Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1027. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10251026102710281029
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • teşekkür ederim hocam verdiğiniz bilgi için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: belmont

quote:

quote:

Değerli dostlar , 2 sene önce aldığım demirdöküm kombi kışa girdiğimde kış konumuna getirdiğimde peteklere sıcak su gitmiyor kombi alev almıyor , servis geliyor yazboyu yaz konumunda kaldığından oluyor deyip içini açıp ufak bir müdahale edip düzeltiyor, yazında ayda 1 kez kış konumunda tutmanız gerekiyor dedi. saçma bişi olduğunu düşündüm 2 sene de iki kez bu durum oldu bende bu sene kıştan çıktık 1 ay sonra yine kış konumuna açim dedim ama durum yine aynı petekler yine alev almadı. Aradım hani sorun uzun yaz boyunca kapalı olmaktandı dedim, hemküm salladılar yine başka bişiler, "yapacak bişi yok sizin kombi böyle" diyorlar, Birkere ben bunu bizi kandırmak olarak nitelendiriyorum. Birde daha önce böyle çalışan bir kombi ne gördüm nede duydum. Bilgili arkadaşlardan bu konuda destek rica ediyorum yaptıkları küçük müdahaleyi ben yapamazmıyım servise dedim siz her ne yapıyorsanız bana anlatın yapayım dedim, yok diyor siz yapamazsınız , her seferinde servis gelip para ödemek istemiyorum. Ülkemizde düzgün çalışan birtane firma yok herşeyde mutlaka bir sorun var , yada bana denk gelmiyor.

yazın ayda 1 kez kış konumunda tutmak gerekmıyor
    yok böyle birşey
    demirdöküm servisi resmen yalan söylemiş

kış bitince kombiyi yaz konumuna alırsınız.kışa kadar böyle devam eder

normali de bu.

kombiniz demirdöküm neva mı?

Model ismini hatırlayamadım , ama zaman ayarlı olan modeli , eve gidince yazarım.

kombiniz demirdöküm nitron
    ben neva, kalisto veya nepto sandım. çünkü demirdöküm de adı kötüye dandik kombileri

yoğuşmalılarda demirdöküm sargon condens ve demirdöküm sargon premix te dandik

kombinin garantisi bitmediyse hakkınızı arayın veya garanti kapsamındayken de aynı sorunlar olduysa demirdöküm genel merkez nezdinde hakkınızı arayın

böyle birşey olamaz

yaz mevsiminde işim gücüm yok kombiyi kış konumuna mı alacağım

kış biterken yaz mevsimine alırım.kış gelene kadar elimi sürmem

Evet hocam Nitron model , bunun üzerine biraz gidim bakalım garantisi yeni bitti , bende bu modeller böyle sandım, ama adamların dedikleri gibide yaptım çalışmayınca şüphelendim. Teşekkürler yorumlarınız için

• quote:

Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

quote:

kireçli sudan veya oksijen alan borudan kombi pompaları sıkışma yapar, ön paneli açar servis, ve pompa merkez vidasını çıkarıp, düz tornavida ile kış konumunda iç vidayı döndürür, o sırada su da akar, suyu bezle siler, vidalı kapağını sıkar ve pompa sıkışıklıktan kurtulur, bu kombi nitron da olsa başka bir modelde olsa, son 3 yılda üretilenler dışında bu sıkışma olur, çaresi 2 ayda 1- 2 dakika kış konumuna almaktır.

yeni, modellerde yaz konumunda 24 saatte 1 pompa dönmekte, hatta bazı müşteriler yazın yakın peteğin ısındı şikayetini yapıyor, eee ya öyle ya böyle..

pompa sıkışıklığını kendiniz giderebilirseniz servise bu nedenden para ödemezsiniz.
    DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?
    saygılar....

Sağolun yanıtınız için , ancak 1 ay kullanmadım tekrar kışa alim istedim ama yine aynı durum oldu.

Yani anlatığınız duruma göre kombi sağlammıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: NeeHot

merhaba arkadaşlar;
    Hiç bir bilgim olmadığı kombi konusunda sizden yardım istemekteyim paramın boşuna gitmesini istemiyorum.

