- x
DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?
34145 Cevap3045247 Görüntüleme199 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: elebasi7102,
1 kayıtlı üye, pek çok misafir, 0 mobil kullanıcı
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     342 [344] 346 347 348 349 350 351      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

209 Mesaj
8 Haziran 2012; 15:13:18 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

cihaz 3 yıl garanti görünmesi sorun değil
ferroli satıcılarında +2 yıl ücretsiz garanti kağıdı vardır.bunu zaten çoğu imzalayıp verir

ben izmirdeyim.ferroli domitech/ferroli fer easy/ferroli domiproject kombilerini az az 20kişiye aldırmışımdır

çünkü çok sağlam kombilerdir. bizde hep bu şekilde oldu. kendi evimde ferroli domicondens var

bende de aynı şekilde oldu.

kombi 3 yıl garanti. satın aldığınız yer +2 yi onaylar kendisi nereye göndermesi gerekirse gönderir

size birşeye karışmıyorsunuz,

buna benzer sorunlar geçen yıl hatta 2 yıl önce de yaşandı,bu başlıkta kimileri ısrarla ferroli kombilerin 3 yıl garanti olduğunu iddia ediyordu.

ben bu süre zarfında birçok eş dosta bu kombileri aldırdım

hepsinde de 5 yıl olarak onaylandı

bu sitede bile 5 yıl olarak görünüyor

http://www.kombi.com/in...ROLI-Hermetik-Kombi--19

http://www.kombi.com/in...OLI-Yogusmali-Kombi--20

Cihaz içinden aşağıdaki belge çıktı bahsettiğiniz evrak bumudur?
Ama çağrı merkezinden de sizin bahsettiğiniz şeyi demediler yani madem boyle bırsey var soylemezlermiydi..

0

Ekteki dosya (1)

9725 Mesaj
8 Haziran 2012; 15:27:14 

resimde garanti belgesinde garanti 2 yıl yazıyor

çağrı merkezindekiler işin ehli insanlar değil

bence kombiyi aldığınız yere sorun,ama internet sitesi oldugu için durum değişebilir

belki piyasadaki bir doğalgaz firmasından bir ferroli bayisinden alsaydınız farklı olurdu. ben hiç int sitesinden ferroli kombi aldırmadım

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI (ÜST KONU)
TASARRUFLU ISINMANIN ANA KURALI

209 Mesaj
8 Haziran 2012; 15:28:52 

internetden almadım dukkan ama spotcu yani 5-6 marka mal satıyor.sizden aldığım bilgilere göre emin olunca konusmak istedim öncelikle

9725 Mesaj
8 Haziran 2012; 15:45:31 

quote:

Orijinalden alıntı: erkanuygur

internetden almadım dukkan ama spotcu yani 5-6 marka mal satıyor.sizden aldığım bilgilere göre emin olunca konusmak istedim öncelikle

yerinde olsam +2 yıl için gider konuşurdum

son 3 yılda beri ferroli kombiler 5 yıl garanti

kombi.com gibi ciddi ve güncel bir sitede bile ferroli kombiler 5 yıl garanti görünüyor

209 Mesaj
8 Haziran 2012; 17:41:28 

quote:

kombi.com gibi ciddi ve güncel bir sitede bile ferroli kombiler 5 yıl garanti görünüyor

Dediğinizi yaptım gittim firmadan evrakları aldım doğrumudur?Şimdi ne yapmam lazım?belge üzerinde kaşe vs hiçbirşey yok

0

0

Ekteki dosya (2)

9725 Mesaj
8 Haziran 2012; 18:44:07 

quote:

Orijinalden alıntı: erkanuygur

Dediğinizi yaptım gittim firmadan evrakları aldım doğrumudur?Şimdi ne yapmam lazım?belge üzerinde kaşe vs hiçbirşey yok

bu belgeyi kombiyi satın aldığın firma kaşeleyip imzalayıp servise göndermesi gerekir

senin bişey yapmana gerek yok

bu firma neden böyle birşey yapıyor anlamış değilim.

sen müşterisin sen değil onların ilgilenmesi gerekir

resimdeki belge kaşelenecek ve imzalanacak bunu kombiyi aldığın yer yapsın ve servise göndersin

kombin 3+2 yıl (5yıl) garantili olacak

209 Mesaj
8 Haziran 2012; 18:52:05 

acaba aldığım yer yetkili servis değil onun için olabilirmi ama öyle olsa ellerinde bu belgede olmazdı herhalde yarın çmzaya gidelim bakalım neler olacak?

1902 Mesaj
8 Haziran 2012; 19:38:16 

quote:

ismi ne com olursa olsun hiç bir spotçu, kendi adına fabrika garantisi veremez, spotta genelde mallar eski model çıkıyor, bir örnek vereyim, üzerinde 2 yıl garanti yazan klimaları 2 yıl, 3 yıl yazanları 3 yıl uygulamaktlar. 5 yıl uzatılmış kampanya ürünleri, her mala uygulanıyor mu? bunu ancak Call Center denilen yerden öğrenebilirsiniz. Ben de çok ciddiyim ama garanti belgesindeki yazan daha ciddi bir delil bunlar için...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray Doğalgaz -- 9 Haziran 2012; 9:14:45 >

BAKIR BORULU KOMBİ SİSTEMLERİ
Bircan EREN
İTÜ.Mak.Fak.Isı Enerji Bölümü Uzman Mak.Müh.(1988)
BİRAY Mühendislik-İZMİR
Panoramio.com fotoğraflarım -İstanbul KızKulesi Canlı

9725 Mesaj
8 Haziran 2012; 20:21:39 

quote:

Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

ismi ne com olursa olsu hiç bir spotçu, kendi adına fabrika garantisi vermez, spotta genelde mallar eski model çıkıyor, bir örnek vereyim, üzerinde 2 yıl garanti yazan klimaları, 2 yıl, 3 yıl yazanları 3 yıl uygulamaktalr. 5 yıl uzatılmış kampanya ürünleri, her mala uygulanıyor mu? bunu ancak Call Center denilen yerden öğrenebilirsiniz. Ben de çok ciddiyim ama garanti belgesindeki yazan daha ciddi bir delil bunlar için...

biray doğalgaz kombiyi satan spotçu resmi olarak ferroli bayisi değilse imza yetkisi olmayabilir,o konuda iddialı konuşamam

ama emin olduğum bir şey var
ferroli bayileri +2 yıl için ek garanti kağıdını imzalayıp servise gönderiyor sen müşteri olarak bişeye karışmıyorsun
kombi resmi olarak zaten 3 yıl garanti,ürün broşürlerinde zaten var

ama eve gelen servis kombinin açılışını yapınca kombiyi direkt 5 yıl olarak onaylıyor
kendi evimdeki ferroli domicondens aynı şekilde 5 yıl onaylandı
2009'dan beri durumu bu şekilde

birçok tanıdığıma aynı şekilde oldu,çevremde birçok arkadaşa ferroli domitech/ferroli fer easy/ferroli domiproject aldırdım

+2 opsiyondur istanbulda bazı bayiler bunu genel fiyata yansıtmayıp kombileri 3 yıl onaylattırdığını biliyorum

