Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (592. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 590591592593594
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ayyıldız45

Bina 11 yıllık ve petek tesisatı yok. Bende mobil tesisat taraftarıyım ama eve taşınmadan önce parke yaptırılmıştı. Tesisatı zeminden geçirsek parkeler sökülecek/takılacak yani evde çok fazla iş çıkacak. Parke olmasa hiç düşünmeden mobil tesisat yaptırırdım. Bu arada firmanın hesapladığı sistemde petekler Demirdöküm plus olarak seçildi. Sıva üstü tesisatta oksijen bariyerli boru kullanılamıyormuş bu nedenle alüminyum folyolu boru kullanılacak.

* İki boru arasında ısı kaybı farkı çok fazla olur mu?

* Siz belirtmiş olduğum özelliklerdeki dairem için yoğuşmalı kombi önerir misiniz? Manisa'da en fazla 3-4 ay soğuk oluyor (max 0 derece).

Belirttiğiniz linkte FR10 termostat tükenmiş görünüyor. Eğer stoklara girerse termostatı buradan almayı düşünüyorum. Bosch classic condense için firmayla tekrar görüştüm peşinde 1800TL, FR10 termostat için 140TL fiyat veriyorlar. Sanırım bu kombi için iyi bir fiyat. Bu nedenle kombiyi firmadan alıcam gibi.

Alüminyum folyolu boru dedikleri zaten oksijen bariyerli boru oluyor. Bazı borular yine alüminyum folyolu boru olarak geçiyor ama folyosu delikli olabiliyor. Buna dikkat edin. Tam ve deliksiz folyolu olsun. Bir de cam elyaflı dedikleri borular var bunlar bildiğim kadarıyla oksijen bariyerli değildir..

Manisa da bir yakınım benim gibi yaklaşık 4 yıldır normal hermetik Eca Confeo kullanıyor. Kış aylarında en soğuk zamanlarda ayda 120-130 TL den fazla fatura ödemedi. Normal hermetik dışında yoğuşmalı düşünürseniz % 15 civarında tasarruf yaparsınız. Eğer yeriniz müsaitse yoğuşmalıdan dönecek dönüş suyu gideri kombi konulacak yere yakınsa yoğuşmalı almanızı öneririm. Arkadaşların önerdiği yoğuşmalı Bosch ürününün yanında Eca Confeo Premix i de inceleyebilirsiniz..

• verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Bosch marka kombi satan tanıdığım var. Bu marka diğer ürünlerinden bildiğim kadarıyla kalitelidir, kombide de iyimidir?

Sizin önerdiğiniz bosch classic condens + bosch fr10 modülasyonlu digital oda termostadından başka bu markada şu daha iyidir diyeceğiniz varmı?
    Ben bosch kombileri netten biraz inceledim 5 farklı model altında toplanıyor

Classic
    Classic Plus
    Classic Silver
    Comfort
    Exclusive

fiyatlarıda 1300 - 2400 TL arasında değişiyor. Aradaki 1000 TL fark konfor ve kazanç olarak geri dönecekse benim için çok önemli değil çünkü uzun vadede kullanım düşünüyorum. Bir kaç sene sonra keşke parama az daha kıyıpta şunu alsaydım demek istemiyorum.

Araştırırken birde haftalık program saatlerini gördüm. Hafta içi gündüz evde kimse olmayacağından baya tasarruf sağlayabilir gibi geldi

Birde oda termostadını kombiden uzak bir yere takın demişsiniz. Kombi yerim balkonda ve koridordaki radyatör kombiye baya uzak kalacak aradaki kablo çok görüntü kirliliği oluşturur diye düşündüm. Kombiyi mecbur mutfak balkonuna koyacağıma göre hemen mutfak penceresinin altında çok yakında bir radyator var, oda termostadını buraya bağlasam nasıl olur? Termostadın kablosuz olması tercihimdir.

Apartman girişinde gazkes var daire içinde önerirmisiniz?

