PlayStation Cafe Açmak İstiyorum. Bilgili Arkadaşlardan yardım.
56 Cevap8679 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

338 Mesaj
17 Ağustos 2012; 1:12:26 

Merhaba beyler,bayanlar. Ben PS cafe açmak istiyorum. Açacığım yerde genç nüfusu çok fazla ve en yakın ps cafe için merkeze inmeleri gerekiyor. Şimdilik 6 tane Full Hd LCD ve 6 tane Makine koymayı planlıyorum. Sizce bu iş için nelere dikkat etmem gerekiyor ve Artı olarak neler yapmam gerekiyor ?

Web Tasarım | Seo Uzmanı | Adwords Uzmanı

332 Mesaj
17 Ağustos 2012; 1:13:21 

imkanın varsa vip oda koy 2 tane vip yeter bence söyle 4 -5 kişinin oturabileceği bir oda olsun çok iş yapıyor.

http://forum.donanimhaber.com/m_92446539/f_//tm.htm

62 Mesaj
17 Ağustos 2012; 1:16:25 

bildiğim kadarı ile okula ve camiye 200 m uzakta olmalı, bayan ve erkek tuvaleti olmalıymış birde belirli bir metrekarenin altında olmamalıymış benimde aklımda bi arkadaşla açmak var bakalım hayırlısı

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2 Mesaj
17 Ağustos 2012; 1:17:12 

saati 3tl yaz 4tlden oynat deneyim

338 Mesaj
17 Ağustos 2012; 1:17:33 

quote:

Orijinalden alıntı: Byabsnn

imkanın varsa vip oda koy 2 tane vip yeter bence söyle 4 -5 kişinin oturabileceği bir oda olsun çok iş yapıyor.

Teşekkürler bunu düşünmemiştim.

338 Mesaj
17 Ağustos 2012; 1:30:22 

Arkadaşlar bu kadarmı ? Daha fazla bilgi vermezmisiniz ?

779 Mesaj
17 Ağustos 2012; 1:33:47 

Bayanların da girip oynayabileceği bir mekan yapmanı öneririm. Sık gitmesem de gittiğimde içersinin apaçilerle dolu olmasından rahatsız olmuşumdur. Ayrıca bir tane dev ekran ayarlayıp 4 kişilik ya da daha fazla oynatabilirsin orda. Son olarak da ufak bir kantin tarzı bir şey yap. İçecek, abur cubur falan.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

577 Mesaj
17 Ağustos 2012; 1:36:50 

ps3 ler jailbreaklı olmalı . Jailbreak yapmazsan ayvayı yersin .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Türkiye: BerchisterTR

1094 Mesaj
17 Ağustos 2012; 1:37:58 

quote:

Orijinalden alıntı: BerchisterTR

Ne alaka ki? Gittiğim 4 cafenin 3'ü orjinal oyun oynatıyor. Zaten o bir taneye de artık gitmiyoruz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

79 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
NoMerCyOsKAR
17 Ağustos 2012; 1:38:23 

açtıktan sonra arada sırada turnuva düzenle. Fifa turnuvası. Nba turnuvası yada nebilim dövüş oyunları turnuvası falan. Katılım artar par kazanırsın :) Ödül olarak da bi hafta ücretsiz falan de, ödülü sen belirlersin :)

577 Mesaj
17 Ağustos 2012; 1:40:02 

quote:

Orijinalden alıntı: artun56

Ne alaka ki? Gittiğim 4 cafenin 3'ü orjinal oyun oynatıyor. Zaten o bir taneye de artık gitmiyoruz

ne demek ne alaka ? Her ps için yeni oyun mu alsın yani ?

332 Mesaj
17 Ağustos 2012; 1:40:31 

Zamanla belirli müşteri kitlesi sürekli gelir arada küçük kokteyller sizi samimi tutar ve çevreden iyi tepki alırısnız. Mesela bildiğim bir playstation kafe arada çiğköfte partisi veriyor.

