Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (400. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 398399400401402
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aslanx1

Arkadaşlar buderus gb 022 almaya karar vermiştim ama satıcı gb 042 almamı tavsiye ediyor, biraz araştırınca araların da 2 fark olduğunu gördüm birincisi kalori farkları 20000 e 19000 ikinciside modulasyonlu kumandanın gb 042de kullanılamayışı, bunlar benim için önemli olmayan özellikler , bu arada gb 022 2.33 metreküp gb 042 2.12 metreküp yakıt verisiyle dikkat çekiyor... iki ürün arasında 400 lira fark var, sizlerden öğrenmek istediğim gb 042 de gb 022 kadar sorunsuz ve sağlammı ? kullananlar yardımcı olsun lütfen..

Gb022 Gb042 nin konforlu halidir. Bende 022+rc35+dış hava duyargasından aldım.

İkisi arasında karar verecekseniz 022 den şaşmayın
  • Sayın didim teşekkür ederim, yukarda bahsettiklerinizin size toplam maliyeti kaç liraydı acaba?
  • Ferroli Domicondense yoğuşmalı kombi ile econsept yoğuşmalı kombi arasındaki farklar nelerdir? Hangisini önerirsiniz? Kullanıcılar ve bu modeller hakkında bilgisi olanlar cevap verirse sevinirim.
  • Arkadaşlar dün bi yakıt denemsi yaptım 100km kaç kuruş hesabı :))

kombim buderus gb042

50 derecede kombi tam bir saat çalıştı ve 1 mt küp tam yarısı kadar DG harcadı

55 derecede'kombi tam olarak 1 saat çalıştı ve yine 1 mt küp yarısı yaktı

60 derecede denemedim ama kanatimce ölçülen degere göre yine aynı DG yakıcak sadece peteklerdeki suyun ısısını yüksek tutucak ve yoğuşma yapmıycak dogal olarak

bu normal bişeymi sizce ben 50 yukarı almazdım çok yakıcak die neden böyle oldu....????
  • quote:

Orijinalden alıntı: özqür_34

Arkadaşlar dün bi yakıt denemsi yaptım 100km kaç kuruş hesabı :))

kombim buderus gb042

60 derecede denemedim ama kanatimce ölçülen degere göre yine aynı DG yakıcak sadece peteklerdeki suyun ısısını yüksek tutucak ve yoğuşma yapmıycak dogal olarak

bu normal bişeymi sizce ben 50 yukarı almazdım çok yakıcak die neden böyle oldu....????

Oda termostatı kullanıyorsanız değişen bir şey olmaz tabi. Yapılan ortamı aynı ısıda tutmak.
  • quote:

Sayın didim teşekkür ederim, yukarda bahsettiklerinizin size toplam maliyeti kaç liraydı acaba?

mrb

gb022 2450tl
    rc35 - gb022 yanında verilen rc 10 fiyattan(180 tl) düşüldü =280 tl
    dış hava duyargası=85 tl
  • Sayın arkadaşlar yakında İstanbulda yeni dubleks daireye geçeceğim. Alt kat 120 m2, üst kat 75 m2 yani toplam 195 m2 ve iki tarafı bina. Fakat net kullanım alanı 160 m2. Ön arka cephe ve çatı yalıtımı iyi yapılmış. Radyatörler alt katta 7 m, üst katta 5 m toplam 12 mt. Kombiyi ben taktıracağım için buderus gb 22 veya vaillant 282 tavsiye ettiler. Dubleks daire için bu kombiler ve diğer kombiler için öneriler bekliyorum. ayrıca 12 m petek yeterlimidir. Bu konuda ayrıntılı bilgi verirseniz çok memnun olacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: senolars

quote:

Arkadaşlar dün bi yakıt denemsi yaptım 100km kaç kuruş hesabı :))

kombim buderus gb042

Oda termostatı kullanıyorsanız değişen bir şey olmaz tabi. Yapılan ortamı aynı ısıda tutmak.

Oda termostatı kullanıyorum ama kombi odanın sıcaklıgına ulaşmasına izin vermedim ölçüm yaotıgım için odayı ısıttı kapansın olayı olmadı yani...

• arkadaşlar uzun bir araştırmadan sonra nihayet kombi aldım. Umarım kendim için doğru karar vermişimdir. kısa zamanda montajı da yapılacak. daha sonra size kombi hakkındaki tecrübelerimi aktarırım.
    Kombi markası: Ariston
    Model: Clas 24ff Hermetik.
    Oda termostatı: General ht 300 set kablosuz oda termostatı.