Sizide çok yordum ama verdiğiniz bilgilerden dolayı çok çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halil altın -- 3 Ağustos 2011; 18:51:38 >

• kombi alıyorum, ancak kafam çok karıştı.
    her kafadan bir ses çıkıyor.
    lüleburgazda oturuyorum, ev 160 m2, 4.kat çatı dublexi, güney cepheli...
    önerilere ihtiyacım var..
    şimdiden teşekkürler...
  • MKARTAL22;
    Evinizin ısıtılacak net alanı 160 m2 mi? Dış cephe ve çatı yalıtımı var mı?Ayrıca sadece kombi için ayıracağınız maksimum bütçeyi de belirtirseniz size uygun öneriler yapılabilir...
  • halil altın;
    Netten sadece Bosch konvansiyonel kombileri araştırmışsınız, yoğuşmalılara bakmamışsınız. Classic Condens Bosch'un premiks yoğuşmalı, Condens 2000W ise düz yoğuşmalı kombisidir. Bütçe olarak 2000 TL düzeyine veya üstüne çıkabiliyorsanız, öncelikle premiks yoğuşmalı kombi (izafi verimleri % 107-109 civarıdır) almanızı öneririm. Bosch'ta premiks yoğuşmalı olarak 22 Kw ısıtma gücüyle Classic Condens seçeneği var. Ek olarak, bütçenize göre Ferroli Econcept Tech (25Kw), Ariston Genus Premium (24Kw), ECA Confeo Premiks S (24Kw) seçeneklerini de dikkate almanızı öneririm. Kararınızı verirken bölgenizdeki servis kalitesine dikkat edin.
    Haftalık proğram saatleri veya proğramlı oda termostatları, adlarındaki albeniye kendimizi kaptırmamamız gereken cihazlardır. Proğramlı olmayan normal oda termostatlarından farkı günü 3-4 ayrı dilime bölerek bu dilimlerde, kombinin çalışıp/çalışmaması veya hangi oda sıcaklıkları set değerlerinde çalışacağını ayarlayabilmenizdir. Mantıklı gibi görünse de, bir evin ısıl dengesinin korunması açısından, kombinin belli saatlerde örneğin siz evde yokken kapatılması, evin sıcaklığını düşüreceği ve eve dönünce/dönmeye yakın kombinin tekrar çalışınca, istenen oda sıcaklığına ulaşmak için yüksek kapasite kullanmak zorunda bırakacağından gaz sarfiyatını arttıran bir durumdur. Kombi kapatılmamış olsa modülasyonlu oda termostatının yönetiminde düşük kapasite ile çalışarak/kapanarak oda sıcaklığını daha az sarfiyatla koruyabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: memint

halil altın;
    Netten sadece Bosch konvansiyonel kombileri araştırmışsınız, yoğuşmalılara bakmamışsınız. Classic Condens Bosch'un premiks yoğuşmalı, Condens 2000W ise düz yoğuşmalı kombisidir. Bütçe olarak 2000 TL düzeyine veya üstüne çıkabiliyorsanız, öncelikle premiks yoğuşmalı kombi (izafi verimleri % 107-109 civarıdır) almanızı öneririm. Bosch'ta premiks yoğuşmalı olarak 22 Kw ısıtma gücüyle Classic Condens seçeneği var. Ek olarak, bütçenize göre Ferroli Econcept Tech (25Kw), Ariston Genus Premium (24Kw), ECA Confeo Premiks S (24Kw) seçeneklerini de dikkate almanızı öneririm. Kararınızı verirken bölgenizdeki servis kalitesine dikkat edin.
    Haftalık proğram saatleri veya proğramlı oda termostatları, adlarındaki albeniye kendimizi kaptırmamamız gereken cihazlardır. Proğramlı olmayan normal oda termostatlarından farkı günü 3-4 ayrı dilime bölerek bu dilimlerde, kombinin çalışıp/çalışmaması veya hangi oda sıcaklıkları set değerlerinde çalışacağını ayarlayabilmenizdir. Mantıklı gibi görünse de, bir evin ısıl dengesinin korunması açısından, kombinin belli saatlerde örneğin siz evde yokken kapatılması, evin sıcaklığını düşüreceği ve eve dönünce/dönmeye yakın kombinin tekrar çalışınca, istenen oda sıcaklığına ulaşmak için yüksek kapasite kullanmak zorunda bırakacağından gaz sarfiyatını arttıran bir durumdur. Kombi kapatılmamış olsa modülasyonlu oda termostatının yönetiminde düşük kapasite ile çalışarak/kapanarak oda sıcaklığını daha az sarfiyatla koruyabilir.

Uzun süreli düşündüğüm için normal çerçeve içerisinde bir fiyat sınırlandırmam yok. Yeterki verimli, kaliteli, sorunsuz bir cihazım olsun
    Bosch marka iyiyse yoğuşmalı olarak hangi modelini önerirsiniz evimiz net 130 m
    Haftalık programlama saatlerinin bir faydasını görmezsinmi diyorsunuz?