Evimiz 3.katta son dairedir. yeni yapı olmakla beraber ısı yalıtımı vardır. petekler döşeli bi şekildedir. dairemiz yaklaşık 110 m2 2+1dir.

yoğuşmalı mı alsak yoksa normal mi önerebileceğiniz bir marka model varmıdır ?

genelde fiyat-performans premix yoğuşmalı kombiler öneririz

eca confeo premix
    ariston clas premium
    nitromix
    baymak falke condens gibi modelleri araştırmanızı öneririm
  • intererdem hocam evde salonda 3 adet diğer odada 1 er tane petek var. tavsiyelerinizi araştırıyorum.

disintegration hocam teşekkürler onlarada bakıyorum.

bu arada baymak yetkilisiyle konuştumda adam porjeniz felan var mı diye sordu. bunlar kombi + montaj+ olursa proje parası istiyor.
  • quote:

intererdem hocam evde salonda 3 adet diğer odada 1 er tane petek var. tavsiyelerinizi araştırıyorum.

bu arada baymak yetkilisiyle konuştumda adam porjeniz felan var mı diye sordu. bunlar kombi + montaj+ olursa proje parası istiyor.

Evi aldığınız inşaat firması projeyi yaptırmıştır, onlara sorun
    siz kombiyi alıp montajını yaptırın,
    gaz dağıtım firmasına abone olacaksınız,
    gaz firması size DG sayacı verecek onu projeyi hazırlayan firmaya verirsiniz
    onlar sayaç montajını yapıp açılış için gaz dağıtım firmasından randevu alırlar.
    Sonra gaz açılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: memint

quote:

Orijinalden alıntı: Hasanbatuhan

quote:

Orijinalden alıntı: memint

quote:

Orijinalden alıntı: Hasanbatuhan

Sn @memint teşekkürler;baya aydınlatıcı oldu.Şu anda Isparta da bir yetkili firma kampanya yapmış tüm kombilere hatta bosch c.condense nin fiyatını bir aylığına 1830 a çekmiş.Değerse bakalım diyorum.

Montaj dahilse çok iyi, hele FR-10 oda termostatı da dahilse kaçırmayın derim...

Fr 10 zaten verilmiyor bu kombiyle.Buderus ta veriliyor rc 10.Bosch ta opsiyonel diye biliyorum Fr 10 u.Oraya yaptırırsam tesisatı almazlar.Aslında kombiyi şimdiden alıp bak arkadaş ben 2 ay içinde yaptıracağım tesisatı sen yaparsan kombi bağlama ücreti almazsın dedim mi kabul eder zaten.

Bosch Classic Condens modülasyonlu oda kumandasıyla (FR10 veya FR100) kullanılınca, konforu bozmadan düşük sarfiyatlara ulaşır. Forumda @anestos123 ve @drezin başta olmak üzere kullanan ve deneyimlerini, memnuniyetlerini paylaşan arkadaşlarımız var...
    FR10 ve FR100 oda kumandaları ile kombinin kapasite kullanım/modülasyon/sarfiyat değerleri ayarlanabiliyor. Böyle kumandalar bir de Buderus'ta (RC serisi) var...

kombiden çok memnun kaldıgımı bir çok kez paylaştım.yinelemek isterim.aynı binadaki komşularımla daha iyi ısınarak ortalama yuzde 40 daha az fatura ödedim.tabi bunda fr10 oda termostatının da katkısı büyük sanırım.en fazla 180 lira fatura ödedim.gunduz 20.5 ile 21 arası, öğleden sonra 3 den gece 11-12 ye kadar 22.5 veya 23 derecede çalıştırdım.
    doğal gaza ilk geçtiğim günleri hatırlıyorum da binpişman olmuştum.soba sıcaklıgına alışan bendeniz peteklerin verdiği ısıyla kemiklerini ısıtamayınca kafamın tası atmıştı.ama zamanla dedumki kendi kendume ula bu ne rahatlukmiş.hamdolsun mevlaya

her zaman oldugu gibi buradaki dostlar hiç bir karşılık beklemeden bizi yonlendirdiler memint sserin yeniçeri desingretion gibi yiğitlerumun vesilesiyle kışı kafam rahat odalarım sıcak olarak geçirdim.allah razı olsun tekrar.eğerki rizedeki satıcıların sözüne uymuş olsaydım evime komşularımda oldugu gibi duz hermetik kombi koymuş petek boylarımı 6.8 metre yapmış ve sanırım 300 den aşağı fatura ödememiş ve ısınamamış olacaktım.zira komşularım ın konumu bu şekilde su an.
    saygılar sevgiler dostlar.forumdonanımın bu bölümündeki yardım eden bilgili dostlarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: intererdem

quote:

intererdem hocam evde salonda 3 adet diğer odada 1 er tane petek var. tavsiyelerinizi araştırıyorum.