Ayrıca, gerek burada bilgilerini paylaşan gerekse bana pm atarak yardım eden tüm arkadaşlara teşekkürü bir borç bilirim.
    Saygılarımla....
  • quote:

Sayın didim teşekkür ederim, yukarda bahsettiklerinizin size toplam maliyeti kaç liraydı acaba?

ben geçen yıl doğal gaz ev içi tesisat proje sıcak su tesisatı ve kombiden eski kalorifer bağlantısını gb 022-rc 35 ve dış sensör ve 2 adet siemens termostatik vanayı 3450 tl ye yaptırmıştım. çok memnunum. sistem tamamen otomatik çalışıyor. rc 35 süper bi şey
  • özellikle ilk sayfalarda değerli bilgiler paylaşılmış, istifade ettim teşekkürler.
  • arkadaşlar merhaba,

kış aylarının gelmesi ile beraber doğalgaz kullanmaya başladık, bu bizim ikinci kışımız.
    oda termostatı kullanıyoruz ama şöyle bir sıkıntım var, örnekle açıklayayım. Mesela termostatımız 22 dereceye ayarlı, ekranda da içerisi 22 derece olrak görülüyor, ama kombi 1 2 hatta 3 saat çalışmadığı oluyor ve ekranda hala 22 göstermesine rağmen ev üşünecek konuma geliyor, kombi çalışırkenki 22 ile çalışmadan 1 2 saat sonraki 22 arasında bariz hissedilen bir fark oluyor. acaba termostatın algısında mı bir sorun var yoksa bu durum normal yaşanılan bir durum mu? aklıma şöyle çalışack bir sistem geldi: termostat örneğin 2 saat aralığına ayarlı ve iki saate bir kombi mesela 20 dk çalışıp duruyor, bence daha mantıklı bir sistem olurdu, böyle birşey var mı acaba varsa geçmek isterim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gilbert

arkadaşlar merhaba,

kış aylarının gelmesi ile beraber doğalgaz kullanmaya başladık, bu bizim ikinci kışımız.
    oda termostatı kullanıyoruz ama şöyle bir sıkıntım var, örnekle açıklayayım. Mesela termostatımız 22 dereceye ayarlı, ekranda da içerisi 22 derece olrak görülüyor, ama kombi 1 2 hatta 3 saat çalışmadığı oluyor ve ekranda hala 22 göstermesine rağmen ev üşünecek konuma geliyor, kombi çalışırkenki 22 ile çalışmadan 1 2 saat sonraki 22 arasında bariz hissedilen bir fark oluyor. acaba termostatın algısında mı bir sorun var yoksa bu durum normal yaşanılan bir durum mu? aklıma şöyle çalışack bir sistem geldi: termostat örneğin 2 saat aralığına ayarlı ve iki saate bir kombi mesela 20 dk çalışıp duruyor, bence daha mantıklı bir sistem olurdu, böyle birşey var mı acaba varsa geçmek isterim..

merhaba;
    benimde bu 2. kışım olacak bende geçen kış ilk kullanmaya başladığımda fabrikasyon 21 derece gündüz 19 derece gece ayarlı olarak geldi. fakat 21 de dediğiniz gibi evde donduk. oda termostanın yanına dijital derece koydum fakat sapma yoktu. bende deneyerek 22.5 gündüz 21 derece gece olarak ayarladım şu an memnunum. yarım derece bile çok farkediyor. ev korumalı olduğu zaman ısı kaybı olmadığı için saatlerce kombi of konumunda olabiliyor

• bugun 2 tane termostatik vana aldım akşam takacam bakalım mutfakla çocuk odasına tasarruf yaratacakmı cebimize
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknokolik35

quote:

Orijinalden alıntı: gilbert

arkadaşlar merhaba,

merhaba;
    benimde bu 2. kışım olacak bende geçen kış ilk kullanmaya başladığımda fabrikasyon 21 derece gündüz 19 derece gece ayarlı olarak geldi. fakat 21 de dediğiniz gibi evde donduk. oda termostanın yanına dijital derece koydum fakat sapma yoktu. bende deneyerek 22.5 gündüz 21 derece gece olarak ayarladım şu an memnunum. yarım derece bile çok farkediyor. ev korumalı olduğu zaman ısı kaybı olmadığı için saatlerce kombi of konumunda olabiliyor