• evin planı kabaca böyle. ve izmirdeyim .alt kat boş dükkan üst katda benimle aynı sistemi kuracak.
    firmanın biriyle görüştüm sadece m2 yi sordu ve kabaca fiyat verdi. eca kombi ve diğer bütün ürünler eca olacak şekilde 3600 lira fiyat verdi.
    diğer bir firma ise auer radyatör,bosch kombi olacak şekilde 3600 fiyat verdi.
    kaç metre radyatör gerekir ve kombi nasıl olmalı sizce...konuyu biraz okuyarak yaklaşık bir fikrim var ama daha iyi bilgi almak için mesaj atma gereği duydum. yoğuşmalı kombiye gerek varmı ? yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler...[simage][/simage]

• quote:

Orijinalden alıntı: halil altın

quote:

halil altın;

Uzun süreli düşündüğüm için normal çerçeve içerisinde bir fiyat sınırlandırmam yok. Yeterki verimli, kaliteli, sorunsuz bir cihazım olsun

@memint gerekli cevabı yazmış ama siz illaki nokta atışı istiyorsunuz :))) Bosch yoğuşmalı düşünüyorsanız bosch classic condense almanızı öneriyoruz diğer kombilere nazaran sessiz olduğunu düşünüyorum. Sorun olurmu olmazmı bunun garantisini kimse veremez biz öneriyoruz son kararı siz vereceksiniz. Cihazı çok kötü bir tesisatta devamlı voltaj dalgalanması yaşanan bir bölgede kullanırsınız kısa sürede arızalanır yani bunun garantisi yok.

Bosch classic condense size uygun modeli bu bosch condense modelide vardır o yoğuşmalıdır classic condense premix yoğuşmalıdır bütce sorunu yoksa classic condense almanızı tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: erhanthunder

evin planı kabaca böyle. ve izmirdeyim .alt kat boş dükkan üst katda benimle aynı sistemi kuracak.
    firmanın biriyle görüştüm sadece m2 yi sordu ve kabaca fiyat verdi. eca kombi ve diğer bütün ürünler eca olacak şekilde 3600 lira fiyat verdi.
    kaç metre radyatör gerekir ve kombi nasıl olmalı sizce...konuyu biraz okuyarak yaklaşık bir fikrim var ama daha iyi bilgi almak için mesaj atma gereği duydum. yoğuşmalı kombiye gerek varmı ? yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler...[simage][/simage]

Salonunuza 2mt diğer odalara ve mutfağa 1 mt koridor ve banyo için 0,50 mt toplamda 6 mt gibi bir petek ihtiyacınız var bu normal olması gereken metraj istenirse arttırılabilir ama izmir icin bence bu yeterli olacaktır.

Tesisatınız oksijen bariyerli boru ile dizayn edilsin.

Yoğuşmalı kombiye gerek olup olmadığı sizin isteğiniz ve bütcenizle alakalı bir durum isterseniz 1500- 2000 tl aralığında önerdiğimiz bir yoğuşmalı kombi alabilir yada 1200 tl civarında bir tutarla konvansiyonel kombi alabilirsiniz karar sizin.

Size verilen tekliflerde sadece marka değilde o markanın hangi modelide önerildiğini yazarsanız ve tutar icinde petek ve cihaz ne kadara geliyor belirtirseniz pahalı olup olmadığı hakkında yorum yapabiliriz. Eca bosch demissiniz ama hangi modeli bunu belirtmeniz gerekiyor. Tahminen söylüyorum eca proteus kombi ve bosch classic plus kombi önermislerdir cünkü en ucuz modelleri bunlar.

• tesisat döşenmiş durumda ve koridorda herhangi bir petek yeri yok...
    dediğiniz tavsiyelere uyarak kombi modellerini tam öğrenip burada paylaşacağım teşekkürler...
  • quote:

quote:

halil altın;

