Şimdi Ara

elektrikli şofben önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
0
Favori
215.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu forumda ilk defa böyle bir soru soruyorum bir elektrikli şofben almayı düşünüyorum. şu an ihlas en iyi seçenek gibi duruyor ama biraz pahalı. acaba arzum gibi bir marka tercih etmeli mi? sizin bu konuda bir öneriniz olabilir mi?

• ihlas iyi ısıtıyor hemen sıcak suyun hazır oluyor ama biraz fazla elektirik harcıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: İ10

ihlas iyi ısıtıyor hemen sıcak suyun hazır oluyor ama biraz fazla elektirik harcıyor

• quote:

Orjinalden alıntı: hunter542

quote:

Orjinalden alıntı: İ10

ihlas iyi ısıtıyor hemen sıcak suyun hazır oluyor ama biraz fazla elektirik harcıyor

şimdi bu ın anlamı ihlas alma mı demek yoksa çok elektrik harcamasını mı protesto ediyorsun???

• ASLINDA OLAY ŞOKLAMA YAPMASINDA YA HAZNELİ OLMASINDA SAKLI
    EĞER ŞOKLAMA YAPIYORSA DOĞAL OLARAK YÜKSEK KALORİDE ENERJI HARCAYIP FAZLA ELEKTRİK TÜKETİYO AMA SICAK SUYUN AÇAR AÇMAZ HAZIR OLUYOHAZNELİDE İSE YAKLAŞIK 1 SAAT KADAR HAZNESİNDEKİ SUYU ISITMASINI BEKLİYOSUN YADA TÜM GÜN AÇIK KALACAK Kİ HER AN SICAK SUYUN OLSUN..
  • peki bir marka önerisi olabilir mi. sanırım ihlas bu pazara ilk girdiği için en çok kullanılan marka.ama pahalı mesela bir arçelik onun kadar iyi iş görebilir mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: hephasto

peki bir marka önerisi olabilir mi. sanırım ihlas bu pazara ilk girdiği için en çok kullanılan marka.ama pahalı mesela bir arçelik onun kadar iyi iş görebilir mi?

hepsi üç aşağı beş yukarı aynı be kardeşim ben 4 yılda iki tane eskittim eğerki o aleti her akşam çalıştıracaksan bir sene sonra o alet ölür benim tavsiyem al bitane demirdöküm marka tüplü şofben yıllarca kullan
    bu alet hakkında not : alet 7000 wat gücünde oturduğun evin tesisatı sağlammı bunu bilmeden bu aleti alma çünkü 7000 vat az değil
  • quote:

Orjinalden alıntı: nadii

quote:

peki bir marka önerisi olabilir mi. sanırım ihlas bu pazara ilk girdiği için en çok kullanılan marka.ama pahalı mesela bir arçelik onun kadar iyi iş görebilir mi?

hepsi üç aşağı beş yukarı aynı be kardeşim ben 4 yılda iki tane eskittim eğerki o aleti her akşam çalıştıracaksan bir sene sonra o alet ölür benim tavsiyem al bitane demirdöküm marka tüplü şofben yıllarca kullan
    bu alet hakkında not : alet 7000 wat gücünde oturduğun evin tesisatı sağlammı bunu bilmeden bu aleti alma çünkü 7000 vat az değil

çok dogru söylemiş arkadaş. hocam ev içindeki kablolardan şofben yönünde olacaklara çok dikkat et kalın kablolar olsun. yazın benim bağ evindeki çardağım yanacaktıda zor kurtardım. şofben yüzünden, kablolar eridi ateşler çıktı bağ evi zaten ahşap beş dakkada kül olucak içinde ben bile gidebilirdim belki. sonra tesisatı değiştirdim artık sorun yok.

