DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?
33426 Cevap2876580 Görüntüleme188 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     126 [128] 130 131 132 133 134 135      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

17 Mesaj
13 Eylül 2010; 10:11:46 

Bengi kombi bu konuda hizmet veriyor. Destek için arayabilirsiniz. kombi hakkında ki sorularımı oraya yöneltiyorum sağolsunlar cevaplıyorlar. www bengikombi com adresinden iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz...

timmy the king

687 Mesaj
13 Eylül 2010; 11:34:37 

0

Kullanma kılavuzundaki bağlantı şeması reimdeki gibi ama anlayana tabii
Yarımcı olursanız sevinirim

Honda Accord 2.0 executive 2007
İYİ GÜNDE KÖTÜ GÜNDE HEP BERABERİZ ÇÜNKÜ BİZ ANKARAGÜÇLÜYÜZ!!!

1254 Mesaj
16 Eylül 2010; 23:45:38 

100m2 evim var yaklaşık 7mt petek var ısı yalıtımı yok
kombi olarak ne tavsiye edersiniz 17000kcal yeterli olurmu?

ben biraz araştırdım aşağıdaki kombileri buldum ama bilen anlayan yardım ederse sevinirim

viesmann vitopend 20,640kcal/h
vaillant turbotec pro tr 202/3-3 17.200kcal/h
demirdöküm sargon premix yoğuşmalı 17.000kcal/h

687 Mesaj
17 Eylül 2010; 8:58:40 

Fatih hocam,

Yalıtım yoksa ayda bi sürü para ödeyip ısınamayacaksın eğer zor gelmezse
soba kur hepsinden iyi derim ben, ya da henüz kış gelmemişken evini içten
olsun bi yalıtım yaptır bari nerde oturduğunu söyleyebilirsen sana tahmini bi
kalınlık söyleyebilirim...

1254 Mesaj
17 Eylül 2010; 16:07:57 

quote:

Orijinalden alıntı: knggizmo

Fatih hocam,

Yalıtım yoksa ayda bi sürü para ödeyip ısınamayacaksın eğer zor gelmezse
soba kur hepsinden iyi derim ben, ya da henüz kış gelmemişken evini içten
olsun bi yalıtım yaptır bari nerde oturduğunu söyleyebilirsen sana tahmini bi
kalınlık söyleyebilirim...

Oturma odamda doğalgaz sobası var
Isınamayacağımı biliyorum ama ılıklık bile buz gibi soğuktan iyidir
İçten yalıtımda çok para tutuyor, bu arada kocaelideyim

http://twitter.com/sicakfiyat

502 Mesaj
18 Eylül 2010; 17:03:23 

Merhaba, kayınpederin evi için bir kombi önerisi olan varmı. Ev 2+1 klasik Toki dairesi 90m2, ve yalıtımlı. Bu daireye yoğuşmalı kombi gereksiz diye düşünüyorum ama bir danışayım dedim. Bu arada eca confeo plus modeli ugyun gibi geldi bana. Yoksa bu da gereksiz olur diyen varmı, daha ucuz yollu bir kombi mi baksak. İkamet yeri kırıkkale.

Hayvanları tanıdıkça insanları sevmeye başladım.

241 Mesaj
19 Eylül 2010; 3:11:05 

quote:

Orijinalden alıntı: FATlH

100m2 evim var yaklaşık 7mt petek var ısı yalıtımı yok
kombi olarak ne tavsiye edersiniz 17000kcal yeterli olurmu?

ben biraz araştırdım aşağıdaki kombileri buldum ama bilen anlayan yardım ederse sevinirim

viesmann vitopend 20,640kcal/h
vaillant turbotec pro tr 202/3-3 17.200kcal/h
demirdöküm sargon premix yoğuşmalı 17.000kcal/h

Kombide alacaksan 2 marka alacaksın
ya Vaillant turbotec pro tr
yada ECA Confeo Premiks
Unutmayın kombide 2 marka hem tasarruflu hemde kaliteli Vaillant ve ECA
Eğer kombide güçünüz yetiyorsa yoğuşmalı alın. Unutmayın 1 senelik faturada zaten yoğuşmalı kombi ile normal kombi arasındaki farkı kapatırsınız.

Bu ikisi dışında kombi tercih etmeyin Demirdöküm müş bilmem nemiş yüzüne bile bakmayın kombide.

Ha radyatör konusundada Demirdöküm plus ı tek geçerim ve radyatörür alabildiğiniz kadar büyük alın unutmayın. Nekadar büyük radyatör okadar kaliteli ve tasarruflu ısınma .

Alayına İsyan Ölümüne Göztepe !!!

241 Mesaj
19 Eylül 2010; 3:20:41 

quote:

Orijinalden alıntı: akg58

Merhaba, kayınpederin evi için bir kombi önerisi olan varmı. Ev 2+1 klasik Toki dairesi 90m2, ve yalıtımlı. Bu daireye yoğuşmalı kombi gereksiz diye düşünüyorum ama bir danışayım dedim. Bu arada eca confeo plus modeli ugyun gibi geldi bana. Yoksa bu da gereksiz olur diyen varmı, daha ucuz yollu bir kombi mi baksak. İkamet yeri kırıkkale.

Ev hem ufak hemde yalıtımlı . Normal kombi yeterli . Ama sürekli yakacaklar ve evin her yeri açık olacak diyorsan Yoğuşmalı al derim. normal kombi ile Yoğulmalı kombi arasında %20-%30 arası tassarruf söz konusu . Yani normal kombide 100 lira gelen faturada yoğuşmalıda 70-80 lira gelir .

Genel olarak bi tavsiye yapacak olursam
Şimdi kullanım şekline bağlı eğer sürekli açık olacaksa ve sürekli yüksek sıcaklıkta çalıştırılacaksa yoğuşmalı al derim . Ama yok bazen kullanılır bazen kullanılmaz veya 1 yada 2 petek acarım fazla kullanmam diyorlarsa normal kombi al .

Yoğuşmalı kombiyi şöyle düşünün sürekli kullanacaksanız veya evinizin yalıtımı kötü ise Yoğuşmalı.
Yok sürekli kullanmam ve evimin yalıtımı iyi diyorsanız normal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRuTe35 -- 19 Eylül 2010; 3:36:48 >

241 Mesaj
19 Eylül 2010; 3:29:39 

Bu başlığı ilk defa şans eseri gördüm kendim bizzat doğal gaz firmasında çalısıyorum . Bundan sonra isteğiniz konuda size yardımcı olmaya çalışacağım

241 Mesaj
19 Eylül 2010; 3:51:11 

Kombide kalite ve tasarruf acısından 2 kombi Vaillant ve ECA demiştim. Bu iki kombi çok iyi ve tasarruflu. Şimdi gelelim bu iki kombi arasında ki fiyat farkına. Neredeyse 2 kombi arasındaki fiyat farkları 300 ile 1000 Tl arasında değişir.

Mesela
E.C.A Confeo Premix S Yoğuşmalı kombi (20640) 1750 TL
VAİLLANT ecoTEC plus VUW TR 296/3-5 yoğuşmalı kombi (21070) 2170 TL.
Bu iki kombi arasında neredeyse hiç bir fark yoktur. Tek fark sizin ödediğiniz 420 TL lik isim hakkı farkı. Yani aralarındaki tek fark isimleri Biri ECA Biri Vaillant. Oyüzden Boşuna paranızı kaptırmayın.