çünkü bu başlıkta bu konu ele alınmıştı.bazı arkadaşlar ısrarla 3 yıl garanti oldugunu belirtmişti
izmirde birçok resmi ferroli bayisi artık alışkanlık olmuş bir şekilde 5 yıl garantinin 2 yılını zaten onaylayıp servise yönlendiriyor
ben karşıyakadayım.ferroli bayileri zaten belli
kombi.com gibi bir sitede bile garanti 5 yıl görünüyor

@erkanuygur
kombiyi imza ve kaşe yetkisi olan bir bayiyse bunu yapmalı
izmirde bu hep yapılıyor

bu arada ferroli nin müşteri hizmetleri çok bilgisiz.tecrübeyle sabittir.geçen yıl bir konu için aramıştım.bilgisizliklerini anlayınca arama gereği duymadım
şirket içi eğitim verdilerse durumu düzeltmişlerdir

21 Mesaj
8 Haziran 2012; 22:48:17 

Merhabalar kombi tavsiyesi isteyecektim? Açıkcası işin içinden çıkamadım
Ankarada oturuyorum Ev en üst kat + Teras katı var.
9 Petek + 1 Havlu pan takılacak ölçüm yapan ilk yer evin ısı kaybını yaklaşık 180000kj olarak belirledi ve Viessman Vitodens 100 W önerdi.
Ben kendi isteğimle Peteklerin Demir döküm plus istedim. Satıcı Evin Tesisatı Collector biçiminde olmadığından oda termostatı yerine her bir peteğe termostatik vana önerdi. Internet yaptığım araştırmalara göre Viessman sorunlu bir cihazmış. Sizin tavsiye ettiğiniz beni yarı yolda bırakmayacak bir cihaz tavsiyeniz vede dikkat etmem gereken başka bir nokta varmı? Sizce sistemin ortalama maliyeti ne kadar olur? teşekkürler.

9725 Mesaj
8 Haziran 2012; 23:02:52 

quote:

Orijinalden alıntı: kursad.eee

Merhabalar kombi tavsiyesi isteyecektim? Açıkcası işin içinden çıkamadım
Ankarada oturuyorum Ev en üst kat + Teras katı var.
9 Petek + 1 Havlu pan takılacak ölçüm yapan ilk yer evin ısı kaybını yaklaşık 180000kj olarak belirledi ve Viessman Vitodens 100 W önerdi.
Ben kendi isteğimle Peteklerin Demir döküm plus istedim. Satıcı Evin Tesisatı Collector biçiminde olmadığından oda termostatı yerine her bir peteğe termostatik vana önerdi. Internet yaptığım araştırmalara göre Viessman sorunlu bir cihazmış. Sizin tavsiye ettiğiniz beni yarı yolda bırakmayacak bir cihaz tavsiyeniz vede dikkat etmem gereken başka bir nokta varmı? Sizce sistemin ortalama maliyeti ne kadar olur? teşekkürler.

viessmann vitodens sorunlu bir kombi değil sadece minimum ısıl güçte tüketimi fazla

sorunlu olan model viessmann vitopend

ariston clas premium,baymak falke condens,eca confeo premix,nitromix,baymak duo tec,immergas victrix,airfel digifel premix gibi premix yoğuşmalı kombileri araştırmanızı öneririm

1473 Mesaj
9 Haziran 2012; 9:53:17 

Garantide son nokta

İmmergas kombi kendi sitesinde 4 yıl garanti yazıyor ancak satış sitesinde 10 yıl yazıyor çok iddalı olmuş...

http://www.kombi.com/in...RGAS-Hermetik-Kombi--25

Bir kombi 10 yılda en az 1 kere mutlaka arıza çıkarır.

---------------------

Haber Detayı
http://www.haber111.com/haber.php?id=14512&kelime=

İmmergas, kombilerde garanti süresini 10 seneye çıkardı
Isıtma sektörünün önde gelen aktörlerinden İmmergas; radyatör, vana ve kombi gibi ürünlerinde garanti süresini 10 seneye çıkardı. Bu süre, garantisi devam eden kombileri de kapsıyor. Kombilerin periyodik bakımlarının yapılması uygulamadan yararlanmak için yeterli görülüyor.

İmmergas, garantisi yakında bitecek olan ürünler hakkında bilgilendirmeyi call center kanalı yapıyor. Böylece 10 sene garanti kampanyasına tüm kullanıcılarını dâhil etmeyi hedefliyor.

Ayrıca ürünlerin bakımları İmmergas yetkili servislerine yaptırıldığında sınırsız Yedek Parça ve Hizmet Garantisi elde ediliyor.
---------------------------------------

Periyodik bakım yapılması gerekiyormuş, şu anda garantisi devam eden kombileride kapsıyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intererdem -- 9 Haziran 2012; 11:18:24 >

N-A-S-İ-H-A-T-L-E-R
Ey Oğul (İmam Gazali) http://www.youtube.com/watch?v=WpR1-_WfiDU
Dinle Ey Ali (Sacit Onan) http://www.ttnetmuzik.com.tr/album/Dinle_Ey_Ali/247543

209 Mesaj
9 Haziran 2012; 11:57:46 

quote:

biray doğalgaz kombiyi satan spotçu resmi olarak ferroli bayisi değilse imza yetkisi olmayabilir,o konuda iddialı konuşamam

ama emin olduğum bir şey var
ferroli bayileri +2 yıl için ek garanti kağıdını imzalayıp servise gönderiyor sen müşteri olarak bişeye karışmıyorsun
kombi resmi olarak zaten 3 yıl garanti,ürün broşürlerinde zaten var

ama eve gelen servis kombinin açılışını yapınca kombiyi direkt 5 yıl olarak onaylıyor
kendi evimdeki ferroli domicondens aynı şekilde 5 yıl onaylandı
2009'dan beri durumu bu şekilde

birçok tanıdığıma aynı şekilde oldu,çevremde birçok arkadaşa ferroli domitech/ferroli fer easy/ferroli domiproject aldırdım

+2 opsiyondur istanbulda bazı bayiler bunu genel fiyata yansıtmayıp kombileri 3 yıl onaylattırdığını biliyorum

çünkü bu başlıkta bu konu ele alınmıştı.bazı arkadaşlar ısrarla 3 yıl garanti oldugunu belirtmişti
izmirde birçok resmi ferroli bayisi artık alışkanlık olmuş bir şekilde 5 yıl garantinin 2 yılını zaten onaylayıp servise yönlendiriyor
ben karşıyakadayım.ferroli bayileri zaten belli
kombi.com gibi bir sitede bile garanti 5 yıl görünüyor

@erkanuygur
kombiyi imza ve kaşe yetkisi olan bir bayiyse bunu yapmalı
izmirde bu hep yapılıyor

bu arada ferroli nin müşteri hizmetleri çok bilgisiz.tecrübeyle sabittir.geçen yıl bir konu için aramıştım.bilgisizliklerini anlayınca arama gereği duymadım
şirket içi eğitim verdilerse durumu düzeltmişlerdir

@disintegration uyarılarınız teşekkürler son durum 5 yıl garantili oldu denildi.

