Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (403. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 401402403404405
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba E.C.A Confeo Premix 26.000 Kcal Yoğuşmalı Kombi alacağım 3 adet......

ses olayını merak ediyordum onu soracaktım......saolsun üstatlar cevap vermişler.......

bu ürünü en ucuz nereden alabilirim acaba.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Merhaba arkadaşlar. Amcamın evine kombi alacağız. Ev çatı dubleksi. Alt kat 97, üst kat 81m2'den oluşuyor. Petekler Baymak marka ve ebatları ile adetleri şöyle:

600-2000: 1 adet
    600-1400: 2 adet
    600-1200: 3 adet
    600-1100: 1 adet
    600-1000: 1 adet
    600-800: 2 adet
    500-800: 2 adet havlupan

Yani aşağı yukarı 14 metre kadar bir petek boyu olacak. Dairenin yalıtımı iyi, ancak üst katta çatı olmasından kaynaklı ısı kaybı da var.(Bina sıfır)
    Buna uygun olarak Viessmann Vitodens 100 modelini düşünüyoruz. Siz ne dersiniz?

petekler PKP ise 20 binlik yeterli PKKP ise 24 veya 26 binlik kombi alınız 14metre PKKP petek 20 binlik kombide sağlıklı olmaz
    ECA CONFEO PREMİX 26.000 KCAL/H YOĞUŞMALI KOMBİ ......1.680,00 TL
    http://www.bykombi.com/index.php?do=catalog/product&pid=42

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 12 Kasım 2010; 1:22:57 >

• arkadaşlar cevaplarsanız sevinirim HERMETİK KOMBİ ve YOĞUŞMALI KOMBİ arasındaki farklar nelerdir yoğuşmalı daha tasarruflu diye biliyorum ama başka ne farklar var aralarında.
  • arkadaşlar yoğuşmalı kombi alın .. hiç alakası yok yok 17 metre olacak yok evin 180 m2 olacak ne alaka ya benım evim 120 metre kare yoğuşmayı baba gibi yapıyo..... neden avrupa yoğuşmalı kombiye geçiyo.. onların evleri çokmu büyük.. daha az yakıt daha çok verim... ben bosch condensan yoğuşmalı aldım süper..
  • merhaba
  • Merhaba Yener Balcı,
    Viessmann Vitodens 100 26 kW lık cihaz 14 m panel radyatörüne çok çok rahat yeter.İsterse modeli PKKP olsun fark etmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: husel0000

arkadaşlar yoğuşmalı kombi alın .. hiç alakası yok yok 17 metre olacak yok evin 180 m2 olacak ne alaka ya benım evim 120 metre kare yoğuşmayı baba gibi yapıyo..... neden avrupa yoğuşmalı kombiye geçiyo.. onların evleri çokmu büyük.. daha az yakıt daha çok verim... ben bosch condensan yoğuşmalı aldım süper..

Yoğuşma yaptığını nasıl anlıyorsunuz?
  • Yoğuşma gider hortumunu çıkartıp bir kaba boşalması için bekleyebilirsiniz.Cihaz devredeyken ve yoğoşma yapıyorken damlacıklar ve hatta küçük su akıntısı gelmeye başlayacaktır.Ortalama günde 20 lt civarı su akar.
  • Merhaba arkadaşlar,

Ben de bitmeye yakın evim için kombi alma zamanına geldim. Bana da yardımcı olursanız sevinirim.

Öncelikle ev Ankarada ve 5. kat kuzey batı cephe, 125 mt2. alt üst dolu.
    Dış cephe 25 cm bims tugla üstüne 5 cm manto yalıtımı.
    Tesisat mobil sistem, toplam 6 petek (1 tane 300*40, 2 tane 100*60, 2 tane 80*60, 1 tane 70*60) 1 tane de 50*110 havlupan var.

Tabii ki sorum hangi kombi ?

Yogusmalı olursa bu tesisatla yeterli verim alınamaz gibi anladım araştırmalarımdan (yanılıyorsam duzeltin lutfen), dolayısıyle konveksiyonel kombiye daha yakınım.
    24 kW lık bir kombi almam gerektiğini de genel olarak anladım. Buna göre bana

• ECA Confeo plus
    • Baymak Luna3 240Fi
    • Viessmann vitopend 100

kombilerini onerenler oldu. (Baymaktan servis sikayetlerinden dolayı sogudum acıkcası)

Sıcak kullanım suyunu da mümkün oldugunca sabit sıcaklıkta verecek (düşük debide), yakıt tuketimi dusuk (teknik veri olarak) olan kombi onerileriniz nedir benim icin ?

