Şimdi Ara

Lenovo : Windows RT tabletler, Windows 8 tabletlere göre 300$'a kadar daha ucuz olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lenovo : Windows RT tabletler, Windows 8 tabletlere göre 300 />a kadar daha ucuz olacak

IdeaPad Yoga ve ThinkPad Tablet 2 ile yıl sonuna doğru Windows 8 tablet segmentinde göreceğimiz Çinli Lenovo, tablet fiyatları ile ilgili bazı bilgiler verdi.

Lenovo Kuzey Amerika operasyon şefi David Schmoock, Windows RT tabletlerin çok agresif bir fiyat politikası güdeceğini söyledi. Çok iyi bir tüketici ürünü olması beklenen Windows RT tabletlerinin fiyatı Windows 8 tabletlere göre 200$-300$ arasında daha ucuz olacak. 

Windows 8 tabletler ise diğer Windows yazılımlarıyla daha fazla uyumlu olacak ve işletmeleri cezbetmeye çalışacak. Windows 8 tabletlerin fiyatının 600$-700$ arasında olması bekleniyor.

Schmoock, Ultrabook konsepti ile tüketiciyi cezbetmeye çalışan Intel'in beklentilerin altında kalacağını iddia ediyor. Intel'in yıl sonunda yüzde 40 olarak belirlediği dizüstü pazarındaki pay beklentisi, Schmoock'a göre yüzde 20-25 arasında değişecek. Ultrabook'ların başarısı, üreticilerin fiyat kırma politikalarıyla doğrudan bağlı durumda.

Ultrabook satışlarının Windows 8 ile birlikte hız kazanması bekleniyor. 

• Windows RT nedir ? Windows 8 nedir ? NEXUS 7 varken ?

• Türkiyede nexus 7 alınmaz şuan 700 e satıolar 16gb onun yerine 1000-1100tl ye docklu asus tf prime daha avantajlı 2 .el olarak.Ekran-hız-kamera-hafıza-sd giriş vb. birçok yönden daha üstün bir cihaz.Nexus 7 fiyatına göre TR de tercih etmiyicem modeller arasında çok fazla eksi yönü var güncelleme avantajı dışında düzgün fiyattan satılsa çin malı tabletleri bitirirdi zaten amacı yüksek tabletlerle kapışmak değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: HANAKLIUA

Windows RT nedir ? Windows 8 nedir ? NEXUS 7 varken ?

sen neyin kafasındasın kardeş windows 8 tüm tablet piyasasını sarsacak buraya yazıyorum

• Benzer başlık geçen yazıştık, Android tabletlerle aynı fiyat yapacaklar demekki, Boot kilidi falan gibi saçma sınırlamalar koymazlarsa 1 tane almak isterim, Android Tabletimle kıyas imkanım olur.

• şu windowsu karalayanlar nedense hala microsoft ürünleri kullanmaya devam ediyor. nexus la windows aynımı şeymi arkadaşım. hadi linux versiyonlarını kıyaslarsında nexus la windows u nasıl kıyaslıyorsunuz anlamıyorum.

• Boot kilidi yada benzeri şeyler rekabet yasasına aykırı değil mi? Ben bu tableti aldığımda Windows'a talim olmak istemem, gerektiğinde Android'e geçilebilmesi lazım. Sanmıyorumki böyle bir şey yapsınlar, despotça olur.

• Başka haberde rastladım, windowsRT yüklü modellerin bazılarında boot kilidi düşünüyorlarmış, ne kadar doğru bilemem, haberin yalancısıyım, olursa boot kilitli falan cihaz almam yani.

• Windows kurdugu yeni ekosistemle baya ses getirecek gibi. Pc pazarinda istedigi sonuclari yakalayamasa bile windows phone 8 ve rtm ile mobil sektorde genis kitlelere ulasacaktir.

• quote:

Orijinalden alıntı: bodur35
    şu windowsu karalayanlar nedense hala microsoft ürünleri kullanmaya devam ediyor. nexus la windows aynımı şeymi arkadaşım. hadi linux versiyonlarını kıyaslarsında nexus la windows u nasıl kıyaslıyorsunuz anlamıyorum.