Garanti belgesini doğrudan servise götürdüm belgede kaşe vs yoktu doğrudan işleme aldılar bir nühasını yırtıp kendileri aldı artık cihaz 5 yıl garantili dedi ancak bende parçasında ne satcının nede servisin imzası var.Normalmi bu durum..

9725 Mesaj
9 Haziran 2012; 13:13:13 

@erkanuygur

dediğin gibi servis kendi envanterine senin kombiyi 5 yıl olarak onayladıysa işleme aldıysa sorun yok

gelecek hafta da müşteri hizmetlerini ara,teyit ettir

405 Mesaj
9 Haziran 2012; 14:05:20 

quote:

Orijinalden alıntı: intererdem

Garantide son nokta

İmmergas kombi kendi sitesinde 4 yıl garanti yazıyor ancak satış sitesinde 10 yıl yazıyor çok iddalı olmuş...

http://www.kombi.com/in...RGAS-Hermetik-Kombi--25

Bir kombi 10 yılda en az 1 kere mutlaka arıza çıkarır.

---------------------

Haber Detayı
http://www.haber111.com/haber.php?id=14512&kelime=

İmmergas, kombilerde garanti süresini 10 seneye çıkardı
Isıtma sektörünün önde gelen aktörlerinden İmmergas; radyatör, vana ve kombi gibi ürünlerinde garanti süresini 10 seneye çıkardı. Bu süre, garantisi devam eden kombileri de kapsıyor. Kombilerin periyodik bakımlarının yapılması uygulamadan yararlanmak için yeterli görülüyor.

İmmergas, garantisi yakında bitecek olan ürünler hakkında bilgilendirmeyi call center kanalı yapıyor. Böylece 10 sene garanti kampanyasına tüm kullanıcılarını dâhil etmeyi hedefliyor.

Ayrıca ürünlerin bakımları İmmergas yetkili servislerine yaptırıldığında sınırsız Yedek Parça ve Hizmet Garantisi elde ediliyor.
---------------------------------------

Periyodik bakım yapılması gerekiyormuş, şu anda garantisi devam eden kombileride kapsıyormuş.

İmmergas 10 yıl garanti süper olmuş valla.Diğer Kombi üreten firmaların garantilerini uzatmaları gerekebilir artık.Biraz daha bekleyeceğim hiç mi hiç acelem yok neler çıkacak daha.Kombi yaz günü lazım değil nasıl olsa.

9725 Mesaj
10 Haziran 2012; 0:07:38 

immergas'ın 10 yıl garanti uygulaması güzel olmuş
ama bakım yaptırma zorunluluğu bence olmadı

ferroli gibi direkt 5 yıl veya baymak gibi 7 yıl garanti verip bakım yaptırma zorunluluğu getirmesin

o zaman mükemmel bir uygulama olmuş olurdu

132 Mesaj
10 Haziran 2012; 0:38:46 

Kombiyi farklı, tesisatı farklı bir firmadan aldım, kombi montajı neleri kapsıyor? Kombi ile konnektör arasındaki bağlantıları (peteklere giden sıcak, soğuk su girişleri) tesisatı yapan firmanın mı yoksa kombi montajını yapan firmanın mı yapması gerek? Cevaplarınız için teşekkürler

AmeDi

131 Mesaj
10 Haziran 2012; 1:51:00 

Çocuk-1 1,20 DD Plus

0

Ekteki dosya (1)

131 Mesaj
10 Haziran 2012; 2:04:36 

Oturma bölümü 140 DD Plus

0

Ekteki dosya (1)

1902 Mesaj
10 Haziran 2012; 9:16:45 

@altila

öncelikle hayırlı olsun..

ben şekil bozukluklarına ve işlevselliğe çok takan biriyim, belki biliyosun, sen sormadan ben yazayım,

1- ilk dediğim gaz bağlantılarının L değil, U gibi iğrenç yapılması, geçmişteki immergas bağlantı fotolarımızı incelet bu adamlara
2- kombi altı malzemeleri dizme ve düzgün gözükmeme hatası, çapraz görüntü, anlamsız rekor olayları
3-Radyatörlerdeki boru gözükmemezliğini bunda da uygulamalısının, alt tarfı 2 kırılma tamir ve boya, bütün ömür boyunca görüntü kirliliğine değmez mi?
TEKNİK.

1-Ben burada aylardır ECA vananın GK yanında kalitesiz kaldığını yazdım durdum, malzeme, rekor ve en önemlisi, açış vıolanı döndürüldüğünde , tam açma yapmıyor, yani suyun çıkış yolunun 3 te birindetakılıyor, bu vanayı, dönüşe takan BİNLERCE CAHİL FİRMA VE MÜHENDİS , rad. çıkışında suyu bu volana çarptırarak, hızını ve debisini azattırıyor, bu da peteğin alt kısmını soğuk bırakıyor, gidişe gidiş dönüşe dönüş vanası lazım, tüm DÜNYAYA bir kez daha yazıyorum..

2-doğalgazı heralde daire içinde de kaynaklı yaptırıyor gaz şirketi, o gaz şirketine selamımı söyle, bir gaz kesici selenoid vana dönerek sıkılır sökülür , üzerine rekor lazım (izmirde de atan yok, attıran yok), yoksa 2 sene sonra bozulduğunda değişmesi zor, test yaparken, test noktası sel. vananın üzerinde yer almalıdır ki, sel. vana bozulup açılmadığında da, dairenin testi yapılabilsin, mesela ben bunu izmir de uygulatıyorum izmirgaza... bir hile ile sel.vanayı kapatıp sadece saati test edip gazı açtırabilir, senin şirket, ha bilmeden de olabilir bu olay, yani kaçak varsa da kontrol edilmeden kalır...

kombinin yoğ. borusu ile taşma borusu (emn. ventili) spiral hortumla birbirine TE ile bağlatıp rogar bağlantısına vermelisiniz.

elektrik şalterinin alt kodu, kombinin alt kodundan yukarıda kalmalıdır.

güle güle kullan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray Doğalgaz -- 10 Haziran 2012; 9:41:44 >

Bircan EREN
BİRAY Mühendislik-İZMİR

405 Mesaj
10 Haziran 2012; 13:17:28 

quote:

Orijinalden alıntı: jack33

Bircan Bey GK gidiş dönüş vanalarını aldım iki vanayıda sonuna kadar açtım ancak incelediğimde dönüş vanasının içi daha dar.Fotoları çektim ;suyun rahat dolaşımı için dönüş vanasının daha geniş olması gerekmiyor muydu?Yanlış mı aldım acaba!Sağdaki vana gidiş,soldaki vana dönüş vanası.
0

0

İyi de yukarıda ki fotoğraflarda arkadaş Gk dönüş vanası almış işte ;ikisinide tam tur açmış hangisi dar gözüküyor ya.

162 Mesaj
10 Haziran 2012; 13:55:37 

Merhaba,
nihayet apartmanımıza doğalgaz çektiriyoruz vede dairenin içine alıyoruz. Daha önce tanıdıklarımızın taktırdığı referansları sağlam bir firma ile anlaştık.
Kombi : Bosch Clasic Plus Kombi
Radyatör : 6,6 mt maktek
Vanalar : ECA
Tesisat : Müteahitin yapmış olduğu tesisat.
Oda termostatı : manuel

Ev arakat, sağı ve solu dolu yani bitişik nizam, doğu batı cepheli, 100 mt2 3+1, camlar Pimapen, duvar yalıtımının çok iyi olduğunu söyleyemem.

