- x
DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?
33744 Cevap2968401 Görüntüleme196 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     20 [22] 24 25 26 27 28 29      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

12094 Mesaj
14 Ağustos 2007; 23:13:00 

quote:

Orjinalden alıntı: Ege45

Bu mantıkla hareket edersek Vaillant'ında Almanya da üretim yapmadığı ve montajla işi götürdüğü ortaya çıkar gibi bir sonuca ulaşılabilir. Neden derseniz, Passaden arkadaşımız yukarıda çok güzel açıklamış. Dediği gibi hemen hemen bütün kombilerde;

- Gaz Valfı - Honeywell; Siemens; Sit
- Elektronik ateşleme kartı - Honeywell
- Ana Kart - Honeywell; Siemens; Nec
- Sirkulasyon pompa - Wilo; Grundfoss
Geri kalan parçalarda da fazla fark olamaz - aynı fanlar ve sensörler.... dir.
Yine arkadaşımızın dediği gibi " Kombilerde fark Ana kartlarda, brülörlerde ve esenjörlerde öne çıkar - bü yüzden yerli olsun, yabancı olsun iyi malzeme kullanan kombi hemen fark edilir. "

Evet ECA yukarıda ismi geçen parçaları alıyor ama Vaillant bunları almıyor, kullanmıyor sanmayın. Ayrıca bundan daha doğal birşey de olamaz. Firmalar kendisi bu işe girmek yerine, işinde ekol olan ve tek işi bu olan firmalardan parça temin ederler. Örneğin Viesmann bile sirkülasyon pompasını Grundfoss firmasına yaptırmaktadır ve bu firma kendi ürettiği pompa üzerine yaptıkları anlaşma gereği Viessmann markası basmaktadır.
Sonuç olarak Vaillant ne kadar Made in Germany yazmayı hak ediyorsa ECA da Made in Turkey yazmayı hak ediyor. Çünkü bu parçalar dışındaki anakartları, paslanmaz çelik brülörleri, paslanmaz çelik eşanjörleri ülkemizde ve ECA tarafından üretilmektedir. Yine dediğimiz gibi kalite farklarıda buralardan kaynaklanmaktadır.
Son olarak günümüzdeki Vaillant'ın, 1995 yıllarında satılan titanyum alaşım brülörleri olan kombiler olmadığını, şimdilerde normal hermetik modellerinde bakır-demir alaşımından brülör ve eşanjör imal ettiklerini hatırlatmak ve bilgilerinize sunmak isterim. Kötüdür anlamında söylemiyorum ama gerçek budur. Selamlar..

Peki bu saydığınız markalı parçalar nerede üretiliyor?Benim demek istediğim bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 14 Ağustos 2007; 23:13:33 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
14 Ağustos 2007; 23:22:10 

quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Peki bu saydığınız markalı parçalar nerede üretiliyor?Benim demek istediğim bu

Anlayan anlıyorda işlerine gelmiyor,o parçaların hepsi yabancı ve bunları birleştirip türk malı yapıyorlar okunuyor üfleniyor aaa sonra bir baıyorsunuz ECA oluvermiş bende yapacagım az kaldı sabredin almanyadan en iyileri alacagım,japonyadan en iyileri alacagım,italyadan en iyileri alacagım,(buraya gelen yabancı markalar hep adi,hep 10 yıl eski teknoloji ya,bizde avanağız alıyoruz ya) sonra bende onları yurdumun nadide bir köşesinde birleştireceğim itinada gösterebilirim arada eger yurt dışına falan göndereceksem,sıra gelir bir marka adı bulmaya şahabettin kombileride olur,MCA olur,ELMO olur ama kesin yerli olur ben birleştirdim ya

117 Mesaj
15 Ağustos 2007; 9:16:36 

Sevgili arkadaşlar,

Forumun ilk sayfalarında bende bilgilerimi paylaşmak amacı ile foruma katkıda bulunmuştum. Fakat geçen zaman içersinde sadece izlemekle yetindim. Bence konudan bayağı bir saptık ve afedersiniz bir sidik yarışının içine girdik.

Yok yerli malı yok yabancı marka vs. Biraz araştıran herkes kombi içersindeki elemanların başka markalar tarafından tedarik edildiğini bilir. Zaten istesede kendisi üretemez, neden derseniz wilo,grunfos milyonlarca adet üretip dünyaya satıyorlar. Siz kendiniz üretseniz, bir kalitesi tartışılır iki fiyat rekabetine giremezsiniz çünkü o adetlere ulaşamazsınız.

Bunları bırakalım bence... Herkes bildiklerini marka gözetmeksizin ve kötüleme yapmadan ( tabi aynı şekilde sancağı eline alıp o markanın amansız savunucusu da olmadan) yorumlarını yaparsa forumu okuyan arkadaşlar daha çok fayda göreceklerdir.

Saygılar...

Uzaklaştırılmış
15 Ağustos 2007; 9:41:26 

quote:

Orjinalden alıntı: aborjine

Sevgili arkadaşlar,

Forumun ilk sayfalarında bende bilgilerimi paylaşmak amacı ile foruma katkıda bulunmuştum. Fakat geçen zaman içersinde sadece izlemekle yetindim. Bence konudan bayağı bir saptık ve afedersiniz bir sidik yarışının içine girdik.

Yok yerli malı yok yabancı marka vs. Biraz araştıran herkes kombi içersindeki elemanların başka markalar tarafından tedarik edildiğini bilir. Zaten istesede kendisi üretemez, neden derseniz wilo,grunfos milyonlarca adet üretip dünyaya satıyorlar. Siz kendiniz üretseniz, bir kalitesi tartışılır iki fiyat rekabetine giremezsiniz çünkü o adetlere ulaşamazsınız.

Bunları bırakalım bence... Herkes bildiklerini marka gözetmeksizin ve kötüleme yapmadan ( tabi aynı şekilde sancağı eline alıp o markanın amansız savunucusu da olmadan) yorumlarını yaparsa forumu okuyan arkadaşlar daha çok fayda göreceklerdir.

Saygılar...

yerinde tespit,ama burada aşırı fanatik olan taşkafa bey, diger arkadaşlar ise içinde yabancı parça dolu ürüne yerli demeyi yanlış buluyorlar bu kabul edilip insanlara türk ürünü,türk kombi denilerek milli duygu sömürüsü yapılmasın biz neyin ne oldugunu biliyoruz, bunu ECA bile kabul ediyor ama taşkafa bey kabul etmiyor ve içi %90 ithal parçalarla dolu bir ürüne yerli demek benim gururuma dokunur başımı kuma sokamam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NE-sin -- 15 Ağustos 2007; 9:57:11 >

21 Mesaj
15 Ağustos 2007; 9:59:05 

TURUSAN ARKADAŞA ÖN BİLGİ.130m2 net kullanım alanlı bir daire için 9,5 ile 11 m arası radyatör gerekir.bu arada ki seçimi evin ısı kaybı(yalıtım durumu) ve bulunduğu şehir belirler.bu doğrultuda tercih edeceğiniz kombi 28KW-30KW değerinde olmalıdır(24.600kcal-25800kcal).tavsiyem vitopend100 30KW veya vitopend200 28KW olabilir. vitopend 100 ü 1650-1750ytl ye vitopen200 ü1850-2000ytl arasında alabilirsiniz

1155 Mesaj
15 Ağustos 2007; 11:30:45 

quote:

Orjinalden alıntı: bigili55

TURUSAN ARKADAŞA ÖN BİLGİ.130m2 net kullanım alanlı bir daire için 9,5 ile 11 m arası radyatör gerekir.bu arada ki seçimi evin ısı kaybı(yalıtım durumu) ve bulunduğu şehir belirler.bu doğrultuda tercih edeceğiniz kombi 28KW-30KW değerinde olmalıdır(24.600kcal-25800kcal).tavsiyem vitopend100 30KW veya vitopend200 28KW olabilir. vitopend 100 ü 1650-1750ytl ye vitopen200 ü1850-2000ytl arasında alabilirsiniz

evin dış duvarları gaz beton(yutong) onun dışında bir yalıtım yok vitopend kombi markası heralde ama ben hiç duymadım kalitelimi benim şu anda oturduğum evde demirdöküm var hiç sorun cıkarmadan kullanıyoruz 4 yıldır tık demedi demirdöküm alsam yine problem yasarmıyım malum firmalar tutuldukça ürün kaitesini düşürüyorlar birde ev sakarya da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turusan -- 16 Ağustos 2007; 6:31:39 >

[DH] VOLVO

21 Mesaj
15 Ağustos 2007; 11:56:58 

VİTOPEND VİESSMANN KOMBİ MARKASININ ÜRÜNÜ.PİYASANIN EN KALİTELİ KOMBİSİDİR.BAŞKA YALITIM YOKSA 10M NİN ÜZERİNE ÇIKIN.DEMİRDÖKÜM KOMBİLERDEN DAHA KALİTELİDİR.MEMNUN KALIRSIN.EVDE KALORİFER TESİSATIN YOKSA İYİ BİR FİRMA İLE BU ÜRÜNLERİ KOMBİN ETTİR.RADYATÖR MARKASI DEMİRDÖKÜM PLUS'I TERCİH ET.
quote:

Orjinalden alıntı: turusan

evin dış duvarları gaz beton(yutong) onun dışında bir yalıtım yok vitopend kombi markası heralde ama ben hiç duymadım kalitelimi benim şu anda oturduğum evde demirdöküm var hiç sorun cıkarmadan kullanıyoruz 4 yıldır tık demedi demirdöküm alsam yine problem yasarmıyım malum firmalar tutuldukça ürün kaitesini düşürüyorlar birde ev sakarya da

4011 Mesaj
15 Ağustos 2007; 12:09:57 

quote:

Arkadaşım gaz betonla zaten en iyi yalıtımı yapmışsınız. Pencerelerinizde pvc ve çift cam ise geriye pek birşey kalmıyor.
bigili arkadaşın tavsiye ettiği modeller Viessmann markasının modelleridir. Kaliteli ve pahalı ürünlerdir. Vitopend 200 modelini en son bu forumda bir arkadaşımız 24 Kw modelini 1.300 euro ya aldı. Yani 1300 x 1800 = 2.340 YTL ediyor.

