Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (694. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 692693694695696
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sevgili dostlar konya da oturuyorum,evimin özellikleri şöyle
    Müstakil bahçeli net iç kullanım alanı 140 m2 ve 4+1
    Isı yalıtımı mükemmel olup bina dış yüzeyinin atmosferle temas eden hiçbir kısmı yoktur,pencereler pvc ve ısıcam,çatı cam yünü kaplı
    ev müstakil olduğu için bütün cephelerden özellikle güneyden çok iyi güneş almaktadır.
    şu anda katı yakıt (kömür) kat kalorifer sistemi ile ısınmaktayım,kalorifer boruları mobil boru şeklinde döşenmiştir.
    odalardaki petek durumu şöyledir

Salon (26 m2) 2 adet 1,40x0,60 m ebadında termostatlı vanalı
    o.odası (20 m2) 2 adet 1,40x0,60 m ebadında
    çalışma odası (15 m2) 1 adet 1,40x0,60 m ebadında termostatlı vanalı
    çocuk odası (13 m2) 1 adet 1,50x0,60 m ebadında termostatlı vanalı
    yatak odası (19 m2) 1 adet 1,50x0,60 m ebadında termostatlı vanalı
    mutfak (22 m2) 1 adet 1,5x0,60 m ebadında termostatlı vanalı
    hol (10 m2) 1 adet 0,80x0,60 m ebadında
    banyo 1 adet havlupan.
    Kışın en soğuk günlerinde kömürlü sistemde 50 dereceye çok nadir çıkardım dereceyi genelde 45 derece işimi gördü.
    şu anda yıllık 2,5 ton ithal kömürle çok rahat ısınıyorum,Kömür zahmetli olduğundan doğalgaza geçeceğim.yaptığım araştırmaya göre ECA confeo premix yoğuşmalı kombinin evim için uygun olacağı kanaatine vardım,sizce doğalgaza geçme ve eca kombi düşüncem doğrumu,bu konudaki değerli düşüncelerinizi bekliyorum, saygılar.

• iyi günler bugün yarın kombi takacağızda eve hangi kombi takmalıyız bir bilgim yok mesajların bir kısmını okudum viessman vitopend 200 kafama yattı fakat o mesajlar 2006'larda kalma günümüzde hangi kombiyi takmamı önerirsiniz ev 160 metrekare güney tarafa bakıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akrobat_021 -- 26 Ekim 2011; 16:59:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: veyseller

DH'nin bilgili ve bildiklerin paylaşan yardımsever insanları...

1997'de takılan Baymak Luna kombimiz 'benden bu kadar' deyip bizi yolda bıraktı. Konu hakkında çok bilgim yok, yani karanlıktayım, hangisini seçeceğimi bilemiyorum. Buranın yardımsever insanlarının bizleri aydınlatmasını, yol göstermesini istiyorum. Şimdiden teşekkürler...
    Evimiz 90-95 metrekare; İstanbul'dayız. Üst limitimiz 1500-1600 TL. Sanırım yoğuşmalıya çok gerek yok bize.
    Az önce birisinden bazıları için fiyat aldım (montaj-her şey dahil):
    Viessmann Vitopend 100...1.750
    Vaillant 242-5 Plus............1.850
    ECA Confeo plus...............1.450
    Demirdöküm Atron...........1.200 TL
    Bunları söyledi... Ben ECA'ya daha yakınım ama siz ne dersiniz? Bunlar dışında önerebileceğiniz başka var mı? Atron ile Confeo arasında Confeo'yu önerdi... Tabii en başta Viessmann'ı söyledi ama bana pahalı geldi... O fiyata her şey dahil değer mi? Önerilerinizi bekleyorum inşallah...

NOT: Depremden dolayı hepimize geçmiş olsun; kaybettiğimiz canlar için başsağlığı, yaralılarımız için acil şifalar diliyorum. Allah bir daha yaşatmasın böyle acılar inş...

demirdöküm atron çok yeni bir kombi.yani tam bir soru işareti. ben olsam bu kombiyi elerdim
    viessmann vitopend te fiyat olarak pahalı.hem bu kombinin eşanjör sorunu var.zaman zaman şikayet sitelerinde okuyoruz
    vaillant 242-5 ise sorunsuz verimli ve iyi bir kombidir
    ayrıca eca confeo plus te tercih edilebilir.
    evinize yoğuşmalı kombi de olur. yoğuşmadan en az %10,gerekli koşullar sağlanırsa en fazla da %20-25 tasarruf yaparsınız

normal kombi olarak ferroli domitech öneririm.piyasada 1300liraya bulabilirsiniz
    ferroli patentli bitermik eşanjörlü
    lcd ekranlı,dokunmatik tuşlu
    modülasyon aralığı %30 - %100
    1dakikada 13,7 litre sıcak su hazırlar,sıcak su konforu mükemmeldir
    oda sıcaklığında modülasyon yapabilir (kendi markasının oda termostadı alınırsa)
    5 yıl garanti
    yoğuşmalı kombi olarak ta bütçenize uygun:%20 civarında tasarruf için
    ariston clas premium
    demirdöküm nitromix

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 26 Ekim 2011; 17:40:36 >

• quote:

DH'nin bilgili ve bildiklerin paylaşan yardımsever insanları...

