- x
elektrikli şofben önerisi
185 Cevap130798 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

84 Mesaj
9 Aralık 2007; 16:21:33 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Sauna gibi oluyor derken aynı zamanda banyonun içinide ısıtmaya faydası oluyormu?

242 Mesaj
9 Aralık 2007; 21:20:07 

yani suyu yeterince ısıtıyor anlamında söylemiştim. Oluşan su buharları banyoyu da ısıtıyor doğal olarak. Kışın banyo yaparken üşüyen birçok insan var.
dakikada 15Litreye kadar sıcak su debisi var . Suyun ısınması için de beklemeye gerek yok . Ayrıca elektrikle de işiniz yok .

3 kişilik bir ailede ortalama 3 günde 1 30dk banyo yaptıldığını düşünürseniz 2ayda 1 kez tüp değişiyor. ayda yaklaşık 25 ytl gibi bir maliyeti var. çok kabaca bir hesap oldu gerçi ama aşağı yukarı böyle düşünebilirsiniz. Termosifonlarda suyun ısınması için yarım saat bekliyorsunuz su bitiyor vs... dezanavtajları çok ama ne kadarlık elektrik faturası geliyor bilmiyorum açıkcası hesabını yapan olursa yazsın.

tabiki tercih sizin ben sadece ilgilenenler için faydalı olabilir diye yazıyorum. saygılar ...

27 Mesaj
18 Ağustos 2009; 10:53:36 

Ben de yayladaki prefabrik evim için düşünüyorum. Önce bir foruma bakayım dedim. Ama okuduklarımla kafam karıştı. Elektrik tüketiminden ziyade emniyet yönü beni düşündürmeye başladı. Ancak bu konu ile ilgili yorumlar da epey eskimiş. Konuyu tekrar gündeme getirdiğimde, ani su ısıtıcı diye tabir edilen bu elk.şofbenlerin hangisini tercih etmeliyim. Teşekkürler..

58 Mesaj
31 Ağustos 2009; 4:06:54 

interneti gezerken gördüm topiği...yayladan yeni döndüm.eve şofben lazım...sanırım ihlas ya da aynı tür bi elektrikli sofben alacam.ihlasın servisi iyi diyorlar ama fiyat pahalı.sabah belli olacak artık.hayırlı sahurlar.termosifon ya da tüplüler pahalı gibi duruyor şu an için.

124 Mesaj
28 Şubat 2010; 21:34:05 

arkadaşlar ev için elektrikli şöfben almayı düşünüyorum size bir sorum olacak bu şöfben 24 saat açık olarakmı kullanırsam az elektrik yakar yoksa ihtiyacım oldugunda açtıgım zamanmı evli bir çift olarak baz alın ortalama aylık elektrik faturama ne kadar yansır bilgil arkadaşlardan yanıt bekliyorum

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Şubat 2010; 21:52:35 

quote:

Orijinalden alıntı: xgizlix

arkadaşlar ev için elektrikli şöfben almayı düşünüyorum size bir sorum olacak bu şöfben 24 saat açık olarakmı kullanırsam az elektrik yakar yoksa ihtiyacım oldugunda açtıgım zamanmı evli bir çift olarak baz alın ortalama aylık elektrik faturama ne kadar yansır bilgil arkadaşlardan yanıt bekliyorum

Siz önce şofbenmi yoksa termosifonmu alacagınıza iyice bir karar verin,

şofben 24 saat açık bırakılamaz sadece kullanım sırasında açılır ve pekde kullanışlı bir cihaz degildir sadece sayfiye yerlerinde geçici çözümdür bence,

termosifon depolu olandır ki bunu 24 saat açık bırakırsan daha ekonomiktir.

838 Mesaj
28 Şubat 2010; 23:21:44 

Merhaba arkadasım diğer arkadaşların belirttiği gibi ilk önce şofben ,termosifon veya ani su ısıtıcısı mı alacakmısınız ona göre karar verin yalnız burada size tavsiyem termosifon olur yaklaşık 4 ay önce hepsiburada'dan gördüğümüz demirdöküm marka 65 litrelik titanyum termosifon 300 tl 8 taksitle aldık sonuç itibariyle evde iki kişiyiz eşim ve ben çalıştığımız için gündüz kullanımı yoğun olmasa da elektirik faturasına ortalama 15 ile 20 tl bir fark yapmakta diğer yönden herzaman elinin altında sıcak su mevcut ayrıca tüplü şofbenlerdeki gibi su debisi düşme havalandırma bacası vs gibi sıkıntılarıda yok tercihinizi bence elektrikli termosifondan yana yapın marka konusunda araştırma yapın bütçenize uygun fiyatlı ve litrede model bulursunuz

Arsen Lüpen (Arsène Lupin), Fransız roman karakteridir. Yazarı Maurice Leblanc, bu karakteri oluştururken ünlü Fransız anarşist ve akıllı bir hırsız olan Marius Jacob'dan esinlenmiştir. Onun için, hırsızların piri denilebilinir. Her zaman esprili ve kibardır. Kandan nefret eder, olabildiğince silah kullanmaz, Jiu Jitsu bilir, iyi rol yapar, iyi nişancıdır. Her zaman istediğini elde eder. Kadınları kendine âşık etmekte üzerine yoktur fakat her zaman onları bir şekilde kaybeder.

65 Mesaj
14 Nisan 2010; 16:24:18 

bende demirdöküm şofben almayı düşünüyorum ama suyun akış gücü nasıldır?ihlas var evde ama hiç memnun değilim ip gibi su alıyor saçımın üstü ıslanıyor altı ıslanmıyor öyle banyo mu olur ya tam bir rezillik.bu demirdöküm şofbenlerde su gürül gürül akıyorsa güneş enerjisi gibi güçlüyse zaman kaybetmeden alacağım. bu konuda kullana birileri cavplarsa çok mutlu olurum

1407 Mesaj
18 Haziran 2010; 0:04:21 

biz de bi şofben almayı düşünüyoruz galiba elektrikli alıcaz arçelik bu konuda nasıldır sizce??