Bu söylediklerim üst modellerde geçerli olmaya bilir evet ama şu an en cok kullanılan ECA ve Vaillant kombilerin özellikleri ve tasarrufları neredeyse aynı. O yüzden bu markaları alacak olan arkadaşlar boşuna 420 tl boşa atmayın derim. Üst modellerde tekrarlıyorum bu değişiklik göstere bilir .

244 Mesaj
19 Eylül 2010; 11:02:24 

Merhaba,

Vaillant kombiyi monte ettirdim dün.Adam mutfaktaki peteğe bir vana monte etti , su tahliye için.Kısa süre akıttı , su resmen simsiyahdı.Bu suyun kombiye zarar vereceğini düşünüyorum.O sıra adam gittikten sonra boşaltırım dedim.Ama adam giderken şöyle bir şey dedii ; "su eklemesini şurdan yapacaksınız." Kombi altında ufak bir vana gibi birşey gösterdi.Sistemden su eksildikçe şebekeden bu basmıyor mu bu kombiler ?

HP Netserver LH3 : 2X550Mhz+1Gb+6X9.1SCSI/Raid+2X350W RPS (FreeBSD 6.2)
HP Vectra il8 : Mikrotik / HP E-PC : NAS Server Cisco : 2X1900/2X2501/1005/Firewall
Cel 800 : Radius Server - Asus S-Presso HTPC

136 Mesaj
20 Eylül 2010; 13:16:29 

Kombi markaları araba markaları gibidir. hepsinin ucuz ve lüks sınıfları vardır. ucuzu alırsanız, işletme giderleriniz artabilir, pahalısını alırsanız işletme giderleriniz düşer. mühim olan bulunduğunuz yerde en iyi servis imkanını hangi marka veriyorsa onu tercih etmenizdir.

birde kombiler başlıca 2 gruba ayrılıyor. Konvensiyonel(Klasik) Kombiler ve Yoğuşmalı(Yeni nesil) kombiler. Klasik kombiler %90-94 arası verimlidir, Yoğuşmalı kombilerse %103-110 arası verimlidir. Piyasada genelde yoğuşmalı kombi adı altında yarı yoğuşmalı olan 3 eşanjörlü kombileri satıyorlar. ama yoğuşmalı alacaksanız Premix teknolojili (tam yoğuşmalı) kombileri tercih etmenizi öneririm.

http://www.suurunleri.net/

433 Mesaj
20 Eylül 2010; 14:05:14 

ECA kombı kullanıyorum gayet iyi Listene Ekle

Ooh baby baby, La La La LaLa La La Hey Baby
metin2 pvp serverler
pvp serverler

bymck1 @ gmail.com

50 Mesaj
20 Eylül 2010; 16:29:37 

quote:

Orijinalden alıntı: m-aral

Bölgemize yeni doğalgaz geldi , ilçemizde İZMİRGAZ la sözleşme yapmış yetkili firma olmadığından ,Apt yöneticisi olarak , İZMİR den kolon tesisatı ve daire içi tesisatı yapacak bir firma ile görüştüm.
Ancak kafama takılan bir soru oldu yanıtlayacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Apartmanımız 5 yıllık bir bina 4 katlı güneye bakıyor ,her katta 2 daire toplam 8 daire var , tüm daireler güney-kuzey doğrultusunda mutfak ve salon güneye bakıyor, yatak odası ve oturma odası kuzeye , çocuk odası ,wc ve banyo arada kalıyor.Duvarlar yalıtımlı ISIBİM tuğla kullanılarak yapılmış ,doğramalar PEN çift camlı ,her dairenin

salon 25,5m2
oturma od. 13,5m2 ,
yatak od. 15m2 ,
çocuk od. 10m2 ,
mutfak 15,75m2 ,
hol 9,17m2 ,
banyo 5,7m2 olmak üzere ( duvarlar hariç toplam 95,32m2) alanı var.

Müteahhit tarafından kalorifer tesisatı yapılmış ancak petekler takılmamıştır.Mazotlu veya katı yakıtlı kat kaloriferi kullanılacağı varsayılarak 8 daireninde kuzeye bakan balkonlarında , kalorifer tesisatının başlangıcı var , sıcak su gidiş ve soğuk su dönüş boruları 1 inç , peteklerin takılacağı borular 1/2 inç.

Kombilerin arka balkona yerleştirilmesi halinde , daire girişlerinden arka balkona kadar (hol-yatak odası-oturma odası) dahil olmak üzere tesisat yürütülmesi gerektiğini düşünüyordum.

Ancak yetkili firma görevlisi , istenirse kombiyi mutfak veya çok kullanılmayan küçük wc ye koyarak mevcut kalorifer tesisatına bağlayabileceğini , dolayısıyla arka balkona kadar doğalgaz tesisatı yürütmek zorunda olmayacağımızı ve arka balkona kombi koymak zorunda olmadığımızı belirtti.

Bu durumda sistemin sağlıklı ve sorunsuz çalışması mümkün olabilirmi? terddütlerim var çünkü arka balkona konulması halinde daha verimli çalışacağı kanaati bende hakim yanılyormuyum???
Sistem arka balkona göre tasarlanmış kombi veya katkaloriferi çıkış ve giriş boruları belirttiğim gibi kalın ,daha sonra incelerek devam ediyor , sistemin herhangi bir noktasına kombiyi bağlamak problem teşkil edermi???

Estetik kaygıları bir yana bırakıp kombiyi arka balkona mı ??? taktırayım ,yoksa estetiği de düşünüp daire içinde fazla boru dolaştırmadan kombiyi mutfak veya küçük wc ye mi???

Merhaba,
Ben Karşıyaka Elit Sitesinde oturuyorum, sizin gibi apartman yöneticisiyim ve ana kolon tesisatı ve dairem için pek çok firmayla görüştüm. Ana kolon tesisatı için, Daire başı 140-170 tl arasında fiyatlar aldım. Sizin gibi bizimde kalorifer tesisatımız arka balkonda. Ben bu tesisatı mutfak tarafındaki ön balkona (güneye bakan cephe)aldırdım, bu şekilde doğal gaz borusu geçen oda sayısı azaldı ve her odaya alarm koyma zorunluluğu kalktı.
Küçük wc ye İzmir Gazın izin vereceğini sanmıyorum, yakılan gazın direk atmosfere verilmesi ve kombinin bulunduğu odanın belli bir hacimde olması şartı var.
Kombi için pek çok alternatif mevcut, ben henüz almadım ama Ariston clas premium ve genus premium lardan birine kadar eledim seçimimi. Darısı karar verememiş arkadaşların başına.
Ariston servisi bana normal hermetik kombi önermesine karşın konuştuğum tüm mühendis arkadaşlar yoğuşmalı kombinin daha iyi olduğu konusunda beni ikna ettiler.
selamlar

[URL=http://img203.imageshack.us/i/img185.jpg/][IMG=http://img203.imageshack.us/img203/5225/img185.th.jpg][/IMG][/URL]

35½ Türkiye

762 Mesaj
20 Eylül 2010; 17:08:39 

bende izmirde oturuyorum geçen yıl doğalgaza geçtim ve geçen yıl 2-3 ay kalariferi kullanabildim. büyük rahatlılk bi çok kişi yoğuşmaya gerek yok dedi ama ben buderus gb 022 ve dış hava sensörlü rc35 kumanda paneli ile satın aldım. iyikide öyle yapmışım. kumandayı bir kere ayarladım ve bir daha hiç ellemedim 7-24 açıktı ve gece 19-gündüz 22,5 derece de idi yeni bebeğim olduğu için en yüksek 75 tl geldi. herkeze tavsiye ederim...