Doğalgazcının yukarıdaki sistem için verdiği fiyat 3800 tl 10 taksitli. Yoğuşmalı kombiyi ben istemedim. Çünki kendini 5-6 senede amorti edeceğini düşündüğüm için şu an fazla para vermek istemedim açıkcası. Ama kombi konusunda genede biraz kararsız kaldım o yüzden daha takılmadan sizlerinde önerilerinizi almak istedim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim

301 Mesaj
10 Haziran 2012; 14:36:53 

@ Hasanbatuhan
Evet ben de bu işe çok şaşırdım.Bircan Bey'e ve GK'ya sordum normal dediler.Aslında benim şaşırmamın tek sebebi dönüş vanasının gidiş vanasından daha dar(defalarca kontrol etttim ve ölçtüm) olması ve bu haliyle nasıl dolaşımı daha iyi yapabilmesi.Aslında GK'yı aradığımda hiç endişeniz olmasın biz bunları yurtdışına da gönderiyoruz hepsi standarttır dedi.Neyse bu işler Mühendislik ölçümleriyle alakalı,vardır bir hikmeti.

1902 Mesaj
10 Haziran 2012; 15:20:29 

quote:

Orijinalden alıntı: maverick78

Merhaba,
nihayet apartmanımıza doğalgaz çektiriyoruz vede dairenin içine alıyoruz. Daha önce tanıdıklarımızın taktırdığı referansları sağlam bir firma ile anlaştık.

Ev arakat, sağı ve solu dolu yani bitişik nizam, doğu batı cepheli, 100 mt2 3+1, camlar Pimapen, duvar yalıtımının çok iyi olduğunu söyleyemem.

Doğalgazcının yukarıdaki sistem için verdiği fiyat 3800 tl 10 taksitli. Yoğuşmalı kombiyi ben istemedim. Çünki kendini 5-6 senede amorti edeceğini düşündüğüm için şu an fazla para vermek istemedim açıkcası. Ama kombi konusunda genede biraz kararsız kaldım o yüzden daha takılmadan sizlerinde önerilerinizi almak istedim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim

iyi de bosch un birçok modeli-yoğ. lısı ile aynı fiyata satılıyor, nasıl 5-6 yılda amorti edecekmiş......

Bircan EREN
BİRAY Mühendislik-İZMİR

301 Mesaj
10 Haziran 2012; 15:29:19 

quote:

Merhaba,

Benim evde yaklaşık sizinki gibi,104 m2.Petek boyu toplam 7.9 m, yer Mersin.Uzmanlar daha iyi bilir ama sizin petek boyları biraz az gibi sanki.Gerçi böyle de ısınırsınız ama örnek veriyorum ben kombiyi 55 derecede çalıştırırken belki de siz 60 derecede çalıştıraceksınız.Tabi bu benim görüşüm.Burada işinde uzman arkadaşlar var ,onlar daha iyi bilir.

9725 Mesaj
10 Haziran 2012; 17:46:48 

quote:

Merhaba,

bosch classic plus çok düz bir kombi

sıcak su verimi 2 yıldız
minimum ısıl güç tüketimi az değil
opsiyonel olarak oda sıcaklığına göre modülasyon yapamıyor

bu kombi yerine ferroli domitech veya ferroli domiproject d öneririm
petek markası maktek yerine de dd plus

ayrıca 1500liralık premix yoğuşmalı bir kombi alındığı zaman amortisman süresi kesinlikle 5-6 yılı bulmaz

1260 Mesaj
10 Haziran 2012; 18:15:18 

quote:

Orijinalden alıntı: altila

Ayrıca banyoda 50 DD Plus petek var.

Kombi :İmmergas Victrike 26I
Radyatör :DD Plus toplam 9,7 m
Vanalar :ECA RV2
Term Vana :T Siemens 2 adet
Kombi altı malzeme :ECA(2 adet1/2 ,2 adet 3/4 vana ve 1/2-3/4 filtre)
Selenoid vana ve gaz alarm cihazı.

İşim yapımından,ustalardan ve montajdan son derece memnunum.

Gerisini kışın göreceğiz.

altila bey gerçekten harika bir iş çıkarmışsınız. tekrar hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bir de şunun yazın soğutanını icat etselerdi müthiş olurdu gerçekten. emeğine sağlık.

Yeni İnsignia 1.6 SİDİ 170 AT Cosmo+Sunroof
Clio 4 1.2 75 Beygir İCON.
JHON DEERE 6520.
Galaxy s2, Galaxy tab 3 8.0'', samsung np550p5c-s04tr

1473 Mesaj
11 Haziran 2012; 9:21:44 

quote:

Orijinalden alıntı: lovelyosman

Kombiyi farklı, tesisatı farklı bir firmadan aldım, kombi montajı neleri kapsıyor? Kombi ile konnektör arasındaki bağlantıları (peteklere giden sıcak, soğuk su girişleri) tesisatı yapan firmanın mı yoksa kombi montajını yapan firmanın mı yapması gerek? Cevaplarınız için teşekkürler

Kombi montajını yapanın yapması gerekir.

N-A-S-İ-H-A-T-L-E-R
Dinle Ey Ali (Sacit Onan) http://www.ttnetmuzik.com.tr/album/Dinle_Ey_Ali/247543

1473 Mesaj
11 Haziran 2012; 9:24:48 

quote:

Merhaba,

Dediğiniz kombinin yakıtıyla ilgili çok şikayetler vardı tavsiye etmem, 200-300 TL daha ekleyip Bosc Condens 2000w yarım yoğşmalı alın yada yoğuşmasız alacaksanız başka marka tercih edin.

N-A-S-İ-H-A-T-L-E-R

78 Mesaj
12 Haziran 2012; 9:43:12 

demirdöküm servislerinin yakın bir zamanda vaillant servisleri gibi çalışacakları,yani sorunların tek bir merkezde toplanarak değerlendireleceği söyleniyor.bu konuda fikir sahibi olanlar bizleri aydınlatırsa çok sevinirim.saygılarımla

78 Mesaj
12 Haziran 2012; 13:05:12 

ısısan firmasının internet sitesinde spırovent adlı bir ürün var.bu cihaz mevcut sistemi oksijen bariyerli olmayan kombi kullanıcılarının işine yarayacağını düşünüyorum.makina müh.olan(özellikle Bircan bey)arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Superior Hava Ayırıcı
Tesisat suyunda, eriyik halde bulunan hava ve gazlar, korozyona neden olur. Isısan Spirovent Superior Hava Ayırıcı, basınç kademeleri yaratarak tesisat sularındaki havayı tamamıyla ayrıştırarak yok eder. Statik yüksekliğin 15 metreyi geçtiği Isıtma tesisatlarında ve statik yüksekliğin 5 metreyi geçtiği soğutma tesisatlarında kullanılır. Isısan Spirovent Superior Hava Ayırıcılar sistemin dönüş hattı üzerine bağlanır. Tank girişinde manyetik kapama ventili, tank çıkışında ise yüksek basınçlı pompa bulunur. Manyetik ventil açarak tank içine tesisat suyunu alır ve manyetik ventil kapatır. Yüksek basınçlı pompa, vakum etkisi yaratarak tesisat suyu içindeki havayı ayrıştırır. Açığa çıkan hava tank üzerinde bulunan otomatik pürjör ile tahliye edilir. Havası alınmış su tesisata verilir. Bu işlem tesisattaki hava tahliye edilene kadar sürer. Bir Isısan Spirovent Superior Hava Ayırıcı 150 m³ tesisat su hacmindeki havayı tahliye edebilir. Daha fazla su hacimlerinde Isısan Spirovent Superior Hava Ayırıcılar paralel çalıştırılabilir.