Uzaklaştırılmış
18 Haziran 2010; 0:31:19 

Ne alacaksınız yahu arkadaşlar karar verin, termosifonla şofbeni birbirine karıştıranlara diyom alo

1407 Mesaj
18 Haziran 2010; 12:27:00 

biz ani su ısıtıcısı alacaz bu konuda arçelik nasıldır, aslında zaten elektrikli şofben diye yazmıştım termosifonbla nasıl karıştırdınız anlamadım

1 Mesaj
25 Haziran 2010; 0:23:48 

arkadalar merhaba

yenı bır kıralık eve tasındım. evde ferrolı marka kazanlı bır termısıfon var ve benı boyle devam ederse batıracak ayda 100tl elektırık yakıyor makına calısmaya baslayınca elektırık saatı bozulacak dıye korkuyorum sımdıde kucuk şoklu ısıtıcılardan dusunuyorum. yenı alacaklar dıkkat termısıfonlulardan uzak durun derım ben

1407 Mesaj
17 Temmuz 2010; 0:55:42 

quote:

Orijinalden alıntı: cemferdi

arkadalar merhaba

yenı bır kıralık eve tasındım. evde ferrolı marka kazanlı bır termısıfon var ve benı boyle devam ederse batıracak ayda 100tl elektırık yakıyor makına calısmaya baslayınca elektırık saatı bozulacak dıye korkuyorum sımdıde kucuk şoklu ısıtıcılardan dusunuyorum. yenı alacaklar dıkkat termısıfonlulardan uzak durun derım ben

merhaba arkadşım biz arzum markasının termal olan modelini aldık ve harika bir ürün 2. kademede bile haşlanıyorsunuz artık 3.yü siz düşünün yanma korkusundan hiç 3. kademede kullanmadık henüz kesinlikle tavsiye ederim ve her dakka banyodayken açıp kapamanıza gerek yok siz şofbenin kademesini istediğinize getiriyorsunuz sonra suyu açıyorsunuz suyu kapattığınızda kendisi otomatik kapanıyo suyu açınca tekrar devreye giriyor yani harika bir ürün banyodan çıkarken de kapatıyorsunuz iyiki alımışız

1552 Mesaj
17 Temmuz 2010; 13:10:09 

En iyisi:
http://www.sanalfile.co...ni-Su-Isitici_7012.html

Tüplü şofben, kombi konforu sunar, termosifon gibi boşa elektrik harcamaz.
Almancı bir ev sahibimiz vardı, bütün dairelere taktırmıştı.
Yıllarca sorunsuz kullanıldı.
Açma kapama diye bir şey sözkonusu değil. Suyu açınca çalışır kaptınca durur. Soğuk su ile ılıştırılabilir.

Edit: Sıcak suyu lavaboda ve mutfakta da kullanabilirsiniz. Isıttığı suyu tesisata verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mllm -- 17 Temmuz 2010; 13:15:09 >

Siyah akar Zonguldağın deresi; Yüz karası değil, kömür karası; Böyle kazanılır ekmek parası. -OrhanVeli-

1407 Mesaj
18 Temmuz 2010; 13:16:27 

quote:

Orijinalden alıntı: mllm

En iyisi:

Açma kapama diye bir şey sözkonusu değil. Suyu açınca çalışır kaptınca durur. Soğuk su ile ılıştırılabilir.

Edit: Sıcak suyu lavaboda ve mutfakta da kullanabilirsiniz. Isıttığı suyu tesisata verir.

bizde tüplü şofben de var dediğiniz gibi tesisata balanıyor sıcak su heryerden geliyor ama tüp pek kullanışlı değil ve çalıştığı yerin sürekli hava alması gerekiyor yoksa gaz kokusu bulunduğu yeri sarıyor bu arada elektrikli şofbenin de aç kapa derdi yok suyu açınca çalışıyor suyu kapatınca kapanıyor ama hepsinde yok bu özellik

256 Mesaj
22 Ağustos 2010; 11:21:20 

Baymak diye bir markada var benim bilgidi.Bu marka çokmu kötü neden kimse bahsetmiyor merak ettim.bilen varsa bilgilendirsin lütfen.Teşekkürler.

256 Mesaj
22 Ağustos 2010; 11:52:17 

Mesela daha başka markaalrda var ;

1-

Baymak Mtk 80 Litre Panolu Termosifon Detay Bilgisi
Kapasite Özellikleri

Kapasite ( Lt ) 80
Tip Duvar Tipi Dik tip
Isıtıcı Bakır Rezistans
Çalışma Gerilimi ( V ) 230
Depo İçi Emaye Kaplı Çelik Depo
Depo Korozyon Koruması MgAnot
İzolasyonu Tipi 40 kg/m3 Yoğunluğunda POLİÜRETAN
İzolasyon Kalınlığı 20 mm
Termostat Çalışma Aralığı 30 - 85 ºC
Kumanda Paneli Mekanik Panolu
Çalışma Basıncı 8 Bar
Test Basıncı 12 Bar

Kalite Belgesi

CE Belgesi Uygunluk Belgesi

TS EN Belgesi Evet

Garanti Süresi

Garanti Süresi 2 Yıl

Hemen hemen tüm kartlara peşin fiyatına taksitle (449 TL),

Yine

2-

HOŞSEVEN HT-80 ELEKTRİKLİ TERMİSİFON(TİTANYUM) Detay Bilgisi
# ISITICI GUCU (W) 1980
# ŞEBEKE GERILIMI /FREKANS:230V AC ,50 Hz.
# SU SICAKLIK KONTROLU : 10 KADEMELI MANUEL AYARLI TERMOSTAT
# SU SICAKLIĞI AYAR ARALIĞI : 30-85 C
# SU GIRIŞ/ CIKIŞ BORUSU: ½”
# MAKSİMUM İŞLETME BASINCI 10 BAR
# 24 SAATLIK ISI KAYBI (KWh):0,7 ISI İZOLASYONU: POLİÜRETAN MONOBLOK GÖVDE
# KOROZYANA KARŞI KORUMA
# TITANIUM EMAYE/MAGNEZYUM ANOT

Hemen hemen tüm kartlara peşin fiyatına taksitle (299 TL),

Yine

3-

SÜSLER 5510 80 LT DİJİTAL TERMİSİFON Detay Bilgisi
• Emniyet termostatı
• Çek valt emniyeti
• Kireçlenmeye karşı magnezyum anot
• 80 Lt tüp hacmi
• 1950 W güç
• Termostat: 30 min 90 max C
• Termometre 120 C
• 25 Kg Ağarlık
• Ölçü 40 x 35 x 95

Hemen hemen tüm kartlara pein fiyatına taksitle (329 TL),

Yine,

4-

DEMİRDÖKÜM DT-2 80S 80LT. TITANIUM TERMOSİFON Detay Bilgisi
TEKNİK ÖZELLİKLER

KAPASİTE 80 lt
ISITICI GÜCÜ 1980W
ŞEBEKE GERİLİM / FREKANSI 230 V AC, 50 Hz
SU SICAKLIĞI AYAR ARALIĞI 25-75 °C
SU SICAKLIK KONTROLÜ AYARLI TERMOSTAT
SU GİRİŞ/ÇIKIŞ BORUSU 1/2*
MAKSIMUM İŞLETME BASINCI 10 BAR
ISI İZOLASYONU MONOBLOK POLİÜRETAN
SU SICAKLIK GÖSTERGESİ -
ELEKTRİK ÇARPMASINA KARŞI KORUMA I SINIF
NEME KARŞI KORUMA SU SIÇRAMASINA, IP 24
KOROZYONA KARŞI KORUMA EMAYE/MAGNEZYUM ANOD
24 SAATLİK ISI KAYBI 1.1 kWh
SOĞUK SUYUN ISITMA SÜRESİ (dk)t i.50 175
AMBALAJ BOYUTLARI
YÜKSEKLİK 1055mm
GENİŞLİK 510mm
DERİNLİK 510mm
AĞIRLIK
NET 32kg
BRÜT 36.5kg

Hemen hemen tüm kartlara peşin fiyatına taksitle (439 TL)

Arkadaşlar Teknik bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlermi acaba.Şimdiden Teşekkürler.