762 Mesaj
20 Eylül 2010; 17:12:47 

bende izmirde oturuyorum geçen yıl doğalgaza geçtim ve geçen yıl 2-3 ay kalariferi kullanabildim. büyük rahatlılk bi çok kişi yoğuşmaya gerek yok dedi ama ben buderus gb 022 ve dış hava sensörlü rc35 kumanda paneli ile satın aldım. iyikide öyle yapmışım. kumandayı bir kere ayarladım ve bir daha hiç ellemedim 7-24 açıktı ve gece 19-gündüz 22,5 derece de idi yeni bebeğim olduğu için en yüksek 75 tl geldi. herkeze tavsiye ederim...

16015 Mesaj
20 Eylül 2010; 19:10:37 

elazığda bi arkadaş kombi almayı düşünüyor

yeni hat çekmişler

200 m2 daire ve en üst kat

ne kadar petek yeterli olur

kaçlık kombi ve kapasitesi ne olmalı

ben 30000 lik yoğuşmalı viessman yada buderus al dedim

buderusun 24lük yoğuşmalısına 4000 lira istemişler

viesmana da 3000 tl

siz ne diyorsunuz acaba

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

2726 Mesaj
20 Eylül 2010; 22:33:25 

quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

elazığda bi arkadaş kombi almayı düşünüyor

yeni hat çekmişler

200 m2 daire ve en üst kat

ne kadar petek yeterli olur

kaçlık kombi ve kapasitesi ne olmalı

ben 30000 lik yoğuşmalı viessman yada buderus al dedim

buderusun 24lük yoğuşmalısına 4000 lira istemişler

viesmana da 3000 tl

siz ne diyorsunuz acaba

Isı yalıtımı standartlara uygunsa,
En az 10-12 metre panel radyatör olursa
yoğuşmalı kombi düşünülebilir.

Kapasitesi min. 28 Kw'lık kombi, ihtiyacı karşılar.

Bu markaların hangi modellerine fiyat verildiğini,
Fiyatlara ayrıca nelerin dahil olduğunu belirtmemişsiniz.

Cumhuriyet tasada ve kıvançta bir olmaktır. Bayramı da her şartta kutlanmış ve kutlanacaktır. YAŞASIN CUMHURİYET!

16015 Mesaj
21 Eylül 2010; 6:22:55 

fiyatlar sadece kombi fiyatı

benim söyldiğim değerler kwdeğil kcal cinsinden idi aslında

28kw 24000 kcal ye denk geliyor ve bana kalırsa bu düşük bi değer

çokda iyi hesabını bilmiyorum ama

ben istanbulda 100m2 evde oturuyorum evimde 20000 kcalik bi vaiilant ile 6.5 mt petek var

izolastonum oldukça iyi ama soğuk havalarda ben bile zor ısınıyorken elazığda 200m2 eve 24000 lik kombi ne kadar faydalı olur bilemiyorum

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

37 Mesaj
21 Eylül 2010; 17:28:08 

merhaba arkadaşlar.
ben istanbul gaziosmanpaşa da oturuyorum. dairemiz için kombi almak istiyoruz.
dairemiz yeni 2010 yapımı, ısı yalıtımı ve pimapenler var. ön cephe iyi derece de güneş alırken arka cephe biraz daha az alıyor.
brut metrekare olarak tapuda 157 m2 olarak gorunuyor ama net olarak sanırım 100 m2 ancak vardır.( kabaca yazdım nasıl hesaplanır onuda bılmıyorum:)
müteahıt ten alırken tesısatımız hazırdı ve yaklaşık 6 metre kadar radyatör döşenmiş.
öncelikle yoğumalı kombi olması şart mıdır, konvansiyonel kullanabilir miyim?
kombi marka ve model tavsiyeleriniz nelerdir.

birde daha önceki konulardaki tavsiyelerden viesman kombi tavsiyeleri olmuş.
aşagıdakı fıyat uygunmudur?

VİESSMAN VİTOPEND 100-W 20.000 k/CAL Hermetik Kombi peşin 1.280 taksitli 1.380 TL

şimdiden teşekkurler saygılar

241 Mesaj
21 Eylül 2010; 20:36:05 

quote:

Orijinalden alıntı: sharp61

merhaba arkadaşlar.
ben istanbul gaziosmanpaşa da oturuyorum. dairemiz için kombi almak istiyoruz.
dairemiz yeni 2010 yapımı, ısı yalıtımı ve pimapenler var. ön cephe iyi derece de güneş alırken arka cephe biraz daha az alıyor.
brut metrekare olarak tapuda 157 m2 olarak gorunuyor ama net olarak sanırım 100 m2 ancak vardır.( kabaca yazdım nasıl hesaplanır onuda bılmıyorum:)
müteahıt ten alırken tesısatımız hazırdı ve yaklaşık 6 metre kadar radyatör döşenmiş.
öncelikle yoğumalı kombi olması şart mıdır, konvansiyonel kullanabilir miyim?
kombi marka ve model tavsiyeleriniz nelerdir.

birde daha önceki konulardaki tavsiyelerden viesman kombi tavsiyeleri olmuş.
aşagıdakı fıyat uygunmudur?

VİESSMAN VİTOPEND 100-W 20.000 k/CAL Hermetik Kombi peşin 1.280 taksitli 1.380 TL

şimdiden teşekkurler saygılar

Taktırmışken 1 kere taktır iyi bişey al ben şahsen hiç beğenmiyorum viessman ı taktığım müşterilerde hiç memnun deil yüksek faturadan şikayet ediyorlar.
Sana tavsiyem ECA tam yoğuşmalı Premix kombi tercih et 1750 TL arada çok bi fark yok . Radyatör 6 metre yeterlidir.

Eğer siz taktıracaksanız radyatörü Radyatör olarakta Demir döküm plus tan şaşmayın . Peteğide alabildiğin kadar büyük alın . Bu dediklerimi yaparsan kışın her peteği sonuna kadar aç en fazla gelecek olan faturan 80 tl dir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRuTe35 -- 21 Eylül 2010; 20:45:24 >

162 Mesaj
21 Eylül 2010; 21:39:04 

Arkadaşlar merhaba,

Samsunda yeni almış olduğum ev için kombi önerisine ihtiyacım var. Sayfaları okumaya çalıştım ama hem sayfa sayısı çok fazla hem de okudukça iyice kafam karıştı. Ev net 148 m2, güney cephe ve güneş alıyor. 7 katlı apartmanın 3. katı. Yalıtım yapılmış ve toplam 8 metre radyatör kullanılmış. Mütahitin ısrarla önerisi Bosch, 20.000 btu ancak tam model belirtemeyeceğim. Bosch kombilerden forumda çok bahsedilmemiş. Benim aklımda vaillant (önceki evimde 3 yıldır kullanıyorum ve gerek servis hizmeti gerekse cihazdan çok memnunum) veya viessman. Marka ve model olarak fikir belirten olursa çok memnun olacağım,

Teşekkürler...

80 Mesaj
21 Eylül 2010; 23:20:36 

arkadaşlar acil bir sorum olacak

evimde bakır tesisatlı bir kombi sistemi vardı.
dökme demir radyatörlerim delindiği için yerlerine alüminyum Baymak elegance serisi radyatör aldım.