• Hepsi aynı değil arkadaşlar,bir kere herşeyden önce adı sanı duyulmamış bir sürü marka var ve daha dışındaki plastikten ne mal olduklarını belli ediyorlar.Düzgün markalara yönelmek lazım.Boru değil, 7000W çekecek bu alet,öncelikle güven vermesi lazım.
    Bir de çok önemli bir konuyu belirtmek istiyorum,yeni almayı düşünenler lütfen buna dikkat etsin: eğer bulunduğunuz yerde sular çok kireçliyse aman diyeyim ya uzak durun, ya da şu anda hangisi olduğunu kesinlikle hatırlayamadığım bir markanın su girişinde kireç tutucu olan bir modeli var ondan alın.Tecrübeyle sabittir, bir arkadaşım kullanma talimatına uyduğu halde sırf kireç sorunu yüzünden (Denizli'de kullanıyor) artık neredeyse yazın bile 3.kademede kullanmak zorunda kalıyor.

Ayrıca bu alatlerin çok elektrik harcadığı da doğru değil, evet çok yakıyor ama sadece kullandığınız sürece harcıyor.Dolayısıyla kıyaslama yapınca daha pahallıya gelmediği rahatlıkla anlaşılabilir.

• yorumlar için teşekkür ederim. ben bosh markasında karar kıldım, pahalı ama taksit olayı iyi.marka olarak da güveniyorum.şimdi bir elektrikçi çağırıp 7kw dayanıklı bir hat çektirmek gerekecek.kireç filtresi için bir araştırma yapacam bakalım neler olacak.
  • quote:

yorumlar için teşekkür ederim. ben bosh markasında karar kıldım, pahalı ama taksit olayı iyi.marka olarak da güveniyorum.şimdi bir elektrikçi çağırıp 7kw dayanıklı bir hat çektirmek gerekecek.kireç filtresi için bir araştırma yapacam bakalım neler olacak.

biraz daha düşünseydiniz sanki daha iyi olurdu....... yıllarca evimizdeki beyaz eşyalarda çok degişik markaları uzun süre kullandık.ve elektrikli ihlas şofben dışında diger cihazlar belki son 8 yıl içinde onlarca kez tamire giderken.biz şofbenin yerini unuttuk diyebilirim.çünki hiç arıza çıkarmadı...........
  • 2 gün önce ihlas aldım.. Bence paraya kıy elektrikli şohben için başka marka düşünme.
  • ihlası takarlarken adam yanında getirdiği sigortayı da takıyor.elektriği çok çekiyor.12 dakikada 1.4 kW çekti.
  • sayın arkadaşım eger uzun ömürlü olsun aldımmı bir kere alayım diyorsanız bence depolu demirdöküm termosifon alın 65 litre olanlardan bütün gün kapatmayın fazlada elektrik çekmiyor ve elektrik kesildimi soguk suya kalma derdide yok içi platinyum olan modelleri baya iyi ama sizin sordugunuz ürnlerden bayada pahalı 365 ytl gibi aklınızda bulunsun

buyrun sitesi

http://www.demirdokum.com.tr/urunler/icsayfa.aspx?SectionId=44&ParentId=32

buyrun ürünler

http://www.demirdokum.com.tr/upload/DT2_Elektrikli_Ter_Kilavuzu.pdf

buda sordugunuz tür

http://www.demirdokum.com.tr/urunler/icsayfa.aspx?SectionId=45&ParentId=32

ama bosch markasına bu konuda güvenmeyin alman malı zannedip almayın burada üretiliyor bu konuda demirdöküm bir numara iyi günler dilerim