1407 Mesaj
22 Ağustos 2010; 16:56:06 

quote:

Orijinalden alıntı: cenxcan

Mesela daha başka markaalrda var ;

1-

Baymak Mtk 80 Litre Panolu Termosifon Detay Bilgisi
Kapasite Özellikleri

Kapasite ( Lt ) 80
Tip Duvar Tipi Dik tip
Isıtıcı Bakır Rezistans
Çalışma Gerilimi ( V ) 230
Depo İçi Emaye Kaplı Çelik Depo
Depo Korozyon Koruması MgAnot
İzolasyonu Tipi 40 kg/m3 Yoğunluğunda POLİÜRETAN
İzolasyon Kalınlığı 20 mm
Termostat Çalışma Aralığı 30 - 85 ºC
Kumanda Paneli Mekanik Panolu
Çalışma Basıncı 8 Bar
Test Basıncı 12 Bar

Kalite Belgesi

CE Belgesi Uygunluk Belgesi

TS EN Belgesi Evet

Garanti Süresi

Garanti Süresi 2 Yıl

Hemen hemen tüm kartlara peşin fiyatına taksitle (449 TL),

Yine

2-

HOŞSEVEN HT-80 ELEKTRİKLİ TERMİSİFON(TİTANYUM) Detay Bilgisi
# ISITICI GUCU (W) 1980
# ŞEBEKE GERILIMI /FREKANS:230V AC ,50 Hz.
# SU SICAKLIK KONTROLU : 10 KADEMELI MANUEL AYARLI TERMOSTAT
# SU SICAKLIĞI AYAR ARALIĞI : 30-85 C
# SU GIRIŞ/ CIKIŞ BORUSU: ½”
# MAKSİMUM İŞLETME BASINCI 10 BAR
# 24 SAATLIK ISI KAYBI (KWh):0,7 ISI İZOLASYONU: POLİÜRETAN MONOBLOK GÖVDE
# KOROZYANA KARŞI KORUMA
# TITANIUM EMAYE/MAGNEZYUM ANOT

Hemen hemen tüm kartlara peşin fiyatına taksitle (299 TL),

Yine

3-

SÜSLER 5510 80 LT DİJİTAL TERMİSİFON Detay Bilgisi
• Emniyet termostatı
• Çek valt emniyeti
• Kireçlenmeye karşı magnezyum anot
• 80 Lt tüp hacmi
• 1950 W güç
• Termostat: 30 min 90 max C
• Termometre 120 C
• 25 Kg Ağarlık
• Ölçü 40 x 35 x 95

Hemen hemen tüm kartlara pein fiyatına taksitle (329 TL),

Yine,

4-

DEMİRDÖKÜM DT-2 80S 80LT. TITANIUM TERMOSİFON Detay Bilgisi
TEKNİK ÖZELLİKLER

KAPASİTE 80 lt
ISITICI GÜCÜ 1980W
ŞEBEKE GERİLİM / FREKANSI 230 V AC, 50 Hz
SU SICAKLIĞI AYAR ARALIĞI 25-75 °C
SU SICAKLIK KONTROLÜ AYARLI TERMOSTAT
SU GİRİŞ/ÇIKIŞ BORUSU 1/2*
MAKSIMUM İŞLETME BASINCI 10 BAR
ISI İZOLASYONU MONOBLOK POLİÜRETAN
SU SICAKLIK GÖSTERGESİ -
ELEKTRİK ÇARPMASINA KARŞI KORUMA I SINIF
NEME KARŞI KORUMA SU SIÇRAMASINA, IP 24
KOROZYONA KARŞI KORUMA EMAYE/MAGNEZYUM ANOD
24 SAATLİK ISI KAYBI 1.1 kWh
SOĞUK SUYUN ISITMA SÜRESİ (dk)t i.50 175
AMBALAJ BOYUTLARI
YÜKSEKLİK 1055mm
GENİŞLİK 510mm
DERİNLİK 510mm
AĞIRLIK
NET 32kg
BRÜT 36.5kg

Hemen hemen tüm kartlara peşin fiyatına taksitle (439 TL)

Arkadaşlar Teknik bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlermi acaba.Şimdiden Teşekkürler.

sizin bu dedikleriniz termosifon elektrikli şofben değil ama benim size tavsiyem elektrikli şofben alırsanız daha iyi olur çünkü siz banyodayken termosifonun suyu soğunca ısnması için suyun beklemeniz gerek ya da eğer mümkünse tüplü şofben alın bizde var memmunuz ama sadece bulunduğu yerin havadar olmsı gerek

256 Mesaj
24 Ağustos 2010; 22:37:04 

Değerli arkadaşlar sonuç itibarı ile DEMİRDÖKÜM DT-2 80S 80LT. TITANIUM TERMOSİFON siparişi verdim.Kullandığımda düşüncelerimi paylaşırım.İlgili herkese teşekkürler.

1407 Mesaj
27 Ağustos 2010; 12:37:07 

quote:

Orijinalden alıntı: cenxcan

Değerli arkadaşlar sonuç itibarı ile DEMİRDÖKÜM DT-2 80S 80LT. TITANIUM TERMOSİFON siparişi verdim.Kullandığımda düşüncelerimi paylaşırım.İlgili herkese teşekkürler.

yorumlarınızı bekliyoruz

483 Mesaj
30 Ağustos 2010; 0:13:39 

ben de bekliyorum yorumlari.
ve sunu da merak ediyorum. ayni kullanim seklinde tüplü sofben mi, cok bahsedilen demirdöküm termosifon mu daha tasarrufludur.