Sizin öncelikle evinizde bir tespit yaptırmanız gerekiyor. Çünkü 24 Kw da yetebilir, 28 Kw da gerekebilir. Bu tespitten sonra kombi markasına yönelin. Demirdöküm den memnunsanız yine aynı marka alabilirsiniz. DD almayı düşünürseniz Nitron modelini alın derim. 24 Kw sının fiyatı yaklaşık 1.300 YTL civarları. Bundan başka ECA Confeo yu düşünebilirsiniz. Nitron dan en önemli farkı brülörünün ve eşanjörünün paslanmaz çelik oluşudur. Fiyatıda 1.400 YTL civarı. peşin veya taksitli alımlara göre fiyat değişiyor. Ferroli'yi de kaliteli ve uygun fiyatlı bir alternatif olarak inceleyebilirsiniz..

4 Mesaj
15 Ağustos 2007; 12:12:45 

daha önce sorunumu forumu yazmıştım (cvp veren herkese tşk) ama eksik yazdım biraz daha ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim.Şimdi evimde 2 odaya 1 mt 1 odaya 1,20 cm mutfak 1 mt ve havluluk olmak üzere petekler takılacak petekte kullanan bi kaç kişi emko dedi
kombiyede eca veya vailant protherm dediler(yine kullanan bi kaç arkadaşım bu kombilerdende memnun olduklarını söyledi) vailant protherm kombi için degişik firmalardan fiyat aldım 2500 ile 2750 fiyat verenler oldu.
1-)bu fiyatlar normalmidir.?
2-)emko petek iyimidir?
3-)eca ile vailant arasındaki farklar (vailant protherm eca ya göre fiyat olarak daha uygunmuş tek bildigim bu)
cvp veren herkese teşekkürr edeerimm

4011 Mesaj
15 Ağustos 2007; 12:30:02 

quote:

Orjinalden alıntı: nazanc

daha önce sorunumu forumu yazmıştım (cvp veren herkese tşk) ama eksik yazdım biraz daha ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim.Şimdi evimde 2 odaya 1 mt 1 odaya 1,20 cm mutfak 1 mt ve havluluk olmak üzere petekler takılacak petekte kullanan bi kaç kişi emko dedi
kombiyede eca veya vailant protherm dediler(yine kullanan bi kaç arkadaşım bu kombilerdende memnun olduklarını söyledi) vailant protherm kombi için degişik firmalardan fiyat aldım 2500 ile 2750 fiyat verenler oldu.
2-)emko petek iyimidir?
3-)eca ile vailant arasındaki farklar (vailant protherm eca ya göre fiyat olarak daha uygunmuş tek bildigim bu)

Radyatör olarak en iyisi Demirdöküm Plus modelidir. Kombi olarak Protherm kesinlikle önermem. Onun yerine Vaillant markası için Vaillant'ın kendisini ve 242-5 modelini tercih edin. Vaillant ın bu modeliyle ECA Confeo arasında en önemli fark ECA nın brülörü ve sekonder eşanjörünün paslanmaz çelik oluşu, diğerinin ise bakır-demir alaşımı oluşudur. Sonuçta her ikisinide inceleyin, ikiside işinizi gayet iyi görecektir.

1155 Mesaj
15 Ağustos 2007; 12:30:53 

tesisatı insatı yapan firma dösüyecek ben bitek kombi alıcam ama petekleri DEMİRDÖKÜM PLUS olurmu bilemem ama farkını verip DEMİRDÖKÜM PLUS taktırmam bana nasılbir yarar sağlar??? ve keşif yaptır diyorsunuz keşifi neye göre yapıyorlar evin m2 si belli odaların m2 si belli birde m3 olarak ölçülmesi lazım galiba ben öyle biliyorum doğrumudur

[DH] VOLVO

21 Mesaj
15 Ağustos 2007; 13:12:49 

quote:

Orjinalden alıntı: nazanc

2-)emko petek iyimidir?

VERDİĞİNİZ ÖLÇÜLER DOĞRULTUSUNDA EVİNİZİN METRE KARESİ DÜŞÜK SANIRIM.RADYATÖR TERCİHİNİZ D.DÖKÜM PLUS KOMBİ TERCİHİNİZ VİESSMANN VİTOPEND100 OLSUN. MEMNUN KALACAKSINIZ. EMKO RADYATÖR VE PROTERM KOMBİ İÇİN VERİLEN TEKLİF UYGUN.KALİTEYLE DOĞRU ORANTILI OLARAK. AMA TAVSİYE ETMEM.YUKARIDA TAVSİYE ETTİĞİM CİHAZLARLA NAKİT 3150-3250YTL ARASINDA YAPTIRA BİLİRSİN.FARKI KULLANIRKEN GERİ ALACAKSIN.

21 Mesaj
15 Ağustos 2007; 13:17:46 

quote:

tesisatı insatı yapan firma dösüyecek ben bitek kombi alıcam ama petekleri DEMİRDÖKÜM PLUS olurmu bilemem ama farkını verip DEMİRDÖKÜM PLUS taktırmam bana nasılbir yarar sağlar??? ve keşif yaptır diyorsunuz keşifi neye göre yapıyorlar evin m2 si belli odaların m2 si belli birde m3 olarak ölçülmesi lazım galiba ben öyle biliyorum doğrumudur

DEMİRDÖKÜM PLUS İÇİN RADYATÖR M2 ISI VERİMİ 2150CAL DİĞER PETEKLER 1650 İLE 1950 CAL ARASINDA DEĞİŞİR.BOYA BİRİNCİ SINIFTIR ÇİLLENME YAPMAZ.KOMBİ İÇİN TAVSİYEM AYNI.KALORİ VE MARKA OLARAK

21 Mesaj
15 Ağustos 2007; 13:22:01 

quote:

Arkadaşım gaz betonla zaten en iyi yalıtımı yapmışsınız. Pencerelerinizde pvc ve çift cam ise geriye pek birşey kalmıyor.
bigili arkadaşın tavsiye ettiği modeller Viessmann markasının modelleridir. Kaliteli ve pahalı ürünlerdir. Vitopend 200 modelini en son bu forumda bir arkadaşımız 24 Kw modelini 1.300 euro ya aldı. Yani 1300 x 1800 = 2.340 YTL ediyor.

Sizin öncelikle evinizde bir tespit yaptırmanız gerekiyor. Çünkü 24 Kw da yetebilir, 28 Kw da gerekebilir. Bu tespitten sonra kombi markasına yönelin. Demirdöküm den memnunsanız yine aynı marka alabilirsiniz. DD almayı düşünürseniz Nitron modelini alın derim. 24 Kw sının fiyatı yaklaşık 1.300 YTL civarları. Bundan başka ECA Confeo yu düşünebilirsiniz. Nitron dan en önemli farkı brülörünün ve eşanjörünün paslanmaz çelik oluşudur. Fiyatıda 1.400 YTL civarı. peşin veya taksitli alımlara göre fiyat değişiyor. Ferroli'yi de kaliteli ve uygun fiyatlı bir alternatif olarak inceleyebilirsiniz..

EGE45 O ARKADAŞ PAHALI ALMIŞ. 24KW OLARAK 1850-2000YTL ARASINDA NAKİT ALIM YAPILABİLİR.100PANELLİ OLARAK.ŞUDA VAR KALİTELİ MAL İYİ PARA.AMAKULLANIRKEN KAZANACAĞINI UNUTMAYACAKSIN......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigili55 -- 15 Ağustos 2007; 13:24:26 >

4011 Mesaj
15 Ağustos 2007; 15:10:29 

quote:

EGE45 O ARKADAŞ PAHALI ALMIŞ. 24KW OLARAK 1850-2000YTL ARASINDA NAKİT ALIM YAPILABİLİR.100PANELLİ OLARAK.ŞUDA VAR KALİTELİ MAL İYİ PARA.AMAKULLANIRKEN KAZANACAĞINI UNUTMAYACAKSIN......

Alan arkadaşın yazısını buldum aşağıya alıntı yaptım. Doğru bana da biraz pahalı geldi ama bende kombi alırken vitopend 200 için nakit peşin 2.200 YTL fiyat almıştım. Aynı yer ECA Confeo yu 1.200 YTL ye verdi ve aldım. Vitopend 200 gerçekten kaliteli bir cihaz ama 1.000 YTL fazla edecek kadar fazladan özelliği yok bence. Açıkçası o paraları göze aldıktan sonra normal hermetik vitopend 200 yerine 2.000 YTL ye yoğuşmalı Confeo Premix alırım diye düşündüm. Tabii bu benim tercihimdi. Herkes kendi tercihini yapmakta özgür..
Selamlar..

13 Ağustos 2007; 17:47:30
quote:

Orjinalden alıntı: The Hulk
.......................

Sadece Kombi'yi, KDV dahil 1.300.-EUR 'ya aldim.