Android'i kıyaslıyor belliki, zaten nexus7'nin bence 2 cazip yanı var, biri android 4.1.1 , diğeri ise oyun ve mame falan gibi emülatörlerde takılan herhangi bir gamepad'i tanıması, klavye, fare, joystick takkullan aygıtlardan hangisi olursa olsun nexus kadar problemsiz olan başka tablet varsa ben bilmiyorum, vardır illaki. Ama fiyatı 7" bile olsa biraz fazla.

Hayyam; Ben yine de WindowsRT tabletlerin boot kilitli geleceğine inanmıyorum, çok saçma bir şey, parasını verip almışım, istediğim gibi kullanabilmem gerekir, Android'de bir yerde lazım olacak, kaçarı yokki bunun. Öyle skandal bir şeyi de MS yapmaz zaten.

• joystik daha android tabletlerde yeni eni kullanılmaya başlandı ve gerçekten zevk alarak oynayacağınız oyunlar sınırlı ama wp8 de (rt değil) her türlü oyunu direk oynayabilirsiniz zaten yıllardır olan bişey genelde i5 kullanıolar diğer donanımlarda sağlam olursa son ounlar bile oynanır.Bence en güzel yanı ise wp telefonlar ve tabletler android ile donanım farkını kapadığından portlamalar başlar özellikle ilk gelecek wp lere android kurulumu yaparlar diye düşünüyorum.Androidler için yapan görmedim ama titan-lumia vs. wp lere android portlamışlardı sağlam bi modelde wp8-jellybean bir arada kullanılırsa gerçekten harika olur

• WindowRT tabletlerde boot kilidi falan söylenti bunlar, böyle bir şey yok, evham yapan varsa alırken sorar satıcıya boot kilidi varmı yada android kurulabiliyor mu diye. Yeni yasada geldi nasılsa sorgusuz sualsiz iade süresi 7 den 14 güne çıktı. Baktın boot kilidi var götür ver, bu kadar basit.

• Windows 8 tablette hangi oyunu oynayacaksınız? İçinde fan bulunan Ultrabooklarda bile 720p'de oyunlar Low'da 30 fps zor görüyor, tablette fan olmadığı gibi 1080p ekran var ve daha zayıf donanım var. Pil süresinin laptoplar kadar kötü olduğu da cabası. RT desen ona da yazılım yok, ekranı kötü. Windows'un ne kadar kısıtlamalı olduğuna girmiyorum bile.

• Tablette android tercih edilmez bence. Hem uygulama demişsiniz tabletler uygulama konusunda berbat androidde. Bunlar piyasayı sarsar tabii uygulama desteğini hızlı bir şekilde sağlayabilirlerse.

• C++'ın XML3 desteği geldi, bunun sayesinde köhne SDK emülatörleriyle Android'e program yazmaya çalışan yazılımcılarımız, Windows için yazdıkları programları Android'de de çalıştırabilir hale geldiler, Android'in kalitesi yükselişi sürücü ve yazılım desteği 4.1.1 ile bir anda haybeye patlamadı.
    Joystick örnek verilmiş de ayar bile yapmadan takıldığı gibi çalışıyor diye, bilinki bu her şeyine yansıdı, siz Joystick kullanıyorsunuz sadece o kısmı gördünüz, dokunmatiğin tepkimesinin ne kadar hızlandığı, kullanışlılığı 4.1.1 sürümünü vazgeçilmez yapmış.
    Hem WindowsRT tablette boot kilidi varsa bunu aşıp Android kuramazsınız ama Android'li tablete bir şekilde WindowsRT kurulabilir.