1407 Mesaj
30 Ağustos 2010; 15:13:02 

quote:

Orijinalden alıntı: panzehirtr

ben de bekliyorum yorumlari.
ve sunu da merak ediyorum. ayni kullanim seklinde tüplü sofben mi, cok bahsedilen demirdöküm termosifon mu daha tasarrufludur.

bence tüplü şfben çünkü tüplü şofbende suyu açtığınızda tüp harcanmaya başlıyor fakat termosifonda sürekli elektrik devreye giriyor ve çıkıyor yani siz termosifonu hiç kullanmasanız bile açıkken elektrik harçar bi de termosifonunuz eğer banyoda değilse delindiği zaman evnizi su basar hem de sıcak su ve bu suda elektrik akımı da olabilir eğer almayı düşünüyorsanız ya tüplü şofben ya da elektrikli ani su ısıtıcısı alın ya da boschun tıpkı tüplü şofben gibi şebekeye bağlanan elektrikli ani su ısıtıcısı var onu alın benim tavsiyem boschunki

483 Mesaj
1 Eylül 2010; 2:12:00 

ancak demirdöküm termosifon kullanan arkadaslar sürekli elektrik de calismasina gerek yok, bir kere su isindimi 2 gün sogumadan duruyor diyor. ve tüplü sofben gibi banyo yapilacagi zaman acilsa , yine mi cok yakar tüplüye nazaran.
ve herhalde demirdöküm termosifonun bahsettigin arizalara karsi guvenlik önlemi almistir.
tüpten zehirlenip hayatini kaybeden duydum ama termosifonun arizalanmasi sonucu elektrik carpani hic duymadim. haksiz miyim?

1407 Mesaj
1 Eylül 2010; 2:42:04 

quote:

ancak demirdöküm termosifon kullanan arkadaslar sürekli elektrik de calismasina gerek yok, bir kere su isindimi 2 gün sogumadan duruyor diyor. ve tüplü sofben gibi banyo yapilacagi zaman acilsa , yine mi cok yakar tüplüye nazaran.
ve herhalde demirdöküm termosifonun bahsettigin arizalara karsi guvenlik önlemi almistir.
tüpten zehirlenip hayatini kaybeden duydum ama termosifonun arizalanmasi sonucu elektrik carpani hic duymadim. haksiz miyim?

suyun içinde sıcak kalma durumunu pek bilmiyorum elektrikle bağlantısı kesildiği halde ama mesala siz banyo yaparken içindeki sıcak su bitince çeşmeden sıcak su yerine soğuk su akmaya başlıyacaktır yani eğer büyük kapasiteliyse termosifon 1-1bucuk saat beklemeniz gerek suyun tekrar ısınması için bi de tüplü şofbenlerin de artık bu devirde birsürü güvenlik emniyetleri var eğer şofbenin kurulacağı yer de banyonun dışındaysa bence kesinlikle tüplü alın bizim tüplü şofbenimiz demirdöküm ve çok eski mutfakta takılı yandığı zaman pencereyi açıyoruz hiç sorun yaşamadık şu ana kadar ama biz bi de elektrikli şofben aldık malum herdakka evde tüp bulunmuyor bitince tüp kalıyorsunuz ortada tek sorunu bu ee okdar da olsun ama dediğim gibi termosifon delindiğinde sonuç eğer banyoda değilse tam bir facia evinizi su basar hem de elektrik de oabilir bu konuda pek bir önlem yok en fazla sigorta atr yine evi su basar yani hazin sondan asla kaçış yoktur kara sizin ama benim tavsiyem tüplü şofben üstelik kombiler de tıpkı tüplü şofben gibiler tek farkı direk doğalgaz şebekelerine bağlanmaları ve kalorifer vs. de olması

4652 Mesaj
1 Eylül 2010; 4:30:05 

Konu ile pek alakası olmayabilir ama elektrikli şofben bağlatacak arkadaşlar şofbene elektriği sigorta kutusundan çektirsinler ve en az 4mm2 kablo kullansınlar.Piyasa elektrikçileri 2.5mm2 kablo kullanır genelde.Bu yanlış ve tehlikeli bir hareket olacaktır.Ayrıca şofben nemli yerde durduğundan antigron kablo kullanmak gerekir.
Elektrik tesisatınıza mutlaka kaçak akım koruma röleside bağlatın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpernbugra -- 1 Eylül 2010; 4:31:55 >

Makina Mühendisi
Elektrik-Elektronik Mühendisi

1407 Mesaj
1 Eylül 2010; 16:42:19 

quote:

Orijinalden alıntı: alpernbugra

Konu ile pek alakası olmayabilir ama elektrikli şofben bağlatacak arkadaşlar şofbene elektriği sigorta kutusundan çektirsinler ve en az 4mm2 kablo kullansınlar.Piyasa elektrikçileri 2.5mm2 kablo kullanır genelde.Bu yanlış ve tehlikeli bir hareket olacaktır.Ayrıca şofben nemli yerde durduğundan antigron kablo kullanmak gerekir.
Elektrik tesisatınıza mutlaka kaçak akım koruma röleside bağlatın.

bizde var elektrikli şofben baya kalın bir kabloyla banyodaki beyaz kapağın içine bağladı sigorta kutusndan da banyonun sigotasını tek yaptı ve 32a lık bir sigorta taktı hiç sorun yaşamadık gayet memmunuz şeytanın kulağına kurşun daha hiç sigortayı da attırmadı bu arada bizde de kaçak akım rölesi vardı evin sigortalarının hepsini değiştirtdik elektrikçi buna gerek yok dedi durmadan atar dedi söktü ben nekadar sökmesini itemesem de çıkardı aslında öyle durmadan da atmıyordu ama bi arız olunca atıyordu seviyordum ben kaçak akım rölemi yaa ama artık müzeye kaldırdım yine elektrikçi gelince taktırıcam ama

1407 Mesaj
1 Eylül 2010; 16:44:20 

şimdi baktım hemen bizim kablo 5mm2 lik kablo

4652 Mesaj
1 Eylül 2010; 21:32:44 

quote:

Orijinalden alıntı: batu25

bizde var elektrikli şofben baya kalın bir kabloyla banyodaki beyaz kapağın içine bağladı sigorta kutusndan da banyonun sigotasını tek yaptı ve 32a lık bir sigorta taktı hiç sorun yaşamadık gayet memmunuz şeytanın kulağına kurşun daha hiç sigortayı da attırmadı bu arada bizde de kaçak akım rölesi vardı evin sigortalarının hepsini değiştirtdik elektrikçi buna gerek yok dedi durmadan atar dedi söktü ben nekadar sökmesini itemesem de çıkardı aslında öyle durmadan da atmıyordu ama bi arız olunca atıyordu seviyordum ben kaçak akım rölemi yaa ama artık müzeye kaldırdım yine elektrikçi gelince taktırıcam ama

Bu işi yapan elektrikçi piyasada faz-nötr işi götür tabiriyle çalışan biri :)
Yaptığı son derece yanlış.Elektriği buattan almış.Buata gelen kablonun kalınlığı 2.5mm2 dir.Emniyetli olarak taşıyabileceği akım 21 Amperdir.
Kaçak akım rölesinin sökülmesi ise son derece yanlış.Eğer isterseniz forumda elektrikli şofben kazasından dolayı ölmüş birinin resimlerini paylaşabilirim.O zaman durumun ciddiyeti daha iyi anlaşılır.