Evi aldığınız inşaat firması projeyi yaptırmıştır, onlara sorun
    siz kombiyi alıp montajını yaptırın,
    gaz dağıtım firmasına abone olacaksınız,
    gaz firması size DG sayacı verecek onu projeyi hazırlayan firmaya verirsiniz
    onlar sayaç montajını yapıp açılış için gaz dağıtım firmasından randevu alırlar.
    Sonra gaz açılır.

yardımlarınız için teşekkürler.

• uzun süredir bana p.m yoluyla ulaşan ve yeni baymak premix yoğuşmalı kombiler için bilgi isteyen arkadaşlara haberim var

yeni baymak falke condens'in ürün kullanma kılavuzunu mail yoluyla istemiştim.

baymak ürün mühendisi sağolsun bana mail yoluyla ilgili dokümanı iletti

aileme almayı düşündüğüm piyasaya çıkacak/çıkan 3 premix yoğuşmalı (baymak brötje novadens,baymak duo tec,baymak falke condens)

ürünü incelemek isteyen arkadaşlar linkten indirebilirler

son olarak üründe en dikkat çekici konu: yeni baymak falke condens'in 50c - 30c işletmede minimum ısıl güç tüketiminin 4.7 kw olması

iyi forumlar

baymak falke condens

50c - 30c işletmede minimum ısıl güç tüketimi 4.7 kw

http://s2.dosya.tc/server15/02kTzc/2.MontajveKullanmaK_lavuzu.pdf.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 8 Haziran 2012; 9:22:37 >

• quote:

uzun süredir bana p.m yoluyla ulaşan ve yeni baymak premix yoğuşmalı kombiler için bilgi isteyen arkadaşlara haberim var

aileme almayı düşündüğüm piyasaya çıkacak/çıkan 3 premix yoğuşmalı (baymak brötje novadens,baymak duo tec,baymak falke condens)

son olarak üründe en dikkat çekici konu: yeni baymak falke condens'in 50c - 30c işletmede minimum ısıl güç tüketiminin 4.7 kw olması

iyi forumlar

baymak falke condens

http://www.upload.gen.tr/d.php/www/izu2e1k1/2.Montaj_ve_Kullanma_K__lavuzu.pdf.html

Ben de bir buçuk ay önce eski falke condanseden almıştım.Tabiki şartlara va ne kadar yaktığımıza bağlı ama ılıman bir ilde(Mersin'de) aynı şehirde aynı şartlarda çalışan bir eski bir de yeni falke condanseyi düşünürsek aşağı yukarı ne kadar fatura farkı olabilir?

• Bu kılavuz hangi proğramla açılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jack33

quote:

uzun süredir bana p.m yoluyla ulaşan ve yeni baymak premix yoğuşmalı kombiler için bilgi isteyen arkadaşlara haberim var

iyi forumlar

baymak falke condens

http://www.upload.gen.tr/d.php/www/izu2e1k1/2.Montaj_ve_Kullanma_K__lavuzu.pdf.html

Ben de bir buçuk ay önce eski falke condanseden almıştım.Tabiki şartlara va ne kadar yaktığımıza bağlı ama ılıman bir ilde(Mersin'de) aynı şehirde aynı şartlarda çalışan bir eski bir de yeni falke condanseyi düşünürsek aşağı yukarı ne kadar fatura farkı olabilir?

birçok faktör devreye giriyor
    ama illaki karşılaştırmak gerekirse

sadece mevsim geçişlerinde fark oluşur
    düşük kapasiteli kullanımlarda modülasyon aralığı düşeceği için fark oluşur
    onun haricinde kışın normal günlerde fark olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 8 Haziran 2012; 9:26:04 >

• linki yeniledim:

http://s2.dosya.tc/server15/02kTzc/2.MontajveKullanmaK_lavuzu.pdf.html

ayrıca kendi sitelerine de eklemişler

http://www.baymak.com.tr/UserFiles/AttachmentFiles/Kombi/ID_4008_tr_TR/2.Montaj%20ve%20Kullanma%20K%C4%B1lavuzu.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 8 Haziran 2012; 12:33:14 >

• Baymak falkede sanırım yabancı bir ürün.

Brötje mi yoksa Falke mi

daha iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: tutankemon

Baymak falkede sanırım yabancı bir ürün.

Brötje mi yoksa Falke mi

daha iyi

ikiside tıpatıp aynı kombi

beko-arçelik gibi siemens-bosch gibi

brötje nin uluslararası marka imajı yüzünden fiyat farkı oluşuyor
  • İngiliz kombi değerlendirme kuruluşu Sedbuk.a baktım Baymak kombilerin ölçümü varmı diye ancak bulamadım. Baymak çeşitli yabancı marka kombileri etiketleyip satıyor bu nedenle baymak deyince tek bir marka akla gelmemeli alt modeller önemli.