Kimi insan araba alırken, parası vardır, Mercedes/BMW/Audi alır. Aldığında bunların yedek parça,servis vb fiyatlarının da yüksek olduğunu bilir, bilmek zorundadır. Kimisi de bunlara yakın performans ve kaliteye sahip, ama sonuçta bir alt sınıfa dahil VW/Opel/Ford/Peugeot vb üst sınıfa göre daha ucuz araba alır. Her iki alıcı kesim de kendi beklenti ve bütçesine göre en doğrusunu yapmıştır aslında...Kombi işinde de durum böyledir, başka cihazlarda da...Alman mühendislik ve teknolojisinin ürünleri olan Buderus, Viessmann ve Vaillant kombileri sektörün en ileri, en kaliteli ama en pahalı makineleridir. Yedek parça fiyatları da yüksektir. Örneğin size önerdiğimiz Bosch Classic Condens kombinin fiyatı 1800-1900 TL iken, bu kombinin Buderus'taki karşılığı olan GB 042 modeli 2500-2600 TL düzeyindedir. Bosch firmasının Buderus'u satın almasından sonra GB 042 kombiyi emsal alarak geliştirdiği Classic Condens modeli ise hemen hemen aynı teknik özelliklere sahip olmasına rağmen yaklaşık 700 TL ucuzdur. Kullanılan malzeme tıpa tıp aynı olmayabilir, ama aradaki 700 TL farka değip değmeyeceğinin takdiri müşteriye aittir. İşte tam da burada son söz kullanıcınındır, yani para ve karar sizindir diyoruz.
    Haftalık proğram saatlerinin kombiyi açma/kapama şeklindeki kullanımını, fazla sarfiyata yol açması nedeniyle doğru bulmadığımı belirtmiştim. Proğramsız modülasyonlu oda termostatı ile günde 1-2 defa sabah-akşam sıcaklık değeri ayarlamak zor olmasa gerek. Kombinin kapatılması gerekiyorsa, bırakın bu işi oda sıcaklığını algılayarak kombiyi kontrol eden oda termostatı yapsın. Oda termostatında seçtiğiniz sıcaklık değerlerinin18-19'dan düşük, 21-22 dereceden yüksek olmamasına dikkat edin. Gündüz ile gece set sıcaklıkları arasındaki fark 2 dereceden fazla olmasın. Yani kombiyi yüksek ısıtma kapasitesi kullanmak zorunda bırakmamak esas olmalı. Kombinin modülasyon yapması, alev boyunu küçültmesi bizim kullanım tercihlerimize bağlı. Günde bir kaç kez bile oda termostatıyla uğraşmak istemiyorum diyorsanız set sıcaklık gece-gündüz aynı (örnek 21 C) olsun hiç ayar yapmanıza gerek kalmaz. Ama illa haftalık proğram saati kullanmak istiyorsanız karar sizin...

• sayın üstadlar,
    -immergas victrix 26 kw
    -modülasyonlu oda termostatı crd
    -4 mt ilave radyatör
    -kompozit yada plastik folyolu tesisat
    -elektrik+baca bağlantı+ iç gaz hattı vs
    -proje+harçlar+işçilik (anahtar teslim)
    -14 aylık sistem garantisi

: 4500 tl fiyat verildi

fiyat nasıldır?
    immergas önerir misiniz?
  • memint kardeşim vermiş olduğun bilgiler için çok çok teşekkür ederim. Allah razı olsun gayet açıklayıcı bilgilerde bulunmuşsunuz

Şimdi benim bosch marka satan bir tanıdığım var ona gideyim bosch marka yoğuşmalı kombi ve oda termostatı için fiyat alayım sizin söylediğinize göre haftalık programlama saatine ihtiyaç yok

Kombi yeri mutfak balkonunda. Hemen içeride de 3m mesafede gibi radyatör var oda termostadını bu radyatöre bağlasam olurmu? Yine buradan cevap yazan bir arkadaş oda termostadını koridordaki radyatöre bağlamamı önermişti, öyle yaparsam mesafe baya uzayacak ve kablo çirkin duracak. Kablosuz oda termostatları tavsiye edermisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tumer82

@disintegration

hocam cevabınız için teşekkür ederim. sorularınıza gelince boru ince plastik borulardan ilk doğalgaz taktıranlardan oldukları için rastgele taktırmışlardı ozaman. petek boyuda toplam 10-12 mt arası...yalnız 15 yıldır tesisat temizliği yapılmadı...

şimdi siz bana 3 tane kombi önermişsiniz.

sessiz ve tasarruflu özelliğiyle premix yoğuşmalı ;ariston genus premium + ariston rcw modülasyonlu digital oda termostadı
    ferroli econcept + romeo modülasyonlu oda termostadı

"çok pahalı olmasına rağmen" gözünüz kapalı alın diyeceğim ;alabiliyorsanız " premix yoğuşmalı " buderus gb022 + buderus rc10 modülasyonlu digital oda termostadı

fakat ferroli econcept kombi (3750 TL) buderustan (2750 TL) daha pahalıydı, benim hatalı bakma olasılığım varmı?