1997'de takılan Baymak Luna kombimiz 'benden bu kadar' deyip bizi yolda bıraktı. Konu hakkında çok bilgim yok, yani karanlıktayım, hangisini seçeceğimi bilemiyorum. Buranın yardımsever insanlarının bizleri aydınlatmasını, yol göstermesini istiyorum. Şimdiden teşekkürler...
    Evimiz 90-95 metrekare; İstanbul'dayız. Üst limitimiz 1500-1600 TL. Sanırım yoğuşmalıya çok gerek yok bize.
    Az önce birisinden bazıları için fiyat aldım (montaj-her şey dahil):
    Viessmann Vitopend 100...1.750
    Vaillant 242-5 Plus............1.850
    ECA Confeo plus...............1.450
    Demirdöküm Atron...........1.200 TL
    Bunları söyledi... Ben ECA'ya daha yakınım ama siz ne dersiniz? Bunlar dışında önerebileceğiniz başka var mı? Atron ile Confeo arasında Confeo'yu önerdi... Tabii en başta Viessmann'ı söyledi ama bana pahalı geldi... O fiyata her şey dahil değer mi? Önerilerinizi bekleyorum inşallah...

NOT: Depremden dolayı hepimize geçmiş olsun; kaybettiğimiz canlar için başsağlığı, yaralılarımız için acil şifalar diliyorum. Allah bir daha yaşatmasın böyle acılar inş...

Bende sizin gibi birden kombisiz kaldım ama aklımda vaillant vardı tereddüt yaşamadım. İstanbul da olmanız ve evinizin büyüklüğü dikkate alındığında ;

Vaillant VUW TR 200/3-5 plus alabilirsiniz.

Fiyat olarak sizin yazdığınız modele göre daha ucuz. Hatta 200/3-3 pro'da alabilirsiniz. O biraz daha ucuz.
    Pro ile plus arasındaki tek fark ise kontrol panelinin görünüşü ve aqua konfor diye adlandırdıkları sıcak suyu hazır tutma özelliği. Tabiki bu özellikli kombiyi alsanızda özelliği kapatıyorsunuz çünkü gereksiz gaz sarfiyatı.
    bu dediğim modeller 1500-1600 civarı olması lazım.

• yumyan kardeş teşekkür ederim...
    Önerdiğiniz Vaillant VUW TR 200/3-5 plus kombi çok pahalı; 2600 gibi... vaillant'ı da not aldım ama seçenek çoğaldıkça dert de büyüyor... Montaj dahil sistem yok mu kombide... Benim fiyat aldığım yer ekstra montaj farkı istiyor... ECA Confeo plus'a 1.450 lira istedi. normal mi...
  • Lütfen montaj parasını bütün firmalar istiyor mu; cevap verir misiniz... İlk defa kombi alacağız inşallah, bilmiyorum... Ayrıca üstteki seçeneklerimi değerlendirir misiniz? Teşekkürler... Yardım eden, fazlasıyla yardım görsün inşallah...
  • Aşağıdaki durum hakkında tavsiye'ye ihtiyacımız var...

110 m2 2+1 Daire.... ısı yalıtımı yapılmış site içine bakan ve direkt olarak rüzgar almayan bir konumda.. Ancak semt itibari ile istanbul sıcaklık ortalamasının altında.... Şehir merkezinden en az 2 derece daha soğuk oluyor kışın...

Kombi tessatı Açık mutfak balkonuna çekilmiş.. Balkonu kapatmak gibi bir durum söz konusu değil , o yüzden kombi dolabı kullanılacak. Bulabilirsem yalıtımlı bir kombi dolabı alacağım , bulamazsam da standart kombi dolabı alıp yapı marketlerdeki yalıtım malzemeleri ile kaplama düşünülüyor...

Ayrıca kombi balkonda olacağından kombi ayarlarının yapılması (aç-kapa, derece + - işlemleri) için soğuk havada balkona girip çıkmak istenmediğinden Kombiye uzaktan kumanda edebileceğimiz bir ünite takmak istiyoruz. Bu Mutfağa takılacak bir oda termostadı olacak büyük ihtimalle...

Oda Termostadını Mutfağa takmanın bir sakıncası olur mu ?

Ayrıca aşağıdaki üç markadan hangisi yukarıda anlatılan tabloya göre daha avantajlıdır. ?
    Aşağıdaki modeller için yukarıda anlattığım şekilde uygulama yapılabilecek bir oda termostadı veya uzaktan erişim yapılabilecek bir On-Off anahtarı sistemi var mı ?