Makina Mühendisi
Elektrik-Elektronik Mühendisi

1407 Mesaj
1 Eylül 2010; 21:45:50 

quote:

Orijinalden alıntı: alpernbugra

Bu işi yapan elektrikçi piyasada faz-nötr işi götür tabiriyle çalışan biri :)
Yaptığı son derece yanlış.Elektriği buattan almış.Buata gelen kablonun kalınlığı 2.5mm2 dir.Emniyetli olarak taşıyabileceği akım 21 Amperdir.
Kaçak akım rölesinin sökülmesi ise son derece yanlış.Eğer isterseniz forumda elektrikli şofben kazasından dolayı ölmüş birinin resimlerini paylaşabilirim.O zaman durumun ciddiyeti daha iyi anlaşılır.

o dediğiniz yer buat mı oluyor evet oraya bağladı ama bir sorun yaşamadık topraklaması da var ama beni korkuttunuz resimleri merak ettim koyarsanız sevinirim bi de evin yeni veya eski olmasından da kaynaklanabilir mi bizim site daha 7 yıllık bi de topraklaması da sağlam şimdiye kadar sorun yaşamadık eğer banyodan elektrik kutusuna kablo çekilecek olsa evin içinde tavanda çok çirkin bir görüntü oluşacak ama yine de korktum aslında komşularımız da ullanıyor onlarınki de hep buat dediğiniz yerden çekili hiçbir sorun da yaşamadılar kaçak akım rölesini de zaten taktırmayı düşünüyorum tekrar çünkü bikere ç.makinemiz bozulmuştu kazanının bir tıpası var o çıkmıştı iöindek olanca su motrun üstüne akmıştı ama su motora değer değmez sigorta attı diye düşünüyorum çünkğ motor hiç hasar görmedi sonra makinenin arkasını açıp tıpayı taktık sigortayı açtık ve 1-2 saat sonra tekrar çalıştırdık canavar gibi çalışmasına dewam etti maşallah e bu da sanırsam kaçak akım rölesi sayesinde oldu

483 Mesaj
7 Eylül 2010; 23:52:17 

o zaman soyle diyelim. banyonun icine monte edilecekse termosifon. disina monte edilecekse tuplu sofben. ekonomiklik konusunda ben hala elektrigin daha ucuza gelecegini dusunuyorum.

1407 Mesaj
8 Eylül 2010; 1:31:47 

quote:

o zaman soyle diyelim. banyonun icine monte edilecekse termosifon. disina monte edilecekse tuplu sofben. ekonomiklik konusunda ben hala elektrigin daha ucuza gelecegini dusunuyorum.

ynen dediğiniz gibi ama ekonomiklik olarak eğer termosifonu herzaman çalıştıracaksanız yani hiç kapatmayacaksanız bana daha pahalıya geli gibime geliyor tüplü bu konuda daha avantajlı

4 Mesaj
8 Eylül 2010; 1:35:25 

benim ev çok eski 1970 da evin tesisatı çekildi topraklama var buatların içindeki kablolar 2.5 luk kablo ben 1995 yılında ihlasın şofbenini almıştım sofbenci 4 mm2 lik kablo ile buattan şofbene hat cekti sofbnden 1 karış yanına sigorta koydu 32 ampelik hiç bir sorun çıkmadı 10 sene boyunca tam 10 senesinde şofbenin sigortası kapalı değilmiş sofben kendi kendine alev almış ve yanıyordu evin sigortası hemen attı zaten bizde suyla söndürdük.sonra 2005 yılında yeni sofben aldım yine ihlasın yine aynı hat ayn sigorta birtek sofbn değişti şimdi sorun yok tıkır tıkır ısıtıyo sofbeni montaja gelen adam söyle dedi abi bunların ömrü 10 senedir 10 senden sonra bunlar arıza çıkarır ömrü biter dedi bu sofbn 5 sene oldu bir kere dahi arıza yapmadı ihlas tavsiyemdir yanlız kullandığınız zamanda çok elekrik harcar düşün yani 3.kademede 7000 w harcıyor bunun için tesisat sağlam olcak yoksa başınız ağırır.

1407 Mesaj
8 Eylül 2010; 1:40:32 

quote:

Orijinalden alıntı: trvolkan39

benim ev çok eski 1970 da evin tesisatı çekildi topraklama var buatların içindeki kablolar 2.5 luk kablo ben 1995 yılında ihlasın şofbenini almıştım sofbenci 4 mm2 lik kablo ile buattan şofbene hat cekti sofbnden 1 karış yanına sigorta koydu 32 ampelik hiç bir sorun çıkmadı 10 sene boyunca tam 10 senesinde şofbenin sigortası kapalı değilmiş sofben kendi kendine alev almış ve yanıyordu evin sigortası hemen attı zaten bizde suyla söndürdük.sonra 2005 yılında yeni sofben aldım yine ihlasın yine aynı hat ayn sigorta birtek sofbn değişti şimdi sorun yok tıkır tıkır ısıtıyo sofbeni montaja gelen adam söyle dedi abi bunların ömrü 10 senedir 10 senden sonra bunlar arıza çıkarır ömrü biter dedi bu sofbn 5 sene oldu bir kere dahi arıza yapmadı ihlas tavsiyemdir yanlız kullandığınız zamanda çok elekrik harcar düşün yani 3.kademede 7000 w harcıyor bunun için tesisat sağlam olcak yoksa başınız ağırır.

bizim evimiz yeni daha 7 senelik bizimki de buattan alındı buattaki kabloların kalınlığını bilmiyorum ama bizim şofbene sigorta takılmadı sadece sigorta kutusundaki banyonun elektrik sigortası değişti bizim şofbenimizin markası da arzum kesinlikle tavsiye ederim biz hiç 3.kademede kullanmıyoruz hep 2.kademede kullanıyoruz ve gayet sıcak oluyor 2. kademe de 4000w olduğunda zaten kabloları da pek zorlamaz diye düşünüyorum değil mi?