Biraz saçma oldu ama şimdi intrernette yaptığım araştırmalarda bu ikilinin kullanılmaması gerektiğini öğrendim.

bu şekilde kullanırsam ne gibi sorunla karşılaşırım?

teşekkürler

241 Mesaj
21 Eylül 2010; 23:51:58 

quote:

Orijinalden alıntı: yengeçf

Arkadaşlar merhaba,

Samsunda yeni almış olduğum ev için kombi önerisine ihtiyacım var. Sayfaları okumaya çalıştım ama hem sayfa sayısı çok fazla hem de okudukça iyice kafam karıştı. Ev net 148 m2, güney cephe ve güneş alıyor. 7 katlı apartmanın 3. katı. Yalıtım yapılmış ve toplam 8 metre radyatör kullanılmış. Mütahitin ısrarla önerisi Bosch, 20.000 btu ancak tam model belirtemeyeceğim. Bosch kombilerden forumda çok bahsedilmemiş. Benim aklımda vaillant (önceki evimde 3 yıldır kullanıyorum ve gerek servis hizmeti gerekse cihazdan çok memnunum) veya viessman. Marka ve model olarak fikir belirten olursa çok memnun olacağım,

Teşekkürler...

Bosh kombilerde iyi diye duymuştum ama hiç Bosh kombi takmak nasip olmadı . O yüzden Boshla ilgili ne desem yalan olur .

Arkadaşlar tekrar söylüyorum .
Kombide Vaillant , ECA , Ariston bu 3 kombinin tam yoğuşmalı modellerini tercih edin . Faturada çok farkediyor bu 3 kombi .
Radyatördede Demir Döküm Plus ı tercih edin Ve alabildiğiniz kadar büyük radyatör alın nekadar büyük radyatör okadar kaliteli ısı ve tasarruf demektir

241 Mesaj
22 Eylül 2010; 0:01:34 

quote:

Orijinalden alıntı: astery99

arkadaşlar acil bir sorum olacak

evimde bakır tesisatlı bir kombi sistemi vardı.
dökme demir radyatörlerim delindiği için yerlerine alüminyum Baymak elegance serisi radyatör aldım.

Biraz saçma oldu ama şimdi intrernette yaptığım araştırmalarda bu ikilinin kullanılmaması gerektiğini öğrendim.

bu şekilde kullanırsam ne gibi sorunla karşılaşırım?

teşekkürler
Alüminyum Radyatörlerde sıcak su dolaşımıyla zamanla aşınma olur bunun sonucunda tortular da tesisat sisteminde dolaşmakta ve dolayısıyla kombinizin pompa vb hassas kısımlarından geçer. Bu da kombiyi bozar . Bunu Engellemenin tek yolu Kombinin su devir daim girişine bir pislik tutucu parça koymanız gerekli.

11 Mesaj
23 Eylül 2010; 11:17:22 

Merhabalar

İzmirde oturuyorum. evim ara kat.net kullanım alanı 110 m2.brüt 130 m2.valliant firmasıyla anlaştım.fakat daha ödeme yapmadım.bir kaç tane sorum var.

1) ev için demirdöküm plus radyatör- 9,3 m3 biçildi.radyatör bu kullanım alanı için çokmu.? aynı zamanda radyatörün çok olması faydamıza olacağını söyledi.tekniker ortalam 0.8 m3 fazladan koyduğunu söyledi doğrumu ?( salon -mutfak - kolidor arasında kapı yok -toplam 60 m2 tek parça )

2) 9.3 m3 radyatöriçin TEC plus VUW TR 202/3-5 kapasite 17.000kcal önerdiler.fakat ben vailantın çağrı merkezini aradığımda bana 20.000kcal olabileciğini söylediler
acaba 17 .000 kçal mı 20.000 kcall mı

3 ) simens termostatik vana takılcak yoksa kablolu yada kablosuz oda termostatımı taktırsam...

4 ) 9.3 m3 demir döküm radyatör-kombi vailant 202/3-5 17.000 kcal.

tüm bu söylediklerim 4400 tl 12 taksit.ayrıca vailant 340 tl abone ücretini iade edeck yani 4060 mal olacak fiyat nasıl.

ısınmanın iyi olması benim için çok önemli 1,5 yaşında bebek var.yardımlarınız içn şiimdiden tşk

23 Mesaj
23 Eylül 2010; 14:38:16 

23 Mesaj
23 Eylül 2010; 14:44:17 

quote:

Orijinalden alıntı: taaydemir

Merhabalar

İzmirde oturuyorum. evim ara kat.net kullanım alanı 110 m2.brüt 130 m2.valliant firmasıyla anlaştım.fakat daha ödeme yapmadım.bir kaç tane sorum var.

1) ev için demirdöküm plus radyatör- 9,3 m3 biçildi.radyatör bu kullanım alanı için çokmu.? aynı zamanda radyatörün çok olması faydamıza olacağını söyledi.tekniker ortalam 0.8 m3 fazladan koyduğunu söyledi doğrumu ?( salon -mutfak - kolidor arasında kapı yok -toplam 60 m2 tek parça )

2) 9.3 m3 radyatöriçin TEC plus VUW TR 202/3-5 kapasite 17.000kcal önerdiler.fakat ben vailantın çağrı merkezini aradığımda bana 20.000kcal olabileciğini söylediler
acaba 17 .000 kçal mı 20.000 kcall mı

3 ) simens termostatik vana takılcak yoksa kablolu yada kablosuz oda termostatımı taktırsam...

4 ) 9.3 m3 demir döküm radyatör-kombi vailant 202/3-5 17.000 kcal.

tüm bu söylediklerim 4400 tl 12 taksit.ayrıca vailant 340 tl abone ücretini iade edeck yani 4060 mal olacak fiyat nasıl.

ısınmanın iyi olması benim için çok önemli 1,5 yaşında bebek var.yardımlarınız içn şiimdiden tşk

Bebeğiniz varsa ve en azından 4-5 yaşına kadar da bizlere göre daha fazla ısınma ihtiyacı gerekeceğinden bir üst kapasiteye geçmen daha doğru olacaktır ama, şunu da gözardı etmeyin, çocuklu ev 24 saat ısıtma gerekir ve bu durumda tam yoğuşmalı tavsiye ederim.
Radyatörlerin büyük olması daha iyidir, dolaşan sıcak suyun ısısını, radyatörden odaya daha rahat geiçişi sağlar, daha doğrusu gidiş dönüş sıcaklığı arasındaki far artar ve alan daha çabuk ısınır. dolaşan su daha geç soğur.

18 Mesaj
23 Eylül 2010; 21:47:21 

Merhaba.
Viesmann vitopend 100 kullanıyorum. genel olarak performansından memnunum. Ancak kullanma suyunda sürekli olarak istediğim sıcaklıkta su elde edebilmem için su miktarını çok yükseltmem gerekiyor. Diğer bir anlatımla benim istediğim su miktarında kombinin minumuum ısıtma gücü bile su sıcaklığının ayarladığım sıcaklık değerini aşmasına ve kombinin devreden çıkıp tekrar girmesine sebep oluyor. Buda su sıcaklığında dalgalanmaya yol açıyor.

Benim mantığıma göre benim istediğim su miktarında sabit sıcaklık için minimum alev boyunu azaltmak bir çözüm olabilir.

Kombinin ayarlarında değişiklik yapılarak kombinin minimum ısıtma gücü değiştirilebilir mi? Böyle bir işlem yapılırsa başka herhangi bir dezavantajı olur mu...

T>eşekkürler

33 Mesaj
24 Eylül 2010; 17:23:03 

Temmuz ayında Vailant TurboTech Pro 242/3-3 kombi taktırdık. Cihaz ve kullanımı ile ilgili aklıma takılan birkaç ufak şey var.

Su sıcaklığını en düşük seviyede (35 derece) tutuyorum. Yazın su tüketimi olmadığı zaman kombide herhangi bir hareket olmazdı. Fakat son zamanlarda su tüketimi olmasada kombi bazen çalışıyor. Bunun nedeni nedir?. Su sıcaklığı 25-26 derece olarak gösteriyor şu anda. Ama dediğim gibi bazen tüketim olmasada kombi devreye giriyor.