1094 Mesaj
17 Ağustos 2012; 1:41:20 

quote:

ne demek ne alaka ? Her ps için yeni oyun mu alsın yani ?

Hayır, sadece çok oynananları birkaç tane alsın, onun dışında birer tane yeter

338 Mesaj
17 Ağustos 2012; 1:44:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Byabsnn

Zamanla belirli müşteri kitlesi sürekli gelir arada küçük kokteyller sizi samimi tutar ve çevreden iyi tepki alırısnız. Mesela bildiğim bir playstation kafe arada çiğköfte partisi veriyor.

Evet bunu düşünmüştüm. Samimiyeti arttırır zaten çevrede herkes tanır beni.

577 Mesaj
17 Ağustos 2012; 1:45:15 

quote:

Hayır, sadece çok oynananları birkaç tane alsın, onun dışında birer tane yeter

çogu gittigim kafede istedigim oyunlardan bağızılarını bulamadım ayrıca jailbreak yapsa bayagı kaarı olmazmı ?

455 Mesaj
17 Ağustos 2012; 1:46:55 

açıkçası ben mekanın tasarımına önem veririm. Karanlık bir ortam olması iyidir. Modern tvler, koltuklar falan önmli.

Ore wa tensai baskettoman Sakuragi Hanamichi.

160 Mesaj
17 Ağustos 2012; 1:47:01 

6 tane az, 10dan fazla olmalı. içeride satacağın yiyeceğin dışarıdakinden fazla fiyat farkı olmamalı. sakın güreş oyunları koyma, çocuklar kol parçalar. 15 yaş altı alma. ilerletince, soran da çok olursa guitar hero set al (2 gitar, bateri) liseliler doluşur açığı 1 ayda kaparsın rahat.logitech direksiyon seti ile gt5 olabilir. ve önüne pes oyuncuları için kesinlikle geniş deri koltuk koy, bir şey döküldü mü temizlemesi de kolay olur. insaların sırada beklemesi için 2 koltuk falan koy. tutacağın mekanın çok küçük olmamasına dikkat et. bir de call of duty, god of war, pes 2012, blur gibi çoğunluk merak sardığı oyunlara öncelik ver. ikeada satılan saçma ampuller, dekoratif şeylerle güzel bir görünüm kat. düzgün bir yer de buldun mu parayı kırarsın dostum. ama fazla bütçen yoksa risk etmemek istiyorsan yavaş yavaş geliştir. ama sakın dar bir mekan tutma. dekorasyon ve liselilere yapacağın yakın abi davranışı çok önemli. ayrıca keko çocuklarla onlara yakın, hafif düzgün çocuklara, muhabbetleri insacıl olan liselilere(nadir de olsa) davranışın ona göre yakın olsun.

uzun uzun yazdım.

edit:yukarıdaki arkadaşın dediği gibi loş bir ışık olalı,ki oyuncunun ekrana odaklanmasını sağlar, ayrıca ekranda saçma yansımalar olmaz

edit:guitar hero oyuncuları projeksiyon tercih etmeni öneririm.

edit:160 gb uygundur ayrıca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hahayouaredead -- 17 Ağustos 2012; 1:52:59 >

EYY YÜCE MAKARNA!!!

MSI R9 290 Twin Frozr/ i5 4670k/ Gskill (2x4) 8 gb 1600mhz ram/ MSI z87-G45 gaming motherboard/ Gigabyte sumo y midT/ Couger 700w 80+ bronze/
Konu dışından artık sıkıldım, trollüyorum...

51 Mesaj
17 Ağustos 2012; 1:47:30 

Bizim burada var 4-5 masayla basladi suan gitar hero tap tap dance dukkanin disarisindan sokaga yayin yapior 2 de vip odakizli herkekli herkes geliyor aklina gelebilecek her turlu oyun vat tony havkin kaykayindan tut kinect leere kadar

İMPARATOR

1094 Mesaj
17 Ağustos 2012; 1:47:43 

quote:

çogu gittigim kafede istedigim oyunlardan bağızılarını bulamadım ayrıca jailbreak yapsa bayagı kaarı olmazmı ?