Bu saydıgım kombileri de kullanan arkadaslar varsa haklarında bir iki bilgi verebilir misiniz ?

Şimdiden herkese teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrred -- 14 Kasım 2010; 3:00:58 >

• Duvar tipi cihazlarda 3 segment vardır.Bu sıralama kötüden iyiye doğrudur.
    1-Kombi
    2-Düşük Sıcaklık Kazanı
    3-Yoğuşmalı Kombi

1. ve 2. cihazların verimlilikleri aynıdır.% 90-933. cihazda ise verimlilik % 107-109 dur.Yani en iyi ve alınması olmazsa olmaz cihaz yoğuşmalı kombidir.
    Gelelim rakamından dolayı yoğuşmalı alım imkanı olmayan kombi tüketicilerine.Kombi ile Düşük Sıcaklık Kazanı arasında çok büyük bir temel fark vardır.% 90-93 denilen kombideki verim kombinin maksimum da yandığı zaman verdiği verimdir.Hiç maksimumda kombisini çalıştıran var mı?Ben hiç duymadım görmedim.Kombi ortalama 50-60 C lerde çalıştırılma seviyesindeyken verimlilik % 80 mertebelerine düşmektedir.Bu söylem "Kombi" için geçerlidir.
    Düşük Sıcaklık Kazanlarında ise durum biraz farklıdır.Maksimumda çalıştırıldığı zaman verdiği % 90-93 verimlilik değerini minimum veya her hangi bir seviyede çalışmasıyla da verebilmektedir.Yani hangi sıcaklık derecesinde kombinizi çalıştırırsanız çalıştırın sürekli % 90-93 verim elde edersiniz.Bunu ds eşanjör yapısı,eşanjör boyutlandırması ve yazılımla sağlayabilmektedir.

Gelelim Viessmann Vitopend serisi cihazlara.Vitopend serisi bütün cihazlar "Düşük Sıcaklık Serisi" diye adlandırılan cihazlardır.Yani hangi sıcaklık pozisyonunu ayarlarsanız ayarlayın kombi sürekli yüksek verimle çalışacaktır.Bu sebepten dolayı Viessmann cihazları çok düşük enerji sarfederler.

Ayrıca şunuda belirteyim.Viessmann ın tüm cihazlarında (Vitopend Kombi - Vitodens Yoğuşmalı Kombi ) sıcak su konforu 3 yıldızdır.Bu şu anlama gelmektedir,2 banyo aynı anda sıcak suyu kullandığında ayarlanmış olan sıcaklık değerinden hiç azalma olmadan her iki duşu da besleyebilmektedir.

Piyasada onlarca marka ve model var.Kimi çok yüksek fiyatlı,kimi orta kimisi de çok düşük fiyatlı.Kim cebinden ilk yatırım maliyetini düşünerek düşük bedelle marka ve cihaz tercihini yapmışsa mulaka bu kişinin işletme maliyeti (kullanım süresince cebinden çıkan tutar) çok yüksek olacaktır.

Saygılarımla,

• Peteklerden su sesi geliyor , havasını aldım , 2 bar su bastım yine de sorun hallolmadı ... Servisi mi aramam gerek yoksa yanlış bir şey mi yapıyorum ?
  • arkadaşlar,merhaba...
    termostatik vana kullanıyorum kombiyi kaç dercede tutmam gerekiyor?hem tasarruf açısından hem de kombinin ömrünü uzatmak için????
  • merhaba....
    140m^2 net ısıtılacak alan ve 13m petek boyu olan evim için...
    ECA Confeo 30kw Premix 25.800 kcal/h Yoğuşmalı Kombi
    düşündüm........

nasıl arkadaşlar bu kombi küçük gelir mi acaba......daha büyük birşey mi bakmam lazım yoksa.........

birde viesman vitoden 100-w var buda 35 kw lık

yada bunu mu tercih etmem lazım.......