66 Mesaj
14 Eylül 2010; 23:29:33 

http://www.hepsiburada....&Productid=evsinswh4803
bu ürüne ne diyorsunuz arkadaşlar nasıl acaba?

SAMSUNG GALAXY S III

Super AMOLED 720p HD Gorilla Glass 2 Ekran | Exynos 4412 Quad Chipset | Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9 İşlemci | Mali-400MP GPU | 16/32/64 GB Depolama | 64 GB kadar MicroSD ile Arttırılabilir Hafıza | 1 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 pixels, Autofocus, LED Flash Kamera | 1080p HD Video Kayıt | TV - Out MHL | Android OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich) İşletim Sistemi

1407 Mesaj
16 Eylül 2010; 17:25:42 

quote:

Orijinalden alıntı: bad_sector

http://www.hepsiburada....&Productid=evsinswh4803
bu ürüne ne diyorsunuz arkadaşlar nasıl acaba?

güvenlik açısından pek önerilebilecek bir marka değil ısıtmasını da bilmiyorum ama bizim burda markette kanpanya olmuştu bu şofbeni 40- 50 lira arasında bi fiyata satıyorlardı biz güvenip alamadık onun yerine 130tl ye arzum termal aldık gayette memmunuz

256 Mesaj
19 Eylül 2010; 22:27:32 

İyi günler arkadaşlar.Forumlarda yaptığım araştırma sonucunda Demirdöküm 80 litrelik elektrikli şofben almaya karar verdim.Ancak ürün elime ulaştıktan sonra mönte etmesi için servisi aradım.Servis bana randevu veremeyeceğini ancak 15 gün içinde monte edebileceklerini belirttiler ve ben şok oldum.Üürünü satın almışım. Ancak servis bana Demidöküm 15 günde bir servise çıkmam için talimat verdi.Bu yüzden iki hafta beklemeniz lazım dedi.Tabii bu şaka gibi geldi bana.Demirdökümü aradım ve bunun gerçek olduğunu hatta ve hatta tam tamanı 15 gün sonraya randevu verdi.Komik ya harbiden trajıkomik.DEMİDDÖKÜM ALACAK ARKADAŞLAR BU UYARIMA DİKKATE ALSINLAR.Haaa bu arada ben Niğdenin bir ilçesinde hemde ilçe merkezinde ikamet etmekteyim.yani dağ başında bir köyde değil :)

618 Mesaj
20 Eylül 2010; 12:43:00 

ihlas almayın, ne alırsanız alın. şuanda demirdöküm kullanıyoruz, ve memnunuz.

256 Mesaj
22 Eylül 2010; 21:51:51 

Arkadaşlar yanlış alaşılmasın ürünle ilgili değil benim sıkıntım ve uyarım.Benim uyarım servis ve montaj ile ilgili.

582 Mesaj
25 Eylül 2010; 1:28:51 

quote:

Orijinalden alıntı: mllm

En iyisi:

Güzel ama bu cihazın 12 ile 24 kw arasında elektirk tükettiğini, trifaze bağlantı gerektirdiğini de ekleyelim.

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prmtr -- 25 Eylül 2010; 1:30:05 >

NISSAN X TRAIL

325 Mesaj
26 Eylül 2010; 20:42:10 

arkadaşlar ben de demirdöküm titanium almıştım 3 sene evvel.
geçen deli gibi su sızdırmaya başladı. kazanı delinmiş
tabi kaldır at. yani ömür 3 sene. başka bir arkadaş da 4 sene demiş.

bu ne ya 3 senede bir termosifon mu değişir. ve malesef garanti süresi bittikten sadece 3 gün sonra oldu bu olay. ama adamlar sallamadı tabi doğal olarak...

ben şahsen demirdöküme tövbe ettim. sanırım şimdi ya beko alacağım ya da ariston.. hadi kısmet bakalım bu sefer ne olacak. alınca yazarım...

FUJITSU SIEMENS AMILO M 1424

Uzaklaştırılmış
26 Eylül 2010; 20:58:00 

eyide gardaş sen peki 2 senede bir icindeki anotu değiştirdinmi ...kireç bakımını yaptırdınmı ee yaptırmazsan kulanma kulavuzunu kulanmasan delinir ... neden bendeki delinmiyo acaba
quote:

Orijinalden alıntı: kharon

bu ne ya 3 senede bir termosifon mu değişir. ve malesef garanti süresi bittikten sadece 3 gün sonra oldu bu olay. ama adamlar sallamadı tabi doğal olarak...

ben şahsen demirdöküme tövbe ettim. sanırım şimdi ya beko alacağım ya da ariston.. hadi kısmet bakalım bu sefer ne olacak. alınca yazarım...

1407 Mesaj
26 Eylül 2010; 21:49:18 

quote:

beko da demirdökümle aynıdır beko demir döküme ürettiriyor termosifonları yani eğer bekodan alırsanız yine demirdöküm almış olacaksınız oyüzden başka markaları iyice araştırıp da alın derim ben

325 Mesaj
29 Eylül 2010; 7:41:54 

quote:

Orijinalden alıntı: MANADAM

eyide gardaş sen peki 2 senede bir icindeki anotu değiştirdinmi ...kireç bakımını yaptırdınmı ee yaptırmazsan kulanma kulavuzunu kulanmasan delinir ... neden bendeki delinmiyo acaba

güzel diyorsun da "gardaş"
servisten böyle birşey demediler
aradım yetkili servisi o da olur öyle kazan bu delinir dedi
sen neyi savunuyorsun anlamadım ki ben seni
demirdöküm bayiliğinde iyi iş var anlaşılan
ee ne de olsa 3 senede bir sipariş alınıyor
misss

FUJITSU SIEMENS AMILO M 1424

Uzaklaştırılmış
29 Eylül 2010; 10:01:15 

quote:

güzel diyorsun da "gardaş"
servisten böyle birşey demediler
aradım yetkili servisi o da olur öyle kazan bu delinir dedi
sen neyi savunuyorsun anlamadım ki ben seni
demirdöküm bayiliğinde iyi iş var anlaşılan
ee ne de olsa 3 senede bir sipariş alınıyor
misss

hastamısın sen gardaş .... ne bayiligi benim evimde adininde adisi süsler var senelerdir kulanıyom tek delinme yok ... azıcık kulanma kulavuzu okuda orada anot değişimi ve bakım hakkında yazılanları oku .... ama nerde yurdum insanında okuma alışkanlıgı ... sonrada iftira at izi kalsın rezilligi .. ancak siz gibilere bu yakışır yazık

http://www.demirdokum.c...ectionId=44&ParentId=32

al senin için iki sanyede buldum ..

bakımla ilgili 5.bölüm 7. ve 8. maddeler, sen okuma çamur at .... neden benim dandik süsler delinmedi acaba çünkü bakımlarını yaptırıyom.