Ev dublex ama aradaki kapıyı kapattıkmı ayrı iki kat şeklinde olabiliyor. İki katın toplam alanı 180 metrekare civarı. Bu sene sadece alt kata petek döşettik ve yaptırdığımız firmayada bir iki sene içerisinde üst katada petek döşetebiliriz, ona göre bir kombi koyun dedik. Bize bu cihazı önerdiler. Şimdi bu kombi iki katı birden ısıtabilir mi?.

Yer Sakarya.

4143 Mesaj
24 Eylül 2010; 23:13:31 

termostat konusunda bilgisi olan var mı beyler?
biz vitodens 100 kombi aldık.
termostat oda tipi dijital-analog, on/off -programlanabilir, kablolu-kablosuz yada termostatlı radyatör vanası gibi seçenkler mevcut.
Kullananlar yorum yapabilir mi?

E7500 R0 vid:1.262 400mhz 3.8ghz 1.375v& Gelid Tranquillo || P35 DS3R r2.1 || 3GB 800 c5 ||WD10EZEX - 3500418AS - HD103SJ - WD Elements 2.5" 1TB - Corsair 32GB Slider || Sapphire 5850 TOXIC ||Seasonic M12II-620
Skystar 2.8a ||XClio Nighthawk ||HP 2310ei || Logitech G500 & Media keyboard 600||40C6000 & Digi HD 9102||Canon Ixus 220HS & Toshiba 16GB C10

246 Mesaj
25 Eylül 2010; 0:55:01 

quote:

Orijinalden alıntı: Cervantes

Temmuz ayında Vailant TurboTech Pro 242/3-3 kombi taktırdık. Cihaz ve kullanımı ile ilgili aklıma takılan birkaç ufak şey var.

Su sıcaklığını en düşük seviyede (35 derece) tutuyorum. Yazın su tüketimi olmadığı zaman kombide herhangi bir hareket olmazdı. Fakat son zamanlarda su tüketimi olmasada kombi bazen çalışıyor. Bunun nedeni nedir?. Su sıcaklığı 25-26 derece olarak gösteriyor şu anda. Ama dediğim gibi bazen tüketim olmasada kombi devreye giriyor.

Ev dublex ama aradaki kapıyı kapattıkmı ayrı iki kat şeklinde olabiliyor. İki katın toplam alanı 180 metrekare civarı. Bu sene sadece alt kata petek döşettik ve yaptırdığımız firmayada bir iki sene içerisinde üst katada petek döşetebiliriz, ona göre bir kombi koyun dedik. Bize bu cihazı önerdiler. Şimdi bu kombi iki katı birden ısıtabilir mi?.

Yer Sakarya.

bende aynısından yeni taktırdım arada bir çalışmasının sebebi şu özelliğinden olabilir bunların yedek sıcak su deposu var yaklaşık 8 litre kadar ve bu yedek depo her zaman sıcak su kullanımını hazırda tutuyor ve belli bir sıcaklıktan sonra sıcak su derecesi düştümü kendiliğinden devreye giriyor ve sıcak suyu kullanıma hazır hale getiriyor bundan dolayıdırki kombi bazen devreye girip çalışıyordur bu da bu kombinin lüks özelliklerinden birisidir

chevrolet 2006 kalos 1.4 16V sx hb otomatik

10 Mesaj
26 Eylül 2010; 0:32:07 

bilen arkadaşlardan ricam bana fikir versinler.
75m2 giriş kat daire (altında da daire var) binada izolasyon yok. daire içinde de yok.
kombiye göre her odaya su tesisatı döşenmiş. plastik borular. usta geldi baktı.
Baymak Lambert model 20.000lik hermetik model(800liraya geliyormuş), 300 lira doğalgaz proje ücreti,doğalgaz tesisatı (mutfak dahil) bir adet havlupan, bir adet 80lik ve 2 adet 100lük radyator(salon ve 2 yatak odasına) (mutfağa radyator koymaya gerek yok dedi) , işçilik ve diğer malzemeler dahil herşeye 2000TL dedi. normal bir fiyat mı bu? yani odaların su tesisatı hariç geri kalan herşey için 2000 tl baymak lambert kombi için.
bir de radyator boyutları iyi mi böyle bir ev için? mutfağa da koymalı mı bu fiyat içinde?

241 Mesaj
26 Eylül 2010; 3:28:19 

quote:

Orijinalden alıntı: vervito

bilen arkadaşlardan ricam bana fikir versinler.
75m2 giriş kat daire (altında da daire var) binada izolasyon yok. daire içinde de yok.
kombiye göre her odaya su tesisatı döşenmiş. plastik borular. usta geldi baktı.
Baymak Lambert model 20.000lik hermetik model(800liraya geliyormuş), 300 lira doğalgaz proje ücreti,doğalgaz tesisatı (mutfak dahil) bir adet havlupan, bir adet 80lik ve 2 adet 100lük radyator(salon ve 2 yatak odasına) (mutfağa radyator koymaya gerek yok dedi) , işçilik ve diğer malzemeler dahil herşeye 2000TL dedi. normal bir fiyat mı bu? yani odaların su tesisatı hariç geri kalan herşey için 2000 tl baymak lambert kombi için.
bir de radyator boyutları iyi mi böyle bir ev için? mutfağa da koymalı mı bu fiyat içinde?

fiyat normal ama aldıkların iyi değil yani faturan kabarık gelir benden söylemesi. Almışken kaliteli bişiyler al derim

3071 Mesaj
26 Eylül 2010; 11:48:26 

Selamlar

evimize daire içi tesisat döşeteceğiz ama yoğuşmalı kombi (bosch classic condence yoğuşmalı 204080 ve ya comfort condense yoğuşmalı) tercih etmek düşüncesindeyim

fakat yoğuşmalı kombilerde su sıcaklığı 50-30 derece arasında olduğu söylenmekte ve ısınmada petek sayısının artacağı ve tabiki maliyetinde artabileceği söyleniyor

sizce yoğuşmalı kombi mi yoksa diğer sınıf kombi mi doğru tercih olur

marka model önerisi????

tercihim yooğuşmalı yönünde ama....

Şehir izmir evin konumu güney cephe..

Atatürk Gençliği Görev Başında...

33 Mesaj
26 Eylül 2010; 14:34:20 

Arkadaşlar Merhaba.
Ankara Batıkentte bulunan 150 m2 evime artık miadını dolduran Alarko Kombimin yerine yeni bir kombi almaya karar verdim.
Yaz başında evimin dış cephe ısı yalıtımını yaptırdım.
Az önce ölçtüm petek uzunluğu toplamda 8,5 metre bunun hesaplamalarına göre 20000 kcal lik bir kombinin yeterli olduğu söylendi bana.
Hermetik tercih edeceğim sanırım. Ama çeşit çok Vaillant 242-5 iyi dendi ama yinede sizlerinde görüşlerini almak isterim.
Bir diğer sorum ise Hermetik kombi doğru tercih mi?
Yoksa yoğuşmalı bir kombi yakıt tasarrufu için daha mı doğru olur.
Detaylı bilgiler verirseniz özelliklede marka ve model olarak tecrübelere ihtiyacım olacak, sonuç olarak en doğru bilgiyi cihazı daha önceleri kullananlar verebilir.
1-2 gün içerisinde karar verip taktırmayı düşünüyorum bir kombiyi.
Fiyat sınırım ise montaj dahil 2000 - 2250 tl yi geçmemeli.
Saygılar.