dostum eyvallah,
    "ev korumalı olduğu zaman ısı kaybı olmadığı için saatlerce kombi of konumunda olabiliyor" ev korumalı ya da değil, bir şekilde termostat ayarlı derecenin altına düşmediği anda, kombi uzun dönem of kaldığı anda ev soğuyor, misal bizim salon ön cephe güneş alarak ısınıyor ve kombi geç devreye giriyor, dolayısıyla arkadaki odalar daha bir soğumakla beraber ev soğuyor ama termostata bakıyorsun 22 gösteriyor. Acaba misal, 1,5 saatte bir 20 dk gibi devreye girip çıkan bir sistem yokmudur? daha mantıklı geldi bana sabit aralıklı dur kalklar ile ev ısısı stabil kalır. bir de şu 22,5 21 olayını deneyeyim bakalım bir iki gün..diğer yandan gaz sarfiyatından memnunum tabi, bugünlerde mesela 22 derece ile 3 4 metreküp/gün harcamakta.

• Arkadaşlar, vaillant termotec plus 20.000 lik hermetik kombim var. Colormatic 392F kablosuz oda termostadı alırsam,modülasyon özeliğinden yararlanabilir miyim acaba?
  • Arkadaşlar petek basınçları sürekli düşüyor (Buderus GB042 kullanıyorum). Geçen sene de aynı problem oldu, peteklerden kaçak yok, servis geldi eşanjörü değişti, problem çözüldü.

Şimdi 1 haftadır kombiyi çalıştırıyorum, aynı problem tekrar ediyor, servislerin de çok bilgili olduğunu düşünmüyorum, sağa sola telefon açıp iş yapıyorlar.

Acaba peteklere su verirken mi hata yapıyorum, cihaz içinde hava alınacak bir yer var mı, su bastıktan sonra başka bir şey yapmak gerekiyor mu? Peteklerin havasını almaya çalışıyorum, zaten hava olmuyor. Basınç bir gecede 2'den 0.5'e falan düşüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coxackie

Arkadaşlar petek basınçları sürekli düşüyor (Buderus GB042 kullanıyorum). Geçen sene de aynı problem oldu, peteklerden kaçak yok, servis geldi eşanjörü değişti, problem çözüldü.

Şimdi 1 haftadır kombiyi çalıştırıyorum, aynı problem tekrar ediyor, servislerin de çok bilgili olduğunu düşünmüyorum, sağa sola telefon açıp iş yapıyorlar.

Acaba peteklere su verirken mi hata yapıyorum, cihaz içinde hava alınacak bir yer var mı, su bastıktan sonra başka bir şey yapmak gerekiyor mu? Peteklerin havasını almaya çalışıyorum, zaten hava olmuyor. Basınç bir gecede 2'den 0.5'e falan düşüyor.

Kaçak vardır mutlaka dostum bend 42 kullanıyom 1 ay once 1,5 az üstünde yaptım 1,5 gelmiş dün baktım bunun normal basıncı kaç olması gerek acep

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: coxackie

Arkadaşlar petek basınçları sürekli düşüyor (Buderus GB042 kullanıyorum). Geçen sene de aynı problem oldu, peteklerden kaçak yok, servis geldi eşanjörü değişti, problem çözüldü.

Kaçak vardır mutlaka dostum bend 42 kullanıyom 1 ay once 1,5 az üstünde yaptım 1,5 gelmiş dün baktım bunun normal basıncı kaç olması gerek acep

1 yıldır çalışıyordu zaten, alt kata en ufak sızıntı yok. Kaçak yok, başka bir şey var ama ne ben anlıyorum, ne de servis.

• quote:

Orijinalden alıntı: dejaay

Ben de şu an da confeo plus(20.000 lik) siparişi vermek üzereyim. 3 ay ertelemeli 4 taksit olarak internet üzerinden 1270 tl ye alacağım.

Maalesef bu siparişim hüsranla sonuçlandı. Bu alışverişiwww.ticaretmerkezi.com ’dan yapmıştım. Adamlar beni 7 iş günü oyalayarak kombimi göndermediler. Kargoda gözüken ürünümün bir türlü kargo numarasını veremediler. Abartısız 10-15 kez aradım. Şu gün gelcek bugün gelcek diyip oyaladılar, rezil ettiler. Sonunda uzun uğraşlar sonucu siparişimi iptal ettirip paramı karta iade ettiler ancak evimin gazı bunların yüzünden 1 ay sonra falan anca açılacak. Alışveriş yapacaklara duyrulur.

Şu an kombimi taktırdım. Hemenwww.beyazesyamerkezi.com ‘dan sipariş verdim. 3 günde kombi elime ulaştı.
    Siz siz olun benim düştüğüm hataya düşmeyin. Alışveriş yapacağınız siteyi iyi seçin.

• 
Sayfa: önceki 398399400401402
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.