Birde @yeniceri arkadaşımız ilave olarak ;

Yoğuşmalı cihaz olarak tavsiyem bosch classic condense kombiyi önermiş. Siz olsanız bu 4 kombi arasında sıralma yapsanız sıralamanız nasıl olur?

Sessizlik olarak ariston genus premium -ferroli econcept - bosch classic condense önerilmiş. En sesiz burda hangisidir?

Son olarak kombilerin yanında 35 K - 24 K gibi ibareler var. Bunları kısaca açıklarmısınız? Ben alsam 35 K' yı alrıım, çünkü 24K 'dan büyük:))) Bilirsem daha mantıklı hareket ederim.

Yardımlarınız için teşekkür ederim....

ferroli econcept nette 2200-2300lira civarında

ariston genus 1800lira civarında
    bosch classic condense 1900lira civarında

buderus gb022 ise çok pahalı 2800-2900lira civarında

tesisat temizliği yaptırmanızda fayda var. istanbuldaysanız bu işi yapan firmalar var. bu forumda bilgiler verilmişti.
    eviniz 120m2 o yuzden yuksek kapasiteli kombi almanıza gerek yok

mesela

piyasada 2 tane ferroli econcept var

biri 25c kod adıyla 25kw lık
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=FERROLI-Econcept-Tech-Hermetik-Yogusmali-Kombi-%2821156kcal/h%29-24,6kw-21156--132

diğeri 35c kod adıyla 35kw lık
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=FERROLI-Econcept-Tech-Hermetik-Yogusmali-Kombi-%2829412kcal/h%29-34,2kw-29412--133

sizin 25 kw lık olanından almanız lazım. cunku bu ürün sizin eve yeter. ikincisi daha büyük evler için..

sessizlik önceliğiniz varsa super sessiz özelliği ile ariston genus premium alın.
    diğer kombilere nazaran daha sessiz. ama bu demek değil ki diğerleri traktör gibi çalışıyor
    ariston genus premium un ürün broşürunda bu özellik vurgulanmış
    size önerilen 4 kombi de alınacak kombiler.

aralarında sadece buderus gb 022 önde görünüyor.

sonra ferroli econcept gelir

ama sessizlikte ısrarınız varsa ariston genus premium...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 4 Ağustos 2011; 9:45:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: erhanthunder

evin planı kabaca böyle. ve izmirdeyim .alt kat boş dükkan üst katda benimle aynı sistemi kuracak.

yeniçeri arkadaşımız saolsun yardımcı oldu ama
    firmalardan düzgün cevap alamıyorum yada işi bilmediğimizden kıvırıyorlar
    üsteki bilgiler var
    bina yeni ve boru tesisatı döşenmiş durumda
    normal ve yoğuşmalı kombi olarak
    ve diğer gerekli parçalar(petek vs) için öneri verebilir misiniz?
    4000 tl ye kadar çıkabilirim.
    teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhanthunder -- 4 Ağustos 2011; 10:30:17 >

• Merhaba arkadaslar..

Ankara da etimesgutta bi kombici arkadastan ewime olcu aldirdim bana verdigi kagitta..

Demirdokum nitron kombi
    6.7 mt d.dokum plus petek
    Malzeme(vana eca)
    İscilik(proje haric)
    2 mt ek baca

Arkadaslar bunlarin hepsi

2.400 tl pesin para istediler arkadaslar

Ev 115 m2 en ust kat kuzey guney dogu cepheli isi yalitimi var alt kat dolu yeni bina iskani yeni alindi arkadaslar once kombi bu ewe bu gidermi ben bu konular hakkinda bilgi sahibi degilim ayrica ankara da senet ile bu isi yapacak insan evladi dukkan sahibi varmi arkadaslar neticede ew aldik cepte para yok bu konu hakkinda yardim edecek varmi arkadaslar ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: makovad

Merhaba arkadaslar..

Ankara da etimesgutta bi kombici arkadastan ewime olcu aldirdim bana verdigi kagitta..

Demirdokum nitron kombi
    Malzeme(vana eca)
    İscilik(proje haric)
    2 mt ek baca

Ev 115 m2 en ust kat kuzey guney dogu cepheli isi yalitimi var alt kat dolu yeni bina iskani yeni alindi arkadaslar once kombi bu ewe bu gidermi ben bu konular hakkinda bilgi sahibi degilim ayrica ankara da senet ile bu isi yapacak insan evladi dukkan sahibi varmi arkadaslar neticede ew aldik cepte para yok bu konu hakkinda yardim edecek varmi arkadaslar ..