11 Mesaj
15 Ağustos 2007; 17:51:03 

arkadaşlar formda bu işten anlayan arkadaşların verdikleri bilgiler doğrultusunda vissmann kombi aldık. kombiler bağlanıyor. kombi bağlantı malzemesinde hangi markayı kullanmaları gerekiyor

6683 Mesaj
15 Ağustos 2007; 19:21:44 

Arkadaşlar iki gün burada yoktum, foruma giremedim . Şöyle bir okudum meger ben neymişim ? Yazı olsun torba dolsun diye ipe sapa yazı yazmak marifet degil. Hangi firma üretimde kullandıgı bütün parçalarını tamamen kendi üretiyor ? Bunlar hala Dünyadan habersiz yazı döktürüyorlar...Bana bir örnek verin...Bizim mallar on para etmez diye tavsiye ettiginiz kombilerin bir içini açıp bakın...Sonra biraz utanın...Ve susun....Ben kimsenin duygularını sömürmeden bildiklerimi ortaya koyuyorum...PASSADEN ve ABORJIN ne yazıyorlar ? BİLGİLİ ne yazıyor ?... Bu arkadaşlarımızın ayrıntılı bilgi veren yazılarını Okuyup , gerçekleri anlayıp susun artık....Kim ne isterse alıyor...Ve alacak...Ancak Türkiyede yapılan bir ürün MADE IN TURKEY dir. İçindeki parcalar CKD gelir. Burada yapılanları Burada üretilir...Bu parçalar birleştirilir..TÜRK MALI.... Olarak satılır...MADE IN TURKEY.....Türkiye de yapıldı demek....Renault, FIAT, TOYOTA, nasıl yapılıyor ? SIEMENS, PROFILO, BOSCH nasıl yapılıyor.?...Bizim malları kötülemekten vaz geçin...BİZİM MALLAR...Çünkü İstanbul Maltepe de, Pendikte yapılıyor. Yada Adapazarında...Yada şurada....Yada burada.......Yada Bursa da....Ama onları yapan bir araya getiren ortaya çıkaran Mehmet, ahmet, erhan, osman, ali, veli.... Binlerce emek..Alın teri....Yüzlerce ..Aile.....Bunları yazmak sömürü oluyor öylemi ?.....Size göre 4 marka var....Gerisi kötüüüüü sakın almayın...... Ekmek yedigi sofraya.....Tükürenler....Böyle yazabiliyorum....Burada kesiyorum.......HAVANDA SU DÖVMEK MARİFET DEGİL.....Saygılarımla.... .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 7 Eylül 2007; 22:15:44 >

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

Uzaklaştırılmış
15 Ağustos 2007; 21:17:04 

quote:

Orjinalden alıntı: taşkafa

Arkadaşlar iki gün burada yoktum, foruma giremedim . Şöyle bir okudum meger ben neymişim ? Yazı olsun torba dolsun diye ipe sapa yazı yazmak marifet degil. Hangi firma üretimde kullandıgı bütün parçalarını tamamen kendi üretiyor ? Bunlar hala Dünyadan habersiz yazı döktürüyorlar...Bana bir örnek verin...Bizim mallar on para etmez diye tavsiye ettiginiz kombilerin bir içini açıp bakın...Sonra biraz utanın...Ve susun....Ben kimsenin duygularını sömürmeden bildiklerimi ortaya koyuyorum...PASSADEN ve ABORJIN ne yazıyorlar ? BİLGİLİ ne yazıyor ?... Okuyup anlayıp susun artık....Kim ne isterse alıyor...Ve alacak...Ancak Türkiyede yapılan bir ürün MADE IN TURKEY dir. İçindeki parcalar CKD gelir. Burada yapılanları Burada üretilir...Bu parçalar birleştirilir..TÜRK MALI.... Olarak satılır...MADE IN TURKEY.....Türkiye de yapıldı demek....Renault, FIAT, TOYOTA, nasıl yapılıyor ? SIEMENS, PROFILO, BOSCH nasıl yapılıyor.?...Bizim malları kötülemekten vaz geçin...BİZİM MALLAR...Çünkü İstanbul Maltepe de, Pendikte yapılıyor. Yada Adapazarında...Yada şurada....Yada burada.......Yada Bursa da....Ama onları yapan bir araya getiren ortaya çıkaran Mehmet, ahmet, erhan, osman, ali, veli.... Binlerce emek..Alın teri....Yüzlerce ..Aile.....Bunları yazmak sömürü oluyor öylemi ?.....Size göre 4 marka var....Gerisi kötüüüüü sakın almayın...... Ekmek yedigi sofraya.....Tükürenler....Böyle yazabiliyorum....Burada kesiyorum.......HAVANDA SU DÖVMEK MARİFET DEGİL.....Saygılarımla.... .

sadece gülerim lafa gerek yok anlamıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NE-sin -- 15 Ağustos 2007; 21:18:41 >

54 Mesaj
15 Ağustos 2007; 21:19:20 

Merhaba...
Yazdiklarim bu forumdaki tartishmayi azamiye indirmesini

bekliyordum... ama yanilmisim...
Oncelikle shunu belirtmek isterdim - ben bir ECA hayrani

degilim... kombi tercih edersem 1.Viessmann 2.Ferroli

derim... Ama haksizlik da etmek istemem... benim karari

bu 2 kombide kilmam onlari chok iyi bildigimdendir... ECA

kombilerine benim chalishtigim shirkette diger

meslektashim bakiyor ve shu ana kadar ondan bu marka

ichin bir negativ fikir duymadim...
Ayrica bu YERLI MONTAJ olayina da dokunmak isterdim...
Bir Romali Italyan bir Milanli arkadashina der ki

"abicigim ben bir Ferroli kombisini almak isterdim, ama

bana onun 100% yerli olmadigini soylediler - tum

parchalar yurtdishindan getirilip Ferrolinin Italyan

fabrikalarinda montaj yapiliyormush, yani anladigin gibi

bu kombiler Ferroli tarafindan uretilmiyor, yalniz montaj

yapiliyor, yani burda yerli/Italyan olan yalniz fabrikada

olan ishciler..."
Eminim ayni tartisma, bu forumda oldugu gibi Italyadada,

Ispanyadada, Almanyadada vardir...
Kombilerde kullanilan hich bir parcha o kombiyi ureten

shirket tarafindan yapilmiyor (istisna olabilir tabii...

bazi kombi ureticileri kendi sensorlerini uretirler...)
O yuzden ECAnin yerli URETIM degilde, MONTAJ oldugunu

soylemek ve bu konuda tartishmak bosh zaman kaybidir...
Chunki ayni sheyi dunyanin her bir kombi ureticisi ichin

soyleye biliriz....
ECA kombilerde shuphelenenler varsa - dunyanin isi

sektorunde 300 yila yakin tarihi olan, Fransanin en koklu

shirketi olan, dunyada en kaliteli dokum uretimine sahip

olan, Dunya siralamasinda (isi sektorunde) 2-3 siralari

Buderusla paylashan DeDietrich shirketinin kombilerine

dikkat etsin - hepsi ECA tarafindan Turkiyede uretilip

Fransaya gonderiliyor (bu kombilerde montaj Turk

ishcileri tarafindan yapilmishtir...)

69 Mesaj
15 Ağustos 2007; 21:24:11 

Bazılarının hiç işi yok galiba. Biz Türkler hiçbir şey yapamayız, bir b.ktan anlamayız gibi aşağılık kompleksine kapılmışlar.. Bir de bazılarında herşeyi ben bilirim benden başkası hiçbir şey bilemez gibi garip tutumlar var. Baktı olmuyor başlamış çirkefleşmeye, sövmeye saymaya.. Kendisine destek çıksın diye başka korsan nickler almış, onlarla girip kendi kendini güya destekliyor. Bozacının şahidi şıracı..

Bu tür düşüncesi olanların maaşları yurtdışından ödeniyor herhalde, veya çok büyük ihtimal bu tipler Almanya da çalışıp emekli olmuşlar ve burada Alman parasıyla karnını doyuruyorlar. Bu durumda ne olacak tü kaka türk malları. Görmemişin oğlu olmuş tutmuş ç...nü koparmış.

Haa bu arada bu durumlar yukarıdaki bir arkadaşın dediğine göre şimdide 1 yıl önce olduğu gibi devam ediyormuş. Ne biçim insanlar var yaa. Dedim ya bunlar yurtdışından emekli iş güç yok sataşacak yer arıyorlar. Devam edin..
.....................................................
arkadaşlar yukarıda yazdığım yazıyı aşağıdaki linkteki forumda yazmıştım. baktım buradada aynı kişiler uzaklaştırılmış olmalarına rağmen bıkmadan usanmadan yine sahte nicklerle gelmişler ve hala aynı şeyler.burayada aktarayım dedim.

http://forum.donanimhaber.com/m_8617975/tm.htm

Haa bu arada anladın sen onu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anemon1 -- 15 Ağustos 2007; 21:50:49 >

Uzaklaştırılmış
15 Ağustos 2007; 21:34:59 

quote:

Orjinalden alıntı: PASSADEN

Merhaba...
Yazdiklarim bu forumdaki tartishmayi azamiye indirmesini

bekliyordum... ama yanilmisim...
Oncelikle shunu belirtmek isterdim - ben bir ECA hayrani

degilim... kombi tercih edersem 1.Viessmann 2.Ferroli

derim... Ama haksizlik da etmek istemem... benim karari

bu 2 kombide kilmam onlari chok iyi bildigimdendir... ECA

kombilerine benim chalishtigim shirkette diger

meslektashim bakiyor ve shu ana kadar ondan bu marka

ichin bir negativ fikir duymadim...
Ayrica bu YERLI MONTAJ olayina da dokunmak isterdim...
Bir Romali Italyan bir Milanli arkadashina der ki

"abicigim ben bir Ferroli kombisini almak isterdim, ama

bana onun 100% yerli olmadigini soylediler - tum

parchalar yurtdishindan getirilip Ferrolinin Italyan

fabrikalarinda montaj yapiliyormush, yani anladigin gibi

bu kombiler Ferroli tarafindan uretilmiyor, yalniz montaj

yapiliyor, yani burda yerli/Italyan olan yalniz fabrikada

olan ishciler..."
Eminim ayni tartisma, bu forumda oldugu gibi Italyadada,

Ispanyadada, Almanyadada vardir...
Kombilerde kullanilan hich bir parcha o kombiyi ureten

shirket tarafindan yapilmiyor (istisna olabilir tabii...

bazi kombi ureticileri kendi sensorlerini uretirler...)
O yuzden ECAnin yerli URETIM degilde, MONTAJ oldugunu

soylemek ve bu konuda tartishmak bosh zaman kaybidir...
Chunki ayni sheyi dunyanin her bir kombi ureticisi ichin

soyleye biliriz....
ECA kombilerde shuphelenenler varsa - dunyanin isi

sektorunde 300 yila yakin tarihi olan, Fransanin en koklu

shirketi olan, dunyada en kaliteli dokum uretimine sahip

olan, Dunya siralamasinda (isi sektorunde) 2-3 siralari

Buderusla paylashan DeDietrich shirketinin kombilerine

dikkat etsin - hepsi ECA tarafindan Turkiyede uretilip

Fransaya gonderiliyor (bu kombilerde montaj Turk

ishcileri tarafindan yapilmishtir...)

