz
radyatörde girişe (köşe 1/2) eca rv2
radyatörün çıkışına da eca gv2 dönüş vanası (reglaj vanası) alacaksınız (RESİMDEKİ GİBİ)

0
0

kaç tane radyatör varsa o kadar alacaksınız,her radyatöre: (girişe) 1tane eca rv2, (çıkışa) 1tane eca gv2 sönüş vanası
termostatik vana takacağınız radyatöre:eca rv2 yerine termostatik vana, çıkışına da eca gv2 reglaj vanası takacaksınız

termostatik vana: danfoss ra 2000 gaz sensörlü
radyatör vanası: köşe 1/2 eca rv2
reglaj vanası: köşe 1/2 eca gv2

0

9146 Mesaj
16 Mayıs 2013; 12:38:06 

quote:

sayın disintegration ve sayın biray doğalgaz öncelikle cevaplarınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim.

Evimde dış yalıtım mevcut cephe olarak ta güney-kuzey hattında sayılır ve sirkülasyon hattı yok. Uygun bulursanız başka bir marka ve model kombide tavsiye edebilirsiniz. Verilmiş bir kararım yok. Şu ana kadar yalnızca petekleri (DD) ve kollektörleri aldım ve en kısa sürede buna karar vermem lazım çünkü sıhhi tesisat ve doğalgaz tesisat işlemlerine başlanmış durumda. Bana söylenen böyle bir evde boylerli kombi kullanmak hiçbir artı değer getirmez. İleride güneş enerjisi ile beraber çalışma ihtimalide ankarada ekonomik olmuyormuş. Bu konulardada düşüncelerinizi merak ediyorum ve şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

evdeki bütün katlar hakkında, ısıtılacak alan (net m2) hakkında daha çok bilgi verirseniz daha sağlıklı bir değerlendirme yapılır
her durumda modülasyon aralığı geniş f/p PREMİX (TAM YOĞUŞMALI) yoğuşmalı kombi alınması gerekir
mobil sistem yaptıracaksanız OKSİJEN BARİYERLİ PE-X B KILIFLI boru kullanmakta fayda var
ayrıca kombinin bulunduğu kattaki ve (diğer katlarda en uzaktaki odalar hariç) bütün radyatörlere de kaliteli termostatik vanalar

9146 Mesaj
16 Mayıs 2013; 12:46:05 

radyatörün konumuna göre YATAY KÖŞE veya KÖŞE TİP termostatik vana:
ilk resimde radyatör duvarın köşesinde kalıyor buraya KÖŞE TİP daha uygun.ikinci resimdeki radyatör koridorda çarpma riski yüksek buraya:YATAY KÖŞE

1
0

dizayn oksi plus+danfoss ra 2000 (gaz sensörlü) termostatik vana+demirdöküm plus+eca gv2 reglaj vanası (ÇAPRAZ BAĞLANTI)

0
0
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 16 Mayıs 2013; 13:33:05 >

Bu mesajda bahsedilenler: @astrafe Bu mesaja 1 cevap geldi.

36 Mesaj
16 Mayıs 2013; 13:29:19 

selam arkadaşlar yeni ev aldım. dublex 110 artı 50 merekare. neti daha az...
2 kombi arasında kadlım 1 2 gun içinde taktırmam lazım.
1 -demirdokum nitromix 24.7 kw 1800 e takıyolar
2-eca confeo premix 24 kw 1850 ye takıyolar
(mutfaga takılacak. bina sıfır. yalıtımı iyi.guney batı cephe)
sizce hangisi cok uygun olur ses ve yakıt acısından ve 24 kw likler yeter mi 10 11 mt muhtemel petekler

9146 Mesaj
16 Mayıs 2013; 13:36:59 

quote:

Orijinalden alıntı: kartal7467

sizce hangisi cok uygun olur ses ve yakıt acısından ve 24 kw likler yeter mi 10 11 mt muhtemel petekler

11metre radyatör 24kw sınır değerde kalır bence riske girmeyin 28kw-29kw kapasitede kombi alın
ayrıca dubleks evde alt kattaki bütün radyatörlere termostatik vanalar takın,üst kattaki radyatörlere kapalı devre tesisat suyu daha iyi sirküle olur
dubleks evlerde alt kata termostatik vanalar şart.danfoss ra 2000