bu iki kombi arasında acaba kw daki farkın dışında başka bir özellik farkı var mı acaba... arada baya bir fiyat farkı varda......
  • Merhaba.
    140 m2 lik eviniz için 30 kW ve 35 kW kapasiteli cihazlar çok yüksek seçilmiş olan kapasitelerdir.
    Viessmann Vitodens 100 26 kW kapasiteli cihazı almanz durumunda hiç bir ısınma sıkıntısı yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz.
    Viessmann ın malzeme kalitesi yoğuşmalı cihazlar arasındaki en yüksek kaliteye sahip olandır.
    Vitodens 100 ün ECA ya göre en büyük üstünlüğü 1-) malzeme kalitesi 2-)Sıcak su konforu.Sabit ayarladığınız su sıcaklığı değişmeden 2 banyo ya da 1 banyo 1 musluk çalıştırabilmektedir.
    Saygılarımla,

quote:

Orijinalden alıntı: ser_kan55

merhaba....
    140m^2 net ısıtılacak alan ve 13m petek boyu olan evim için...
    ECA Confeo 30kw Premix 25.800 kcal/h Yoğuşmalı Kombi
    düşündüm........

nasıl arkadaşlar bu kombi küçük gelir mi acaba......daha büyük birşey mi bakmam lazım yoksa.........

birde viesman vitoden 100-w var buda 35 kw lık

yada bunu mu tercih etmem lazım.......

bu iki kombi arasında acaba kw daki farkın dışında başka bir özellik farkı var mı acaba... arada baya bir fiyat farkı varda......

• Buderus gb 012 ile on/off oda termostatı kullanıyorum. Fakat haftalık programlanabilir termostat almak istiyorum. Buderus RC10, gb012 ile uyumlu mudur? Ya da başka hangi programlanabilir kumanda almalıyım? Nereden alabilirim en uygun fiyata?
  • Arkadaşlar yeni evimiz için kombi taktırmak istedim. 2 farklı vaillant servisine gittim. eve keşfe de geldiler. ürünlere göre verdikleri toplam fiyat şöyle:
    (NOT: ev tesisatı kollektörsüz olarak çekili. sadece kombi ve petekler yok.)

Vaillant 242-5 hermetik kombi
    7metre DD plus radyatör.
    1 adet 100 ya da 110cm havlupan
    2 adet siemens termostatik vana
    kombi bacası uzatma 2metre
    kombi bacası için köşe boru (kombinin hemen yanında sütun kenarı var)
    bunlar için gerekli vanalar, doğalgaz borusu, proje,işçilik vb.

toplamda 2 firma da 2900 TL dedi, ama birinde termostatik vana dahil değildi.

Bu fiyat uygun mu? yani normal sayılır mı. Uçuk bir miktar ödemek istemiyorum.

netten baktım ortalama çıkardığım fiyat:

Vaillant 242-5 hermetik kombi : .......................................1400TL
    7metre DD plus radyatör. .....................................................630TL
    1 adet 110cm havlupan..........................................................80TL
    2 adet siemens termostatik vana..............................................50TL
    kombi bacası uzatma 2metre..................................................100TL
    kombi bacası için köşe boru....................................................50TL
    bunlar için gerekli vanalar........................................................60TL
    doğalgaz borusu......................................................................10TL
    proje.....................................................................................150TL
    işçilik ....................................................................................?????

Benim hesabım ile: 2530TL işçilik hariç çıkıyor. 370 TL'de işçilik oluyor. Bu fiyat normal mi? Firmaların verdiği kağıdı nereye koydum bilemiyorum. onlar da yazmıştı tektek...

• SLMLAR KOMBİDE BİRAZ ŞANS İŞİ SANIRIM ELEKTRONİK GİBİ.CONFEO PLUS ALDIM HERMETİK.ÇALIŞTIRDIK.SICAKSU KONUMUNDA ÇALIŞTI AMA KALOLİFER KONUMUNDA ATEŞLEME YAPMADI.ÇALIŞMADI YANİ.SERVİS GELDİ KARTI DEĞİŞTİ.ŞİMDİ ÇALIŞIRKEN EKRAN YANINDAKİ LED LER.BELLİ BİR ZAMANDA 0,5 SN SÜREYLE HEPSİ YANIYOR SÖNÜYOR.BÜTÜN PLUSLARDA BÖYLEMİ BİLMİYORUM.AYRICA ÇOKDA SESSİZ OLDUĞU SÖYLENEMEZ BENCE.AMCAMDA CONFEO BACALI VAR.ODA 2 SENEDE TOPLAM 3 KEZ SERVİS GÖRDÜ.SAYGILARIMLA
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekostu@mynet.com