Sizin bu yazdıklarınızı ben anlıyorumda bazıları anlamıyor,benim söylemek istedigim ECA ya % 100 yerli demeleri kandıırmacasıdır,dogruyu desişnler tamam halk bilmiyorki bunu gerçek türk malı sanıyor ama degil bunu arkadaşşar kabul etsinler tamam ama onlarda aynı şeyi biliyorlar ama inad hoşlarına gidiyor,bende biliyorum bir marka herşeyi kendi üretemz bu mümkün degil bizde fabrikamıda bir ürün çıkarmak için 100 çeşit yerden mal alıyoruz ama bu türk malı demiyoruz yoldan geçen birini 3 ay teste tabi tut bu montaj işini yapar mühim olan ana parçaları yapmaktır,oda bizde yok sadece hazıra konma var burada işçilik ucuz fransaya göre burada toplanıp gidiyor başkada açılaması yok fransaya giden ürünlerin ve bence dışarı giden ürünle içeriye g,iden ürünün aynı kalitede oldugunu ben sanmıyorum çevremdeki üretimlerden biliyorum sanayi sitesinde çalışıyorum dışarı ne gider içeri ne verilir bilen bilir inanmayanda inanmaz

1155 Mesaj
15 Ağustos 2007; 23:57:32 

şimdi son olarak 130m2 net kullanım alanlı dış duvarlar ve iç duvarlar banyo tuvalet hariç gaz beton olan 4 katlı binanın 3. katında bulunan daire için petek uzunluğu nekadar olmalıdır ve kombinin ısıtma gücü nekadar olmalıdır tavsiyelerinize göre yarın gidip insatı yapan firmayla konusucam

[DH] VOLVO

21 Mesaj
16 Ağustos 2007; 10:07:37 

quote:

Orjinalden alıntı: taşkafa

Arkadaşlar iki gün burada yoktum, foruma giremedim . Şöyle bir okudum meger ben neymişim ? Yazı olsun torba dolsun diye ipe sapa yazı yazmak marifet degil. Hangi firma üretimde kullandıgı bütün parçalarını tamamen kendi üretiyor ? Bunlar hala Dünyadan habersiz yazı döktürüyorlar...Bana bir örnek verin...Bizim mallar on para etmez diye tavsiye ettiginiz kombilerin bir içini açıp bakın...Sonra biraz utanın...Ve susun....Ben kimsenin duygularını sömürmeden bildiklerimi ortaya koyuyorum...PASSADEN ve ABORJIN ne yazıyorlar ? BİLGİLİ ne yazıyor ?... Okuyup anlayıp susun artık....Kim ne isterse alıyor...Ve alacak...Ancak Türkiyede yapılan bir ürün MADE IN TURKEY dir. İçindeki parcalar CKD gelir. Burada yapılanları Burada üretilir...Bu parçalar birleştirilir..TÜRK MALI.... Olarak satılır...MADE IN TURKEY.....Türkiye de yapıldı demek....Renault, FIAT, TOYOTA, nasıl yapılıyor ? SIEMENS, PROFILO, BOSCH nasıl yapılıyor.?...Bizim malları kötülemekten vaz geçin...BİZİM MALLAR...Çünkü İstanbul Maltepe de, Pendikte yapılıyor. Yada Adapazarında...Yada şurada....Yada burada.......Yada Bursa da....Ama onları yapan bir araya getiren ortaya çıkaran Mehmet, ahmet, erhan, osman, ali, veli.... Binlerce emek..Alın teri....Yüzlerce ..Aile.....Bunları yazmak sömürü oluyor öylemi ?.....Size göre 4 marka var....Gerisi kötüüüüü sakın almayın...... Ekmek yedigi sofraya.....Tükürenler....Böyle yazabiliyorum....Burada kesiyorum.......HAVANDA SU DÖVMEK MARİFET DEGİL.....Saygılarımla.... .

ARKADAŞIM BİRAZ AĞIR OLACAK AMA NİCK'İN CUK DİYE OTURMUŞ.OKUDUĞUNU ANLAMAMAK HERHALDE BÖYLE BİRŞEY.HİÇ BİR YERDE TÜRKİYEDE ÜRETİLEN KOMBİLER HAKKINDA KÖTÜ BİR SÖZ SÖYLEMEDİM AMA PİYASADAKİ ÇEŞİTLİLİK KARŞISINDA ORTAYA ÇIKAN KALİTE FAKTÖRÜNÜN SIRALAMASINI YAPTIĞIMDA BU LİSTENİN EN BAŞINA OTURACAK FİRMANIN VİESSMANN OLDUĞUNU ISRARLA BELİRTTİM.TAVSİYELERİMİ BU YÖNDE YAPTIM.HER KOMBİ MARKASININ KULLANMIŞ OLDUĞU BAŞLICA EKİPMANLARIN DÜNYA ÜZERİNDE BİRKAÇ FİRMA ÜZERİNDEN TEDARİK EDİLDİĞİNİ BUNLARINDA SEKTÖRÜN TEKELİNİ OLUŞTURDUĞUNU.DÜNYANIN HANGİ ÜLKESİN DE BİR KOMBİ ÜRETİMİ (MONTAJ) GERÇEKLEŞTİRİLİYORSA %90 BU FİRMALARDAN TEDARİK YAPTIĞINI ANLATMAYA ÇALIŞTIM.FARKIN İKİ KOMBİ ÜRETİCİSİNİN AYNI FİRMANIN (ÖRNEĞİN)SİRKİLASYON POMPASINI KULLANSA DAHİ MALİYET DÜŞÜRMEK AÇISINDAN BİRİNİN DİĞERİNE GÖRE DAHA DÜŞÜK PERFORMANS VE FONKSİYON ÖZELLİKLERİNE SAHİP ÜRÜNÜNÜ TERCİH ETTİĞİNİ SÖYLEDİM.SONUÇ KAPAK AÇILDIĞINDA POMPA ÜZERİNDE AYNI FİRMANIN MARKASI VURULU POMPA AMA ÜRETİM MALİYETİ VE KALİTE AÇISINDAN 1'e 1,5 fark.sonuç herkes bütçesine göre hareket eder.AMA BİLMEDEN LADES OLMAYALIM.

21 Mesaj
16 Ağustos 2007; 10:10:49 

quote:

şimdi son olarak 130m2 net kullanım alanlı dış duvarlar ve iç duvarlar banyo tuvalet hariç gaz beton olan 4 katlı binanın 3. katında bulunan daire için petek uzunluğu nekadar olmalıdır ve kombinin ısıtma gücü nekadar olmalıdır tavsiyelerinize göre yarın gidip insatı yapan firmayla konusucam

BENDEN DE SON. 9,5-10M RADYÖTÖR D.DÖKÜM PLUS.24000KAL HER. VİESSMANN KOMBİ

12094 Mesaj
16 Ağustos 2007; 10:33:46 

quote:

ARKADAŞIM BİRAZ AĞIR OLACAK AMA NİCK'İN CUK DİYE OTURMUŞ.OKUDUĞUNU ANLAMAMAK HERHALDE BÖYLE BİRŞEY.HİÇ BİR YERDE TÜRKİYEDE ÜRETİLEN KOMBİLER HAKKINDA KÖTÜ BİR SÖZ SÖYLEMEDİM AMA PİYASADAKİ ÇEŞİTLİLİK KARŞISINDA ORTAYA ÇIKAN KALİTE FAKTÖRÜNÜN SIRALAMASINI YAPTIĞIMDA BU LİSTENİN EN BAŞINA OTURACAK FİRMANIN VİESSMANN OLDUĞUNU ISRARLA BELİRTTİM.TAVSİYELERİMİ BU YÖNDE YAPTIM.HER KOMBİ MARKASININ KULLANMIŞ OLDUĞU BAŞLICA EKİPMANLARIN DÜNYA ÜZERİNDE BİRKAÇ FİRMA ÜZERİNDEN TEDARİK EDİLDİĞİNİ BUNLARINDA SEKTÖRÜN TEKELİNİ OLUŞTURDUĞUNU.DÜNYANIN HANGİ ÜLKESİN DE BİR KOMBİ ÜRETİMİ (MONTAJ) GERÇEKLEŞTİRİLİYORSA %90 BU FİRMALARDAN TEDARİK YAPTIĞINI ANLATMAYA ÇALIŞTIM.FARKIN İKİ KOMBİ ÜRETİCİSİNİN AYNI FİRMANIN (ÖRNEĞİN)SİRKİLASYON POMPASINI KULLANSA DAHİ MALİYET DÜŞÜRMEK AÇISINDAN BİRİNİN DİĞERİNE GÖRE DAHA DÜŞÜK PERFORMANS VE FONKSİYON ÖZELLİKLERİNE SAHİP ÜRÜNÜNÜ TERCİH ETTİĞİNİ SÖYLEDİM.SONUÇ KAPAK AÇILDIĞINDA POMPA ÜZERİNDE AYNI FİRMANIN MARKASI VURULU POMPA AMA ÜRETİM MALİYETİ VE KALİTE AÇISINDAN 1'e 1,5 fark.sonuç herkes bütçesine göre hareket eder.AMA BİLMEDEN LADES OLMAYALIM.