E.C.A Confeo Plus Hermetik kombi 20640 Kcal 1350 TL
    DEMİRDÖKÜM Nitron Hermetik kombi 21242 Kcal (Program saatli) 1260 TL
    BOSCH Classic Plus Hermetik kombi 20640 Kcal 1260 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BIXI MAN -- 26 Ekim 2011; 17:53:40 >

• İşten yeni eve geldim. Bugün dd den mühendis bey gelmiş. Nitromix 24 kw kombi, dd paneller, gk vanalar, dizayn borular, yerden döşeme vs vs. Taksitle 6000, peşin 5400 TL çıkardılar. Ev 100 m2. Bu fiyat sanırım epey fazla?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lafmacun -- 26 Ekim 2011; 19:53:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: veysel1

sevgili dostlar konya da oturuyorum,evimin özellikleri şöyle
    Müstakil bahçeli net iç kullanım alanı 140 m2 ve 4+1
    Isı yalıtımı mükemmel olup bina dış yüzeyinin atmosferle temas eden hiçbir kısmı yoktur,pencereler pvc ve ısıcam,çatı cam yünü kaplı
    ev müstakil olduğu için bütün cephelerden özellikle güneyden çok iyi güneş almaktadır.
    şu anda katı yakıt (kömür) kat kalorifer sistemi ile ısınmaktayım,kalorifer boruları mobil boru şeklinde döşenmiştir.
    odalardaki petek durumu şöyledir

Salon (26 m2) 2 adet 1,40x0,60 m ebadında termostatlı vanalı
    o.odası (20 m2) 2 adet 1,40x0,60 m ebadında
    çalışma odası (15 m2) 1 adet 1,40x0,60 m ebadında termostatlı vanalı
    çocuk odası (13 m2) 1 adet 1,50x0,60 m ebadında termostatlı vanalı
    yatak odası (19 m2) 1 adet 1,50x0,60 m ebadında termostatlı vanalı
    mutfak (22 m2) 1 adet 1,5x0,60 m ebadında termostatlı vanalı
    hol (10 m2) 1 adet 0,80x0,60 m ebadında
    banyo 1 adet havlupan.
    Kışın en soğuk günlerinde kömürlü sistemde 50 dereceye çok nadir çıkardım dereceyi genelde 45 derece işimi gördü.
    şu anda yıllık 2,5 ton ithal kömürle çok rahat ısınıyorum,Kömür zahmetli olduğundan doğalgaza geçeceğim.yaptığım araştırmaya göre ECA confeo premix yoğuşmalı kombinin evim için uygun olacağı kanaatine vardım,sizce doğalgaza geçme ve eca kombi düşüncem doğrumu,bu konudaki değerli düşüncelerinizi bekliyorum, saygılar.

ayrıntılı bilgi yazmışsınız
    peteklere giden tesisat borularının cinsi nedir?
    kombi seçimi doğru
    eca confeo premix s
    verimli,sorunsuz premix yoğuşmalı bir kombidir

• quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

Aşağıdaki durum hakkında tavsiye'ye ihtiyacımız var...

110 m2 2+1 Daire.... ısı yalıtımı yapılmış site içine bakan ve direkt olarak rüzgar almayan bir konumda.. Ancak semt itibari ile istanbul sıcaklık ortalamasının altında.... Şehir merkezinden en az 2 derece daha soğuk oluyor kışın...

Kombi tessatı Açık mutfak balkonuna çekilmiş.. Balkonu kapatmak gibi bir durum söz konusu değil , o yüzden kombi dolabı kullanılacak. Bulabilirsem yalıtımlı bir kombi dolabı alacağım , bulamazsam da standart kombi dolabı alıp yapı marketlerdeki yalıtım malzemeleri ile kaplama düşünülüyor...

Ayrıca kombi balkonda olacağından kombi ayarlarının yapılması (aç-kapa, derece + - işlemleri) için soğuk havada balkona girip çıkmak istenmediğinden Kombiye uzaktan kumanda edebileceğimiz bir ünite takmak istiyoruz. Bu Mutfağa takılacak bir oda termostadı olacak büyük ihtimalle...

Ayrıca aşağıdaki üç markadan hangisi yukarıda anlatılan tabloya göre daha avantajlıdır. ?
    Aşağıdaki modeller için yukarıda anlattığım şekilde uygulama yapılabilecek bir oda termostadı veya uzaktan erişim yapılabilecek bir On-Off anahtarı sistemi var mı ?

her 3 kombi de birbirinden farklı kombiler,özellikle bosch classic plus,tamamen ekonomik fiyatlı ama sorunsuz bir kombidir.
    bosch classic plus bitermik eşanjörlüdür
    sıcak su konforu 2 yıldızdır
    demirdöküm nitron,fan modülasyonlu, ve çift eşanjörlüdür,kombinin üstünde digital program saati var
    eca confeo plus ise çift eşanjörlüdür ve oda sıcaklığına göre modülasyon yaptırma özelliğine sahiptir."uygun termostadını almanız kaydıyla tabii"
    bosch classic plus diğer 2 kombiden 150-200lira daha ucuz
    size nerdeyse denk fiyat çıkartmışlar
    burda bosch classic plus 1150 lira
    http://www.kombitoptancisi.com/default.asp?syf=detay&kate=HERMET%DDK%20KOMB%DDLER&altkat=BOSCH%20HERMET%DDK%20KOMB%DD&marka=&urid=237&urun=BOSCH%20CLASS%DDC%20PLUS%2020.000