Konuyu biraz daha açarmısınız.

Eve yapılacak işlemler nelerdir biraz detay verebilirmisiniz.

Benim anladığım kadarıyla kalorifer tesisatı ve doğalgazı çekilmiş kombi vana ve radyatörlerin montajı yapılacak.

• quote:

memint kardeşim vermiş olduğun bilgiler için çok çok teşekkür ederim. Allah razı olsun gayet açıklayıcı bilgilerde bulunmuşsunuz

Şimdi benim bosch marka satan bir tanıdığım var ona gideyim bosch marka yoğuşmalı kombi ve oda termostatı için fiyat alayım sizin söylediğinize göre haftalık programlama saatine ihtiyaç yok

Kombi yeri mutfak balkonunda. Hemen içeride de 3m mesafede gibi radyatör var oda termostadını bu radyatöre bağlasam olurmu? Yine buradan cevap yazan bir arkadaş oda termostadını koridordaki radyatöre bağlamamı önermişti, öyle yaparsam mesafe baya uzayacak ve kablo çirkin duracak. Kablosuz oda termostatları tavsiye edermisiniz?

Oda termostatı tercihen evin geç ısınan ve sıcaklığı diğer bölümlere göre daha düşük olan odalarından birine, radyatörden uzak ve güneş almayacak bir şekilde, duvara yerden 1,5 m yüksekte olacak şekilde monte edilmelidir. Mutfak evin sıcak alanlarının başında geldiğinden uygun olmaz. Mutfağa bitişik oda, salon veya koridora duvar delinip kablo geçirilerek monte edilebilir. En uygun yer, en büyük hacme sahip olduğundan en geç ısınan yer olan salondur. Salona oda termostatını monte edip sıcaklığı örneğin 20 dereceye set ettiğinizde, salon 20 C oluncaya dek diğer bölümlerde sıcaklık 20 dereceyi geçecek, yani yeterli bir ısınma sağlanacaktır. Diğer odalar fazla ısınacak olursa termostatı daha düşük sıcaklıklara set ederek dengeyi sağlayabilirsiniz. Salon olmazsa mutfağa bitişik en büyük alana takarsınız. Bosch Classic Condens için uygun, modülasyonlu oda termostatı FR10'dur.
    Kablosuz ve proğramlı TR20RF ise hem 300 TL'nin üstündeki fiyatı, hem de bildiğim kadarıyla modülasyonlu olmaması nedeniyle önermem.

• quote:

Orijinalden alıntı: koraykoru

Dün akşam kombi devreye alma işlemi tamamlandı.
    Doğalgaz tesisatı yapan firma kabloyu kombiden odaya kadar çekmişti, sadece oda termostadı duvara monte edilmemişti ve kombi firması bunu monte edecek dedi. Dün akşam ECA geldi, dedim cihaz burda buyrun, "ama biz duvara montajı yapmıyoruz onuda yapmaları gerekirdi diğer firmanın" dedi ve yapmadıda. Kombiye kabloyu soktu, oda termostadına bağlantıyı yaptı test etti 20TL sini aldı, bilginiz olsun.

Bugün müşteri hizmetleri ile görüştüm, devreye alma ücretsiz ancak oda termostadı opsiyonel olduğu için ücrete tabidir denildi.

Sn.koraykoru

Kaloriferin denemesi yapıldımı acaba gerekli açıklama yapılmıştır ancak eğer söylenmediyse uyarmak isterim...muhtemelen peteklerde hava oluşmuştur üstündeki purjörlerden havasını alın... hava çıkınca basınc düşecektir su ilavesiyle basıncı 1.7 civarına getirin. Daha sonra kaloriferi kullanırken sorun yaşamassınız bu şekilde.

• quote:

Orijinalden alıntı: livingston

quote:

Orijinalden alıntı: makovad

Merhaba arkadaslar..

Demirdokum nitron kombi
    Malzeme(vana eca)
    İscilik(proje haric)
    2 mt ek baca

Konuyu biraz daha açarmısınız.

Eve yapılacak işlemler nelerdir biraz detay verebilirmisiniz.

Benim anladığım kadarıyla kalorifer tesisatı ve doğalgazı çekilmiş kombi vana ve radyatörlerin montajı yapılacak.

Merhaba ..

Ewime isi tesisati dosenecek kombi petek bunlar dosenecek..borular hazir 3-1 salon 3 oda mutfak banyo antre var.. Daha vermem gereken bilgi varmi arkadaslar ..

• 
Sayfa: önceki 590591592593594
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.