Tabiki olur, ama şu an jb yapılabilir sıfır cihaz çok az. Varsa da fiyat 900 den falan başlıyor 120 fb lığı hem de :) Bu yüzden YENİ AÇILAN cafeler için en uygunu orjinal oyun :)

104 Mesaj
17 Ağustos 2012; 1:49:05 

quote:

Kesinlikle haklısın. Ne yani adam gelecek diyecek ki : Şu oyun var mı abi ? Malesef be gülüm bir tane var o da dolu. diyecek ve adam da geri gidecek böyle böyle günde kaç müşteri kaybedersin ve daha gelmeyenleri bile kaybedersin çünkü bu durumu yaşayanlar arkadaşlarına vs anlatacaktır. Bir kere bunu yaşayan adam neyse canın sağolsun abi bir dahaki sefere demez heralde başka PS kafe mi yok. Önemli olan müşteri memnuniyeti bunun için de her türlü oyun her makine de olmalı.

If you wanna be the best, you gotta take out the best !

332 Mesaj
17 Ağustos 2012; 1:51:10 

Bu arada koltuk seçimi çok önemli tavsiyem deri koltuk kullanma. http://www.ikea.com.tr/...lippan_2_li_kanepe.aspx
linkteki gibi kanepeler çok kullanışlı ve rahat oluyor.

1126 Mesaj
17 Ağustos 2012; 1:51:29 

bence xbox kafe açarak bir ilki hayata geçir kinect koyarsın birde tadundan yenmez

'Iskalasın beni insanlar, bunun ne önemi var!Ben alkışlarım kendimi,övünürüm Çekmecemdeki başarılarımla

577 Mesaj
17 Ağustos 2012; 1:52:02 

quote:

Orijinalden alıntı: 4EverRobust

Kesinlikle haklısın. Ne yani adam gelecek diyecek ki : Şu oyun var mı abi ? Malesef be gülüm bir tane var o da dolu. diyecek ve adam da geri gidecek böyle böyle günde kaç müşteri kaybedersin ve daha gelmeyenleri bile kaybedersin çünkü bu durumu yaşayanlar arkadaşlarına vs anlatacaktır. Bir kere bunu yaşayan adam neyse canın sağolsun abi bir dahaki sefere demez heralde başka PS kafe mi yok. Önemli olan müşteri memnuniyeti bunun için de her türlü oyun her makine de olmalı.

hak verdiğin için sağ ol ve jailbreak dedigimde ne alaka gibi tepki aldım ama genede fikirlere saygım var .

526 Mesaj
17 Ağustos 2012; 1:52:34 

Hangi şehirde açmayı düşünüyorsunuz? Ona gôre yardimci olalim.

278 Mesaj
17 Ağustos 2012; 1:55:50 

ps4 çıkınca ne yapacaksın peki. bence zarara girersin en iyisi bir sene bekle bu 1 sene boyunca birikim yap. ps4 koyarsın akın akın dolar. ps3 ilk çıktığında kafelerin halini hatırlarsınız

104 Mesaj
17 Ağustos 2012; 1:55:59 

quote:

Tabiki olur, ama şu an jb yapılabilir sıfır cihaz çok az. Varsa da fiyat 900 den falan başlıyor 120 fb lığı hem de :) Bu yüzden YENİ AÇILAN cafeler için en uygunu orjinal oyun :)

Ama hocam jailbreaklı cihaza 200 TL daha fazla vereceksin ve istediğin kadar oyun yükleteceksin çok çok ucuz fiyata 950 TL'ye tüm oyunları barındıran cihaz mı yoksa 700 liraya alıp üstüne de 3 orjinal oyunla 950 TL'ye alacağın cihaz mı ? Birde son söylediğim cihaza gideyim bu senenin 20 oyunu alayım diyeceksin gidip en az 1700 TL verip 20 oyun alacaksın 1700 liraya 3 tane sıfır PS alırsın

If you wanna be the best, you gotta take out the best !