ben yerinizde olsam sıralama eca confeo plus öncelikli tutardım
    sonra demirdöküm nitron
    her 3 kombiyede termostad takabilirsiniz. on-off ta olur digital de

yoğuşmalı kombiler 1500-1600lira,yoğuşmalı kombileri araştırmanızı öneririm
    demirdöküm nitromix
    ariston clas premium gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 26 Ekim 2011; 20:03:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

her 3 kombi de birbirinden farklı kombiler,özellikle bosch classic plus,tamamen ekonomik fiyatlı ama sorunsuz bir kombidir.
    demirdöküm nitron,fan modülasyonlu, ve çift eşanjörlüdür,kombinin üstünde digital program saati var
    eca confeo plus ise çift eşanjörlüdür ve oda sıcaklığına göre modülasyon yaptırma özelliğine sahiptir."uygun termostadını almanız kaydıyla tabii"
    http://www.kombitoptancisi.com/default.asp?syf=detay&kate=HERMET%DDK%20KOMB%DDLER&altkat=BOSCH%20HERMET%DDK%20KOMB%DD&marka=&urid=237&urun=BOSCH%20CLASS%DDC%20PLUS%2020.000

sonra demirdöküm nitron
    demirdöküm nitromix

Cevabınız için teşekkkürler...
    Üst limit 1500 TL olarak tuttum , tabi bu fiyatın içine yukarıda anlattığım şekilde bir Oda termostadı gerekiyor , ki zırt pırt soğuk havada balkona çıkıp aç kapa vea ısı değişimi yapmayayım..
    Yoğuşmalı kombi + oda termostadı ile hesap biraz kabarık oluyor sanırım...

Anlattığınız sıcak su konforu ne oluyor.. ? Yıldız yükseldikte kombinin sıcak su üretme kapasitesi daha mı fazla oluyor.. ??
    DD nitromix te var olduğunu söylediğiniz programlama saati ile bizim yukarıda belirttiğim balkona girip çıkma sorununun önüne geçmiş mi oluyoruz... ?
    E.c.a için ve diğer yukarıda saydığım kombi modelleri için mutfağa takılacak bir oda termostadı uzaktan erişim imkanı sağlayabilir mi.. Bu markaların böyle anlattığım şekilde olan makul fiyatta oda termostadları var mı ?

Bizim için en büyük sıkıntılardan birisi kombiyi dışarıya koymamız sebebiyle , aç - kapa veya sıcaklık ayarı yapmak için balkona çıkma zorunluluğu olacak.. Bunun önüne geçmek için oda termostadı gibi bir çözüm önerirmisiniz... Kumanda modülünü Mutfağa koymak zorunda kalacağım kombiye yakın olması için bunun bir sakıncası var mı ?

Bir de tüketim olarak bu kombiler arasında fark varmıdır.. ? Yani biri aynı sıcaklığı elde etmek için X m3 harcarken diğeri Y m3 harcar mı ?
    DD de bulunan zaman saati sizin dediğiniz modülasyonlu oda termostadı vazifesi görür mü ?

ECA nın böyle bir termostadını gördüm ama fiyatı ucmuş resmen...

http://www.kombi.com/urun.php?prod=E.C.A-Modulasyonlu-Haftalik-Program-saatli-oda-termostati-grubu-(-Scom-)-0--10015

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BIXI MAN -- 26 Ekim 2011; 21:25:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bah06

quote:

Orijinalden alıntı: memint

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar net 140 m2 civarı 4+1 ısı yalıtımlı yeni bina için kombi alacam. petek uzunluğu 7,50 metre civarı ve 20000 lik kombi düşünüyorum. Hangi marka önerirsiniz? vailant önerildi ustam ise alarko ya bakmamı söyledi. Yoğuşmalı taktırcam teşekkürler

*Yaşadığınız il/ilçe?
    *Petek yüksekliği (50-60-90cm?) ve genişlik (11cm?). Karışıksa hangi tipten kaç m var?
    *Bütçe en fazla ne kadar?