Brötje haizung...... Alman malı
    Baymak Luna Duo tec ......... İngiliz malı Baxi ürünü kombiler

Sedbukta Brötje veya Haizung diye bir marka model göremedim.

Baxi nin tüm modelleri var ve ingilizler yanlı davranmadı ise en iyi sonuçlardan birini almış..

Yalnız internet sitelerinde tüm markaların kombi modelleri benzer yakın fiyatlarda olmasına rağmen Luna duo tec fiyatı çok farklılık gösteriyor bunu pek anlayamadım.

http://www.kombi.com/urun.php?prod=BAYMAK-Luna3-Duo-Tec-Premix-240-Hermetik-Yogusmali-Kombi-(20640kcal/h)-24kw-20640--209
    http://www.kombiveklima.com/Baymak-Luna3-Duo-Tec-Premix-240-Yogusmali-Kombi-20640kcalh-24kw,PR-125.html
    http://www.kombici.com.tr/urun/baymak-luna3-duo-tec-premix-20640-kcalh-yogusmali-kombi.html

Bazı modellerin Sedbuk verim sonuçları % olarak aşağıda, minimum ısıl güç o kadarda etki etmiyormuş benim anladığım.

Ariston: Clas HE 24 System ………………...: 90.4
    Baxi: Duo-tec 2 Combi : 24 GA…………...: 91.1
    Boulter: Buderus : 600/24R………………….: 90.2
    E.C.A.: Confeo Premix : CP 24 …………..: 90.1
    Ferroli: Optimax : 25 OV ……………………..: 90.4
    Vaillant: ecoTEC plus 624 246/5-5……….: 90.7
    Vaillant: Ecotec Plus : 624 …………………..: 91.2
    Viessmann: Vitodens 242F FB2B 26kw..: 91.0
    Worcester(Bosch) Greenstar : 24 Ri…….: 90.2
    Ideal: (Termoteknik) Logic+System 24.: 91.0

• arkadaslar dün ferroli domitech kombi aldım taktırdım bugunde servıs geldi ancak urunun 5 yıl degıl 3 yıl garantili olduğunu soyledıler bilginiz olsun kapmya bitmiş cihaz seri nosunu soyledım kontrol etti 3 yıl garantiymiş alacaklar dikkat etsinler
  • quote:

quote:

Brötje mi yoksa Falke mi

daha iyi

O zaman sanırım alman malı, aman baymağın parmagı olmasın yerli montaj olmasında.
  • quote:

quote:

quote:

Brötje mi yoksa Falke mi

daha iyi

O zaman sanırım alman malı, aman baymağın parmagı olmasın yerli montaj olmasında.

evet brötje alman markası

almanya'da ödüllü kombileri var

• quote:

Orijinalden alıntı: erkanuygur

arkadaslar dün ferroli domitech kombi aldım taktırdım bugunde servıs geldi ancak urunun 5 yıl degıl 3 yıl garantili olduğunu soyledıler bilginiz olsun kapmya bitmiş cihaz seri nosunu soyledım kontrol etti 3 yıl garantiymiş alacaklar dikkat etsinler

ferroli kombiler 5 yıl garanti

şirket 3 yıl garantiyi kendisi veriyor

+2 yıl için satıcının ek garanti kağıdını imzalayıp vermesi gerekir.bütün ferroli satıcıları bunu ücretsiz olarak verir

haberiniz olsun,o kağıdı ücretsiz olarak vermeleri gerekir

bana da sürekli bu sorular sorulur,izmirde eşdosta bu kombileri hep önermişimdir

bana güvenip te ferroli kombi alan dostlarım tanıdıklarımın kombileri hep 5yıl garanti olarak onaylandı

son 3 yıldan beri durum böyle,kendi evimde kullandığım ferroli domicondens bile 5 yıl garanti.hiç ücret vermedim

bu arada konvansiyonel kombiler içinde o fiyat diliminde alınacak en iyi kombiyi aldınız

gerek kalitesi gerek sorunsuzluğu gerekse özellikleriyle fiyatına göre mükemmel bir kombi

bugün kendime yoğuşmalı değil de normal bir kombi alsam alacağım tek kombi ferroli domitech veya ferroli domiproject D olacaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 8 Haziran 2012; 11:33:29 >

• 
Sayfa: önceki 10251026102710281029
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.