130 Mesaj
22 Kasım 2010; 20:12:02 

arkadaşlar benim evimde güneş enerjisi var.bataryanın çıkışını sofbene bağladım.güneş olmazsa sorun yok açıyorum şofbenisoğuk su ısınıyor. ama güneş varsa ve su yeterince sıcaksa şofbeni açmadan sıcak suyu yine şofbenden geçirerek kullanmamın şofbene bir zararı olur mu. bilgidsi olan lütfen yardımcı olsun. teşekürler.

1125 Mesaj
27 Kasım 2010; 14:40:07 

2 senedir ihlas var evimizde.4 kişilik aileyiz.hergün duş alınır evde.Bundan önce tüplü auer şofben vardı ve ayda 1 adet tüp giderdi.şuanda tüp 55 tl.

ihlas aldığımızdan beri elektik paramız ayda 80 tl,ki evimizde 2 tv,bilgisayar,buzdolabı,çamaşır mak,bulaşık mak ve 4 insan var :)

yani 55 tl tüp parasından bikere kurtuluyorsanız bu bence ihlasın fena bi ürün olmadığını gösterir.Ki normalde elektrik 60 dan az gelmiyordu zaten.

Bu arada bu ihlaslar genelde bozulur,3 numaraya açarsınız ısıtmayı,1 gibi ısıtır,tamirciye götürürseniz 50 tl istiyor.Ama elektrikçiden ihlasa switch derseniz 50kuruş,ve açıp değiştirirsenizde bedava :) Google a ihlas ısıtıcı tamiri diye yazarsanız çıkar.

saygılar.

Mefairo Del Mercadal

1125 Mesaj
27 Kasım 2010; 14:46:22 

quote:

Orijinalden alıntı: izmir-ankara

arkadaşlar benim evimde güneş enerjisi var.bataryanın çıkışını sofbene bağladım.güneş olmazsa sorun yok açıyorum şofbenisoğuk su ısınıyor. ama güneş varsa ve su yeterince sıcaksa şofbeni açmadan sıcak suyu yine şofbenden geçirerek kullanmamın şofbene bir zararı olur mu. bilgidsi olan lütfen yardımcı olsun. teşekürler.

şofben elektikli şofbenmi?elektrikli şofben suyunuz sıcakta olsa,su akışı olduğu sürece elektrik harcayacaktır.üzerinde ısı sensörü olsada okadarda hassas değil...genel prensip,su aktığında elektrik switch i açılıyor ve resistans ısıtmaya başlıyor.
yani hayır şofbene bi zararı olmaz ama boşuna şofben,su sıcak olsada elektrik yakacak ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi csungu -- 27 Kasım 2010; 14:48:11 >

Mefairo Del Mercadal

1407 Mesaj
27 Kasım 2010; 17:13:57 

quote:

Orijinalden alıntı: csungu

şofben elektikli şofbenmi?elektrikli şofben suyunuz sıcakta olsa,su akışı olduğu sürece elektrik harcayacaktır.üzerinde ısı sensörü olsada okadarda hassas değil...genel prensip,su aktığında elektrik switch i açılıyor ve resistans ısıtmaya başlıyor.
yani hayır şofbene bi zararı olmaz ama boşuna şofben,su sıcak olsada elektrik yakacak ...

eğer şofbeni açmassa hiç bir sorun olmaz

1125 Mesaj
27 Kasım 2010; 22:18:01 

quote:

eğer şofbeni açmassa hiç bir sorun olmaz

tabi cnm,hiç açmassa direk deposundaki su gelecek,zira ben şöyle anladım.beyfendi şofbeni açsın,ama depodaki su sıcaksa şofben sıcak olduunu anlasın ve ısıtmasın bidaha,ama su ılıksa şofben ısıtsın öyle versin :)

Mefairo Del Mercadal

1407 Mesaj
27 Kasım 2010; 23:01:48 

quote:

tabi cnm,hiç açmassa direk deposundaki su gelecek,zira ben şöyle anladım.beyfendi şofbeni açsın,ama depodaki su sıcaksa şofben sıcak olduunu anlasın ve ısıtmasın bidaha,ama su ılıksa şofben ısıtsın öyle versin :)

Anladım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batu25 -- 27 Kasım 2010; 23:03:07 >

5 Mesaj
1 Aralık 2010; 16:36:45 

Bende İhlası kullandım gayet güzel. Hiçbir sorun yaşamadım.
Bu tip cihazlarda çokta ucuz olsun diye bakmamak lazım bence elektrik fln çarpar. Tehlikeli...

1407 Mesaj
1 Aralık 2010; 22:10:54 

quote:

Orijinalden alıntı: amutlu61

Bende İhlası kullandım gayet güzel. Hiçbir sorun yaşamadım.
Bu tip cihazlarda çokta ucuz olsun diye bakmamak lazım bence elektrik fln çarpar. Tehlikeli...

kesinlikle katılıyorum bu ürünlerde ucuza kaçmayın

1407 Mesaj
2 Aralık 2010; 17:24:15 

quote:

Orijinalden alıntı: CrazyRio35

Bende arçelik titanium var hiçte öyle dediğiniz gibi suyu açınca ısıtmaya başlar diye bişey yok 60 lt arçelik titanium şohben kullanıyorum hemen hergün duş alırız tek yapmam gereken standart moda almak su 70 derece oldunu s soğumadan 3 kişi rahat duş alıyoruz duştan çıkınca gece moduna alıyorum gece modu sabit 50 derece değiştiremiyosun su 30 derecenin altındayken çeşme açılırsa ısıtmaya başlar ertesi akşama kadar da su 15 ila 20 derece soğumuş oluyo buda emek oluyoki 20 saate yakın hiç ısıtma yapmıyo ve diğer artılarıda
Çocuk kilidi ve zamanlayıcı süreyi zamanı ayarla kapat git saat geldiğinde ısıtmaya başlasın şohbeninden şikayeti olanlar veya yeni alicaklar arçelik titaniumu deniyebilir

siz termosifondan bahsediyorsunuz biz ise elektrikli ani su ısıtıcısı olan elektrikli şofbenden bahsediyoruz üstelik bence termosifonlar hiç de kullanışlı değil bence tüplü şofben veya bosch'un büyük ani su ısıtıcıları daha mantıklı bir seçimsiz de demişsiniz su soğmadan 3kişi rahat duş alıyor ama bir tüplü veya elektrikli şofbende suyun soğması söz konusu değil isterse 10 kişi birden peş peşe girsin ama su soğmaz çünkü bu şofbenler çeşmeyi çevirdiğiniz anda ısıtmaya başlar suyu umarım yeterince açıklayıcı anlatmışımdır