60 Mesaj
12 Haziran 2012; 13:26:05 

LÜTFEN! büyük harfle yazmayınız.....

arkadaşlar ıspartada yaşıyorum. bu ay doğalgaza geçiyoruz ve acil yardıma ihtiyacım var.aşağıda istenilen bilgileri vereceğim lütfen önerilerinizi yazarmısnız.
evde eşim ve ben varız ve ikimizde çalıştığımız için yaklaşık 12 saat dışardayız.evimiz 3 katlı apartmanın orta dairelerinden biri yarı yarıya güneş alıyor.binada ısı yalıtımı yok ve yönetim 3 yıl yaptırmama kararı aldı.evim 110 m2 ve 7,5m petek var.kombi evin içinde olacağından kesinlikle sessiz olması lazım.şimdi sorularıma geçeyim.
1-yoğuşmalı kombi mi yoğuşmasız kombimi önerirsiniz
2-yoğuşmalı için viesmann vitodens 100 ve bosh clasıc condance arasında kararsız kaldım
3-peteklerim eski döküm petek bunları değiştirmelimiyim tabi yaşadığım şartlar gözönüne alınırsa
4-panel radyatör döküme göre daha çabuk ısındığından bende çok uzun süre dışarda olduğumdan işimi görmezmi

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

768 Mesaj
12 Haziran 2012; 15:15:01 

evimizi yeni teslim aldık, yerden ısıtmalı sistem yapıldı. Şimdi kombi almam gerekiyor, hangi kombi (marka model mümkünse), önerirsiniz. Fiyatı makul olsun, ısıtma ve tasarruf yönüde önemli.

9725 Mesaj
12 Haziran 2012; 15:30:06 

quote:

Orijinalden alıntı: h@ydut

evimizi yeni teslim aldık, yerden ısıtmalı sistem yapıldı. Şimdi kombi almam gerekiyor, hangi kombi (marka model mümkünse), önerirsiniz. Fiyatı makul olsun, ısıtma ve tasarruf yönüde önemli.

fiyat-performans premix yoğuşmalı kombi öneririm:1500-2000lira arası

bölgenizde yazdığım markaların servisi varsa:

baymak falke condens
nitromix
eca confeo premix
ariston clas premium
airfel digifel premix
immergas victrix

9725 Mesaj
12 Haziran 2012; 15:44:15 

quote:

Orijinalden alıntı: fb_kursat

arkadaşlar ıspartada yaşıyorum. bu ay doğalgaza geçiyoruz ve acil yardıma ihtiyacım var.aşağıda istenilen bilgileri vereceğim lütfen önerilerinizi yazarmısnız.
evde eşim ve ben varız ve ikimizde çalıştığımız için yaklaşık 12 saat dışardayız.evimiz 3 katlı apartmanın orta dairelerinden biri yarı yarıya güneş alıyor.binada ısı yalıtımı yok ve yönetim 3 yıl yaptırmama kararı aldı.evim 110 m2 ve 7,5m petek var.kombi evin içinde olacağından kesinlikle sessiz olması lazım.şimdi sorularıma geçeyim.
2-yoğuşmalı için viesmann vitodens 100 ve bosh clasıc condance arasında kararsız kaldım
3-peteklerim eski döküm petek bunları değiştirmelimiyim tabi yaşadığım şartlar gözönüne alınırsa
4-panel radyatör döküme göre daha çabuk ısındığından bende çok uzun süre dışarda olduğumdan işimi görmezmi

kesinlikle premix yoğuşmalı kombi alın

viessman vitodens minimum ısıl güçte tüketimi fazla,2500lira gibi bir parayı böyle kombilere yatırmayın
üstelik bu kombi oda sıcaklığına göre modülasyon da yapamıyor
bosch classic condens te minimum ısıl güçte tüketimi 8kw yani az değil,ama modülasyonlu termostatla gaz tüketimi üzerinde dengelemeler yapabilirsiniz,forumda bu şekilde iyi sonuç elde eden arkadaşlar oldu bu kombide

başka kombi önerisi isterseniz yazarız

petek boyu evdeki ısı kayıpları ve birçok faktöre göre yeniden boyutlandırılıp yoğuşmalı kombiye uygun olması gerekir

mesela evinize 7 metre petek yetiyorsa,yoğuşmalı kombi olaacağı için petek boyu %15-20 arttırılmalı

çünkü yoğuşmalı kombiler kış boyunca düşük kazan sıcaklığı ister 55c ve altı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 12 Haziran 2012; 15:46:03 >

768 Mesaj
12 Haziran 2012; 15:57:51 

quote:

fiyat-performans premix yoğuşmalı kombi öneririm:1500-2000lira arası

bölgenizde yazdığım markaların servisi varsa:

baymak falke condens
nitromix
eca confeo premix
ariston clas premium
airfel digifel premix
immergas victrix

Ev 2+1 86m², hangi modeli almamı önerirsiniz. Birde buna termostat takılabiliyormu?

2799 Mesaj
12 Haziran 2012; 16:04:16 

quote:

Merkezi kömürlü kalorifer sisteminden bireysel doğalgaza geçerken çözümlenmesi gereken 2 ana konu var:
1. Merkezi sistemde klasik 90/70 işletmeye göre petek hesaplamaları yapılır, 60-70-80C gibi yüksek kazan ve petek sıcaklıklarında ısıtma sağlanır. Bireysel kombiye geçince aynı ısınma konforunu yakalamak için aynı sıcaklıklarda ısıtma yapılınca gaz sarfiyatı yüksek olur. Bunun çözümü gidiş/dönüş 75C/65C veya 65C/50C sisteme göre petek hesaplayarak gerekli petek ilavelerini yapmaktır. Bu sayede kombinin ortalama 40-50C’de (uç soğuklarda 60C civarı) yanması ile ısınma sağlanır. Yoğuşmalı kombi işletmesi de bu şekilde verimli olacaktır. Klasik sisteme göre tesisatlandırılmış bazı binalarda ise sonradan yapılacak iyi bir ısı izolasyonu uygulaması ile petek ilavelerine gerek kalmayabilir.
2. Merkezi kömür kazanları, genleşme tankı vasıtasıyla atmosfere açık oldukları için kalorifer suyu sürekli oksijen taşır, zamanla peteklerde ve borularda korozyon meydana gelir. Bireysel doğalgaz kombisi eski tesisata takılmadan önce mutlaka peteklerin içi basınçlı suyla yıkanmalıdır. Aksi halde kombinin eşanjörü korozyondan zarar görebilir.

