Şimdi Ara

===> \\\ Xiaomi Mi2 ve Mi3 4 Çekirdekli 2GB Ramli Canavar (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.708
Cevap
65
Favori
253.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gbaran86

quote:

Orijinalden alıntı: berkcombil

quote:

Orijinalden alıntı: gbaran86

quote:

Orijinalden alıntı: zett89

@berkcemmobil, sert çıkmışsınız biraz zira ben 60cm lik 350TL lik helikopter iskeletini getirdim çinden, gümrüğe takılmadı. Belki benimki de şans ama bu şansı bu kadar küçümsememek lazım :)
    Geçen yıl Galaxy S2 yeni piyasaya çıktığında (1600-1700 lira arası) birisi gözünü karartıp Almanya üzerinden bir internet sitesinden cihazı 1000 liraya almış ve cihaz sıkıntısız alıcının evine kadar gelmişti.Bu bir örnek.Başka bir örnekse Galaxy S3 kullanıcılar kulübünden bir arkadaş ebay üzerinden 3-5 dolarlık 2 kılıf almış.Kılıflar eline ulaştığında her ikiside paketinden çıkarılmış ve tekrardan özensizce koyulmuş vaziyetteymiş,bu da bir örnek.Yani bu gümrük işleride şansa bağlı.Birisi işini tam düzgün yapsa ve paketinizi kontrol etse mümkünatı yok 75 Euro'nun üzerinde paket geçmez.Aynı şekilde özensiz çalışan birinin eline gelirse de istersen araba geçirKüçük bir hile daha var.O da cihazınızı yurtdışından satın aldığınızda imei numarasını mail olarak alıp hemen pasaporta işletmek.Cihaz gümrüğe takıldığında eğer ki yurtiçinde kayıtlı görünüyorsa sıkıntısız cihazınızı gümrükten çekebilirsiniz (Eminim burada da durum görüştüğünüz gümrümçüden gümrükçüye değişir)
    Gelelim cahillik olayına.Kabul,ben işi çok güzel üçkağıtçılığa bağladığınızı ve şansında yardımını hesaba katmadım ve gafil avlandım.Ama şu da bir gerçek ki gümrükten böylesine sıkıntısız bir şekilde mal çekebilen biri yurdumuzda pahalı olarak satılan ürünleri ucuza getirtip belli bir miktar kar ile satarak çok iyi para kazanabilir.Siz eğer bunu yapmıyor ya da yapamıyorsanız sizinde kesinlikle belli başlı çekinceleriniz vardır.Umarım durumu açık bir şekilde anlatabilmişimdir.

berkcombil : şu ana kadar seni aşağılamadan şahsına laf söylemeden kendimce seni ve sitedeki diğer arkadaşları bilgilendirmeye çalıştım

ama sen durmadan bana karşı ithamlarda bulunuyorsun üçkağıtçılık dediğin bu yapılmış olan durum üzerinden kar elde etmektir ztn senin düşüncen de bu yöndedir eğer yapabiliyorsan getir sat 200 tane 300 tane köşeyi dönersin senin kafan üç kağıtçılığa çalışıyor

benim kafamsa alınan haksız vergilerin kendimden alınmaması için gösterdiğim gayrettir

elin çinlisinin ürettiği bir alet için ben neden türkiyeye vergi vereyim ztn hat kullanıyorum diye her ay vergi alıyorlar telefon üzerlerinde bir hakları yokki!!!!!!!!!!!!

ama senin zihniyetin sağdan soldan duyduğun haberler başkalarının başına gelen olaylarla burda bir ortam yaratma çabası

Ebay artık bilinen ve bir nevi mimlenen bir site demekki her paketini açıyorlar

yine dediğim gibi asıl orjinal fikirli eğer yapabilirsen türkiyeye kazık atıp getirtme ihtimalin olursa satıp kar amacı güden üçkağıtçı arkadaşımız sensin burda