Ne kadar anlatırsan anlat anlayacağını anlıyor.Ben üçkağıtçı Türk patronları yerine 3 kuruş para kazanıp iyi mal almak isteyen Türk insanının yanındayım.Hangisi daha iyi sizce?
İş yemek yediği sofraya tükürmeye kadar geldi,ben de sofraya tükürülenleri yalamıyorum anlayan anladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 16 Ağustos 2007; 10:36:22 >

Uzaklaştırılmış
16 Ağustos 2007; 10:42:21 

quote:

ellerine sağlık %50

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NE-sin -- 16 Ağustos 2007; 21:50:26 >

4011 Mesaj
16 Ağustos 2007; 12:08:30 

quote:

bigili arkadaşım;

Yazdıklarınıza taşkafa nickli arkadaş cevap verecektir ama sanırım bir yanlış anlaşılma oldu. Çünkü benim anladığım kadarıyla bu arkadaşımız sizin yazdıklarınızı onaylıyor ve bunları bazı kişilere örnek gösteriyor.
" PASSADEN ve ABORJIN ne yazıyorlar ? BİLGİLİ ne yazıyor ?... Okuyup anlayıp susun artık " diye yazdığı cümleden ben böyle anlıyorum. Yine bu arkadaş sizin yazdıklarınıza cevaben alttaki alıntıda da görüleceği üzere sizi destekleyen yazılar yazmıştı.

Dogru söze ne denilir ? Her satırı dogru bir yazı....Yazıyı okuyup anlamaya ve kafanızda yorumlamaya calışın....Havanda su dövmenin anlamı yok....Teşekkürler Bilgili 55... Bilgini konuşturuyorsun....

Bu arada yazılarınızı küçük harflerle yazmanız daha iyi olur kanaatindeyim. Çünkü forumlarda büyük harfle yazmak bağırmak, hakaret olarak algılanıyor. Bilgilerinize.. Selamlar..

21 Mesaj
16 Ağustos 2007; 12:51:29 

quote:

Bu arada yazılarınızı küçük harflerle yazmanız daha iyi olur kanaatindeyim. Çünkü forumlarda büyük harfle yazmak bağırmak, hakaret olarak algılanıyor. Bilgilerinize.. Selamlar..

uyarın için teşekkür ederim.taşkafadan özür dilerim.yazısında anlatım bozukluğu yaptığından dolayı böyle bir yanılgı oldu sanırım.daha önceki yazısınıda dikkate almdan daha doğrusu o yazının taşkafaya ait olduğuna dikkat etmeden yazımı yazdım pardon

21 Mesaj
16 Ağustos 2007; 12:53:42 

taşkafa sana özür borçluyum ve burada ödüyorum. özür dilerim

4011 Mesaj
16 Ağustos 2007; 13:26:03 

quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Ne kadar anlatırsan anlat anlayacağını anlıyor.Ben üçkağıtçı Türk patronları yerine 3 kuruş para kazanıp iyi mal almak isteyen Türk insanının yanındayım.Hangisi daha iyi sizce?
İş yemek yediği sofraya tükürmeye kadar geldi,ben de sofraya tükürülenleri yalamıyorum anlayan anladı

Burada sanırım bazı üçkağıtçı Türk patronları diyecektiniz. Yanlışlıkla böyle yazdığınızı düşünüyorum. Çünkü " bazı " kelimesini eklemeden genelleme yaparsak hem ağır hakaret olur hemde çok ayıp etmiş oluruz. Selamlar..

12094 Mesaj
16 Ağustos 2007; 13:43:10 

quote:

Burada sanırım bazı üçkağıtçı Türk patronları diyecektiniz. Yanlışlıkla böyle yazdığınızı düşünüyorum. Çünkü " bazı " kelimesini eklemeden genelleme yaparsak hem ağır hakaret olur hemde çok ayıp etmiş oluruz. Selamlar..

Benim yerli ürünlerin hepsini değil,bir kısmını beğenmediğimi herkes bilir.Burada elbette bazılarını kastettim.Tümü demek suçlama olur.Yerli ürün alınmaz diyen biri değilim bunu bir çok kez söyledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 16 Ağustos 2007; 13:45:14 >

54 Mesaj
16 Ağustos 2007; 14:14:00 

Yerli urun konusuna dokunduysak... Ben yerli degilim... Azeriyim ve shu anda Azerbaycanda oturuyorum...
Gida piyasasinda ulkmemizin marketlerinde her turlu gida mehsullari satiliyor - Rusya, Italya, Isvec, ve s...
(Azerbaycan gida sektorunde henuz gelishmemish).... Benim aylemin, arkadashlarimin ve tanidiklarimin hemen hepsi Turkiye yapimi gida urunlerini tercih ettigini chok iyi biliyorum... (konu fiyat farki degil - fiyatlar hemen hemen ayni)... Sadece ... bilmem sizde nasil... ama bizler Pinar ve Sutash urunlerini; Urfa kebaplarini; Karadeniz pidelerini ve Antep baklavalarini hich bir sheye degishmeyiz (not - Kebab ve Pideler bizim buralarda Turkeyili ustalar tarafindan yapiliyor ; diger urunler Turkiyeden ithal ediliyor...)... Gordugunuz kadariyla ben bir Yabanci olarak Turk milliyetchiligine "mecbur tutulamam"... dushuncelerim tamami ile ozgur... Bence her ulkede Kaliteli ve kalitesiz ayrimi vardir... Bizler Azerbaycanda (TCA Climacalor Group olarak) bir kach Avrupa shirketlerini Distributorlugunu tashiyoruz - Viessmann in Azerbaycanda 3 distributorundan biriyiz; Ferroli yetkili servisiyiz; Weishauptun, Radiatori 2000 SpA nin, Brem in, Brandoni nin, AustriaEmail in ve diger bir chok Avrupa shirketlerinin tek distributoruyuz; Bunlar arasinda Italyan Oroflam shirketide var... Kalitesi - Turkiyede yapilan siradan urunler kadar bile olamaz... Ayni durum Almanya ichin de gecherli (orn. Unitherm GmBH)... Yani millet Almanya, Italya gibi ulkelerde uretilen her bir urunun mutlaka chok kaliteli olacagina inaniyor... Inanmayan varsa internet uzerinden Italyan Oroflam i ve Alman Unithermi incelesin... Teknik bilgileri olan arkadashlarimiz bu shirketlerin urunlerinin chok eski teknolojiye sahip oldugunu hemen anlar...
Arkadashlar demek istedigim - Ulke ayrimi yapmak dogru degil - yalniz marka ayrimi olabilir... Bazi markalar patronlarina para kazandirmak amaciyla pazara sunulmushtur (Bosch/Buderus, Ariston ve Vaillant gruplari... bence ve digerleri); bazi markalar ise patronlarina prestij kazanma amaciyla sunulmushtur ( Hoval Werk, Viessmann, CTC-Bentone, Atag , Rapido, DeDietrich, Weishaupt vce s...)...

Uzaklaştırılmış
16 Ağustos 2007; 21:57:12 

quote:

Orjinalden alıntı: PASSADEN

Yerli urun konusuna dokunduysak... Ben yerli degilim... Azeriyim ve shu anda Azerbaycanda oturuyorum...
Gida piyasasinda ulkmemizin marketlerinde her turlu gida mehsullari satiliyor - Rusya, Italya, Isvec, ve s...
(Azerbaycan gida sektorunde henuz gelishmemish).... Benim aylemin, arkadashlarimin ve tanidiklarimin hemen hepsi Turkiye yapimi gida urunlerini tercih ettigini chok iyi biliyorum... (konu fiyat farki degil - fiyatlar hemen hemen ayni)... Sadece ... bilmem sizde nasil... ama bizler Pinar ve Sutash urunlerini; Urfa kebaplarini; Karadeniz pidelerini ve Antep baklavalarini hich bir sheye degishmeyiz (not - Kebab ve Pideler bizim buralarda Turkeyili ustalar tarafindan yapiliyor ; diger urunler Turkiyeden ithal ediliyor...)... Gordugunuz kadariyla ben bir Yabanci olarak Turk milliyetchiligine "mecbur tutulamam"... dushuncelerim tamami ile ozgur... Bence her ulkede Kaliteli ve kalitesiz ayrimi vardir... Bizler Azerbaycanda (TCA Climacalor Group olarak) bir kach Avrupa shirketlerini Distributorlugunu tashiyoruz - Viessmann in Azerbaycanda 3 distributorundan biriyiz; Ferroli yetkili servisiyiz; Weishauptun, Radiatori 2000 SpA nin, Brem in, Brandoni nin, AustriaEmail in ve diger bir chok Avrupa shirketlerinin tek distributoruyuz; Bunlar arasinda Italyan Oroflam shirketide var... Kalitesi - Turkiyede yapilan siradan urunler kadar bile olamaz... Ayni durum Almanya ichin de gecherli (orn. Unitherm GmBH)... Yani millet Almanya, Italya gibi ulkelerde uretilen her bir urunun mutlaka chok kaliteli olacagina inaniyor... Inanmayan varsa internet uzerinden Italyan Oroflam i ve Alman Unithermi incelesin... Teknik bilgileri olan arkadashlarimiz bu shirketlerin urunlerinin chok eski teknolojiye sahip oldugunu hemen anlar...
Arkadashlar demek istedigim - Ulke ayrimi yapmak dogru degil - yalniz marka ayrimi olabilir... Bazi markalar patronlarina para kazandirmak amaciyla pazara sunulmushtur (Bosch/Buderus, Ariston ve Vaillant gruplari... bence ve digerleri); bazi markalar ise patronlarina prestij kazanma amaciyla sunulmushtur ( Hoval Werk, Viessmann, CTC-Bentone, Atag , Rapido, DeDietrich, Weishaupt vce s...)...