Evinizin maksimum ısı kaybı yaklaşık 14000kcal/h olur. Dolayısıyla 75/65 işletmeyi esas alarak basit bir hesap yaptığımızda 9-9,5m PKKP 22/600 petek gerekir. Ya da mevcut döküm petekleriniz 160/600 profilde ise (16cm derinlik 60cm yükseklik) 1,5m (yaklaşık 20-25 dilim) kadar ilave yaptırmanız gerekebilir. Antre-koridor kısmında petek yoksa buraya panel radyatör koymanızı öneririm. 22/600 140cm veya 22/900 120cm olabilir.

Şimdi sorularınıza dönelim:
1. Gerekli petek ilavelerini yaparsanız premiks yoğuşmalı kombilerden ısıtma sezonunun büyük kısmında yüksek yoğuşma verimi elde edersiniz. Böylece yoğuşmalı için fazladan vereceğiniz paranın düşük faturalarla geri dönüşü mümkün olur. Her iki kombi de verimli, kullanıcı memnuniyetine sahip ürünlerdir. Vitodens 100 uygun fiyata alabiliyorsanız ve ilinizdeki servis kalitesi yeterliyse önceliğiniz olsun. Değilse Bosch Classic Condens de iyi bir seçim olur.
2. Döküm peteklerin 1metresinin aldığı su 1m panelin yaklaşık 3 katıdır. Bu yüzden geç ısınır, ama geç de soğur. Gaz sarfiyatını arttırmaz, panele göre ısınma/soğuma süreleri uzar. Dolayısıyla gündüzleri evde olmayıp akşam geldiğinizde kombinin yanınca evinizin çabuk ısınması anlamında panel radyatörün avantajı yoktur. Döküm petekleriniz iyi durumdaysa, içlerini basınçlı suyla temizletip kullanmaya devam edebilirsiniz. Tabi gerekli ilaveleri yaparsanız düşük kombi sıcaklıklarında (40-50C gibi) ısınabileceğinizi bir kez daha hatırlatmış olayım. Bir de ilinizdeki firmalardan teknik destek isteyin, onlar da hesaplama yapsınlar. Kararınızı sonra verin.

Kolay gelsin…

Cumhuriyet tasada ve kıvançta bir olmaktır. Bayramı da her şartta kutlanmış ve kutlanacaktır. YAŞASIN CUMHURİYET!

60 Mesaj
12 Haziran 2012; 17:39:18 

arkadaşlar cevaplarınızdan ötürü hepinize teşekkür ederim bazı bilgileri tekrar paylaşayım ona göre beni yönlendirirseniz çok sevinirim çünkü çok kararsızım ve illa şu kombi olacak diye bi takıntımda yok.viesman vitodens 100 takacak olan firma eca confeo premix yoğuşmalıyı viesmana göre 500 tl daha ucuza takıyor
bosh cc fr 10 termostat takacak dediğiniz problemi bu termostatla aşarmıyım
ıspartada her kombi için servis problemi yok.
1-eca confeo premix yoğuşmalı kombi nasıl ?
2-kombi evin içinde olacağı için ses çok önemli benim için, sessiz bir kombi olsun kombi önerileriniz nedir
3-banyoya havlupan koyarsam işe yararmı yoksa sadece süslükmü olur yani petek mi koymalıyım.
-firmaların teklifleri
kombi + ocak tesisatı 850 tl borusan boru kullanacaklarmış(standart)
radyatör tesisatı 900 tl kalde plastik boru
8,2 mtül dd.plus radyatör 1100 TL toplam 2.850 ev içi tesisat
bosh cc 2500 tl
viesman 100 2700 tl
ecaconfeo premix 2200 tl ben 2 daire yaptıracağım için iskontoyla 5000 yada 5250 gibi fiyat alıyorum.buna vanalar ve oda termostadlarıda dahil.
benim bütçem 10.000 tl civarı ve her firma da aşağı yukarı aynı fiyatları veriyor

9725 Mesaj
12 Haziran 2012; 18:11:05 

quote:

Ev 2+1 86m², hangi modeli almamı önerirsiniz. Birde buna termostat takılabiliyormu?

hepsine oda termostatı takılabilir

hepsini öneririm

tercih yapacak olursak ben olsam baymak falke condens alırdım.hem 1500lira, hem minimum ısıl güç tüketimi düşük, hemde 7 yıl garanti

9725 Mesaj
12 Haziran 2012; 18:27:32 

quote:

arkadaşlar cevaplarınızdan ötürü hepinize teşekkür ederim bazı bilgileri tekrar paylaşayım ona göre beni yönlendirirseniz çok sevinirim çünkü çok kararsızım ve illa şu kombi olacak diye bi takıntımda yok.viesman vitodens 100 takacak olan firma eca confeo premix yoğuşmalıyı viesmana göre 500 tl daha ucuza takıyor
bosh cc fr 10 termostat takacak dediğiniz problemi bu termostatla aşarmıyım
ıspartada her kombi için servis problemi yok.
1-eca confeo premix yoğuşmalı kombi nasıl ?
2-kombi evin içinde olacağı için ses çok önemli benim için, sessiz bir kombi olsun kombi önerileriniz nedir
3-banyoya havlupan koyarsam işe yararmı yoksa sadece süslükmü olur yani petek mi koymalıyım.
-firmaların teklifleri
bosh cc 2500 tl
viesman 100 2700 tl
ecaconfeo premix 2200 tl ben 2 daire yaptıracağım için iskontoyla 5000 yada 5250 gibi fiyat alıyorum.buna vanalar ve oda termostadlarıda dahil.
benim bütçem 10.000 tl civarı ve her firma da aşağı yukarı aynı fiyatları veriyor

eca confeo premix öneririm.ama sessiz bir kombi değildir.çok sesli çalışmıyor ama diğer premix kombilerle karşılaştıracak olursak (örneğin: ariston clas premium,nitromix,eski baymak falke condens,bosch c.c..gibi biraz sesli çalışıyor)

evin içinde ses takıntınız varsa eca confeo premixi bence eleyin. yoksa çok iyi bir kombidir ona lafı yok

sessizlikte bosch classic condens çok çok daha iyidir
bosch classic condens alacaksanız mutlaka bosch fr10 modülasyonlu termostat alın

viessman vitodens almayın derim.minimum ısıl güç tüketimi 8.2 kw,üstelik bosch c.c'deki gibi modülasyonlu termostatla gaz tüketimini kontrol altına alma imkanınız da yok
http://www.viessmann.co...mbi/Vitodens_200-W.html

dediğim gibi 2500lira gibi paraları böyle kombilere yatırmayın..