184 Mesaj
2 Aralık 2010; 17:53:16 

Haklısın dostum ya bi kaç kişinin yorumunu okuyup balıklama dalmışım mobil olunca baştan sona takip etmek sıkıntı yaratıyo uyarın icin sağol konuyu tam okumak gerekiyomuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1407 Mesaj
2 Aralık 2010; 21:15:00 

quote:

Orijinalden alıntı: CrazyRio35

Haklısın dostum ya bi kaç kişinin yorumunu okuyup balıklama dalmışım mobil olunca baştan sona takip etmek sıkıntı yaratıyo uyarın icin sağol konuyu tam okumak gerekiyomuş

rica ederim olur böyle şeyler

Uzaklaştırılmış
2 Aralık 2010; 21:32:55 

quote:

rica ederim olur böyle şeyler

salamacılardan bıktık artık,

tüplü şofbenle her ay tüp değiştirirsin anan aglar ama termosifonla en fazla 20-25 tl hergün yıkanırsın,

kim demiş termosifon kullanışsız diye cahilce yazmayın, termosifonlar bütün gün açık bıraklır her an hazır sıcak su
eger hiç kulanılmazsa günlük ısı kaybında 0.800 Watt dır buda çok iyi, ayda 25 tl her gün sıcak su kullanmakmı iyi yoksa 55-60 tl tüpe veripte her gün evin heryeriinden su kullanamamakmı iyi düşün hacu, ama sizler sallamakdan araştırmıyorsunuzki, papagan gibi size ne ögretilirse onu dön dolaş forumdaki bilmeyenelere enjekte et,

hayatında acaba hiç termosifon gördünmü magaza dışında sanmam, liselim, önce hepsini kullanacaksın sonra ahkam keseceksin,

şu an en iyi sıcak su saglama türkiye geneli olarak termosifondur onunda A+ sınıf olanı aristondur, ama titanyumla işim olmaz diyenlerede siemens yada bosch emaye kazan

atan tutanlara dikkat edin

1407 Mesaj
2 Aralık 2010; 22:20:42 

quote:

Orijinalden alıntı: LafTTıMe

salamacılardan bıktık artık,

tüplü şofbenle her ay tüp değiştirirsin anan aglar ama termosifonla en fazla 20-25 tl hergün yıkanırsın,

kim demiş termosifon kullanışsız diye cahilce yazmayın, termosifonlar bütün gün açık bıraklır her an hazır sıcak su
eger hiç kulanılmazsa günlük ısı kaybında 0.800 Watt dır buda çok iyi, ayda 25 tl her gün sıcak su kullanmakmı iyi yoksa 55-60 tl tüpe veripte her gün evin heryeriinden su kullanamamakmı iyi düşün hacu, ama sizler sallamakdan araştırmıyorsunuzki, papagan gibi size ne ögretilirse onu dön dolaş forumdaki bilmeyenelere enjekte et,

hayatında acaba hiç termosifon gördünmü magaza dışında sanmam, liselim, önce hepsini kullanacaksın sonra ahkam keseceksin,

şu an en iyi sıcak su saglama türkiye geneli olarak termosifondur onunda A+ sınıf olanı aristondur, ama titanyumla işim olmaz diyenlerede siemens yada bosch emaye kazan

atan tutanlara dikkat edin

öncelikle uslubunuzu düzeltin benim evimde elektrikli şofben,tüplü şofben ve banyo kazanı var biz şofbenlerin her ikisinden de gayet memmunuz ayrıca tüplü şofbenlerde de suyu evin bütün çeşmelerinden alabiliyorsunuz sanırsam sizin evinizde öyle bir tesisat olmadığı için burda da kendinizce bişeyler ıspatlamaya çalışmışsınız ben termosifon da kullanmış biriyim dayımlar da kullanıyorlar 80litrelik arçelik ve elektrik tüketimi de oldukca yüksek sizin anlattıklarınıza bakıldığında kimin cahil olduğu çok iyi anlaşılıyor elektrikli ve tüplü şofbenler de sürekli açık bırakılır ve çeşmeyi çevirdiğinizde eğer tüplü şofbense ateşleme sistemi devreye girer ve su anında ısıtılmaya başlanır çeşmeyi kapattğınızda alev söner ve tüp tüketimi sona erer elektrikli şofbenlerde de bu böyledir çeşmeyi açtığınızda şofben ısıtıcıyı devreye sokar ve elektrik tüketimi başlar siz çeşmeyi kapattğınız anda elektrik tüketimi de sona erer fakat termosifonlar öyle değildir onları hep açık bırakırsınız belirli bir sıcaklığa ayarlayıp,daha sonra termosifon suyun sıcaklığını istenilen sevyeye getirmek için elektrik harcamaya başlar su istenilen sıcaklığa ulaştığında elektrik harcaması durur ve su hiç kullanılmadığı halde beklediği için soğmaya başlayınca tekrar ısıtıcı devreye girer ve elektrik harcamaya başar üstelik size şöyle bi mantıksal yöntem söyleyeyim mesela sadece yatmdan yatmaya evinde bulunan bir aile termosifon kullanıyor olsa termosifon sürekli açık bırakıldığı için akşama kadar hiç su harcanmadığı halde aralıklarla ısıtcısı devrye girip çıkacak ve bu da elektrik faturasına gereksiz masraf olarak yansıyacak fakat o aile eğer elektrikli veya tüplü şofben kullansaydı böyle bir gereksiz masraf olmıyacak sadece kullandıklarının parasını ödeyeceklerdi görüldüğü gibi bu konudaki bilgimin sizden yüksek olduğu ortada bizim elektrikli şofbeni de hergün kulladığımız halde aylık 60tl fatura geliyor sizce bu çok mu ??? tüplü şofbeni de elektrik kesildiği zaman kullanıyoruz ve tülü şofbenimizin suyu da evde sıcak su çeşmesi olan tüm lavabolara da geliyor cahillik sizin yazdıklarınız olsa gerek sizin gibi bişey biliyormuş gibi görünmeye çalışıp da onu bile başaramayan insanlara açıyorum açıkcası ve mümkünse birdaha bilmediğiniz şeylere burnunuzu sokup forumun konusunu saptırmayın bu konu termosifon konusu değil!!! elektrikli şofben(elektrikli ani su ısıtıcısı) konusu

4921 Mesaj
21 Aralık 2010; 23:04:29 

Aşağıdaki arzum ürünü nasıl, ücretsiz kurulum da varmış..

Arzum (tıkla)

dıgıdık dıgıdık dıgıdık iihühühü