586 Mesaj
17 Ağustos 2012; 1:56:10 

evlere ps3 artı 2 kol artı bir oyun günlük kiraya ver 25 tl den falan evde arkadaşlarıyla oynamak isteyenlerde var benim bir arkadaş kiralayıp beni çağırmıştı

lcd tvler en az 100 hz olmalı buna dikkat et

482 Mesaj
17 Ağustos 2012; 1:56:35 

Ben gideceğim yerin ferah olmasına önem veririm herşeyden önce. İçerisi havasız sigara dumanından geçilmiyorsa gitmem abi oraya. Bütcen varsa klima falan taktır içerisi rahat serin olsun. Misal dışarısı 35 derece içerisi 15 20 derece olmalı aynı marketler gibi :) birşey alacagım yoksa bile sırf serinlemek için giriyorum

78 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Derek Hale
17 Ağustos 2012; 1:58:11 

Perdeli yerler olsun. Bayan - erkek gelebilsin rahat rahat yani.
6 az biraz sanki ilk başlangıç için 8 falan yapabilirsen çok daha iyi olur.
Harabe gibi bi yer olmasın bakımlı olsun falan elinden geldiğince iyi olsun sıkıcı bi yer olmasın.
Güler yüz ve samimiyet önemli gerçekten. Biz ona göre gidiyoruz yerlere mesela.
Klima ve havalandırma da aşırı önemli. Serin yerler çok iyi oluyo yazın haliyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Allâme -- 17 Ağustos 2012; 2:02:45 >

956 Mesaj
17 Ağustos 2012; 1:58:12 

Mekanı belirlerken sadece sen karar vermiyosun bildiğim kadarıyla. Okula uzak olmalı vs. Saçmalıklar var.

PSN ID : CombotAG

95 Mesaj
17 Ağustos 2012; 1:59:59 

Koltukları deri alma insan 1 saat oturunca malum bölge su gibi oluyor insanlar rahatsız olur, klimaları eksik etme

338 Mesaj
17 Ağustos 2012; 2:30:34 

Tşekkürler arkadaşlar. Kafamda bazı şeyler daha iyi canlandı.

5166 Mesaj
17 Ağustos 2012; 2:35:46 

6 az ama başlangıç için yeter ilerde büyütürsün, büyüteceğini hesaba katarsak mekan da büyük ferah olmalı masalar öyle sıkışık falan olmamalı, koltuklar büyük olmalı millet sıkışmamalı, ps3'ler 160 gb olsa rahat yeter, bir tane wii yada xbox koy değişiklik olsun, 1 tane ps3'e move al, klima şart, gitar hero full set kesinlikle olmalı, 2 set olsa yeter ama 3 olsa daha iyi olur, onlar için yumurta kutulu 2-3 oda olmalı direksiyon falan ilerde de koyarsın ilk başta koyma, makinelere bence de jailbreak yaptır bol bol oyun at içine belki adam aksiyon seviyo ya da ne biliyim heavy rain falan istedi, yok ben orjinal alıcam dersen alman gereken olmazsa olmaz oyunlar pes, nba, call of duty , bir tane yarış oyunu ve tekken yada mortal kombat, vip oda da olursa iyi olur kalabalık bir arkadaş grubu falan gelirse diye, mekan temiz elit görünmeli kızların da gelebileceği bir mekan iyi olur ama onların odası ayrı olmalı oyunları da little big planet rayman gibi eğlenceli oyunlar iyi olur, yiyecek de olsun biraz ama içecek çeşidi bol olsun ve de fazla fiyat farkıyla satma 1 lira maximum fark olsun, duvarlar koyu renk olsun karanlık bir ortam olmalı koyu kırmızı en iyisidir, koltuklar mutlaka deri olmalı, koltuklar ve tv arasında olabildiğince mesafe olsun, bence yaş sınırlaması olsun minimum 14 yada 15 olmalı, küçük kendini bilmez veletler bağırır çağırır çok müşteri kaybedersin, bağırmak yasaktır gibi kuralları olsun mekanın, samimi ol müşterilere ama çok da yapmacık olma, mesela de ki 6.5 ama 6 alıyorum yada 6 ama düz 5 aliyim falan de, fazla erken açmana gerek yok ama gece geç saatte kapa en az 24.00, arada turnuvalar etkinlikler iyi olur kazanana belli saat sınırsız oynama hakkı falan verirsin, eğer mekan çok tutarsa 1 tane büyük bekleme koltuğu koymalısın, eeee uzun uzun yazdım hadi göriyim seni şampiyon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamer_1903 -- 17 Ağustos 2012; 2:45:58 >