Ev Ankara Dikmen'de onu açık, bina yeni ve ısı yalıtımlı. kottan 5. katta
    60x50 3 adet
    60x180 1 adet
    60x100 1 adet
    60x60 1 adet
    60x90 2 adet
    60x70 1 adet

toplamda 9 adet petek olup, 740 cm petek uzunluğu var.
    Birde şöyle birşey var, yoğuşmalı kombi için atık su borusu yok bunu damacana içinde biriktirip dökmenin bir zararı olur mu? usta mutfaktaki gidere bağlanırsa koku olacağından bahsetti
    teşekkürler

Öncelikle premiks yoğuşmalı kombi öneririm.
    Buderus gb022 (24kw),
    Vaillant ecotec plus 296/5 (25kw),
    Ferroli econcept tech 25C (25kw),
    Bosch classic condens (22kw),
    ECA confeo premiks (24kw),
    Ariston genus premium (24kw)
    arasından bütçenize göre tercih yapabilirsiniz. Hepsi de tam modülasyonlu olup, modülasyonlu oda kumandaları ile kullanıldıklarında daha çok tasarruf sağlayan kombilerdir.
    Yoğuşma borusu mutfak lavabo giderine bağlanır. Asit içerikli sudur (sülfirik asit içerir), damacana içinde biriktirip dökmenizi önermem. Günde 10 lt civarı olur. 1 m3 gaz yanınca 1-1,5 lt su oluşur, buna göre hesaplayın.
    Mümkünse petek boyunu 2m kadar arttırın, kombiden kesintisiz yoğuşma verimi elde edersiniz, tasarrufunuz artar...

tekrar merhaba,
    premix ile condens arasındaki fark nedir?
    buderus gb022,vailant ecotech296/3-5 ve eca confeo premiks arasında;
    su ısıtması iyi olan(banyoya giden hat kısa), iyi randıman veren ve sorunsuz kullanabileceğim hangisidir? daha önce eca bacalı kombi kullandık su ve ısıtma bakımından baya iyiydi.
    Yoğuşma atık su borusunu mutfaktaq lavabo giderine bağlamamında koku gibi bir sotrunu olur mu? Kullanan arkadaşlar ansıl bir çözüm izlediniz?
    teşekkürler

Premiks teknolojiye sahip yoğuşmalı kombilerde, doğalgaz ile hava ideal oranda (10/1) ön karışım yapılarak yakılır. Condens yoğuşmalılarda bu özellik yoktur. Premiks yoğuşmalı kombiler, condenslere göre % 6-7 daha tasarruflu ve daha sessiz çalışırlar. Tasarruf farkı, hem gazı daha iyi yakmalarından, hem de daha verimli yaktıkları gazdan daha fazla su buharı elde etmek suretiyle, daha fazla yoğuşma ısısını sisteme kazandırarak olur.
    Her 3 kombi de **** enerji verimliliği ve *** sıcak su konforuna sahiptir. Kendilerini ispatlamış kombilerdir, çözümsüz kalan sorunları yoktur.
    Bütçenize ve bölgenizdeki servis durumu ve kalitesine göre karar verirsiniz...
    Yoğuşma gideri lavaboya bağlanınca koku yaptığını duymadım. Ben konvansiyonel kombi kullandığım için net bir şey söylemek istemiyorum.

memint hocam ilgin için çok teşekkür ederim. Vailant almayı düşünüyordum ama hiçbir yerde premix mi condens mi olduğunu bulamadım. Birde bunu cevaplarsan çok teşekkür ederim.
    Ankara da olduğum için servis açısından bir sıkıntı çekeceğimi düşünmüyom, vailantın ve eca nın servisi bildiğim kadarıyla iyiydi.
    teşekkürler

tekrardan merhaba
    yoğuşmalı taktıramıyacağız, yoğuşma giderinden dolayı.
    bu ölçüler iiçn sorunsuz kombi önerebilirmisiniz? teşekkürler

Merhaba,
    Buderus U052,
    Vaillant turbotec plus 242/5,
    Ferroli divatop micro,
    Bosch exclusive,
    Ferroli domitech,
    ECA confeo plus
    arasından bütçe ve semtinizdeki servis kalitesini de dikkate alarak tercih yapabilirsiniz.
    Kolay gelsin...

memint hocam tekrar merhaba.
    yukarıda belirttiğin kombilerden bir tanesini alıcam, tavsiyelerin ve ilgin için teşekkür ederim.
    Buderus, ECA ve Vailant modülasyon yapabiliyor mu?birde 3 yıldız sıcak su konforu diye birşey var bu özellik bu 3 kombide de var mı?
    Ankarada oturduğumdan servis sorun değil ve uzun yılar kullanmak istiyorum aldığım kombiyi bu yüzden tutarıda pek önemli değil. Hangisi en sorunsuz kombidir kullanıcı yorumları açısından. Açıkçası forumu izlemeye pek vaktim olmuor işlerimden dolayı

Teşekkür ederim, kombiyi alıp kullanmaya başlayınca deneyimlerimi paylaşacağım

Her üç kombi de modülasyon özelliğine sahip olup uygun oda termostatları ile kullanım halinde maksimum tasarruf sağlarlar.
    Buderus U052 tek eşanjörlü olduğundan 2, diğerleri çift eşanjörden dolayı 3 yıldız sıcak su konforuna sahiptir. Eğer kombi ile banyo arasındaki mesafe uzunsa ve banyo musluğundan mümkün olduğu kadar çabuk sıcak su kullanmak istiyorsanız diğer modeller üzerinde durmanızda fayda var.
    Buderus'un çift eşanjörlü konvansiyonel kombisi U062 mükemmel denebilecek bir cihaz ama fiyatı 2000 tl nin üstünde...