Haklısınız arkadaşım bende aynı düşünüyorum sadece tamamen yerli denilmesine karşıyım denilmeliki bu cihazlarda şu ürünlerden toplamadır tamam ,asla her yabancı marka kaliteli olamaz ariston örnegi çamaşır,buzdolapları çok kötüdür,arçelik ondan iyidir bu burada hep yazılmıştır ama anlamakta ısrar eden arkadaşımız taşkafa nikli arkadaştır,aslında aynı şeyleri söylüyoruz hatta yukardada anlaşamama olmuş bilgili arkadaşlada,bizim ürünlerin iyisi tabii olacakta bizim piyasayı çok iyi bilfdigim için inanasım gelmiyor kaliteli yerli ürüne,

sağlıcakla kalın

6683 Mesaj
16 Ağustos 2007; 22:22:17 

Degerki arkadaşlarım ben taşkafa nickini dikkat çeksin diye bilerek isteyerek aldım...Degiştir diyen arkadaşlarım oldu...Sagolsunlar. Onlarada yazdım..Geleyim bu çok dikkat çeken yazıma. Ben orada havanda su döven arkadaşlarıma bu 3 kişi nin yazılarını özellikle okumalarını tavsiye ettim. hepsi aynı dogruları yazıyorlar. Aynı konuda aynı bilgileri veriyorlar... Okuyun gerçekleri anlayın ve susun artık ....Demek istedim. Passaden, Aborjin, Bilgili...Yazdıkları dogru, açıklamaları dogru, ve birleştikleri sonuçlar hepsi gerçek dogrular.....Yazdıgım buydu....Bu forumda hiç kimseye karşı kırıcı olmadım...Hep olumlu davranmaya çalışıyorum....DOGRULARI HİÇ TEREDDÜTSÜZ YAZIYORUM...Beni bilenler biliyor...Kendini beyaz eşya uzmanı sanan arkadaşlarıma özel bir not....1965 ten 1995 e kadar PROFİLO Bayiligi yaptık...Anadolunun bir şehrinde...Babam rahmetlik oldu. Ben başka yola kardeşlerim başka yola gittik. O defteri kapadık. BİR TEK ÇEKİMİZ YAZILMADI, BİR TEK SENEDİMİZ PROTESTO OLMADI....30 yıl.....Dile kolay....Geldi geçti....Bu günümüze çok şükür....Hepinize saygılarımı sunarken Ege 45 e gerçegi açıkladıgı için Bilgili ye özür diledigi için huzurlarınızda teşekkür ediyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 20 Ağustos 2007; 18:53:25 >

116 Mesaj
18 Ağustos 2007; 0:54:03 

selam arkadaşlar siteybir çoğumuz gibi işimiz düşünce bulduk 2 gündür sitedeki yorumları okuyorum ve kafayı yemek üzeretim. .Bizde bu sene malesef kombiye gecenlerdeniz malesef diyorum çünkü bu konuda bilgisiz olduğum için zorlanıyorum ve uykularım kaçıyor .geri sitedeki yorumlardan bişeyler çıkarayım dedim ama kafam büsbütün karıştı.yaklaşık 1 aydır araştırıyorum ve kafama en uyan kombi vaylant dı dı diyorum bu rayı okuyunca şu an kararsızım ve bu hafta içinde bu işi halaltmem lazım.umarım yardımcı olursunuz.Balıkesirde oturuyorum . ev 100m2 ve penli ama koruma falan yok . kooparafif evi.
Kuzey batıya bakıyor. siteye ana kolon falan çekildi mutfaa kadar geldi gaz. ama açtıramadık malüm .
öncelikle hiç bahsedilmemiş bir soru ve ardında birkaç sorudaha soracağım umarım işi bilenler cevaplar ve bende minnetdar kalırım.
1- evde döküm petek var değiştireyimmi?birçok şirket gerek olmadığını söyledi.kararsızım
2- kombi öneriniz hangisi olabilir
3- kombi ve tesisat yaptırırken yapacak şirketlerden neler istemeliyim ÖR; boru çeşit ve kalınlığı , radyatör, elekt. tesisatı gibi konularda .
Bu arada buderus kombi bayi peteksiz ,GB022 ;.,n ve tesisat için 3250, vissman aynı koşullarda 2300, vaylant ise 2450 fiyat verdi nasıl acaba
biraz uzattım galiba bana yardımcı olan olursa sevinirim
saygılar ...

*Her sanat eseri,yaşanmış bir heyecanın,duygusal karşılığıdır. insanın kafasının, kalbinin birlikte çalıştığı şeylerdir.

116 Mesaj
18 Ağustos 2007; 0:58:08 

şu an bile cevaplarınızı alabilirim geçen her saat alehime

*Her sanat eseri,yaşanmış bir heyecanın,duygusal karşılığıdır. insanın kafasının, kalbinin birlikte çalıştığı şeylerdir.

116 Mesaj
18 Ağustos 2007; 2:17:14 

sanırım bu saat de herkez uyudu form u tekrar okudum .zaten başkada bişey yapamıyorum dönüp dönüp tekrar okuyorum. biraz öncede hanımla tartıştık ikimizin kararıda vaillant dı şimdi ben biraz vissmana döndüm ondan .vissman bayii var balıkesirde fakat tesisatı yapacak kişilere güvenemiyorum vaillant bayi var tesisat işleri iyi yaptıranlar memnun acaba diyorum vissman alıp tesisatı vaillant bayinemi yaptırsam. ne dersiniz.

saygılar

çok özür diliyerek birşey daha söylemek istiyorum lütfen şu türk malı ecnebi malı muhabbetinide bir yere koyalım artık. bence öncelikle .fiyatı , servisi, ve güvenirliliği v.b
---------------------------
Boşunamı Kesildi O başlar

21 Mesaj
18 Ağustos 2007; 10:44:33 

quote:

Orjinalden alıntı: turk922

selam arkadaşlar siteybir çoğumuz gibi işimiz düşünce bulduk 2 gündür sitedeki yorumları okuyorum ve kafayı yemek üzeretim. .Bizde bu sene malesef kombiye gecenlerdeniz malesef diyorum çünkü bu konuda bilgisiz olduğum için zorlanıyorum ve uykularım kaçıyor .geri sitedeki yorumlardan bişeyler çıkarayım dedim ama kafam büsbütün karıştı.yaklaşık 1 aydır araştırıyorum ve kafama en uyan kombi vaylant dı dı diyorum bu rayı okuyunca şu an kararsızım ve bu hafta içinde bu işi halaltmem lazım.umarım yardımcı olursunuz.Balıkesirde oturuyorum . ev 100m2 ve penli ama koruma falan yok . kooparafif evi.
Kuzey batıya bakıyor. siteye ana kolon falan çekildi mutfaa kadar geldi gaz. ama açtıramadık malüm .
öncelikle hiç bahsedilmemiş bir soru ve ardında birkaç sorudaha soracağım umarım işi bilenler cevaplar ve bende minnetdar kalırım.
1- evde döküm petek var değiştireyimmi?birçok şirket gerek olmadığını söyledi.kararsızım
2- kombi öneriniz hangisi olabilir
3- kombi ve tesisat yaptırırken yapacak şirketlerden neler istemeliyim ÖR; boru çeşit ve kalınlığı , radyatör, elekt. tesisatı gibi konularda .
Bu arada buderus kombi bayi peteksiz ,GB022 ;.,n ve tesisat için 3250, vissman aynı koşullarda 2300, vaylant ise 2450 fiyat verdi nasıl acaba
biraz uzattım galiba bana yardımcı olan olursa sevinirim
saygılar ...
arkadaşımöncelikle döküm petekleri daha önce merkezi sistem olarak mı kullandınız.eğer öyle isi merkezi sistemden bireysel kullanıma geçerken ısı kaybında artış olacağı için (bina komple olarak aynı anda ısınmadığından) mevcut petekler yetersi
z kalabilir.yok eğer kat kaloriferi olarak kullanmış iseniz o zaman ki kullanımda yeterli ısıyı alabiliyor iseniz kombi de de problem teşkil etmez.forumu takip ettiyseniz viessmann kombileri tavsiye ettiğimi görürsünüz.viessmann kombi için aldığınız fiyat oldukça uygun.kalorifer+kombi+montaj.folyolu boru kullansınlar hattı mümkün olduğunca kollara ayırarak dağıtsınlar tek bir hatta yükleme yapmasınlar. eğer uzun ve tek bir hat ise 32lik boru kullansınlar belli bir gurup peteğe kadar.radyatörleri değiştirecekseniz demir döküm plus petek kullandırın.elektirik işeri genelde müşteriler tarafından yaptırılmaktadır.