çalıştığım firma her 3 ayda 1 çinden satılan gerekli malzemeleri getirtmektedir ama ben ne firma reklamı nede başka birşeyin reklamını yaptım

firma bazlı olmayan kendimce yarım ingilizcemle elin çinlisinden aldığım tableti nasıl getirttim ve eğer bir htimal oluşursa telefonuda getirteceğimi paylaştım ama anlamadığım bir şekilde yapamazsınız edemezsiniz pardon üçkağıtçıymışsınız ben bunu bilemedim gibi salak saçma sapan şeyler yazıp duruyosun

burası fikir paylaşma yeri herkes kendince fikirlerini paylaşıyor senin gibilerin yeri olsaydı herkesin mesajının altına tek bir cümle yazılırdı

"HAYIR YAPAMAZSIN" diye

ama Allah'ıma çok şükür senin gibilerinin elinde değiliz

ben olabildiğince forumda olabildiğince yardım ediyorum ama senin yazdığın mesaj ortada hayır getirtemezsiniz yapamazsınız yalan söylüyosunuz çocuk kandırıyorsunuz

"Cehaletle savaşmak gerçekten zormuş neyse ki bizde her insanı kabul edecek kültür ve erdem var!"

hacı iyilikle olmuyor dediğin gibi.dinsizin hakkından imansız gelir derler ya o meseleye geldi iş.sen takma kim neye inanıyor belli.boşuna cevap veripte adama laf kalabalığı yaptırma konuyu pisletmesin.

• bu konuda bir arkadaş çin tel satan bir site reklamı vermişti fan lı fln birşey yanılmıyorsam orada Meizu MX2 ile xiaomi m2 karşılaştırma yapıyordu xiaomi m2 daha hızlı tepkimesi daha iyi tek eksiği sağa sola yaparken video oynama sırasında Meizu görüntü daha iyi ama xiaomi nun ekranda parlama yapıyor
  • Beyler ben de konuyu takip ediyorum ve telefon gerçekten çok iyi.Sanalpazarda bi satıcı dikkatimi çekti.Çin malı telefonları ucuza satıyor.MI One'a 900 TL,MI Two'ya ise 1000 TL fiyat biçmiş.Ancak diğer bi çok modelin fiyatı bayağı ucuz.Siz ne düşünüyorsunuz bunun hakkında?Sizce bu telefon için(fiyatı ve başka bi çok konu hala soru işareti olsa da) beklemeye değer mi?Ya da bu satıcıdan çin malı telefon alınır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YnSSdKgL -- 27 Eylül 2012; 20:38:09 >
  • http://www.fastcardtech.com/goods-7502-Xiaomi-X2-Quad-Core-15GHz-43inch-IPS-Screen-2G-Ram-16GB-Rom-Support-GSM-3GWCDMA-8MP-Camera-720p-90ftps-Record.html
    buyrun yine paylaşayım meizu ile karşılaştırılması.
    xiaomi m2 369 dolardan girmiş bu siteye ön sipariş olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shakaci_yunus

Beyler ben de konuyu takip ediyorum ve telefon gerçekten çok iyi.Sanalpazarda bi satıcı dikkatimi çekti.Çin malı telefonları ucuza satıyor.MI One'a 900 TL,MI Two'ya ise 1000 TL fiyat biçmiş.Ancak diğer bi çok modelin fiyatı bayağı ucuz.Siz ne düşünüyorsunuz bunun hakkında?Sizce bu telefon için(fiyatı ve başka bi çok konu hala soru işareti olsa da) beklemeye değer mi?Ya da bu satıcıdan çin malı telefon alınır mı?

sanalpazardan kıllandım yanlız.adamın profil mesajlarını okudum biri sürekli copy paste yapmış.yüzde bilmem kaç olumlu mesaj almış dio ama hep aynı kişi :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: neoAyhan

quote:

Beyler ben de konuyu takip ediyorum ve telefon gerçekten çok iyi.Sanalpazarda bi satıcı dikkatimi çekti.Çin malı telefonları ucuza satıyor.MI One'a 900 TL,MI Two'ya ise 1000 TL fiyat biçmiş.Ancak diğer bi çok modelin fiyatı bayağı ucuz.Siz ne düşünüyorsunuz bunun hakkında?Sizce bu telefon için(fiyatı ve başka bi çok konu hala soru işareti olsa da) beklemeye değer mi?Ya da bu satıcıdan çin malı telefon alınır mı?

sanalpazardan kıllandım yanlız.adamın profil mesajlarını okudum biri sürekli copy paste yapmış.yüzde bilmem kaç olumlu mesaj almış dio ama hep aynı kişi :D

Eğer işin içinde bi iş yoksa ucuz satıyor gerçekten(MI 2 hariç).Adamın güvenilir olduğu bilinse düşünülebilir aslında.
    O değil de bu çinlilere hayran olmamak elde değil arkadaş,bire bir çakma yapıyolar ama hem orijinalinden daha iyi hem de daha ucuz

• Konu MI2 nin konusu ancak şu modele bakmanızı isterim;
    http://www.sanalpazar.com/Jiayu-G3-Dual-1-Ghz-1gb-Ram-Mtk6577-8mp-Ics-4.0__isp4586150
    Türkiye fiyatlarıyla kıyasladığımızda(üstüne koyulan karla birlikte de olsa) çok çok ucuz bi telefon.Cihazın yurtdışı fiyatı 200 $.
    Bu fiyata 4.5" IPS ekran,önde 2 arkada 8 MP çift kamera,1Ghz Dual Core işlemci,1GB Ram iyi bence.Ancak belirttiğim gibi bu satıcı güvenilir mi acaba.Eğer yurtdışından bu tür cihazları sorunsuz bi şekilde üstüne de çok olmamak kaydıyla kâr koyup getirtebilen birisi olsaydı güzel olurdu hepimiz için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YnSSdKgL -- 27 Eylül 2012; 21:53:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: neoAyhan

quote:

ben satıcı ile konustum mi2 için sanalpazardaki telefonun ödemsini yap eline gectiği zaman onay verme imesini xiaomi sitesinden yardım destekten sorgulat telefonun orjinal olup olmadığını anlarsın dedi ve kendinden de gayet emindi ki adam ciddi anlamda akıllı cinde tutulan telleri getirtiyor nasıl geliyorsa dicem ama gümrüklerde tanıdığınız varsa hersey getirirsiniz

bu tablet getirme olayına değineyim ainol novo 8 tablet getirtim bende hemde 10 günde geldi gümrük vs hiç ugrasmadım hatta söle diyim tiger ayakkabı aldım bir keresinde aliexpresten ne olur olmaz diye fatura bilgisini dusuk tut kumas falan bişeyler yaz ayakkabı yazma dedim satıcı kız paketin üstüne hikayeden bir fatura yapıstırmıs üstüne 3 dolalık sunni deri numunesi yazmıs ingilizce olarak sonra arkdaslar paketi gorunce tekstil işine girdim numune getirtiyorum diye sakalastık bu getirme işi sans işi kozmetik ürünü getirmekte yasak ancak su son kargom haric sakır sakır geldi son siparişim ise muhtemelen kayboldu cunku unregistered oldugu için sorgulatamıyorum hem istanbul hem denizli gumrugune sordum malasef adınıza gümrükte takılan bişey yok dediler

takip numarası olsun yada olmasın gumruklu urunler yada gumruge takılanları isimle dogru kişiyi bulursanız sorgulatabiliyorsunuz aklınızda olsun