• yahu ne çok android çi varmış:) ama android ile windows u kıyaslamak bile komik bi durum. kaldı ki bi de android daha iyi diyenler olmuş gülemedim bile. ülkemizde böyle bi teknoloji sitesindeki bu yorumlara bakınca galaxy s3 ü ve iphone 4s i neden 2000 TL lere sattıklarını daha iyi anladım...

neyse bence win8 tabletlerin fiyatları 600-700 dolar arasında olursa çok iyi. ben yurddışından almayı planlıyordum 1000-1200 doları gözden çıkarmıştım. kaldı ki bi kaç ay sonra alsam biraz daha uygun olur. surface gibi tabletlerde ciddi anlamda pc oyunu oynamayı beklemek biraz abest zaten. ama şunu söyleyeyim her halükarda android ve ios oyunlarından daha kaliteli oyunlar oynanacağı kesin. hiç bişey yapmasan amnesia oynayabilirsin, world of go oynayabilirsin, şu anda angry birds filan gibi oyunlar zaten windows ta var. eski oyunlar oynanabilir max payne gibi filan. yani elinizdeki windows sonuçta ve tabletin içinde. androidle ios la kıyaslayıp komik duruma düşmeyin.

ha burada şunu belirteyim daha çok video işleyen fotoğrafla uğraşan kesim mac kullanıyor onlara bi lafım yok orda işlerine yarayabilir ama burada tabletten bahsediyoruz. tablet için en iyisi windows tur. burda android diye bağıranların nicklerini not alın isterseniz. win8 li tabletler piyasada hakim olunca tekrar bakarsınız yorumlarına. tabe misafir olarak ya da başka isim ile girmezlerse :))

• Araya da bir muntuz giripte kendi kulübesini millete dünya bundan ibarettir demese şaşardım zaten. İlla olay çıkarıp konuları kilitletecekler, yakında muntuz alarmı takacaklar siteye.

• 7 yaşına kadar insan dünya kendisi etrafında dönüyor zannedermiş, bu kişinin gelişimine zekasına göre daha ileri yaşlara da sarkabiliyor, kaldıki bu sitede çok küçük yaşlarda kardeşlerimiz de yazabiliyorlar, o yaşlar fanatik dönemler, müsamaha göstermeliyiz.

• Soyle acilen kalemli egitim icin kullanilacak hos bir urun ciksada egitim ogretim doneminin ilk zamanlari bir adet alabilmek nasip olur insallah. Yoksa note 10.1 alip akabinde kalemli bir w8 tablet cikarsa yanarim. Gerci onu bekle bunu bekle su cikacak onada bakalim derken hp tx 2550tr ye kaliyorum ama. Insallah ureticiler cok bekletmezler

• quote:

Orijinalden alıntı: wustti

yahu ne çok android çi varmış:) ama android ile windows u kıyaslamak bile komik bi durum. kaldı ki bi de android daha iyi diyenler olmuş gülemedim bile. ülkemizde böyle bi teknoloji sitesindeki bu yorumlara bakınca galaxy s3 ü ve iphone 4s i neden 2000 TL lere sattıklarını daha iyi anladım...

neyse bence win8 tabletlerin fiyatları 600-700 dolar arasında olursa çok iyi. ben yurddışından almayı planlıyordum 1000-1200 doları gözden çıkarmıştım. kaldı ki bi kaç ay sonra alsam biraz daha uygun olur. surface gibi tabletlerde ciddi anlamda pc oyunu oynamayı beklemek biraz abest zaten. ama şunu söyleyeyim her halükarda android ve ios oyunlarından daha kaliteli oyunlar oynanacağı kesin. hiç bişey yapmasan amnesia oynayabilirsin, world of go oynayabilirsin, şu anda angry birds filan gibi oyunlar zaten windows ta var. eski oyunlar oynanabilir max payne gibi filan. yani elinizdeki windows sonuçta ve tabletin içinde. androidle ios la kıyaslayıp komik duruma düşmeyin.

ha burada şunu belirteyim daha çok video işleyen fotoğrafla uğraşan kesim mac kullanıyor onlara bi lafım yok orda işlerine yarayabilir ama burada tabletten bahsediyoruz. tablet için en iyisi windows tur. burda android diye bağıranların nicklerini not alın isterseniz. win8 li tabletler piyasada hakim olunca tekrar bakarsınız yorumlarına. tabe misafir olarak ya da başka isim ile girmezlerse :))

Yazdiklariniza katiliyorum. Tablette ios ve android ile win 8 kiyaslayanlara sunu sorarim. siz bilgisayarinizla tabletinizi kiyasliyormusunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.