Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ilk önce kombi alacakların dikkatine izmirde olanlara kesinlikle öneririm

kombi izmir de MAKTEK kullanılır çünkü fabrikaları izmir çiğli de servisi yeterince bol ve ucuz gerçektende kaliteli ürün yapıyorlar gerçi 3 senedir kullanıyorum daha 1 defa servis geldi oda ilk kurulurken(maşallah diyeyim) bu firma sadece bunun üzerine yoğunlaşmış yani adamların işi kombi kazan ve panel üzerine ben bunları tamamen bir kullanıcı gözü ile yazıyorum herhangi bir menfaatim de yok sizlere yol gösterici olarak
    Bakıyorum sayfanın başından beri çoğu kişi alman veya italyan firmaların mallrını övmüş bizim kendi ürettiğimiz malların nesi var veya nesi eksik neden daha fazla para verelim yeli malı yurdumun malı lütfen arkadaşlar pahalı olan mal her zaman kaliteli değildir bunları alırken sadece sizin değil ülkeninde parası israf oluyor şimdi bazı arkadaşlar çıkıp diyecek tofaşta araba mercedesde araba bu aynı şey değil arkadaşlar kombi alacaklar lütfen bir daha düşünsün

• arkadaşlar bilgisi olan varsa yardım rica edeceğim. eca confeo digital kombim için honneywell marka modülasyonlu oda termostatı aldım. bu termostatı kombiye nasıl bir kabloyla bağlayacağım. 2X0,75 mi yoksa 2x1,5 kablo mu daha iyi olur..
  • Termostad çok akım çekmez 2x0.75 ama tse li bir kablo yeterlidir.
  • 1- Ev Kuzey(batı) Cephe
    2- 5 katlı evin 3. katı
    3- 95 m2

benim aklımdan geçen şu şekilde.

1- Viessmann Vitopend100 kombi
    2- Borular plastik ve izocamla kaplanıcak
    3- odada termostatı kullanılacak

bunlara ek olarak nelere dikkat etmeliyim ve önerileriniz nelerdir.
  • benim sorum şu bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum hermetik kombinin yatak odasına konması sağlık açısından uygunmudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pltaldr -- 25 Kasım 2007; 15:07:01 >
  • Hermetik kombi teorik olarak heryere konulabilir çünkü iç alan ile hiçbir alışverişi yoktur.
    Havayı dışardan alır ve yanık gazları dışarı verir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: pltaldr

benim sorum şu bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum hermetik kombinin yatak odasına konması sağlık açısından uygunmudur?

Her ne kadar " Hermetik kombi teorik olarak heryere konulabilir " ise de gaz dağıtım şirketleri kombinin yatak odasına konmasına izin vermiyorlar yani böyle bir projeyi onaylamıyorlar.

Ayrıca her türlü arıza, gaz kaçağı vb gibi tehlikeler nedeniyle kombinin yatak odasına konması bence sağlıklı olmaz.
  • Bize yine yardım yok...
    quote:

Orjinalden alıntı: lm_lm

evin arkası batı önü doğuya bakıyor kuzey ve güney bitişik nizam camlar pimapen istanbuldayız lütfen bir cevap verin ortalama ücret hakkında
    quote:

Orjinalden alıntı: serrikoc

quote:

Slm bizim evimiz 5 katlı dükkan üstü 4 kat ev 120 m2 ben 3. kattayım eve doğalgaz döşetmek istiyorum ne tür kombi önerirsiniz ve birde ortlamam maliyet ne kadar olur ve baymak dolcevita hermewtik kombi hakkındaki görüşlerinizi almak istiyorum teşk ederim...

Siz biraz daha açıklayıcı bilgi verirseniz arkadaşlar daha kolay yardımcı olur.

-Evin cephesi kuzeye mi güneyemi bakıyor?
    -Hangi ildesiniz?
    -Pencerelerin durumu nedir?
    -Evin yalıtımı nasıl ? vs.

Ama şu kadarını söyleyeyim büyük ihtimalle arkadaşalar baymak'ı tavsiye etmeyecektir. Ben şimdiye kadar baymakala ilgili pek iyi şeyler duymadım ama modellere göre bu durum değişebilir.