• Demirdöküm almayın.Benim eski komşumda vardı iki kere deposunu değiştirdi iflah olmadı.Bir de amcamlardaki Demirdöküm üretimi Arçelik termosifon'un içindeki kablolar alev aldı.Ama diğer amcamda da var,o sorun yaşmadı ama paslanmaz denilen gövdesi pas içinde.Bir diğer akrabam kiralık evinde bulunan 4-5 senelik Arçelik termosifon'u bozulduğundan değiştirmek durumunda kaldı ama evsahibi yine gidip Arçelik(demirdöküm üretimi) aldı yenisinden de memnun değil.Güvenilmez.Bosch'un Alman malı olmadığı da doğrudur.Bir de Demirdökümün çoğu ürünü Çin malı termosifonları öyle mi bilmiyorum ama alırken düşünün derim.
  • Kullanma klavuzundan baktım Türk malıymış termosifon
  • Bence de elektrikli kazanlı şofben iyidir. akıllı sayaç varsa ucuz saatte ısıtacak şekilde saatli prize takarsınız. aylık 5-6 ytl lik elektrikle 24 saat sıcak su elde edersiniz. Evinizdeki bütün bataryalı çeşmelerde sıcak su olur. Ben bu şekilde yapıyorum ve çok memnunum. hem de ani ısıtıcı şofbenlerdeki gibi suyun tazyikini ayarlamak zorunda kalmazsınız. Gümbür gümbür su akar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serencam -- 11 Ocak 2007; 20:47:35 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Demirdöküm almayın.Benim eski komşumda vardı iki kere deposunu değiştirdi iflah olmadı.Bir de amcamlardaki Demirdöküm üretimi Arçelik termosifon'un içindeki kablolar alev aldı.Ama diğer amcamda da var,o sorun yaşmadı ama paslanmaz denilen gövdesi pas içinde.Bir diğer akrabam kiralık evinde bulunan 4-5 senelik Arçelik termosifon'u bozulduğundan değiştirmek durumunda kaldı ama evsahibi yine gidip Arçelik(demirdöküm üretimi) aldı yenisinden de memnun değil.Güvenilmez.Bosch'un Alman malı olmadığı da doğrudur.Bir de Demirdökümün çoğu ürünü Çin malı termosifonları öyle mi bilmiyorum ama alırken düşünün derim.

demirdöküm termosifonların 2006 yılı kazanlarının hepsi paslanmaz titanyum kaplıdır o sizin dedikleriniz eski demirdöküm ve hala arçeliğe demirdöküm tarafından fason üretilen bazı termosifonlar ise emaye kazanlıdır ve hemen paslanır bunlarıda bilmek lazım

bilgilendirme amaçla yazılmıştır

• quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

quote:

Demirdöküm almayın.Benim eski komşumda vardı iki kere deposunu değiştirdi iflah olmadı.Bir de amcamlardaki Demirdöküm üretimi Arçelik termosifon'un içindeki kablolar alev aldı.Ama diğer amcamda da var,o sorun yaşmadı ama paslanmaz denilen gövdesi pas içinde.Bir diğer akrabam kiralık evinde bulunan 4-5 senelik Arçelik termosifon'u bozulduğundan değiştirmek durumunda kaldı ama evsahibi yine gidip Arçelik(demirdöküm üretimi) aldı yenisinden de memnun değil.Güvenilmez.Bosch'un Alman malı olmadığı da doğrudur.Bir de Demirdökümün çoğu ürünü Çin malı termosifonları öyle mi bilmiyorum ama alırken düşünün derim.

demirdöküm termosifonların 2006 yılı kazanlarının hepsi paslanmaz titanyum kaplıdır o sizin dedikleriniz eski demirdöküm ve hala arçeliğe demirdöküm tarafından fason üretilen bazı termosifonlar ise emaye kazanlıdır ve hemen paslanır bunlarıda bilmek lazım

Yok gürcan bey yanlış anladınız paslanan kazan değil,dış gövde.Hem de o da eski serilerden değil,aynı görünüşlü ürün.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

quote:

Yok gürcan bey yanlış anladınız paslanan kazan değil,dış gövde.Hem de o da eski serilerden değil,aynı görünüşlü ürün.

benim bildigim hiç bir insanda demirdöküm (kullanımada bağlı tabii)termosifon,şofben asla çürümedi paslanmadı evimde 15 yıl termostatik şofben kullandım ve 3 sene önce yeniledim gene aynı marka ürünle asla ne eskisinde nede yenisinde pas çürüme yoktu iyi mala iyi kötüye kötü diyorum aynen asla arçelik bulaşık ,çamaşır makinelerini eve sokmayın dedigimi gibi iyi akşamlar dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 11 Ocak 2007; 21:29:30 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.