10 Mesaj
26 Eylül 2010; 23:35:34 

quote:

Orijinalden alıntı: BRuTe35

fiyat normal ama aldıkların iyi değil yani faturan kabarık gelir benden söylemesi. Almışken kaliteli bişiyler al derim

1000liraya kadar ne önerirsiniz?

5 Mesaj
27 Eylül 2010; 1:09:50 

merhabalar. 120 m2 yerden ısıtmalı (oksijen bariyersiz dizayn boru döşeli) evde kullanmak üzere buderus gb 022 ve viessman vitodens 100 kombiden biriisini almayı düşünüyorum. hangisini almalıyım, oksijen bariyersiz olmasının zararı olurmu, zararı olursa bu zararı nasıl telafi edebilirim?

241 Mesaj
27 Eylül 2010; 20:16:03 

quote:

1000liraya kadar ne önerirsiniz?

Ariston iyi mesela her taktığım müşteri memnun kaldı . Tam size göre 1000 lira çok memnun kalırsınız. Banada dua edersiniz.

Aşşagıdaki linkte örnegi var .

Ariston Class Hermetik konvansiyonel kombi 22102kcal/h 25,7 kw
http://www.kombi.com/ur...cal/h)-25,7kw-22102--44

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRuTe35 -- 27 Eylül 2010; 20:27:08 >

241 Mesaj
27 Eylül 2010; 20:48:38 

quote:

Orijinalden alıntı: baybarut

Selamlar

evimize daire içi tesisat döşeteceğiz ama yoğuşmalı kombi (bosch classic condence yoğuşmalı 204080 ve ya comfort condense yoğuşmalı) tercih etmek düşüncesindeyim

fakat yoğuşmalı kombilerde su sıcaklığı 50-30 derece arasında olduğu söylenmekte ve ısınmada petek sayısının artacağı ve tabiki maliyetinde artabileceği söyleniyor

sizce yoğuşmalı kombi mi yoksa diğer sınıf kombi mi doğru tercih olur

marka model önerisi????

tercihim yooğuşmalı yönünde ama....

Şehir izmir evin konumu güney cephe..

Arkadaşım bende izmirde oturuyorum. İzmirde doğru kombiyi seçtinmi kışın en soğuk ayda her peteği açsan bile sana gelecek olan fatura 80-100 liradır.

Ama doğalgazlı evlerde ufacık detaylar faturaya önemli tasaruflar olarak yansır. bir sonraki mesajımda kopyalayıp yapıştırırım. Okuyun faydasını görürsünüz.

Sizin sorunuza gelince
quote:

Bunu söyleyen kimdir allah aşkına çok merak ettim . Doğalgazla ilgili bi şey bilmediği kesin. Eğer kullanmadığı zaman kombiyi tasarruf edicem diye kapatırsan maliyet artar. Kullanmadığın zamanlarda kombiyi en alt seviyede çalıştıracaksınız sakın kapatmayın.

Yalnız, yoğuşmalı cihazlarla ilgili olarak bilmeniz gerekenler var. Yoğuşmalı cihazlarda % 106-108 gibi bir kazan verimi elde etmek mümkündür. Fakat bu durum doğrudan doğruya su sıcaklığı ile bağlantılıdır. TS EN 677 standardına göre ortalama olarak %30 yükte ve 30 C dönüş suyu sıcaklığında optimum enerji verimliliği sağlanmaktadır. Bu değerler dışına çıkıldığında yoğuşmalı cihazların verimliliği azalmaktadır.

Bunun pratikteki anlamını kısaca şu şekilde izah edebiliriz: Eğer soğuk bir bölgede yaşıyorsanız kombinizin ısısını arttırmanız ve yüksek seviyelerde kullanmanız gerektiğinden cihazınız normal hermetik bir cihazdan farksız çalışacaktır. Kışların çok sert geçmediği, daha ılıman bir bölgede yaşıyorsanız cihazınız size ciddi enerji tasarrufu sağlayacaktır.

Yani İzmirdede yoğuşmalı taktırmazsanız nerde taktıracaksınız. Ki bence kışın çok sert geçtiği yerlerdede ufak metrekareli evlerdede yoğuşmalı kombi tercih edilmeli . Tek şart ısı termostatları taktırırsanız gazdan önemli ölçüde tasarruf edersiniz.

Kombi önerisi olarakta ECA confeo Premix s yoğuşmalı Kombi 20640kcal/h
http://www.kombi.com/ur...0kcal/h)-24kw-20640--32

Hem fiyat olarak diğerlerine göre uygun hemde tasarruf olarak diğerlerinden daha tasarruflu.
Verimlilik olarakta %107.5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRuTe35 -- 27 Eylül 2010; 20:59:47 >

2398 Mesaj
27 Eylül 2010; 21:02:10 

İzmir'de oturuyorum , bildiğim kadarı ile herhangi bir yalıtım mevcut değil . Hangi cepheye baktığını henüz tam bilmiyorum tahminen kuzey büyük balkonun uzun tarafı ... 7 katın 4. katında 88 - 90 mt2 lik bir evim var ve yalıtım olmadığından artı evi çevreleyen tüm pencereler aliminyum olduğundan ev çok soğuk oluyor. Ev biraz eski , tahminen 18 senelik . Nasıl bir kombi önerebilirsiniz , yoğuşmalı mı yoğuşmasız mı ? Kaç kw yeter ? Kaç mtlik petek lazım ?Bu tesitat ile hole de bir tane petek koyabilir miyiz ?Şekil biraz kötü , kusura bakmayın . Mutfakla yatak odası arasında 1-1,5 mt lik bir mesafe var , her ne kadar orada portmanto olsa da ... Bu arada kombiyi küçük balkona yerleştirebilme ihtimalimiz nedir ? Cevabınız için teşekkür ederim ...

0

241 Mesaj
27 Eylül 2010; 21:06:33 

Doğalgazdan tasarruf etme yöntemleri nelerdir?

Doğalgazdan tasarrufun en etkili yolu elbette evinizi ve binanızı en iyi şekilde yalıtmak. Binanızın çatı, duvar ve pencerelerinin izolasyonlu olması yüzde 10-20 arasında ısı tasarrufu sağlıyor.

Çift camlı ısıcam kullanarak kışın yüzde 50’ye yakın tasarruf yapabilirsiniz. Bir uzmanın yardımıyla duvarlarınıza yalıtım yaptırabilirsiniz.

Mevcut pencere ve kapılarınıza izolasyon yapmak da tercih edebileceğiniz bir diğer yöntem.

Doğalgazdan tasarruf etmek için radyatörlerin önünü eşyayla kapatmayın, gerekirse arkalarına folyolu levha kaplayın. Kalın ve pencereyi tamamen örten perdeler kullanarak da ısı kaybını önlemiş olursunuz ancak perdenin radyatörü örtmemesine dikkat edin.

Gece ve gündüz kullanmadığınız alanları ısıtmayın ve kapılarını kapalı tutun. Banyo yapmadığınız günler banyo radyatörlerini de kapatabilirsiniz.

Kombinizi doğru kullanın

Bacalı kombinizi dolap gibi kapalı alanlara değil daha rahat hava alabileceği açık alanlara yerleştirmeniz kombinin verimi açısından önemlidir. Kombi veya sobanıza ısıyı en elverişli şekilde ayarlayabileceğiniz ısı termostatları taktırırsanız gazdan önemli ölçüde tasarruf edersiniz

0

Kombiyi devamlı kapatıp açmak yerine sürekli olarak açık tutun ve en kısık ayarda sabitleyin. Su ısıtırken israftan kaçınmak için su sıcaklığını maksimum 50 derecede tutun.