• arkadaşım bende senin gibi uzun bir araştırmanın sonunda 11 yıllık doğal hattımı komple değiştirdim.
    Öncelikle herkes bir marka öneriyor ve bence herkeste haklı..
    Çünkü yukarda arkadaşımızın yazdığı gibi bunda arabada mercedes tofaş gibi bir fark yok.
    Hemen hemen her model bir birine yakın kalitede.
    Ben araştırmam sonucunda baymağın almanyadan ithal ettiği STAR BRIDGE yoğuşmalı kombiyi 1600ytl'ye aldım.
    Valla çokta memnunum harika görünüyor oda termostatınıda salona yerleştirdim.
    En azından yoğuşmalı kombi almış oldum. Ayda 30-40 lira daha az fatura ödüyorum. Buda yılda 250ytl ediyor.

Toplam maliyetini soracak olursan tahminen 3000-3500 arasına tüm masrafları dahil tahmini maliyetidir.
    Ben en azından 10 yerle görüştüm aldığım fiyat aralığı hep buydu.

quote:

Bize yine yardım yok...
    quote:

evin arkası batı önü doğuya bakıyor kuzey ve güney bitişik nizam camlar pimapen istanbuldayız lütfen bir cevap verin ortalama ücret hakkında
    quote:

quote:

Slm bizim evimiz 5 katlı dükkan üstü 4 kat ev 120 m2 ben 3. kattayım eve doğalgaz döşetmek istiyorum ne tür kombi önerirsiniz ve birde ortlamam maliyet ne kadar olur ve baymak dolcevita hermewtik kombi hakkındaki görüşlerinizi almak istiyorum teşk ederim...

-Hangi ildesiniz?

Ama şu kadarını söyleyeyim büyük ihtimalle arkadaşalar baymak'ı tavsiye etmeyecektir. Ben şimdiye kadar baymakala ilgili pek iyi şeyler duymadım ama modellere göre bu durum değişebilir.

• beyler bende vitopend 100 almayı düşünüyorum kısaca bu konuda biraz yardımda bulunursanız sevinirim viessman en ii si diyorlar yardımlarınızı bekliyorum
  • 120 m2 bir daire için kaç mtül petek gider tahmini bir şey söylerseniz sevinirim...
    quote:

Bize yine yardım yok...
    quote:

quote:

quote:

-Hangi ildesiniz?

• bir sorum daha var kombiyi sadece mutfakta sadece bonya amaçlı kullan mak kombini motorunu yorar mı
  • Sadece sıcak su alacaksan kombinin motoru çalışmaz motor sadece petekleri ısıtmak için çalışır.
  • Arkadaşlar Ariston yeni kombi serisini çıkartmış özellikle Clas model kombisi hoşuma gitti, çift eşanjörlü dijital ekranlı ful alev modülasyonlu ve ilave olarak pompa ve fan modülasyonu özellikleride var, fiyat olarakta oldukça uygun, bana alınabilir gibi göründü. Uygun fiyatlı ve kaliteli kombi arayanların incelemesini tavsiye ederim.
    http://ariston-tr.com/brand/values.htm
  • quote:

Orjinalden alıntı: hightechx

Sadece sıcak su alacaksan kombinin motoru çalışmaz motor sadece petekleri ısıtmak için çalışır.

peki bay-pas denilen bağlama yardımı ile peteklere giden boruları kombiden çıktıktan sonra bağlansa motor çalışmaz mı servisi bay-pas yapılarak çalışa bileceğini söyledi fakat bira ses
    yapalirmiş bu cumartesi bağlamaya gelecekler

• Petek yok ise yinede baypas yapmak lazım sonrada belli bir basınç uygulanır ama sadece su alacaksan
    petek ısıtma modu değil su ısıtma modu kullanılır bu konumda motor dönmezki yorulsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hightechx

Petek yok ise yinede baypas yapmak lazım sonrada belli bir basınç uygulanır ama sadece su alacaksan
    petek ısıtma modu değil su ısıtma modu kullanılır bu konumda motor dönmezki yorulsun.