• Herkeze iyi akşamlar, daha öncede mesaj atmıştım ama artık şartlar iyice olgunlaştı. Nihayet apartman olarak karar aldık. İzmir gaza başvuruda bulunduk. apartmanda kutu yoktu onun takılması gerektiğini söylemişler. yaklaşık 2 ay sonra takılır demişler. Neyse evin özellikleri ve daha önce aldığım fiyatlar aşağıdaki gibidir.
    Evim 100 m2 3+1 doğu batı cepheli. Ara kat. Sağı vede solunda daire var.Yalıtım yok.
    2 adet servis geldi ikiside toplamda 6,2 m petek ve 5*11 havlu pan çıkardı. kalorifer tesisatı mütahitin yaptığı tesisat.
    1. servis demirdöküm neva, maktek, eca ( alt modellerdi ) kombi + demirdöküm petek + oda termostatı ve güvenlik paketi olarak 4000 tl fiyat çıkardı.
    2. servis ise kombi olarak bosch classic silver önerdi diğer bileşenler aynı. Oda 4000 tl fiyat çıkardı.

Yarın viesman, cumada vailant bayi gelip fiyat verecekler. Biz bosch yada viesman almayı düşünüyoruz. 3 komşu beraber yaptırıp biraz daha uygun fiyata getirmeyi istiyoruz Açıkcası kombiyi internetten alalım taktıralım daha ucuza gelsin gibi şeylerle uğraşacak vaktimiz yok. Model olarak neler önerebilirsiniz ? Bu arada izmirli arkadaşlardan işçiliği iyi olan doğal gaz firması tavsiyeside alabilirsem çok sevinirim.

• quote:

Lütfen montaj parasını bütün firmalar istiyor mu; cevap verir misiniz... İlk defa kombi alacağız inşallah, bilmiyorum... Ayrıca üstteki seçeneklerimi değerlendirir misiniz? Teşekkürler... Yardım eden, fazlasıyla yardım görsün inşallah...

Kombi montaj ücreti her firmada olur. Ortalama 150-200 tl civarı bunun içinde kullanılan parçalarda vardır.
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=KALDE-Plastik-Kombi-Baglanti-Seti-(-Duz-Baglanti-)-0--10274

Mesela Eca Confeo Plus internet fiyatı 1350 tl size verilen fiyat 1450 tl gayet uygun montaj ücreti 100 tl ye geliyor bunun içinde bağlantı parçalarıda dahil.

• quote:

Orijinalden alıntı: powerturkfm

İşten yeni eve geldim. Bugün dd den mühendis bey gelmiş. Nitromix 24 kw kombi, dd panel (9mt), gk vanalar, dizayn borular, yerden döşeme vs vs. Taksitle 6000, peşin 5400 TL çıkardılar. Ev 100 m2. Bu fiyat sanırım epey fazla?

Diğer arkadaşlar gibi ayrıntılı yazamıyorum, kusura bakmayın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: anestos123

bu oda termostatı muhabbetinden bende sıkıldım iyice.classic condense takılan fr 10 oda termostatı çok iktisatlı çıktı.hele modulasyonuyla hiç yakmıyor maşallah.yahu ben bu bişten birşey anlamış değilim beni bi aydınlatın.
    bir satte yaklaşık 5-10 kez dur kalk yapacak olan bir cihaz nasıl daha az yakacak.modulasyon özelliğinde cihazı süğrekli dur kalktan korudugu için de ayrıca faydalıdır diyoruz mevzuya bak bende tam tersi durum var.hemde bu ara mevsimde birde kışı düşünürsek

şimdi bakın benim evde dısarda 10-12 derece soğuk ta içerisi oturma odam 22 dereceyi gösteriyordu bu sabah.yine biraz daha ısı artsın diye oda termostatını 23.5 a ayarladım ve sadece 45 dakika çalıştı.sonra 22 ye aldım ve çalışması zaten durdu.1.886 kilovat yaktı.giriş suyu sıcaklıgını maksimum 55 dereceye ayarlamışım ve bu 45 dakikadagördüğüm 2 kez dur kalk yaptı cihaz.tam iktisat.kışın bana en az 300 lira gelir oda iyiki evim korumalı.ben bu işten birşey anlamış değilim.termostat bazen 1 çok nadir de yarım derecelik farkları algılıyor.öyle çok kaliteli bi sensoru yok yani

herifin yoğuşmasız kombisi var aynı şartlarda yakıyoruz.bu ara mevsimlerde başlangıçta bir 50 ile yakıyor alıyor rolantiye 40 dereceye 5 saatte benim yaktıgım kadar yakıyor.var bunda bir durum.ilk yakışta ve dur kalklarda fazla yakıyopr bu meret belli öyle alev boyunu kısıyor bilmem ne hikaye...ben öyle gördüm.