Video :
http://www.uzmantv.com/...kli-acik-mi-birakilmali

241 Mesaj
27 Eylül 2010; 21:25:21 

quote:

Orijinalden alıntı: dgc

Arkadaşlar Merhaba.
Ankara Batıkentte bulunan 150 m2 evime artık miadını dolduran Alarko Kombimin yerine yeni bir kombi almaya karar verdim.
Yaz başında evimin dış cephe ısı yalıtımını yaptırdım.
Az önce ölçtüm petek uzunluğu toplamda 8,5 metre bunun hesaplamalarına göre 20000 kcal lik bir kombinin yeterli olduğu söylendi bana.
Hermetik tercih edeceğim sanırım. Ama çeşit çok Vaillant 242-5 iyi dendi ama yinede sizlerinde görüşlerini almak isterim.
Bir diğer sorum ise Hermetik kombi doğru tercih mi?
Yoksa yoğuşmalı bir kombi yakıt tasarrufu için daha mı doğru olur.
Detaylı bilgiler verirseniz özelliklede marka ve model olarak tecrübelere ihtiyacım olacak, sonuç olarak en doğru bilgiyi cihazı daha önceleri kullananlar verebilir.
1-2 gün içerisinde karar verip taktırmayı düşünüyorum bir kombiyi.
Fiyat sınırım ise montaj dahil 2000 - 2250 tl yi geçmemeli.
Saygılar.

Peteklerini uzatma şansın varsa uzat ben 110 m2 evime 8,5 m petek taktırdım. Gerçi ben tasarruflu olsun diye biraz abarttım galiba Kombide ben her zaman yoğuşmalı kombiden yanayım. Ankara gibi soğuk yerlerde oturduğunuz odaya ısı termometresi taktırın . Yani Yoğuşmalı kombi + ısı termometresi = tasarruflu Isınma

Kombi olarakta yine ECA Confeo premix s 20640 lık yeterli ısı yalıtımı yaptırmışsınız yaptırmamıs olsaydınız 25800 lik tercihimdi.

Alternatif olarak Ariston genus premium yoğuşmalı kombi 20640 2 kombide müşterilerimin memnun olduğu tasarruflu kombilerdir.

http://www.kombi.com/urun.php?prod=ARISTON-Genus-Premium-Hermetik-Yogusmali-Kombi-(20640kcal/h)-24kw-20640--51

2398 Mesaj
27 Eylül 2010; 21:36:52 

@
BRuTe35 hocam , benim için bir tavsiyen var mı ?

241 Mesaj
27 Eylül 2010; 21:48:51 

quote:

Orijinalden alıntı: jackosman

İzmir'de oturuyorum , bildiğim kadarı ile herhangi bir yalıtım mevcut değil . Hangi cepheye baktığını henüz tam bilmiyorum tahminen kuzey büyük balkonun uzun tarafı ... 7 katın 4. katında 88 - 90 mt2 lik bir evim var ve yalıtım olmadığından artı evi çevreleyen tüm pencereler aliminyum olduğundan ev çok soğuk oluyor. Ev biraz eski , tahminen 18 senelik . Nasıl bir kombi önerebilirsiniz , yoğuşmalı mı yoğuşmasız mı ? Kaç kw yeter ? Kaç mtlik petek lazım ?Bu tesitat ile hole de bir tane petek koyabilir miyiz ?Şekil biraz kötü , kusura bakmayın . Mutfakla yatak odası arasında 1-1,5 mt lik bir mesafe var , her ne kadar orada portmanto olsa da ... Bu arada kombiyi küçük balkona yerleştirebilme ihtimalimiz nedir ? Cevabınız için teşekkür ederim ...

0

Camların Aliminyum olması çok kötü bu size faturada çok kötü yansır. Eğer imkanınız varsa en azından oturma odası ve yatak odasını Pvc ısı yalıtımlı çift camlardan kullanın . Yine aynı şeyleri söylüyor gibi oluyorum ama izmirde oturanlar yoğuşmalı kombi haricinde kombi düşünmesinler 90 m2 lik eve 20640 lık kombiler yeterlidir . Ariston ve ECA şuan en iyi tercih edilebilecek kombilerdir. Fiyat olarak diğerlerine göre çok uygun kalite ve tasarruf olarakta diğerlerinden öndedir bu 2 firma. Bazıları vaillantı söylüyor evet vaillant bunlar kadar iyi ama fiyatı çok pahalı olduğu için hiç söylemiyorum bile. Neden bi vaillant ismi için bir dünya para veresiniz. Yazık ...
Radyatör olarakta Demir döküm plus favorim .

Eğer tesisatı dışarıdan döşeyecekseniz evet kombiyi ufak balkona koyma şansınız var . Yok daha önceden tesisat döşenmiş ise Ana çıkışlar nerede ise oraya bağlanır kombi .

241 Mesaj
27 Eylül 2010; 21:56:41 

quote:

@
BRuTe35 hocam , benim için bir tavsiyen var mı ?

ufak balkon derken alttaki oturma odasının önündeki balkondan bahsediyorsun değilmi . Eğer ana hat çıkışları oraya ulaşıyorsa olabilir ama yok dışardan döşeyeceksen hiç gerek yok Tesisat döşeliymiş resimi sonradan farkettim . Bana göre en ugun mutfagın olduğu balkon 2 tarafa aynı uzaklıkta Ufak balkona taktırdığında banyoya cok uzak kalır. Buda sirkilasyonu etkiliyebilir.

2398 Mesaj
27 Eylül 2010; 22:16:58 

Tavsiyelerin için teşekkür ederim hocam ..

10 Mesaj
28 Eylül 2010; 0:52:42 

quote:

Orijinalden alıntı: BRuTe35

Ariston iyi mesela her taktığım müşteri memnun kaldı . Tam size göre 1000 lira çok memnun kalırsınız. Banada dua edersiniz.

Aşşagıdaki linkte örnegi var .

Ariston Class Hermetik konvansiyonel kombi 22102kcal/h 25,7 kw
http://www.kombi.com/ur...cal/h)-25,7kw-22102--44

efenim, 22000fazla gelir bizim eve. 20000lik ariston egis olur mu? usta zaten ya bu yada baymak lambert olur demişti. ben baymak olur dediydim. ancak aristonu da tercih edebililirim tavsiyenize uyup. tabii bu egis modeli de iyiyse.

1 Mesaj
28 Eylül 2010; 1:03:07 

selamlar,bilgi veren arkadaslara şimdiden teşekkürler,yeni ev aldık,çatı katı 115 m2 çatı izolasyonu ve bina mantolaması var.plastik boru tesisatlı 30 cm yükseklikte radyatörelr var.bina güney cephe,öğle ve akşam güneşi rahat alıyor.alacağımız kombde yoğuşmalı ve diğerlerinde kararsız kaldım.viesman ve bosh maka tercihindede kararsızım,tavsiyelerinizi bekliyorum.

10 Mesaj
28 Eylül 2010; 1:03:15 

efenim bir de çalışırken ses çıkarması açısından Ariston egis ile baymak lambert arasında ne fark var? aralarındaki fark faturada ne kadarlık bir fark oluşturur? objektif olarak değerlendirdiğinizden şüphem yok.

241 Mesaj
28 Eylül 2010; 2:10:02 

quote:

efenim bir de çalışırken ses çıkarması açısından Ariston egis ile baymak lambert arasında ne fark var? aralarındaki fark faturada ne kadarlık bir fark oluşturur? objektif olarak değerlendirdiğinizden şüphem yok.