2700lira gibi bir bütçeyi daha donanımlı kombilere ayırın:kusursuz kombi istiyorsanız ferroli econcept,buderus gb72 veya buderus gb22 öneririm

banyoya büyük havlupan koyun ama büyük olanlardan,uzunluğu 160cm 180cm olanlardan
küçük havlupanlar ısıtma görevini pek iyi yapamıyor

60 Mesaj
12 Haziran 2012; 18:45:09 

disintegration verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürederim bana ısrarla bosh cc öneren ve kendi evine taktıran bir abim var bu yazdıklarınızı onada okutacağım ve fikrini alacağım.ama yukarda bosh cc performansının viesmana yakın olduğunu yazmışsınız fr 10 termostatı zaten standart olarak takıyorlar burada o termostatla bosh un sorunu çözülüyormu
ayrıca ıspartada fiyatlar uçuk kombi.com da yeralan fiyatların üzerine 500-600 tl kar koyup öyle satıyorlar haliyle bizim tercihimizde azalıyor ve ne yazıkki dışardan gelen bir firma anlaşmalar gereği burada iş yapamıyor yani biz bu adamlara muhtacız yada yaptırmak zorundayız

9725 Mesaj
12 Haziran 2012; 19:03:46 

quote:

disintegration verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürederim bana ısrarla bosh cc öneren ve kendi evine taktıran bir abim var bu yazdıklarınızı onada okutacağım ve fikrini alacağım.ama yukarda bosh cc performansının viesmana yakın olduğunu yazmışsınız fr 10 termostatı zaten standart olarak takıyorlar burada o termostatla bosh un sorunu çözülüyormu
ayrıca ıspartada fiyatlar uçuk kombi.com da yeralan fiyatların üzerine 500-600 tl kar koyup öyle satıyorlar haliyle bizim tercihimizde azalıyor ve ne yazıkki dışardan gelen bir firma anlaşmalar gereği burada iş yapamıyor yani biz bu adamlara muhtacız yada yaptırmak zorundayız

anadoludaki şehirlerde maalesef kombi fiyatları çok uçuk

1500liralık premix yoğuşmalı kombileri 2000liraya 2500liraya satıyorlar,sonra da kombi taktırmak isteyen vatandaşlara yoğuşmalı değil normal kombileri öneriyorlar

1500liralık kombiye 200lira hadi bilemediniz 300lira eklenebilir.ama 500 bazen 700 bazen de 1000lira pahalı satılıyor.

viessmann vitodens'e karşı değilim.sadece fiyatını göz önüne alınca, özellikleriyle o parayı haketmediğini düşünüyorum

hem 2700lira para ver,hem minimum ısıl güç tüketimi fazla olsun,hemde modüalsyonlu termostatlarla çalışmasın ama adı viesmann olsun

viessmann türkiye ye daha donanımlı kombiler getirsin veya bu kombileri 2500değil 1800liraya satsın o zaman bizde önerelim

Premiks yoğuşmalı kombiler karşılaştırılırken dikkat edilmesi gereken konular:

1) Frekans kontrollü fan (modülasyonlu fan)

2) kullanım suyu ve tesisat suyu ısıtmasında "kademesiz (full) modülasyon" özelliği

3) Oda sıcaklığına göre modülasyon (modülasyonlu oda termostatları ile kullanıım)

üç tam modülasyon yapabilmesi: tesisat suyuna göre modülasyon+kullanım suyuna göre modülasyon+oda sıcaklığına göre modülasyon

4) Modülasyon aralığının geniş olması

fiyat-performans premix yoğuşmalı bir kombide bu özelliklerden mutlaka 1 tanesi bazen 2 tanesi olmayabiliyor.

adı üstünde fiyat-performans :mesela nitromix te bir tanesi yok olmayabilir,ariston clas premium da 1 veya 2 tane özellik olmayabilir.baymak falke condens te öyle,eca confeo premix te 1 veya 2 tane olmayabilir,bu kombiler piyasa koşullarına göre pahalı modellere göre 500lira bazen 700lira bazen de 1000lira daha ucuza satılıyor
bazı premix yoğuşmalı kombilere göreyse yarı yarıya fiyat farkı var

(örnek: nitromix,baymak falke condens,ariston clas premium 1500lira diğer tarafta buderus gb22 tam 3000lira)

ama 2700lira para veriliyorsa bu 4 özellikte olmalı,

60 Mesaj
12 Haziran 2012; 19:17:49 

bu dediklerinizi taşıyan ve benim bütçemi aşmayan kombi hangisi peki.
bosh cc nin bende kataloğu var ama ısıl güç değerine rastlayamadım.ben bir hastanede çalışıyorum ve o kadar çok bosh cc taktıran arkadaşım varki ister istemez bende o tarafa yöneliyorum.ve hepside memnunmuş şimdilik yapan firmada çok temiz işçilik yapıyor.siz olsanız viesman la bosh arasından hangisini seçerdiniz çünkü ayrı firmalar.ve bu ısıl güç nedir örneğin ısıl güç 8 değilde 5 olursa nolur 10 olursa nolur

405 Mesaj
12 Haziran 2012; 19:22:40 

quote:

Ben de Isparta dayım.Neden muhtacız ki?Al ucuza ver 200 olsun bitsin.Sarpdağ diye bir toros yetkili bayisi var Bosch c.c. yi 1830 liraya kampanya ile veriyor.Fr 10 da bu ürünle standart falan değil.Termostat ayrı satılıyor.Sen beni bul kardeşim ben sana anlatayım neyin ne olduğunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasanbatuhan -- 12 Haziran 2012; 19:24:38 >

9725 Mesaj
12 Haziran 2012; 19:25:08 

quote:

bu dediklerinizi taşıyan ve benim bütçemi aşmayan kombi hangisi peki.
bosh cc nin bende kataloğu var ama ısıl güç değerine rastlayamadım.ben bir hastanede çalışıyorum ve o kadar çok bosh cc taktıran arkadaşım varki ister istemez bende o tarafa yöneliyorum.ve hepside memnunmuş şimdilik yapan firmada çok temiz işçilik yapıyor.siz olsanız viesman la bosh arasından hangisini seçerdiniz çünkü ayrı firmalar.ve bu ısıl güç nedir örneğin ısıl güç 8 değilde 5 olursa nolur 10 olursa nolur

bosch classic condens:

http://www.bosch.com.tr.../Classic_Condens_ba.pdf

minimum ısıl güç:8kw

0

60 Mesaj
12 Haziran 2012; 20:12:11 

hasanbatuhan o dediğin firma yasaklı bu 1 ben o adamlara gittim konuştum elimizde yok 1 ay içinde getiririz gibi inanılmayacak ve de güvenilmeyecek laflar ettiler bu da 2 oradan kombi alsak bile bağlantı seti termostat derken götürdüğün firma işçiliği katlayarak yazıyor aynı paraya getiriyor bu da 3 bilmiyorsan söyliyim 49 firmanın 26 sı yasaklı şuan buradaki yetkili bayi torosgaz bence doğru bir yol izliyor bu firmaları yasaklayarak hem meydanı umut tacirlerine bırakmıyor hemde denetimin iyi olduğunu meydanın boş olmadığını gösteriyor.sonuçta insanlar hem para hemde canlarından olabilir değil mi hasan kardeş olaya sadece ticari bakma
neyse disintegration kardeş ben bi taraftan maç seyrediyorum sende seyrediyorsan umarım kafanı ağrıtmıyorumdur.ısıl güç dediğin ne dir ki 8 olsa nolur 5 olsa nolur biliyosan açıklayabilirmisin.ayrıca bu paralara ve dediğin 4 özelliğe sahip kombiler hangisi yazarmısın

1902 Mesaj
12 Haziran 2012; 21:11:13 

quote:

arkadaşlar cevaplarınızdan ötürü hepinize teşekkür ederim bazı bilgileri tekrar paylaşayım ona göre beni yönlendirirseniz çok sevinirim çünkü çok k
-firmaların teklifleri
bosh cc 2500 tl
viesman 100 2700 tl

işi iyi yapan varsa spot fiyat yerini kaliteye bırakır.

bosch cc... en az 4 mt peteğin ancak ısıttığı anlarda yoğ. yapar, 3 mt kullandığın zaman yine 4 mt nin parasını yakar demek o 8 kw min. değer.

bu yönden ele alırsan en iyisi immergas 1 petek bile açsan yoğuşma yani tasarruf yapacak.

nitromix de bu yönden eca ve bosch dan iyidir.

ama buderus teknolojisi ile rc 10 takviyesi bosch cc yi viesmandan da öne çıkarır..

maliyet hesabı yapalım.