SLMLAR KOMBİDE BİRAZ ŞANS İŞİ SANIRIM ELEKTRONİK GİBİ.CONFEO PLUS ALDIM HERMETİK.ÇALIŞTIRDIK.SICAKSU KONUMUNDA ÇALIŞTI AMA KALOLİFER KONUMUNDA ATEŞLEME YAPMADI.ÇALIŞMADI YANİ.SERVİS GELDİ KARTI DEĞİŞTİ.ŞİMDİ ÇALIŞIRKEN EKRAN YANINDAKİ LED LER.BELLİ BİR ZAMANDA 0,5 SN SÜREYLE HEPSİ YANIYOR SÖNÜYOR.BÜTÜN PLUSLARDA BÖYLEMİ BİLMİYORUM.AYRICA ÇOKDA SESSİZ OLDUĞU SÖYLENEMEZ BENCE.AMCAMDA CONFEO BACALI VAR.ODA 2 SENEDE TOPLAM 3 KEZ SERVİS GÖRDÜ.SAYGILARIMLA

bu şans işi lafı Türk zihniyeti aslında bakın dünyada belirli kaliteli markalarda sorun yok ne zaman biz devreye giriyoruz sorun orada başlıyor, onun için bosch aldımda bozluldu demeyin %99 o bosch türk montajıdır eger işçi iseniz yada türkiyede çalışıyorsanız nasılda savsak çalıştıgımızı biliyorsunuzdur (istisna 1-2 kişiyi ayrı tutuyorum)

• Ben Türkiye de üretim yapıpta dünya kalite ödülü almış olan üreticilerin çok olduğu kanaatindeyim.
    Ben sık sık Almanya ya gidiyorum.Bizim bu milletlerden aşağı kalan yanımız yok.Sadece şu farkımız var.Birçok ülkede kişiler tek branş ya da konu üzerinde yoğunlaşıyorlar ve bu konuda gerçekten de son derece uzman oluyorlar.Bizde ise her konuda hepimiz dallanıp budaklanarak iş paylaşımı yapmadan çalışmaya çalışıyoruz ve konularımızda uzmanlaşmaya çalışıyoruz.
    Ne zaman biz de yalnızca konumuza uzmanlaşırız galiba o zaman dünyada her alanda şampiyonluğa oynarız.
    Saygılarımla,

quote:

Orijinalden alıntı: PurtluFedo

quote:

Orijinalden alıntı: ekostu@mynet.com

SLMLAR KOMBİDE BİRAZ ŞANS İŞİ SANIRIM ELEKTRONİK GİBİ.CONFEO PLUS ALDIM HERMETİK.ÇALIŞTIRDIK.SICAKSU KONUMUNDA ÇALIŞTI AMA KALOLİFER KONUMUNDA ATEŞLEME YAPMADI.ÇALIŞMADI YANİ.SERVİS GELDİ KARTI DEĞİŞTİ.ŞİMDİ ÇALIŞIRKEN EKRAN YANINDAKİ LED LER.BELLİ BİR ZAMANDA 0,5 SN SÜREYLE HEPSİ YANIYOR SÖNÜYOR.BÜTÜN PLUSLARDA BÖYLEMİ BİLMİYORUM.AYRICA ÇOKDA SESSİZ OLDUĞU SÖYLENEMEZ BENCE.AMCAMDA CONFEO BACALI VAR.ODA 2 SENEDE TOPLAM 3 KEZ SERVİS GÖRDÜ.SAYGILARIMLA

bu şans işi lafı Türk zihniyeti aslında bakın dünyada belirli kaliteli markalarda sorun yok ne zaman biz devreye giriyoruz sorun orada başlıyor, onun için bosch aldımda bozluldu demeyin %99 o bosch türk montajıdır eger işçi iseniz yada türkiyede çalışıyorsanız nasılda savsak çalıştıgımızı biliyorsunuzdur (istisna 1-2 kişiyi ayrı tutuyorum)

• merhabalar arkadaşlar,
    yeni evime taşınacağım kısmetse, evim çatı dubleks. alt katın kullanım alanı 60 mt2 üst kat 45 mt2 toplam 7,5 metre uzunluğunda radyatör var bir de havlupan. dış cephenin tamamında mantolama var, evimin cephesi güney ve batı, çatı arasında yalıtım malzemesi olarak taş yünü var. 1500 tl ye kadar kombi bakıyorum ne tavsiye edersiniz. viesamann vitopend 100 25 kw uygun gibi geldi ama ilave seçenekler önerirseniz sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akcacakir -- 22 Kasım 2010; 3:20:12 >
  • 
Sayfa: önceki 401402403404405
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.