36 Mesaj
16 Mayıs 2013; 13:48:26 

quote:

11metre radyatör 24kw sınır değerde kalır bence riske girmeyin 28kw-29kw kapasitede kombi alın
ayrıca dubleks evde alt kattaki bütün radyatörlere termostatik vanalar takın,üst kattaki radyatörlere kapalı devre tesisat suyu daha iyi sirküle olur
dubleks evlerde alt kata termostatik vanalar şart.danfoss ra 2000

petek boylarını tam olarak bilmiyorum net alanı 90 artı 40 mt2 petek boyu kac bilemiyorum. kombiler arası nasıl tercih edebilirim demirdokum nitromix 24.7 ile eca premix 24kw arası kıyaslarsak.... ses uretimi ve yakıt tuketimi dayanıklılık.. teşekkurler.. (diğer dublexler 24 luk taktırmış)

9146 Mesaj
16 Mayıs 2013; 13:56:09 

quote:

petek boylarını tam olarak bilmiyorum net alanı 90 artı 40 mt2 petek boyu kac bilemiyorum. kombiler arası nasıl tercih edebilirim demirdokum nitromix 24.7 ile eca premix 24kw arası kıyaslarsak.... ses uretimi ve yakıt tuketimi dayanıklılık.. teşekkurler.. (diğer dublexler 24 luk taktırmış)

iki kombide olur,f/p (1500-1700lira) grubunda bu forumda sürekli olarak önerilen 4 marka/modelden biri (diğerleri baymak premix ve ariston premix)
ses açısından nitromix eca'ya göre biraz daha sessiz.kombi seçerken burada kişisel tercihler devreye giriyor.
nitromix'in modülasyon aralığı eca confeo premix'e göre biraz daha geniştir.nitromix %26 eca %30
ama eca confeo premix eca lago fb modülasyonlu oda kumandası ile oda sıcaklığına göre modülasyon yapabiliyor (opentherm iletişim protokolü) nitromix'te bu özellik yok,eca 3 yıl garanti dd 2yıl,iki kombide yerli üretim.

36 Mesaj
16 Mayıs 2013; 14:19:11 

disintegration teşekkurler... fikirlerim şekillendi

1737 Mesaj
16 Mayıs 2013; 19:21:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Müverrih

AS Mühendislik Firmasına (Esenyurtta) doğalgaz işini vermiş. Anlaşmada kombi çift eşanjörlü olacak denmiş,(kombinin markasına demirdöküm demişler ama model söylemeden çift eşanjörlü abi deyip bitermik eşanjörlü Nepto nun adını karalayıvermişler bizimki de gözlük kullandığı için iyi görememiş veya pek dikkat etmemiş, bunu sonra ben bakınca fark etti) Vanalar ECA Marka ve borular Folyolu boru olarak anlaşılmış.

Uygulamada ise vanalar, vanabaşı 10 TL daha ucuz olan farklı marka takılmış. (Toplam 10 vana var) Tesisat borusu olarak ise folyolu boru değil, metrede 60 kuruş daha ucuz olan kompozit yalıtımlı boru(adı bu mudur bilmiyorum, Borunun içinde pembe bir kat var ama metal değil) kullanılmış. Kombi ise çift eşanjörlü anlaşılmış olmasına rağmen Bitermik yani tek eşanjörlü ve demirdökümün en basic kombisi olan Nepto takılmış. Firma yetkilisi mühendis bey daireye gelip şikayetlerimize karşı son derece seviyesizce "sen bu kombinin ne zaman çıktığını biliyor musun?" gibi konu ile alakasız laflar ile bir çözüm sunmadan çıkıp gitmiş.

(Kombi konusunda babamın yazılan kombi modeline dikkat etmemesi bizim hatamız tabi ancak çift eşanjörlü olmayan bir kombiyi, çift eşanjörlü diyerek sözleşmeye yazmak nasıl oluyor?)