1- bosch cc alış 1850
2- malzeme prinç 100 tl, plastik 10 tl yani bedava
3-dd.plus petek 135 tl metresi 1100 tl
4-havlupan markalı 100 tl, piyasa 35 tl yani bedava
5- vanalar gk olursa 10 tl..14 tane olsa 140
6-kalde folyolu kullansa 350 tl, cam elyaflı daha da ucuz
7-doğalgaz alarmı camı borusu deliği elekriği 850 tl
8-işçilik 750 tl
9-bir dükkanın 1 iş için genel gideri en az 500
---------------------------------------------------------
5750 tl ya yapsa para kazanmamıiş olur.. yani firma kendini iş yaptım diye avutur. o halde bu firma ne yapar, malzemeyi plastik yapar, boruyu cam elyaflı vanaları 2 adet gidiş ve düşük fiyatlı koyar, plastik boruyu mümkünde yarım parmağı bol döşer.. 5000 tl ya bu işi dediğim malzemelerle yaptırın...5500 tl da çok iyi fiyat kabul edin...

işçilik görecelidir. adam yamuk yapar, beğenilir, iyi yapar toz döker yerin dibine sokulur.

altila nın işine verdiğim eleştiriye, öğretmen süper olmuş demişti mesela..

5500 iyidir rc10 cihazla veriliyor birçok yerde, alarmı co etkili koydurt, o da neymiş derse duman alarmı dersiniz..........

Bircan EREN
BİRAY Mühendislik-İZMİR

405 Mesaj
12 Haziran 2012; 22:52:54 

quote:

hasanbatuhan o dediğin firma yasaklı bu 1 ben o adamlara gittim konuştum elimizde yok 1 ay içinde getiririz gibi inanılmayacak ve de güvenilmeyecek laflar ettiler bu da 2 oradan kombi alsak bile bağlantı seti termostat derken götürdüğün firma işçiliği katlayarak yazıyor aynı paraya getiriyor bu da 3 bilmiyorsan söyliyim 49 firmanın 26 sı yasaklı şuan buradaki yetkili bayi torosgaz bence doğru bir yol izliyor bu firmaları yasaklayarak hem meydanı umut tacirlerine bırakmıyor hemde denetimin iyi olduğunu meydanın boş olmadığını gösteriyor.sonuçta insanlar hem para hemde canlarından olabilir değil mi hasan kardeş olaya sadece ticari bakma
neyse disintegration kardeş ben bi taraftan maç seyrediyorum sende seyrediyorsan umarım kafanı ağrıtmıyorumdur.ısıl güç dediğin ne dir ki 8 olsa nolur 5 olsa nolur biliyosan açıklayabilirmisin.ayrıca bu paralara ve dediğin 4 özelliğe sahip kombiler hangisi yazarmısın

http://www.torosgaz.com.tr/isparta/ictesisat.php
Yanılıyorsun yasaklı falan değil.Zaten bu firma o yazdığın 26 firmaya falan da girmemişti.Zaten bir çok firmanın yasakları da 3 gün içerisinde kalktı ki.Ayrıca kombi setini diğer firmalar dahil etmediğini mi sanıyorsun?Termostatı da ilave olarak yazmadıklarını mı sanıyorsun?Ben bu firmaya yaptır falan da demiyorum zaten.Sadece sana verilen fiyatlar da Bosch C.C. si biraz fiyatlı gördüm ondan yazdım.Yani Babamın dükkanı değil.Kombi yi getirtir getirtemez onu bilmem.Kafana göre takıl kardeş.Bildiğin yoldan şaşma.En iyi yol için karar kendi bildiğiniz yol olmalı zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasanbatuhan -- 12 Haziran 2012; 23:35:05 >

768 Mesaj
13 Haziran 2012; 8:48:48 

quote:

hepsine oda termostatı takılabilir

hepsini öneririm

tercih yapacak olursak ben olsam baymak falke condens alırdım.hem 1500lira, hem minimum ısıl güç tüketimi düşük, hemde 7 yıl garanti

Hocam sizlerin önerisi önemli benim için, ben olsam bunu alırdım diyorsanız bende bunu alim ozaman. Ancak ses olayı nasıldır bunda. Mutfakta kombiyi takacağım duvar salon ile ortak duvar çünkü. Birde 86m² lik 2+1 ev için kaçlığını almak gerekli?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi h@ydut -- 13 Haziran 2012; 8:52:35 >

9725 Mesaj
13 Haziran 2012; 8:56:24 

quote:

Hocam sizlerin önerisi önemli benim için, ben olsam bunu alırdım diyorsanız bende bunu alim ozaman. Ancak ses olayı nasıldır bunda. Mutfakta kombiyi takacağım duvar salon ile ortak duvar çünkü.

ben aileme baymak falke condens alacağım yakın bir zamanda,aileme düşündüğüm kombiyi size öneriyorum
bu kombiler sessizdir

bu arada baymak falke condens yenilendi.yeni versiyonlarda düğmeler çevirmeli değil dokunmatik-tuşlu oldu

haberiniz olsun.,almışken yeni baymak falke condens alın,piyasada belki eski modelini satanlarda vardır çünkü eski modeller daha bitmemiştir stoklarda

eski baymak falke condens (düğmeler çevirmeli)

0

yeni baymak falke condens (düğmeler tuşlu-dokunmatik)

0

0

768 Mesaj
13 Haziran 2012; 9:08:14 

quote:

ben aileme baymak falke condens alacağım yakın bir zamanda,aileme düşündüğüm kombiyi size öneriyorum
bu kombiler sessizdir

bu arada baymak falke condens yenilendi.yeni versiyonlarda düğmeler çevirmeli değil dokunmatik-tuşlu oldu

haberiniz olsun.,almışken yeni baymak falke condens alın,piyasada belki eski modelini satanlarda vardır çünkü eski modeller daha bitmemiştir stoklarda

eski baymak falke condens (düğmeler çevirmeli)

yeni baymak falke condens (düğmeler tuşlu-dokunmatik)

bu tavsiyeniz çok işime yaradı tekrar teşekkürler. Siz internetten mi alacaksınız, eğer öyle yaparsanız banada site önerisi yaparmısınız. Benim acelem yok. Daha önce kiracı bulmamız lazım:D