• hatrı sayılır miktarda ürün çektim çinden ayda 2 paket gelir evime ortalama kapak tablet hatta kendime zp900 de getirttim sorunsuzca. Gümrükte ne kontrol edilir niye kontrol edilir bellidir biraz araştırın kolayca öğreniliyor. TC kimlik no'su kaydoluyor dediler yalan çıktı kredi kartı numarası kaydolur alışverişte dediler yalan oldu daha ne şehir efsaneleri saymakla bitmez... Ürünlerimin çoğu da 80 85 dolar fatura ile geliyor üstelik. Uzun lafın kısası ülkelere karşı uygulanan gümrük kuralları öneml çine karşı böyle bir mevzuat var ancak uygulanamıyor. Her gün binlerce mal kolisi geliyor çinden türkiyeye adamlar uçak boşaltıyor sadece çinden hangi biri kontrol edilsin ? Kontrol sadece amerika ve avrupa ülkelerine sıkı uygulanıyor. Deneyin görün çinden kolisi gelen ve gümrüğe takılan bir arkadaş varsa ben getirtemediği ürünü karsız ona temin edeceğim. yok öyle gümrük falan sadece ne yazdıracağınızı bilin yeter.

• quote:

Orijinalden alıntı: erchyn

hatrı sayılır miktarda ürün çektim çinden ayda 2 paket gelir evime ortalama kapak tablet hatta kendime zp900 de getirttim sorunsuzca. Gümrükte ne kontrol edilir niye kontrol edilir bellidir biraz araştırın kolayca öğreniliyor. TC kimlik no'su kaydoluyor dediler yalan çıktı kredi kartı numarası kaydolur alışverişte dediler yalan oldu daha ne şehir efsaneleri saymakla bitmez... Ürünlerimin çoğu da 80 85 dolar fatura ile geliyor üstelik. Uzun lafın kısası ülkelere karşı uygulanan gümrük kuralları öneml çine karşı böyle bir mevzuat var ancak uygulanamıyor. Her gün binlerce mal kolisi geliyor çinden türkiyeye adamlar uçak boşaltıyor sadece çinden hangi biri kontrol edilsin ? Kontrol sadece amerika ve avrupa ülkelerine sıkı uygulanıyor. Deneyin görün çinden kolisi gelen ve gümrüğe takılan bir arkadaş varsa ben getirtemediği ürünü karsız ona temin edeceğim. yok öyle gümrük falan sadece ne yazdıracağınızı bilin yeter.

yav üstad cok eminsin bende hersey getirttim cinden tablette dahil ama bu telefon işi sakat gibi bizdeki sans direk doner buarada sadece chinapostumu kullanıyorsun birde özelden cebini alabilirmiyim musait bir zamanda seninle konusmak isterim dostum

• quote:

Konu MI2 nin konusu ancak şu modele bakmanızı isterim;
    http://www.sanalpazar.com/Jiayu-G3-Dual-1-Ghz-1gb-Ram-Mtk6577-8mp-Ics-4.0__isp4586150
    Türkiye fiyatlarıyla kıyasladığımızda(üstüne koyulan karla birlikte de olsa) çok çok ucuz bi telefon.Cihazın yurtdışı fiyatı 200 $.
    Bu fiyata 4.5" IPS ekran,önde 2 arkada 8 MP çift kamera,1Ghz Dual Core işlemci,1GB Ram iyi bence.Ancak belirttiğim gibi bu satıcı güvenilir mi acaba.Eğer yurtdışından bu tür cihazları sorunsuz bi şekilde üstüne de çok olmamak kaydıyla kâr koyup getirtebilen birisi olsaydı güzel olurdu hepimiz için.