1526 Mesaj
17 Ağustos 2012; 3:06:07 

Bence şöyle yap ; PS3 oynamak için beklenirken ücretsiz Wii koy. Ama sadece Wii istiyorsa onun parasa PS3'ten az olsun. İki üç tane Xbox koy ama acelesi yok. Koyarsan güzel olur. PS3 6 tane yeterli. Her oyun olsun hepsinde. Müşteri gelince yerinde oturma, sıcakkanlı ol. PAra üstünü falan savurur gibi verme. PS4 çıkınca ondan da alırsın tam oyun salonu olur Tabiki bunlar zamanla. Ama kendine alma parayı. Mekana yatır. Klima mutlaka olmalı koltuklar rahat olmalı. Koltukta otururken rahat oynanmalı. Mekan çok karanlık olmasın. Loş ışıklar yap ve bir-iki cihaz koyulmayan yere dekoratik ayna koy. Mekan modern olsun. İçecekler uygun olsun. Pringles falan satabilirsin.

"Another frozen corpse."

789 Mesaj
17 Ağustos 2012; 3:09:15 

diyebileceggim tek sey asla 50 kurus 2liranin lafini yapma.
12 tl tutarsa 2 yi illa isteme. esnafta buna dikkat ederim. adam bana boyle dedikten sonrada illa da vermek isterim, elimden geldigincede oradan alisveris yaparim.

522 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Cameron Jibril Thomaz
17 Ağustos 2012; 3:15:21 

hocam koltukları iyi şeç mekanın karanlık ayarınıda iyi ayarla mekanıda serin tutarsan gerisi zaten gelir

24 Mesaj
17 Ağustos 2012; 3:24:10 

guitar hero için bir oda ve ses sistemi ayır derim.

208 Mesaj
17 Ağustos 2012; 3:31:27 

Bence etrafındaki 4-5 ps3 cafeye git. Onlarda neler eksik bak ve yaz kağıda daha sonra bu eksikleri kendi ps3 cafende uygula çok iyi para kazanırsın ;) ayriyetten 1 bardak meyve suyunu bedava yaparsan cok iyi olur

Bu hayat benimse eğer kimse karışamaz ve bilirim ki herkesle dost olunmaz.. Aşka gelince bir kere sevdim işte, bir daha işim olmaz.
(C.Süreya)

537 Mesaj
17 Ağustos 2012; 3:35:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Pyrhon

guitar hero için bir oda ve ses sistemi ayır derim.

aynen katılıyorum bizim burdaki ps3 kafede 2 tane guitar hero odası var. Boş bulmak nerdeyse imkansız. Ama odalar öyle mükemmel tasarlanmış ve dizayn edilmişki içerde projeksiyondan duvara yansıyor görüntü oda oldukça büyük ve ses geçirmiyor dışarıya. Buradaki ps3 kafe gerçekten çok mükemmel.. 18 20 tanede ps3 + tv var ve hiçbiride jailbreak'li değil..