çok basit, parasını ödemeyin, eğer ddöküm bayisi ise demirdöküme değilse tüketici hakem heyetine (sirkeci postane yanı) sözleşme ile şikayet edin,

nepto %75 verimli mütahit kombisi 850 tl civarında alışı, atron çift eşenjörlü %93 verimli 1150 civarı, markasız rad.vanaları 4-5 tl civarı, ayrıca kombi altı dandik plastikler 25-30 tl civarı, biz atronu bile layık görmeyip nitromix anlatırken nepto gibi 5-6 yıl ömürlü makinayı almayın, farkı verecem nitromix tak deyin, 10 dakkalık iş.farkı 800 tl..

yapmazsa hakem heyeti bilirkişi atar, 1000 tl de ceza öder..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray Doğalgaz -- 16 Mayıs 2013; 23:12:35 >

Bircan EREN
BİRAY Mühendislik-İZMİR

1737 Mesaj
16 Mayıs 2013; 19:25:56 

quote:

evinizin neti 130 civarında ise 11 metre normal kalır ama %100 emnim ki rad.ler hatalı çıkacaktır, yani bazı yerlere fazla, bazılara eksik yazmış olacaklardır, termostati,k vana bu dengesizliği biraz da olsa giderir.

130 m2 yada 11 metre radyatör 11x 1500x %15=19000 kcal yapar, bu 24 kw kombi için sınır değerdir, 300 tl farkla 28kw almanızda ilerde rad.eklersiniz mantığıyla yarar vardır.

nitromix ve gk marka vanalarla danfoss uk ter.vana 12-13 yıl sorunsuz düşük yakıt iş görür, bakır boru ile 20 yıl sorun çıkarmayabilir.

saygılar

Bircan EREN
BİRAY Mühendislik-İZMİR

671 Mesaj
16 Mayıs 2013; 21:23:42 

Sözleşme var, eca vana yazıyor, borular için de folyolu boru yazıyor. Sadece kombide yazan eleman peder beye çift esanjorlu bin liralık kombi diyerek satırın sonuna nepto yazmış. Bu zatda komşu olduğu için peder de onemsememis işin doğrusu.

Bu mesajda bahsedilenler: @disintegration

671 Mesaj
16 Mayıs 2013; 21:27:42 

Hakem heyetine sözleşme ile gitmek iyi fikir. Teşekkürler.

Bu mesajda bahsedilenler: @Biray Doğalgaz Bu mesaja 1 cevap geldi.

671 Mesaj
16 Mayıs 2013; 21:44:28 

Bir de şunu sorayım, içinde pembe bir katman olan firatin borusu folyolu borunun yaptığını aynen yapar mi? Bu pembe madde nedir yalıtım sağlayabilir mi?

36 Mesaj
16 Mayıs 2013; 22:06:13 

quote:

Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

evinizin neti 130 civarında ise 11 metre normal kalır ama %100 emnim ki rad.ler hatalı çıkacaktır, yani bazı yerlere fazla, bazılara eksik yazmış olacaklardır, termostati,k vana bu dengesizliği biraz da olsa giderir.

130 m2 yada 11 metre radyatör 11x 1500x %15=19000 kcal yapar, bu 24 kw kombi için sınır değerdir, 300 tl farkla 28kw almanızda ilerde rad.eklersiniz mantığıyla yarar vardır.

nitromix ve gk marka vanalarla danfoss uk ter.vana 12-13 yıl sorunsuz düşük yakıt iş görür, bakır boru ile 20 yıl sorun çıkarmayabilir.

saygılar

bugun baktım eve dublexle beraber 7 tane radyator var eca marka. 100 cm lik. giriş cıkış vanaları sağ ve sol altta ustte değil. toplamda 7 -9 mt arası cıkıyo tam olcemedim.
buna gore 24 kw yetiyor sanırım. demir dokum 24.7 lik nitromiks yada eca premix 24 kw lik... bu iki model arasındayım hangisini alacam bende merak ediyorum. demirdokumun sesi ve yakıt gideri eca 24 luğe gore daha mı iyidir.... teşekkurler

9146 Mesaj
16 Mayıs 2013; 22:49:24