ürün 360 tl ye geliyor eline site 25 tl komisyon koyuyor etti 385 tl adam üstüne 135 tl kar koymuş ve satıyor. Bence biraz pahalı daha altı olur olmaz kendi bileceği iş yanlız elinize sorunsuzca bu telefonu alıyorsunuz. Türkiyede yok markaydı yok garantiydi imei kayıtlı numarasıyla 138 dolarlık telefonu Turkcell 500 tl ye iteliyor insanlara. bu telefon turkcell maxiphone gibi 10 tane eder. Bence çok görülmemeli Türkiyede 2.ci eline 400 tl veridğiniz samsung galaxy w de çinden 100 dolara kvk ya geliyor o 800e satıyor kapış kapış gidiyor Burada yüzde 30 karla satılıyor çok görüyorsunuz. Firmaların attıkları kazıklar bence tartışılmalı. Yurdum insanı nedense bireysel satışlarda eroin kaçırıyor gibi davranıyor satıcılara. Kişi satınca satılan mal değersiz oluyor bir anda. Bugün ttnet'in modemi gerekmediği için ilan açtım adam utanmadan 25 tl vereyim kargo benden diyor 0 modeme ama ttnetten 120 ye satılan o modemi oradan aaa iyiymiş diye alıyor... 200 dolar değerinde bir telefona bugün bir arkadaşa 445 tl fiyat istedim mesaja cevap vermedi çok geldi kar sanırım. Ölmüş eşşek arıyor yurdum insanı sürüklemeye ...

• quote:

Orijinalden alıntı: h!j@cker

quote:

hatrı sayılır miktarda ürün çektim çinden ayda 2 paket gelir evime ortalama kapak tablet hatta kendime zp900 de getirttim sorunsuzca. Gümrükte ne kontrol edilir niye kontrol edilir bellidir biraz araştırın kolayca öğreniliyor. TC kimlik no'su kaydoluyor dediler yalan çıktı kredi kartı numarası kaydolur alışverişte dediler yalan oldu daha ne şehir efsaneleri saymakla bitmez... Ürünlerimin çoğu da 80 85 dolar fatura ile geliyor üstelik. Uzun lafın kısası ülkelere karşı uygulanan gümrük kuralları öneml çine karşı böyle bir mevzuat var ancak uygulanamıyor. Her gün binlerce mal kolisi geliyor çinden türkiyeye adamlar uçak boşaltıyor sadece çinden hangi biri kontrol edilsin ? Kontrol sadece amerika ve avrupa ülkelerine sıkı uygulanıyor. Deneyin görün çinden kolisi gelen ve gümrüğe takılan bir arkadaş varsa ben getirtemediği ürünü karsız ona temin edeceğim. yok öyle gümrük falan sadece ne yazdıracağınızı bilin yeter.

yav üstad cok eminsin bende hersey getirttim cinden tablette dahil ama bu telefon işi sakat gibi bizdeki sans direk doner buarada sadece chinapostumu kullanıyorsun birde özelden cebini alabilirmiyim musait bir zamanda seninle konusmak isterim dostum

pm at kardeş yanıtlarım her zaman

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: h!j@cker

quote:

pm at kardeş yanıtlarım her zaman

ustad gonderim bi pm cok soru sordum ama yanıtlarsan sevinirim

• arkadaşlar busiteyi bilen varmı varsa bilgilendire bilirmi güvenilirmihttp://www.cindenyolla.com/ XIAOMI MI2 nin cok yakın da satılacağını yazmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b3k1rr -- 27 Eylül 2012; 22:47:32 >
  • quote:

quote:

ürün 360 tl ye geliyor eline site 25 tl komisyon koyuyor etti 385 tl adam üstüne 135 tl kar koymuş ve satıyor. Bence biraz pahalı daha altı olur olmaz kendi bileceği iş yanlız elinize sorunsuzca bu telefonu alıyorsunuz. Türkiyede yok markaydı yok garantiydi imei kayıtlı numarasıyla 138 dolarlık telefonu Turkcell 500 tl ye iteliyor insanlara. bu telefon turkcell maxiphone gibi 10 tane eder. Bence çok görülmemeli Türkiyede 2.ci eline 400 tl veridğiniz samsung galaxy w de çinden 100 dolara kvk ya geliyor o 800e satıyor kapış kapış gidiyor Burada yüzde 30 karla satılıyor çok görüyorsunuz. Firmaların attıkları kazıklar bence tartışılmalı. Yurdum insanı nedense bireysel satışlarda eroin kaçırıyor gibi davranıyor satıcılara. Kişi satınca satılan mal değersiz oluyor bir anda. Bugün ttnet'in modemi gerekmediği için ilan açtım adam utanmadan 25 tl vereyim kargo benden diyor 0 modeme ama ttnetten 120 ye satılan o modemi oradan aaa iyiymiş diye alıyor... 200 dolar değerinde bir telefona bugün bir arkadaşa 445 tl fiyat istedim mesaja cevap vermedi çok geldi kar sanırım. Ölmüş eşşek arıyor yurdum insanı sürüklemeye ...