116 Mesaj
19 Ağustos 2007; 1:24:34 

taşkafa ve bilgili55 arkadaşlar tekşekkür borçluyum sizlere mailime cevap vermişsiniz bugün yine piyasayı dolaştım ve sanırım viessman da karar kılacam . viessman 100 le 200 arasında dijital olmasının dışında bir fark olmadığını söylediler.umarım öyledir .birde pahalı olduğu için 200 ün pek satılmadığından bahsettiler.
biz türk insanı olarak biraz dış görünüşe önem veririz. hanım vaillantda ısrarcı görüntü ve dijital göstergesi falan iyi viessman çok sade şohben gibi bişey diyor.ama buradaki yazılar beni viesmana yönlendirdi.
doğrusunu söylemek gerekirse inanın viesman ve eca hiç düşünmüyordum.ama bu siteden sonra ikisi arasında tercihimi sanırım viesmandan yana kullanacak gibiyim.son bir soru bazı sitelerde ve hatda bu sitede bile viessman 100 ün ses yaptığından bahsetdiklerini okudum ses zonklama sesi faln diye bunun doğruluğu nedir bir bilginiz varmı?sanırım petekleride değiştirmeyeceğim sadece 1,5 veya 20-m ek yaptıracağım.ilginize teşekkürler

saygılar

kesilen başlar boşamıydı...!

18 Mesaj
19 Ağustos 2007; 7:52:48 

Selam arkadaşlar, yeni ev aldım ve kombi almam gerekiyor. Hangi kombiyi alayım derken dur bir dh'ta araştırayım dedim, gerçekten çok faydalı bilgiler var. 2 gündür yazdıklarınızı okuyorum ama bu işte yeniyim. Ev net 160 metrekare, dubleks, ısı yalıtımı yapılmış, camlar pimapen, çift camlı, bazı sorularım olacak cevap verirseniz sevirinim.

- Randımanlı bir kullanım için kaç Kw kombi almalıyım
- Yoğuşmalı ve boylerli kombiler var, hangisi bana uygun,
- Anladığım kadarıyla viessman en iyi kombilerden ama demirdöküm, ferroli ve alarko markalarını karşılaştırabilir misiniz kısaca,
- Evin kalorifer tesisatı yapılmış olduğu için sadece kombi alacaığım, en uygun nereden alabilirim.

şimdiden teşekkürler...

147 Mesaj
20 Ağustos 2007; 11:32:29 

[font="Courier New"]Arkadaşlar evime yeni kombi alıcam yardımlarınız bekliyorum....

Önceden baymakın ilk üretileni vardı ve ana kartı yandıktan sonra kombi kombilikten çıktı yeni bir kombi için önerilerinizi bekliyorum

135 m2 evim var evinm bütün odaları kuzeye bakıyor yani her tarafımız soğuk 26.000 kw için fikirlerniizi bekliyorum

93 OPEL VECTRA 18S

4011 Mesaj
20 Ağustos 2007; 12:09:11 

quote:

Orjinalden alıntı: turk922

taşkafa ve bilgili55 arkadaşlar tekşekkür borçluyum sizlere mailime cevap vermişsiniz bugün yine piyasayı dolaştım ve sanırım viessman da karar kılacam . viessman 100 le 200 arasında dijital olmasının dışında bir fark olmadığını söylediler.umarım öyledir .birde pahalı olduğu için 200 ün pek satılmadığından bahsettiler.
biz türk insanı olarak biraz dış görünüşe önem veririz. hanım vaillantda ısrarcı görüntü ve dijital göstergesi falan iyi viessman çok sade şohben gibi bişey diyor.ama buradaki yazılar beni viesmana yönlendirdi.
doğrusunu söylemek gerekirse inanın viesman ve eca hiç düşünmüyordum.ama bu siteden sonra ikisi arasında tercihimi sanırım viesmandan yana kullanacak gibiyim.son bir soru bazı sitelerde ve hatda bu sitede bile viessman 100 ün ses yaptığından bahsetdiklerini okudum ses zonklama sesi faln diye bunun doğruluğu nedir bir bilginiz varmı?sanırım petekleride değiştirmeyeceğim sadece 1,5 veya 20-m ek yaptıracağım.ilginize teşekkürler

saygılar

turk922 arkadaşım;

Viessmann düşünüyorsanız Vitopend 200 modelini alın. Vitopend 100 ile ilgili ses ve fazla yakıt yakma şikayetleri var. Bu konuda bu forumda kaliteli5 arkadaşımızın başına gelenleri okumalısınız. Ben bu arkadaşımızın yazılarının olduğu bazı sayfaların linkini aşağıya çıkarmaya çalıştım. Kolay gelsin..

http://forum.donanimhab...9/key_//tm.htm#11459231

http://forum.donanimhab...0/key_//tm.htm#11997561

http://forum.donanimhab...1/key_//tm.htm#12440369

http://forum.donanimhab...3/key_//tm.htm#12716439

http://forum.donanimhab...4/key_//tm.htm#13343264

4011 Mesaj
20 Ağustos 2007; 12:44:19 

quote:

Orjinalden alıntı: ykoc

Selam arkadaşlar, yeni ev aldım ve kombi almam gerekiyor. Hangi kombiyi alayım derken dur bir dh'ta araştırayım dedim, gerçekten çok faydalı bilgiler var. 2 gündür yazdıklarınızı okuyorum ama bu işte yeniyim. Ev net 160 metrekare, dubleks, ısı yalıtımı yapılmış, camlar pimapen, çift camlı, bazı sorularım olacak cevap verirseniz sevirinim.

- Randımanlı bir kullanım için kaç Kw kombi almalıyım
- Yoğuşmalı ve boylerli kombiler var, hangisi bana uygun,
- Anladığım kadarıyla viessman en iyi kombilerden ama demirdöküm, ferroli ve alarko markalarını karşılaştırabilir misiniz kısaca,
- Evin kalorifer tesisatı yapılmış olduğu için sadece kombi alacaığım, en uygun nereden alabilirim.

şimdiden teşekkürler...

Sizin için en uygunu yoğuşmalı ve 30 Kw. Buna göre size ECA Confeo Premix i öneririm. Aşağıdaki linkten pdf broşürünü indirip inceleyebilirsiniz. DD ve Alarko bu ürünle kıyaslanamaz. Ferrolinin yoğuşmalı modellerinide inceleyebilirsiniz.

http://www.emas.com.tr/.../files/premixbrosur.pdf

Ferroli yoğuşmalı modelleride aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

http://www.ferroli.com.tr/CondensationCombi.asp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege45 -- 20 Ağustos 2007; 12:46:09 >

4011 Mesaj
20 Ağustos 2007; 12:54:07 

quote:

Orjinalden alıntı: privatum

[font="Courier New"]Arkadaşlar evime yeni kombi alıcam yardımlarınız bekliyorum....

Önceden baymakın ilk üretileni vardı ve ana kartı yandıktan sonra kombi kombilikten çıktı yeni bir kombi için önerilerinizi bekliyorum

135 m2 evim var evinm bütün odaları kuzeye bakıyor yani her tarafımız soğuk 26.000 kw için fikirlerniizi bekliyorum

[font="Verdana"]Kullandığınız kombi normal hermetikmi, yoğuşmalımıydı. Bence 24 Kw (20.650 kcal) yeterli olacaktır.
Yoğuşmalı olarak düşünürseniz bu güçte size 3 kombi önerebilirim. Buderus GB 022, ECA Confeo Premix, Viessmann Vitodens 200. Üçüde birbirinden kaliteli ve pişman olmayacağınız ürünlerdir. Fiyat farkları marka, reklam ve arge giderlerinden kaynaklanmaktadır.
Normal hermetik olarak ta ECA Confeo, Demirdöküm Nitron, Ferroli New Elite, Vaillant 242-5 ürünlerini incelemenizi öneririm..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege45 -- 20 Ağustos 2007; 13:00:34 >

147 Mesaj
20 Ağustos 2007; 13:42:50 

quote:

[font="Verdana"]Kullandığınız kombi normal hermetikmi, yoğuşmalımıydı. Bence 24 Kw (20.650 kcal) yeterli olacaktır.
Yoğuşmalı olarak düşünürseniz bu güçte size 3 kombi önerebilirim. Buderus GB 022, ECA Confeo Premix, Viessmann Vitodens 200. Üçüde birbirinden kaliteli ve pişman olmayacağınız ürünlerdir. Fiyat farkları marka, reklam ve arge giderlerinden kaynaklanmaktadır.
Normal hermetik olarak ta ECA Confeo, Demirdöküm Nitron, Ferroli New Elite, Vaillant 242-5 ürünlerini incelemenizi öneririm..

arkadaş teşekkür ederim

Demirdöküm Nitron veya Demirdöküm Aden Ultima arasında kararsız kaldım. Aden kullannan bir kaç kişiyle konuştum çok memnunuz diyorlar .....
piyasada o kadar çok marka ve çok model olunca insanlar kararsız kalıyor .....

93 OPEL VECTRA 18S

4011 Mesaj
20 Ağustos 2007; 14:30:11 

quote:

arkadaş teşekkür ederim

Demirdöküm Nitron veya Demirdöküm Aden Ultima arasında kararsız kaldım. Aden kullannan bir kaç kişiyle konuştum çok memnunuz diyorlar .....
piyasada o kadar çok marka ve çok model olunca insanlar kararsız kalıyor .....