yani sadece sıcak su kullanı mı için alınan kombiye baypas yapıldıktan sonra hiç bir zararı olmuyor mu ayrıca şimdi apartman kömürlü ya<zın karar alındıktan sonra peteklere bağlanacak yardım ederseniz sevinirim yani kombi açısından viessman vitopend 100 alacağız da şimdiden teşekkürler
  • dostlar doğalgazla ısınmak istiyorsanız öncelikle kombi seçiminizi iyi yapın derim çift eşanjörlü ve dijital olarak kumanda edilebilen dairenizin büyüklüğüne göre olanlardan alın kombiden çıkan sıcak ve soğuk su gidiş dönüş hattını mümkün olduğunca düz yaptırmaya çalışın yani evin pozisyonuna göre tabandan kırılarak düz bi şekilde boruları götürmeye çalışın fazla dirsek olmasın ana hatta suyun gidişini engeller gücü kalmaz sondaki peteklere ulaşmaz ve dönmez,dönmeyincede peteğin yarısı ısınır o odalarda ısınmaz evinizin ısı yalıtımı iyi olsun pencereler pimapen ısıcamlı daireniz üst kat ise tavan yalıtımı yaptırın kombiyi balkonda soğukta bırakmayın mümkünse eğer mutfakta veya evin müsait bi yerinde olsun ki her hangi bir elektrik kesintisinde kombi çalışamadığından don atmasın atarsa garanti dışı olur parçaları en önemli parçasıda motoru çatlayabilir petek uzunluğu iyi olsun mutfağa ve banyoya 60 cm lik diğer odadaki peteklerin hepsine 120 cm likten aşağı taktırmayın düşük ısıda daha verimli olur devamlı suyun ısı derecesiyle oynamayın aynı derecede kalsın bütün peteklerin vanalarını sonuna kadar açın su iyi dönsün odanın birini açıp diğerini açmamazlık etmeyin o odanın soğuğu sıcak olanınkini alır siz tasarruf değil faturadaki rakamları çoğaltırsınız kombi gece gündüz aynı derecede çalışsın en önemliside bu işi öncelikle iyi bilen ustalarına yaptırın kombili ısıtma sisteminde birincisi işçilik ikincisi malzeme üçüncüsüde dairedeki ısı yalıtımı iyi olursa hem siz daha iyi ısınırsınız hemde faturalarınız az rakamlı olur saygılar.....

• Arkadaşlar evimizde mevcut kalorifer sistemi var (Kat kaloriferi) Şu an doğal gaz sistemi geldiği için doğalgaza geçiş yapacağız. Bu yüzden sizlerden bir kombi tavsiyesi bekliyorum. Evimiz triplex 3 katlı 16 metre petek mevcut. Kombiyi orta katın balkonuna kuracağız. Peteklerinde genlede hepsi aynı anda çalışmıyor genelde , hatta en çok 8-10 metrekaresi çalışıyor. Kullanılmayan odalarınki kapalı kalıyor. HAngi kombi sistemini öneririsiniz (marka ve kaçlık kombi) şimdiden teşekkürler
  • Formun tamamını okuyamadım.Yeni doğalgaz kullanmaya başladım.Kombim
    Lambert 25 / 25 T (21.500 kcal/saat-HERMETİK )
    Teknik Özellikler
    -%93 verim
    -Elektronik full modülasyon
    -Arıza teşhis sistemi
    -NTC ile elektronik sıcak su kontrolü
    -Elektrikli üç yollu vana
    -Dış hava sensörü (opsiyonel )
    -Yeni jenerasyon pompa ile %25’e varan enerji tasarrufu
    -İki farklı ısıtma sistemi sıcaklığı (30-85°C ve 30-45°C)
    Özelliklerdeki Elektronik full modülasyon Alev modülasyonumudur bilemiyorum. Oda termostatı kullanıyorum.Herhalde modülasyonsuz.Oda termostatı 22-23 derece ideal oda sıcaklığımıdır.22-23 derece yaparsam kalorifer sıcaklığı 60 derece bile olsa ev 100 m2 çok iyi izolasyonlu değil ama yinede çok sıcak oluyor.İdeal kalorifer sıcaklığı-Oda termostat sıcaklığını ayarlamaya çalışıyorum. Oda termostatına 22-23 dereceye hiç dokunmadan kombi üzerinden kalorifer suyu sıcaklığını mı ayarlayayım.Akşam 6 dan sabah 9 kadar 8-9 m3 yakıyor. Kalorifer suyu sıcaklığını 80 derecede kullan termostat kalorifer suyu sıcaklığı 60 altında olursa termostat devreye girmez deniliyor.O zamanda 20 derecede bile petekler el yakarcasına çok ısınıyor. Sürekli evde üşümeyecek sıcaklığa ayarlamak istiyorum.Bilgi verirsen sevinirim. Selamlar.

• 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.