Haklısınız hocam.Çoğu insanın yapmaya çekindiği bişey olduğu için insanlar da çok açgözlü bi şekilde getirip satıyorlar burda.Ha bazıları da yine Türkiye'deki fiyattan ucuz olduğu için gerek duymuyor o kadar prosedürle uğraşmaya ya da ürünüm ne zaman elimde olur,gümrüğe takıldı mı acaba korkusu olmadan aracı kişilerden temin ediyor istediği ürünü.
    İnsanımızın hala büyük bi bölümü bilinçsiz bu tür konularda,böyle insanlar da bunu görünce hemen sömürmeye başlıyor yurdum insanını.Yazık...

• quote:

quote:

quote:

Haklısınız hocam.Çoğu insanın yapmaya çekindiği bişey olduğu için insanlar da çok açgözlü bi şekilde getirip satıyorlar burda.Ha bazıları da yine Türkiye'deki fiyattan ucuz olduğu için gerek duymuyor o kadar prosedürle uğraşmaya ya da ürünüm ne zaman elimde olur,gümrüğe takıldı mı acaba korkusu olmadan aracı kişilerden temin ediyor istediği ürünü.
    İnsanımızın hala büyük bi bölümü bilinçsiz bu tür konularda,böyle insanlar da bunu görünce hemen sömürmeye başlıyor yurdum insanını.Yazık...

Güven duygusu paranı kaptırmama duygusu bazen 100 liradan daha değerli oluyor herkes biliyor sorunsuz geldiğini ama adam uğraşmak istemiyor. Ben de eğer kendi cebimden 400liralık mal çekip getirtiyorsam, o mal için çinlilere dil döküp koli hazırlatıyorsam bunu da karşılığını almalıyım. Dükkanda 50ye gelen adidas'a 100 verilirken neden 500e gelen telefona 600 istenince insanlar laf eder anlamıyorum İnin telefonculara bir tane ekran jelatini alın 5 tl den satıyor adamlar ben 100 tanesini o paraya alıyorum neredeyse

• quote:

quote:

quote:

quote:

Güven duygusu paranı kaptırmama duygusu bazen 100 liradan daha değerli oluyor herkes biliyor sorunsuz geldiğini ama adam uğraşmak istemiyor. Ben de eğer kendi cebimden 400liralık mal çekip getirtiyorsam, o mal için çinlilere dil döküp koli hazırlatıyorsam bunu da karşılığını almalıyım. Dükkanda 50ye gelen adidas'a 100 verilirken neden 500e gelen telefona 600 istenince insanlar laf eder anlamıyorum İnin telefonculara bir tane ekran jelatini alın 5 tl den satıyor adamlar ben 100 tanesini o paraya alıyorum neredeyse

Lafım size değil.Benim dileğim zaten her iki tarafın da gönlünün hoş olması.Satıcı tabii ki kendi kârını koyucak,benim yakındığım şey o kâr payını çok fazla tutan insanlar.Satıcı kârı koyuyor ama alıcı yine çok ucuza almış oluyo.

• yok üste alınma değil biraz yakınma diyebiliriz 50 kişiye yardımcı oluyoruz 1 kişiye satıyoruz ancak. Ainol getirmiş tablet satıyor 400ye biz satıyoruz 275 e alan kişinin hayır duası etmesi lazım bence
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.