@anestos123 kardeşim merhaba,

Şimdi şu modülasyon konusunu iyi bir açıklığa kavuşturalım...
    Oda sıcaklığına göre modülasyon yapan kombi seçilen sıcaklığa yaklaştıkça her 0,1-0,5C'de bir alevi biraz daha küçültür, küçültür, ...sonunda hedef değere gelince doğal olarak kapanır. İyiki kapanır, hiç kapanmasa gaz yakmaya devam ederdi. Yani oda sıcaklığına göre modülasyon yapan kombi de kapanır elbet, ama yüksek alev boyutuyla değil, yaklaşık 5-6mm boyda yanarken kapanır. Sıcaklık düşünce yine aynı boyda yanmaya başlar ve hedefe ulaşmaya yani tekrar kapanmaya çalışır. Bu şekilde hedefe varamazsa ve makas açılırsa alev boyunu biraz yükseltir yine kapanır. Bu çalışma tarzı "dur-kalk" değildir. Dur-kalk çalışan kombilerde alev boyu ne kapanırken ne açılırken 5-6mm değildir, daha yüksektir. Yani arabanın yüksek devirde çalışırken gaz kesmeden fren yapmasına benzer. Modülasyonlu çalışmada kombinin daha sık aç/kapa yaparak çalışması gece saatlerinde daha çok olur. Zira dış sıcaklık sürekli düşerken evin ısı ihtiyacı artmaktadır. Dolayısıyla hedefe ulaşan kombi, sıcaklık daha kısa sürede düşeceği için gündüze göre daha sık devreye girer.
    Kombinin sık devreye girip kapanması can sıkıcıysa, akşam oda termostatını 26C'ye ayarlarsın, kombi garibim yakalayacağım diye koşturur durur kapanmadan...
    Ula şimdi oldimu yeterli ha bu izahat?
    Sen daha bir karşılaşturma bile yapmadan konuşaysun, en az 300 gelirmuş hee. Yok herufun kombisi hem de yoğişmasuz önce 50C'de yanaymiş de sonra rölantiye takaymuş vitesu 40C dereceylen, 5 saatte de senun kadar yakaymuş...Demedik mu sağa kombi 50-40 her kaçta yanaysa yansun, sen ha o odanun sıcakliğunu ölçtinmu ula kaç? Bi de konişaysun, hem bunları yapma hem de...neyse.
    Hem sen kombinun içune mi girdin a gardaşum, alev boyunu kısayi bilmem ne hikaye diyesun...

Kal sağlucakla...

• quote:

quote:

İşten yeni eve geldim. Bugün dd den mühendis bey gelmiş. Nitromix 24 kw kombi, dd panel (9mt), gk vanalar, dizayn borular, yerden döşeme vs vs. Taksitle 6000, peşin 5400 TL çıkardılar. Ev 100 m2. Bu fiyat sanırım epey fazla?

Ev nerde, yalıtım var mı, dd panel 22/600 tip mi? 100 m2 net alan mı?
    Bunları yanıtlarsanız değerlendirme daha isabetli olur, yoksa "evet verilen fiyat biraz yüksek olmuş"dan fazlasını söylemek zor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

sonra demirdöküm nitron
    demirdöküm nitromix

Cevabınız için teşekkkürler...
    Üst limit 1500 TL olarak tuttum , tabi bu fiyatın içine yukarıda anlattığım şekilde bir Oda termostadı gerekiyor , ki zırt pırt soğuk havada balkona çıkıp aç kapa vea ısı değişimi yapmayayım..
    Yoğuşmalı kombi + oda termostadı ile hesap biraz kabarık oluyor sanırım...

Anlattığınız sıcak su konforu ne oluyor.. ? Yıldız yükseldikte kombinin sıcak su üretme kapasitesi daha mı fazla oluyor.. ??
    DD nitromix te var olduğunu söylediğiniz programlama saati ile bizim yukarıda belirttiğim balkona girip çıkma sorununun önüne geçmiş mi oluyoruz... ?
    E.c.a için ve diğer yukarıda saydığım kombi modelleri için mutfağa takılacak bir oda termostadı uzaktan erişim imkanı sağlayabilir mi.. Bu markaların böyle anlattığım şekilde olan makul fiyatta oda termostadları var mı ?

Bizim için en büyük sıkıntılardan birisi kombiyi dışarıya koymamız sebebiyle , aç - kapa veya sıcaklık ayarı yapmak için balkona çıkma zorunluluğu olacak.. Bunun önüne geçmek için oda termostadı gibi bir çözüm önerirmisiniz... Kumanda modülünü Mutfağa koymak zorunda kalacağım kombiye yakın olması için bunun bir sakıncası var mı ?