Demirdöküm Aden eski modeldir. Nitron üretimi daha yenidir ve Aden in daha yeni ve teknolojik modelidir. DD düşünüyorsanız Nitron tercih edin. Adenle kıyaslanmaz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege45 -- 20 Ağustos 2007; 14:31:35 >

116 Mesaj
20 Ağustos 2007; 19:09:49 

selam arkadaşlar , bugün vaylant ve viessman satıcıları gelip evimde keşif yaptılar. evimdeki döküm peteklerini değiştirmiyorum. 98 dilim petek var artı 1 metre metek ilave edilecek.
1- viesman (vidopen )100 sanırım----------1500 ytl
2- montaj,1,5 m Petek montaj, tesisat döşemesi,havlu pan,----------1000 ytl
Toplanda peşin 2.500 ytl fiyat cıkardı.

vaillant 202/5 -------------1.550
dizay folyolu boru----450
petek( demirdöküm plas 1.m) ---------110
havlu pan --------------------------120
vaillant oda termostadı-------------50
termostatik vana simens 3 adet ----------------90
tesisatişciliği falan hepsi dahil ----2.850 cıvarı
12 ye bölüyor. peşin 2.750

fitat olarak ne dersiniz artık yarın birinr gidip anlaşacağım yoksa alile sadetim maf olacak
cevabınız için teşekkürler
saygılar

116 Mesaj
20 Ağustos 2007; 19:36:07 

pardon ya arkadaşlar birde 17 binlik kombinin kesinlikle bana yeteceği söyleniyor hem sıcak suda hem ısıtmada .evde 98 dilim döküm petek var 1 veya 1.5 metre radyatör ekletecem ev 10m2 cıvarı
cevabınızı bekliyorum
saygılar

6683 Mesaj
20 Ağustos 2007; 21:10:10 

Dedikleri dogru ev 75 M 2 hatırlıyorum. 17.000 kcal yeter. Fiyatta ne kadar farkediyor ? Birde modülasyonlu oda termostadı takılıyorsa 3 adet termo statik vana neyin nesi ? İkiside aynı görevi yapıyor...90 Lirayı silsin...Modulasyonlu oda termostadı tamam...Aile saadetin için tercihini yap hayırlı olsun... Bak onlara sor döküm radyatörlerin su hacmi ne kadar ? Bu toplam su hacmine göre 20.000 lik kombi alıp kısık ayarda yaksam karlı olurmuyum olmazmıyım ?.... Bu soruyu sor....Buda beyin cimnastigi.....Saygılarımla....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 20 Ağustos 2007; 21:16:05 >

116 Mesaj
21 Ağustos 2007; 1:33:54 

öncelikle taşkafa arkadaşım teşekkürler. ev 100m2 şirket hesabı yaptı ve 17 binlik kombinin yeteceğini söyledi.benide ikna etti sanırım. ortak bir arkadaşımız var evi 130 m2 17 binlik takmış bende konuştum telefonla sıcak suda ve ısınmada bir sorum yaşamadığını söyledi. ikna oldum.
20 binle 17 bin lik arasında 150 ytl fark var ama dahada önemlisi 20 binlik takarsam gaz harcamamın daha çok olacağını söyledi benim evim için gereken ısı 14500 kaloriymiş .oda termostadı salona takılacak ve o odaya termostatik vana takılmayacak termostatik vana diyer odalar için oda termostadıda kablolu olacak . kablosuz ve dijitali eğer eleokronik bilginiz yoksa siz ayarlayamazsınız dedi . ör; ışıklar kesilince sorun olacağını ifade etti.

vaillant 202/5 -------------1.550
dizay folyolu boru----450
petek( demirdöküm plas 1.m) ---------110
havlu pan --------------------------120
vaillant oda termostadı-------------50
termostatik vana simens 3 adet ----------------90
tesisatişciliği falan hepsi dahil ----2.850 cıvarı
12 ye bölüyor. peşin 2.750

kafam okadar yorulduki artık dayanamayıp bu koşullarda yarın belkide siz bunu okumadan anlaşma yapacağım.
yorumlarınız için sağolun .. inşallah pişman olamam...

116 Mesaj
21 Ağustos 2007; 1:37:29 

arkadaşalar balıkesirde oturuyorum.

arkadaşım vaillat puls.20,000KC kombi aldı 2006 kasımda ve şimdi onlardan geldik. tam 1850m3 gaz harcamış 10 ayda sizce (kullannanlar için soruyorum) gaz tüketimi fazlamı

18 Mesaj
21 Ağustos 2007; 23:22:53 

quote:

Sizin için en uygunu yoğuşmalı ve 30 Kw. Buna göre size ECA Confeo Premix i öneririm. Aşağıdaki linkten pdf broşürünü indirip inceleyebilirsiniz. DD ve Alarko bu ürünle kıyaslanamaz. Ferrolinin yoğuşmalı modellerinide inceleyebilirsiniz.

http://www.emas.com.tr/.../files/premixbrosur.pdf

Ferroli yoğuşmalı modelleride aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

http://www.ferroli.com.tr/CondensationCombi.asp

önerileriniz için çok teşekkür ederim. Söylediğinizmodelleri inceliyorum. Bir kaç hafta içinde karar vereceğim. tşk.

1 Mesaj
21 Ağustos 2007; 23:59:37 

iyi akşamlar bizde yeni doğalgaza geçtik ve gazı 1 gündür kullanıyoruz ben bu doğalgaz işlerinden hiç anlamayanlardandım. aldığımız kombi alarko serena 20000 lik ev 110 metrekare marka olarak en iyileri arasında dediler ama sizlerin konuşmalarında hiç alarko ismine rastlamadım. benim sormak istediğim aşağı yukarı bir günde doğalgaz saati kaç devir yapmalı sadece ocak ve banyo kullanımında bizimki şu anda 2 metreküp civarlarında birde aylık ocak+banyo için kullanımda kaç metreküpe ne kadar geliyor fiyat olarak. bana sanki aldığım kombi çok yakıyor gibi geldi.

116 Mesaj
22 Ağustos 2007; 0:25:03 

şu anda sitede olan vve bilgisi olan arkadaşlara sorularım olacak müsayit olan arkadaş varsa msn. versemde bbir kaç soru sorursam . yukarıdaki yazımda yarın son demöiştim ama malesef bu gün halledemedim ( tesisatı ve kombimi yapacak kişi il dışındaydı) .iş yarına kaldı
msn nem isiten@hotmail.com. yardımcı olacak olursa sevinirim

saygılar...

147 Mesaj
22 Ağustos 2007; 9:46:09 

Arkadaşlar Selam

Demirdökümün Nitron 26 000 kcal.. modelinde karar kıldım model hakkında bilgisi olan varsa yorumlarınızı bekliyorum
iyi ve kötü yanlarını yazmanızız rica edicem...

93 OPEL VECTRA 18S

4011 Mesaj
22 Ağustos 2007; 11:14:45 

quote:

Arkadaşlar Selam

Demirdökümün Nitron 26 000 kcal.. modelinde karar kıldım model hakkında bilgisi olan varsa yorumlarınızı bekliyorum
iyi ve kötü yanlarını yazmanızız rica edicem...

DD Nitron oldukça iyi bir cihazdır. Kullanan birkaç arkadaşımda var. Gayet memnunlar. Ben de alırken DD Nitron la ECA Confeo arasında kalmıştım. Sonunda Confeo aldım. Nitron da rahatlıkla alınabilecek bir cihaz diye düşünüyorum. Artıları eksilerine gelince. Genel olarak olan özelliklerin dışında Nitron da ilave ve artı olarak fan modülasyonu özelliği vardır. Bu özellik düşük sıcaklıklarda çalışma sırasında yakıt tasarrufu amacıyla yapılmıştır. ECA Confeo ile arasındaki en önemli fark Confeo nun brülörü paslanmaz çelik, Nitron unki bakır-demir alaşımdır. Paslanmaz çelik brülör daha uzun ömürlüdür ve yüksek yanma verimi, düşük atık gaz emisyonu sağlar. Eksi olarak değerlendirilirse Nitron un belkide tek eksisi bence budur. Bunun dışında oldukça iyi bir kombidir. Hatta DD ün normal hermetik kombileri içinde en iyisidir. Selamlar..

4011 Mesaj
22 Ağustos 2007; 15:38:31 

quote:

Orjinalden alıntı: gülbar

iyi akşamlar bizde yeni doğalgaza geçtik ve gazı 1 gündür kullanıyoruz ben bu doğalgaz işlerinden hiç anlamayanlardandım. aldığımız kombi alarko serena 20000 lik ev 110 metrekare marka olarak en iyileri arasında dediler ama sizlerin konuşmalarında hiç alarko ismine rastlamadım. benim sormak istediğim aşağı yukarı bir günde doğalgaz saati kaç devir yapmalı sadece ocak ve banyo kullanımında bizimki şu anda 2 metreküp civarlarında birde aylık ocak+banyo için kullanımda kaç metreküpe ne kadar geliyor fiyat olarak. bana sanki aldığım kombi çok yakıyor gibi geldi.

En iyisi değil ama kötüde değildir. Brülörü ve eşanjörü bildiğim kadarıyla paslanmaz çeliktir. Bu modellerde hala pilot alevli olanlarıda var. İnşallah sizinki otomatik ateşlemelidir. Verimi % 88-91 arasındadır. Bu değer iyi sınıfındaki kombilerden % 2-5 civarında daha azdır.

110 m2 ev için 20.000 lik kombi yeterlidir. Günlük ocak+banyo için kullanımda 2 metreküp civarlarında yakıt bana fazla geldi. Bu aylık 60 m3 ve yaklaşık 30-35 YTL gibi bir rakam demektir. Her ne kadar yakıt tüketimi kullanım alışkanlıkları ile ilgili olsa da bu kadar tüketim lokanta gibi büyük çaplı yemek pişirilmiyorsa ve çok sayıda kişi çok sayıda duş almıyorsa normal değil. Bazen kombilerin gaz valfleri fabrika çıkışında çok açık kalabiliyor. Servisiyle görüşün. Eğer böyle bir durum varsa servisi bu valfi kısarak sorunu çözebiliyor. Gerçi problem kombide de olmayabilir. Sonuçta yemeği pişiren ocağın kombi ile alakası yok. Ocağa da baktırmanızda fayda olabilir belki fazla yakan ocaktır..