PSN&GameCenter : eRsn-

5166 Mesaj
17 Ağustos 2012; 3:48:49 

http://thegame.com.tr/the-game-de-neler-var/ şimdi buraya bakıyodum ucuz yollu buradan neler çıkar diye eğer bol odalı bir yer ise dart koy, müzik falan olsun gayet güzel olur

4604 Mesaj
17 Ağustos 2012; 3:57:29 

Olacaksa bunun gibi böyle nezih bir ortam olsun.;

0

5166 Mesaj
17 Ağustos 2012; 4:02:26 

quote:

Orijinalden alıntı: S

Olacaksa bunun gibi böyle nezih bir ortam olsun.;

0

aynen valla gerçekten güzel bir ortam ama biraz fazla aydınlık geldi bana duvarlar kırmızı olsa tam olur bence

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Ağustos 2012; 4:13:58 

6 tv+ps3 12000 lira eder. 6 tane 400 liralık koltuk-sandalye desen 2400 de orası. Masa, sehba, aksesuarlar falan da 1000 lira tutsa ek şeylerle birlikte 20 milyara açarsın. Saati 3 lira desen 6 ps günde 8er saat çalışsa (işlek bir yer diyosun ya) 48 saat 144 lira. Çay-kahve-bisküvi satışı falan de ortalama 160 lira. Aylık 30x160 4800 lira. Mekana göre fiyatlar değişir 1 milyar kira de aylık 3800 lira kar. 6 ay sonunda kara geçmeye başlarsın.

985 Mesaj
17 Ağustos 2012; 5:22:34 

kolları krarlar falan batırırlar etrafı uğraş dur ben olsam hiç bulaşmazdım

23 Mesaj
17 Ağustos 2012; 6:02:56 

abur cuburlar dışarıda neyse sendede o fiyatta olmalı.
bak bu çok önemli bişey gerçekten. 50 kurusluk gofreti 50 kurusa sat 75 kusura satma.
vip odası olsun 1 tane mutlaka.
üstelik o vip odasında isteyene guitar hero da oynatabilirsin.
tuvaletlerin temiz olmaslı dükkanın imajı açısından çok önemli.

111 Mesaj
17 Ağustos 2012; 6:06:07 

Müşteriyi bağlıycam diye dandik mağazalardaki satış elemanları gibi laf yapmaya çalışma , müşteri kaçar

Vatanını en çok seven işini en iyi yapandır.

2190 Mesaj
17 Ağustos 2012; 6:14:14 

quote:

Orijinalden alıntı: tw1sted

ps4 çıkınca ne yapacaksın peki. bence zarara girersin en iyisi bir sene bekle bu 1 sene boyunca birikim yap. ps4 koyarsın akın akın dolar. ps3 ilk çıktığında kafelerin halini hatırlarsınız

Ne bir senesi 3 sene sonra çıkacak büyük ihtimal yeni nesil konsollar 2015te falan. Ki o zaman ps3leri kaldırır ps4leri koyar.

Bende fikirlerimi sunayım. Büyük bir mekan alırsan çok tercih edilir. Bizim buralarda dar kafeler var küçük olduğu için 1 kere bile gitmedik. Ayrıca içerisi aydınlıktı, bunun içinde tercih etmedik. Mümkünse duvarları kan kırmızısı bir renge boyat. Camlar siyah olsun siyah veya lacivert perde, birde camdan ışığın gelmemesini sağlayacak ne varsa. İçeride loş ışık olsun, mor olabilir mesela. Forumda goldpunch isimli üye var onun odasında bir ışık sistemi var her renk olabilir ve görünüşü de çok güzel, ona bir danış ışık için. Mobilyalar yine siyah olsun ama ps3 masaları beyaz olabilir bu sana kalmış. Yine yerler siyah taştan olsun. 6 tane değilde bence 10 ps3le başla. 2 adet VIP bölümü ve kız-erkek tuvaleti kesinlikle yaptır, müşterilere yardım edecek bir eleman daima olsun. Sakın orjinal oynatma ne para dayanır ne de oyunları takip edebilirsin çalınır falan. 1 haftalık eve kiralama yap ps3leri, kimlik telefon vs. al, 50 veya 100 tl olabilir kiralama. Ucuz olursa herkes tercih edebilir. 10 ps3 te burada devreye giriyor. 6 tanesi klasik duracak kafe de, 2 tanesi vip, 1 tanesi rock band veya guitar hero için. 1 tane de kiralama kalıyor. İşte ps3 sayısını çoğaltman lazım ki kiralayabilsinler. Ama bu kiralama işini ileri de de düşünebilirsin tabi. O zaman 9 ps3 ilk zamanlar için iş görür.