Bir de tüketim olarak bu kombiler arasında fark varmıdır.. ? Yani biri aynı sıcaklığı elde etmek için X m3 harcarken diğeri Y m3 harcar mı ?

nitromix te değil nitron da program saati var,balkona çıkmamak için oda termostadı almanız lazım

bosch classic plus un en büyük avantajı bitermik eşanjörlü olduğu için 3 yollu vana gibi ekipmanlar bu kombide yok
    eca ve dd de 3 yollu vana var. 3 yollu vana uzun vadede 4-5-6 yılda mesela arıza yapabilen bir ekipmandır..bu kesin değildir
    ama arıza yapabilir. bu arıza nın tamiri de pahalıdır.
    demirdöküm nitron yıllardan beri piyasada var olan ve piyasada tutulmuş bir modeldir.fan modülasyonlu bir kombi olması avantajdır

bu fiyat diliminde (1000-1300lira civarında) genelde bitermik eşanjörlü kombi öneririm.
    on-off termostadlarda 1 derece hassasiyet oluyor.tam randıman alamayabilirsiniz. en iyisi digital oda termostadı,
    çoğunda hassasiyet 0,5 c dir.
    evet yıldız yükseldikçe 1 dakikada sıcak su hazırlama artar.
    başka kombi önerisi isterseniz aynı fiyat diliminde başka 1-2model daha yazarız

termostadı mutfağa koyabilirsiniz.ama mutfak çok çabuk ve iyi ısınırsa odalar arasında denge farkı olacağı için
    evin içinde bazı odalar az sıcak
    bazı odalar sıcak olabilir.mutfak böyleyse taktırmanızı önermem.daha çok koridora taktırın.kablosunu uzatırsınız.
    koridorlar genelde evin ortasında oldugu için o alanda oda sıcaklığı evin ortalamasında olur
    ben kendi evimde koridora taktırdım
    tüketim olarak aralarında çok fark yok.verimleri tüketimleri arasında fark yok
    tabloda karşılaştırma yapabilirsiniz.

• quote:

quote:

Petek 100 mt.ev için 9 mt bol tutulmuş kısa olmasından iyidir yoğuşmalı kombi daha iyi çalışır

Fiyatları ayrıntılı bilmiyorum ama yaklaşık
    Petekler 1200 TL kombi 1700 TL vanalar borular gaz hattı vs. 1000 tl olsa toplamda 4000 tl gibi malzeme bedeli çıkar işçilik yerden mobil sistem diğerine göre meşakkatli bir iş fiyatı peşin 5000 taksitle 5400 gibi rakama çekerseniz fiyat normal olabilir yoğuşmasız kombilerde 4000-4500 tl gibi ortalama taksitli fiyatlar çıkarıyorlar 5000 tl olması normaldir. 6000 tl dediğiniz gibi biraz fazla.

• quote:

Orijinalden alıntı: maverick78

Herkeze iyi akşamlar, daha öncede mesaj atmıştım ama artık şartlar iyice olgunlaştı. Nihayet apartman olarak karar aldık. İzmir gaza başvuruda bulunduk. apartmanda kutu yoktu onun takılması gerektiğini söylemişler. yaklaşık 2 ay sonra takılır demişler. Neyse evin özellikleri ve daha önce aldığım fiyatlar aşağıdaki gibidir.
    Evim 100 m2 3+1 doğu batı cepheli. Ara kat. Sağı vede solunda daire var.Yalıtım yok.
    2 adet servis geldi ikiside toplamda 6,2 m petek ve 5*11 havlu pan çıkardı. kalorifer tesisatı mütahitin yaptığı tesisat.
    1. servis demirdöküm neva, maktek, eca ( alt modellerdi ) kombi + demirdöküm petek + oda termostatı ve güvenlik paketi olarak 4000 tl fiyat çıkardı.
    2. servis ise kombi olarak bosch classic silver önerdi diğer bileşenler aynı. Oda 4000 tl fiyat çıkardı.

Yarın viesman, cumada vailant bayi gelip fiyat verecekler. Biz bosch yada viesman almayı düşünüyoruz. 3 komşu beraber yaptırıp biraz daha uygun fiyata getirmeyi istiyoruz Açıkcası kombiyi internetten alalım taktıralım daha ucuza gelsin gibi şeylerle uğraşacak vaktimiz yok. Model olarak neler önerebilirsiniz ? Bu arada izmirli arkadaşlardan işçiliği iyi olan doğal gaz firması tavsiyeside alabilirsem çok sevinirim.

demirdöküm neva önermem.sorunlu bir kombidir.hem bu forumda hemde şikayet sitelerinde destan gibi yazıları vardır.
    eca nın alt modeli dediğiniz sanırım proteus modeli.bu kombide sorunlu.sıcak suyu sabitleme sorunu mevcuttu.servis gelip parça değişimi ile bu sorun hallediliyordu.bu modeli de önermem,
    petek boyu metrajı ve havlupan doğru görünüyor.
    bosch düşünüyorsanı ekonomik model olarak
    bosch classic plus
    bir üst model olarak bosch exclusive öneririm.viessmann da fazla kombi seçeneği yok. vitopend modeli var.bence bu kombi de bu paranın kombisi değil
    vaillant alacaksanız turbo tec plus 202-3-5 modelini öneririm.
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=VAILLANT-turboTEC-plus-VUW-TR-202/3-5-Hermetik-Konvansiyonel-Kombi-%2817200kcal/h%29-20kw-17200--59

• 
Sayfa: önceki 692693694695696
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.