Ariston egis i tercih edebilirsin Tercih edebilirsin deil tercih et Evin 75m2 olduğunu yeni gördüm aklım diğer arkadaşa gitti .

Ama baymak dersen orda dur . Ben baymak'a ne hikmetse bir türlü ısınamadım. Taktığım yerlerde(müşterilerde) genelde 3-4 ay sonra kombilerde arızalarla karşılaştım. Birde bizim insanımızda bi algı var . Kombiyi takan kişiyi sanki o kombiyi kendisi yapmış gözüyle bakarlar ben sadece montajcıyım. Alır takarım. Taktığım kombi bozulunca müşteri ya senin kombi bozuldu diye lafa başlıyor. Mübarek adam sen kombiyi ben yaptım

O yüzden hic abartmıyorum. Gecen sene taktığım 5 baymak kombiden 4 ü arıza yaptı . Ve ben doğal olarak gelen müşteriyi baymak servisine yönlendirdim. Ama biliyorum ki o müşterilerin gözünde Baymak değil ben kötü oldum. Emin olki o gelen kişilere bunları tek tek anlattım ama dükkana gelen insanlar kafalarında bazı şeyleri kurupta geliyorlar ve o kurduğu fikirlerden insanları kolay kolay caydıramıyorsunuz . Burayada yazmamın nedenlerinden biriside o . Yoksa adam ECA da taksa Demirdökümde Taksa Aristonda Taksa baymakta taksa bana bi faydasımı var yok .

Oyüzden Ariston tak derim dostum verimlilik acısındanda kalite acısındanda ariston baymaktan 1 adım önde. Faturada öyle çok bi fark olmasada yinede Aristonun faturada daha az yakacağı kesin Ha baymak 100 yakarsa Ariston 90 yakar . Baymak kombilerde malesef bu böyle .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRuTe35 -- 28 Eylül 2010; 2:20:49 >

3972 Mesaj
28 Eylül 2010; 9:31:18 

quote:

İzmir'de oturuyorum , bildiğim kadarı ile herhangi bir yalıtım mevcut değil .
....................

Merhaba,

Petek için demirdöküm plus veya eca. Her ikisi de 10 yıl garantili ve oldukça kaliteli. Hangisi daha ucuz ise onu alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Egé -- 30 Eylül 2010; 8:56:55 >

160 Mesaj
28 Eylül 2010; 11:08:56 

edirne'de oturuyorum. doğalgaz mahalleye yeni geldi ve şu anda kombi telaşı aldı. pazar geniş olunca alternatifler bol. dolayısyla şu anda kafam çok karışmış vaziyette. ancak alternatifleri 4'e kadar indirebildim. 1-Ariston clas, 2-Ariston genus, 3-Demirdöküm nitron ve 4-Eca confeo. kombiyi balkona (balkon açık) taktıracağım için Ariston yetkili bayii ariston clas + oda termostatı almamı, bunun ariston genus'tan daha faydalı olacağını söyledi.
bu kombileri kullanan veya bilgisi olan arkadaşlardan yerdım istiyorum. hangisini tercih etmeliyim.
özellikle BRuTe35 arkadaştan bana yardımcı olmasını talep ediyorum.
şu anda kafamda oluşan fikir Ariston clas + oda termostatı.
ayrıca, ariston clas ses seviyesi nasıldır?
saygılarımla.....

31 Mesaj
28 Eylül 2010; 18:41:59 

0

İzmir'deki oturduğum daire sabahdan akşama kadar güneş ışığı almakta olup 2.kattır.Alt ve üst katta kombi yaptırmayı düşünmektedir.
Pencereler çift camlı plastik doğrama olup,silikonlu panjur ve dış cephe izolasyonu vardır.
Viessmann kombi almayı düşünüyorum.
http://www.viessmann.co...itopend_100-W_WHKB.html
Kombi yeterli gelir mi?Petek konusunda tavsiyeleriniz nelerdir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dabaddah -- 28 Eylül 2010; 18:56:46 >

"Kolaylaştırınız, güçleştirmeyiniz, müjdeleyiniz, nefret ettirmeyiniz." Hadis-i Şerif

241 Mesaj
29 Eylül 2010; 21:00:00 

quote:

Orijinalden alıntı: casper77

edirne'de oturuyorum. doğalgaz mahalleye yeni geldi ve şu anda kombi telaşı aldı. pazar geniş olunca alternatifler bol. dolayısyla şu anda kafam çok karışmış vaziyette. ancak alternatifleri 4'e kadar indirebildim. 1-Ariston clas, 2-Ariston genus, 3-Demirdöküm nitron ve 4-Eca confeo. kombiyi balkona (balkon açık) taktıracağım için Ariston yetkili bayii ariston clas + oda termostatı almamı, bunun ariston genus'tan daha faydalı olacağını söyledi.
bu kombileri kullanan veya bilgisi olan arkadaşlardan yerdım istiyorum. hangisini tercih etmeliyim.
özellikle BRuTe35 arkadaştan bana yardımcı olmasını talep ediyorum.
şu anda kafamda oluşan fikir Ariston clas + oda termostatı.
ayrıca, ariston clas ses seviyesi nasıldır?
saygılarımla.....

kombide Demir dökümü Hiç Düşünme çok yakıyor. Hem verimi az hemde çok yakar ...
Radyatördede Demir Döküm Plus çok iyi ...

Ariston clas oda termostatlı ve Eca confeo premıx güzel kombiler 2 sindede ses sorunu yok 2 sinden birini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRuTe35 -- 29 Eylül 2010; 21:01:53 >

234 Mesaj
30 Eylül 2010; 10:16:53 

Herkese Merhaba,öncelikle soracağım sorunun cevabını en iyi bu sayafadan alacağım inancındayım doğalgaz gelene kadar çoğunuz elektrikli,lpg,mazot türü kombiler kullanmışsınızdır bilgilerinizden yararlanmak benim için çok iyi olacak,bizim memlekette daha doğalgaz yok ilk defa kombi takacağım hangi tür kombi tavsiye edersiniz aylık maliyette tabiki çok önemli 500 TL. kadar ödeyebileceğim kombi tavsiye ederseniz makbule geçer.Şahsen iskenderunda en fazla 4 ay kış yaşanıyor elektrikli çok makul diyorlar yinede siz tecrübeli arkadaşlara sormak fikir almak faydalı olacaktır.(ev 130 metrekare)

687 Mesaj
30 Eylül 2010; 11:02:14 

ODA TERMOSTADI SORAN ARKADAŞLAR.....

Evimde Demirdöküm aden 20.000 kcal/h kombi var yanlış hatırlamıyosam 7 mt de radyatör var ev 100 m²
banyo hariç tüm radyatörlerimde ECA termostatik radyatör vanası bulunmaktadır. İlave olarak Honeywell
programlanabilir oda termostadı var. Kombi ekim sonu çalışmaya başlar nisan ortalarına kadar ısıtma fonk
hiç kapanmaz . Geçen kış (çok da kış olmadı evet ama) aylık max 150-200 tl arası yaktım 23°C sıcaklık ayarı
ile... Geceleri (24-07) 20°C
Sonuç olarak düşünmeyin bile maddi imkanınız varsa hemen!!! bütün bunların montajı termostatik rad. vanaları
dahil 2 saattir.
Saygılar...

22 Mesaj
30 Eylül 2010; 14:57:23 

selam bende 2 marka arasında kaldım ferroli yoğuşmalı domicondens mi iyidir buderus gb 012 yada 022 hangisini alayım şimdiden teşekkürler.bunların dışında iyice kafam karıştı çünkü artık