Sonracıma, wii olmalı 1 adet, aslında 2 vip odasından biri wii ya da xbox olsun bak, bu daha iyi oldu ve ya 1 vip bölümü wii-xbox-ps3 olsun, o oda da isteyen wii de oyun oynasın arkadaşlarıyla, isteyen xboxta oyun oynasın veya kinect oynasın isteyen ps3 oynasın veya move. Diğer vip odası da guitar hero için olsun. Tabi guitat hero odası projeksiyonlu olacak ve kesinlikle yalıtımlı olacak. O müzik olayları vip odasında daha iyi gidecektir ama karar tabi ki senin yine. VIP odaları kesinlikle ses geçirmez yalıtımlı olmalı.

Sonra yiyecek içecek şeysi olmalı, amerikan mutfak tarzı bir bölüm yaptır hemen kasanın yanına, 5-6 adet yüksek bar sandalyesi koy, oraya da bir eleman daha veya oraya kendin bak kasa da orada olsun bu daha kolay olur sanırım. İşte hemen arkanda tost, hamburger falan yapıver, içecek dolabı tabi, ice tea, cola, redbull, meyvesuyu su falan. Kafe de kesinlikle klima olmalı zaten, İçerisi ferah olmalı, isteyen direk bara otursun bir şey yiyip içsin çıksın. Zaten kafe okula falan yakın olmalı bunu dememe gerek yok ama endüstri lisesi gibi yerlere yakın olmasın sakın. Kafeye 12 yaş altı çocukları sokma ve saatlik ücreti 4-5 lira yap, 2 saatlik ücrette 1 lira kıs, 1 hafta devamlı gelen müşteriye sonra ki hafta 2. saat bedava olsun 1 ay, bu tür etkinlikler uçar gider. Turnuvalar, kokteyller, ilk açılışta turnuva olabilir. Valla şuan yazdıklarıma çok özendim.

Son olarak kafeye bir de atari köşesi yap, tek bir masa olsun, atari oynasın orada insanlar, bak bu da çok tutabilir, saati 1 tl falan.

Ama bunların hepsi için büyük bir alan lazım, işte bahçesi falan olacak arka da isteyen sigara içmeye çıkacak oraya, benim hayalimdeki kafe budur. Büyüyünce iyi bir işim olmazsa böyle bir yer açarım ve paraya para demem. İlk zamanlar tabi ki sıkıntılar olacaktır ama ileride off of. Tabi böyle bir yer için baya para gerekli, 100 bin tl gibi bir fiyatı gözden çıkaracaksın ama dediğim gibi ileride uçar gidersin güvendiğin bir elemanı kasaya atarsın sen yatarsın para gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rodin -- 17 Ağustos 2012; 8:40:37 >

DOTA 2 - HEARTHSTONE- DAYZ- CS:GO

Hayat, siz başka planlar yaparak meşgul olduğunuz sırada size olan şeydir.
-John Lennon

736 Mesaj
17 Ağustos 2012; 7:43:22 

quote:

Orijinalden alıntı: 4EverRobust

bu konu gerçekten önemli çünkü oraya online oynamak için gelmiyorlar zaten arkadaşlarıyla maç oynayanlar genelde maç oyunu olunca direk oturur ama tek başına gelen olunca başka oyunlar oynamak istiyor çeşit olmayınca çıkıyor istersen 2 hafta orjinal oyunla takıl sonrada 2 haftada jb ile takıl aradaki farkı anlarsın

amd x6 1055t 3.2ghz oc|sapphire 7950 3gb 384 bit crossfireX2|gskill 2x4gb ripjaws 1333|asus m5a97 am3+|cm haf 912 plus|gx 80plus 750W|pioneer dvr-s19lbk 24x|tt contac16 cooler|kingston 2,5" 120GB v+300 ve kingston 120gb v+200|acer 21.5" g225hqvbd(dvi) full hd|logitech g300 gaming mouse|philips 32" full hd lcd tv|

bf4-bf3-bc2=TRvenomXX

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Ağustos 2012; 7:48:37 

İnternet kafe aç daha hesaplı.

1 Mesaj
17 Ağustos 2012; 8:10:47 

Yazıldı mı bilmiyorum ama bence kesinlikle kantin tarzı ufak bişey yap.Ne bileyim tost olur,içecek olur abur cubur olur falan filan..Tabi bi de bol bol turnuva düzenle bence

2190 Mesaj
17 Ağustos 2012; 9:07:41 

quote:

Orijinalden alıntı: tw1sted
bu kafa neyin kafası? 2015 diyor adam ya :D millet yeni nesil oyunların temelini attı. unreal engine 4 üde mi görmedin? ps3 2005'in grafikleriyle seke seke anca 1 sene gider. sende aldığın konsol,gamepad,oyunlarla kalırsın.

Güldürme beni, şimdi ki konsollarda hala iş var diye bas bas bağırıyor adamlar, last of us'ı yapıyorlar, gow ascension ve daha bilimum exclusive olmayan oyun var. Ayrıca duyuru bile yapılmadı ki yapılsa 1 sene bekleme sürecine girilir. En az 2 sene diyorum yani, o 2 sene de ps3 kafe açsa parayı yapar, ardından makineleri yeniler ne yani çok mu zor?

Bu arada düzgün konuş, terbiyeni takın. Daha tanımadığın insanlarla nasıl konuşacağını öğrenememişsin, neyse ki kendinizi bu tip mesajlarla belli ediyorsunuz ki blocklama şansı buluyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rodin -- 17 Ağustos 2012; 9:11:58 >

DOTA 2 - HEARTHSTONE- DAYZ- CS:GO

Hayat, siz başka planlar yaparak meşgul olduğunuz sırada size olan şeydir.
-John Lennon

300 Mesaj
17 Ağustos 2012; 9:34:40 

JB koydurtmayın JB olursa yenı surum oyunları acmaz örnek pes 2012 ve çıkcak olan pes 13 kollar ıcın kılıflar var onlardan alabilirsin hijyen ve koruma bakımından
abur cubur tost şekli yapabilirsin

ONLINE PES TOPLULUĞU

1200 Mesaj
17 Ağustos 2012; 9:47:39 

izmirde bi ps kafede her gelene icecek dagitiyorlardi.

27 Mesaj
17 Ağustos 2012; 14:10:28 

Cafe'nin içine mini bar aç, cips,kola,sandviç vb. şeyleri iki katına sat.(büyük kar edersin )

80 Mesaj
19 Ağustos 2012; 2:53:21 

O kadar cafe gördüm guitar hero yoktu ama öğrenciler için guitar hero koyarsan saati 5-6 lira`dan oynata bilirsin ve ilgide görür bence

ultrAslan

352 Mesaj
31 Ocak 2013; 13:01:32 

batan bir sürü arkadaş var onlardan malzemeleri temin edebilirsin forumları dolaşıp ayrıca kendinde 1 sene sonra batacağın için aynı yöntemle satarsın ;)

BANDIRMA KING PLAYSTATION!!!

http://www.bandirmaking.com

SONY PS4 500GB
ASUS X55LC
TOSHIBA A200-1AH

psn:riofly99@hotmail.com origin:riofly99

6 Mesaj